PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי מיקום פילטר שמן

עירא
12-01-04, 23:00
יש מן מתקן מהפך לפילטר שמן שמסובב אותו ב-90 מעלות וכך הוא לא יפגע אם המנוע מתנוענע.
אבל להשיג אותו זה מאוד קשה.
ואז נתקלתי בתמונה הבאה:
http://www.bc4x4.com/ChrisW/projects/powertrain/oilfilt.jpg
השאלה היא האם זה יהיה מסובך לייצר דבר כזה (חשבתי להשתמש בפילטר ישן לחתוך אותו ולהשתמש בהברגה שלו עם איזה מתאם לצינור שיועבר לפילטר הממשי) והאם כל עניין הלחץ שמן לא יפגע (הבנתי שיש פילטרים שונים שיכולים להפיל את הלחץ)?
עירא

UNIX
12-01-04, 23:05
עירא אני לא מבין למה זה טוב?
אצלי הפילטר קיבל מכה רק כשהורכב המנוע וזאת הייתה טעות להרכיבו לפני הרכבת המנוע.
אני לא חושב שיש סיכוי שהפילטר יפגע ממשהו בזמן שהמנוע זז כל עוד התושבות
תקינות

עירא
12-01-04, 23:11
הפחד הוא שבשטח מה שיכול להשתבש יישתבש.
ואני מניח שזה גם קורה כי אחרת לא היו ממציאים את המהפך שהזכרתי קודם ושאני לא מצליח להשיג.

UNIX
12-01-04, 23:14
אולי ברכבים אחרים זה שונה אבל אצלנו יחסית יש מקום ריק די גדול בין הפילטר
והסובבים אותו.
איזה רכב יש בתמונה?

עירא
12-01-04, 23:21
התמונה היא לצורך הדגמת הרעיון.
המהפך שדיברתי עליו מותקן על סיקס רגיל עם מנוע 258.
הבנתי שבעבר ינוביץ' ייבא את זה אבל עקב עלויות הוא הפסיק, והיות מאוד קשה להשיג אותם ואז חשבתי על הכיוון הזה.

חנן א.
12-01-04, 23:31
יותר פשוט להקפיד על תושבות תקינות, לא?
וממילא תושבת לא תקינה תגרום לבעיות נוספות כמו מצמד שיפול וכו' , אז זה לא שאם תרכיב את המתאם הנ"ל תהיה לך לגיטימציה להזניח את התושבת.

עירא
12-01-04, 23:34
אם הדעה הרווחת שזה מיותר רק חסכתם לי עבודה :lol:

AvigdorAharon
13-01-04, 08:57
בוקר טוב,
בהחלפה האחרונה קניתי פילטר שמן ארוך (מבטיח שזה לא יקרה שנית...).
בכל מקרה עד היום לא קרה כלום, והפילטר לא התפוצץ.
כדברי חנן, תושבות המנוע ותקינותן זה דבר חשוב עד מאוד!!!
לדעתי, תשאר עם הקיים, אך תקפיד לרכוש פילטר קצר.

אביגדור

נמרוד
13-01-04, 09:17
עירא, תבין, אנחנו כבר מריחים את הסטייקים והחמוצים של חיים... :lol: אם תנסה לתקן ולשפר כל פגם בג'יפ, אתה עלול להפוך לסוג של בולדוג בעצמך. תחשוב רגע לאן אתה רוצה להגיע ומתי אתה עוצר את ההוצאות.

לעניין - עם תושבות תקינות אין בעייה, גם עם פילטר ארוך. אבל התושבות גמישות, בהתעללות רצינית תושבת (גם חדשה) יכולה להקרע באחת, והיפוך הפילטר חוסך אחת משלושת הצרות הנגררות מכך. יש מקום לשיפור התושבות בסיקס לתושבות קשיחות יותר שלא תלויות בגומי, למשל בסגנון התושבות של הסופה - לא ששם אין צרות, במקום שהגומי יקרע הברגים בבלוק נשברים... בכל מקרה, זה ממש, ממש לא דחוף.

טדי
13-01-04, 09:35
בארה"ב יש הנוהגים לשים חתיכת שרשרת, מבלוק המנוע לשאסי בצד הנגדי לזה של הפילטר (בג'יפ) במטרה לצור קונטרה למנוע שלא יקרעו התושבות ולא יפגע הפילטר
וכו'

ערן המסוקס
14-01-04, 02:37
עירא. לדעתי אין טעם לגעת בזה.. המלצה שלי היא לעשות את הקומבינה עם תושבות המנוע כמו שאני עשיתי (הוספת פלאחים בעובי 8-10 מ"מ בכל צד) ושימוש בפילטר המקורי של mopar בלבד!
לא יהיו לך שום בעיות של פגיעה בפילטר.

אגב, ההבדל בלחץ השמן בשימוש בפילטר הזה לעומת שימוש בפילטרים אחרים גדול מאוד. בנוסף לכך, קיים שסתום בפילטר הזה, אשר עוזר ליצירת לחץ שמן מיידי עם התנעת המנוע, והיתרון פה ברור.

-->