PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדרים ישנים, חדשים מהניילון

גיא
03-05-07, 08:35
בשיחת מסדרון ( באזור מפעלי צין מתחת לציליה כחולה ) לפני יומיים
שמעתי משהו מדהים.

מישהו שיצא לטיול במצריים למדבר המערבי והם קיבלו שם דיפנדרים tdi300 חדשים דנדנשים מהניילונים. כשאני מתכוון לחדשים זה אומר 1000 ק"מ על השעון ... ועם ניילונים על המושבים !

מתברר שיש מפעל במצריים שמייצר את זה ברשיון.

האם יש למישהו מושג איפה מתחילים לחפש על מנת לבדוק אפשרות ליבא אחד כזה לפה ?

המחשבה שעומדת מאחורי הרעיון ( המזעזע ) היא שאולי חד'ש חדש כזה יד ראשונה בטיפול חם ואוהב של יד ראשונה פרטית מה שלא היה לאף אחד מה 110 שמסתובבים פה. אולי יניב איכות חיים ניסבלת למרחק בטוח ממוסכים ...

( או שאני חי בסרט? )

Bulldog
03-05-07, 09:06
לנדרובר זה לנדרובר.
אם זה חדש מהניילונים ולא נוזל כנראה ששכחו לשים שמן.
אני הייתי ממליץ לך להתחיל לבדוק את הנושא דווקא מבחינת הרישוי וההיתרים אם אתה בכלל יכול לייבא רכב ממצרים ואם כן, כמה המדינה תיקח לך על זה.

חנן-ג'יפולוג
03-05-07, 09:08
כאחד שקרע ניילונים מכסאות של דיפנדר חדש:

אתה חי בסרט.

נמרוד
03-05-07, 09:42
חנן אתה יכול להרחיב?

יפתח
03-05-07, 10:21
חנן עד כמה שידוע לי
הניילון נשרף ולא נקרע...

איציק - 4X6ZH
03-05-07, 10:56
אתם כנראה באמת חיים בסרט ( של מדינת ישראל )
כולנו יושבים על האינטרנט
כולנו חיים את תחום הרכב ובמיוחד את רכבי השדה .
מה חדש שיש מפעלי רכב ברחבי העולם שמיצרים הכל .
מה אתה מתלהב מדיפנדר בנילון .
יש מוצרים הרבה יותר מענינים . כמו טיוטה מודל 2007 סרנים חיים עם נעילות גיר רגיל טיפש עם ידית קטנה .
אתה באמת חושב שכל מה שמוכר לך יבואן ישראלי זה באמת הכל
אתה באמת חושב שכל מה שמספר לך פקידון במשרד ממשלתי זה לטובת הציבור .

אתה באמת חושב שתצליח ליבא כזה מוצר :) :) :)

עצור רגע תחשוב פעם נוספת איפה אתה חי .
איציק

PW
03-05-07, 11:29
כאחד שקרע ניילונים מכסאות של דיפנדר חדש:

אתה חי בסרט.

אתה יכול להוסיף עוד אחד שקרע (ניילונים), נסע, נתקע והתאכזב. מודל 96'. חרא אוטו.

elitkh
03-05-07, 11:40
למיטב ידיעתי המצרים מייצרים את הרכב תחת רשיון של חברת לנד רובר אך ללא אפשרות לייצא את הרכב. גם הירדנים מייצרים לנד רובר (או ג'יפ)-אני לא ממש זוכר-אבל אסור להם לייצא את הרכבים כדי לא להתחרות בחברה האם.

R-IK
03-05-07, 11:54
תשמעו, אני ראיתי ונשכבתי תחת מספר לא מבוטל של ל"ר בניו זילנד ולא ראיתי שום נזילות. הרכבים נראו כחדשים למרות שעברו עליהם שנים רבות (ואולי גם קשות של עבודה).
לעניות דעתי, הבעיה היחידה שיש לנו פה בארץ היא איכות המוסכים ושימוש בחלפים לא מקוריים.

or65
03-05-07, 13:16
לעניות דעתי, הבעיה היחידה שיש לנו פה בארץ היא איכות המוסכים ושימוש בחלפים לא מקוריים.

וזאת באמת הבעיה , חוסר הבנה , רובם לא מקצועיים , רובם חאפרים ,כל אחד מחפש לעשות אליך כפול 2

כמובן לא כולם אבל רובם וזאת הבעיה

אור

barak4*4
03-05-07, 13:39
המחשבה שעומדת מאחורי הרעיון ( המזעזע ) היא שאולי חד'ש חדש כזה יד ראשונה בטיפול חם ואוהב של יד ראשונה פרטית מה שלא היה לאף אחד מה 110 שמסתובבים פה. אולי יניב איכות חיים ניסבלת למרחק בטוח ממוסכים ...

ממש לא נכון, יש עשרות דיפנדרים פרטיים (110 ו-90) שעלו לכביש מ- 1994 ועד היום. אלו שבאמת היו פרטיים ועשו שימוש פרטי בהחלט לא רעים, אבל הם עדיין לא מיישרים קו אמינות / איכות עם רכבים מודרניים מקבילים.

אגב, אחרי כל הסאגות שלך עם ל"ר, לא חשבתי שתרצה אחד נוסף.

תשמעו, אני ראיתי ונשכבתי תחת מספר לא מבוטל של ל"ר בניו זילנד ולא ראיתי שום נזילות. הרכבים נראו כחדשים למרות שעברו עליהם שנים רבות (ואולי גם קשות של עבודה).

בטח, כי לרוב הלנדרוברים בניו זילנד יש מנועים וגירים של ניסאן (התאמה פשוטה).
האופציה השניה כפי שעומר ציין, לא היה בהם שמן. :lol:

גיא
03-05-07, 14:50
ניפלאות המוח האנושי ....

איך אשה שיולדת יכולה לשכוח את הכאב הנורא ?
איך היא יכולה ללדת שוב ?

:-)

אני זוכר שהיו איזה בעיות עם הדיסקו .. אבל עם הזמן ... הזיכרון נישכח :-)

מצד שני, ברגע של רצינות. כשרוצים לעבוד עם האוטו בתחומים שנוגעים בתיירות / טיולים וכו', כשרוצים לעוף מהמשרד ולא להכנס אליו שוב לעולם..... אני מבין שאו אוטובוס של טויוטה או 110 הם האפשרויות היחידות.

טוב, נו ... אם לא .... אז לא.
תודה על התשובות.

R-IK
03-05-07, 18:16
בטח, כי לרוב הלנדרוברים בניו זילנד יש מנועים וגירים של ניסאן (התאמה פשוטה).
האופציה השניה כפי שעומר ציין, לא היה בהם שמן. :lol:

אפרופו השתלת מנוע, פגשתי אוסטרלי שהתקין מנוע (4.2 ליטר טורבו דיזל) וגיר ידני 5 הילוכים של לנד קרוזר בדיפנדר 110 והחליט לקרוא לו Defender 100.

barak4*4
04-05-07, 00:19
אפרופו השתלת מנוע, פגשתי אוסטרלי שהתקין מנוע (4.2 ליטר טורבו דיזל) וגיר ידני 5 הילוכים של לנד קרוזר בדיפנדר 110 והחליט לקרוא לו Defender 100.

באוסטרליה קצת יותר נוקשים מהניוזילנדים בקשר להשתלות השונות, אבל המצב שם עדיין טוב.
בניו זילנד, מנקודת המבט של אנשי ג'יפולוג המצב טוב מאוד. ברמה העקרונית, כל השתלה של מכלול, שינוי מבני, או אפילו בניה של רכב מאפס היא חוקית הן לרכב שטח והן לרכב כביש.
אם בסוף התהליך הרכב מסוגל לעבור תהליך שדומה לטסט (יותר מטסט רגיל, אבל הרבה פחות מ"בדיקת מעבדה") הוא יקבל רישוי לכביש.

במידה ואתה בונה / משפר / מפרק רכב במטרה להפוך אותו לרכב שטח, אין צורך ברישוי כלל. מותר לך לנסוע איתו, אבל לא על כביש ציבורי.
היתרון הגדול ביותר, הוא האישור לגרור בתצורת A-frame (http://img234.imageshack.us/img234/7061/aframe1zn6.jpg), ז"א שעם הרכב הפרטי שלך, אתה יכול לגרור את רכב השטח על הכביש עד שתגיע לשטח. אין צורך בנהג ברכב הנגרר, כי כאן השכילו להבין, שבערך מתחילת שנות השבעים, לכל הרכבים הגה שמתמרכז מעצמו.

קצת סטיתי מהנושא, לעניין הלנד רוברים, יש המונים, משנות החמישים ועד שנת 2000, אבל קשה מאוד למצוא אחד תקין ונוסע שהוא מקורי. כמעט כולם קיבלו רכבות כח ומכלולי הנעה של רכבים יפאניים, בדגש על ניסאן וטויוטה. ההשתלה המקובלת ביותר היא מנוע דיזל 6 ציל' בטור של ניסאן. מתאים כמו כפפה, עם מעט מאוד שינויים (כל מכון טסטים מקומי רשאי לאשר החלפה כזו). יצא לי לסוע באחד כזה, הרבה יותר טוב מהבזין או הדיזל של השנים המוקדמות, עם זמינות כח, מומנט ובעיקר אמינות.

barak4*4
04-05-07, 00:21
סליחה, הלינק לא עבד בהודעה הקודמת.
http://img234.imageshack.us/img234/7061/aframe1zn6.jpg (http://imageshack.us/)

yoni 110
04-05-07, 01:05
גיא, אומנם לא קרעתי את הנילונים אבל ה110 הקודם שלי הגיע ליידי עם 42000 ק"מ ושנתים על הכביש. אין מה להשוות מבחינה קוסמטית לעגלה שלי היום (300K), עד היום אני מצטער שמכרתי אותו

TDI עדין מיוצר (גם) באנגליה ולמדינות עולם שלישי.
ולא, אתה לא יכול ליבא אותו ארצה כי הוא לא עומד בתקנות זיהום האויר של ארצנו הירוקה.

tzurlis
05-05-07, 09:34
בעניין השמן, יציאה טובה...
מצטרף לעניין איכות המוסכים, מצרף לזה איכות ורמת התחזוקה הכללית ומצרף לזה אכפתיות הנהג ורגישותו לזיהוי תקלות בזמן.
יצא לי לסגור כמה עשרות אלפי ק"מ טובים בשטח לא סלחני, על 110 96' שלא היה במבנה רגיל, ועמד, מטבע התצורה שלו, במשקלים ועומס גבוהים בהרבה מהרגיל - מהנסיון הדל שלי, אם הנהג ער לרכב, המוסך מקצועי ויודע מה הוא עושה, והטיפולים נעשים כמו שצריך במכשור המתאים ולפי הספר - כמות הנזילות מינימלית, ואמינות המנוע גבוהה מאוד.
(זה לא אומר שהמכלולים לא מזכירים מצבי רוח של אישה בהריון, ותמיד ישתלבו פנימה והחוצה חלק: שמערכת החשמל לא מזכירה מגדל קלפים ברוח ערה עד עזה: שלהיגוי לא יהיו תכונות של עמיר פרץ: ושלפלסטיקה לא יהיו תכונות בכלל, נקודה). ועדיין, אהבתי את הדיפנדר הזה.

-->