PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכבת מח ושלים לנעילה מרכזית - דרושה עזרה

maoz59
23-04-07, 14:46
שלום,
יש לי ויטרה קצרה סגורה אוט'.
ברכב יש נעילה מרכזית ללא מח (חיפש אותו במשך חצי שעה מרכיב נעילות)
בכל מקרה, אני מעוניין לקנות נעילה חדשה ולהרכיב רק את המח והשלטים.
לפני שאני ניגש להשקעה הכספית של הקניה.. אני רוצה לשאול אם למישהו מכם יכול להסביר לי לאן אני מחבר את המח.
(אצל אותו מתקין זה עולה 450 ש"ח)
הידע שלי בחשמל הרכב קטן מאוד (לא אפס כי היום החלפתי את המתג שנותן חיווי שהדלת פתוחה).
תודה רבה.
מעוז.

Viper
23-04-07, 17:01
א. אני מניח שאתה מתכוון לנעילה מרכזית של הדלתות...
ב. אני לא בקיא בויטארות, האם כאשר אתה נועל או פותח עם המפתח דלת אחת כל שאר הדלתות נכנסות לאותו המצב, אם כך המצב- נדרש מוח מקורי של הנעילות. אבל אם זה לא כך או לא זה מה שאתה רוצה, אלא רק לפתוח ולסגור את הדלתות עם שלט (או כל דלת בנפרד עם המפתח)- אז המוח המדובר הוא מערכת אזעקה בעלת שליטה על נעילת דלתות.
ההתקנה ממש לא מסובכת ואכן המחיר שקיבלת הוא סביר.
אם תקנה רק את האזעקה, לכל חוט יש צבע ומשמעות. חלק מהחוטים הם מתח הפעלה, חלק הם פיקוד לנעילה מרכזית וחלונות חשמל וחלק הם לסנסורים שונים כמו מפסק לדלת שהחלפת, סנסור נפח/גלאי זעזועים.
עם כל אזעקה מגיעה חוברת המסבירה כיצד להתקין. (צבעי החוטים ומשמעותם).
ברגע שקנית- אתה כבר בחצי הדרך לנעילה מרכזית עובדת...
בהצלחה!

maoz59
23-04-07, 17:42
א. אני מניח שאתה מתכוון לנעילה מרכזית של הדלתות...
ב. אני לא בקיא בויטארות, האם כאשר אתה נועל או פותח עם המפתח דלת אחת כל שאר הדלתות נכנסות לאותו המצב, אם כך המצב- נדרש מוח מקורי של הנעילות. אבל אם זה לא כך או לא זה מה שאתה רוצה, אלא רק לפתוח ולסגור את הדלתות עם שלט (או כל דלת בנפרד עם המפתח)- אז המוח המדובר הוא מערכת אזעקה בעלת שליטה על נעילת דלתות.

בהצלחה!

אני רוצה להיות יותר מפורט.
מדובר בנעילה מרכזית של הדלתות.
אין לי אזעקה ברכב (הייתה פעם לפני שקניתי).

ברגע סיבוב המפתח ננעלות/נפתחות כל הדלתות.
יש לי כפתור ליד מתגי החלונות החשמליים שנועל/פותח את כל הדלתות.

מה שאני רוצה הוא השלט.

אני רוצה להרכיב מח ע"ח שאוכל לשלוט עליו עם השלטים.

לפי מה שהבנתי מדבריך חייב להיות מח?

האם זה משנה בכלל?

האם אני כול לחבר את המוח לחוטים שיוצאים ארחת הדלתות כך שישלוט בכולן ואני אהיה שמח וטוב לבב?

יקי2210
23-04-07, 19:30
אתה לא חייב הזעקה יש שלטי נוחות במחיר זול יותר של 250-300 והתקנה עוד יותר פשוטה

Viper
23-04-07, 21:36
עקרונית, במידה ואתה לא מעוניין באפשרות שפתיחת דלת אחת עם המפתח תפתח את כל הדלתות ברכב- אז אכן הפתרון עבורך הוא הפתרון המוצע.
לגבי המפסק ברכב שנועל/פותח דלתות- אפשר גם שם לעשות "קומבינה" ולא צריך מוח. (תרתי משמע...).
לגבי פתרון מקורי- לא מכיר ויטארות (כפי שכבר ציינתי), אבל אולי יש כזה דבר (מח ושלטים) במכשירי תנועה?!? (שאגב, אם יש- עדיף יהיה לך לקנות ויטארה חדשה במחיר שהם יבקשו ממך עבור החלק... :D )

UNIX
23-04-07, 21:41
מה שלא יהיה חייבים פה יחידת שלטים (שלטי נוחות) ,
צריך לבדוק עם מנורת ביקורת איזה פיקוד המספק הזה מוציא והאם בכלל הוא פעיל כשאין לו מתח סוויץ,
מוח חייב להיות ליחידה המקורית של הרכב , יתכן ובכלל יש שם נעילות בהתקנה מקומית שעשו יחד עם האזעקה .
איזה אזעקה יש לך כרגע מותקנת ?, אולי הכי טוב זה לסדר אותה ?
ו 450 שקל זה אחלה מחיר

יקי2210
23-04-07, 22:25
הוא לא חייב לקנות ממכשיר תנועה כלום ברגע שיש לרכב נעילה מרכזית הוא צריך רק להלביש שלטי נוחות שהמחיר שלהם 300 שקל וזה לא משנה מתי עם מקבלים מתח כי המח של המנגנון נותן פיקוד פתיחה וסיגירה גם שאין סוויץ אם תרצה עזרה אני מתעסק עם אביזרי רכב אני נמצא בנס ציונה תפנה בפרטי נביא לך הצעה שלא תוכל לסרב לה

UNIX
24-04-07, 04:00
אם זה עובר דרך מוח אז לתת מינוס או פלוס לאותו כפתור לא יתן לך כלום
בכל אופן יקי צודק למתקין זה לא בעיה למצוא לאן מתחברים בקלות יחסית
שלטי נוחות ב300 שקל זו אחלה הצעת מחיר .

Viper
24-04-07, 13:10
הוא לא חייב לקנות ממכשיר תנועה כלום ברגע שיש לרכב נעילה מרכזית הוא צריך רק להלביש שלטי נוחות שהמחיר שלהם 300 שקל וזה לא משנה מתי עם מקבלים מתח כי המח של המנגנון נותן פיקוד פתיחה וסיגירה גם שאין סוויץ אם תרצה עזרה אני מתעסק עם אביזרי רכב אני נמצא בנס ציונה תפנה בפרטי נביא לך הצעה שלא תוכל לסרב לה

מה שאתה מציע לו כאן זה לוותר על האופציה שפתיחת דלת אחת עם מפתח תפתח את שאר הדלתות.
וזה בדיוק אחת מהאפשרויות שהצעתי לו...
אין, ואסור שיהיה קשר בין נעילה מרכזית והסוויץ'. איך בדיוק תנעל ותפתח את הדלתות כשהמפתח אצלך ואתה מחוץ לרכב??? היח' חייבת להיות מחוברת (דרך נתיך) למתח קבוע מהמצבר בלבד.

יקי2210
24-04-07, 16:07
וויפר אתה מתחבר לקו דלתות במקביל זאת אומרת אתה לא מבטל כלום באותו גם לא את הפתיחה עם המפתח וגם לא את הכפתור פיקוד של הנעילה

יקי2210
24-04-07, 16:08
אוטו*

Viper
24-04-07, 18:02
ברור שבמקביל, אבל אם אין מוח לנעילה המרכזית, ז"א יש רק נועלים חשמליים (1 בכל דלת) אז פתיחה עם מפתח לא תפתח אם שאר הדלתות...
ואז נשארים עם האופציה שנעילה/פתיחה מרכזית יתבצעו אך ורק עם השלטים או עם הכפתור שבתוך הרכב.
(וכמובן שמפתח יפתח/ינעל כל דלת בתורה ולא את כל הדלתות בבת אחת).

-->