PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתקן נשיאה להייליפט

Viper
01-05-07, 10:36
ברשותי סמוראי 88.
בכוונתי לבנות מתקן נשיאה להייליפט שישב על הטמבון הקדמי. (אין מקום ברכב...)
המתקן יהיה מעין שרוול (עשוי מרלס ברוחב המתאים לסולם ההייליפט) שירותך לטמבון.
במרכז השרוול יהיה קדח לבריח מברזל עם אפשרות נעילה.
הבריח יחזיק את ההייליפט במקומו (והנעילה- תמנע גניבות).
כמובן שאת הרלס אני ארפד בגומי למניעת פגיעות בהייליפט ורעשים מיותרים...
מה דעתכם?
אגב, ברגע שאבנה- כמובן שאעלה תמונות... 8)

טל חסיד
01-05-07, 13:45
לא הייתי בונה מיתקן על הפגוש מימספר סיבות :

1) ההתקנה על הפגוש בדרך כלל לא נוחה לשליפת ההילפט בשעת הצורך לשימוש בוא
וכתוצאה מכך מתעצלים לפרק ולהשתמש בוא.
2) כתוצאה מאי שימוש בהיליפט הוא ניתפס במיוחד בהיליפט הלא מקורי.
3) במקום לא סגור הוא אוסף אבק וחלודה ואז הוא ניתפס עוד יותר.
4) לא רצוי לשמן את ההיליפט על הפגוש ביגלל שידבק עליו עוד יותר לכלוך.
5) לדעתי זה גם לא בטיחותי אבל פה זה כבר נושא אחר.

טל

yscheiner
01-05-07, 15:59
זה כבר הופיע בשירשור אחר אבל...

20 שקלים בל.כ. ואתה רוכש כיסוי בד (קורדורה) להייליפט.
אולי השתנו המחירים ואולי כרגע אין במלאי אבל אני בטוח שאם תחפש תמצא.

לגבי שאר ההערות.
נכון, צריך לא להתעייף ולפרק אותו בשעת הצורך.
נכון, צריך להמנע מפגיעה בהולכי רגל, זה עושה נזק.

כל השאר... תעתיק ממישהו שכבר המציא את הגלגל.
;)

GodsFather
01-05-07, 18:26
גם אני מצטרף לאי-ההמלצות לשים את המתקן על הפרונט.

כל סלע שתכנס בו ידאג לטפל לך בהייליפט , כל שלולית בוץ תמלא אותו בג'יפה (גם כשהוא מכוסה , עדיין הוא הראשון שחוטף...), מכוון שהוא לא אביזר עגול ומושלם בצורתו אז הוא גם עלול להתפס לך בכל מיני מקומות כגון סלעים או עצים ומכאן עוד נזק וכן פגיעה בהולכי רגל , כלי רכב וכד'...

אם כבר תתקין מאחורה ואפשר גם בעמידה , יש פה בחור בשם רותם SAMORAI שיש לו מתקן כזה על הדלת המקורית (אני לא אוהב את זה מפאת חוזק הצירים ,אבל עם שיפוץ נכון , יש מצב לטפל בזה כראוי).

אני אישית ממותקן עם טמבון אחורי תוצרת בית ומתקן ייעודי , אבל זה כבר עניין של שיקול דעת ויכולות כלכליות/מסגריות , אתה מוזמן לבדוק בשרשור שלי בנידון.

Viper
01-05-07, 20:43
אכן היו לי דילמות קשות בנושא המיקום מלפנים,
אבל די פסלתי את האופציה של מיקום מאחור לאחר שיחה עם רותם (Samurai) מכיוון שהבנתי שישנו עקב אכילס רציני בעניין הצירים של הדלת האחורית.
למישהו יש רעיון יצירתי ויעיל אחר?
אגב, GodsFather, יש לך לינק לשרשור שלך? משום מה אני לא מצליח למצוא אותו...

GodsFather
01-05-07, 20:49
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=14769

אני מסתכל עליו בהשתאות :-)

Viper
01-05-07, 20:52
בדיוק גם אני...
סוףסוף מצאתי!
אכן, רעיון ובניה יפה. אבל כרגע אני לא מעוניין לבנות פגוש אחורי חדש, אלא "להתלבש" על הקיים.
רעיונות?!?

GodsFather
01-05-07, 20:57
מתקן צד (לצד הרכב) או חיזוק הצירים הקיימים ומתקון על הדלת הנוכחית ועוד אופציה היא להצמיד בהשכבה לדלת האחורית במקום בעמידה ואז המשקל יתפרס עוד טיפה יותר טוב. אבל חיזוק הצירים יועיל מאד.

לסמוראים פתוחים יש בעיה חמורה עם הצירים של הדלת גם בגלל המשקל של הגלגל, לכן אולי שווה לשקול שוב את נושא הבניה של הטמבון ובכך להוריד את כל הלחץ שיש על הצירים... הסיפור לא צריך להיות כזה יקר...(הכל יחסי כמובן)

Viper
01-05-07, 21:06
שחתי לציין :roll: - הסמוראי שלי סגור...
יש הבדל בחוזק הצירים?!?

GodsFather
01-05-07, 21:12
בוודאי , המנוף אינו זהה לחלוטין , הרבה יותר קל לדלת לשאת את המשקל.

אבל עדיין , שווה לשקול חיזוקים.

כמובן שאת ההתקנה של ההייליפט , עושים בקרבת הצירים ככל האפשר , על מנת למנוע את אפקט המנוף או לפחות להוריד מהשפעתו.

Viper
01-05-07, 21:19
אם כך, אבנה את המתקן משני חלקים:
א. הבסיס שעליו ישב ההייליפט. ימותקן בתחתית הדלת בסמוך לצירים.
ב. שרוול עליון לקראת החלק העליון של הדלת שבו גם יהיה הבריח.

השאלה היא כיצד להצמיד את החלקים לדלת? ע"י ברגים/ריתוך?
אחרי הכל מדברים על מפלצת של 14 ק"ג... (המקורי בכל אופן...)

GodsFather
01-05-07, 21:24
אני לא חושב שריתוך יעשה טוב לפח העדין של הסמור

מכאן שרק הברגה , וצריך הברגה מאד איכותית , כי 14 ק"ג מטלטלים , לא הכי בריא...

ושוב , אני ממליץ על טמבון חיצוני כדי שלא תצטרך לשבור את הראש...

Viper
01-05-07, 22:43
עלה לי עוד רעיון...
מה לגבי בניה רק של ה-Swivel וחיבור שלו ע"י ציר (וכמובן חיזוק באזור החיבור) לטמבון המקורי?

GodsFather
01-05-07, 22:49
הטמבון המקורי של הסמוראי זה חתיכת פחית והחיבורים שלו הם עוד יותר פתטים.

אתה רוצה לחבר לזה הייליפט? ועוד להתחיל לערוך שם ניסויים על כל מיני תוספות?

זה לא יחזיק, צר לי...

ובכל מקרה , אתה צריך שההייליפט ינוע עם תנועת הדלת על מנת לאפשר פתיחה שלה, אתה מתכוון לחבר תושבת ניידת דרך השלדה ? תנסה לתאר לי את זה בעזרת תמונות , תשתמש בתמונות של הטמבון שלי והמיקום שלו או תשרטט בתוכנה ותעלה רעיון , אני לא מצליח לדמיין את זה או להסביר את זה בצורה נאותה ואין לי ידע בשרטוט...

Viper
02-05-07, 08:46
צודק. מהרעיון הזה גם ירדתי.
אבל הרעיונות באים לי בקצב מסחרר... אפילו אני לא מצליח לעקוב אחריהם :wink:
נראה לי שאלך על הרעיון של חיבור לדלת ע"י 2 חלקים- בסיס למטה ורלס לייצוב המפלצת למעלה.
אגב, עוד רעיון: לחבר את 2 החלקים בצידו האחורי של הרכב, דהיינו בין חלון הצד לפינה של דלת תא המטען (היכן שנמצא פתח מילוי הדלק רק שבצד של הנהג ע"מ לא לבטל אפשרות תדלוק...) כמובן החיבור יהיה בפרופיל שטוח ע"מ שלא לבלוט ממגיני הצמיגים.
דעתכם?

Viper
12-05-07, 23:15
טוב, אז עוד מנקר לי בראש כל סוגיית האחסון של ההי-ליפט.
היום קצת עלעלתי בחוברת שקיבלתי עם המפלצת, וראיתי שהחברה (היי-ליפט) מוכרים מנגנון אחסון ונעילה לג'ק שיושב על הטמבון הקדמי (או אחורי).
מה ששוב העלה בפניי את האופציה.
למרות ההתנגדויות שקראתי כאן, וגם היו חלק מבחינתי, מה אתם אומרים עליהם?
הרעיון שלהם כ"כ גרוע?!?
(אגב, בחוברת מצוין מחיר של כ-26$).

GodsFather
13-05-07, 08:27
http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=152348&postcount=2

זה בשביל - למה לא מקדימה.

למה כן מאחורה ? כי שם יש גם גלגל רזרבי שיחפה על הפגיעה, אם תהיה...

עכשיו תחזור למחשבות ותראה מה מסתדר לך , תסתכל על תמונות בGOOGLE , תבדוק באתר הזה כמה עשו ומה ותחזור עם רעיון חדש ומקורי או החלטה ישנה וטובה.

טל חסיד
13-05-07, 09:12
יש לי עוד רעיון בשבילך תקצר את ההיליפט הוא יותר מידי גבוהה לרכב כמו שלך, ואז תוכל לאכסן אותו בתוך הרכב בקלות. תיבדוק לפני שאתה חותך איזה גודל צריך כדי להרים את האוטו ואז תבין שחצי ממנו מיותר לך, למרות שלפעמים צריך יותר גובהה במצבי חילוץ אבל גם לזה יש פתרון.
טל

GodsFather
16-05-07, 13:29
טל, סליחה על השאלה , אבל מתי בפעם האחרונה השתמשת בהייליפט ? בבוץ? או כל שטח טובעני אחר ? בין בולדרים כשיש רק חריץ קטן ובעומק של 20-40 ס"מ עד קרקע יציבה ?

שם בדיוק צריך את האורך המקורי של ההיליפט ואולי אף יותר מכך...

וזה עוד לפני שאתה חושב על החברים שלך לטיול עם הרכבים שלהם שאינם בהכרח סמוראי...

OFF-RoaD
16-05-07, 16:21
ואני לא שם על זה כסף, אבל הניחוש שלי הוא שהבחור לא מתכוון להישאר עם הסמוראי עד סוף ימיו (על האיש, לא האוטו). מה יקרה לכשירצה לצמוח למשהו קצת יותר גדול? גם אז הוא לא יצטרך את כל גודלו של המכשיר?

Viper
14-07-07, 22:52
אז כמובן שהמחשבה עדיין קודחת בראשי וכמובן שקיצור ההי-ליפט לא בא בחשבון. (הרי אם שילמתי 450 ש"ח ל-1.20מ' למה לחתוך? הייתי כבר קונה את המטר ומשלם פחות וכמובן ללא שום מחשבה לעתיד...).
אז עלה לי רעיון נוסף, מצורף בתמונה.
כמובן שצריך לקפל את הראש של ההיי-ליפט ולחתוך קצת באיזור הקרטון שמצופה בעור חום מגעיל...
הכוונה היא לייצר שני סטנדים ממתכת שיקובעו מאחורי המושב האחורי בדיוק על בתי הגלגלים. לרתך אומים בשני הסטנדים ולתפוס את ההיי-ליפט עם ברגים ושייבות גדולות לאומים שרותכו.
היתרונות ברורים- גם גישה יחסית נוחה, גם לא מייצר עומסים מיותרים על הטמבון/צירי הדלת וגם לא מתלכלך.
והכי חשוב- מוגן מלכלוך וגנבים "מסריחים" ע"י המרכב של הרכב (סמוראי סגור) והאזעקה... :-D
החסרון שאני יכול לחשוב עליו- התקעות בזוית (אף כלפי מורד/זוית צד) שלא תהיה נוחה לפתיחת תא המטען והוצאת ההיי-ליפט.
מה דעתכם?

Viper
19-07-07, 19:05
זהו זה! יש מתקן להייליפט שלוקח בחשבון את רוב המגבלות, יתרונות וחסרונות.
מכיוון שמיקום ההי-ליפט מחוץ לרכב גורר חסרונות רבים שחלקם הם לכלוך שיפריע לעבודה תקינה של המגבה, בליטה מתכתית מהרכב שעלולה לפגוע בהולכי רגל, קל לגנוב אותו וכד' החלטתי למקם אותו בתוך הרכב!
כך הוא מוגן מלכלוך, גנבים, נזקים ועוד!
המיקום שנבחר: מאחורי הכסא האחורי.
לטובת המנשא, בניתי שתי תמוכות, כפי שניתן לראות בתמונות, שאחת מהן ניצבת ב-90 מעלות (ומיקומה בצד ימין על רצפת הרכב) והשניה בעלת זוית חדה (שמיקומה על בית גלגל שמאל).
בראש כל תמוכה ריתכתי את המנשא עצמו, פרופיל מתכת בצורת U.
קדחתי חור שעובר דרך הפרופיל והתמוכה.
ריתכתי אום בצד הפנימי של התמוכה.
חיזקתי את התמוכות לגוף הרכב ע"י ברגים בריאים.
"ריפדתי" את המנשא ע"י ספוג דחוס (ע"מ שלא יהיו רעשים מתכתיים בזמן נסיעה/קפיצות...)
את ההי-ליפט תפסתי בעזרת בורג בכל מנשא שעובר דרך הקידוח שלי והסולם של המגבה.
לא הרבה עבודה- ושווה כל דקה! את ההי-ליפט אפשר להשאיר ברכב (לא רואים אותו מבחוץ), הוא לא סתם זרוק בפנים הרכב, הוא לא מפעיל עומסים על צירים ומנעולים והגישה אליו נוחה מאד).
אני מרוצה! :mrgreen:

GodsFather
20-07-07, 09:40
רעיון יפה , האם לא היה אפשרי להשתמש בפרופילים קצת יותר קטנים ובכך להרוויח עוד טיפה מקום ?

לגבי הגניבות , אני מקווה שאתה לא באמת כזה תמים... ואם בכל זאת אתה רוצה להשאירו ברכב באופן שצילמת,ממליץ לך לכסות אותו ולהוסיף מנעול במקום אחד הברגים האוחזים אותו... שתישן רגוע, זה לא יעצור את הגנב בכל מקרה...

בכל מקרה - סחטיין עלייך.

Viper
20-07-07, 16:43
אמיר, כמובן שניתן להשתמש בפרופיל (רלס) קטן יותר, אבל אז צריך לרתך משולשי חיזוק.
חוצמזה, זה הרלסים הכי קטנים שמצאתי בג'נקיאדה של אבא שלי... ;-)
אגב, לא מאבדים הרבה מקום בשיטה הזו- ההייליפט "צף" מעל לציוד.

-->