PDA

צפייה בגרסה מלאה : חילוץ בכל מחיר ? דרוש קוד אתי

ניר ל
15-01-04, 16:25
אני קורא בהנאה את השירשורים בג'יפטריפ שמתחילים בשעה 13:00 במילים "דרוש ג'יפ עם רצועה לחילוץ 2מ' מהכביש ליד צומת המוביל" ומסתיימים בשעה 10:00 למחרת במילים "20 הג'יפים חולצו הרגע ע"י ג'ון דיר כתום אחרי לילה שלם בביצה חרושה".

זאת אומרת שבגלל איזה אדיוט שעשה טעות מרוב שיעמום וחוסר נסיון, נתקעו 19 אידיוטים אחרים לילה שלם בתוך ביצה. המילה אדיוט אינה במשמעות רעה, לפני לא הרבה שנים גם אני הייתי נכנס למצבים האלה די הרבה, אלא שאז נאלצתי לפתור את הבעיות שלי בעצמי ולא לסבך את חבריי לרשת שעוד לא הייתה קיימת.
לגבי האידיוטים שבאים לחלץ ונתקעים בעצמם, אין לי מה להגיד. מי שלא יודע לקרוא שטח ברמה הבסיסית של איפה ניתן לעבור ואיפה לא - עדיף שישאר בבית, או שיבוא להשקיף וללמוד כשהג'יפ מחוץ לשטח. אם אין ציוד מתאים, אז גם חבל על הזמן. מי שסתם היה לו משעמם וחיפש אקשן בלילה - אני בעד.

עכשיו שלא תבינו לא נכון - בוץ זה כיף, לשקוע בכוונה זה גם כיף, כל עוד יודעים מה עושים ועושים את זה במתוכנן ומאורגן אני בפנים. אבל אם מסתובבים בחוץ כל מני אדיוטים שעושים שטויות בשעות לא קונבנציונליות ובמקומות לא קונבנציונלים וסומכים על חברים וירטואלים שיעזרו להם. אז מתי צריך להגיד לא ? או להציע להם באדיבות לחכות לקייץ ?

****השרשור נפתח עבור מי מחבריי שלא יודעים להגיד לא ******

חנן א.
15-01-04, 16:42
בתכלס' ? רוב החילוצים נעשים, לדעתי, על ידי מי שממש בא לו לחלץ.
אם מישהו הולך לחלץ אנשים שהוא לא מכיר , מתוך איזו אחווה ג'יפאית , וזה לא מה שבא לו לעשות באותו רגע, הוא תמים וטמבל. בסופו של דבר, התקוע נמצא שם כי בא לו לקחת את הסיכון שבתקיעה, לצורך הפאן שבעניין, והוא יכול להיחלץ עבור כמה מעות, אז אין כאן שום עניין של חירום.

בקיצור, תחלץ כשבא לך. תחלץ גם כשלא בא לך, כשזה חבר (כמוני :twisted: ) .
זה לא מה שבא לך באותו רגע? זה לא חבר? המיטה קורצת יותר? אל תחלץ.

ניר ל
15-01-04, 16:58
אפרופו,
שמתי לב שאתה מזמין לטיול בוץ בג'יפטריפ יא בוגד,כנראה שבאמת איבדת אמון בארז....
רק תדאג שאם אתה נופל, שלא יעמוד ביני לבינך אף אחד אחר ותקח איתך את הכבל הארוך.

חנן א.
15-01-04, 17:10
דווקא התקשרתי אליו, אין טיול בוץ איתו (בהינתן שהוא מגיע ולא מבריז :wink: ) שהוא לא פאן טהור ואימון מרוכז בחילוצים.
הוא טוען שהוא לא יכול כי אין לו הנעה אחורית. האמת, שלא ברור לי למה זה משנה, בכל מקרה הוא נתקע מאה מטר לאחר הכניסה לשטח :twisted: . אולי זה אפילו עדיף כי ככה הכבל יגיע אליו :wink:

ארז
15-01-04, 18:19
מה שכן החוצפה שיש לאנשים רק גודלת....מישהו מהפורום התקשר אלי ב5 בבוקר(וגם לעמי) בשביל החילוץ המדובר,למזלו לא עניתי(משום מה ישנתי),אם הייתי מתעורר,הייתי נוסע לשם יורה להם ב2 הברכיים וחוזר לשון

עמי
15-01-04, 18:32
ארז,
דווקא במקרה הזה היה מדובר בערן4X4, שהוא אפילו חבר פה באתר ...
בכל מקרה אני הייתי בחיפה והרככב בתחנת הרכבת בת"א, ככה שהיה לי תרוץ לא רע.
אגב, התכוונתי לתת לו את הטלפון שלך :twisted: , אבל התברר לי שכבר התקשרו אליך :lol:

אריק זמר
15-01-04, 19:03
הרי ברור שזה נכנס לשיקולים רבים ומגוונים שאינם שווים בין כל אחד ואחד, החל מהמצב המשפחתי דרך עיסוק \ מקום העבודה וכלה בהרגשה הפנימית בזמן קבלת אותו טלפון.
מכל הקלחת הזו קשה ליצור איזה שהוא קוד אתי...(מי זאת האתי הזו שכולם מדברים עליה כל הזמן ?)
במידה והרכב שלי תקין עם רישוי, בהתיחס לזה שאיני בעל משפחה \ ילדים, לא עוסק באותה נקודה במשהו חשוב (צופה בטלוויזיה, מכין אוכל, גולש ברשת), פנוי רגשית להתלכלך בבוץ, לשתות קפה עם אנשים יותר מלוכלכים ממני שרכבם תקוע ושלי לא...מוכן להשקיע את אותם 100-200 ש"ח דלק שהשתיימוביל שלי צורך, אז אשמח לקום גם אם איני מכיר את התקוע ולהגיע.
במידה ומדובר על שעות לא שגרתיות - הצלחתם להעיר אותי - בבקשה, קמתי.
לגבי מכרים או חברים, אין על מה לדבר...לטוב ולרע, קם (מה גם שחלקם מחברי העלולים להיתקע אינם מחזיקים אפילו שותים קפה)

עמי
15-01-04, 19:06
במידה והרכב שלי תקין עם רישוי

לא יותר פשוט להגיד שאתה לא מוכן, אבל ממש לא מוכן ובשום מקרה, לעזור לאנשים תקועים???
:twisted: :lol: :twisted:

אריק זמר
15-01-04, 19:07
ובכלל, מה לעשות, לפני פניה וזעקה לפורום אני קודם ארים טלפון לחברי... וכמובן, לא מוצא עודף רצון לצאת לבד למקומות שעלולים לתקוע אותי (אלא אם כן מדובר על נסיעה דבילית לחלוטין עם ארז - כשהוא נוהג, ברכב אחד, לירקון בשיאה של מערכת גשמים בת כמה ימים וירקון העולה על גדותיו)

סוזי המשתוללת
15-01-04, 19:12
וכדי להקשות ולהוסיף לדיון
נניח שנמאס לאשתי שהג'יפ מטונף (בפנים ובחוץ)מתחילת החורף ועד הקייץ (חבל על המיים כבר לא עובד )והיא "מאלצת " אותי לנקות אותו ואז כעבור שעתיים אני רואה בג'יפטריפ חבורה שתקועה מתחת לביית שלי
עכשיו אני נקרע בין רגשותי לעזור (חרטא ז רק התירוץ )ובין המחשבה על עבודת הפרך שעשיתי קודם ושאני צפוי להיות מחויב בה שוב
מה עושים ?
:roll: :P

אריק זמר
15-01-04, 19:31
סוזי, מתחת לבית ? אין מה לעשות, עוזרים...
עמי, לא הבנתי אותך כלל...עכשיו לצורך העניין הרכב שלי בתהליכי טסט שנמשכים כבר 4 ימים...לפני זה הוא היה חודש בלי טסט...
קדימה, עם רישוי הוא יצא בשמחה לרוב.

jeep
15-01-04, 19:52
שלום לכולם
לדעתי טיעון חנן הוא הכי טוב בתנאי שלא אני תקוע.

ועכשיו ברצינות בשבוע הבא יהיה בג'יפ מנוע חדש ואז הנני מוכן לכל טיול בוץ אפשרי אנא חכו לי.

עדי

נ.ב

חנן האם הסתדרת עם הפיבר גלס??????????????

חנן א.
15-01-04, 20:06
לא, החלטתי, בגלל שליטתי הטובה יותר בברזל מאשר בפיברגלאס, לבנות את תושבת הGPS מברזל. יצא נחמד לטעמי והפיבר ישאר למשימות אחרות.

eran4x4
15-01-04, 21:34
ארז,

דבר ראשון קבל את התנצלותי על הניסיון להעיר אותך.

ולכל מי שהטרדנו ועזר, או לא יכל לעזור, תודה רבה ומתנצל על ההטרדה.

בחוכמה בדיעבד מן הסתם היה יותר נכון לעזור לחברה הראשונים להגיע למקום חם ללילה ולחזור בבוקר עם טרקטור\מפלצת.

לפני סדרת הטלפונים של 5 תיכננו לסוע אלי הביתה (רק לחשוב שהמיטה היתה 5 ק"מ מהתקיעה) ולחזור בבוקר עם ציוד מתאים לחילוץ הרכבים, להפתעתנו אחד הנהגים לא יכל לעזוב את הרכב (מסיבה שאני לא אכתוב כאן - צנעת הפרט).

בברכת תקיעה מהנה
ערן

asafk
15-01-04, 22:40
לי יש קוד אתי מאוד ברור- לבוץ- הג'יפ שלי לא נכנס!
שלא תבינו לא נכון- אני מאד אוהב לנהוג בבוץ- אבל בשביל זה יש טווח רחב של 4X4 עד 8X8 שלא אני משלם על הטיפולים שלהם. אני פשוט שונא מה שהבוץ עושה לג'יפ- אז טיול בוץ פעם- פעמיים בשנה- אין בעיה, אחרי זה שטיפה טובה, וזהו. חילוץ באמצע הלילה- אין סיכוי שזה ייגמר בלי לפחות מחזיר שמן אחד להחליף (גם אם לא שמים לב לזה מייד)...

אבל אם מישהו מהחברים באמת תקוע בתחום השיפוט שלי- בכל זאת... אני לא אומר לא לחברים (כאלה שאני יודע שהיו עושים אותו הדבר בשבילי).

אסף.

UNIX
16-01-04, 11:33
הייתי יוצא לחלץ מישהו שתקוע באיזור שלי
(רדיוס של 10 ק"מ מהבית) בכל שעה ואולי גם הייתי מתבאס
אבל לא משאיר בשטח.
ואני ממש לא מבין מה הטעם של טיול ב 5 בבוקר ואם כבר אז אמור
להיות עוד רכב עם התקוע אז למה הוא לא הוציא אותו???
מוזר ש 2 רכבים יכנסו לאותו מכשול ויעשו את אותה הטעות

ארז
16-01-04, 21:43
אריק חברים זה לא משהו שקשור לקוד או שום דבר,בשביל חברים עושים הכל...אבל עם כל הכבוד לאתר ג'פטריפ/גיפולוג וכוסאמוק אנשים קצת הגזימו,הבחור לא יכול לעזוב את הג'פ שלו ב3 וחצי בלילה?אין בעיה,שיהיה לו לילה טוב בבוקר כשנחזור שיחכה לנו עם קפה ועוגה מוכנים,מה קרה ?הוא עשוי מסוכר?
באמת אנשים אפשר לחשוב ,כל הודעת חילוץ בגיפטריפ באה עם הכותבת "דחוף,מישהו גוסס?הסורים על הגדר?כולו איזה אדיוט נתקע.

מאיר רוטברג
16-01-04, 21:51
מצטער אבל אולי דברי לא יתקבלו בברכה
נתקעת אחר הצהריים 19 רכבים כבר תקועים איתך מה אתה מזעיק אנשים ב 5 בבוקר,
הלו,,,,, ראבק אתה כבר תקוע 7 או8 שעות חכה לבוקר תביא טרקטור ותחלץ זה לא חבל על הזמן??

מדבר אדיוט שקם ב 4 וחצי להפוך משאית שחסמה את צומת רעננה צפון

-->