PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצי עלים מעל לסרנים

nazircrm
17-04-07, 09:53
בשבוע הקרוב אני מתכנן להרים את קפיצי העלים מעל לסרנים ..האם יש למישהו הערות או הארות או הסתייגות כלשהיא מכל הבחינות ..בטיחות ..למה לשים דגש ..רעיונות

תודה

lizard
17-04-07, 10:44
אשמח לתמונות והסברים איך עשית את זה.
אתה מתכוון להפוך את התושבות?

nazircrm
17-04-07, 18:30
בקרוב אני אעלה תמונות.כמובן לא של הגיפ שלי אלא אחד שכבר עשה.
אכן צריך להפוך את התושבות .

yogibear
17-04-07, 18:39
לפני שאתה מבצע את השינוי קרא את זה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11435&highlight=%F7%F4%E9%F6%E9%ED+%EE%F2%EC+% E4%F1%F8%EF

בצע חיפוש בנושא. מעבר לבעיית הבטיחות שנפגעת, חבל לבצע דבר כה בולט לעין אחריו תקבל הורדה מיידית מהכביש, אלא אם אינך מתכנן לעלות על כביש ציבורי.

שחר 9
17-04-07, 19:30
מעבר לבעית חוקיות בולטת ומקפיצה עיני שוטרים....
לדעתי יש לך בעיות עם זויות של הדרישפטים.
הכוונה לכך ששני הקוים המקבילים של היציאה מהסרן והיציאה מהטרנספר מתרחקים וזוית העבודה של
הדישפט גדלה .

בטח יש עוד בעיות נוספות אבל אני מניח שכולם פתירות מאחר וראיתי כבר כלים כאלה שהשינוי בוצע בהם .

בהצלחה.

nazircrm
17-04-07, 19:59
הנה לכם כמה תמונות אומנם לא באיכות גבוהה אבל לטענת החבר זה עובר טסט באיזור שלנו ..אגב זה הגיפ השני שעבר שינוי זה בכפר ץץ

six 4 life
17-04-07, 20:34
ניתן להגיע למצב שהרכב אינו בולט לעין ונראה מצויין ויציב
מצב זה מושג על ידי קפיצים שכמעט ולא מעורגלים.

קפיצים כאלו יחזיקו את הרכב יציב ביחס לסט אפ של קפיצים מעל הסרנים,
קפיצים כאלו גם לא ישנו זויות דריישאפט בצורה קיצונית בנסיעה רגילה,
קפיצים כאלו יתרמו איפה שצריך- בשטח, במהלך המתלה.

בתמונות של הכלי שצירפת אכן ביצעו את זה בצורה שציינתי אבל עדין יש שם עירגול שאפשר להוריד ממנו קצת ולעשות מהרכב רגיל לעין בלתי מזויינת.

מוני אורבך
18-04-07, 08:52
ואני שואל למה???

הרמת רכב צריכה להעשות רק כאמצעי אחרון. יש הרבה מאוד חסרונות בהרמה כזו
חוסר יציבות, מרכז כובד גבוה, שבירת קפיצים ועוד ועוד
באמריקה זה נעשה רק אם רוצים להכניס גלגלים מאוד גדולים בגיפ סטנדרטי. 37 ומעלה
אם אתה רוצה רק להרים קצת את הרכב כדי שלא יתנגש בסלעים אתה יכול לעשות זאת בקלות בזול ובאופן חוקי עיי עירגול או החלפת קפיצים ליותר ארוכים.
SPO מיועד רק למקרים קיצוניים וגם אז צריך לעשות אותו מאוד בזהירות ובתכנון קפדני.

אם לעומת זאת אתה עושה זאת לצרכי פוזה (וזה אכן נותן הרבה פוזה לגיפ) עלה והצלח.
רק תביא בחשבון שיהיו לרכב המון חסרונות, הרבה יותר מיתרונות, ובעית החוקיות היא הקטנה שבהם.

lizard
18-04-07, 09:04
איך זה עובד בהיילקס?

AvigdorAharon
18-04-07, 11:15
איך זה עובד בהיילקס?

כך זה הגיע מקורי מהמפעל

אביגדור

lizard
18-04-07, 11:31
אני יודע שככה זה הגיע מהמפעל. אבל אם הם חשבו שלשים את הסרן מתחת לקפיץ זה רעיון טוב ולא גורם לחוסר יציבות אז למה לסיקס זה לא מתאים?
האם החוסר יציבות נובעת מעירגול יתר (ביחס לSPOA) של הקפיץ או מאיזה אלמנט של המתלה שלא קיים בסיקס?

אלון_ק
18-04-07, 11:45
מיכה,

טויוטה גם מגיעה עם שאקל רוורס כסטנדרט, אבל אם אתה תשים כזה דבר יהיו לך בעיות היגוי. יש הבדל בין רכב שבו כל המערכות הנלוות בנויות מראש לסטאפ מסויים ובין רכב בו את שינית סטאפ של מערכת אחת אבל לא נגעת באחרות. זה אותו דבר לSOA, לשאקל רוורס, לHI STEER... הרכב שלך היום בנוי לSUA. ההיגוי שלו בנוי לSUA. רכבת ההינע שלו בנויה לSUA ומערכת המתלים היא, כמובן, SUA. אם אתה תשנה גורם אחד, תצטרך לשנות גם את האחרים. לא תעשה כן, אתה תשלם על זה בהתנהגות הרכב ו/או ביכולת שלו לתפקד כרכב בכלל...

lizard
18-04-07, 12:26
אלון אני מסכים איתך ב1000%.
הועלתה פה טענה שSPOA גורע מיציבות הרכב. בתור אחד ששוקל להתחיל לבנות רכב עבירות מבוסס קפיצי עלים וSPOA אני מעוניין לדעת ממה נגרם החוסר יציבות הזו.
אין שום ספק שאם משנים מערכת אחת, צריך לשנות את המערכות הנלוות אליה. בטח ובטח מערכת כמו מתלים שהיא הלב של הרכב.

six 4 life
18-04-07, 15:03
ואני שואל למה???

מהלך מתלה שגדל ב30% לכל הפחות, וזה בקטנה...

אגב, משום מה יש לי הרגשה שגם אתה וגם רבים כאן היו מבצעים או לפחות שוקלים את הדבר, אם היה חוקי.
אז פחד מחוק זה דבר אחד- אבל צריך לשים את הקו בין זה לבין לסובב הכל כאילו שסט אפ כזה הוא יותר גרוע מסט אפ של קפיצים מתחת לסרן.

עוד נקודה למחשבה היא,
סתם ככה, אני לוקח ניחוש פרוע ואזרוק לאויר,
ש100% מהשוללים כאן לא נסעו על CJ או סופה עם קפיצים מעל הסרנים, אלא נצמדים לבעיות החוקיות ול-1001 תירוצים למה ולמה ולמה...

אז נוסחאות וסיבות (תירוצים) זה נחמד... אבל זה לא מתקרב למציאות.
נכון- תן לערס בלי אמצעים או הבנה כלשהי להרים את הפרוקומפ 4.5 אינץ' שלו מעל הסרן, וקיבלת כלי שמתהפך בסיבוב פרסה.

לעומת זאת- אדם שהקיע מחשבה וטיפל בכל הנספחים (צינורות ברקס, מייצב מוארך אם יש, קפיץ כמעט ישר ללא עירגול מאסיבי, זויות דרייבשאפט וכו')
יכול להוציא כלי שנוסע יופי בכביש, וזה כבר לא מנוסחאות או באויר... זה בפועל.

נמרוד
18-04-07, 15:48
אין ספק שאפשר לעשות סידור כזה טוב, אבל אני מסכים עם מוני שזה לא מוצדק עבור צמיגי 31 או 33 אינץ' - אפשר לקבל מהלך מתלה ענק גם בלי SPOA ובלי שינויים מרחיקי לכת. אני אומר שה30% שזרקת כאן זה סתם מספר, 30% יותר ממה? מה קנה המידה, הרי אין שני סיקסים או סופות זהים.

עבור צמיג 35 ומעלה - הדרך הנכונה גם לדעתי היא אכן SPOA, קפיץ מעל הסרן.

חנן-ג'יפולוג
18-04-07, 16:58
מהלך מתלה? קצת התבלבלתם. עבור גובה נתון מהלך הסגירה (זה שסופג את הבמפים בדרך) בג'יפ SPUA יהיה גדול יותר מאשר בג'יפ SPOA. למה? כי המרחק בין הסרן לשילדה הוא נתון, ואם מעל הסרן נוסף העובי של קפיץ עלים, אז מהלך הסגירה קטן.

או שמה שמעניין אתכם זה דווקא מהלך הפתיחה, בשביל התמונות היפות, ואז אולי כן מרוויחים כאן.

אלון_ק
18-04-07, 17:13
תבדילו בין מהלך מתלה שזה סה"כ התנועה שהמתלה מסוגל לבצע לבין מיקום המתלה, שזה איפה הגלגל נמצא בפתיחה מלאה. SPOA זה בסה"כ העתקה של מיקום הסרן כלפי מטה, אין שום הטבה במהלך המתלה מפעולת הרמת הקפיצים.

לא מרוויחים מהלך פתיחה מהפעולה, רק מרחק סופי גדול יותר. זה רק נראה כמו יותר מהלך כי הסרן יותר נמוך. בשביל למדוד מהלך צריך לראות גם כמה הוא סוגר ושם, כפי שחנן הסביר, אתם מפסידים הרבה.
למי שלא מבין, תחשבו על זה כך: לא שינתם את הבולם, הוא המגביל הראשון שלכם = לא יכול להיות שהגדלתם מהלך. להקטין אפשר...

עקרונית אפשר להגיע למהלך גדול יותר עם SPOA מאשר עם SUA. למה? כי זו הנמכה של הסרן, כי אפשר בעצם להרחיק את נקודת חיבור הבולם ולכן להכניס בולם ארוך יותר. זה לא קורה מעצמו ובטח לא בלי שינויים כמו העברת נקודות החיבור של הבולמים. זה וריאציה על החוק הראשון של השטח: יותר גדול=יותר טוב, במקרה זה יותר גבוה=יותר מהלך פוטנציאלי.

פואד חסן
18-04-07, 21:17
נזיר שלום,
אני כבר יצאה לי להתעסק בנשא הזה... אז הנה כמה הצעות..
1. יש להחליף את הבולמים\לתת להם תמיכה נוספת כדי למנוע פברציה.
2.בזמן שאתה הופך את הקפצים מעל הסרן זה מעלה באופן מטורף את רמת חיכוך ברזל לבין ברזל התוצאה שעלולה להגרם כאן זה שסביר להניח שאחד הסרנים לא יחזיק מעמד יותר מחודש במידה ואתה נוסע יומיום בג'יפ.
3.אם כבר אתה מעוניין אז יש גומיות מיוחדות שאפשר להזמין מחו"ל עבר הרפתקאה הזאת.
4.מבחינת זוויות כניסה ויצאה מ\לסיבוב וזווייות כניסה ועזיבה משתנות באופן ניכר למדי שאתה תרגיש את זה בנסיעה הראשונה לכן יש לסים לב לנושא זה כי מאוד חשוב.
5.מבחינת מוטות היגוי זה משפיע שאני לא רוצה לפרט יותר מדי נא צור קשר לקבלת עזרה.
6.מרכז כובד משתנה.
7.רוחב סרנים מתחיל להציק ולגרום לתוצאות רעות....
8.הדריישפט (משתנות כל הזוויות שזה עלול לגרום לסדקים מיותרים בסרנים אז לכן חייבי לבדוק את האורך של הדריישפט כי בזמן ההגבה שאתה תמכנן את מפחית מאורכו פנימה יותר מ- 10 ס"מ).
נזיר אם אתה רוצה עזרה נא צור קשר המוסך פתוח ולחברים בחינם...
מוכנאות והרפתקאות מטורפות זה העסק השני שלי בחיים....
מהנדס רכב...

lizard
18-04-07, 21:24
פואד, אתה יכול בבקשה לפרט מה הבעיה עם רוחב סרנים? הם רחבים יותר מידי או מעט מידי?

למה יש יותר חיכוך של מתכת במתכת? מאחר והופכים את התושבות אז שטח הפנים של הסרן מול הקפיץ נשאר אותו דבר לא?

nazircrm
27-04-07, 22:28
חברים בסוף הלכתי על ערגול קפיצים וזה נראה די טוב .קיבלתי 12 ס"מ יותר
זה היה כרוך בלהאריך את המט המייצב.
אם תרצו תמונות אני יכול לצרף.
תודה לכולם

lizard
27-04-07, 22:51
אתה יודע שגובה מעירגול קפיצים בא על חשבון הפתיחה של המתלה?
עכשיו בתאוריה המהלך יכול להסגר יותר אבל להפתח פחות.

UNIX
28-04-07, 09:44
פואד התגובה שלך לא קשורה למציאות ,
איך דרייבשאפט באורך לא מתאים או בזווית לא מתאימה יגרום לסדקים בסרן ?

חנן-ג'יפולוג
28-04-07, 09:46
ברוך, תחשוב מה קורה כשמהלך הדרייבשפט לא מותאם, וכשהמתלה מתכווץ בפגיעה בבמפ בשטח, הדרייבשפט נסגר עד הסוף ומהווה את הגובל של המתלה. אני לא יודע אם דווקא הסרן יישבר, אבל משהו יישבר.

UNIX
28-04-07, 09:51
ברור שמשהו ישבר אבל תסכים איתי שלפני שהסרן יסדק\ישבר אז יש את הצלב, יוק, דרייבשאפט עצמו
שישברו הרבה לפני .

UNIX
28-04-07, 09:52
חוץ מזה שיש לזה פתרון יחסית פשוט , מאין קרדן כזה שנכנס ויוצא , ראיתי דרייבשאפטים כאלו .

חנן-ג'יפולוג
28-04-07, 10:01
כבר יש קרדן כזה בכל גלי ההינע של הסיקסים. קוראים לו: "סליפ יוק" . יש לו מהלך מוגבל, והבעייה המדוברת היא כשהוא לא מותאם למהלך המתלה.

UNIX
28-04-07, 12:47
אני לא מדבר על הסליפ יוק אבל זה משהו שהוא
די דומה בכוונה והוא בעצם הרבה יותר ארוך מסליפ יוק

חנן-ג'יפולוג
28-04-07, 19:03
זו צורה שונה לתפקיד זהה. אתה יכול להזמין גם סליפ-יוק באיזה אורך שתרצה.

נמרוד
28-04-07, 20:58
אם הדרישפט נכנס בסרן, והצלב שורד ולא נשבר, מה שנהרס זה כיוון הקורונה פיניון ועקב כך מהר מאד הקורונה והפיניון עצמם. been there.

אבל כשמגביהים את הג'יפ מרחיקים את הסרן מהטרנספר, אז אם כבר הבעייה הצפויה היא פתיחת יתר של הדרישפט, לא סגירה עד הסוף???

חוץ מזה התגובה של פואד מבולבלת מדי מכדי לקבל התיחסות רצינית - אני לא אומר שלא כתובים שם דברים נכונים, אולי כן ואולי לא - אני לא הבנתי כמעט כלום.

nazircrm
30-04-07, 11:09
שכחתי לציין שכמובן החלפתי את הבולמים ליותר ארוכים .

-->