PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלונות חשמל

איציק
23-04-07, 00:55
שלום לכולם
ברכב אצלי, GMC 1990 (הבלייזר) , החלונות הם חשמליים עם מנגנון ספאל, החלון שבצד הנהג עולה ויורד עם קצת עזרה, החלון שמצד הנוסע יורד 2 סנטימטר ונתקע, כנ"ל בעלייה. פרקתי את המנגנון ובחיבור ישיר למצבר הוא מסתובב טוב מאוד לשני הכיוונים, גם כשאני מחבר אותו לחלון ומחבר ישירות למצבר אז הוא מעלה ומוריג את החלון בצורה יפה מאוד, הבעיה שכשאני מחבר אותו לחוטים ברכב אז הוא עושה את הבעיה.
השאלה היא האם הבעיה בחוטים? שכן בחיבור ישירות למצבר הוא עושה את העבודה.
שנת, האם המנוע של המנגנון הזה כבר עייף? אם לא אז איפה צריכה להיות הבעיה?
ניסיתי למצוא אולי פחמים במנוע הזה ולא מצאתי, מה גם שבחיבור ישיר למצבר הוא עובד....
אשמח לשמוע עיצות, אגב אין לי מושג בני כמה המנגנונים האלה
תודה

efi 4 *4
28-04-07, 13:48
שבת שלוםסט חלונות חשמל של SPAL ורק שלהם כי הם הכי טובים ומחזיקים מעמד עלותם 550 ש"ח בעיה והרמת והורדה של החלון יכולה לנבוע מכמה סיבות
1. ליכלוך ואבק בגומיות החלונות פיתרון לכך ניקוי עד כמה שאפשר והתזת ספריי סיליקון לגומיות
2. מתח חלש שמגיע למנגנונים כגון חיוט דק, קורוזיה בתוך החוטים הקיימים ועוד תקלות חשמל נפוצות
אם אתה באזור הצפון אשמח לעזור אפי

איציק
29-04-07, 20:08
הבעיה תוקנה,
קצר בחוטים, תודה

ERAN NO 1
29-04-07, 20:53
הבעיה תוקנה,
קצר בחוטים, תודה

איך קצר בחוטים יכול לגרום לעליה איטית?
גם בבלייזר שלי יש בעיה דומה ואני מתכוון להחליף את כל החיווט של החלונות כולל מפסקים חדשים

אולי תפרט יותר על התקלה!

איציק
29-04-07, 23:50
פירקתי את המתגים וחיברתי את שני החוטים שיוצאים מהמנוע של החלון ישירות למצבר והמנוע העלה והוריד את החלון, הבנתי שהבעיה אם כך בחיווט, כשבדקתי את החוטים לכל אורכם גיליתי שפשוט במקומות שחוברו חוטים (הוארכו ע"י חיבור מס' חוטים) אז היו מגעים קלים בין החוטים ש"כאילו" גרמו ל"בריחה" של כוח שמגיע מהמצבר, בנוסף... איך שהוא החוט שמספק חשמל למנוע מחובר בצורה כל שהיא למעיין קופסת שליטה של הנעילה המרכזית, בקופסה הזאת היה קצר שאיתרתי אותו והלחמתי אותו עם בדיל והפלא ופלא החלונות עולים ויורדים יפה מאוד, זה פחות או יותר מה שהיה ...כמובן עם הרבה ניסיונות והרבה סבלנות להבין את החיבורים כי מי ששיחק בחוטים לפני עשה "מישמש" אחד גדול מכל החוטים האלה, נראה כמה זמן זה יחזיק

-->