PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייבוא צמיגי 205.70.15 MT

adi_ingel
27-04-07, 17:00
שלום לכולם

בעיקבות השמועות על החוק החדש שכל הסמוראים ירדו חוקית ל205.70.15 בלבד. (רק שמועות למיטב ידיעתי)
אני לא מבין איך אף יבואן לא מביא את הצמיג במידה זו בפרופיל שטח מלה?

לדוגמה את זה:

http://www.maxxis.com/products/automotive/product_detail.asp?id=5485

עדי

Viper
27-04-07, 18:59
מהיכן השמועות?
אני לא מכיר שרכב שמופיע לו ברישיון מידת צמיג (שעבר אישור משרד התחבורה) פתאום ירד במידה...
מאיזו סיבה הגיונית?!?

Viper
27-04-07, 19:22
לאחר חיפוש באתר משרד התחבורה- לא נמצא כל אזכור לנושא הורדת מידת הצמיגים ברכבים.

GodsFather
27-04-07, 19:31
חברים , השמועות חצי נכונות

יש הנחיה למכוני רישוי ולמשטרת התנועה , בתקופה האחרונה (קצת יותר משנה), ללכת BY THE BOOK ובזאת הכוונה AUTODATA בלבד (מה שבעבר היה מאפשר "אישור חריג" למידת צמיג , כיום לא אמור להיות אפשרי). אם המידה שיש לך על הרכב לא רשומה בAUTODATA , גם אם זה רשום לך ברשיון - יש להם הזכות להוריד אותך מהכביש (יש כאלה שמוותרים), למעט פטורים מעמדה מס' 1 שהיא למעשה הסמכות הבלעדית העוקפת את הAUTODATA.

יש פה כמה באתר שנעצרו , הורדו , לא הורדו וכד'. גם אני נתקלתי בבעיות פה ושם.

מההנחיה הזו ועד למה שתואר בתחילת השרשור יש ים של עיוותים , אבל אין אישור או שלילה לזה.

העניין הוא שאם יש FUCKים בתקנה הזו ואם לא , עדיף לשמור על זה בשקט מאשר לשאול שאלות קיטבג - גם על הפורום הזה יש צופים...

לגבי האינטרסים של היבואנים.. אני לא יבואן ולכן אני לא יכול לענות , אבל תחשוב על זה ככה - את המידה הזו 205/70/15 יש כבר כמה שנים טובות (בלשון המעטה) אז עכשיו להתעורר ?

adi_ingel
28-04-07, 00:46
כמו שכתבתי זו רק שמוע למיטב ידיעתי
מה שכן להתאורר עכשיו כי זה בטח יגדיל את השוק למידה זו
וגם הצתרפו הרבה ג'ימנים לשוק.
כמות מינימומ לייבוא (לפי המידע שלי) זה 600 צמיגים כלומר כ 150 - 120 רכבים

יוש
28-04-07, 09:32
סליחה על ההידחפות, אבל מה בנוגע לרכישת צמיגים שלא מיובאים לארץ דרך האינטרנט מחו"ל? חבריי האופנוענים עושים את זה שנים. מישהו ניסה?

נמרוד
28-04-07, 13:10
ההבדל בין המידה 205/70/15 ל205/75/15 הוא זניח, אפסי, יש רשיונות שאחוז החתך בכלל לא מופיע וגם כשהוא מופיע טסטרים מתעלמים ממנו. אל תקחו יותר מדי ברצינות את הטמטום של משרד התחבורה - לא מגיע להם.

אל תנסה ליבא צמיג 205/70/15, לא תאסוף 150 איש שיתעניינו... תהיה ריאלי, תקנה צמיג 205/75/15, שקיים ויש שטח מלא טוב של מקסיס, ולא צפויה לך בעייה ברישום במכוני טסטים נורמליים בכל רחבי הארץ. שלא לדבר על 215 ו235 ששתיהן מידות נכונות וטובות לסמוראי/ויטארה למרות מה שמשרד התחבורה הישראלי חושב.

asafa
28-04-07, 13:53
תקנה צמיג 205/75/15, שקיים ויש שטח מלא טוב של מקסיס

בשרשור אחר מלפני חודש, יש אנשים שרודפים אחרי דנטייר כבר שלושה חודשים, כך שזו בעיה לעבור למידה שיש רק צמיג אחד בשוק וגם הוא לא נמצא במלאי באופן סדיר, חבל.

הבעייה היחידה עם המקסיס שלא ממש קל למצוא כאלה כי דנטייר(היבואן לא מחזיק במלאי) ואני רודף אחריו כבר 3 חודשים שיביא אותם - אם תציק להם גם יכול להיות שהם יבינו שאנשים באמת רוצים את הצמיג הזה ולא שאין ביקוש כמו שהם חושבים ושנינו(ואחרים) נהנה מצמיג שטח מצויין והכי חשוב במידה חוקית!

לגבי דנטיי - דיברתי כמה פעמים גם עם דרור(בערך פעם בשלושה שבועות עד שנמאס לי מכל הסיפורים שהוא האכיל אותי על המפעל שלא ייצר בדיוק את הדגם ולא שלח להם בהזמנה ופעם אחרת שהוא פשוט לא הזמין כי אין ביקוש וכל מיני ניסים ונפלאות - הוא גם הפנה אותי לצמיגיה אחת ויחידה שהוא ידע שיש לה - וגם לה שהתקשרתי היו 3 צמיגים בלבד - הסמוראי שלי אמנם פצפון אבל הוא עדיין לא תלת אופן:)

השרשור המלא:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19064

נמרוד
28-04-07, 13:56
אז תעברו ל215/75R15, מידה מתאימה עוד יותר לסמוראי, ולעזאזל עם התקנות. תמצאו את הדרכים להתמודד איתן, כמובן לא בפורום פתוח... לא צריך להכנע לשרירות הלב של המדינה הזאת - פשוט להתעלם ולעבור בצד.

karnaf
28-04-07, 14:08
אם יש פה מישהו שיש לו רמת כתיבה וניסוח טובה באנגלית
אז אפשר לנסות לכתוב בקשה לסוזוקי ביפן בקשר לאישור צמיגים.

adi_ingel
28-04-07, 19:21
ליבא אפשר אבל תהיה בעיה כאשר אחד יקרע
ולא יהיה חילופי
מה גם מעניין מה המסים על זה
עם יש לך חברים שעושים את זה תברר מה העלויות

adi_ingel
28-04-07, 19:29
רמת ניסוח באנגלית יש לי אבל זה לא יעזור
1) לא הצלחתי למצוא לען לשלוח מיילים
2) לא נראה לי שזזה יזיז למשרד התחבורה

נמרוד
28-04-07, 21:01
עזבו את סוזוקי יפאן, מה להם ולצרות שלנו כאן?

נראה מישהו מסביר את הבעייה של טמטום ורקבון משרד התחבורה הישראלי לזרים. עזבו אנגלית, תנסו לנסח בעברית קודם כל.

adi_ingel
29-04-07, 00:07
מה יש להסביר?
זה מה שכתוב במפרט יצרן.
אם סוזוקי יפן ישנו מפרט גם משרד הרישוי ישנה.

asafa
29-04-07, 01:09
כיצד ניתן לבצע יבוא אישי של צמיג, לדוגמא הצמיג בקישור בראש ההודעה.
יש לי חבר קרוב שגר בארצות הברית, האם מישהו התנסה ביבוא אישי ומכיר את התקנות, את נושא המיסוי, הקשיים הצפויים.
אשמח לשמוע עוד פרטים

adi_ingel
29-04-07, 09:43
אפשר לייבא גם קונטיינר
בעלות קניה שם של 80 $ ומחירה פה של 600 ש"ח זה כדאי
אבל השאלה היא אם תמצא 120-150 לקוחות
אני אישית מאמין שכן. רק נשאר לשחנעה יבאנים:)

אני אנסע לברר לגבי מיסוי וכאלה, וגם שלחתי מייל לMAXXIS לברר איך אפשר לרכוש את הצמיג.
עדי

נמרוד
29-04-07, 09:53
מה יש להסביר?
זה מה שכתוב במפרט יצרן.
אם סוזוקי יפן ישנו מפרט גם משרד הרישוי ישנה.

מה שאתה כותב כאן הוא בלתי הגיוני לחלוטין לאוזן לא ישראלית.

מה אתה רוצה מסוזוקי? שישנו מפרט של רכב שהם בכלל כבר לא מייצרים כמה שנים??? למה? מה זה משנה מה היה המפרט, שזה בסך הכל תיאור טכני של הרכב מבחינתם?

GodsFather
29-04-07, 15:55
נמרוד , אתה מפספס פה נקודה.

שוטרים ובדיקות פתע , מורידים על כל שינוי מAUTODATA ,זה חדש יחסית, זה קרה לבחור פה בפורום שהיה לו 215 ברשיון - בומס הקופץ שמו...אולי הוא יספר מה קרה בדיוק.

אותי עצר שוטר פעם אחת לבדיקת רשיונות שגרתית ורק בגלל שהשוטר השני אמר לו לוותר אז הוא ויתר ואני עם 205/75 להזכירך...וזה שינוי שמכון רישוי שינה לי בלי בעיה ואלון הסביר על זה באחד השרשורים פה.

עם היצרן אין מה לדבר , זה באמת לא מעניין אותו (גם לא לגבי רכבים חדשים כמו ג'ימני) , אני כבר דיברתי עם כמה מקומות בעולם (סוזוקי קנדה ויפן) - מבחינתם, משרד הרישוי של המדינה קובע ואו יצרני הצמיגים (!) יותר מזה , היה לי אישור במייל מיוקוהמה על זה שהשינוי מינורי ומותר (70-75) , אבל מייל אינו נחשב לקביל בשביל לערוך שינוי בספרים ויותר מזה , פה בארץ לא מכירים ביצרני הצמיגים כסמכות הקובעת שינויים כאלה.

דיברתי עם חצי עולם ואשתו , ממשרד התחבורה והרישוי , דרך המשרדים שלהם בת"א (מעל מכשילי תנועה) , עברתי על ספרים שהדפים שלהם דהו והצהיבו ביחד עם מפקחים מורשים , דיברתי עם היצרנים , עם היבואנים ועם מומחים כאלה ואחרים , ניסיתי אפילו להשיג אישור נסיעה תקופתי בטענה שהרכב שלי הוא רכב עבודה לשדות חקלאים ומטעים והבאתי הוכחות שאין חתך שטח במידה 205/70 ולכן אני חייב לעלות כדי שאוכל להמשיך לנסוע בשדות שלי אבל זה לא עניין לו את השפם.

בסיכומו של דבר - אם לא תהיה הנחיה מקודקודי משרד התחבורה/הרישוי להתיר מידות צמיגים , כל קומבינה שתהיה , תחזיק על הנייר אבל תהיה ברת שינוי אם השוטר/טסטר ירצה לעשות משהו בנידון.

אלון_ק
29-04-07, 16:07
במקום להשתגע עם רעיונות מטורפים כמו לתקן את המערכת או לייבא מכולות צמיגים, יש לכם אפשרות אחת הגיונית: לדבר בטכניון עם המכון לתחבורה, לשלם עבור בדיקה אחת של רכב אחד (מדגם מייצג) ולצאת עם אישור טכניון שיקבע חד משמעית שאין שום בעיה להרכיב 215 על סמוראי.

הבעיה הכי גדולה שלכם עם זה תהיה למצוא מספיק בעלי סמוראי כדי לממן את עלות הבדיקה כך שזה לא יצא הון לכל אחד. אי אפשר לארגן 10 אנשים לפגוש אחורי, אז לארגן 1000 לכזה דבר יגבול בבלתי אפשרי.
הבעיה השניה הכי גדולה תהיה לשכנע את הטכניון להסכים לעשות בדיקה ולהוציא את הדף הזה בהתאם לתוצאות. עקרונית אפשר לעשות את זה לרכב אחד, אני לא יודע מה הם יגידו על אישור גורף.

adi_ingel
29-04-07, 17:31
כמה בדיקה כזו עולה?

adi_ingel
29-04-07, 21:12
ושאלה נוספת. לען אני הולך עם האישור הזה???
משרד הרישוי עדיין יכול להגיד :"לא מעניין אותי, אצלי כתוב עד 205/70"

חן דן
29-04-07, 21:29
אני לא בטוח לגבי צמיגים ספציפית אבל לאשר דגם של כל הרכב בסיבות ה $ 10K

אלון_ק
29-04-07, 22:52
הטכניון הוא הגוף שמאשר שינויים מבניים. כשאתה הולך לאשר כננת אצל מכון X, הוא מאושר מטעם הטכניון לאשר לך את הכננת. אישור מהטכניון לשינוי מבני הוא אישור תקף מול כל אחד, בפרט משטרע ובתי משפט.

אין לי מושג כמה זה עולה, אבל זול זה לא יהיה. לאף אחד שם אין שום אינטרס לעזור לך חינם ולהם יש את הידע והמכשור לבדוק ש215 על סמוראי אכן איננו מונע מהרכב לעמוד בתקנים (אם יש כאלו בכלל) המגדירים כשירות רכב. תיאורטית הם יכולים גם לאשר לך באגי מבניה עצמית לנסיעה בכביש. זה יעלה כסף ולא מעט כי אם הם יסכימו זה יהיה כרוך בבדיקות מעבדה, בשעות עבודה וכו'.

עכשיו נראה אותך מארגן מספיק בעלי סמוראי שכל אחד מוכן לתרום את המחיר לא רק למענם, אלא למען הדורות הבאים. לי כבר אין סמוראי, אני לא תורם... :twisted:

asafk
29-04-07, 23:08
לחילופין, תמצאו מישהו שמכיר מישהו במכשירי תנועה. מאוד קל למנהל שירות לכתוב מכתב ש75 ו70 זה אותו דבר- אבל אין לו שום סיבה לעשות את זה בשבילכם. חפשו מישהו שבשבילו כן יתאמצו להוציא מכתב. הכל אנשים.

אסף.

GodsFather
29-04-07, 23:08
אלון , בדיקות מעבדה לא מחייבות דגם לניסויים ? כלומר צריך סמוראי לניסויים ולא רק הסמוראי הפרטי שלי/של כל אחד אחר... ?

ואחרי שיש לך את האישור הזה , מה אז ? ניגשים למשרד הרישוי/תחבורה ?

ואם הבדיקה נופלת? אז למעשה הכנסנו לעצמנו מקל בגלגלים כי עכשיו לא יהיה אישור לשום קומבינה... (לא ? )

---------------------------------

בוא ואני אספר עוד סיפור בנושא - עמדה מס' 1 מכיר ? הבחור שאני פגשתי במשרד התחבורה אמר לי שמבחינתו אני יכול לגשת לעמדה 1 ולצלצל אליו משם , מה שהבוחן יחליט, הוא יתן תוקף סופי. אני לא מדבר על חאפר, או עובד ניקיון , אלא הבחור שיש לו את הסמכות, זה שיש לו את הקלסרים בארון במשרד , זה שבהינד עפעף יכול לקבוע שגם 235 יהיה חוקי...

אתה חושב שלבוחן היה איכפת ? הזיז לו את ה##$% , לא להתקשר ולא בטיח , לא מעניין אותו כלום.

אלון_ק
29-04-07, 23:17
אני לא יודע מה בדיקה מחייבת, אני לא עובד שם. נניח והיא מחייבת רכב, מה רע בשלך? הוא יחזור בחתיכה אחת...

אחרי שיש אישור כזה אני לא חושב שתצטרך לגשת למשרד התחבורע. אם זה היה אישור לרכב אחד אז כן והם היו מחוייבים להכניס לך את זה לרשיון, אבל אישור גורף יחייב אותם להוסיף את המידה לצד אוטודאטה.

ואם הבדיקה נופלת... אתה בדחן חוד, יודע? לא תיפול בבדיקת בלימה, לא בבדיקת יציבות, במה יש לך ליפול? מילא היית אומר 31, הייתי מבין ממה אתה מפחד. על מה תיפול? סמוראי עם 32 עומד בתקן לבלימה של טסט, אז עם 215 לא?

לכו עם ההצעה של אסף. לא תצליחו להתארגן על ההצעה שלי מבחנה כלכלית.

נמרוד
29-04-07, 23:32
איזה בדיקה??? על מה אתם מקשקשים? אין מהנדס שפוי בעולם שיתיחס להבדל כל כך מינורי בין צמיגים כמשהו ששוה להרים בשבילו עט! אלון נפלת על השכל?

אין מה לבדוק, אין מה לאשר, זה מקרה קלאסי של בריון שדורש ממך להוכיח שאין לך אחות! מה עושים במקרה כזה? בורחים הצידה, מתעלמים ועוברים הלאה! אתם תמימים וקשי עורף רבותי.

adi_ingel
29-04-07, 23:33
לדעתי האישור זזה לא ריאלי.
10K$ לא יארגן אף אחד, גם אם הינו מוצאים 500 איש בכסף כזה אני ימצא חאפר.
לכן אין סיכוי.
הסיכוי היחידי זה להרגן קבוצה מעוניינת, ואילי לשכנעה את היבואן צמיגים.
אם זה לא ילך אני אולך להרגן קבוצה קטנה ולייבא מחול בצורה עצמיית, יש לי חברים שמייבים מכולות, אני יכול לדחוף לשם כמה צמיגים.
אני מנסה ליצור קשר עם MAXXIS נראה מה יצא מזה.
ב 80 דולר לצמיג אני יכול להביא 7 שיהיה לי ספייר במחיר של סט בארץ.

היה פה מישהו שייבא צמיגים לאופנועים, כמה מס יש על זה?

אלון_ק
29-04-07, 23:50
וזה משנה את המצב, נמרוד? למרבה הצער, אני לא יכול להרים קרש מעץ ולפוצץ את הבריון. הם צריכים פתרון לבעיה ולא רק הם, אלא כל מי שיבוא אחריהם. שינוי מינורי ודבילי? יופי, אז שיבקשו את גבולות היכולת. שיצא להם אישור עד קוטר חיצוני של 31 מצידי, אני רק בעד.

זה שזה אידיוטי זה ברור. עצם זה שמישהו צריך אישור זה אידיוטי, אבל כל המדינה הזו אידיוטית בנושא הזה אז במקום לבכות כל היום וכל הלילה, אולי הגיע הזמן שמי שרוצה שיעזרו לו יעזור לעצמו?

חן דן
30-04-07, 04:30
לחילופין, תמצאו מישהו שמכיר מישהו במכשירי תנועה. מאוד קל למנהל שירות לכתוב מכתב ש75 ו70 זה אותו דבר- אבל אין לו שום סיבה לעשות את זה בשבילכם. חפשו מישהו שבשבילו כן יתאמצו להוציא מכתב. הכל אנשים.

אסף.
אסף אתה מהנדס רכב עם נסיון רב בתחום האם אין שום סיכון לנסוע בכלי כזה עם 215?

adi_ingel
01-05-07, 18:53
טוב יש לי חדשות מצוינות!
דיברתי היום עם היבואן ויהיה יבוא סדיר של הצמיג הזה לארץ!
הציג חדש ויצאה לשוק לפני חודש, בעוד חודשיים צריך להגיע לארצינו !!!
כבר הזמנתי 5:)
נראה עם כך יהיה אני אהיה מאוד מרוצה.
נחכה חודשיים :) ונראה

GodsFather
01-05-07, 18:58
צמיג 205-70-15 שטח שטח של מקסיס ?

סחטיין עלייך!

הזמנת מהיבואן ? דנטייר ? או שהוא הפנה אותך לפנצ'ריה ?

adi_ingel
01-05-07, 22:59
לא שילמתי כסף, רק ביקשתי שיתקשרו אלי כש מגיע.
אבל זה לא רק לי לכוווולם יהיה עוד חודשיים ובעה הישועה לסמוראים.

adi_ingel
01-05-07, 23:01
אני מתכוון לצמיג 8060 זה שיש קישור אליו בתחילת השירשור, נראה לי שטח שטח :))

GodsFather
01-05-07, 23:35
בוא נתחיל מזה שישועה לסמוראים זה כשיהיה חופש מוטורי ( ולא רק לסמוראים! )

ואז צמיג 33 יהיה הסטנדרט לסמוראי :twisted:

אבל אכן זו התקדמות.

דרך אגב, אני מקווה שאני לא אאכזב אותך כשאומר לך שלהודיע לך הם לא יודיעו...אתה צריך לשבת להם על הראש לקראת המועד... דבר איתם עוד חודש / חודשיים ותראה מה קורה.

בכל מקרה , סחטיין על הבשורה , אני מקווה שהצמיג הזה באמת שווה.

יוש
02-05-07, 21:06
מצטרף להתעניינות. אתקשר בהקדם גם ליבואן ונראה מה יאמרו לי. אחזור עם דיווח.

מי יתן בשורות טובות.

adi_ingel
03-05-07, 11:35
לא ציפיתי מהם ליצור איתי קשר :))
אני לא עד כדי כך תמים:))
אבל מה שמעניין זה, שהתעניינתי בצמיג בכלל אצל MAXXIS העולמית במייל, ואז היבואן התקשר אלי!
עדי

GodsFather
03-05-07, 17:37
עדי , זה לא חדש שיצרן עולמי שולח אלייך את הPOC שלו מהארץ. פשוט בארצנו זה מפתיע כי לא רגילים לשירות...

asafa
04-05-07, 17:39
תחילת יבוא, שירשור בג'יפטריפ:
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=1&item=804899

adi_ingel
08-05-07, 09:57
כל כך הרבה התעניינות ואף אחד לא נרשם?
אני לא מבין את זה
בסוף היבואן והמפיצים יוותרו על הרעיון, היתי בטוח שביום שמביאים את הצמיג יהיה טור של 50 רכבים מחוצ לדלת של היבואן

נמרוד
08-05-07, 10:16
עדי, אתה עקשן. תאמין לי שגם אתה לא רוצה שיביאו עכשיו נגלה מיוחדת בשבילכם. מה יהיה כשתקרע דופן של צמיג? ועבור מי שמטייל בשטח באמת זה עניין של זמן, זה קורה לכולנו. תתישר למידה נפוצה ונורמלית (=215/75R15) אם אתה רוצה צמיג שטח. משרד התחבורה שם אותך במלכוד, נכון, תנסה לצאת במקום להעמיד פנים שאתה נהנה.

אתה יכול להתנחם שאתה בצרה קטנה - ראה בפורום פולסייז איזו בעייה יש לבעלי הפורד F350 החדשים, בין האטימות של משרד התחבורה והיבואן...

adi_ingel
08-05-07, 14:21
אני לא אומר שאני נהנה,נמרוד.
לגבי עניין צמיגים, אם היתה זו נגלה מיחדת היתי קונה 6 וסוגר עניין (סיכוי קטן מעוד ש3 פעמים תקרע דופן,נכון?)
פה מדובר בייבוא סדיר ע"י יבואן, אני אפילו לא בטוח אם יוסף מתכוון ליבא את הנגלה הראשונה במיוחד או פשוט חושש להזמין סטוק גדול מהיבואן.
אני יודעה שעל היבואן לא תמיד אפשר לסמוך, ראה לדוגמה את המחסור בצמיגי 205-75-15 שטח מלא, שנוצר.

ברששת
02-08-08, 23:51
האם משהו רכש לאחרונה צמיג מקסיס 8060?
התרשמות, אצל מי, מחיר.
תודה.

gs1
05-08-08, 10:12
אני לא רוצה להידחף לכם לדיון אבל אני קניתי לא מזמן צמיגים של קופר 205/75/15 וחיכתי שבועיים עד שהגיע לארץ.

-->