PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזה כיצד להעביר את הכוח לגלגל

נביטי
16-04-07, 17:01
שלום
אני חדש פה ויש לי שאלה אני התחלתי לבנות מיני באגי סימתי את השילדה עכשיו נישאר לי למקם את המנוע ולהעביר את הכוח לגלגל עכשיו המנוע הוא מנוע של מכסחת דשא והוא מסתובב אופקית ולא אנכית ולכן אני צריך יעוץ כיצד להעביר את הכוח לגלגל
תודה לעוזרים

גיל.

elitkh
16-04-07, 17:15
אתה צריך גירBEWEL או גיר חלזוני.
שניהם ידרשו ממך עבודת התאמה וחריטת ע"מ לחבר אותם ישירות למנוע.
אם יש לך דיפרנציאל (אני מניח שלא) אתה פשוט יכול להפוך את הסרן כך שהיציאה ממנו תהיה מקבילה לציר המנוע ולחבר בינהם עם שרשרת או רצועה.
נסה לצלם את הציר האחורי שלך ואת המנוע. אם במקרה אתה יכול להשיג מנוע 2 פעימות (יש כאלה גם למכסחות דשא) אז אין בעיה להפוך גם את המנוע.
אם תמצא מנוע של גנרטור תעשה לעצמך חיים קלים הרבה יותר.

אלי

נביטי
16-04-07, 17:50
איך אני יודע אם זה שתי פעימות הנה תמונות של המנוע

חנן גולומבק
16-04-07, 18:25
זה מנוע 4 פעימות, דא"ג מקום לרצועה על המנוע כבר יש לך ,אז שים גלגל לרצועה "פולי" גם על ציר הגלגלים וסובב את הרצועה ממצב אופקי לאנכי. אם אתה עושה את מה שאני מציע, שני ה"פולים" חייבים להיות באותו הגובהה אחרת הרצועה תרד מהם.

נביטי
16-04-07, 19:26
[QUOTE=eilatmarוסובב את הרצועה ממצב אופקי לאנכי.[/QUOTE]

מה הכוונה לסובב את הרצועה ממצב אופקי לאנכי ? האם הכוונה היא להפנות את המנוע על צידו?

elitkh
16-04-07, 20:33
לא-הוא מתכוון לכך שאתה יכול לחבר את הרצועה מצד אחד בצורה אופקית ובצד השני בצורה אנכית.
אם המתיחה תהיה מספיק חזקה הרצועה לא תיפול-אישית אני לא אוהב את הפתרון הזה אבל הוא הכי יעיל וזול.
אני אנסה למצוא תמונה של דבר כזה ולשלוח לך.

נביטי
16-04-07, 21:08
תודה אני אחכה לתמונה ממך זה יעזור מאוד

נביטי
16-04-07, 21:10
עכשיו הבנתי לעשות מין צורת 8?? עכשיו זה יכול ליפול לי בלי בעיות לא?(אני ינסה השבוע ויעדכן פה תודה למי שעזר בנתיים)

חנן גולומבק
16-04-07, 22:35
עכשיו הבנתי לעשות מין צורת 8?? עכשיו זה יכול ליפול לי בלי בעיות לא?(אני ינסה השבוע ויעדכן פה תודה למי שעזר בנתיים)

בדיוק. צורת 8, אם זה יהיה מתוח ומפולס הרצועה לא תיפול.

elitkh
17-04-07, 08:27
תשתדל גם להרחיק את המנוע ככל האפשר מהציר כך שהרצועה תהיה ארוכה ככל האפשר.

נביטי
17-04-07, 11:44
יש לי עוד שאלה מאיפה אני יכול לקנות פולי לציר של הגלגלים?

ומאיפה קונים גם את החיבורים לציר כמו אלה שבתמונה...

חנן גולומבק
17-04-07, 13:23
יש לי עוד שאלה מאיפה אני יכול לקנות פולי לציר של הגלגלים?

ומאיפה קונים גם את החיבורים לציר כמו אלה שבתמונה...

הגלגלים לא יושבים על פולי. פולי זה גלגל שמונע בדר"כ על ידי רצועה אתה כנראה מתכוון ל"נאבה" שזה פלטת הברזל העגולה אליה מתחבר הגלגל, את זה עושים אצל חרט. החיבורים לציר נקראים מיסבים ואותם אפשר לקנות בכל חנות למיסבים או להספקה טכנית.

אני מציע לך לקרוא קצת יותר בפורום הזה או במילים אחרות כדאי לך להתחיל מההתחלה וההתחלה זה ללמוד מונחים בסיסיים ולחרוש באתר בכל פורום או תקציר המכוון למתחילים.

elitkh
17-04-07, 13:44
פולי לציר הגלגלים בכל חנות לציוד הנעה לדוגמא אביזרי הנעה בפ"ת. תוודא שאתה קונה פולי שמתאים לפולי על המנוע.
ה"חיבורים" לציר הם מיסבים במקרה הזה "מיסב בית"-גם את זה תוכל למצוא שם.
אבל אין ספק שיש לך עוד מה ללמוד-אבל לדעתי אתה יכול ללמוד תוך כדי עשייה.
מה קוטר הציר שלך?
קודם מצא מיסבים שמתאימים לציר-ייתכן ותצטרך לחרוט את הציר כדי להתאים אותו למיסב סטנדרטי. לאחר מכן צריך לחרוט את הפולי שיתאים לציר ולעשות שגם.

אלי

נביטי
17-04-07, 14:04
אני מודע לזה שיש לי ידע מועט בזה לכן פניתי לפורום הזה עשיתי הרבה מאוד חיפושים וקראתי הרבה
אני ינסה ללמוד תוך כדי עשייה כי זה פרוייקט ראשון שלי. יותר ניסויי שלי עם הכלים ובנייה של משהו.
אחר כך אני מתכוון להתחיל משהו יותר ברמה אבל לאט לאט אני לא יכול לקפוץ ישר למעלה

-->