PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש של "דפיקות" בהילוך ראשון ושני

gmike
30-04-07, 21:03
היום קניתי סמוראי סגור שנת 90...:D
בדרך הביתה,שמתי לב שכשאני נותן מכת גז בהילוך ראשון(במהירות ממש נמוכה, או בזינוק מהמקום) יש רעש של דפיקות, ממש חזק מתחתית הרכב..
לא הצלחתי לאתר את מקור הדפיקות, אבל נראה לי שהן באיזור הסרן האחורי(דיפרנציאל,או גל הינע,או משהו אחר)
בדקתי חופש בגל הינע,אין חופש...בכלל, כל המכלולים נראים שלמים, ללא נזילות שמן,וכו'..
הדפיקות מופיעות גם בהילוך שני,אבל רק במקרה של מכת גז חזקה,וזה בד"כ דפיקה-שתיים, לא יותר
ממה ה"דפיקות" האלו מגיעות?
ואיך ניתן לתקן את זה?

זאביק
30-04-07, 21:07
בדקת תושבות (גיר, מנוע, טרנספר) ?

gmike
30-04-07, 21:12
בטח,הכל יושב כמו שצריך....

בכלל, הרכב שמור מאד,אין לו שום מכות בשלדה,כמעט לא נסע בשטח...
הכל, אבל ה-כ-ל עובד פיקס...חוץ מהמכות האלו...

idanw
30-04-07, 21:37
כשאתה מסובב את גל ההינע בניוטרל הוא לא מסתובב כלל?

חן דן
30-04-07, 21:38
אם גל הינע תקין בדוק את הצלבים זה גם משהו שיכול לגרום לנקישות כמו כן גם חופשים מהסרן יכולים לגרום לבעייה.

gmike
30-04-07, 21:55
כשאתה מסובב את גל ההינע בניוטרל הוא לא מסתובב כלל?

מסתובב,איזה סנטימטר, משהו כמו עשירית סיבוב בערך, לא יכול להעריך במדוייק...
גם גל ההינע בין הטרנספר לגיר מסתובב איתו(עם גל ההינע האחורי),אם אני תופס את שניהם ומנסה לסובב לכיוונים מנוגדים-הם לא זזים בכלל,כלומר זה תקין, לא?

idanw
30-04-07, 22:28
החופש תקין.. אבל אם אתה שומע מכה אחת בלבד.. יש סיכויי שזה נובע מהחופש הנ"ל...

gmike
30-04-07, 23:21
אני שומע רצף של מכות, לא אחת.

בעיקרון זה לא כ"כ נורא, אני יכול לנסוע גם בלי ליצור את הדפיקות, ורוב הזמן אני נוסע ככה, רק לפעמים כשאני מאיץ מהר מעמידה, או נותן הרבה גז ומהר בנסיעה איטית, יש רצף של דפיקות.שווה לפרק בשביל זה את הדיפרנציאל האחורי ולנסות הבין אם הכל שם בסדר?

כמו שאמרתי, רק היום קניתי אותו, וידע במכונאות ומכניקה יש לי בסיסי,לפרק ולהרכיב בחזרה כמו שהיה אני אצליח...השאה אם זה בכלל נחוץ?

חנן-ג'יפולוג
01-05-07, 00:14
התשובה החד-משמעית היא לא. אתה לא מפרק דיפרנציאל אחורי עד שאתה לא מבודד את הרעש ומזהה בצורה ברורה שהוא מהסרן האחורי. דרך אחת לבודד את הרעש היא לפרק גל הינע אחורי, לנסוע בהנעה קדמית, ולראות אם הרעש עדיין קיים. אם הוא שם, אז הרעש לא מהסרנים.

חנן-ג'יפולוג
01-05-07, 00:16
קרא את המדריך לזיהוי רעידות (http://www.jeepolog.com/28.html)

gmike
01-05-07, 01:46
חנן,תודה רבה!!!
במיוחד על הקישור ל"מדריך לזיהוי רעידות" ממש עזר לי להבין את הבעייה אצלי...
מחר אחה"צ אני אתחיל במלאכת הפירוק-בדיקה-הרכבה של הדריישפט האחורי..

מבטיח לעדכן..

מורי
01-05-07, 14:10
האם ברכב מותקנת נעילת דיפרנציאל?

gmike
01-05-07, 22:28
לא, ברכב לא מותקנת נעילה.

היום היה אצלי חבר, גם בעל סמוראי...הבעיה נמצאה:צלב גמור ויוק שנסדק בעקבותיו...

מחר אני נוסע למכשירי תנועה לקנות חדשים...
נקווה שזה יהיה הכל...

yehudap9
01-05-07, 23:07
מכשירי תנועה? כנראה שיש לך "בוכטה" רציני של כסף אם אתה הולך שמה לחברה..
אני במקומך הייתי הולך למורי חבר האתר..הוא כבר יסדר לך את העניינים בהרבה יותר פחות כסף ואין כמו החיוך שלו..תנסה ותיווכח..הטלפון שלו 0575335353

gmike
01-05-07, 23:12
בוכטה של כסף ממש אין לי, אבל פי מה שהבנתי,בצלבים לא כדאי לחסוך...עדיף לקנות את המקורי...

אני טועה?

idanw
01-05-07, 23:23
אתה צודק.. במקרה שאתה מתכוון להחזיק את הרכב מעל שנה.. צלב, עדיף לקנות מקורי!

gmike
01-05-07, 23:32
רק עכשיו קניתי אותו, אז בטח שאני אחזיק אותו מעל שנה, אני מקווה שהרבה מעל :-D

מישהו יודע כמה בערך אמור לעלות יוק של דיפרנציאל אחורי,היוק שמתחבר לסרן?

gmike
01-05-07, 23:39
התכוונתי להגיד: יוק של דריישפט אחורי.

חן דן
02-05-07, 02:01
עד כמה שאני יודע לא מוכרים חלק מגל הינע אלה את כולו מי שיודע אחרת שיתקן אותי
גל הינע חדש ממכשרי תנועה עולה 1200 שח בערך לפני מעמ

עידן שטיין
02-05-07, 06:32
לפי מה שאני יודע אצל מורי יש את מה שאתה מחפש

חן דן
02-05-07, 07:53
לגבי משומש זה כבר סיפור אחר

gmike
02-05-07, 10:34
היום אני קופץ מכשירי תנועה,ונראה..
בכל מקרה אני צריך מהם צלב..
מקסימום,יהיה לי צלב ספייר אם אני אקנה דרייבשאפט משומש ממישהו...

אלון_ק
02-05-07, 10:59
חן טועה, דווקא כן מוכרים חלקים ואפילו במכשירי תנועה.

חן דן
02-05-07, 12:21
טוב אלון אז כנראה שלא רצו למכור לי ספציפית רק חלק מכל הינע שם בתל אביב

gmike
02-05-07, 18:47
מוכרים גם מוכרים חלקים בניפרד...

חן,כנראה רצו לעשות עליך עוד קצת כסף..
באתי, אמרתי מה אני רוצה, בדק בקטוג,אח"כ במלאי....
217 ש"ח צלב+210 ש"ח יוק+מע"מ=493 ש"ח
אני הולך עכשיו להחליף,אח"כ נראה....

gmike
02-05-07, 23:54
טוב, עכשיו אני באמת כבר לא יודע מה הבעייה...:-|
נסעתי רק עם גל הינע קדמי, ועדיין שמעתי את הדפיקות המעצבנות האלה...
אני כבר לא יודע מה זה יכול להיות....
עד עכשיו חשבתי שזה החופש בגל הינע האחורי,וזה לא זה...
מה שמעניין זה שאם אני פותח את הנועלי טבורים הקדמיים,מעביר ל4H(עדיין עם גל הינע אחורי מפורק)ונותן פול גז, אין שום דפיקות. והדפיקות לא מגיעות מהגל הינע הקדמי,כי גם ב2H הן היו.
אז נשאר לי רק טרנספר(שאצלי הוא של שנת 97) וגיר,
הצילו!!!מישהו יכול לעזור לי??????

חנן-ג'יפולוג
03-05-07, 01:21
להערכתי, סיכויים טובים שמדובר בצלבים תפוסים או משוחררים בגל ההינע המרכזי, אבל אם היית עובד לפי הכתבה שמקודם הבאתי את הקישור אליה, היית יכול לבודד את התקלה לאיזור הזה גם בלי לפרק כלום, מה גם שיש בכתבה התייחסות מיוחדת לגל ההינע הזה בסמוראי.

gmike
03-05-07, 03:02
קראתי את המאמר במלואו,אבל הסקתי מסקנות לא נכונות...
וגם אחרי שקראתי עכשיו פעם נוספת, עדיין לא הבנתי: במאמר כתוב שלא ניתן לדעת אם הרעידות (דפיקות במקרה שלי) נובעות מצלב תקוע בגל הינע המרכזי מבלי לפרקו, אז זה לא מתסתדר לי עם זה שאמרת שאם הייתי עובד לפי המאמר הייתי עולה על הבעייה מבלי לפרק שום דבר...
ודבר נוסף:במאמר כתוב שאם התדרים של הרעידות משתנים בהתאם למצב הטרנספר(2H ו- 4L)הבעייה בגל ההינע המרכזי. אני לא שמתי לב לשינויי תדרי הרעידות במעבר בין מצבים אלו,האם הבעייה עדיין יכולה להיות גל ההינע המרכזי, למרות זאת?

אני רוצה לציין שכאשר יש רעידות, אני ממש מרגיש שהן באות מאזור מרכז הרכב,אבל אני לא יכול לבודד בדיוק את המיקום.

חנן-ג'יפולוג
03-05-07, 03:13
אני לא מצליח להבין אם זה שלא שמת לב, זה כי סתם לא שמת לב, או שביצעת בדיקה כאמור של נסיעה במהירות מסוימת, נגיד 40 קמ"ש, פעם בHIGH ופעם בLOW, וראית שתדר הרעידות לא השתנה. אם התדר השתנה עבור מהירות קבועה, אז יש סיכוי גבוה שהדפיקות מגל ההינע המרכזי. במידה ואתה לא מזהה חופש בצלבים של גל ההינע הזה, הצלחת כנראה לבודד את הבעייה לצלבים תפוסים בגל ההינע הזה. זה מה שהתכוונתי שאתה יכול לבודד את הבעייה בלי לפרק.

gmike
03-05-07, 03:27
לא עשיתי בדיקה במהירות מסויימת, פשוט גם ב4L היו רעידות ואם אני לא טועה,התדר לא היה שונה...

חנן-ג'יפולוג
03-05-07, 03:30
התדר לא היה שונה עבור איזו מהירות? אתה לא יכול לדבר על תדר בלי לדבר על מהירות הרכב.

אתה חייב שבשתי הבדיקות מהירות הרכב תהיה זהה, כמו שכתוב בכתבה.

מורי
03-05-07, 09:05
מסכים עם חנן.
דבר ראשון בדוק צלבים בגל הינע המרכזי.

gmike
03-05-07, 10:44
גל הינע מרכזי יפורק ויבדק...

חשבתי על סיבה אחרת לרעשים:הטרנספר שלי הוא של שנת97 מה שאומר שרשראות במקום ג"גשים,מה אם השיניים של אחד מהג"גשים קצת שחוקות, ובעומס השרשרת פשוט מחליקה עליו,ומשם הרגשת ה"דפיקות"?
מישהו יכול לתת קישור לשרטוט\תמונה של הטרנספר הנ"ל?

חנן-ג'יפולוג
03-05-07, 11:06
ההשערה הזו לא נכונה, כי השרשרת מעבירה כח רק להנעה הקדמית, ולכן כאשר אתה בהנעה אחורית לא מועבר דרכה כח ואין סיבה שהיא תקפוץ תחת כח.

gmike
03-05-07, 11:40
אז איך בעצם הטרנספר הזה עובד?

אם אתה יכול להסביר בקצרה, או הפנות אותי להסבר באנגלית...

תודה.

חנן-ג'יפולוג
03-05-07, 13:09
זו תמונה של טרנספר אחר, לא שלך, אבל עקרונית, כנראה שהטרנספר שלך עובד בצורה דומה.

http://www.skidmore.edu/~pdwyer/amc/eagle/gif/80eagle2_954738.gif

הכוח מגיע אל ציר הכניסה בצד שמאל למעלה. משם הוא הולך ליחידת הפחתה, שם נעשית העברת הכוח בHIGH או בLOW . משם הכוח הולך תמיד לציר היציאה של הדרייבשפט בצד ימין, וכתלות במצב הידית של ה4X4 2X4 , גם אל השרשרת שמובילה את הכוח אל ציר היציאה אל הדרייבשפט הקדמי, הציר שנמצא למטה משמאל.

gmike
03-05-07, 14:08
עכשיו הכ הרבה יותר ברור, תודה!

חוצמזה, מצאתי את הבעייה שלי, באמת היה צלב תפוס בגל הינע המרכזי...

נחליף ונקווה שזה יהיה הסוף...

gmike
03-05-07, 16:01
טוב :-(....

החלפתי צלב, החזרתי את גל ההינע המרכזי למקום, הרעש חזר...
מה עוד זה יכול להיות?

חנן-ג'יפולוג
03-05-07, 16:15
אתה מוזמן לבוא אליי, לעופרים. ננסה לעזור לך לאתר את הרעש.

gmike
03-05-07, 19:24
חנן, תודה על ההזמנה.אבל אני גר בצפון,בגיתה. זה ממש רחוק. אם אני לא אציח למצוא מישהו באזור הצפון שמבין קצת בסמוראים,אני באמת אשקול לנסוע עד אליך...

בקשר לנסיעה במהירות קבועה בLOW ו- HIGH, הרעש בשניהם זהה,והוא מופיע כשאני נותן "מכת גז",במהירות ממש נמוכה, או מעמידה. כאשר המהירות עולה הרעש נעלם בשלב כלשהו, ככה שבבדיקה במהירות קבועה אף פעם אין את הרעש...

לפי כל הבדיקות, המקור הוא כנראה הטרנספר. עשיתי בדיקה פשוטה(ואני לא יודע עד כמה יעילה) שמתי יד על אזור תיבת ההילוכים-בזמן שאני בתוך הרכב,נתתי גז, חזרתי ע אותה בדיקה עם יד על אזור הטרנספר-ושם המכות מורגשות הרבה יותר, לפי ההרגשה שלי הוא המקור.

לפרק לבד את הטרנספר אני קצת חושש, אז כל מה שנותר לי זה לחפש מוסך\מישהו שמבין ברכבי 4X4 בצפון, יש למישהו הצעות?

חנן-ג'יפולוג
03-05-07, 22:27
לפי התיאור שלך, אני בספק אם אתה הבנת איך אתה אמור לבצע את הבדיקה.

אתה אמור לנסוע ב40 קמ"ש, או ב30, או ב20, לא חשוב. בHIGH . לשחזר את הרעש. אם צריך להאיץ בשביל זה, אז תאיץ מהמהירות הזו. הקשב לתדר.
שלב ב' בניסוי, אתה נוסע בדיוק באותה מהירות כמו בשלב הראשון, 40, 30 או 20 קמ"ש, לא חשוב, רק שזו תהיה אותה מהירות כמו בניסוי הראשון. רק הפעם אתה בLOW. תאיץ, תעשה מה שצריך כדי שהרעש יחזור. האם התדר שונה? זהה?

gmike
17-05-07, 12:54
עשיתי את הניסוי,התוצאות: הרעש זהה בתדירות שלו, אך מופיע פחות כשהרכב בLOW.
התחלתי את הניסוי במהירות של כ 10 קמ"ש, לחצתי על הגז עד הסוף, וזה מה שיצא.

כשהרכב ב HIGH הרעש יותר חזק, ויותר קל להפיק אותו(בLOW צריך לאמץ יותר את הרכב כדי שהרעש יופיע) הרעש מופיע גם בעליות חדות בכבישים(במהירות נמוכה),בזינוק בעלייה.

-->