PDA

צפייה בגרסה מלאה : חומרים לפגוש אחורי

idanw
03-05-07, 13:50
שלום..

אני מתחיל בנייה של פגוש אחורי לסמוראי ארוך.
על הפגוש יהיה מתקון לוו גרירה נשלף, אוזני חילוץ ומתקן SWING OUT לגלגל רזרבי.
הפגוש יהיה עשוי מפרופיל מלבני ומשני פרופילים 4X8 שירותכו כל הפגוש ב 90 מעלות ויכנסו לתוך פרופילי השילדה (שגדולים מהם מעט) כ 30 ס"מ בכל צד..
הלכתי לחפש ברזל לבנייה ויש לי כמה שאלות:

1. הפרופיל הראשי (הפגוש עצמו) צריך ליהיות 13X5 (כדי להכיל את הפנסים שכבר יש לי) הפרופילים שמצאתי הם בעובי 2.5 ו 3.4 מ'מ.. האם זה עובי מספיק לצרכים שלי (גרירה וכ'ו...)
2. מישהו מכיר מחסן ברזל באיזור המרכז שמוכר פרופילים של פחות מ-6 מ' אורך? אני לא צריך יותר מ מטר אחד מכל סוג..
3. מה ההבדל בין ברזל שחור למגולבן? מה עדיף לי?
4. איזה פרופיל יהיה האידיאלי לפניית מתקן ה SWING AWAY?
5. איזה פרופיל אני צריך לרסיבר לוו גרירה? אני אשמח כם לתמונה מקרוב של רסיבר כזה.. איפה איפה קודח חור לפין? איפה הוא צריך לבלוט?

תודה רבה!
עידן

אלון_ק
03-05-07, 14:37
1. לך על ה3.4 (לא אמור להיות 3.25?). נקודות חילוץ יהיו חייבות להיות מרותכות דרך כל הפרופיל, אחרת לא יספיק.
2. אין כזו חיה. לך למסגריות, אולי להן נשאר עודפים.
3. שחור יותר קל לרתך, הוא יותר זול. מגלוון איננו מחליד, קשה יותר לריתוך, קשה יותר לצביעה, יקר יותר. חוזק זהה. אני הייתי בוחר בשחור, ממילא פעולת הריתוך הורסת את הגלוון, כך שצביעה מתחייבת גם על מגלוון.
4. תלוי בך... עניין של אסתטיקה. עם צמיג קטן, היי ליפט ואיזה מיני-ג'ריקן כמעט כל פרופיל יספיק לך.
5. לא יודע, תבדוק בכתבה של חנן לרסיברים לטויוטה.

idanw
03-05-07, 14:46
תודה רבה!
המשמעות של ריתוך אוזן גרירה דרך כל הפגוש זה לחתוך חריץ משני צידי הפרופיל ולהשחיל אוזן ארוכה ולרתך משני הצדדים?

אלון_ק
03-05-07, 15:02
כן.

מוטי ג.
03-05-07, 23:02
שלום!

לרסיבר לוו גרירה, אני משתמש :
לזכר: מרובע 50 עובי דופן 4 או 5 מ"מ.
לנקבה :מרובע 60 עובי דופן 4מ"מ.
(האמת קניתי פעם 5 מ"מ ואיתו אני משתמש, אבל הוא בעייתי כי צריך להשחיז את התפר הפנימי, כי 60-5-5=50 ואז הזכר נכנס בקושי!!!, אבל נראה חזק וטוב)

המפרט הנ"ל אושר כבר כמה פעמים ע"י מכון הטכניון בחיפה.
בהצלחה
מוטי

idanw
04-05-07, 08:58
לפי התמונה הזאת אני רואה איפה צריך ליהיות החור לפין..

מה זאת אומרת לזכר? את הוו גרירה עצמו גם בנית לבד?
יש לי את התפוח עצמו.. יש למישהו תמונה של וו נשלף? אני צריך רעיון איך לבנות את הזכר.. נראה לי שהוו חייב ליהיות מונמך מגובה הפגוש אחרת בגרירה, החלק האחורי של העגלה יגרת את הכביש...

עידן

מוטי ג.
04-05-07, 18:58
למרות שאתה בכיוון של טמבון קומפלט- אני מצרף תמונות של וו גרירה נשלף לטרופר.
קניתי את המתקון ללא שליפה של טל והדס (אני חושב). ואני שיניתי אותו והכנסתי אותו לרשיון.
התקנה זהה יש לרכב הקודם שלי -בופאלו.
בהצלחה

idanw
04-05-07, 19:42
אחלה.. זה ברור ומובן..
למישהו יש רעיון איך אני יכול להנמיך את הוו גרירה?כי אם אני אחבר אותו בגובה הפגוש הוא יהיה גבוה מידי!
אולי לרתך את הרסיבר על החלק התחתון של הפגוש? אולי אז הוא יהיה פחות חזק?
אולי אני סתם מגזים ואפשר לגרור עם וו גבוה? (אני בכל זאת גורר מידי פעם..)

מוטי ג.
04-05-07, 20:26
שלחתי הודעה פרטית לבעל הבופאלו, על מנת שיעלה תמונה של הוו.

עשיתי לו "ברך" על מנת להנמיך אותו -מהסיבה שציינת מקודם.

נקווה שיעלה בהקדם.
מוטי.

זהר
04-05-07, 21:05
הדוגמא שמוטי בנה:

http://www.geocities.com/shzorik/11111.JPG

GodsFather
04-05-07, 21:17
עידן , יש גובה תקני , אבל יש גם עגלות שמאפשרות שינוי גובה.

יש גם חיבורי ווים המתקבעים בעזרת הברגות ואז אפשר להכין פלאח עם מספר אפשרויות ובהתאם לעגלה לחבר את הוו.

קח בחשבון שוו נמוך מידי יפגע לך בזוית נטישה וגם ככה יש לך תחת. שקול לעשות אותו נשלף ומודולרי בגבהים.

idanw
04-05-07, 23:27
אמיר.. תקרא את השרשור מהתחלה.. הוו יהיה נשלף לגמרי ויורכב רק בגרירה..
מוטי, המון תודה!

מוטי ג.
05-05-07, 10:35
בוקר טוב!
רק אל תגזים בהארכה כלפי מטה.
זה יוצר מומנט לא בריא בנקודות החיבור,בעת בלימה והאצה.
תתיעץ עם המהנדסים פה על האורך המקסימלי לפני שאתה מתחיל לייצר- תגבש רעיון ותעלה אותו לפה.

בנוסף
האם אתה מבצע התקנה ראשונית לוו הגרירה- או כבר יש לך ברשיון?
במידה אין ברשיון- בפעם האחרונה ביקשתי/ התחננתי לבוחן בעמדה מס. 1 שירשום " וו גרירה -נשלף"
הוא רשם למרות שטען שזה לא רלוונטי...
הפקידה בדלפק אמרה לי שהיא לא יכולה להכניס את זה, כי יש לה נוסח הערות קבוע והיא בוחרת אותם לפי קוד, וזה מה שמופיע ברשיון.
לאחר מספר תחנונים היא התייעצה עם האחראית עליה והוסיפה "נשלף" .
למיטב הבנתי, הנושא לא ממש "מיושר" בארצנו.

לי זה נראה מהותי, אולי ללא צורך, איני יודע!
לתשומת לבך.
מוטי

חנן-ג'יפולוג
05-05-07, 11:46
אני הפכתי את וו הגרירה בהיילקס מקבוע לנשלף. בסעיף וו הגרירה ברשיון רשום "יש". אין בהערות למטה כלום על וו הגרירה.

מאז עברו שני טסטים שנתיים, ואין ספור בדיקות של שוטרים שעצרו אותי בדרך בשביל לחפש על מה לתקוע דו"ח, ובינתיים זה עובר חלק.

idanw
05-05-07, 14:33
יש לי כבר וו גרירה.. והוא ברישיון... אני פשוט אבנה לו את המתקן ..(זה תפוח רגיל, לא משולב)

idanw
07-05-07, 08:03
למישהו יש מושג איפה אני מוצא אזני גרירה ארוכות (מעל 13 ס"מ אורך) ועבות באיזור השרון?

GodsFather
08-05-07, 16:25
מה כוונתך אוזני גרירה ? בל.כ. יש מספר סוגים אם אנחנו מדברים על אותו דבר , אמנם לא איזור השרון אבל זול.

מה לגבי יצירת אוזניים כאלו באופן עצמאי ?

idanw
10-05-07, 18:24
זהו.. זה מוכן.
זאת העבודת מסגרות הראשונה שלי.. אז בבקשה ביקורת בונה...

הפגוש מחובר לשלדה בעזרת שני פרופילים 4X8 שנכנסים לתוך השלדה (כ30 ס"מ) וכל פרופיל מקובע אליה עם 2 ברגים.
בתמונה לא רואים כלכך, אבל במרכז יש רסיבר וו גרירה\ מה שלא יהיה (האזניים בצידי הרסיבר מיועדות לשרשראות האבטחה של הנגרר (ולא לגרירה!)
הציר של הSWING AWAY נקנה אצל ארז בOVARLAND (עלה 180+מעמ)
במחשבה שנייה אולי הייתי צריך להכניס את הפנסים למרכז הפגוש (יש לי הרגשה שזה מחליש את הציר)
אבל החיבורים לשילדה קצת מפריעים.
מספר הרישוי מוצב באופן זמני.. ויוחלף למספר קצר...

עידן

GodsFather
10-05-07, 18:44
א. מברוק ועבודה נראית טוב מהתמונות , אני אדאג להטיל ביקורת אישית כשנפגש בשבוע הבא.

ב. למה חיברת את הטמבון לשלדה בגובה הזה ולא חיברת את הצלע המאוזנת בחלקה התחתון ובכך לשפר עוד טיפה את זוית הנטישה?

ג. אין מה לחשוש לגבי פנסים , אתה לא גורר טנקים כדי שזה ישפיע , חוצמזה עדיף שזה יתעקם לפני השלדה...

ד. איפה אתה מכין את הלוחית הקטנה ? ואיפה אתה מתכנן לשים אותה ?

ה. לגבי הציר , האם הבחנת בשיפוע בעת פתיחת מנשא הגלגל?

ו. יש לך אופציה יפה מאד בטמבון הזה להוסיף את ההיליפט והג'ריקן , גם בשכיבה ולא בהכרח בעמידה כמו אצלי. תחשוב על המתקנים כאופציה , גם אם לא תרצה להסחב עם זה ביומיום.

יאללה לטמבון הקדמי!

idanw
10-05-07, 19:12
א. אתה מוזמן..
ב. אם הייתי מחבר את זה כמו שאתה אומר, הדלת האחורית (נפתחת כלפי מטה) לא הייתה נפתחת באופן מושלם.
ג. :-|
ד. בפרטי, כנראה על הפגוש עצמו.. מימין לוו גרירה
ה. שום שיפוע, זה ציר חרוט עם חופש מזערי עד לא מורגש כלל!
ו. ההיליפט יושב לי יופי מתחת לספסל האחורי.. ויש לי המוון מקום למים.. פוזה לא מעניינת כלל!

תן לי לנוח...כל עוד אין כננת (וכנראה שלא תיהיה..) אין שום סיבה הגיונית לטמבון קדמי!

אלון_ק
10-05-07, 20:53
יש לך שיפוע והוא לא בגלל הציר... הוא בגלל שגיאת בניה. ריתכת את הפס התחתון של המנשא לציר ורק אז את המשולש לפס, נכון?

idanw
10-05-07, 21:03
אכן יש שיפוע..
הטעות הייתה שלא ריתכתי את הפס התחתון לציר כשהוא מורכב על החלק התחתון של הציר, אלא רק סימנתי את המיקום, פירקתי וריתכתי בחוץ.
לא נורא, מחר נקנה עוד אבוקדו :-D

danip
11-05-07, 17:56
שבת שלום

נראה טוב 8)

מתי גם לי יהיה אחד? :)

idanw
11-05-07, 19:46
אני מעריך שעד הטיול הבא אם הרכב החדש שלך... :wink:

-->