PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש בדריישפט קדמי

עירא
11-01-04, 17:46
הדריישפט הקדמי מחולק לשני חלקים,
הסליפ יוק והגוף של הדריישפט עצמו שמחוברים אחד לשני בעזרת שיניים מחורצות.
השאלה היא האם מותר שיהיה חופש כלשהו בין הסליפ יוק לדריישפט כלומר האם לסליפ יוק מותר לקבל זווית מהגוף של הדריישפט?
אם לא האם למישהו יש דריישפט קידמי שמתאים לגיר T-176?

חנן א.
11-01-04, 17:58
חופש כלשהו יש כמעט תמיד, השאלה היא כמה החופש גדול.
בקדמי העסק הרבה פחות חשוב כי הוא בד"כ בCJ לא מסתובב במהירויות גבוהות, ולכן הזוית שנוצרת לא גורמת לויברציות חמורות. סע ככה, החלף את זה כשהויברציות יתחילו להפריע לך, או שתהיה תופעה אחרת שתפריע לך, כמו רעש. יתכן שלא תגיע לעולם להחלפה הזו, תלוי כמה אתה נוסע עם נועלי טבורים משולבים.

עירא
11-01-04, 18:24
כמה חופש מאוד קשה לי להגיד.
עם לוקרים אני נוסע רק מהכניסה לשטח ועד 30 מ' מהיציאה ממנו.
ובהמשך לשאלה של עומר לגבי ייצור עצמי, אם אני רוצה לבצע חיתוך לפי הקווים הדומים, להסיר את החלק העודף ולרתך חזרה, עד כמה זה מסובך/בלתי אפשרי?
http://imgsrv.pic4u.co.il/39ae9f148cb71fdcce4f66a35f041220030000.a spx

רכס חיים
11-01-04, 18:43
אין שום בעיה לחתוך ולקצר. לדעתי כדאי שתקצר מהאמצע ולא ממקום שקרוב לצלבים ששם הגמישות של המוט מאוד קטנה .דבר שני וחשוב - יש להכניס תותב לתוך הצינור באורך של כ-40 מ'מ ,ובעל מקצוע מעולה עושה ריתוך היקפי על מכשיר סיבובי ברצף. היות והקוטר שאני מסיק מהתמונה קטן יש להרחיק את הצינור מהתותב כ-12 מ'מ ולעשות שני ריתוכים היקפיים . כוחות הפיתול שפועלים על הצינור הזה בתחילת הנסיעה ובמעברי מכשול הם גדולים מאוד ,ואנחנו לא רוצים דרייב' שבור בשטח. לאחר מכן אולי תצטרך איזון אבל רק אחרי שתרגיש הפרעה בהגה או בגלגלים גם בנסיעת שטח לא מהירה. אם הצינור מלא הסיפור קצת שונה - תן פרטים.

ניר ל
11-01-04, 18:47
אם שני החלקים נפרדים בקלות, תבדוק מה מצב ציפוי הפלסטיק על השיניים, כמו שאמר חנן - בד"כ יש שם משחק (לפחות באלו שמגיעים מגרינגראס...).

לקצר דריוושאפט קדמי זה קל - תעבור עם דיסק בעדינות על הריתוך של היוק, עד שהמתכת משנה צבע (נהיית כחול כהה או שחור), זה אומר שהגעת לגבול בין הזכר לנקבה - תן מכה קלה ושחרר את היוק . אח"כ תקצר את הצינור, תשחיל את היוק ותרתך מסביב.

עירא
12-01-04, 20:44
האם אפשר להחליף את הציפוי פלסטיק?
האם דריישפט עבה יכול לשמש במקום הקדמי (יש לי דריישפט עבה באורך לא קונבנציונאלי שאין לי בעייה לעשות עליו ניסויים)

ניר ל
13-01-04, 14:49
לא חושב שיש בעיה, תצטרך לחתוך בגשר הגיר מתחת לדריוושאפט ולבדוק אם בסגירת מתלה הוא לא פוגש את הסטרטר.

נמרוד
13-01-04, 14:56
לי יש את הדרישפט העבה - זהה פחות או יותר לאחורי. אצלי (בג'יפ מוגבה) הוא לא מתקרב לסטרטר, אבל כן חתכתי את גשר הגיר בצורת "ח" מסביבו - כמה, זה תלוי במידת ההגבהה בג'יפ שלך.

UNIX
13-01-04, 16:23
נמרוד האם הדרייבשאפט הקדמי נגע אצלך בגשר הפתיחה מלאה של המתלה?
והאם הדרייבשאפט מקורי?

עירא
13-01-04, 19:05
לא כל כך הבנטי איך הסטרטר קשור :shock:

זאביק
13-01-04, 19:16
בסגירת מתלה, עלול להיות מצב שבו הדרייבשפט ייגע בסטרטר.
זה לא אמור לקרות, אבל כאשר משנים זוויות של דרייבשפט (הגבהה, המנכה, וכו') או כמו במקרה שלך את העובי שלו, עלול להיות מצב שהדרייבשפט ייגע בסטרטר.

עירא
13-01-04, 21:58
הרייבשפט הקידמי נמצא בצד השני של המנוע ולא בצד של הסטרטר. לא :?:

חנן א.
13-01-04, 22:04
לא, אלא אם כן אתה לא עם CJ .

עירא
13-01-04, 22:09
אופס
סליחה טעיתי (זה מה שקורה כשמבלים יותר מידיי זמן בשכיבה מתחת לג'יפ, הדם זורם למקומות הלא נכונים...)

ערן המסוקס
14-01-04, 02:22
גם לי יש דרייבשאפט קדמי עבה כמו האחורי (השגתי אותו מבדואי ב 100 ש"ח :) ).
אם יש לך את הבאמפ-סטופ השלישי מקדימה, שאמור להיות מעל הפלטה של הדיפרנציאל (הבאמפ סטופ הזה מחובר יחד עם פלאח ברזל קטן שמנמיך אותו, בכל ג'יפ שראיתי בינתיים) לא צריכה להיות לך בעייה של פגיעת הדרייבשאפט העבה יותר בבל האוזינג (ולא בסטרטר).
אגב, אם אתה רוצה לעשות את העבודה כמו שצריך, אז שתדע לך שברוב, או בכל הג'יפים שראיתי, גשר הגיר לא ממוקם נכון ביחס לגיר, אלא קדימה מידי. מה שגורם לטרנספר לבלוט דיי הרבה מאחוריו, ומקדימה לסיכוי לדרייבשאפט לפגוע במגן ללא חיתוכים.למה זה ככה? כנראה שחכמים מיקמו את המנוע מחדש למען מקום למזגן ורדיאטור נוסף?
אז מה אני ממליץ לך לעשות? מה שאני עשיתי. אם כבר מרכיבים מגן מחודש ויפה על השילדה, למה לא למקם אותו נכון ביחס לגיר? הפעם הוא אפילו מכסה בדיוק את הטרנספר, לא בולט מקדימה, ואין צורך בשום חיתוכים בשביל הדרייבשאפט. תענוג.
זאת גם הזדמנות פז לחדש את החיבור של הגשר לשילדה, ע"י ריתוך (או בדרך אחרת) ברגים גדולים וחזקים על השילדה, במקום האומים הרקובים שבתוך השילדה.

אלו תמונות ישנות ולא ממש טובות של גשר הגיר, אבל זה יותר טוב מכלום...

http://imgsrv.pic4u.co.il/04232abbeca8bc7eea4727ab4975a1f0030000.a spx

עירא
14-01-04, 03:34
ערן, הגשר גיר והגיר מורכבים כבר עם הרבה לוקטייט ואני ממש לא מתכנן לגעת בהם. ברגע שאני אראה שהברגים משתחררים אז נתחיל עם השינויים.
לגבי הדריישפט, כרגע אני ארכיב את זה עם החופש ובמקביל אתחיל בייצור דרייבשפט נוסף (לפחות אני יכול לנסות :wink: ) ע"י חיתוך דרייבשפט עבה וקיצורו.
יצליח יופי יהיה לי דרייבשפט יותר חזק ובלי חופש. לא ילך שביזות אבל לא יגרם נזק משמעותי כי במילא אין לי מה לעשות איתו (הוא מגיר T-150 בכלל)
עירא

UNIX
14-01-04, 08:58
על הליפט אצלי הוא נוגע בגשר ובקושי מסתובב
ופעם אחת בשקיעה רצינית מאוד קרה לי שהוא נגע בגשר והוציא
מלא ניצוצות מהחיכוך.
ערן-איך אתה יכול לשחק עם הגשר קדימה או אחורה? אפשר לכוון אותו רק לצדדים
(לרוחב).

נמרוד
14-01-04, 09:12
חברים, הסיפור פשוט... דרישפט מקורי וגשר גיר מקורי בג'יפ בגובה מקורי לא אמורים לבוא במגע.
אם מגביהים את הג'יפ, או שיש דרישפט עבה יותר, או שהגיר נלקח אחורה על גשר הגיר (כמו שערן ציין, כל גיר והאורך שלו - גירים ארוכים יחריפו את הבעייה) אז יכול להיות מצב של נגיעה. הפתרון פשוט - לחתוך עם דיסק או ברנר צורה של "ח" שתבטיח שהדרישפט והגשר לא יגעו.

RONI
23-11-05, 18:50
האם בגלל דרייב עם חופשים יחסית גדולים יש רעידות קשות בהגה ב 70 80 קמ"ש :?:

shmil
23-11-05, 19:19
זה יכול להיות בגלל דרייבשפט עם חושים גדולים, את זה ניתן להרגיש ביד.
זה יכול להיות בגלל דרייבשפט לא מאוזן
וזה יכול להיות סתם כתוצאה מגלגלים קדמיים לא מאוזנים, או אפילו שנדבק אליהם הרבה בוץ...

תתחיל מהקל אל הכבד - חופשי דרייבשפט, אזון גלגלים, ורק אחרון ולא חביב איזון דרייבשפט.

-->