PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה מוסיפים על שיפורים?

barakg
26-04-07, 23:20
שלום לכולם,

לפני קניית ויטרה, ורציתי לשאול כמה מוסיפים מעל המחירון אם רכב במצב, כאילו מושלם, בהתאם לשנתון כמובן.
ראיתי כמה ג'יפים ובכולם יש וו גרירה וזה כמובן עוד סיבה להוסיף למחיר שמבקשים... מה מקובל, פחות או יותר?
מה מוסיפים על גגון (מקורי)?
וגם על מיגונים

בתודה מראש לעצתכם,
ברק

asafk
26-04-07, 23:28
מקובל להוסיף כ50% ממחיר השיפור חדש. שים לב שבולמים לדוגמה- אינם שיפור (הרכב לא נוסע בלעדיהם, נכון? ) אלא אם כן מדובר במשהו מיוחד (בולמי מירוץ). הכלל הוא ששיפורים= תוספות, ולא חלק שהיה בלוי והוחלף לחדש ממותג.

אסף.

barakg
01-05-07, 00:45
אסף,

קודם כל תודה על התגובה.

האם אתה מכיר איזהשהו אתר שבו אפשר לראות מחירים (לפחות של חנות מסויימת) של תוספות, או שזה רק לפנות למוסכים ולקבל הצעות מחיר?

נמרוד
01-05-07, 08:05
שלום לכולם,

לפני קניית ויטרה, ורציתי לשאול כמה מוסיפים מעל המחירון אם רכב במצב, כאילו מושלם, בהתאם לשנתון כמובן.
ראיתי כמה ג'יפים ובכולם יש וו גרירה וזה כמובן עוד סיבה להוסיף למחיר שמבקשים... מה מקובל, פחות או יותר?
מה מוסיפים על גגון (מקורי)?
וגם על מיגונים

בתודה מראש לעצתכם,
ברק

מכיוון שבכל הג'יפים שראית יש וו גרירה, אתה יכול להתייחס לזה כסטנדרט. במיוחד אם אתה לא צריך אותו בכלל. בכל מקרה וו גרירה עולה כמה מאות שקלים. על גגון מקורי לא מוסיפים כלום - לפי הכלל של אסף, הוא מקורי, לא תוספת. מיגונים - גם שווים לך לא יותר מכמה מאות שקלים...

בקיצור, מה שאתה מתאר לא ממש נקרא שיפורים, ובכל מקרה שווה כמה מאות שקלים לפה ולשם. מה זה משנה? המחיר הוא מה שאתה מוכן לשלם והמוכר מסכים לקחת.

barakg
08-05-07, 21:21
וואלה צודק.

תודה,
ברק

שמוליקו
09-05-07, 09:07
מכיוון שבכל הג'יפים שראית יש וו גרירה, אתה יכול להתייחס לזה כסטנדרט. במיוחד אם אתה לא צריך אותו בכלל. בכל מקרה וו גרירה עולה כמה מאות שקלים. [שמוליק]- בערך 11 מאות ? זה לא ממש הולך ברגל, משהו התקין אותו, הוא היה צריך וגם לך זה יכול להביא תועלת יום אחד, לא רוצה לשלם עליו - תגיע עם המוכר לפשרה ותוריד אותו ![\שמוליק]

על גגון מקורי לא מוסיפים כלום - לפי הכלל של אסף, הוא מקורי, לא תוספת. [שמוליק]- למה? הוא לא עלה עוד לפחות 3500 ש"ח כשקנו את הרכב? יותר יקר מגגון רגיל 1200 ש"ח. למה לא לשלם על זה ? גם את זה אתה לא צריך?[\שמוליק]

מיגונים - גם שווים לך לא יותר מכמה מאות שקלים... [שמוליק]- היות והם לא חדשים הייתי הולך על חצי מהעלות, זו חזירות לשמה לומר שהם לא לא שווים . האבן הראשונה שתתקל בה בלעדיהם תוכיח את ההפך הגמור. [\שמוליק]

בקיצור, מה שאתה מתאר לא ממש נקרא שיפורים, ובכל מקרה שווה כמה מאות שקלים לפה ולשם. מה זה משנה?

המחיר הוא מה שאתה מוכן לשלם והמוכר מסכים לקחת.[שמוליק] - עם זה אני בהחלט מסכים ואפילו יותר.[\שמוליק]

דברי נאמרו בגישה קצת צינית ומתלהמת, כמובן שלא היה בכוונתי לפגוע בנמרוד, רק נראה לי שבגישה הזאת אני לא הייתי מוכר לו את הרכב, או לחילופין מפרק את התוספות ומוכר אותן בנפרד.
בטוח הייתי מקבל לפחות חצי מהעלות.

יום טוב.

sherifon
09-05-07, 09:24
ערך התוספות צריך להיות גם פרופורציוני לערך הרכב .
ויטרה ,שגם ככה מבקשים עליה מעל למחירון ,לא יתכן שערך התוספות שידרש הקונה לשלם יגיע לכמה עשרות אחוזים מערך הרכב,ובכל זאת מי שרוצה לשלם מוזמן לשלם גם פעמיים מערך הרכב אך -כמו שאמרו חז"ל " פראיירים ....".--אל תצפו לקבל את מה ששלמתם בחזרה .

שמוליקו
09-05-07, 10:15
שריפון ,אתה בהחלט צודק.

אבל עדיין לא הייתי מתעלם לחלוטין מזה שיש תוספות.
אני לא חושב שמישהו רוצה להחזיר את כל ההשקעה שלו על התוספות, מאידך הם שוות משהו לרוכש, שאם לא ,סביר להניח שעל חלק מהם הוא ישלם מחיר מלא :) (ולא בהכרח זה לא יגיע לכמה עשרות אחוזים מערך הרכב).

נמרוד
09-05-07, 14:06
דברי נאמרו בגישה קצת צינית ומתלהמת, כמובן שלא היה בכוונתי לפגוע בנמרוד, רק נראה לי שבגישה הזאת אני לא הייתי מוכר לו את הרכב, או לחילופין מפרק את התוספות ומוכר אותן בנפרד.
בטוח הייתי מקבל לפחות חצי מהעלות.

מה קשורה גישה לעניין הר סיני? אם הייתי רוצה לקנות את הרכב שלך והיינו מסכימים על מחיר, היתה עסקה, ואם לא אז לא. אתה יכול לעשות את התמחורים שלך איך שאתה רוצה, ולדרוש כמה שבא לך. בפועל, השיטה של תמחור עלויות השיפורים לא עובדת בשטח. סיקסים מושקעים עם קבלות בעשרות אלפי שקלים, של שיפורים ששווים גם בעיני הקונה, נמכרים בפועל בשליש מעלות השיפורים - כאילו שמחיר הרכב אפס. דיסקברי משופרים נמכרים בפחות מהמחירון. ולפעמים ביותר. טויוטה היילקס סטנדרטית נמכרת ב10% מעל מחירון. דפנדרים שחוטים ומנוקבים ממכרז משמר הגבול נמכרים במחירים קרובים למחירון. הכל דוגמאות אמיתיות. עניין של ביקוש והיצע - על רכב נדיר שיש לו ביקוש המחיר גבוה והמוכר יכול לבקש מה שבא לו ואם הוא רוצה לתרץ את זה בעלות התוספות - שיהיה לו לבריאות. רכבים שיש הרבה היצע לעומת הביקוש, כמו סיקסים וסופות, נשחטים במחיר ולא משנה כמה כסף הושקע בשיפורים.

שמוליקו
09-05-07, 14:31
רכבים שיש הרבה היצע לעומת הביקוש, כמו סיקסים וסופות, נשחטים במחיר ולא משנה כמה כסף הושקע בשיפורים.

השאלה היחידה זה - בכמה הם היו נמכרים ללא התוספות ואני מניח שבפחות.(נקודה למחשבה).

-->