PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי T1 של חנן גולומבק, פרויקט בתהליך

עמודים : 1 2 [3] 4 5 6

הצפרדע
30-08-09, 14:52
אתה למעשה צריך ל"הוציא" את החלקים המסומנים באדום, פחות או יותר.

כך תוכל להימנע מחיתוך מלא של החלק - די אם תחתוך עם דיסק את ה V החוצה, "תקפל" את שני החלקים שנותרו אחד לכיוון השני, תרתך ותחזק כמו שהסברתי לך למעלה, וזהו.

תאמין לי שגם אם לא תדייק על מ"מ, אתה לא תרגיש הבדל וממש לא יקרה כלום.

חנן גולומבק
30-08-09, 14:56
[quote=הצפרדע;262746]
אתה לא חותך כלום בפלזמה. אתה חותך 3-4 ס"מ אחרי בית המיסב לכיוון מרכז הרכב, כלומר חלר מהזרוע המכופפת, ואת החלק הזה מרתך בזוית הנכונה לחלק הגדול של הזרוע.
quote]

חשבתי על מה שאתה מציע אבל בגלל שעכשיו המיסב מרותך בקו ישר שממשיך את מישור הזרוע אז מה שאתה מציע יגרום לקיצור סך כל הזרוע וישנה את זוית הקמבר.

הצפרדע
30-08-09, 15:13
תגיד לי סתומי, למה אתה כל כך מרובע??

מה, למדת במקרה הנדסה בטכניון? :p ? :cool: ?

בשביל מה יש לך היים-ג'וינטים מתכווננים בצד שני?!?

ואם הכיפוף ידרוש מהלך קצת יותר גדול, מה הבעיה להוסיף שם תוספת ברזל קטנה של 2 ס"מ?

הרי הכל נעטף בסוף עם פלאח עצבני שסוגר הכל ומחזק את אמאמאמא של החיבור?

וחוץ מזה, אם גם למעלה וגם למטה יהיה קיצור של ס"מ, הרי הקיצור הוא בשני המקומות מה שלא ישנה את זוית הקאמבר, לא?

חנן גולומבק
30-08-09, 16:15
וחוץ מזה, אם גם למעלה וגם למטה יהיה קיצור של ס"מ, הרי הקיצור הוא בשני המקומות מה שלא ישנה את זוית הקאמבר, לא?

מה פתאום למטה :shock: השתגעת לגמרי ? למטה הכל בסדר. אתה רואה שהיוניבול רותך כאן בזוית כלפי מעלה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17432&d=1249204469

huski360
30-08-09, 18:27
מה פתאום למטה :shock: השתגעת לגמרי ? למטה הכל בסדר. אתה רואה שהיוניבול רותך כאן בזוית כלפי מעלה.

מה שהצפרדע התכון להגיד לך זה פשוט להוציא את מיסבי הקצה באתאם לקיצור המשולש זה הכל.

חנן גולומבק
30-08-09, 20:17
מה שהצפרדע התכון להגיד לך זה פשוט להוציא את מיסבי הקצה באתאם לקיצור המשולש זה הכל.

אני יודע אבל לא בטוח שיש מספיק להוציא, את זה צריך עדיין לבדוק, כמובן שתמיד אפשר גם להעריך את האזניים שמחזיקות את הזרוע העליונה. בגדול אני לא אוהב את הפתרון הזה מכיוון שזה מעוות את הצורה של הזרוע. נחשוב ונחליט.

ברוך תודה רבה על העצות וכל הכבוד ש "עלית" על זה.

הצפרדע
30-08-09, 23:55

אולי אתה צודק, אבל זה לא נראה כך לפי התמונה שלמטה.

אני לא ראיתי את הרכב בעין, אבל לפי התמונות, אל תתפלא אם לאחר שהמיסב העליון יסתדר, תגלה שגם התחתון מגביל אותך, וגם בו תצטרך לטפל.

חנן גולומבק
01-09-09, 10:18
הנה היוניבולים במצב פתיחה וסגירה מלאה.
נראה לי שאין בעיה עם היוניבולים התחתונים, הרכב שוכב ממש על הרצפה בסגירה מלאה.
בפתיחה מלאה אפשר לראות שעדיין יש ליוניבול התחתון מקום והבעיה אכן רק בעליון.

הצפרדע
01-09-09, 10:39

למה הכוונה ב"פתיחה מלאה"?

בתמונה הימנית שבה רואים את היוניבול בסוף המהלך, כמה פתיחה יש במתלה בס"מ?

אני מניח שלא מדובר על אותם 10 ס"מ עליהם דיברת קודם.

אם כן, אז יש לך בעיה.

אם המצב הזה הוא בפתיחה של נגיד 18-20 ס"מ, אז זה בסדר גמור.

הבעיה היא שאני לא רואה איך אתה יכול למדוד - ברגע שהיוניבול העליון משוחרר, אתה לא יכול לדעת בדיוק היכן להעמיד את ה UPRIGHT, ויכול להיות שמה שנדמה לך כפוזיציה נכונה, הוא בכלל סטיה די גדולה.

נמרוד
01-09-09, 10:55
חנן, לא כתבת בדיוק כמה המהלך שמדדת בגלגל - כמה סגירה וכמה פתיחה עד שהמיסב העליון מגביל אותך?

ברור לפי התמונות האחרונות שהמהלך הכולל הזה נקבע על ידי המיסב העליון שבשני הכיוונים מגיע לקצה מהלך לפני התחתון.

יש לך כאן שתי נושאים: מהלך כולל, וחלוקה של המהלך לפתיחה וסגירה.

האוזניים בשלדה קבועות כבר. הנאבות על כל מכלוליהן סגורים. בלי לשנות את הרוחב הכללי, אז המהלך הכולל הוא עובדה גמורה, ולא תוכל לשנות אותו. אין לך מה להשוות לבאגים קלאס 1 אמיתיים - בהם גם המרחק בין האוזניים בשלדה קטן הרבה יותר, וגם הרוחב לרוב גדול יותר. המהלך הכולל שמדדת הוא נתון וזהו.

החלוקה של המהלך בין פתיחה לסגירה, כמו שזה נראה היא לא אידיאלית - אם מה שמקובל זה חצי-חצי עד עדיפות של 2/3 לסגירה, במקרה שלך יש משהו כמו 3/4 לסגירה. ומכיוון שגם המהלך הכולל לא גדול כמו שאולי היה ניתן לקוות, אז נותר מהלך פתיחה קטן מדי.

כדי לכוון את חלוקת המהלך, הדבר העיקרי שאתה יכול לשנות זה הזרוע העליונה. שינוי קטן של הזוית נדרש כדי להביא את החלוקה הזאת לאופטימום - אני חולק על ברוך, נדמה לי שהוא כתב לך לבנות כך שבמצב סטטי המיסב ממורכז בדיוק - זה לאו דווקא מדויק. זה תלוי איזה מיסב יגביל בסגירה ואיזה בפתיחה - אם העליון יגביל בשניהם, אז הזוית צריכה להתחלק על פי יחס הסגירה פתיחה. אבל יכול להיות שאחד מגביל בפתיחה ואחד בסגירה - זה דברים שרואים בצורה ברורה ביותר בתכנון הממוחשב, לעסתי את הנושא הזה בגרסאות מוקדמות של הTT של סרטינה ובגלל הקושי הזה להפיק מהלך מקסימלי מתצורת המיסבים הזאת, אפילו עם תכנון ממוחשב, בחרתי בתצורה החליפית של מיסבים שוכבים.

העצה שלי שונה קצת משל ברוך - אני הייתי מציע לך להזמין עוד זוג כוסיות ליוניבול ובאנגים למיסבים (בוא נגיד עוד 150$ סך הכל ביבוא מזוודה) ולבנות זוג זרועות עליונות חדשות, מדויקות. לדעתי זה בהחלט ביכולת שלך, את הריתוך הסופי אתה יכול לתת למישהו מקצועי יותר לבצע. לא רואה טעם בחיתוך וריתוך מחדש, הזרועות העליונות שלך הן בעלות מבנה נקי ואלגנטי עם מינימום של ריתוכים, זה צריך להיות ככה.

התיקון הזה אינו דחוף - יקח עוד חודשים להשלים את האוטו, וגם אם תגיע לנסיעות מבחן במצב הנוכחי לא יקרה כלום (עם רצועות הגבלה). אחרי שתבנה זרועות חדשות מדויקות, שיעבדו גם בשטח בצורה מיטבית, תוכל להסב את הישנות לאותה זוית כמו שברוך הציע והן ישמשו כספיירים.

שאפו לברוך שזיהה את הבעייה עוד בשלב המוקדם, שים לב שמדובר על תיקון עדין ומדויק של מספר מעלות בלבד למשולש העליון - זה ממש fine tuning. אני חושב שבסך הכל בוצעה עבודה טובה, אפילו טובה מאד בהתחשב ביכולות, ואם יש לקח מהותי בתכנון המתלה הקדמי הוא שנקודות העיגון בשלדה יכולות וצריכות להיות קרובות הרבה יותר אחת לשנייה. בעיקרון, צירי הזרועות התחתונות צריכים להיות הכי קרובים שאפשר, אפילו מתלכדים אחד על השני בדיוק (כמו במכוניות פורמולה אחת). אין לזה חסרונות מבחינת גיאומטרית מתלה ( לעומת זאת זה כן מציג אתגרים מבחינת חוזק השלדה).

*

הצפרדע
01-09-09, 11:11
מסכים להערה של נמרוד לגבי מיצוב היוניבול - לאו דוקא צריך אותו ב *90, ורצוי להציב אותו בהתאם למהלכים - לדוגמא, אם יש לך 2/3 פתיחה ו 1/3 סגירה תוכל להציב אותו ב - *60, וכו'.

לגבי ההצעה לתיקון - המלצתו של נמרוד בהחלט הנדסית מקצועית וראויה, אלא שהגישה שלי בענינים אלה - כידוע - שונה במידה רבה, ואני רואה בחוזק ובתפקוד נושא הרבה יותר חשוב מהנושא של "ככה צריך לעשות לפי הספר"(ואין ב"ספר" שום דבר רע, נהפוך הוא), מה גם שבשיטה שלי הביצוע יהיה יותר זול והרבה יותר מהיר.

בכל זאת להביא עוד יוניבול קאפס, באנגים, לבנות זרועות חדשות כולל כיפופים מקצועיים ומדוייקים וכו', יעלה לך חבילונת.

kobiarava
01-09-09, 13:32
חנן,
לכשתחליט מה אתה עושה בעניין, אני יותר מאשמח לעזור בביצוע, אצלי בסדנה לא תהיה בעיה לבנות זוג זרועות כאלה, שיהיו איכותיות, חזקות ומדוייקות דיין, או לבצע את השינוי שהציע ברוך בצורה הטובה ביותר.
אתה יודע איך למצוא אותי...

קובי

חנן גולומבק
01-09-09, 15:35
והרי החדשות...
לקחתי בחשבון מרווח גחון במצב סטטי של כ 35-40 ס"מ,
במצב סגירה מלאה 10 ס"מ
ובמצב פתיחה מלאה ,כמה שיתאפשר.

התוצאות: סגירה מלאה אין שום הגבלה הרכב יכול לרדת עד הרצפה. פתיחה מלאה ,הרכב יכול לעלות כ 10 ס"מ ממצבו הסטטי ואז הזרוע מגיע לסוף המהלך שלה. אני יכול כמובן להגדיל את זה אם אקבע מרווח גחון סטטי קטן יותר.

סיכום , בגלל שכוח המשיכה פועל למטה אז הכניסה חשובה הרבה יותר מהיציאה :rolleyes:
ימים יגידו איך זה ישפיע על הנסיעה.

נמרוד היי
כפי שכתבתי והראתי בתמונות בתגובה הזאת, סה"כ המהלך בערך 50 ס"מ. כאשר השארתי 10 ס"מ מרווח גחון בסגירה מלאה של המתלים.מעשית היוניבולים מאפשרים לי להוריד את הרכב עד הרצפה ממש. המיסב העליון מגביל אותי רק בפתיחה של המתלים, כשהו מגיע לקצה התנועה שלו, למיסב התחתון עדיין יש מרווח תנועה.

לכן נראה לי שמה שאעשה זה לחתוך כמו שברוך אמר את החלק העליון של הזרוע העליונה משני צידיה קרוב לקצה שלה חיתוך של כ 75 אחוז מקוטרה ואז אתחיל לכופף את הזרועות עד שאקבל זוית שדומה לזוית של הזרוע התחתונה, אחבר בפיק ואבדוק, אם זה טוב אז אפרק את הזרועות וארתך סופית כולל חיזוקים . אם לא, אחזור על החיתוך עד שתתקבל הזוית הרצויה.

בדקתי גם את מיסבי הקצה הקרובים לשלדה ונראה לי שיש לי מספיק הברגה על מנת למנוע את שינוי זוית הקמבר.

חנן גולומבק
01-09-09, 15:38
חנן,
לכשתחליט מה אתה עושה בעניין, אני יותר מאשמח לעזור בביצוע, אצלי בסדנה לא תהיה בעיה לבנות זוג זרועות כאלה, שיהיו איכותיות, חזקות ומדוייקות דיין, או לבצע את השינוי שהציע ברוך בצורה הטובה ביותר.
אתה יודע איך למצוא אותי...קובי

קובי היי
תודה על ההצעה אבל לשנע כרגע את המפלץ אל מחוץ לחצר שלי זה פרויקט בפני עצמו, כך שאת השינוי אעשה אצלי.

חנן גולומבק
01-09-09, 15:46
למה הכוונה ב"פתיחה מלאה"?

בתמונה הימנית שבה רואים את היוניבול בסוף המהלך, כמה פתיחה יש במתלה בס"מ?

אני מניח שלא מדובר על אותם 10 ס"מ עליהם דיברת קודם.

אם כן, אז יש לך בעיה.

אם המצב הזה הוא בפתיחה של נגיד 18-20 ס"מ, אז זה בסדר גמור.

הבעיה היא שאני לא רואה איך אתה יכול למדוד - ברגע שהיוניבול העליון משוחרר, אתה לא יכול לדעת בדיוק היכן להעמיד את ה UPRIGHT, ויכול להיות שמה שנדמה לך כפוזיציה נכונה, הוא בכלל סטיה די גדולה.

ברוך
פתיחה מלאה כלומר הזרועות למטה עד הסוף והרכב למעלה. במצב הזה אני מקבל מרווח גחון של 10 ס"מ יותר מהמרווח גחון במצב הסטטי. סה"כ כ 50 ס"מ.
בתמונות היוניבולים לא משוחררים, הכל מחובר למקום עדיין לא עשיתי כלום.

huski360
01-09-09, 17:14
נמרוד היי

לכן נראה לי שמה שאעשה זה לחתוך כמו שברוך אמר את החלק העליון של הזרוע העליונה משני צידיה קרוב לקצה שלה חיתוך של כ 75 אחוז מקוטרה ואז אתחיל לכופף את הזרועות עד שאקבל זוית שדומה לזוית של הזרוע התחתונה, אחבר בפיק ואבדוק, אם זה טוב אז אפרק את הזרועות וארתך סופית כולל חיזוקים . אם לא, אחזור על החיתוך עד שתתקבל הזוית הרצויה.

שינוי זוית הקמבר.

הצעה: אחרי שאתה תופס את הפיק בזוית הנכונה (פיק חזק) או אפילו תן תפר מלמעלה.
תחתוך את החיזוקים עם דיסק חיתוך (יש כזה דק ממש) בעדינות לא לחמם יותר מידי את העסק שם.
לרתך את הכל ואז להוסיף חיזוקים כמו שצריך (בזוית כמו למטה).

נמרוד
01-09-09, 17:30
חנן, אולי אתה יכול להגדיר מרווח גחון יותר קטן, ועל ידי כיוון של הקפיצים להעביר עוד כמה ס"מ מהסגירה לפתיחה. מבחינת קאמבר לא נראה מהתמונות שתהיה לך בעייה. הכווונה שלי היא שבמצב סטטי הזרוע התחתונה תהיה ישרה פלס (אולי זה המצב כרגע, לא ברור לי מהתמונות).

kobiarava
01-09-09, 19:25
קובי היי
תודה על ההצעה אבל לשנע כרגע את המפלץ אל מחוץ לחצר שלי זה פרויקט בפני עצמו, כך שאת השינוי אעשה אצלי.

חנן, התכוונתי יותר להביא את המשולשים, לא את כל הכלי. את כל המדידות ותכנון העבודה נעשה, כמובן, על השלדה אצלך בחצר.

קובי

חנן גולומבק
01-09-09, 20:36
חנן, אולי אתה יכול להגדיר מרווח גחון יותר קטן, ועל ידי כיוון של הקפיצים להעביר עוד כמה ס"מ מהסגירה לפתיחה. מבחינת קאמבר לא נראה מהתמונות שתהיה לך בעייה. הכווונה שלי היא שבמצב סטטי הזרוע התחתונה תהיה ישרה פלס (אולי זה המצב כרגע, לא ברור לי מהתמונות).

חשבתי על זה אבל את זה נוכל לקבוע מאוחר יותר לאחר השינוי. בשלב זה מהלך הפתיחה הוא באמת לא לעניין במיוחד לאור העובדה שאני חייב להוריד עוד כמה סנטימטר לטובת אורך חיי היוניבולים.

אתה מתכוון שאולי אפשר לעשות את זה בלי כל שינוי ?

חנן גולומבק
01-09-09, 20:37
חנן, התכוונתי יותר להביא את המשולשים, לא את כל הכלי. את כל המדידות ותכנון העבודה נעשה, כמובן, על השלדה אצלך בחצר. קובי

קובי תודה אני אקח את זה בחשבון.

הצפרדע
01-09-09, 22:00

חנן, אני חייב לחדד כאן משהו - מן התמונה הימנית שצירפת להודעה המצוטטת כאן, ברור שגם היוניבול התחתון קרוב מאד לקצה המהלך שלו, למרות שיש לו מעט יותר מהלך מן העליון.

מה שאמרתי למעלה, ואני חוזר שוב על מנת לודא שהענין הובן, הוא שנראה לי מהתמונות, כולל הנ"ל, שלאחר שתסדר את היוניבול העליון, תיתקל מייד בבעיה עם התחתון שיהפוך הוא להיות הבעייתי.

ודוגמא מספרית - אם עכשיו העליון נתקע אחרי פתיחה של 10 ס"מ והתחתון עדיין לא נתקע, אזי אם תסדר את העליון כאמור והוא כבר יוכל לתת למשל פתיחה של 20 ס"מ, יתברר לך פתאום, שהתחתון אשר סברת שנותן מספיק פתיחה, יגיע לסוף המהלך שלו לאחר פתיחה של 12 או 13 ס"מ.

חשוב מאד שתבדוק את זה, כאשר הבדיקה היחידה האפשרית כרגע, היא ע"י שחרור היוניבול העליון ופתיחת המתלה הלאה, עד לתקיעת התחתון. הבעיה עם זה, כאמור, היא שתצטרך להחזיק את ה UPRIGHT בזוית הנכונה, דהיינו באותה זוית שהיתה ניתנת אם היוניבול העליון היה מחובר - לא קל, אבל אפשרי(תוכל להשתמש למשל באזיקונים עבים וחזקים).

אם זה לא בר ביצוע מבחינתך, אזי רק לאחר שתסדר את העליון ותנסה שוב את מהלך הפתיחה המכסימאלי, תוכל לדעת איזה מהלך יאפשר התחתון.

כפי שאמרתי לך קודם, לי נראה מן התמונות שגם התחתון יגיע לסוף מהלך מוקדם מידי, דהיינו לאחר 12 ס"מ בערך - ניחוש די פרוע לאור העובדה שהוא נעשה רק עפ"י צפיה בתמונות, אבל אני חושש שהוא יהיה די קרוב למציאות.

אני מציע שתנסה בכל זאת את הבדיקה כבר עכשיו, כך שאם באמת יש בעיה תהיה מוכן לבצע את כל העבודה, צד אחר צד, ואני מתכוון גם למוכנות נפשית - זה מאד מבאס לעבוד על העליון, להיות בטוח שהכל בסדר, רק כדי להיווכח שיש לך עוד עבודה, שהיא גם קצת יותר מסובכת לאור החיזוק המיוחד הנדרש למשולש התחתון.

חנן גולומבק
02-09-09, 09:34
לשנות את הזרוע התחתונה זה לא בא בחשבון מבחינתי, עדיף לי כבר לתלות את עצמי על הזרוע העליונה ודיי. :roll:

גם הבדיקה שאתה מציע היא נכונה אבל לא ממש מעשית כיוון שבטוח שה UPRIGHT יזוז ואז כל הבדיקה לא שווה כלום.

כנראה שאין ברירה אלא לבדוק תוך כדי תנועה.

הצפרדע
02-09-09, 10:01
כן. בעצם לא תוך כדי תנועה, אלא לאחר שתסיים את העליון ותרים את הרכב כמו שעשית קודם.

חנן גולומבק
02-09-09, 17:14
אני רוצה להתחיל לבנות את הדש בורד, צלמתי את הקוקפיט מכל הכיוונים אז...
מתכננים, מעצבים , השולטים בתיב"מ...
דברו אלי .
העיצוב הניבחר יזכה את מעצבו בסיבוב עצבני במיוחד ואיזכור על ידי מדבקה על הדש בורד.
אז תשאירו גם מקום למדבקה,,,(קטנה ;)).

תנאים מוקדמים: קוים ישרים, עיצוב שיהיה יותר יעיל מאשר מעוצב.
בלוח צריכים להיות כל השעונים, מפסקים, בורר מצברים ראשי.
מול הנהג צריכים להיות רק: GPS, נורת חום מנוע, נורת טעינה, נורת לחץ שמן.
כל השאר בין הנהג לנווט.

בהצלחה.

asafk
02-09-09, 22:02
אם עדיין לא קנית (וזה נכון לכל מי שבונה צעצועים) מתגים, מנתקי מעגל (יענו פיוזים חצי אוטומטיים), שעונים, ועוד כל מיני... חכו כמה ימים. יכול להיות (לא מבטיח) שיהיה משהו מעניין.

אסף.

עידו לוריה
02-09-09, 22:09
אני רוצה להתחיל לבנות את הדש בורד, צלמתי את הקוקפיט מכל הכיוונים אז...
מתכננים, מעצבים , השולטים בתיב"מ...
דברו אלי .
העיצוב הניבחר יזכה את מעצבו בסיבוב עצבני במיוחד ואיזכור על ידי מדבקה על הדש בורד.
אז תשאירו גם מקום למדבקה,,,(קטנה ;)).

תנאים מוקדמים: קוים ישרים, עיצוב שיהיה יותר יעיל מאשר מעוצב.
בלוח צריכים להיות כל השעונים, מפסקים, בורר מצברים ראשי.
מול הנהג צריכים להיות רק: GPS, נורת חום מנוע, נורת טעינה, נורת לחץ שמן.
כל השאר בין הנהג לנווט.

בהצלחה.

אני מציע http://www.jeepolog.com/509.html :D
או בכול גרסה אחרת אשמח לעזור.
עידו

freeline
02-09-09, 23:17
אם עדיין לא קנית (וזה נכון לכל מי שבונה צעצועים) מתגים, מנתקי מעגל (יענו פיוזים חצי אוטומטיים), שעונים, ועוד כל מיני... חכו כמה ימים. יכול להיות (לא מבטיח) שיהיה משהו מעניין.

אסף.

נשמע מבטיח,
אז אתה מציע לחכות עם הזמנה כזו?

ארי.

asafk
02-09-09, 23:50
שבוע-שבועיים, ואני מבטיח לעדכן.

אסף.

חנן גולומבק
03-09-09, 07:24
אני מציע http://www.jeepolog.com/509.html :D
או בכול גרסה אחרת אשמח לעזור.
עידו

גם אני רוצה כזה !!! רק תגיד ואני מעלה את המפלץ על מובילית לצפון !!!

ממתין בסבלנות.

עידו לוריה
03-09-09, 18:48

אסף.

+++ מחכה גם
עידו

עידו לוריה
03-09-09, 18:50
גם אני רוצה כזה !!! רק תגיד ואני מעלה את המפלץ על מובילית לצפון !!!.

הקפה והעוגה עלי:p
עידו

חנן גולומבק
03-09-09, 20:45
הקפה והעוגה עלי:p
עידו

תודה, אתה חמוד אתה.

עידו לוריה
05-09-09, 11:49
תודה, אתה חמוד אתה.

למה שכחתי משהו ;)אולי כמה חתיכות אלומניום ,ברגים אבל החשוב באמת זה קפה ועוגה

חנן גולומבק
05-09-09, 20:56
למה שכחתי משהו ;)אולי כמה חתיכות אלומניום ,ברגים אבל החשוב באמת זה קפה ועוגה

יודע מה ? יש לי רעיון,,,
האלומניום עלי, הברגים עלי וגם העוגה עלי.
עליך רק הקפה ו.............העבודה. :cool:
הולך ?

עידו לוריה
05-09-09, 21:56
יודע מה ? יש לי רעיון,,,
האלומניום עלי, הברגים עלי וגם העוגה עלי.
עליך רק הקפה ו.............העבודה. :cool:
הולך ?

תלוי במילוי (של העוגה כמובן );)
אמרתי לך ואני אומר עוד פעם אשמח לעזור במה שאני יכול , ולעינין עצמו כן עם העבודה לא מורכבת מדי אז בשמחה אבל קודם צריך לראות את תחרות העיצוב שפתחת ואיזה דגם יבחר ,כרגע קשה לבחור כולם מאוד מפתים;).
אבל בענין הסיבוב זה אני נותן לך אותו (אתה בכסא הנווט ואני נוהג):twisted:
אז כן רק באמת היה יכול להיות נחמד עם יציעו כמה הצעות לעיצוב ( אבל תרחמו על חנן שהיה דגם פשוט לבניה) ואני לוקח את העבודה עלי.
עידו

חנן גולומבק
05-09-09, 22:38
תלוי במילוי (של העוגה כמובן );)
אמרתי לך ואני אומר עוד פעם אשמח לעזור במה שאני יכול , ולעינין עצמו כן עם העבודה לא מורכבת מדי אז בשמחה אבל קודם צריך לראות את תחרות העיצוב שפתחת ואיזה דגם יבחר ,כרגע קשה לבחור כולם מאוד מפתים;).
אבל בענין הסיבוב זה אני נותן לך אותו (אתה בכסא הנווט ואני נוהג):twisted:
אז כן רק באמת היה יכול להיות נחמד עם יציעו כמה הצעות לעיצוב ( אבל תרחמו על חנן שהיה דגם פשוט לבניה) ואני לוקח את העבודה עלי.
עידו

:shock: או !!! אלו מילים.
חברים מהר !!! לפני שעידו יתחרט :).

נמרוד
07-09-09, 08:17
אני יכול להגיד לך חנן, שבתור השופט בתחרות (הנה מיניתי את עצמי) מה שמעניין אותי זה משקל נמוך, וקלות פירוק והרכבה. הדש עצמו די טריביאלי - אין סיבה בעולם שהוא לא יהיה פאנל אלומיניום אחד שטוח, עם חיפויים נקודתיים נגד סינווט למחוונים הקריטיים (ותחשוב טוב מה באמת קריטי). כל נושא צורת החיווט שלו - זה כבר החלק המעניין. אני לא יודע הרבה בנושא. בינתיים. לומד לאט לאט. *

גל שחם
07-09-09, 18:54
יש כמה רעיונות
מקווה שזה עוזר.

גל.

גל שחם
07-09-09, 19:05
עוד זווית לבנייה, של סביבת תא הנהיגה המושלם.

גל.

GodsFather
07-09-09, 19:07
http://www.jeepolog.com/forums/picture.php?albumid=92&pictureid=3158

חומר למחשבה ?

עידו לוריה
07-09-09, 21:03
אני יכול להגיד לך חנן, שבתור השופט בתחרות (הנה מיניתי את עצמי) מה שמעניין אותי זה משקל נמוך, וקלות פירוק והרכבה. הדש עצמו די טריביאלי - אין סיבה בעולם שהוא לא יהיה פאנל אלומיניום אחד שטוח, עם חיפויים נקודתיים נגד סינווט למחוונים הקריטיים (ותחשוב טוב מה באמת קריטי). כל נושא צורת החיווט שלו - זה כבר החלק המעניין. אני לא יודע הרבה בנושא. בינתיים. לומד לאט לאט. *

נמרוד בתור שופט אסור לך ע"פ התקנון (שאני כתבתי ) להחליט על משקל נמוך/ פירוק מהיר /פאנל וכו' ;)
מה גם שזה בדיוק מה שאני אוהב :)
עידו

חנן גולומבק
07-09-09, 21:22
תודה לכל מי שחיפש ומצא תמונות של דש בורדים מגניבים :wink: ,,,אבל !!! את זה גם אני יודע לעשות 8-)
מה שאני לא יודע לעשות זה לתכנן בתיב"מ. אז התחרות :roll: היא לא בין מי שחזק יותר בחיפוש תמונות ב גוגל אלא בין מי שיביא את התכנית , קרי , שירטוטים, תיב"מ וכ"ו ויחבר אותם לתמונות הקוקפיט של הבאגי שהעלתי ואני יודע שיש כאן בפורום חברה שיודעים לעשות זאת ברמה גבוהה מאד.

אז , גל ו הסנדק ...אם ממש ממש תרצו נשים את השם שלכם במדבקה ממש ממש קטנה על הדש בורד ..................מאחורה :p:p:p.

חנן גולומבק
24-09-09, 05:06
וכל מילה מיותרת...:D:D:D

kobiarava
24-09-09, 09:07
מישהו נסע לשופינג... חנן, יש לך במקרה קצת מקום במזוודה?:mrgreen:

קובי

freeline
24-09-09, 16:48
אתה בכוונה מוציא לנו את העניים?????:D

אני מקווה שלא חזרת בידיים ריקות...:rolleyes:

ארי.

חנן גולומבק
25-09-09, 03:31
קבלו עוד קצת...
וכשאחזור תקבלו את כל הסיפר של חנן בממלכת הצעצועים...

חנן גולומבק
26-09-09, 20:32
גמר חתימה טובה לכולם...

סופר גיפ
26-09-09, 20:42
שיפור רציני מאוד יחסית למצב של השיפורים בארץ השאלה איך 2 התוספות נכנסו בארגז למטוס

עידו לוריה
26-09-09, 21:20
גמר חתימה טובה לכולם...

חנן תיהנה וגם לך גמר חתימה טובה.
עידו

kobiarava
26-09-09, 23:21
הן בהחלט נראות "משופרות"...

יש רכישות מעניינות?

קובי

חנן גולומבק
02-10-09, 09:50
יש רכישות מעניינות? קובי

אהלן קובי, טוב בינתים חזרתי ו 4 פוקסים מתחילים את דרכם בים לארץ הקודש.
חוץ מזה קניתי גם מפסקיי חשמל, צינור קלאטש ועוד כמה אביזרים קטנים.
היה מדהים, אני אשתדל לכתוב כתבה נחמדה על הטיול.

freeline
02-10-09, 15:03
אהלן קובי, טוב בינתים חזרתי ו 4 פוקסים מתחילים את דרכם בים לארץ הקודש.
חוץ מזה קניתי גם מפסקיי חשמל, צינור קלאטש ועוד כמה אביזרים קטנים.
היה מדהים, אני אשתדל לכתוב כתבה נחמדה על הטיול.

ברוך שובך....

על איזה בולמים אתה מדבר?

ארי.

חנן גולומבק
02-10-09, 17:34
ברוך שובך....

על איזה בולמים אתה מדבר?

ארי.

ארי נו נו נו... אתה לא עוקב אחרי השרשור ;-)

פוקס 2.5 אינץ נושא קפיץ עם מיכל חנקן נפרד.

freeline
02-10-09, 17:45
ארי נו נו נו... אתה לא עוקב אחרי השרשור ;-)

פוקס 2.5 אינץ נושא קפיץ עם מיכל חנקן נפרד.

מודה מודה באשמה...:-| לא יקרה שנית.

יש כמה תמונות במקרה?

השארתי לך ה.פ

ארי.

חנן גולומבק
02-10-09, 18:06
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=13786&stc=1&d=1233811519

eysham
05-10-09, 15:15
חנן,

יש התקדמות עם העניין של לוח השעונים?

בהמשך לשרשור הזה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=268358#post268358

אם אתה רוצה עזרה בשרטוט/הכנה ללייזר אז תגיד.

איל

חנן גולומבק
05-10-09, 16:57
חנן,

יש התקדמות עם העניין של לוח השעונים?

בהמשך לשרשור הזה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=268358#post268358

אם אתה רוצה עזרה בשרטוט/הכנה ללייזר אז תגיד.

איל

היי אייל
בינתיים אין התקדמות בנושא הדש בורד אבל כשאתה מגיע לאילת קפוץ לביקור, אשמח לקבל רעיונות, הקפה עלי וגם תקבל כמה מסלולים נחמדים באזור.

חנן גולומבק
08-10-09, 17:51
אני חייב עדכון לנמרוד , אסף ועידו לוריא...כשהם היו אצלי ביוני, "מועצת החכמים" זוכרים ?
הראתי להם בעיה שהעסיקה אותי אז, המיסב הראשי שמחזיק את הזרוע האחורית לא היה מוברג מספיק לתוך הזרוע. עליתי על זה כשכוונתי את הזרוע. החברה הציעו מספר פתרונות לבעיה ולבסוף היום ואתמול ! עשיתי משהו אחר, קדחתי חורים חדשים אחוריים יותר, בתושבת של המיסב ובעצם הזזתי אותו אחורה מה "שחייב" אותי ואפשר לי להבריג את המיסב עמוק יותר לתוך הזרוע. אז חברים תודה. בתמונות אפשר לראות את השינוי במיקום , את החורים הישנים סתומים ואת החיזוקים שעשיתי לתושבת המיסב.

חנן גולומבק
24-10-09, 21:11
שאלה למומחים, איך אני קובע את המרחק של ה "באמפ סטופ" מהזרוע האחורית ?

עידו לוריה
24-10-09, 22:09
שאלה למומחים, איך אני קובע את המרחק של ה "באמפ סטופ" מהזרוע האחורית ?

כמה שיותר בקצה האחורי של הזרוע (קרוב למרכז הגלגל) ובסוף מהלך הסגירה כאשר גם ה"במפ סטופ" בקצה מהלך שלו ובנצב למישור הפגיעה,מצרף סכמה.
עידו

חנן גולומבק
27-10-09, 07:05
כמה שיותר בקצה האחורי של הזרוע (קרוב למרכז הגלגל) ובסוף מהלך הסגירה כאשר גם ה"במפ סטופ" בקצה מהלך שלו ובנצב למישור הפגיעה,מצרף סכמה.
עידו

עידו תודה, אחרי התיעצות גם עם ברוך אני מתחיל לעבוד על זה,מה דעתך על חיבור הבית של הבאמפ סטופ עם ברגים לשלדה ? ראיתי שאצל עידו כהן זה כך וזה נראה לי דרך יותר קלה מבחינה טכנית.

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=ido4x4_tt/ido4X4_tt_053.jpg

עידו לוריה
27-10-09, 18:59
אפשרי אבל למה, ועם כן אז שלושה ברגים שיוצרים משולש בריתום לשלדה ולא שנים כמו בתמונה . אני הייתי בונה את המכלול בריתוך .
עידו

הצפרדע
27-10-09, 22:44
צודק בהחלט.

מיותר לגמרי ענין הברגים.

גם אם עושים כזה דבר, לפחות שלושה ברגים ולא על אותו מישור.

חנן גולומבק
27-10-09, 22:51
עידו, ברוך , תודה.

חנן גולומבק
08-11-09, 19:08
במשך יומיים תכננתי , מדדתי ולבסוף ריתכתי תושבת אחת של במפסטופ למקומה ובערב של היום השני לקחתי את הדיסק חתכתי את הכל וזרקתי לפח. לאחר התייעצות עם עידו החלטתי לחכות עם הבמפסטופים לכשיגיעו הבולמים הראשיים.

בינתיים התקדמתי קצת בשני נושאים, דבר ראשון מיקמתי וכיוונתי סופית לאחר דיבאגינג מתיש את הזרועות האחוריות .נוספו חיזוקים לתושבת המיסב הראשי והזרועות קיבלו ברגי פלדה חדשים ואומים מיוחדים בעלי נעילה עצמית (לא ניילוק).

דבר שני מיקמתי מצבר אחד מתוך שניים מתוכננים.

הצפרדע
08-11-09, 19:19
חנן,

תתחיל להשתמש בברגי אלן במקום ברגי הפלדה 3 קוים 8/8.

יותר חזק(כל האלן הם 12/9), למרות שבקטרים האלה גם ברגי 8/8 הם בסדר, וגם יותר זול אם אני לא טועה.

מה שלא יהיה, תודא שברגי החצי צול של הבולמים יהיו אך ורק אלן ולא שום דבר אחר, ותשתדל לקנות ברגים ארוכים שיגרמו לכך שהעין של הבולם תשב על קטע חלק ולא על ההברגה, ואת העודף של ההברגה תחתוך, כלומר תקנה ברגים יותר ארוכים ותקצר אותם.

לפי הקצב של ההתקדמות, אני מבין שאתה מתכונן במרץ רב לעונת 2015, ......:twisted: :mrgreen:

חנן גולומבק
08-11-09, 20:37
חנן,

תתחיל להשתמש בברגי אלן במקום ברגי הפלדה 3 קוים 8/8.

יותר חזק(כל האלן הם 12/9), למרות שבקטרים האלה גם ברגי 8/8 הם בסדר, וגם יותר זול אם אני לא טועה.

מה שלא יהיה, תודא שברגי החצי צול של הבולמים יהיו אך ורק אלן ולא שום דבר אחר, ותשתדל לקנות ברגים ארוכים שיגרמו לכך שהעין של הבולם תשב על קטע חלק ולא על ההברגה, ואת העודף של ההברגה תחתוך, כלומר תקנה ברגים יותר ארוכים ותקצר אותם.

לפי הקצב של ההתקדמות, אני מבין שאתה מתכונן במרץ רב לעונת 2015, ......:twisted: :mrgreen:

ברוך תודה.
אני שונא ברגי אלן, הם הראשונים להדפק. הבורג הזה של הזרוע, קוטרו 17 מ"מ והוא חתיכת בהמה.
בקשר לברגים לבולמים , בהחלט אקח לתשומת ליבי את ההארה שלך.
בקשר לקצב...נמרוד יקירנו (הנעלם...) כתב כבר מזמן שלבונים העצמאיים שעובדים לבד יהיה הכי קשה ויקח הכי הרבה זמן והוא כמובן צדק.
2015 ? במקרה הטוב :shock:

asafk
08-11-09, 20:40
אלן? ברכב? ממש לא, ברוך.
לברגי אלן המון חסרונות, והשימוש היחיד בהם, שלי, כמתכנן, הוא במקומות בהם נדרש מומנט הידוק נמוך, ו/או בורג שאף פעם לא צריך לפתוח.
אלן קשה לסגור במומנט גדול - באופן מעשי אפשר לסגור בורג אלן בחצי המומנט שאפשר לסגור בורג ראש משושה או טורקס באותו הקוטר. כנ"ל בפתיחה, ואז אם סגרת חזק, אתה עלול לטחון את הראש בפתיחה.

אסף.

חנן גולומבק
08-11-09, 20:49
אלן? ברכב? ממש לא, ברוך.
לברגי אלן המון חסרונות, והשימוש היחיד בהם, שלי, כמתכנן, הוא במקומות בהם נדרש מומנט הידוק נמוך, ו/או בורג שאף פעם לא צריך לפתוח.
אלן קשה לסגור במומנט גדול - באופן מעשי אפשר לסגור בורג אלן בחצי המומנט שאפשר לסגור בורג ראש משושה או טורקס באותו הקוטר. כנ"ל בפתיחה, ואז אם סגרת חזק, אתה עלול לטחון את הראש בפתיחה.

אסף.

אסף זה מעניין רק שברגים של בולמים לא צריך להדק כל כך חזק , שים להם אום ניילוק , הידוק לא חזק במיוחד וזהוא.
לא ?

הצפרדע
08-11-09, 20:50
אסף, מאיפה המצאת את ה... הזאת??

מה מענין מומנט הידוק בכלל? אתה חושב שהבעיה היא פתיחה של האומים?!?

יש לזה אינספור פתרונות, כולל ספרינג שייבות, אומי ניילוק ועוד ועוד.

אני לא טחנתי מעולם בורג אלן בפתיחה או בסגירה, ולידיעתך יש אלנים עם כל מיני הברגות, כולל צפופות מאד.

זה ממש לא ה - ISSUE והענין האמיתי הוא חוזק הגזירה והכיפוף של הברגים.

ברגי אלן חזקים כמעט ב 50% מבורג 8/8 ואין ספק שבקטרים היותר קטנים, חיוני להשתמש בהם או בבורג 6 קוים שגם הוא 12/9 (והרבה הרבה יותר יקר) או בבורג טורקס שגם הוא בד"כ 12/9.

זה נכון שבקטרים הגדולים כבר לא חשוב אם הבורג יגזר ב50 טון או 37 טון, אבל בקטנים יש חשיבות עצומה לחוזק הבורג, בעיקר כאשר מדובר בבולמים ובולמי קפיץ שכל משקל הרכב יושב עליהם, והם - בכל הבולמים - ברגי "1/2.

כמה פעמים שהתכופפו לי ברגי בולמים 8/8 שיהיו לך דולרים. לא, בעצם זה לא מציאה גדולה.....

תבקש מהר סליחה או שאני שולח לך אנשים.....:cool:

NadavRally
08-11-09, 21:25
ברוך,

יש סיבה לזה שברגי אלן חזקים יותר בגזירה? לפי ההגיון שלי ההבדל הוא רק בראש.

יש איזה כלל כזה שברגי אלן מיוצרים באיכות טובה יותר? או שישנה מגבלה הנדסית כלשהי שאני לא מבין אותה?

תודה

נדב

asafk
08-11-09, 21:42
ברוך, יקירי, אם אום 8.8 נגזר לך, עלה בגרייד שלו. למה להחליף את צורת הראש בדרך? איזו בעיה זה פותר? לך לחנות ברגים, יש לפחות שני גריידים מעל 8.8 , 9.8 ו 10.9 ברוב הקטרים. יש קטרים שיש גם 12.9 שזה בכלל פצצה.
אתה קצת מפליא אותי, כי מקובל שבמתלים באופן כללי משתמשים ב 10.9 ורק ברגי שלדה הם 8.8. וכמובן, הברגה עדינה שזה בורג הרבה יותר חזק.

אבל שכחתי, זה מהנדסים קבעו, ואתה לא בעניין.

ולגבי אלנים- למרות שזה קצת חטיפה של השרשור - הגודל של מפתח אלן לבורג 12 הוא 12 מ"מ. הגודל של מפתח משושה לבורג 12 מ"מ הוא 19. שטח המגע כל כך הרבה יותר גדול, הכוח שאפשר להפעיל על הבורג כל כך הרבה יותר גדול... עכשיו סגרת, הכל חדש, הכל בסדר, אפילו הצלחת להגיע למומנט ההידוק הרצוי. ואז עברו כמה ימים, הבורג החליד. צריך לפתוח אותו ונדרש מומנט הרבה יותר גדול לפתיחה. ואז מה? המפתח שוחק את הראש של הבורג, עושה את המשושה עגול.

אסף.

asafk
08-11-09, 21:51
ועוד משהו, שלא לבלבל בין מידות מטריות לאינצ'יות. אתם מדברים על ברגי 1/2", ואז יש באמת סימון עם קוים. 6 קוים זה גרייד 8. אם יש 3 קוים על הראש זה גרייד 5. וכאמור, הברגה עדינה - בורג חזק יותר לגזירה.

בורג אלן עם 6 נקודות על הראש יהיה חזק בדיוק כמו בורג ראש משושה עם 6 קוים על הראש. שניהם גרייד 8.

אתה מדבר על חוזק לגזירה, אני מבין. אבל אני מציין שלא משתמשים באלנים מסיבות פרקטיות, לא קשור לסיבות של חוזק, שאין הבדל בין אלן למשושה לטורקס שהם באותו גרייד.

אסף.

הצפרדע
08-11-09, 22:02
מסיבה פשוטה - בורג משושה 12.9 יעלה לך פי 3 לפחות מבורג אלן שהוא תמיד 12.9.

מה שאני רוצה לומר, וצר לי אם לא הסברתי טוב, הוא שבבולמים ובכלל בתושבות ובמקומות רגישים ברכב מירוץ, חשוב להשתמש בברגי 12.9 ולא בברגים יותר חלשים כמו 10.9, 8.8 וכו'.

ואם כבר, אז רצוי שזה לא יעלה מחיר בשמיים.

לכן, התוצאה המתבקשת היא ברגי אלן, שהם חזקים מאד וזולים, למרות שמבחינת הנוחיות של לפתוח אותם פעם ב..., הם קצת פחות נוחים.

דרך אגב מי יודע מה פירוש הסימונים 8.8, 10.9, 12.9 וכו'?

פרס למשיב נכונה - סובוב באוזן :razz:

GodsFather
08-11-09, 22:12
תקן המוכר גם בשם ASTM

ולמי שמעוניין -

http://en.wikipedia.org/wiki/ASTM_F568M

http://en.wikipedia.org/wiki/Screw

הצפרדע
09-11-09, 00:07
לינק לטבלאות הוא לא תשובה.

תן תשובה קצרה בעברית.

הצפרדע
09-11-09, 00:39
ברוך,

יש סיבה לזה שברגי אלן חזקים יותר בגזירה? לפי ההגיון שלי ההבדל הוא רק בראש.

יש איזה כלל כזה שברגי אלן מיוצרים באיכות טובה יותר? או שישנה מגבלה הנדסית כלשהי שאני לא מבין אותה?

תודה

נדב

לא, הסיבה היחידה שהם חזקים בגזירה היא העובדה שכל ברגי האלן עשויים מפלדה בדרג 12.9.

יש גם ברגים עם ראש משושה או עם ראש טורקס(מאד נפוץ בארה"ב) שהם בחוזק 12.9

אבל אלה ברגים יותר יקרים, בעיקר משום הנדירות שלהם לעומת ברגי האלן.

12.9, 8.8, 10.9 וכו', הם דרגים שאומרים מה חוזק הבורג בגזירה ומתי הוא מתחיל להתכופף.

לדוגמא - בורג 12.9 אומר שהכוח הדרוש לגזירתו(ללא מנוף) הוא 120 ק"ג למ"מ מרובע משטח החתך ו - 90 ק"ג למ"מ מרובע להתכופפות.

החישוב לשטח חתך הוא כידוע פאי R בריבוע, ולכן כשאתה יודע קוטר של בורג, נניח 12 מ"מ אתה יכול לחשב את שטח החתך ואז להכפיל במספר המתאים לדרג. התוצאה היא הכוח הדרוש לגזירת הבורג או לכיפופו ללא מנופים, כלומר בגזירה ישירה.

אם למשל תשים בולם כאשר הרווח בין שתי התושבות יהיה מעבר לרוחב העין של הבולם, מה שתמיד קורה בגלל הצורך בספייסרים, אזי כוח הגזירה יהיה קטן יותר בגלל תוספת המנוף - ככל שתשים יותר ספייסרים, כך יהיה הכוח הדרוש לגזירה, קטן יותר.

לכן מאד חשוב להקפיד ולהכניס בבולמים אבל בעיקר בבולמים נושאי קפיצים, אך ורק את הספייסרים שחייבים להכניס על מנת לא לפגוע במהלך המיסב הכדורי.

באותו אופן, בורג 8.8 ייגזר כאשר תפעיל 80 ק"ג על כל מ"מ מרובע משטח החתך שלו, ומכאן ברור שבורג 12.9 חזק ב50% מבורג 8.8 בכל הקשור לגזירה.

לילה טוב

גל שחם
09-11-09, 06:43
סתם תוספת בעיניני חוזקים,

זה ממש כמו בחוזקי בטון,
ב- 30 ,לחיצה של 300 ק"ג ל סמ"ר תגרום לקריסת הבטון,עומס ללחיצה בלבד.
ב-40 ,400 ק"ג ל סמ"ר
ב-50 ,500 ק"ג לסמ"ר

כשמכון התקנים,או איזוטסט (יובל שרון) לוקחים בטון לדוגמא בזמן יציקות בטון,הם יוצקים בתבניות ויוצרים קוביות בגודל של 10 סמ"ר ולאחר התיבשותן, לוחצים תחת מכבש, (מזכיר קצת את הרכבים של ברוך:))
הבטון קורס,נשבר והתוצאה מראה לאיזה חוזק הוא מתאים.

ב- 30 זהו בטון ללא זיון,שיכול לשאת לחץ של 300 ק"ג לסמ"ר לפני שיקרוס.

עירא
09-11-09, 23:13
החישוב לשטח חתך הוא כידוע פאי R בריבוע

ומה לגבי העובדה שחתך של בורג (בחלק המתוברג שלו) לא עגול?

הצפרדע
09-11-09, 23:15
לא הבנתי - איזה חלק של הבורג(שנושא בעומס) איננו עגול?

ונניח שיש כזה, אז תחשב את שטח החתך במקום המועמס הלא עגול ע"י שימוש במשוואה המתאימה.

asafk
09-11-09, 23:17
בשביל זה, עירא, פותחים לוחות טכניים ורואים מה החתך. אבל אפשר לקחת בקירוב את הקוטר הפנימי של ההברגה בתור הקוטר האפקטיבי. ולכן מומלץ להשתמש בהברגות עדינות.

אסף.

עידו לוריה
10-11-09, 12:32
ברוך זה לא מדויק מה שכתבתה

לדוגמא - בורג 12.9 אומר שהכוח הדרוש לגזירתו(ללא מנוף) הוא 120 ק"ג למ"מ מרובע משטח החתך ו - 90 ק"ג למ"מ מרובע להתכופפות.

החישוב נעשה ע"י הפרדת המספר לשנים לדוגמא בורג דרג 12.9
12X10 =120 KG/M''M*2 חוזק מכסימלי
120X0.9=108 חוזק גבולי (לנזילה ולא לכפיפה כמו שצינתה) זה בעצם המספר החשוב שמענין בסגירה של ברגים .
לדוגמא בורג 12 מ"מ דרג 12.9
12 מ"מ בשניה * פאי/4 = 103.04
103.04*חוזק גבולי = 103.04* 108 =11128.32 ק"ג.
זה החישוב ואת המספר הזה מחלקים במקדם הביטחון שרוצים.
ואני קונה ברגים עם כול מני סוגי ראשים ואלן לא תמיד יותר זול וגם לא מומלץ מהסיבות שאסף ציין ובנוסף שטח המגע של הראש קטן משמעתית באלן מראש משושה.
עידו

נמרוד
14-11-09, 23:10
אלנים מאד שימושיים במכונות, בזיווד, היתרון הגדול שלהם הוא בדיוק מה שאסף כתב - יש מגבלה על כמות המומנט שאפשר להפעיל עליהם בהגדרה, בגלל שכלי ההידוק הוא בעל שטח חתך קטן יותר מההברגה, וכך נמנעים מגרימת נזק מהידוק יתר. כשסוגרים מנגנונים עדינים, והרבה פעמים ההברזות הנקביות בתוך חלק האלומיניום בעצמו, זה קריטי. יתרון נוסף הוא כמובן שאפשר לשקע את הראש בתוך החלקים.

את בורגי המתלים כן צריך להדק במומנטים גבוהים, וראש אלן לא אידיאלי לצורך זה. משושה או 12 צלעות זה סוג הראש הנכון יותר.

הצפרדע
15-11-09, 16:35
רואים שאתם לא סוגרים ברגי מתלים ביומיום ושאתם מדברים מתוך הכסאות והספרים...:mrgreen: :twisted:

בחיים האמיתיים זה לא ככה, ואין שום בעיה עם הידוק יתר, גם משום שבדרך כלל סוגרים בצד של האום ולא של הבורג, וכאשר מדובר באום ניילוק או אום פלאנג' עם אבטחה או סתם אום עם ספרינג שייבה, לא צריך אפילו להחזיק את הבורג כקונטרה.

זה בסדר, חבר'לך, הכל יעבור כשתתחילו לעבוד באמת ולא באופן וירטואלי......

asafk
15-11-09, 21:46
משעשע ברוך, משעשע..

אסף.

חנן גולומבק
17-11-09, 12:15
ישנם פרויקטים שאתה חושב עליהם כמה חודשים ועד שהם באים לעולם עוברות שנים.

ישנם פרויקטים שאתה חושב עליהם שנים ועד שהם באים לעולם עוברים רק 9 חודשים .

אז בזמן שאתם ברברתם על ברגים ,הידוקים ומומנטים...נגמרו תשעת החודשים ושני הפרויקטים נפגשו :D:D:D

GodsFather
17-11-09, 12:17
מזל טוב!

דרך אגב, זמני העבודה על הפרויקטים זה עוד נתון... ;)

freeline
17-11-09, 12:50
המון מזל טוב לך ולאשתך...:D

ארי.

לירן סברוב
17-11-09, 13:05
מזל טוב

רפאל
17-11-09, 13:10
היי חנן

אני מוכן לחתום על 9 חודשי הריון לבאגי בתנאי שהבניה תיקח כמה שלוקח להכניס אישה.........

המון המון מזל טוב והרבה אושר ונחת.

רפי

הצפרדע
17-11-09, 15:14
מזל טוב :!: :!: :!: מעומק הלב.

הנה, חבוב, הוכחת שיש לפחות דבר אחד שאתה יודע לעשות טוב, בעיקר בהתחשב בכך שגילך יותר מתאים לסבא חנן מאשר לאבא חנן....:cool:

אני בטוח לגמרי שאני מדבר בשם כולם כשאני מביע את תקוותי העמוקה שהרך הנולד דומה יותר לאימו מאשר לאביו.....

עידו לוריה
17-11-09, 15:55
מזל טוב , מכול הלב

עידו

adi-ros
17-11-09, 20:38
חנן!!

מזל טוב!!!!!!!!!!!!

עכשיו תחזור ללוח שרטוטים לבדוק איפה מכניסים כיסא תינוק בבאגי :)

נמרוד
17-11-09, 21:04
מזל טוב לכל משפחת גולומבק :D

יריב קלר ברוך
18-11-09, 00:18
מזל טוב

zagi
18-11-09, 20:13
המון מזל טוב , הרבה בריאות ונחת .

חנן גולומבק
18-11-09, 22:46
חברים יקרים תודה מכל הלב על הברכות :D , גם אני חשבתי שאני כבר יותר מתאים להיות סבא מאבא אבל הטבע חשב אחרת והביא לנו עוללית חמודה ביותר, עכשיו יש לי את התרוץ המושלם לשבת בבית ולא לעשות כלום. :rolleyes:

חנן גולומבק
19-11-09, 08:44
עכשיו יש לי את התרוץ המושלם לשבת בבית ולא לעשות כלום. :rolleyes:

נראה לכם ???

אני מחפש בית פילטר אוויר כמו שהיה לי בבאגי הקודם מצ"ב צילום,
הבית עשוי מתכת בקוטר 5 צול בערך ובאורך של כ 30 - 40 ס"מ לתוכו נכנס אלמנט סטנדרטי .
בחלק העליון שלו יש צינור קצר בקוטר 2 אינץ ממנו נכנס האוויר.
פעם מישהו אמר לי שזה של טרקטור מסי-פרגסון.

אז אם יש למישהו מושג היכן ניתן להשיג את זה אז...

הצפרדע
19-11-09, 12:21
חנן, מה הבעיה לייצר כזה חלק בזריזות?

יש צינור "5 או "6 שחותכים ממנו קטע באורך הדרוש ואת התחתית עושים מפלטה דקה ועגולה עם חור בקוטר הדרוש.

קלי קלות.

יש לי צינור בקוטר "6 (165מ"מ) - אתה רוצה חתיכה באורך 30-40 ס"מ?

רפאל
19-11-09, 12:40
היי צפרדעון

את הצינור שלך תשמור לעצמך......

בית המסנן הזה אינו כמו שהוא נראה.
שים לב כי ישנו עוד חלק בתחתית הבית אשר הינה לוכד אבק, ושם מתרכז כל החול וניתן לנקות זאת.

אכן בעייתי למצוא כזה, גם אני חיפשתי בזמנו.

ואת זה שיש לנו היום, כן כן אןתן אחד שחנן צילם, אנחנו משאירים אצלנו.

רפי

הצפרדע
19-11-09, 12:52
היי צפרדעון

את הצינור שלך תשמור לעצמך......

רפי

תקשיב טוב, תולעון,

אם תבוא ביום שישי להשלמת עבודות החיפוי,

אתה תרגיש את הצינור שלי טוב טוב :twisted:

מכיוון שאני שומר אותו לא לעצמי אלא בשבילך

חנן גולומבק
19-11-09, 16:47
אוי אתם כל כך מצחיקים שזה ממש כואב...

ברוך זה לא סתם צינור כמו שאתה מכין לרפולקה :shock:,,,אלה צינור בעל דופן כפולה , מכשיר פשוט ומתוחכם כאחד שכמו שאמר רפולקה, לוכד את החול ומוציא אותו מלמטה . במקום לאיים בצינורות תפעיל את הצוות שלך ויצמן את חיימון שיחפשו לי בגרוטאות בית מסנן כזה.

freeline
19-11-09, 19:11
אהלן חנן,

אם אני זוכר נכון יש לנו (בקיבוץ) מגרש גרוטאות של טרקטורים וכו' אני מחר יעשה סיבוב.
אתה מחפש רק בית מסנן של מסינפרגסון?

ארי.

חנן גולומבק
19-11-09, 20:24
אהלן חנן,

אם אני זוכר נכון יש לנו (בקיבוץ) מגרש גרוטאות של טרקטורים וכו' אני מחר יעשה סיבוב.
אתה מחפש רק בית מסנן של מסינפרגסון?

ארי.

היי ארי
לא חייב להיות של מסיפרגסון אבל דומה.
תודה רבה.

עידו לוריה
19-11-09, 20:46
נראה לכם ???

אני מחפש בית פילטר אוויר כמו שהיה לי בבאגי הקודם מצ"ב צילום,
הבית עשוי מתכת בקוטר 5 צול בערך ובאורך של כ 30 - 40 ס"מ לתוכו נכנס אלמנט סטנדרטי .
בחלק העליון שלו יש צינור קצר בקוטר 2 אינץ ממנו נכנס האוויר.
פעם מישהו אמר לי שזה של טרקטור מסי-פרגסון.

אז אם יש למישהו מושג היכן ניתן להשיג את זה אז...

חנן התשובה בגוף השאלה.
חברת זוקו מחזיקה ציוד כזה :
http://www.zoko.co.il/%D7%9E%D7%A1%D7%A0%D7%A0%D7%99%D7%9D_%D7 %AA%D7%A2%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%AA%D7%99% D7%99%D7%9D
עידו

חנן גולומבק
21-11-09, 19:36
חנן התשובה בגוף השאלה.
חברת זוקו מחזיקה ציוד כזה :
http://www.zoko.co.il/%D7%9E%D7%A1%D7%A0%D7%A0%D7%99%D7%9D_%D7 %AA%D7%A2%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%AA%D7%99% D7%99%D7%9D
עידו

עידו תודה. המחיר של זה בטח כמו של זהב אבל אני אבדוק. יש סניף של זוקו באילת.
תודה.

ארי מצאת משהו ?

עידו לוריה
23-11-09, 22:51
חנן מה עם החבילה מארה"ב ?
עידו

חנן גולומבק
24-11-09, 00:01
חנן מה עם החבילה מארה"ב ?
עידו

:D:D:D

חנן גולומבק
24-11-09, 17:29
היום הרכבתי את הבולמים תחת ממטרים חזקים של גשם , הייתם מאמינים ?
מאחור נראה לי שהכל בסדר והמידות נכונות.
אבל מקדימה לא הצלחתי להכניס אותם כיוון שהם פשוט ארוכים מדיי ב 3.5 ס"מ וגם אז אני חוזר לאותה הבעיה שברוך עלה עליה שהזרוע לא יורדת מספיק נמוך אז נראה לי שבשלב ראשון אהיה חייב לשנות את הזוית של היוניבול בזרועות הקדמיות העליונות על מנת שהן יגיעו לסוף המהלך שלהן יחד עם התחתונות ולא קודם ואז הזרוע התחתונה תרד יותר נמוך ויהיה יותר מקום לבולמים.

אם גם זה לא יעזור אז אצטרך להחליף את התושבות התחתונות של הבולמים לתושבות קצרות יותר.
כשהייתי בקרטק החלטתי יחד עם איש המכירות על סמך המדידות שעשיתי שהתושבות התחתונות צריכות להיות ארוכות מהרגיל על מנת שאקבל את המהלך האופטימלי.

נחיה ונראה.

תיהנו מהתמונות.

asafk
24-11-09, 21:00
לא הבנתי למה אתה לא מכווץ את הקפיץ, או לחילופין מפרק את הצלחת התחתונה של הקוילאובר, או לחילופי חילופין (נדבקתי מברוך) פותח את האום העליון כדי להכניס את הבולם הקדמי.

אסף.

חנן גולומבק
24-11-09, 21:08
לא הבנתי למה אתה לא מכווץ את הקפיץ, או לחילופין מפרק את הצלחת התחתונה של הקוילאובר, או לחילופי חילופין (נדבקתי מברוך) פותח את האום העליון כדי להכניס את הבולם הקדמי.

אסף.

אני יכול לקווץ את הקפיץ ולהכניס את הבולם אבל מה שקורה זה שאפילו במינימום לחץ על הקפיצים הרכב נמצא בפתיחה מלאה של הזרועות הקדמיות.

לא הבנתי את שתי האפשרויות האחרונות שכתבת .

עידו לוריה
24-11-09, 23:05
חנן תתחדש.
את הרזרבר של הבולם רצוי למקם באיזור שיעבור בו אוויר קר ולא כמו בתמונה (גם בקידמיים)
בבולמים הקדמים הצינור של הרזרבר צריך לפנות כלפי חוץ ולא כלפי השלדה .
עידו

asafk
24-11-09, 23:13
חנן, לא הבנתי. אתה אומר, בעצם, שהבולמים לבדם מחזיקים את משקל הרכב? מה קורה אם אתה מרכיב את הבולמים ללא הקפיצים? המתלה נפתח עד הסוף? אני חושב שלא הבנתי.

אסף.

עידו לוריה
24-11-09, 23:26
חנן, לא הבנתי. אתה אומר, בעצם, שהבולמים לבדם מחזיקים את משקל הרכב? מה קורה אם אתה מרכיב את הבולמים ללא הקפיצים? המתלה נפתח עד הסוף? אני חושב שלא הבנתי.

אסף.

עם הבנתי נכון אז הקפיצים חזקים מדי צריך קפיצים עם קבוע קפיצ נמוך יותר.
הבעיה השניה זה שמהלך הפתיחה קצר מדי ואת זה צריך לשנות בזוית היניבול ביחס למשולש .
עידו

הצפרדע
25-11-09, 00:18
חנן, בשביל מה יש לך את טבעות הכוונון על הבולם??

תפתח את הטבעות עד הסוף, כלומר תבריג אותן כלפי מעלה עד קצה הבולם, ואז הבולם יכנס בלי בעיה.

אחרי שהוא יכנס, תוכל ללחוץ שוב את הטבעות עד שתגיע לגובה המתאים שתכננת.

לענין הזה אין כל קשר לסוגיה של מהלך היוניבול העליון - אותו אתה תצטרך לשנות מכיוון שהוא לא יאפשר לך מהלך פתיחה הולם.

ולענין התושבות התחתונות של הבולמים- אכן כאן היטעו אותך. תושבות כאלו מיועדות לזרועות רדיוס שהבולם יושב עליהן, כמו בזרועות אחוריות של טרופי טראק. שם, הזרוע מכופפת(כלומר העין של הבולם נמצאת מתחת לקו המחבר את שתי העינים של הזרוע) על מנת שהלחץ של הבולם לא יגרום לסבסוב הזרוע סביב צירה, ולכן יש צורך בתושבת בולם תחתונה ארוכה, שתיכנס עמוק לתוך הזרוע.

אתה בכלל לא צריך כזאת תושבת, שהיא יותר חלשה בגלל המנופים העובדים עליה, והיא ממש מיותרת בשבילך.

אבל לא נורא, תישאר איתה אבל תפתח את הטבעות עד הסוף ותכניס את הבולם למקום. אין לי ספק שזה יפתור את הבעיה.

חנן גולומבק
25-11-09, 18:24
את הרזרבר של הבולם רצוי למקם באיזור שיעבור בו אוויר קר ולא כמו בתמונה (גם בקידמיים)
בבולמים הקדמים הצינור של הרזרבר צריך לפנות כלפי חוץ ולא כלפי השלדה .
עידו

עידו זה רק להמחשה ,כמובן שהבולם יעמוד הפוך עם הצינור בחוץ.

אסף

אסף הבולמים לא מחזיקים לבדם את הרכב, פשוט הבולם במצב הזה ארוך מדיי.

חנן, בשביל מה יש לך את טבעות הכוונון על הבולם??

תפתח את הטבעות עד הסוף, כלומר תבריג אותן כלפי מעלה עד קצה הבולם, ואז הבולם יכנס בלי בעיה.

אחרי שהוא יכנס, תוכל ללחוץ שוב את הטבעות עד שתגיע לגובה המתאים שתכננת.

לענין הזה אין כל קשר לסוגיה של מהלך היוניבול העליון - אותו אתה תצטרך לשנות מכיוון שהוא לא יאפשר לך מהלך פתיחה הולם.

ולענין התושבות התחתונות של הבולמים- אכן כאן היטעו אותך. תושבות כאלו מיועדות לזרועות רדיוס שהבולם יושב עליהן, כמו בזרועות אחוריות של טרופי טראק. שם, הזרוע מכופפת(כלומר העין של הבולם נמצאת מתחת לקו המחבר את שתי העינים של הזרוע) על מנת שהלחץ של הבולם לא יגרום לסבסוב הזרוע סביב צירה, ולכן יש צורך בתושבת בולם תחתונה ארוכה, שתיכנס עמוק לתוך הזרוע.

אתה בכלל לא צריך כזאת תושבת, שהיא יותר חלשה בגלל המנופים העובדים עליה, והיא ממש מיותרת בשבילך.

אבל לא נורא, תישאר איתה אבל תפתח את הטבעות עד הסוף ותכניס את הבולם למקום. אין לי ספק שזה יפתור את הבעיה.

ברוך עשיתי את זה, פתחתי את הטבעות ואני יכול להכניס את הבולם בכח אבל נראה לי בכל זאת שהבולם ארוך מדיי לתצורה הזאת, לכן נראה לי שאהיה חייב לשנות את הזוית של היוניבול מה שיאפשר לזרועות לרדת יותר נמוך ואז יהיה לבולם יותר מקום להכנס. תקן אותי אם אני טועה.

הצפרדע
25-11-09, 20:25
טוב את כבר אמרנו מזמן שתהיה חייב לעשות.

אם זה יגרום לכך שהבולם יכנס קל יותר, מה טוב.

אל תחכה עם התאמת היוניבול העליון לנסיעת מבחן - נסיעה עלולה לגרום נזק ובכל מקרה אתה לא יכול לחיות עם מהלך פתיחה כזה.

אל תתעצל ותעשה את זה כבר.

כפי שאמרתי לך כבר אז, אני כמעט בטוח שאחרי היוניבול העליון יבוא תורו של התחתון, ולכן אל תתיאש - תהיה מוכן לזה.

חנן גולומבק
25-11-09, 23:05
האם מקובל להכניס את הבולמים בכח או שהם אמורים להכנס למקום ללא כל דחיסה ?

עידו לוריה
25-11-09, 23:29
הכוונה לתוך האוזנים בשילדה ובמתלה , עם כן אז לא הם צריכים להיכנס ללא כוח .
עם מבחינת האורך אז הם גם לא צריכים להיכנס עם דחיסה ,זה מקשה על ההרכבה והפרוק שלהם מהרכב, עדיף לשנות את זווית היונבול ולפתור אחת ולתמיד את הבעיה או לקנות קצה קצר לבולם ולהחליף אותו .
עידו

חנן גולומבק
25-11-09, 23:30
הכוונה לתוך האזנים בשילדה ובמתלה , עם כן אז לא הם צריכים להכנס ללא כוח ,או שלא הבנתי את הכוונה.
עידו

הבנת בול , תודה.

arnonshoshani
26-11-09, 08:00
חנן שלום
כאשר המתלה פתוח מקסימום הבולם הוא שאמור לעצור את המתלה עם היוניבולים עוצרים זה לא טוב והם יפגעו. כפי שאני רואה את התמונות התושבות בשלדה נמוכות מידי ויש להעלותם. תרים את המתלה 1 ס"מ מעל נעילת יוניבולים תחתונה כאשר הבולם מחובר בחלקו התחתון על הזרוע ואז תוכל לקבוע את גובה התושבת העליונה בשלדה. הרבה חברה פה אומרים לך לשנות את זוויות היוניבולים ואולי זה פיתרון לתוספת פתיחת מטלה אבל מה עם הסגירה?
המתלה שלך תוכנן לסגירה גדולה מאד ולמהלך מתלה כללי של 50 ס"מ עם בולם 14" שיש לך.
תוציא את הקפיצים מהבולם, תמקם אותו כמו שאמרתי עם תושבת זמנית למעלה בשלדה ותבצע סייקלינג למתלה (תעלה ותוריד את המתלה) לוודא שהוא עובד לכל אורך המהלך של המתלה.

ארנון

arnonshoshani
26-11-09, 08:02
נ.ב. מזל טוב.

ארנון

הצפרדע
26-11-09, 09:25
כן, הבולמים צריכים להיכנס בלי לחץ.

אני מקווה שהבולמים ריקים מגז, כן.........?

חנן גולומבק
26-11-09, 09:27
חנן שלום
כאשר המתלה פתוח מקסימום הבולם הוא שאמור לעצור את המתלה, עם היוניבולים עוצרים זה לא טוב והם יפגעו. כפי שאני רואה את התמונות התושבות בשלדה נמוכות מידי ויש להעלותם. תרים את המתלה 1 ס"מ מעל נעילת יוניבולים תחתונה כאשר הבולם מחובר בחלקו התחתון על הזרוע ואז תוכל לקבוע את גובה התושבת העליונה בשלדה. הרבה חברה פה אומרים לך לשנות את זוויות היוניבולים ואולי זה פיתרון לתוספת פתיחת מטלה אבל מה עם הסגירה?
המתלה שלך תוכנן לסגירה גדולה מאד ולמהלך מתלה כללי של 50 ס"מ עם בולם 14" שיש לך.
תוציא את הקפיצים מהבולם, תמקם אותו כמו שאמרתי עם תושבת זמנית למעלה בשלדה ותבצע סייקלינג למתלה (תעלה ותוריד את המתלה) לוודא שהוא עובד לכל אורך המהלך של המתלה.

ארנון

קודם כל ברוך הבא ותודה ...
שנית, הזרוע העליונה נעצרת לפני התחתונה ולכן חשבתי שאם שתיהן יעצרו ביחד זה יהיה המצב האופטימלי. כדי לעשות את זה צריך לשנות את הזוית של היוניבול העליון. בקשר לסגירה הרי שאז שתיהן גם יסגרו ביחד, לא ?

אני לא יכול הרים את המתלה 1 ס"מ מעל נעילת יוניבולים תחתונה כיוון שאני לא מגיע למצב של נעילה ביוניבול התחתון בגלל שהעליון נעצר קודם.

דא"ג בסופו של דבר הבולם שנבחר קדימה הוא 10 " ואחורה 14".

arnonshoshani
26-11-09, 11:37
חנן שלום
היוניבול העליון תמיד ינעל לפני התחתון
בגלל שהזרוע העליונה קצרה יותר היא נעה יותר על ציר הרדיוס שלה מאשר התחתונה ומגיעה לזוויות סגירה ליוניבול לפני התחתונה גם למעלה וגם למטה.
בארה"ב הם פתרו את הבעיה בזה שהיוניבול העליון עומד והתחתון יושב או כמו נימרוד שתיהם עומדים.

לפי מה שראיתי בתמונות ובהכרותי עם הבולמים והרכב שלך הבולם שאתה מנסה לשים קדימה הוא 14" ולא 10" שהוא קצר משמעותית.

ארנון

הצפרדע
26-11-09, 12:43
חנן שלום
היוניבול העליון תמיד ינעל לפני התחתון
ארנון

שושנת יעקב היקרה, תרשה לי קצת לחלוק עליך בענין זה.

בכדי למנוע תקלות כאלו בונים את היוניבול העליון בזוית שונה מזו של התחתון.

חישוב גיאומטרי פשוט יחסית מאפשר לדעת את זוית ההצבה של שני היוניבולים, ואז אין שום בעיית סגירה או פתיחה.

כמובן שאפשר להציב את היוניבולים לאורך ולא לרוחב, מה שנותן חוזק הרבה יותר גדול, אבל אז משלמים בהגבלת זוית ההיגוי, כלומר הגה די מחורבן.

בכל מקרה, אין הגיון בהצבת היוניבולים לא באופן אחיד - או שניהם שוכבים או ששניהם עומדים.

זה שאתה רואה כאלה הצבות בארה"ב אומר רק שגם שם לא הכל מושלם....:cool:

Tom Bril
26-11-09, 13:34
למען יאריכו ימי הבולמים הייתי ממליץ לך לשכול התקנת גובלים שעוצרים את המתלה רגע לפני שהבולם מגיע לפתיחה מלאה

ואז רוב העומס בזמן פתיחה לא הולך לבולם אלה לגובלים ולתושבות הגובלים

חנן גולומבק
26-11-09, 23:11
too much information עכשיו כמובן שאני מבולבל לגמרי . בקיצור אני אבדוק את זה שוב פיזית על הרכב.

ארנון כנראה שהתמונה מטעה , הבולמים הקדמיים הם 10 אינץ בלבד עם תושבת תחתונה ארוכה למדיי.

תום הזרועות יוגבלו כמובן על ידי רצועות.

הצפרדע
26-11-09, 23:21
too much information עכשיו כמובן שאני מבולבל לגמרי .

לא הבנתי - ממה אתה מבולבל?

מה מציק לך?

תמיד ידענו שה IQ באילת הוא לא אי אי אי בגלל החום והכוסיות, אבל מה? באמא'שך, מה???

asafk
26-11-09, 23:21
חנן, קודם כל בלי לחץ.
מותר לבולם להיכנס בלחץ- שהוא לא יהיה פתוח עד הסוף כשהמתלה פתוח עד הסוף. לא יקרה כלום, אתה רק לא מנצל את כולו. תקפיד להרכיב את הרצועה שתגביל את הפתיחה לפני שהיוניבול נדפק, זה הכל.
במקרה של הבולם הגיבור שיש לך, תוציא את הלחץ מהונטיל של הגז, תוכל לכווץ אותו ביד, אחרת יהיה לך קשה מאוד...

ועוד עצה. פרק לגמרי את הקפיצים מהבולמים. תרכיב את הבולמים בלי לחץ גז, תן לרכב ליפול עד הבאמפסטופים ותראה ששום דבר לא נוגע (גוף הבולם בתושבת ודברים כאלה, במיוחד ליד הצוואר של הבולם איפה שהוא מתרחב ליד התושבת- נקודת תורפה שיכולה לגמור בולם בשניה). תבדוק שאכן הבאמפסטופים גובלים את הסגירה ויש לבולם עוד כמה סנטימטרים לסגירה מלאה (הבאמפסטופים נסגרים עד הסוף כשנוחתים מגבוה, לא לשכוח). אחרי זה תפתח את המתלים עד הסוף ושוב תבדוק מה מגביל את המהלך ואיפה. אחרי כל ההתעמלות הזו תרכיב חזרה את הקפיצים על הבולמים.

אסף.

חנן גולומבק
26-11-09, 23:26
לא הבנתי - ממה אתה מבולבל?

מה מציק לך?

תמיד ידענו שה IQ באילת הוא לא אי אי אי בגלל החום והכוסיות, אבל מה? באמא'שך, מה???

מה מה ? אתה אומר לי לחתוך וארנון אומר לי לא לחתוך , זה מה .

אסף יקירי להוציא את הגז ? באילת ? ומי ימלא לי אותו בחזרה ? אני באילת חביבי לא בתפוח הגדול תל אביב . אבל ברצינות זו לא הבעיה כבר הכנסתי אותו בכח בלי להוציא את הגז. הבעיה היא המהלך של הזרוע .

הצפרדע
26-11-09, 23:28
מה מה ? אתה אומר לי לחתוך וארנון אומר לי לא לחתוך , זה מה .

איפה ראית שהוא אמר לא לתקן את היוניבול העליון?

הוא סתום בלום בצבע חום, אבל לא עד כדי כך....:mrgreen:

חנן גולומבק
26-11-09, 23:31
חנן שלום
כאשר המתלה פתוח מקסימום הבולם הוא שאמור לעצור את המתלה עם היוניבולים עוצרים זה לא טוב והם יפגעו. כפי שאני רואה את התמונות התושבות בשלדה נמוכות מידי ויש להעלותם. תרים את המתלה 1 ס"מ מעל נעילת יוניבולים תחתונה ארנון

ארנון אני לא יכול לעשות את זה כי היוניבול העליון ננעל קודם.

חנן גולומבק
26-11-09, 23:33
. הרבה חברה פה אומרים לך לשנות את זוויות היוניבולים ואולי זה פיתרון לתוספת פתיחת מטלה אבל מה עם הסגירה? ארנון

מה זה, ברוך ? אם לא המלצה לא לשנות את הזוית ?

הצפרדע
26-11-09, 23:47
אני יודע שבפורום ובכלל באינטרנט אין ניקוד, אבל זאת לא סיבה לכך שלא תצליח להבין עברית פשוטה.

אני לא יודע איך אתה מבין מה שאתה אומר שהבנת מהציטוט הנ"ל. ארנון פשוט שואל(שאלה מטומטמת, כמובן....) מה יקרה עם מהלך הסגירה אחרי שתשנה את הזוית, והתשובה ברורה - יש לך המון זוית לכניסה, הרבה יותר ממה שאתה צריך ותוכל לנצל.

אבל בלי קשר - אתה בחור אינטליגנטי, ואתה כבר הבנת שיש לך 6-8 ס"מ של מהלך פתיחה בגלל נעילת היוניבול העליון, בלי שום קשר לענין הכנסת הבולם למקומו(מה ענין מחט לתחת?!?!?!?),כלומר שאין ברירה אלא לשנות את הצרה הזאת, אלא אם אתה מוכן לחיות עם מהלך מתלה של מאזדה 3 :rolleyes:.

למה זה כל כך מפחיד אותך לעשות את זה?!?

אם אתה כל כך מודאג, תביא את הנבלה המכוערת הזאת לחולון בקרוב ואני מבטיח לטפל בזה בזריזות וביעילות, בלי לדרוש ממך כלום.

תפסיק כבר עם ההתלבטויות המגונות הללו - יש מספיק דברים אמיתיים בחיים להתלבט לגביהם חוץ מאשר דברים ברורים ומוחלטים כמו הצורך שלך לשנות את היוניבול המחורבן הזה.

בחיי שאתה בנאדם מעייף :!:

הצפרדע
26-11-09, 23:54
חנן שלום
כאשר המתלה פתוח מקסימום הבולם הוא שאמור לעצור את המתלה עם היוניבולים עוצרים זה לא טוב והם יפגעו. ארנון

ומה לדעתך משדרת האמירה הנ"ל של ארנון?

אגב, גם היא בלי ניקוד.

חנן גולומבק
26-11-09, 23:57
אני יודע שבפורום ובכלל באינטרנט אין ניקוד, אבל זאת לא סיבה לכך שלא תצליח להבין עברית פשוטה.

אני לא יודע איך אתה מבין מה שאתה אומר שהבנת מהציטוט הנ"ל. ארנון פשוט שואל(שאלה מטומטמת, כמובן....) מה יקרה עם מהלך הסגירה אחרי שתשנה את הזוית, והתשובה ברורה - יש לך המון זוית לכניסה, הרבה יותר ממה שאתה צריך ותוכל לנצל.

אבל בלי קשר - אתה בחור אינטליגנטי, ואתה כבר הבנת שיש לך 6-8 ס"מ של מהלך פתיחה בגלל נעילת היוניבול העליון, בלי שום קשר לענין הכנסת הבולם למקומו(מה ענין מחט לתחת?!?!?!?),כלומר שאין ברירה אלא לשנות את הצרה הזאת, אלא אם אתה מוכן לחיות עם מהלך מתלה של מאזדה 3 :rolleyes:.

למה זה כל כך מפחיד אותך לעשות את זה?!?

אם אתה כל כך מודאג, תביא את הנבלה המכוערת הזאת לחולון בקרוב ואני מבטיח לטפל בזה בזריזות וביעילות, בלי לדרוש ממך כלום.

תפסיק כבר עם ההתלבטויות המגונות הללו - יש מספיק דברים אמיתיים בחיים להתלבט לגביהם חוץ מאשר דברים ברורים ומוחלטים כמו הצורך שלך לשנות את היוניבול המחורבן הזה.

בחיי שאתה בנאדם מעייף :!:

אם הייתי מרוקאית זקנה הייתי אומר לך ...

כפרה עליך :mrgreen:

זה לא מפחיד אותי , פשוט אני יודע שאין דבר יותר קל (לי) מאשר להפעיל את הדיסק.
אח"כ לתקן זה כבר סיפור אחר אז אני מעדיף לשאול ולשאול ולעייף אותך עד מוות לפני שאני חותך בברזל החי.

טוב אני הולך לישון על זה. תודה ולילה טוב.

חנן גולומבק
27-11-09, 14:13
תמיד עדיף להפסיק כשלא בטוחים ב 100 אחוז שעושים את הדבר הנכון. ;)
בקיצור התעוררתי עם מחשבה מוצקה שמה שצריך לעשות דבר ראשון זה להרכיב את הבולמים .
אז זה מה שעשיתי. (תמיד אפשר לחבר את הדיסק לחשמל):rolleyes: מרווח הגחון מקדימה 41 ס"מ. אז יש מקום למשחק.

בינתיים אתמול קבלתי מידידי הצעיר ארי http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=33942 (ארי תודה רבה) פילטר אוויר חקלאי שנישדד מאחת המיזבלות בערבה, זה בדיוק מה שחיפשתי, הוא יעבור כמובן ניקוי יסודי וצביעה ומעליו תורכב מלכודת חול או בשמה הלועזי PRE FILTER.

שבת שלום.

freeline
27-11-09, 15:15
שמחתי לעזור...אני ימשיך לחפש לך מסנן יותר קטן.
אם אתה צריך עוד משהו יש לך את המספר שלי :)

ארי

arnonshoshani
27-11-09, 17:26
חנן שלום
אני מבין את הבילבול... עורכי דין אוהבים לדבר בעיקר בשביל לשמוע את עצמם מדברים;)
מה שאני מתכוון זה לפני שאתה חותך תבדוק עשר פעמים.
תרכיב את הבולמים ללא הקפיצים כמו שאסף ייעץ לך ותוריד את הרכב עד שהבולמים יעצרו את המיתלה. הרכב לפי התיכנון צריך להישאר כ10 ס"מ מעל הקרקע.
במצב סטטי שבו הקפיצים מורכבים על הבולם והוא עומד כמו עכשיו מרווח הגחון תוכנן להיות 37 ס"מ עם הוא גבוה יותר לא טוב ואומר שהמתלה פתוח מידי.
להכניס את הבולמים עם הקפיצים בכוח זה לא בריא. ולשים רצועת גובל למתלה פה תקצר את מהלך הבולם וכך את מהלך המתלה.

ארנון

עידו לוריה
27-11-09, 19:00
חנן מה זה באגי של ג'ון דיר :p:p:p
וחידה קטנה מה הרכיב המסומן בתמונה?
עידו

freeline
27-11-09, 19:20
אהלן עידו,

זה מסמן לך מתי יש צורך להחליף את המסנן בחלק העליון שלו יש כפתור לאיפוס..

(התשובה באדיבות חנן:rolleyes:)

ארי

עידו לוריה
27-11-09, 19:48
אהלן עידו,

זה מסמן לך מתי יש צורך להחליף את המסנן בחלק העליון שלו יש כפתור לאיפוס..

(התשובה באדיבות חנן:rolleyes:)

ארי

נכון מאוד ארי וזכיתה בסיבוב ראשון על הבאגי של חנן , כמובן באדיבות חנן p:p:p
עידו

eysham
27-11-09, 20:10
חנן מה זה באגי של ג'ון דיר :p:p:p
וחידה קטנה מה הרכיב המסומן בתמונה?
עידו

עידו, לא צריך להיות טרקטוריסט בשביל לדעת... אפילו בפורד יש לי כזה.
ובמג"ח יש 2...

איל

freeline
27-11-09, 20:58
נכון מאוד ארי וזכיתה בסיבוב ראשון על הבאגי של חנן , כמובן באדיבות חנן p:p:p
עידו

ישש...אני יזכור לך את את זה:razz:

ארי

danel
27-11-09, 21:16
גם בסיקס יש כזה

עידו לוריה
27-11-09, 23:56
ישש...אני יזכור לך את את זה:razz:

ארי

על מה אתה מדבר ? :p
עידו

עידו לוריה
28-11-09, 00:05
עידו, לא צריך להיות טרקטוריסט בשביל לדעת... אפילו בפורד יש לי כזה.
ובמג"ח יש 2...

איל

מה זה טרקטור/מג"ח/שב"ח/שב"כ?
ג'פ"ס גם יש;)
ואלה צחוקים איתכם תישארו:p
עידו

freeline
28-11-09, 18:44
על מה אתה מדבר ? :p
עידו

:-x:-x:-x
חנן תעזור לי בנושא;)

ארי.

huski360
02-12-09, 05:02
שמחתי לעזור...אני ימשיך לחפש לך מסנן יותר קטן.
אם אתה צריך עוד משהו יש לך את המספר שלי :)

ארי

למה יותר קטן? מה רע המסנן גדול?

חנן גולומבק
02-12-09, 11:48
למה יותר קטן? מה רע המסנן גדול?

אתה צודק !

ארי אין צורך להמשיך לחפש, הפילטר הזה מתאים בול, בינתיים גם מצאתי עבורו אלמנט חדש.

אז שוב תודה.

בקשר לסיבוב :rolleyes::rolleyes::rolleyes:...?!?!?!

freeline
02-12-09, 17:59
היי חנן,

איפה מצאת את האלמנט?
אתה עדין מחפש את החלק העליון של הבית מסנן? ה''פריי פילטיר''.

ארי.

חנן גולומבק
02-12-09, 20:09
היי חנן,

איפה מצאת את האלמנט?
אתה עדין מחפש את החלק העליון של הבית מסנן? ה''פריי פילטיר''.

ארי.

מצאתי ב "זוקו" באילת , 80 ש"ח.
אני עדיין מחפש את ה PRE CLEANER הנה תמונה שלו.
אני צריך אחד כזה עם כניסה בקוטר 3 צ'ול.

תודה.

kobiarava
02-12-09, 20:31
אני עדיין מחפש את ה PRE CLEANER
אני צריך אחד כזה עם כניסה בקוטר 3 צ'ול.

תודה.

אהלן חנן

אתה מחפש חדש או משומש? תרומה או קניה? בסה"כ לא כ"כ מסובך (לחקלאי) למצוא אחד כזה...

קובי

נ.ב. מזל טוב, אבאל'ה...

עידו לוריה
02-12-09, 21:21
חנן עדיף כזה שלא דורש ניקוי TORBO PRE CLEANER .
עידו

חנן גולומבק
02-12-09, 21:21
אהלן חנן

אתה מחפש חדש או משומש? תרומה או קניה? בסה"כ לא כ"כ מסובך (לחקלאי) למצוא אחד כזה...

קובי

נ.ב. מזל טוב, אבאל'ה...

בודאי שמשומש (תרומה) , חדש עולה הון...
אני סומך על חקלאי הערבה האמיצים :cool:

תודה על הברכות.

עידו לוריה
02-12-09, 21:23
סליחה אבל שככתי להסיף תמונה.
עידו

חנן גולומבק
02-12-09, 21:25
חנן עדיף כזה שלא דורש ניקוי TORBO PRE CLEANER .
עידו

עידו, התמונה לא עלתה אבל גם אלו שהעלתי לא דורשים ניקוי דחוף. הנה עוד אחד כזה.

עידו לוריה
02-12-09, 21:35
עלתה גם עלתה ,אני מדבר על לא צריך בכלל ניקוי.
עידו

חנן גולומבק
02-12-09, 22:00
עלתה גם עלתה ,אני מדבר על לא צריך בכלל ניקוי.
עידו

טוב אחלה, יש למישהו אחד כזה לתרום לי :p ?

freeline
02-12-09, 22:51
חנן מחר אני יחזור מהצפון ואני יעשה סיבוב ''קניות'' ;) בערבה.

ארי

חנן גולומבק
03-12-09, 16:49
חנן מחר אני יחזור מהצפון ואני יעשה סיבוב ''קניות'' ;) בערבה.

ארי

תודה, בסוף קניתי חדש.

kobiarava
03-12-09, 17:00
תודה, בסוף קניתי חדש.

כמה עלה לך התענוג?

קובי

חנן גולומבק
03-12-09, 18:28
כמה עלה לך התענוג? קובי

180 ש"ח ב זוקו.

עידו לוריה
03-12-09, 20:55
180 ש"ח ב זוקו.

הרגיל או הטורבו?
עידו

חנן גולומבק
03-12-09, 22:42
הרגיל או הטורבו?
עידו

הרגיל.

עידו לוריה
03-12-09, 23:26
תתחדש.
עידו

freeline
03-12-09, 23:39
חנן/ עידו
מה ההבדל בין הרגיל לטורבו??:confused:

ארי.

huski360
04-12-09, 09:19
חנן/ עידו
מה ההבדל בין הרגיל לטורבו??:confused:

ארי.

הטורבו בנוי למנועים שצורכים "יותר אויר" היתרון הוא שלא צריך לנקות אותו.
הרגיל יעבוד אם כל מנוע אבל דורש ניקוי מדי פעם, אגב הוא גם יותר זול.

עידו לוריה
04-12-09, 10:54
הטורבו בנוי למנועים שצורכים "יותר אויר" היתרון הוא שלא צריך לנקות אותו.
הרגיל יעבוד אם כל מנוע אבל דורש ניקוי מדי פעם, אגב הוא גם יותר זול.

זה נכון בתוספת קטנה שעם לא ניקתה את הרגיל בזמן הפילטר אוויר שלך יקבל בוחתה של אבק , אני לא הייתי ממליץ לרכב מרוץ לשים את הרגיל בדיוק בגלל הסיבה הזו , יש מצב שתוך כדי המרוץ הפראקלינר מלא ואז הפילטר אוויר סובל מסתימה קשה ביותר המנוע סובל מחוסר אוויר וקל המשתמע מכך ,גם עם התחלתה את המרוץ עם מיכל נקי.
עידו

גל שחם
04-12-09, 10:58
חנן, עברתי על כל השירשור, בדגש על נושא הפילטר הזה, לא כל כך הבנתי,
מה היתרונות של שימוש באחד כזה ?
למה לא פילטר רגיל ,גדול .

גל.

asafk
04-12-09, 14:18
ה"טורבו" אינו אלא מסנן ציקלוני. הוא מסחרר את האוויר, ואז החלקיקים הכבדים יותר (אבק) מועפים החוצה על ידי הכוח הצנטריפוגלי. שם מחכה להם כולא אבק שאותו צריך לנקות פעם בכמה זמן, או שיש צינור שמעיף אותו החוצה.

אסף.

עידו לוריה
04-12-09, 14:29
חנן, עברתי על כל השירשור, בדגש על נושא הפילטר הזה, לא כל כך הבנתי,
מה היתרונות של שימוש באחד כזה ?
למה לא פילטר רגיל ,גדול .

גל.

זה לא תחליף למסנן "קונבנציונלי" אלה בנוסף , הוא פשוט מקל על המסנן את העבודה.
עידו

עידו לוריה
04-12-09, 14:38
אסף תיקון קל בטורבו אין מיכל איסוף ,רק באלו הקנבנציונלי ( וזה גם החיסרון שלהם).
בנוסף חשוב מאוד לשים לב בהרכבה של הטורבו יש כיוון שמסומן על הגוף שלו (הפתח של יציאת האבק פונה לאחור, עם כיוון הרוח)אחרת האבק לא יוצא.
עידו

חנן גולומבק
04-12-09, 14:59
גל , כמו שכתב עידו, הפרקלינר משמש בכלי רכב שעובדים באווירה מאובקת במיוחד,(טרקטורים, ג'יפים שנמצאים כל הזמן בשטח, טנקים, גנרטורים וכ"ו) אחרי הפרקלינר יושב פילטר אוויר רגיל.

בינתיים שיניתי את מיקום פתח מילוי הדלק על ידי זוית גומי שהבאתי מ KARTEK (ואל תגידו שאני לא מתחשב במה שאתם אומרים) והתחלתי להושיב את פילטר האוויר.

freeline
04-12-09, 16:12
פשש איזה מסנן :cool:...יפה מאוד.
שאלה לגביי פתח מילויי דלק, לקחת בחשבון את המיקום שלו לצורך מילויי בזמן מירוץ? האם לפתח יש גישה נוחה?

ארי.

kobiarava
04-12-09, 17:55
חנן, הרכב נראה מצויין, ממש קורם עור וגידים!

מה נשאר כדי שתוכל לשלב רוורס ולצאת מהחצר שלך לסיבוב קטן?

קובי

חנן גולומבק
05-12-09, 10:32
חנן, הרכב נראה מצויין, ממש קורם עור וגידים!

מה נשאר כדי שתוכל לשלב רוורס ולצאת מהחצר שלך לסיבוב קטן? קובי

תודה.
הנה רשימה חלקית, בטח שכחתי איזה 100 דברים :rolleyes:

שינוי אפשרי לזרוע קדמית עליונה

קולר שמן הגה
גג
מטף
לשנות כניסת אוויר לקרבורטור / צינור אוויר
רצפה לנווט
רגלית תמיכה לנווט
רגלית דמי לנהג
מיקום ג'ק ציוד חילוץ וכלי עבודה
מערכת בלמים
צנרת קלאטש'
לוח שעונים
מערכת חשמל
צנרת מים
צנרת דלק
צנרת הגה
לסיים מיקום בולמי זעזועים
באמפ סטופס
החלפת כל האומים לניילוק
הכנסת מושבים וחגורות בטיחות
מיגוני צד
לתקן אגזוזים
זרוע ידית הלוכים - גיר

חנן גולומבק
11-12-09, 16:48
מערכת יניקת וסינון האוויר מוכנה.

חג שמח לכוווווווווווולם.

freeline
12-12-09, 00:09
היי חנן,

נראה יפה מאוד! אני לא יכול להתעלם ממיקום פיית הדלק, יש גישה נוחה? ממה שנראה הצינור של המסנן מפריע, האם זה כך?

חג שמח חנן.
ארי.

חנן גולומבק
12-12-09, 18:24
אני רוצה להתחיל לבנות את צנרת המים. הראדיאטור ממוקם יותר ממטר אחד מהמנוע וישנן מספר אפשרויות.

1. צנרת גומי
2. צנרת אלומניום
3. צנרת נחושת.

אני נוטה לכיוון זויות גומי סטנדארטיות וצנרת קשיחה מנחושת.

מה דעתכם ?

NadavRally
12-12-09, 19:58
צנרת נחושת תתרום לקירור, מצד שני צריך לשים לב להזהר מנזילות במפרקים. אולי אפשר לייצר צינור מכופף מותאם מגומי?

נדב

עידו לוריה
12-12-09, 21:56
צנרת אלומיניום עדיפה על נחושת גם מבחינת משקל וגם מחיר וגם מוליכות חום טובה ,והלחמות נחושת לא עומדות יפה בוויברציות של הרכב אלה עם כן תמקם את כל הצינור על תושבות גומי.
עידו

huski360
12-12-09, 22:41
למה לא צנרת מנירוסטה?

eran4x4
13-12-09, 08:35
1. מערכת יניקה - האם המנוע לא יקבל אויר חם מהרדיאטור? - יכול להיות ששווה להוסיף איזה פחית או משהו אחר שתמנע \ תקטין יניקת אויר מכיוון הרדיאטור.

2. מערכת קרור - האם יש נושא של איזה מתכת לבדוק מבחינת יוניזציה והתאמה לחומר שממנו בנוים ראש המנוע והרדיאטור?
גישה נוחה ותדלוק ושאף אחד שמתדלק לא יניח בטעוט את היד על צינור לוהט זה גם פרמטר...

חנן גולומבק
15-12-09, 09:05
תודה לכולם על התגובות בנושא מערכת הקירור.
הראדיאטור שלי עשוי אלומניום, האם מישהו יודע אם צנרת נחושת יכולה לגרום לבעית "אכילה" של אחד מהחומרים הללו ? למרות שהם לא יבואו במגע ישיר אחד עם השני כיוון שבינהם יהיה צינור גומי.

לדוגמא במנוע סובארו שעשוי אלומניום והראדיאטור נחושת אני לא מכיר בעיה ספציפית שנובעת מהחומרים הללו.

נמרוד
15-12-09, 10:09
צנרת נחושת היא לא החומר הנכון. היא חלשה ולא עמידה לרעידות. אתה לא תראה צנרת נחושת ברכב, בכלל. לדעתי, עדיפות ראשונה - נירוסטה, שנייה אלומיניום. תדאג למינימום מחברים - לא ערב רב של צינורות קשיחים וגמישים שונים עם הרבה באנדים בינהם, אלא המינימום ההכרחי. רצוי - שני קטעים גמישים ובינהם חלק אחד קשיח, רציף, מכופף לצורה, חשוב מאד שבקצוות יהיה עם שפה בולטת שתאחוז בבנד, חשוב כמובן צנרת גומי מאיכות גבוהה ביותר. חשוב שהקטעים הקשיח גם יהיה מבודד מהשלדה מבחינת רעידות ופיתולי שלדה - תושבות גומי כלשהן. *

הצפרדע
15-12-09, 10:42
חנן, נירוסטה בעובי דופן דק היא העדיפות הראשונה, אבל אם אתה צריך כיפופים וזה קשה לך לבצע עם נירוסטה דקה(וזה קשה), אז לך על צינור ברזל כלשהו בעובי דופן נורמלי, אפילו עם תפר, זה לא משנה,
בערך בקוטר "1.25. ממילא מדובר במרחק קצר יחסית ואתה יכול לכופף את הצינור בקלות. קצת חלודה לא הזיקה מעולם לאף מנוע :p

אלומיניום נחמד, אבל לא טוב בכיפופים, אם אתה צריך כאלה, וגם הרבה יותר עדין.

חוץ מזה, אם אתה הולך על ברזל, אתה מקבל תוספת משקל משמעותית בחלק האחורי, מה שיגביר את האחיזה בגלגלים המניעים...........................====== ===============
****************&&&&&&&&&&&&&&&&^^^^^^^^^^^^%%%%%%%%%%%%$$$$$$$$$####### ##@@@@@@@@@@@

חנן גולומבק
15-12-09, 11:51
צנרת נחושת היא לא החומר הנכון. היא חלשה ולא עמידה לרעידות. אתה לא תראה צנרת נחושת ברכב, בכלל. *

צנרת המזגן היא לא מנחושת ?
פשוט יש לי אפשרות להשיג צינור נחושת ללא תשלום, מה כבר יכול להיות חלש בצינור נחשות ישר באורך של כ 1 מטר קוטר 33 מ"מ שאליו אני מחבר צינור גומי עם 2 בנדים ?

חנן גולומבק
15-12-09, 11:54
[quote=הצפרדע;281675]חנן, נירוסטה בעובי דופן דק היא העדיפות הראשונה, אבל אם אתה צריך כיפופים וזה קשה לך לבצע עם נירוסטה דקה(וזה קשה), אז לך על צינור ברזל כלשהו בעובי דופן נורמלי, אפילו עם תפר, זה לא משנה,

חוץ מזה, אם אתה הולך על ברזל, אתה מקבל תוספת משקל משמעותית בחלק האחורי, מה שיגביר את האחיזה בגלגלים המניעיםquote]

אני שונא נירוסטה ושונא משקל :shock: @@@@@@@@@@@@@@+++++++++++++????????????? ??~~~~~~~~~""""""""""""""""!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
!!!

נמרוד
15-12-09, 11:57
חנן, אל תהיה קמצן, על מה אנחנו מדברים כאן? על קצת מאמץ בלמצוא צנרת מתאימה? אפילו לא כסף. אתה לחוץ בזמן שאתה חייב לגמור את הבאגי עם כל מיני חומרים "זה מה יש"?

חנן גולומבק
15-12-09, 12:27
צנרת המזגן היא לא מנחושת ?
, מה כבר יכול להיות חלש בצינור נחושת ישר באורך של כ 1 מטר קוטר 33 מ"מ שאליו אני מחבר צינור גומי עם 2 בנדים ?

נמרוד , אני רוצה להבין את זה לעומק. עזוב כרגע את נושא העלות.

הצפרדע
15-12-09, 12:48
צנרת נחושת איננה מומלצת, והסיבות למעלה.

צנרת מזגן היא אלומיניום ולא נחושת, והיא לטעמי לא רצויה ברכב שמקפץ ומשתולל במדבר.

אם אתה שונא נירוסטה, לך על ברזל עם תפר או - אם נשארו לך חתיכות מהסקדיואל 40 "1.25 - תשתמש בחומר הזה. בסה"כ מדובר אצלך בכמה עשרות ס"מ. צנרת הברזל תהיה הכי אמינה ושרידה, מה גם שאם תרצה לתת לה חיבור קטן לאיזשהו מקום על מנת שמשקל הצנרת לא ישב רק על צינורות הגומי והבנדים בקצוות, תמיד תוכל לרתך לצינור באמצעו פלאח קטן ודק לכיוון השילדה.

חנן גולומבק
15-12-09, 15:47
תמיד תוכל לרתך לצינור באמצעו פלאח קטן ודק לכיוון השילדה.

זה ברוך מגיב, אין ספק :cool:

asafk
15-12-09, 21:20
הרדיאטור מאלומיניום, המנוע מאלומיניום, תעשה לעצמך ולשטן הקורוזיה טובה, ותבנה צנרת מאלומיניום.

אסף.

arnonshoshani
16-12-09, 06:20
שלום לכולם

1. נכון שצנרת ברזל הכי קל לעבוד איתה ולרתך אותה ולכופף אותה אבל היא משאירה חלודה!
2. נכון שצנרת אלומיניום מבחינה כימית הכי נכון לעבוד איתה בגלל נדיפות חום ואין קורוזיה אבל מאד קשה לרתך ו/או לכופף אותה באמצעים ביתיים!
3. נכון שצנרת הנירוסטה באותם בעיות של צנרת הברזל (אולי טיפה יותר קל לרתך)
4. אבל צנרת נחושת היא אחד הדברים שהכי קל לעבוד איתו בכלים ידניים וברנר מזגנים קטן. צריך צינור וזוויות ריתוך מוכנות. הצינור לא מחליד ולא נסדק ולא נשבר בריתוכים (עם נעשו כמו שצריך) מנביון שלי (כל רכב בעל מנוע קירור מים ברכבים שבניתי והיו רבים כאלו) הצנרת רדיאטור היא נחושת. הזדמן לי בימים אלו לשפץ את אחת הבאגיות הללו (החלפה מגיר סובארו אוטומט לגיר טרנספורטר ידני) ועל הדרך פרקתי את מערכת המים (הבאגי בת 8) והכל היה יפה ונקי כאילו יצאה מאצלי הרגע. הריתוכים תקינים הצנרת שלמה ואין קורוזיה.

אין שום סיבה לא להשתמש בצנרת הזו!

ארנון

הצפרדע
16-12-09, 10:42
5 יהודים עם 8 דיעות.

אני הרי יודע שבסוף אתה תשים צינור ברזל, וגם תרתך פלאח ממנו לשילדה, על אף כל ההתחכמויות שלך.

אני אומר לך מה הבעיה - אתה הרי תניע אותו בשנת 2012, ועד אז(ובלי מיים רצים במנוע ובלי אויר במערכת, מה שמונע חלודה), הכל באמת יחליד, לא שזה משנה משהו למנוע.

חנן גולומבק
17-12-09, 15:01
[quote=הצפרדע;281849] אני אומר לך מה הבעיה - אתה הרי תניע אותו בשנת 2012,quote]

גם אם אניע אותו בעוד 10 שנים (וזה כנראה מה שיקרה בסוף) גם אז גלגלי ה "אפונה" שלי יתנו לך בראש.

waseem
19-12-09, 18:03
שלום חנן.
אני הייתי הולך על אלומניום, כי הרי בסוף השיקול הנכון הוא "יעילות מערכת הקירור" ,ולא קושי ביצוע , והחומר הכי יעיל בפיזור החום וגם עמיד בקורוזיה הוא אכן אלומניום.
אם יש לך איך לאסוף צינורות מאיזור פרדס-חנה(אפילו לשלוח חבר!) אני מוכן לנדב לך כמב צינורות אלומיום במצב חדש (באורכים בין 90-150 ס"מ, יש מספיק).
בהצלחה בכל אשר תבחר.

וסים

waseem
19-12-09, 18:38
[quote=waseem;282406]שלום חנן.
אני הייתי הולך על אלומניום, כי הרי בסוף השיקול הנכון הוא "יעילות מערכת הקירור" ,ולא קושי ביצוע , והחומר הכי יעיל בפיזור החום וגם עמיד בקורוזיה הוא אכן אלומניום.
אם יש לך איך לאסוף צינורות מאיזור פרדס-חנה(אפילו לשלוח חבר!) אני מוכן לנדב לך כמב צינורות אלומיום במצב חדש (באורכים בין 90-150 ס"מ, יש מספיק).
בהצלחה בכל אשר תבחר.

סליחה שכחתי לעדכן מה המידות, (קוטר חיצוני 50מ"מ , עובי דופן 2מ"מ)

וסים

חנן גולומבק
19-12-09, 20:39
וסים תודה רבה , אבל המידה שאני צריך זה בסביבות 35 מ"מ קוטר חיצוני.
שבוע טוב.

עידו לוריה
20-12-09, 00:37
וסים תודה רבה , אבל המידה שאני צריך זה בסביבות 35 מ"מ קוטר חיצוני.
שבוע טוב.

חנן תגיד לי כמה צינור אתה צריך וכאשר אתה בא יהיה מוכן ,מאלומיניום כמובן.
ובשביל ברוך אני ירתך לו גם כמה פלחים בדרך:D (ברוך בצחוק ,אבל ברצינות עם תרצה לרכב הניסיוני שלך אני מוכן לתרום גם שם צינור אלומיניום למערכת הקירור)אתם דנים בצינור ששקל 462 גרם למטר שזה בשקלים שווה ל 15.3 ש"ח/מטר זה ממש השקעה אסטרונומית .
חנן עדין מחכה.
עידו

חנן גולומבק
20-12-09, 13:19
או קיי, תודה לכולם.
בסופו של דבר רכשתי צינור אלומניום 20 ש"ח למטר. עידכונים בהמשך.

חנן גולומבק
21-12-09, 13:49
עשיתי תכנית למערכת הצינורות של הבלמים.
2 צינורות קשיחים ו 4 גמישים מסוככים... פלוס כמה סופיות...
סה"כ בערך 9 מטר צנרת.
ב" טכנו צינור" רצו ממני...

מעל 4000 ש"ח.

יש מישהו שפוי יותר שאתם מכירים ?

eran4x4
21-12-09, 16:12
יש מישהו שפוי יותר שאתם מכירים ?
http://www.d.co.il/3982710/28050

אחים סמי ייצור צינורות וכבלי בלם

מידע כללי ופרטי התקשרות טלפון: 03-6826018 איזור: תל אביב כתובת: קיבוץ גלויות 12 , תל אביב -יפו
עדיף להגיע ולדבר פנים אל פנים מאשר טלפונית

בזמנו 3 צינורות ברקס מאורכים להילקס 140 ש"ח לשלושתם כולל קפיץ מגן ושרות מכל הלב.

lizard
21-12-09, 16:22
גם הם לא זולים

huski360
21-12-09, 20:47
תיצר לבד צנרת בלם קשיחה ותזמין את הגמישה אחר כך.

כלי עבודה למטרה זו הם לא יקרים ומשמשים לעוד עבודות בבית (צנרת גז לדוגמא).

בהצלחה.

lizard
22-12-09, 01:24
שלא תעיז!!! עיצת אחיתופל שעלולה להביא למותך!

בצנרת גז הקונוס הוא שכבה אחת ואילו בצנרת ברקס הקונוס הוא דו שכבתי (או משהו כזה, אולי קונוס כפול זה המונח הנכון, לא זוכר) והוא נעשה ע"י מלחציים מיוחדות ויקרות להחריד.

אני בדיעה שלא שווה להתעסק עם ברקסים ולתחיל להמציא את הגלגל. יש המון מקומות שעושים ברקסים, חלקם יקרים יותר או פחות אבל אתה יודע שמה שהם עושים עומד בתקן מסויים ולא משהו חאפרי או קמבינה.

תחפש ספארקו בקיבוץ גלויות או סלמה בת"א. נדמה לי שהם עושים גם דברים כאלה.
יש גם את מרכז התנרת ברחוב הרצל 123 כמדומני. שם עשיתי את הצנרת הקשיחה לג'יפ שלי וזה לא היה כל כך יקר.

אתה יכול גם להזמין מארה"ב ואם זה מתאים לך אז צור קשר ואעזור לך לעשות את זה.

רפאל
22-12-09, 06:19
מיכה ידידי היקר

אין שום בעיה ללחוץ צנרת בלמים לבד, עשיתי זאת רבות.
ישנו קיט כלי עבודה הכולל את המלחציים, קונוסים ואת מכשיר הלחיצה.
בערכת הקונוסים יש קונוס רגיל ויש קונוס כפול, ואכן צנרת הבלמים בנויה על קונוס כפול.

אין שום בעיה ללחוץ צינורות בלם לבד - למי שיודע איך עושים זאת.

לאחר מספר נסיונות גם חנן יצליח לעשות זאת :):) ובמידה ולא יהיו נזילות לאחר ההרכבה אין שום בעיות.

זו עדיין לא המלצה לתיקוני בלמים ביתיים לרכבים המשמשים לשימוש יומיומי !!!!!!!!!

רפי

lizard
22-12-09, 08:50
מעניין, בכל מקום שבררתי ההמלחציים ליצירת קונוס כפול עלו בסביבות ה6000 ש"ח, אז כנראה שיש לך קיט ממש יקר. אשמח לדעת מאיפה השגת אותו. אני לא ציני.

נמרוד
22-12-09, 09:05
מעניין, בכל מקום שבררתי ההמלחציים ליצירת קונוס כפול עלו בסביבות ה6000 ש"ח, אז כנראה שיש לך קיט ממש יקר. אשמח לדעת מאיפה השגת אותו. אני לא ציני.

http://www.google.com/products?hl=en&source=hp&q=brake+flare+tool&um=1&ie=UTF-8&ei=nm4wS7yWN47dnAflvvHsCA&sa=X&oi=product_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBQQrQQwAA

יש מגוון מחירים, החל ב30$ וכלה קיטים שלמים ואיכותיים ב300$. כמו כל דבר אחר.

חנן, בתור אחד שבונה את הרכב, ללא ספק, אתה צריך לרכוש קיט כזה, ללמוד לעבוד איתו, ובמחיר זול יותר מצנרת בלמים לרכב אחד תרכוש את הכישורים לעשות את זה לתמיד.

עידו לוריה
22-12-09, 14:44
חנן עם אתה קונה אז חשוב לקנות סט של דבל פלאר (Double Brake Pipe Flaring ) ולא את הסט לצנרת גז.
לדוגמה : http://www.amazon.co.uk/10PC-BRAKE-PIPE-DOUBLE-FLARING/dp/B000RHK6XM
עידו

חנן גולומבק
22-12-09, 15:24
חברים תודה
בינתיים מצאתי שני בתי עסק שעושים את מה שאני צריך ברבע מחיר.

לפני 25 שנה !!! היה לי תלת אופנוע BSA שנת 57 מה שנקרא בזמנו ריקשה של סבלים. הייתה לו שרשרת באורך כולל של כ 3 מטר שהניע דיפרנציאל בתוך בקאקס וברקסים הידראולים עתיקים . למי שמכיר את אילת ,,, גרתי אז בשכונת הדקל והייתי מתדרדר איתו עד שדה התעופה ושם מניע ומקרטע למועדון הצלילה המיתולוגי RED SEA SPORTS שהיה במלון המלך שלמה, תמיד הייתי מחנה אותו באותה נקודה בדיוק על הטיילת כדי שיהיה רק כתם שמן אחד :cool: .כל שבוע הייתי מלווה ערכת "פלרינג" מבית מלאכה מקומי ועושה חיתוכים וקונוסים חדשים .

אז בקיצור , לעשות את זה אני יודע ;)

הצפרדע
22-12-09, 15:29
חברים תודה
בינתיים מצאתי שני בתי עסק שעושים את מה שאני צריך ברבע מחיר.

אז אולי תספר לנו מי הם, על מנת שכולנו נוכל להשתמש בשירותיהם?

חנן גולומבק
22-12-09, 15:30
http://www.google.com/products?hl=en&source=hp&q=brake+flare+tool&um=1&ie=UTF-8&ei=nm4wS7yWN47dnAflvvHsCA&sa=X&oi=product_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBQQrQQwAA

יש מגוון מחירים, החל ב30$ וכלה קיטים שלמים ואיכותיים ב300$. כמו כל דבר אחר.

חנן, בתור אחד שבונה את הרכב, ללא ספק, אתה צריך לרכוש קיט כזה, ללמוד לעבוד איתו, ובמחיר זול יותר מצנרת בלמים לרכב אחד תרכוש את הכישורים לעשות את זה לתמיד.

דא"ג מעניין שגם בסט הזה וגם בסט שהראה עידו אין מכשיר חיתוך.

חנן גולומבק
22-12-09, 15:32
אז אולי תספר לנו מי הם, על מנת שכולנו נוכל להשתמש בשירותיהם?

את אחד מהם אתה מכיר , אתה הפנית אותי אליו :rolleyes:
השני נמצא בחולון , הם מאד צנועים :cool: ולא עוסקים באופן רשמי בצנרת לבלמים.

אם מישהו יצטרך יוכל לפנות אלי ב ה.פ או אליך :D

עידו לוריה
22-12-09, 18:11
דא"ג מעניין שגם בסט הזה וגם בסט שהראה עידו אין מכשיר חיתוך.

תגיד ב 30 $ אתה רוצה גם כוח אמפרז:p:
עידו

huski360
22-12-09, 18:17
שלא תעיז!!! עיצת אחיתופל שעלולה להביא למותך!

בצנרת גז הקונוס הוא שכבה אחת ואילו בצנרת ברקס הקונוס הוא דו שכבתי (או משהו כזה, אולי קונוס כפול זה המונח הנכון, לא זוכר) והוא נעשה ע"י מלחציים מיוחדות ויקרות להחריד.

אני בדיעה שלא שווה להתעסק עם ברקסים ולתחיל להמציא את הגלגל. יש המון מקומות שעושים ברקסים, חלקם יקרים יותר או פחות אבל אתה יודע שמה שהם עושים עומד בתקן מסויים ולא משהו חאפרי או קמבינה.

תחפש ספארקו בקיבוץ גלויות או סלמה בת"א. נדמה לי שהם עושים גם דברים כאלה.
יש גם את מרכז התנרת ברחוב הרצל 123 כמדומני. שם עשיתי את הצנרת הקשיחה לג'יפ שלי וזה לא היה כל כך יקר.

אתה יכול גם להזמין מארה"ב ואם זה מתאים לך אז צור קשר ואעזור לך לעשות את זה.

נמחק
אם אתה לא יודע אל תעשה!! אבל*אם לא תנסה בטוח שלא תצליח.

חנן גולומבק
22-12-09, 21:02
הגיע רגע האמת, אני צריך להעביר את הבאגי לידיו המוכשרות של עידו לוריא שהסכים לתרום לפרויקט דש בורד מעשה ידיו להתפאר,

( כאן אפשר לראות את מה שעידו יודע לעשות. http://www.jeepolog.com/509.html )

זאת אומרת אני צריך לשלוח את הבאגי מאילת למושב בית שערים שליד טבעון וזה FUCKEN רחוק.

אז אני מחפש מוביל במחיר שפוי או כמובן כתרומה לפרויקט או טנדר גדול עם עגלה .
אם מישהו יכול לתרום משאית / טנדר עם עגלה שדורש רישיון ג זה גם בא בחשבון כי יש לי ג ואני אשמח לעשות זאת בעצמי.

תודה

חנן גולומבק
31-12-09, 22:40
בינתיים הכנתי מתקן ל הייליפט וגם צנרת המים כמעט מוכנה.

הצפרדע
01-01-10, 09:46
ממה עשויה צנרת המיים?

מי כופף אותה ואיך?

חנן גולומבק
01-01-10, 09:53
הצנרת עשויה אלומניום, כופפתי אותה לבד בעזרת מכופפת פשוטה (הצהובה של ל.כ)

eran4x4
01-01-10, 10:27
1.
גישה נוחה ותדלוק ושאף אחד שמתדלק לא יניח בטעות את היד על צינור לוהט זה גם פרמטר...

בעקבות התמונות - מזכיר לך את הנקודה הזאת!

הצינור השמאלי נראה לפחות בתמונה כנקודת אחיזה \ השענות אטרקטיבי

לגבי ההיליפט - הבורג נשאר מחובר להיליפט אחרי השחרור המהיר? זה לא מגביל את יכולת ההרמה שלו? אם אפשר אולי עדיף שהחיבור הקבוע יהיה על הרכב - ואולי בכלל לא הבנתי איך זה עובד מהתמונה

חנן גולומבק
01-01-10, 20:37
בעקבות התמונות - מזכיר לך את הנקודה הזאת!

הצינור השמאלי נראה לפחות בתמונה כנקודת אחיזה \ השענות אטרקטיבי

לגבי ההיליפט - הבורג נשאר מחובר להיליפט אחרי השחרור המהיר? זה לא מגביל את יכולת ההרמה שלו? אם אפשר אולי עדיף שהחיבור הקבוע יהיה על הרכב - ואולי בכלל לא הבנתי איך זה עובד מהתמונה

צנרת המים עוברת מתחת לצינורות השלדה העליונים ומי שירצה לגעת בה יצטרך ממש להתאמץ. מעל צינורות השלדה העליונים ימוקם "סיפון" אלומניום , מאין בגז' להעמסת ציוד וחלקי חילוף. חוץ מזה לא אני אתדלק בדר"כ :rolleyes: אז מה אכפת לי :mad: .

לגבי ההיליפט, פין האבטחה נשלף ואז הבורג מתברג החוצה, ה "ח" שאתה רואה מרותכת לשלדה, "מחביאה" בתוכה אום שמרותך אליה (ל "ח").

waseem
02-01-10, 00:48
צנרת המים עוברת מתחת לצינורות השלדה העליונים ומי שירצה לגעת בה יצטרך ממש להתאמץ. מעל צינורות השלדה העליונים ימוקם "סיפון" אלומניום , מאין בגז' להעמסת ציוד וחלקי חילוף. חוץ מזה לא אני אתדלק בדר"כ :rolleyes: אז מה אכפת לי :mad: .

לגבי ההיליפט, פין האבטחה נשלף ואז הבורג מתברג החוצה, ה "ח" שאתה רואה מרותכת לשלדה, "מחביאה" בתוכה אום שמרותך אליה (ל "ח").

"מתברג"??!?!?! זה לא אמור להיות יותר "נשלף" מאשר.... "מתברג", נו בחיאת חנן ! איפה נעלם לך אלמנט הזריזות וצמצום זמן חזרה למסלול? ככל שזמן שליפת (כן חשוב לציין שזה אמור להישלף ולא "להוצא") ההיליפט יותר קצר אתה תורם יותר ליעילות המתקן עצמו.

בהצלחה.

וסים

חנן גולומבק
02-01-10, 09:08
וסים אתה צודק במאה אחוז אבל ההיליפט חייב להיות מהודק , מאד ! לרכב ובינתיים זו הדרך הפשוטה ביותר ועם הכי פחות ברזלים להדק ולהחזיק את הג'ק הזה במקום.

חנן גולומבק
12-01-10, 09:40
ביום ראשון בבוקר לקחתי את הבאגי לאחד, קוראים אותו עידו כדי לתפור לבאגי חליפת אלומניום.
תודה ענקית לשי קארש שתרם את העגלה, לשי קיסוס שתרם את עצמו ואת הסילבראדו המדהים !!!
וכמובן לעידו שיעשה לבאגי רק טוב...

זה חלק ממה שעידו יודע לעשות :
http://www.jeepolog.com/509.html

http://www.jeepolog.com/698.html

בקיצור דפקנו במכה אחת 900 ק"מ הלוך חזור.
עידכונים בהמשך.

Tom Bril
12-01-10, 17:36
כל הכבוד , רק בבקשה ממך תעשה משהו עם מיקום ההיליפט, זה פשוט מכוער מאוד :)

עידו לוריה
13-01-10, 21:17
שלום לכולם
אז כמו שחנן כתב הבאגי שלו תחת ידי למקצה עבודה ,שכולל דשבורד חיפוים לתא הנהג/נווט מיקום במפסטוף במתלים אחורים ועד כמה פריטים.
עדכון ראשון :שינוי תושבות עליונות בולמים קידמיים , תכנון ,ניקוי הקיים, בניה מחדש .
מחר מיקום וריתוך לשלד.
הייתי רוצה להודות לארנון שושני על העזרה.
עידו

freeline
13-01-10, 22:38
היי עידו,

תוכל לתת לנו כמה פרטים על התושבות החדשות?

נראה יפה מאוד!!
תמשיך לעדכן... :-)

ארי.

עידו לוריה
13-01-10, 23:07
ארי תודה, למה אתה מתכוון איזה פרטים חסרים לך ?
עידו

freeline
14-01-10, 17:58
היי עידו,

מאיזה חומרים בנויים התושובות הקידמיים?
יש סיבה מיוחדת לכיפוף בתושבות?

ארי.

עידו לוריה
14-01-10, 18:07
היום רותך הגשר למקום היתה בעיה עם המידות של תושבות הבולם התחתונה במשולש ימין טופל ,השלדה בחלק העליון לא סמטרית אבל זה נשאר כך התושבת רותכה לפי ג'ייג למקום כך שזה לא משנה .
עידו

עידו לוריה
14-01-10, 18:14
ארי שלום

מאיזה חומרים בנויים התושובות הקידמיים?

ST-52 חמישה מ"מ עובי (עפי דרישה של חנן )

יש סיבה מיוחדת לכיפוף בתושבות?

הכיפוף העליון נוצר:
1 . ליופי
2 . להורדת משקל
3 . כדי להסתיר קמה שפחות לשדה הריאה
עידו

Tom Bril
14-01-10, 23:24
אני יודע שאני מעלה פה תגובות של ביקורת לא כל כך חיובית כבר כמה פעמים אבל לעזזל בתמונה 6 רכב נראה ממש עקום?!?!?! שלא לומר מעוות, חנן אתה הולך להשאיר את זה ככה?

חנן גולומבק
14-01-10, 23:30
ישנה בעיה מסויימת של עיוות בחלק העליון של השלדה, הבעיה נוצרה מכיוון שעקב מגבלות תקציב לא יכולתי להרשות לעצמי לבנות ג'יג מסיבי ומדויק כמו שצריך והסתפקתי בשולחן בסיסי.

הבעיה היא ויזואלית בלבד ונצטרך לחיות איתה.

אתה מוזמן להעיר גם !!! לגבי העבודה היפיפיה של עידו :cool:

Tom Bril
15-01-10, 00:38
הי חנן, מתוקף זה שאני לא מעוניין להעלות להבות שלא לצורך אציין רק שאיני מסכים איתך בנוגע להמשך הטיפול "בעיוות" הקדמי
בהצלחה בהמשך הדרך

חנן גולומבק
15-01-10, 06:20
תודה רבה.

adi-ros
15-01-10, 07:29
נראה טוב מאד.
עבודה יפה מאד עידו !

עידו לוריה
15-01-10, 11:21
תום שלום
התמונה עליה אתה מדבר לא מעבירה נכון את המצב האמיתי זה לא נורא כול כך , מעבר לזה אין שום משמעות לעיוות לתפקוד הרכב ,ברכבים בכלל יש דברים שחשוב מאוד הדיוק ויש דברים שלא זה אחד מאלה שלא חשובים בכלל חוץ מליופי נטו, או כמו שנאמר יש עיקר ויש טפל ,זה טפל,(וחוץ מזה זה בעיני מאוד לעינין להאיר את עינינו תמשיך כראות עינך)תודה.

עדי תודה .

עידו

Tom Bril
15-01-10, 13:00
בתמונה נראה שתושבת שמאל של חיבור הבולם גבוהה יותר מהימנית

אתם אומרים שמדובר רק בבעיה קוסמטית?, כשתבצעו כיוון גלגלים לחלק הקדמי אתה סבור שלא תהיה לכך השפעה?

בנוסף אם תעלו את תוכניות מבנה השילדה על תוכנת אנליזה, האם חלוקת אזורי העומס תהיה שווה?

לפי דעתי זה לא עיניין תפל אלה יותר בכיוון של "א...ב"... ,בכל אופן הפרוייקט מאוד יפה ותמיד אפשר להתפשר פה ושם

עכשיו הרכב בשלבי בניה ואולי זה השלב שצריך לשנות את הדברים

עידו לוריה
17-01-10, 22:42
היום יצרתי את התושבות לבמסטופים במתלים האחורים .
עידו

חנן גולומבק
17-01-10, 22:59
עידו עבודה יפיפייה, כל הכבוד. אבל... תגיד לי , כמה דיסקים יש לך ? ;):D

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=20820&d=1263760860

עידו לוריה
17-01-10, 23:05
תודה, חשבתי לרגע שרק אני מסתובב בשרשור שלך:rolleyes:
דיסקים ? אני רק שמע רדיו:D
עידו

sidewinder
18-01-10, 17:59
עידו שלום
לדעתי שווה לחזק את התושבות
מצורפת תמונה עם החיזוק המוצע (אחד מהשניי קווים אדומים)
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=20844&stc=1&d=1263916594

יוסי

עידו לוריה
18-01-10, 18:42
היום הבולמים הקדמים הרכבו במקומם (לאחר שאתמול נצבע הגשר וכו' ), לאחר מכן יצור תושבות רתמה לחגורות בטיחות , לאחר מכן תחילת חיפוי שלד .
עידו

עידו לוריה
18-01-10, 18:48
יוסי שלום
זה בטיפול , אבל לא בשתי הצורות שאתה מציע ,יש דרך אחת לחזק רכב מצינורות וזה יצירת משולשים וצמתים .
עידו

חנן גולומבק
18-01-10, 21:25
עידו שלום
לדעתי שווה לחזק את התושבות יוסי

אהלן יוסי
אנחנו בהחלט מתכוונים לחזק את האזור הזה.
תודה רבה על ההתיחסות.

freeline
18-01-10, 21:29
חנן עידו,

נראה מצויין!!!מתי אתה משאר ה"בובה" תחזור הביתה?
יש התקדמות עם הלוח שעונים?

ארי.

נמרוד
18-01-10, 21:38
עידו קבל ח"ח :D

-->