PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ מול טנדר עבודה

חדש
23-04-07, 18:51
שלום רב:
בעבר שלחתי לכם שאלה בנושא הג'יפים הקטנים (טוסון, טריוס, ראב 4 וכו') ונענתי שהם לא ממש רכבי שטח. קיבלתי את התשובה והפנמתי.

השבוע ערכתי סיור בשטח (מטעמי עבודה) עם טנדר עבודה של מיצובישי והוא הצליח לעבור לא רע כמה מדרגות סלע ושבילים בזויות מעניינות (יאמר לזכותו של הנהג שהוא יודע לנהוג....).

שאלתי היא:
האם כדאי לשקול לקנות במקום ג'יפ טנדר עבודה?

ידוע לי כי לטנדרים האלו יש שני חסרונות עיקריים:
1) הם גדולים.....כולל זנב לא קטן.
2) המקום של תא המטען בא על חשבון המקום של היושבים במושב האחורי (למרות שבנסיעה הנ"ל ישבתי במושב האחורי וזה לא היה כל כך נורא....ושוב זה חיסרון גם בהרבה ג'יפים קטנים...).

היתרון הבולט:
הם בעלי יכולות שטח לא רעות (עד כמה שהבנתי) והמחיר שלהם לא בשמיים (טנדר עבודה חדש של טויוטה עולה כ- 152000).

מה אומרים המומחים באתר? האם זה שווה בדיקה?

תודה מראש על כל עזרה
אסף.

יוני5
23-04-07, 20:23
היילקס ויגו 4X4 תא כפול חדש ב 152K? נראה לי שאתה מתבלבל. 200+ נראה לי יותר ריאלי.

טנדר זה טנדר, לטוב ולרע. אני אישית מאוד אוהב את מקום האחסון ואת החוסן המכאני של הטנדרים, אבל לנסיעות כביש וחיי יומיום אין ספק שSUV יהיה הרבה יותר נוח ונעים. לי באופן אישי זה לא מפריע כל כך.

בברכה,
יוני5

asafk
24-04-07, 11:38
באותו מחיר של טנדר 4X4 יפני 1 טון, או אפילו של פולסייז אמריקאי- אתה קונה לא יותר מהתחתית של התחתית של הSUVים. ההבנה הזו גרמה לנו לבצע את המבחן ההשוואתי הבא (http://www.jeepolog.com/343.html) .

דעתי האישית- אני לא אוהב טנדרים 1 טון יפניים. עם כל המהפך העיצובי, הם נשארו טנדרים- קפיצי עלים לעומס גדול מאחור, מושב אחורי זוועתי- אלו שני המאפיינים הבסיסיים שאי אפשר לשנות, והמשמעויות שלהם ברורות. אבל- הנציגים המודרניים ביותר של הסגמנט- נבארה והאנטר (ואולי גם טויוטה ויגו 3 ליטר אוטומטי) נותנים ביצועי שטח ברמה של הSUVים המוצלחים ביותר שהיו בשוק לפני שנים בודדות. הנבארה הוא כמעט אחד לאחד טויוטה פראדו, מבחינת נתוני השטח שלו. הוא כנראה לא נוח כמוהו במושב האחורי, אבל פרט לזה- הוא כמעט SUV.
אם הייתי בהתלבטוח בין "כאילו SUV" קוריאני לבין טנדר 1 טון יפני- הייתי קונה נבארה או האנטר (או ויגו, אבל שוב, אני לא מכיר אותו) בלי יותר מדי להתלבט (ההאנטר קצת פחות מוצלח לטעמי בעיקר בגלל מושב נהג זוועתי, אבל מושב אפשר להחליף).
בקצת יותר כסף מזה יש SUVים קטנים ומוצלחים יותר מהקוריאנים, כמו גראנד- ויטרה או ג'יפ ליברטי- שניהם עם הילוך כוח, אבל לא באמת ג'יפים - יותר לכיוון ג'יפונים עם שרירים, ולמרות זה יהיו רכבי טיולים משפחתיים מוצלחים מאוד (הם מכונים soft-riders בכל מיני מקומות, שזה יותר מcross-overs שהם פרייבטים עם הנעה לכל הגלגלים, אבל פחות מSUV ). כל זה בלי העלויות הנגררות של דיזל, ובמימדים חיצוניים קטנים ו"ידידותיים" יותר מהטנדרים.

אסף.

חדש
24-04-07, 17:07
יוני שלום,
אחרי תשובתך החלטתי לבדוק שוב ואכן טויוטה היילקס חדשה עולה 152,678 אתה מוזמן להכנס לאתר טויוטה, ללחוץ על הדגם ולראות את המחיר תחת סעיף מפרט טכני.

אני (כפי שמציין הניק) חדש בעסק - אשמח אם תסבירו לי מה הכוונה ב- suv.

אסף, ציינת הרבה דגמי טנדרים ורכבים אחרים - האם תוכל לומר לי לא רק את הדגם אלא גם מי היצרן (מיצובישי, טויוטה וכו') כך שאוכל להכנס אליהם ולבדוק את הרכבים שציינת?

האם יש הבדל בעלויות ההחזקה של ג'יפ לעומת טנדר עבודה?
האם יש הבדל בינהם בנוחות הנסיעה בכביש/שטח?

מה השורה התחתונה?

תודה
אסף.

asafa
24-04-07, 17:49
יוני שלום,
אחרי תשובתך החלטתי לבדוק שוב ואכן טויוטה היילקס חדשה עולה 152,678 אתה מוזמן להכנס לאתר טויוטה, ללחוץ על הדגם ולראות את המחיר תחת סעיף מפרט טכני.

נכנסתי לאתר, המחיר שציינת מתייחס ל 4X2, חד קבינה, ידני.

4X4 אוטומט, דאבל קבינה, 3 ליטר 171 כ"ס עולה 209,900 ש"ח.

4X4 ידני, דאבל קבינה, 2.5 ליטר 102 כ"ס עולה 196,000 ש"ח.

חדש
24-04-07, 19:04
היי יוני:

בדיוק שמתי לב לטעות הזו הרגע - צודק.

אני מתנצל על חוסר תשומת הלב לפרט הקטן (לא שמתי לב שיש שם אפשרות לבחור דגמים שונים).

עדיין אני אשמח לקבל המלצה מה לקנות ....מרוב דגמים והשוואות של רכבים קטנים מול ג'יפים ו/או מול ג'יפונים ו/או מול טנדרים אני כבר לא יודע מה לעשות....

אני עם תקציב של 130000 עד 180000 וחייב שזה רכב מיבואן (אני נכה צה"ל). בהתחלה חשבתי ברצינות על ראב 4 טוסון והחברה האלה אבל הבנתי שהם לא רכבי שטח אלא רכבי משפחה בתחפושת לקצת שטח וכמו שאני מכיר את עצמי ברגע שאתחיל לרדת לשטח זה יהיה עד הסוף... אחר כך חשבתי על טנדר אבל נראה לי שזה מעל התקציב....יש פשרה?

מה לקנות?

אסף.

נמרוד
24-04-07, 21:43
אם אתה יכול להסתפק ב2 דלתות, סוזוקי ג'ימני, וישאר לך עודף. רכב מצויין. יש משפחה, חייב 4 דלתות? סוזוקי גראנד ויטארה מגרד את התקציב שלך מלמעלה.

הטנדרים המודרניים של מיצובישי, ניסאן, וטויוטה גם מתקרבים לתקציב שלך מלמעלה, אבל רק בגרסאות הידניות, חלשות וברמת הגימור הנמוכה ביותר.

חדש
26-04-07, 11:03
נמרוד/יוני שלום רב:

מה ההבדל בין גראנד ויטרה לשאר הג'יפונים מאותה קבוצה (ראב 4, טוסון וכו')?

או במילים אחרות - אם ראב 4 טוסון וכו' לא נחשבים לרכבי שטח אלא לג'יפ צעצוע מה הופך את גראנד ויטרה לרכב שטח טוב?

תודה על ההסבר
אסף.

נמרוד
26-04-07, 11:06
טרנספר (תיבת העברה) עם 2 הילוכים, high וlow. וגם שלדת סולם נפרדת מהמרכב, וסרן אחורי חי. הגראנד ויטארה בנוי במתכונת של רכב שטח. רוב האחרים שהזכרת בנויים ממכוניות נוסעים.

חדש
26-04-07, 12:41
נמרוד שלום,

קודם כל תודה על התשובה המהירה.

מתשובתך אני מבין שאם התקציב נע סביב 180000 אזי להשקיע את הכסף בגראנד ויטרה ולא בשאר הג'יפונים מאותה קבוצה.

האם גראנד ויטרה נחשב כרכב שטח טוב (למעבר מדרגות ושבילים קשים) או שהוא רק רכב כביש-שטח סביר?

אם יש (ולא בדקתי) בתקציב הזה טנדר עבודה אזי על מה אתה ממליץ ללכת - גראנד ויטרה או טנדר עבודה?

בברכה
אסף.

נמרוד
26-04-07, 12:48
הוא רכב כביש-שטח סביר. הוא לא נועד לעבירות קשה.

מה אתה חושב שאתה צריך? מה הנסיון שלך בנהיגת שטח ולאן אתה חושב שאתה מתכוון להגיע? שפוך את הלב כדי לקבל עצות מדויקות.

גיא
26-04-07, 13:22
קודם כל
תפריד את ראב4/טוסון/... מויטארה, הם לא באותה קבוצה.
מה שמבדיל הוא עוד ידית הילוכים (גם אם היא חשמלית ובצורת כפתור) מה שמאפשר לך להוריד את ההילוכים כולם במדרגה שלמה למצב של פחות מהירות אבל הרבה כוח.

המשמעות היא שבמעבר מכשול, אתה לא מאמץ את המנוע והאוטו כולו, אלא נוסע לאט ובבקרה.

לא כל רכב awd שזה הנעה לכל הגלגלים ( 4 על 4 לכביש ) זה רכב שטח.

מעבר להנעה לכל הגלגלים יש גם את הנושא של יחס גבוה למהירויות כביש ויחס נמוך למהירויות שטח.

( בהכללה ... )

לנושא הטנדרים ( מישהו יודע מה המקור של המילה ? ( חידה ... ) )
מיצובישי האנטר
טויוטה ויגו
ניסאן נוביראה
מזדה בי2500
איסוזו היה איפון לא יודע איך קוראים לזה היום
פורד F350
שברולט סילבראדו
מוסו ספורט (לא יודע אם יש 2008)

בטח יש עוד ששכחתי ...

גיא
26-04-07, 20:11
איזה אהבל אני ....

איסוזו זה לא איפון כבר מזמן -> דימקס

asafa
26-04-07, 22:40
טרנספר (תיבת העברה) עם 2 הילוכים, high וlow. וגם שלדת סולם נפרדת מהמרכב, וסרן אחורי חי. הגראנד ויטארה בנוי במתכונת של רכב שטח. רוב האחרים שהזכרת בנויים ממכוניות נוסעים.

הגרנד ויטארה החדש מגיע ללא סרן חי אחורי
מתלה קידמי: מקפרסון
מתלה אחורי: רב חיבורי + קפיץ ספיראלי

מפרט טכני מלא:
http://www.webimage.co.il/Suzuki/vitara/page/mifrat.pdf

בנושא הטנדרים יש את המאזדה BT50, גיר אוטומט חמישה הילוכים, 2500 סמ"ק 143 כ"ס, בסביבות 182000 ש"ח
מפרט טכני מלא: http://www.mazda.co.il/specs/B2500.pdf

חדש
29-04-07, 01:05
שלום לכולם

קודם כל תודה על כל התשובות - בסוף אני עוד אצליח להבין משהו בכל הבאלגן הזה.

מצטער שלקח לי זמן לענות - בין העבודה לבין שיפוצים לא יוצא לי להגיע למחשב כל יום.

לשפוך את הלב מה אני רוצה? אז ככה (אני אנסה):

הכל מתחיל מזה שבעבודה חדשה שקיבלתי אני נאלץ לרדת לשטח עם הרכב הפרטי (טויוטה קורולה runx) שלזכותה יאמר שעברה הרבה והעבירות שלה מדהימה.....

מיד לאחר מכן התחיל להכנס לי לראש הרעיון של רכישת ג'יפ או רכב שיוכל לנייד אותי בשטח.

כיום אני בערך 80% כביש ו- 20% שטח (צורכי עבודה). אני מעריך שאם אכן ארכוש רכב שטח נורמלי אני אתחיל לרדת יותר לטיולי שטח והאחוזים הנ"ל ישתנו.

מאחר ואני נכה צה"ל אני מוגבל לרכישת רכב אוטומט מיבואן אם ברצוני לממש את זכות ההנחה במיסים (לא פטור מלא אבל בהחלט מוזיל את עלות הרכב...:p). התקציב שלי עומד כיום על סך של 130000 עד 180000 פחות או יותר... ואני מחפש רכב 4 דלתות (בתקווה לילד בקרוב...)

לצערי, ההבנה שלי בתחום רכבי הכביש-שטח די בחיתולים והאפשרויות בקטגוריה הזו הן די רבות.
אפשר לומר בוודאות שהלכתי לאיבוד.

בהתחלה חשבתי על טריוס ועל טוסון אבל לפי התגובות פה הבנתי שחבל על הכסף.

כרגע אני בהתלבטות שבין טנדר עבודה לגראנד ויטרה - למרות שאם גראנד ויטרה נחשב לרכב כביש-שטח טוב ומחירו סביר אני מניח שאעדיף אותו.....

זהו פחות או יותר....

אסף.

איפון
29-04-07, 02:53
מאחר ואני נכה צה"ל אני מוגבל לרכישת רכב אוטומט מיבואן אם ברצוני לממש את זכות ההנחה במיסים (לא פטור מלא אבל בהחלט מוזיל את עלות הרכב...:p). התקציב שלי עומד כיום על סך של 130000 עד 180000 פחות או יותר... ואני מחפש רכב 4 דלתות (בתקווה לילד בקרוב...)

אסף.

לא יודע על איזה הנחה מדובר אבל עושה רושם שהההילקס ויגו האוטומטי עונה לדרישות שלך, כולל תקציבית..
אם הברירה היא בין ויטארה לטנדר הייתי הולך על טנדר...

botzon
29-04-07, 20:52
אם אין לך ילדים (או שיש בתאוריה)
הרי המושב האחורי לא בדיוק נדרש נכון לעכשיו, אז אפשר להתפשר על טנדר,
או שכמו בכל רכב לחכות לסוף שנת המודל שזה בערך עכשיו, ולראות אם היבואנים מנסים לחסל רכבים במחירי מבצע, שווה לבדוק.

-->