PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי T1 של חנן גולומבק, פרויקט בתהליך

עמודים : 1 2 3 [4] 5 6

sidewinder
18-01-10, 22:48
עידו
זו הייתה כוונתי ,כנראה בחרתי תמונה לא טובה מבחינת הזוויות אבל אם אתם מודעים
אני שקט

יוסי
דרך אגב אני אוהב את צורת העבודה שלך קבל חח גדול .
ומה עם קצת אלומיניום

יוסי

עידו לוריה
18-01-10, 22:56
תודה לכולם על הפירגון .
עידו
נ.ב האלומיניום מגיע בגדול:D:D:D

חנן גולומבק
18-01-10, 23:09
חנן עידו,

נראה מצויין!!!מתי אתה משער ה"בובה" תחזור הביתה?
יש התקדמות עם הלוח שעונים?

ארי.

אהלן ארי
אין לחץ, כשעידו יסיים את העבודה נחזור הבייתה ובקשר ללוח השעונים, חכה ותראה :cool:

תודה לכולם
חנן.

freeline
18-01-10, 23:14
אהלן ארי
אין לחץ, כשעידו יסיים את העבודה נחזור הבייתה ובקשר ללוח השעונים, חכה ותראה :cool:

תודה לכולם
חנן.

היי חנן,

אני יזכור לך את זה!!:D מחכה בקוצר רוח.:cool:

ארי.

waseem
19-01-10, 00:23
אהלן ארי

תודה לכולם
חנן.

פרי יצירה מאת אומן דגול(במקרה שלנו עידו לוריה) היה לפעמים תלוי באותו חדר באותו מצב לזמן מה אפילו אחרי סיום העבודה המתוכננת .... עד שפתאום אותו אומן דגול חוזר הביתה בריצה מחיקי הטבע עם רעיון יצרתי כזה שהוסיף לציור\פסל שלו את הנגיעה האחרונה והקסומה....

אז במקומך ממש לא הייתי ממהר לאסוף את הבאגי אפילו אם עידו היה מודיע שהעבודה ה"מתוכננת" על הבאגי הסתימה... מי יודע אולי אחרי יום יומיים עידו יחזור בריצה אולי גם יחף מרוב התלהבות בכדי להוסיף עוד כמה "טאצ'ים" יפים ומתוחכמים ליצירה פרי ידיו (אילא רק אם ירדוף אחריך במקל ביסבול, אז תמהר בלהוצא אותה משמה)

כל הכבוד בעיקר על הניחושות ודביקות במטרה.

וסים

עידו לוריה
19-01-10, 19:45
היום המיוחל הגיע :D אלומיניום והרבה , התחלתי עם החיפוי של תא הנהג/ נווט .
כמו שתראו בתמונות השתמשתי ב - DEZS לשם חיבור הפנלים לשלד של התא .
כל חזית התא גמורה .
עידו

עידו לוריה
19-01-10, 19:48
וסים תודה על הערכה/ מחמאה.
עידו

gasgas
19-01-10, 22:09
כמו שתראו בתמונות השתמשתי ב - DEZS לשם חיבור הפנלים לשלד של התא .

עידו

מה זה?

אלעד

חנן גולומבק
19-01-10, 22:27
D ZUS אלו הם מין ניטים שמחברים בחיבור מהיר את האלומניום לפלאטה שמרותכת לשלדה.

http://www.rallydesign.co.uk/images/DZUS02.JPGhttp://static.racingjunk.com/36/ui/7/21/14477717-111-Dzus-Button-Quick-Turn-Fasteners.jpg

עידו לוריה
19-01-10, 22:47
אלעד שלום
Dzus זה סוג של בורג שמשמש בתעשית המטוסים / רכבים / וכו' ,יש לו הרבה וריאציות וגדלים ,הוא עם נעילה עצמית ולא נפתח מוויברציות ,ה"אום" שלו הוא קפיץ, הישום שלו קל ונוח, או בקיצור מעולה .
כמעט שככתי יש לו גם חיסרון מחיר גבוה .
עידו

lizard
19-01-10, 23:27
עידו שאלה ברשוצך :-)
מאחר והמחיר שלו מאוד גבוה, האם יש טעם שים אותו בלוחות שבעיקרון לא נפתחים על בסיס יומי או לצורך כלשהו?
צורך כלשהו זה למשל פלטות שמכסות את המנוע או רכיבים אחרים.

העבודה נראית נפלא :-) לדעתי חנן היה צריך להגיע אליך ישר ובלי כל התלאות בדרך :-)

עידו לוריה
20-01-10, 07:52
מיכה שלום
דבר ראשון תודה.

מאחר והמחיר שלו מאוד גבוה, האם יש טעם שים אותו בלוחות שבעיקרון לא נפתחים על בסיס יומי או לצורך כלשהו?
צורך כלשהו זה למשל פלטות שמכסות את המנוע או רכיבים אחרים.

התשובה לא , גם שלד צריך תחזוקה שוטפת ,וגם צמות חשמל ,צינורית מים/שמן וכו' ,מניסיון רכב ערום כמה שיותר נוח הרבה יותר לתחזוקה .
500 $ של DZUS על רכב זה לא השקעה כזו גדולה בהתחשב בכך שלפחות 10 שנים שהרכב יחיה או יותר, לעומת תחזוקה לא נוחה /יעלה .
מיכה בתור אחד שבונה תחשוב שאתה צריך לרתך סדק בשלדה אבל פח חיפוי לא מאפשר גישה ?
אבל אפשר להתפשר על ברגים רגילים , ואני אומר להתפשר כי לבורג רגיל יש הרבה חסרונות בישום של חיפוי רכב כמו חוסר גמישות /שברים עקב וויברציות /פתיחה עקב וויברציות /החלפה של אומים-ברגים עקב בלאי ועוד.
עידו

lizard
20-01-10, 09:00
למקרה שלא הייתי ברור אז התכוונתי לברגים רגילים. אני בדעה שחיפוי צריך לחבר בברגים ולא בריתוך.

עידו לוריה
20-01-10, 19:26
היום המשך חיפוי תא נהג/נווט ,צד נהג חופה והתחלתי את צד נווט .
עידו

נמרוד
20-01-10, 19:42
אם יורשה לי, חנן, המלצה - אם תרצה, אתה יכול לאטום את החיפויים בצורה אסטטית, איכותית, מהירה וקלה להסרה על ידי טייפ אלומיניום שמגיע אלינו מעולם התעופה -
http://www.aircraftspruce.com/catalog/appages/alum_foil.php

חנן גולומבק
20-01-10, 21:28
אהלן נמרוד
זה נראה מקצועי ביותר רק שאינני מבין איך מישמים את זה.
אשמח להסבר.

אני התכוונתי לאטום על ידי פס גומי צר, דביק בצידו האחד . קונים את זה בחנויות לציוד קירור ומיזוג אוויר.

תודה
חנן

Tom Bril
20-01-10, 21:34
וואו נראה מעולה, בהצלחה

עידו לוריה
20-01-10, 22:01
אם יורשה לי, חנן, המלצה - אם תרצה, אתה יכול לאטום את החיפויים בצורה אסטטית, איכותית, מהירה וקלה להסרה על ידי טייפ אלומיניום שמגיע אלינו מעולם התעופה -
http://www.aircraftspruce.com/catalog/appages/alum_foil.php

נמרוד לא צריך ,חנן הזמין חיפוי מקרבון מהתעשיה האוירית :D
עידו

עידו לוריה
20-01-10, 22:02
תום תודה.
עידו

freeline
20-01-10, 22:20
פשוט נהדר לראות עבודה ברמה כזאת בארצנו הקטנה:D...תמשיך כך!!
מחכה לעידכונים.

ארי.

BackDoorMan
21-01-10, 10:17
אפשר הסבר לגבי המיתלה הקדמי ?
חוץ מעצמות עצה כפולות (שוות או לא ?) נראה מתחתיהן פלטות-מגן הנעות ביחד עם המתלים
מה זה ?
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=20845&d=1263832800

lizard
21-01-10, 10:59
פלטות לחיזוק והגנה.

חנן גולומבק
21-01-10, 13:58
אפשר הסבר לגבי המיתלה הקדמי ?
חוץ מעצמות עצה כפולות (שוות או לא ?) נראה מתחתיהן פלטות-מגן הנעות ביחד עם המתלים
מה זה ?

אלו לא פלטות מגן אלא חלק מהזרוע עצמה.
הזרועות התחתונות מורכבות ממסבך של פרופילים ופחים שמקנות להן חוזק.

BackDoorMan
21-01-10, 14:23
השאלה אם מחיר העלאת משקל מערכת המתלים לא פוגע מידי בפעולתם ,
מקובל בתכנון מתלים להפחית למינימום את המשקל הלא מוקפץ.

eran4x4
21-01-10, 14:37
השאלה אם מחיר העלאת משקל מערכת המתלים לא פוגע מידי בפעולתם ,
מקובל בתכנון מתלים להפחית למינימום את המשקל הלא מוקפץ.

הזרועות אצל חנן זה בדיוק המבנה שמאפשר חוזק גבוה (יחסית) במשקל קל (יחסית).

תמונות ופרטים בתחילת השרשור (לדוגמה בעמוד 2)....

עידו לוריה
21-01-10, 21:27
היום הסתיים החיפוי של תא נהג /נווט ,צד הנווט קיבל חיפוי ,נשאר הגג, נוספו חיזוקים לשכבת השלדה של המשולשים העליונים ,הושלמו החיזוקים לתושבות במפסטוף .
עידו

נמרוד
21-01-10, 22:55
אהלן נמרוד
זה נראה מקצועי ביותר רק שאינני מבין איך מישמים את זה.
אשמח להסבר.

אני התכוונתי לאטום על ידי פס גומי צר, דביק בצידו האחד . קונים את זה בחנויות לציוד קירור ומיזוג אוויר.

תודה
חנן

מדביקים את זה. זה נייר אלומיניום, עבה יותר משמעותית ממה שיש לך במטבח, עם דבק בעל עמידות גבוהה יחסית לתנאי סביבה. אם אתה משאיר את הרכב בגימור אלומיניום מבריק (אני בעד!) אז פשוט על ידי הדבקה בקוים ישרים ומוקפדים של כל החפיפות, אתה אוטם את האוטו, וזה יראה חלק מקורי. זה כל הסיפור. כשאתה רוצה לפרק - סכין יפאנית. כשאתה מרכיב שוב - עוד כמה מטרים של טייפ חדש.

חנן גולומבק
21-01-10, 23:05
הבנתי אבל אין סיכוי שאני משאיר את זה בגימור אלומניום כיוון שזה מתחמם רצח.
תודה בכל אופן.

נמרוד
21-01-10, 23:53
ואלומיניום צבוע בצבע אחר יתחמם פחות? או שאתה מתכוון להוסיך חיפויים מפיבר?

חנן גולומבק
22-01-10, 00:34
ואלומיניום צבוע בצבע אחר יתחמם פחות? או שאתה מתכוון להוסיך חיפויים מפיבר?

אלומניום צבוע לבן יתחמם פחות.
ועכשיו כולם ידעו באיזה צבע יהיה הבאגי ;)

נמרוד
22-01-10, 00:46

אתה בטוח? תבדוק את זה. למרות שזה לא צריך להיות שיקול בבחירת הצבע.... הצבע צריך להיות לפי הספונסר, אינשאללה...:D

יקיר גרין
22-01-10, 01:33
ועכשיו כולם ידעו באיזה צבע יהיה הבאגי ;)

חנן, צבע אלומיניום מחזיר יותר אור מלבן ... ולכן יתחמם פחות ...
בכל מקרה, מה שחשוב זה הספונסר (כמו שנמרוד אמר ...)

Tom Bril
22-01-10, 03:19
אני בעד לבן, בסיס טוב למדבקות וגם מיוחד על הדרך

חנן גולומבק
22-01-10, 08:37
יקיריי...
יש לי הרבה נסיון עם כלי שייט עשויים אלומניום, החומר הזה כשהו חשוף או צבוע בצבעים כהים, רותח ! בשמש, ממש אי אפשר לגעת בו, בזמן שכשהו לבן הוא חמים ונעים למגע.

וחוץ מזה גם הבאגי המיתולוגית הייתה לבנה וצריך להנציח אותה באיזו שהיא דרך, לא ?

עידו לוריה
22-01-10, 09:34
אני לא מבין להחזיר אור או לא אבל דבר אחד בטוח אלומיניום חשוף בשמש זה מתכון למחבת לחביתה ,ולא צריך יום שלם בשביל להגיע לטמפרטורה כזו מספיק חצי רבע שעה ,אני גם המלצתי לחנן לצבע בצביעה אלקטרוסטטית גוון לפי בחירתו .
עידו

huski360
22-01-10, 10:59
אם לבן את בתור ספונסר שים שלט של מוניות הדר, חבילה טיים, כובע צהוב על הגג וסמל של מרצדס..:rolleyes:

savyon
22-01-10, 12:42
חנן,
תקשיב רק לבעלי נסיון.

תצבע בצבע שמצטלם הכי טוב!!!!

הכי פוטוגני!!!

רכב שיראה טוב יצולם הרבה וזה ישרת את הספונסר יותר מכל דבר אחר, אפילו יותר מפודיום (גם זה מנסיון...:sad:)

סביון

חנן גולומבק
22-01-10, 13:00
חנן,
תקשיב רק לבעלי נסיון. תצבע בצבע שמצטלם הכי טוב!!!! סביון

ומהו הצבע ?

savyon
22-01-10, 13:18
תשאל צלמים...

עידו לוריה
25-01-10, 21:34
היום הרדיאטור קיבל מיכלי צד מאלומיניום ,חריטת כניסה ויצאה צוור לפתח מילוי , ניקוי הרשת לפני הריתוך , וחיתוך וכיפוף המיכלים וריתוך כל החלקים המוכנים לרשת ב TIG.
עידו

עמיתT
25-01-10, 21:58
היום הרדיאטור קיבל מיכלי צד מאלומיניום ,חריטת כניסה ויצאה צוור לפתח מילוי , ניקוי הרשת לפני הריתוך , וחיתוך וכיפוף המיכלים וריתוך כל החלקים המוכנים לרשת ב TIG.
עידו

פששש, ממש פורנו!!!
בכלל מותר להציג כאן כאלה דברים, יש כאן ילדים :-D

עבודה יפיפיה!

asafk
25-01-10, 22:02
ומהו הצבע ?
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=16572

אסף.

חנן גולומבק
26-01-10, 08:11
אסף אם אתה מארגן לי מדבקה של REPSOL אני מבטיח לשים אותה על הפרונט :D
אבל בשביל לשים מדבקות צריך שיהיה מקום נכון ?

אז בינתיים תיהנו מהעבודה המדהימה של עידו האומן.

עידו לוריה
26-01-10, 20:13
אסף אם אתה מארגן לי מדבקה של REPSOL אני מבטיח לשים אותה על הפרונט :D
אבל בשביל לשים מדבקות צריך שיהיה מקום נכון ?

אז בינתיים תיהנו מהעבודה המדהימה של עידו האומן.

חנן לא היה מקום לעוד מדבקות למה המדבקה שלי מאוד גדולה :rolleyes:
עידו

עידו לוריה
26-01-10, 20:15
היום נבנתה שלדה לסיפון מעל מנוע .
עידו

עידו לוריה
27-01-10, 19:36
היום היה יום מענין , נתחיל בזה שהתחלתי את החיפוי לסיפון ואז חנן ואבא שלו הגיעו ,אז זנחתי את החיפוי (עוד נחזור אלו) והתחלתי לבנות את הדשבורד ,ולצהרים הלכנו ללימוזין ואכלנו פרה (טוב לא שלמה אבל לפחות ניסינו ) לאחר מכן חנן ואני סיכמנו על דברים להמשך ונפרדנו , תודה לחנן ואבא שלו על יום נפלא .
עידו

עירא
28-01-10, 00:48
א. זה פשוט יפה.

ב. לגבי הדש, אומנם היו כבר דיונים בנושא בעבר, אבל אני אשמח לשמוע שיקולים לגבי הצורה ואילו מכוונים אתם מתכננים לשים שם.

עירא

eran4x4
28-01-10, 09:04
עידו

סחתיין על הביצוע - יפהיפה! אומנותי!

שאלות - בקשות

1. אפשר בבקשה תמונת פרופיל של פתח המילוי למצנן, בצילום הנוכחי הוא נראה לי צר ומגביל את קצב המילוי של הרדיאטור (עשוי להיות רלוונטי בטיפול בזמן תקלה במרוץ)?

2. השלד לחיפוי הסיפון - האם הו לא כבד יחסית, או במילים אחרות האם ניתן לחסוך שם משקל?

נושא הצביעה - במידה ומתוכנן חלון זכוכית מקדימה - מזכיר את ההארה של גל שלבן בתוך הקבינה משתקף חזק לתוך הרכב.

חנן גולומבק
28-01-10, 11:10
א. זה פשוט יפה.

ב. לגבי הדש, אומנם היו כבר דיונים בנושא בעבר, אבל אני אשמח לשמוע שיקולים לגבי הצורה ואילו מכוונים אתם מתכננים לשים שם.

עירא

שלום עירא
העיצוב של הדש בורד הוא שילוב של טעמים של עידו ושלי וגם כמובן מרעיונות שקבלנו מצפייה בעבודות אחרות בחו"ל.
לגבי המכוונים , מול הנהג יהיה רק שעון חום ושתי נוריות ,לחץ שמן וטעינה. לא יהיו מכוונים נוספים כיוון שלדעתי לא צריך. כל הרכב הזה נבנה כשבראש ובראשונה ישנו הרצון לפשטות ואמינות.
הקונסולה המרכזית תשמש למתגים.

חנן גולומבק
28-01-10, 11:12
סחתיין על הביצוע - יפהיפה! אומנותי!

שאלות - בקשות

1. אפשר בבקשה תמונת פרופיל של פתח המילוי למצנן, בצילום הנוכחי הוא נראה לי צר ומגביל את קצב המילוי של הרדיאטור (עשוי להיות רלוונטי בטיפול בזמן תקלה במרוץ)?

2. השלד לחיפוי הסיפון - האם הו לא כבד יחסית, או במילים אחרות האם ניתן לחסוך שם משקל?

נושא הצביעה - במידה ומתוכנן חלון זכוכית מקדימה - מזכיר את ההארה של גל שלבן בתוך הקבינה משתקף חזק לתוך הרכב.

שלום ערן
לא מתוכננת שמשה קדמית.
בקשר לשאר השאלות אני אשאיר לעידו לענות עליהן.
תודה על המחמאות.

eran4x4
28-01-10, 11:32
שלום עירא
העיצוב של הדש בורד הוא שילוב של טעמים של עידו ושלי וגם כמובן מרעיונות שקבלנו מצפייה בעבודות אחרות בחו"ל.
לגבי המכוונים , מול הנהג יהיה רק שעון חום ושתי נוריות ,לחץ שמן וטעינה. לא יהיו מכוונים נוספים כיוון שלדעתי לא צריך. כל הרכב הזה נבנה כשבראש ובראשונה ישנו הרצון לפשטות ואמינות.
הקונסולה המרכזית תשמש למתגים.
מד טורים?
ספידומטר?

חנן גולומבק
28-01-10, 11:38
מד טורים?
ספידומטר?

גם מול הנהג יהיה GPS אז את המהירות הוא יקבל משם.
מד טורים לא צריך.

רפאל
28-01-10, 11:44
היי חנן

במקרה של מד הטורים אני בטוח שאתה טועה.
לגבי שאר המכוונים - כבר דנו בנושא והגענו לתוצאה שהדעות חלוקות ולכן איש איש כרצונו יעשה.

על מד הטורים אנו בטוח שזו בכיה לדורות.

רפי

רפאל
28-01-10, 11:45
מעבר לכך שכחתי להוסיף.

כל הכבוד על העבודה נראה מצויין ומקצועי ביותר.
עידו - שאפו.

רפי

חנן גולומבק
28-01-10, 12:02
כאמור אתמול הגענו לביקור בסדנא של עידו ,למדנו , אכלנו, התיעצנו,החלטנו ונהננו.

הנה כמה תמונות של ה אומן בעבודה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21245&stc=1&d=1264668928

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21246&stc=1&d=1264668928

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21247&stc=1&d=1264668928

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21248&stc=1&d=1264668928

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21249&stc=1&d=1264668928

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21250&stc=1&d=1264668928

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21251&stc=1&d=1264668928

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21252&stc=1&d=1264668928

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21253&stc=1&d=1264668928

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21254&stc=1&d=1264668928

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21255&stc=1&d=1264668928

חנן גולומבק
28-01-10, 12:06
היי חנן על מד הטורים אנו בטוח שזו בכיה לדורות. רפי

הלואי שרק אלו יהיו הסיבות שלנו לבכי :)

עידו לוריה
28-01-10, 19:05

הפתח הנוכחי זה פתח קטן כי אלו הפתחים היחידים שמיוצרים באלומיניום .
הגדולים מיוצרים מפלסטיק או נחושת (אני מדבר על הצוואר ולא על המכסה)

צינור מלבני 20X30X1.5 שוקל 1.1 קג' /מ' כפול 4.4 מ' = 4.84 קג' עכשיו תסביר לי בבקשה עם אפשר לחסוך משקל (בהתחשב בעובדה שחנן רוצה לסחוב עלו את כל הסדנה שלו :rolleyes:)

עידו

eran4x4
28-01-10, 20:15
הפתח הנוכחי זה פתח קטן כי אלו הפתחים היחידים שמיוצרים באלומיניום .
הגדולים מיוצרים מפלסטיק או נחושת (אני מדבר על הצוואר ולא על המכסה)

צינור מלבני 20X30X1.5 שוקל 1.1 קג' /מ' כפול 4.4 מ' = 4.84 קג' עכשיו תסביר לי בבקשה עם אפשר לחסוך משקל (בהתחשב בעובדה שחנן רוצה לסחוב עלו את כל הסדנה שלו :rolleyes:)

עידו

לגבי הפתח - קיבלתי - המשך לשאלה ששכחתי לשאול קודם - הזווית של הפתח גם נראת לי כמקשה על המילוי - שוב אולי רק מראה עינים ואולי מגבלת מיקום על הרכב - גישה, אבל נראה לי שאם הפתח היה פונה למעלה ולא ב 45 מעלות לאופק היה יותר קל למלא ביחוד עם הפתח הקטן.

לגבי המשקל - מן הסתם אפשר אבל מסכים שזה כפי הנראה חסר משמעות.

עידו לוריה
28-01-10, 20:49
[
הזווית של הפתח גם נראת לי כמקשה על המילוי - שוב אולי רק מראה עינים ואולי מגבלת מיקום על הרכב - גישה, אבל נראה לי שאם הפתח היה פונה למעלה ולא ב 45 מעלות לאופק היה יותר קל למלא ביחוד עם הפתח הקטן.

הזווית היא באמת 45 מעלות לאופק אבל אלו שיקול טכני בגלל המיקום הגבוה שחנן בחר צריך כמה שיותר נמוך את הפתח .
עם היה אפשר הייתי ממקם אותו עם הפתח כלפי מעלה .
עידו

עידו לוריה
28-01-10, 21:04
תודה לכול המפרגנים ,וגם לחנן .
עידו

עידו לוריה
01-02-10, 22:07
היום נבנתה הקונסולה המרכזית (בין הנהג לנווט) בתחילה השלד ולאחר מכן החיפוי.
עידו

שי משה
02-02-10, 11:21
פשוט יפה . עידו עבודה מאוד יפה ונקיה
לאחר שנה שחנן נראה כמו חתול שדרסו הוא סוף סוף מעלה חיוך .:p:p:p

eran4x4
02-02-10, 11:33
יפהיפה - האם אמור להיות משהו בתוך הקונסולה מעבר לאויר?

חשמל? כבלי הילוכים? צנרת בלמים?

נראה מקום מצוין לאכסון גם מבחינת מרכז כובד ....

חנן גולומבק
02-02-10, 14:51
יפהיפה - האם אמור להיות משהו בתוך הקונסולה מעבר לאויר?

חשמל? כבלי הילוכים? צנרת בלמים?

נראה מקום מצוין לאכסון גם מבחינת מרכז כובד ....

שלום ערן
אכן בתוך הקונסולה יעברו כבלי חשמל, צנרת בלמים, צנרת הגה ומוט ההילוכים.

בברכה
חנן.

עידו לוריה
02-02-10, 22:05
היום סימתי את הקונסולה המרכזית ואת הדשבורד (חסר לו רק שני חלקים קטנים) .
עידו

נמרוד
02-02-10, 22:21
בואנה, בנית לחנן קדילאק... קצת פרווה על הדשבורד והוא יכול לעשות שירותי לימוזינה משדה התעופה למלונות באילת :D

עידו לוריה
02-02-10, 23:14
אני חשבתי על פרווה של נמר עם כזה אחד
זה נראה לי מושלם.
עידו

עידו לוריה
02-02-10, 23:21
שי וערן תודה על הפירגון .
עידו

חנן גולומבק
03-02-10, 16:11
בואנה, בנית לחנן קדילאק... קצת פרווה על הדשבורד והוא יכול לעשות שירותי לימוזינה משדה התעופה למלונות באילת :D

הבן אדם עושה את עבודת האלומיניום הכי יפה שנראתה אי פעם בפורום הזה וזה מה שיש לך להגיד מה ?

חכה חכה אני אזכיר לך את זה כשתתחנן לסיבוב...:cool:

חנן גולומבק
03-02-10, 20:00
פרי יצירה מאת אומן דגול(במקרה שלנו עידו לוריה) היה לפעמים תלוי באותו חדר באותו מצב לזמן מה אפילו אחרי סיום העבודה המתוכננת .... עד שפתאום אותו אומן דגול חוזר הביתה בריצה מחיקי הטבע עם רעיון יצרתי כזה שהוסיף לציור\פסל שלו את הנגיעה האחרונה והקסומה....

אז במקומך ממש לא הייתי ממהר לאסוף את הבאגי אפילו אם עידו היה מודיע שהעבודה ה"מתוכננת" על הבאגי הסתימה... מי יודע אולי אחרי יום יומיים עידו יחזור בריצה אולי גם יחף מרוב התלהבות בכדי להוסיף עוד כמה "טאצ'ים" יפים ומתוחכמים ליצירה פרי ידיו (אילא רק אם ירדוף אחריך במקל ביסבול, אז תמהר בלהוצא אותה משמה) וסים

החלטתי לצתת את מה שכתב וסים בכשרון רב , רק על מנת לתת לעידו רמז דק :rolleyes:
עכשיו כשחלקו ביצירה מתקרב לסיומו...;-);-);-)

עידו לוריה
03-02-10, 21:53
היום התחלתי לחרוט אלת ביסבול ,חנן תתכונן :D:D:D
ועכשיו ברצינות ,היום הרכב קיבל גג בשעה טובה (עם רעפי אלומיניום;)).
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21527&stc=1&d=1265223075
עידו

הצפרדע
03-02-10, 23:02
עידו,

אין לך מה לחפש בפרובינציה הזאת.

סע לעבוד באמריקה. שם הכשרון שלך יוכל לבוא לידי ביטוי ראוי, וגם תראה מזה כסף גדול.

בהחלט עבודת אומנות.

בגלל עבודות כאלו, הצמידו את המונח אמנות למונח אומנות, להראות שהשניים יכולים להיות ממש קרובים זה לזה.

עידו לוריה
03-02-10, 23:31
ברוך תודה .
עידו

zagi
04-02-10, 11:09
שאפו , עידו ...

עידו לוריה
04-02-10, 19:18
zagi תודה.
עידו

freeline
04-02-10, 19:39
עידו,

כבר אמרתי את זה...אתה פשוט אומן!!! עבודה נפלאה ויוסודית! אני ממש נהנה לעקוב אחרי העבודה והבניה שלך:)

ארי.

דרור ברלי
04-02-10, 19:54
עידו,

אין לך מה לחפש בפרובינציה הזאת.

סע לעבוד באמריקה. שם הכשרון שלך יוכל לבוא לידי ביטוי ראוי, וגם תראה מזה כסף גדול.

בהחלט עבודת אומנות.

בגלל עבודות כאלו, הצמידו את המונח אמנות למונח אומנות, להראות שהשניים יכולים להיות ממש קרובים זה לזה.

+1.

מדהים.

zagi
04-02-10, 20:14
חנן ,הרכב ממש "קורם עור וגידים" ומתחילים להריח את הסוף ...
מאחל המון בהצלחה בשלבי הסיום ובאמת הרכב מתחיל להראות "מאיים" על המקומות הראשונים בתחרויות .

עידו לוריה
04-02-10, 20:22
דרור וארי תודה.
עידו

עידו לוריה
04-02-10, 20:30
כמו שהבטחתי חזרנו לסיפון (או יותר נכון לירכתים),השלד קיבל צבע וחיפוי אלומיניום .
בנוסף כל הרכב קיבל תיקוני צבע .
עידו

רפאל
04-02-10, 20:40
היי עידו

כמו שכבר אמרתי ונאמר שאפו.
עכשיו כמה שאלות והצעות.

באיזה עובי אלומיניום אתה משתמש ?
זה נראה כאילו אתה צובע אותו במשהו, אם אפשר לדעת במה ?
למה צינור יניקת האוויר "תקוע" כמו עצם בגרון, ואל תגיד לי כי ככה חנן רוצה, אני מצפה לתשובה יותר רצינית :):), לדעתי יש מקום לבנות צינור יניקת אוויר יותר אסטתי ופחות "תקוע" באמצע שום מקום.
אולי תצליח לשכנע את חנן לבנות גם צינור מילוי דלק שיהיה לו יותר נוח למלא דלק :):)

כמו שאמרתי, נראה מדהים וכל הכבוד על ההעבודה.

רפי

freeline
04-02-10, 21:00
היי עידו

אולי תצליח לשכנע את חנן לבנות גם צינור מילוי דלק שיהיה לו יותר נוח למלא דלק :):)

רפי

היי רפי,

גם אני ההיתי מוטרד לגבי הפתח מילוי דלק, עד שעמדתי ליד הרכב זה מאוד פשוט להגיע לפתח עומדים על הגלגל האחורי ואז יש גישה נוחה.

ארי.

עידו לוריה
04-02-10, 21:18
באיזה עובי אלומיניום אתה משתמש ?
2 מ"מ

זה נראה כאילו אתה צובע אותו במשהו, אם אפשר לדעת במה ?

כלום ,טבעי.

למה צינור יניקת האוויר "תקוע" כמו עצם בגרון, ואל תגיד לי כי ככה חנן רוצה, אני מצפה לתשובה יותר רצינית , לדעתי יש מקום לבנות צינור יניקת אוויר יותר אסטתי ופחות "תקוע" באמצע שום מקום.
גם אני חושב כך ,אבל לא עלי הוטלה המשימה ,למרות זאת אני חושב על הסוגיה וזה פיתרון בכלל לא פשוט בגלל מיקום המנוע מאחור ונמוך ,ואת פתח היניקה אתה רוצה למעלה (באיזור הגג )

אולי תצליח לשכנע את חנן לבנות גם צינור מילוי דלק שיהיה לו יותר נוח למלא דלק
זה גם לי לא נראה מיקום נוח ,ומן הסתם חנן חשב טוב וגם שאל פה על המיקום ובסוף החליט .
תודה על המחמאות.
עידו

חנן גולומבק
04-02-10, 21:33
zagi תודה רבה הסוף עדיין רחוק והרשימה ארוכה אבל בהחלט שבתקופה האחרונה הפרויקט מתקדם בקצב משביא רצון, יחד עם זאת הרכב בתצורתו הנכחית לא יהיה תחרותי לאור העובדה שהמנוע קטן מאד (136 כ"ס) יחסית למה שהרכב הזה צריך. נסיים , ניסע ונחשוב הלאה.
כפי שכבר נכתב מספר רב של פעמים בשרשורים שונים , הבעיה המרכזית הנה מחירו הגבוהה מאד של הגיר שהרכב הזה צריך על מנת שיהיה אפשר לשתול בו V8 עצבני. ימים יגידו.

בינתיים תמשיכו להנות מיצירות הפאר של עידו "דה וינצי'י לוריא" ;)

רפי,,,מיקום צינור יניקת האוויר באמת לא מושלם מבחינה אסטטית אבל כן מושלם מבחינה פונקציונאלית, כמה שפחות סיבובים וזויות שיפריעו לאוויר המדבר הצח לזרום בשמחה ללוע הסובארו. גלגלי הספר יושבים בצדדים ומשני צידי הצינור יהיו ככל הנראה ארגזי ציוד חלפים וכלי עבודה (ובישול, שקי שינה וכל מה שצריך למירוץ :-P) אבל אני לא שולל כרגע אפשרות לשינוי, הכל עוד פתוח.

בקשר לפתח מילוי הדלק.................:-x

רפאל
05-02-10, 14:52
היי חנן

למה שקי שינה ? אתה כבר מתכונן לא לסיים את המרוץ ולחכות לחילוץ :) הייתי חייב

סעפות יניקה ופליטה וצנרות יניקה ופליטה הם תורה בפני עצמה שלכל דבר בו יש משמעות.
רק דע לך כי צינור חלק עם פיתולים עדיף על צינור שרשורי ישר.
מערבולות האוויר בתוך השרשורי מפריעות יותר למנוע מאשר סיבובי הצינור החלק.
אני הייתי בונה, מצנרת אלומיניום דקה, צינור יניקה (כמובן בקוטר גדול) שיצא מלוע היניקה במנוע בצמוד לדופן השמאלית האחורית ועד למסנן האוויר במיקומו הנוכחי.
יש לך אולי 2 סיבובי 90 מעלות ועוד סיבוב 45 מעלות אחד.

ועכשיו תחשוב טוב כמה סיבובים יש בצינור יניקת אוויר ברכב סטנדרטי ? שים לב כי רוב היצרנים עוברים לצינור פלסטיק קשיח חלק ולא שרשורי כמו שהיה פעם. וכנראה שמה שטוב שמה יהיה בטח טוב אצלך.
חנן, תחשוב גם למה כל מי שמשפר מנועים מבצע FORTING (החלקה) של צינורות וסעפת היניקה.

גם יותר אסטטי ויפה וגם יותר טוב למנוע.

עידו
למה האלומיניום נראה בתמונות כאילו הוא צבוע בלבן או ביסוד מסויים.

רפי

sidewinder
05-02-10, 15:10
רפי
שים לב הצינור רק נראה שרשורי הוא לא הוא חלק מבפנים

עידו קבל חח על הבניה רק נשאר לקנא ;):roll:

יוסי

גל שחם
05-02-10, 15:30
היי חנן

למה שקי שינה ? אתה כבר מתכונן לא לסיים את המרוץ ולחכות לחילוץ :) הייתי חייב
רפי

רפי
שקי השינה ששם חנן, הם כדי להתחמם ולתפוס תנומה בסיום,כשהוא מחכה לרכב מאד מאד מוכר וידוע מהקטגוריה שלו, שבדרך כלל לא מסיים. :) הייתי חייב...

גל

עידו לוריה
05-02-10, 15:33
רפי האלומיניום טבעי ,חנן יצבע אותו ביסוד ועליון .
יוסי , תודה ולא צריך לקנא אתה יכול גם לקבל את אותו שירות עם:D
עידו

הצפרדע
05-02-10, 19:34
רפי
שקי השינה ששם חנן, הם כדי להתחמם ולתפוס תנומה בסיום,כשהוא מחכה לרכב מאד מאד מוכר וידוע מהקטגוריה שלו, שבדרך כלל לא מסיים. :) הייתי חייב...
גל

מתוך ג'יפולוג, הכתבה על המירוץ:-

:rolleyes:גל שחם מרגיש שהאוטו הכחול פחות ופחות נשלט, עד שבמעבר הכביש בחורשת מרקוף הידועה צוות הסיוע מגלה שמסב הקצה במוט השפור של המתלה האחורי שמאלי מתוח כמו טבעת קלמארי. תיקון שדה מאפשר לגל לצלוע בקצב טיול בחזרה לחניון:rolleyes:.............:p

גל, בשישי הבא אנחנו יוצאים בבוקר לעשות את הראלי הזה בדיוק לפי המסלול שהיה,

אתה מוזמן להצטרף, ונראה - בהנחה ששנינו נסיים הפעם - מה אתה והרכב שלך שווים.

אגב, גם סרטינה שהסתבכו בכמה בעיות מוזמנים לבוא, ולהריץ את הרכב בחברותא, ובכלל מוזמן לבוא כל רכב מירוץ שבא לו לצאת לכאילו מירוץ עם מדידת זמנים, כמו ניצן שקל למשל.

חנן גולומבק
05-02-10, 22:41
החתול והעכבר מתבקשים להרגע .............ומייד !:mad:

freeline
05-02-10, 23:25
איך אפשר שלא לאוהב אות הפורום הזה:p

חנן משליט סדר...קבל חח':D

ido vw
06-02-10, 13:03
אוי ואבוי..
אחרי השלמת פערים, של כל מה שהפסדתי כאן, ישבתי וקראתי ובעיקר בהיתי בתמונות.

עידו, שאפו ענק על העבודה המדהימה. זו ללא ספק יצירת אמנות.

וחנן, כל הכבוד על ההשקעה. אני לא יודע אם היה לי את הביצים להוריד כזאת יצירה לשטח כשהיא תהיה מוכנה. :D
וכמובן תענוג לראות את הפרוייקט הזה מתקדם בצעדי ענק! לא יכול כבר לחכות לראות אותה מוכנה לקרב.

עידו.

Omer
09-02-10, 10:15
היי חנן
כבר פירגנו בכל הדרכים האפשרויות כמובן אני ביניהם, בסופו של דבר למה החלטת ללכת על מתלים נפרדים ולא סרן חי ואם כבר מתלים נפרדים אז למה חצי עוקבת ולא מתלי עצה כפולות?

חנן גולומבק
09-02-10, 12:54
למה החלטת ללכת על מתלים נפרדים ולא סרן חי ואם כבר מתלים נפרדים אז למה חצי עוקבת ולא מתלי עצה כפולות?

היי עומר
התשובה לשאלות שלך מורכבת ממספר סיבות , סרן חי זה טרופי טראק וזה לא מה שרציתי, בעבר היה לי באגי למרוצים ואני מאד אוהב את התצורה הזאת, ניסיתי ככל יכולתי התקציבית לחקות באגי כמו שהאמריקאים בונים. לדעתי זרוע חצי עוקבת חזקה בהרבה ממתלי עצה כפולה במיוחד כשמדברים על מהלכי מתלה גדולים.

תודה על המחמאות.

Omer
09-02-10, 16:24
פרט לרכבי ליסינג אין לי הרבה ניסיון בנהיגה ברכב ארבעה גלגלים, מה הכוונה באוהב? מאיץ יותר טוב, קופץ יותר טוב, יציב יותר?
כפי שכבר אמרו לפניי עד שלא תשתדרג עם רכבת ההנעה שלך יש לך חסרון גדול, מכיוון שהשורשים שלי הגיעו ממתלים נפרדים לשם אני נמשך אבל לאט לאט מבין שיהיה מאוד קשה לנצח בצורה זו.
אולי תפתיע את כולם עם יכולות נהיגה מפתיעות שהבאת מארהב..

עידו לוריה
23-02-10, 23:10
טוב אחרי הפסקה קלה חזרנו.
והפעם חיפוי "לסיפון" הקידמי , ולדפנות האחוריות .
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21999&d=1266955735
עידו

gasgas
23-02-10, 23:18
עבודה יפיפיה, תאווה לעיניים.

יש אפשרות להבא להעלות את התמונות בגדול במקום במקום מוקטנות? כך יהיה הרבה יותר נוח לקורא.

אלעד

zagi
23-02-10, 23:21
ולהלן .... " דוגמן הבית " .

עבודה יפיפיה :!:

עידו לוריה
24-02-10, 19:40
דבר ראשון תודה לכול המפרגנים .
היום הסתיים שלב החיפוי בשעה טובה יש לילד בגדים חדשים תפורים לפי מידה .
חנן היה כייף לעבוד מולך ועל הרכב שלך ,מקווה שבקרוב נראה אותך עם הרכב במרוצים (מקום ראשון כמובן) ועוד שנתיים מתחילים לבנות את הרכב הבאה .
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=22032&stc=1&d=1267029205
עידו

asafk
24-02-10, 23:27
יאללה, תן גז...
:):D

אסף.

חנן גולומבק
25-02-10, 07:54
יאללה, תן גז... אסף.

אחרי שאני אגמור את זה ...

1. מטף
2. רגלית תמיכה לנווט
3. מערכת בלמים
4. צנרת קלאטש'
5. מערכת חשמל
6. צנרת דלק
7. צנרת הגה
8. החלפת כל האומים לניילוק
9. הכנסת מושבים וחגורות בטיחות
10. לתקן אגזוזים
11. לחזק נאבות + אומי הבטחה
12. לגרז סיויז
13. להתקין ציריות
14. כבל גז
15. משאבות דלק
16. מצבר
17. לאטום מיגון גיר
18. גומיה לפילטר אוויר
19. סגירה סופית של האפ רייטס
20. כיוון גלגלים קדמיים
21. לחזק מערכת הגה
22. לכוון בולמים
23. צבע

הצפרדע
25-02-10, 10:11
חנן בוקר טוב,

בן כמה אתה?;)?

חנן גולומבק
25-02-10, 14:14
חנן בוקר טוב,

בן כמה אתה?;)?

כשאהיה בגילך הרכב יהיה גמור.

עידו לוריה
25-02-10, 20:08
עידכון אחרון .
היום הוספתי פתח בדשבורד לבדיקת נוזל בלמים ושמן קלאץ'.
יצרתי הברגה ליוניט מאוורר וריתכתי אותה לרדיאטור.
עידו

הצפרדע
25-02-10, 23:25
כשאהיה בגילך הרכב יהיה גמור.

אפילו אני לא חשבתי שזה יקח לך כל כך הרבה זמן.......:shock:

אתה חושב שבעוד כל כך הרבה שנים, אתה עוד תזכור מה עושים עם אוטו כזה? :p :twisted: :mrgreen:

tzagi
26-02-10, 04:08
מפרגן ומקנא (באכות העבודה)
תענוג לעין.
ומחמאות לא יוצאות ממני בקלות אגב.

גל שחם
26-02-10, 12:09
עידו, מדהים, המחשבה,היצירה והתוצאה.

גל שחם.

חנן גולומבק
26-02-10, 23:22
עוד חלק מהמסע הארוך הסתיים.

אני חייב לציין שזה היה החלק המהנה ביותר והמספק ביותר.
עידו בעל מקצוע מהמעלה הראשונה ולא פחות חשוב , בן אדם !
הכל תיקתק בדיוק כפי שסיכמנו העבודה התקדמה בקצב מהיר , בכל יום קבלתי במייל תמונות והסברים ובסך הכל הייתי צריך להגיע לסדנא המרוחקת (ממני) פעם אחת בלבד.

אין לי מספיק מילים לתאר את ההערכה והתודה שלי לאיש המוכשר הזה.
אז עידו תודה רבה ולהתראות.

ועכשיו לחלק הבא של הפרויקט, מערכת החשמל.
עידכונים בהמשך.

חנן.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=22108&d=1267216017

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=22107&d=1267216017

רני דקל
27-02-10, 12:23
מצטרף לפרגונים, נראה פשוט מעולה!

freeline
27-02-10, 15:11
ממש אומן! מאוד נהניתי לעקוב אחרי שלב זה של הבניה....תודה רבה!

חנן,
אני רוצה לראות את המפלצת מקרוב ;)

ארי.

חנן גולומבק
27-02-10, 17:48
ממש אומן! מאוד נהניתי לעקוב אחרי שלב זה של הבניה....תודה רבה!

חנן,
אני רוצה לראות את המפלצת מקרוב ;)

ארי.

גם אני...;)

נמרוד
28-02-10, 17:57
תתחדש חנן! כל המחמאות לעידו - במקום. *

הצפרדע
05-03-10, 20:07
חוזר, כמובן על כל המחמאות לעידו לוריה על עבודת האומנות שלו - לא רק על הביצוע אלא גם על המהירות, הקצב והאמינות. אין מילים.

אני מקווה שאני לא חוצה קווים, אבל אפשר לדעת סדרי גודל של עלויות?

נעשו כאן הרבה עבודות מכמה סוגים, ואני בטוח שיש לא מעט שירצו לדעת מה עלות העבודות, בעיקר אותם אלה שיהיו מעונינים לפנות לעידו לביצוע עבודה כזאת או אחרת.

ובקיצור - כמה עולה התענוג?

חנן גולומבק
05-03-10, 22:08
אהלן ברוך
עידו באמת עשה עבודה מדהימה ובשמו אני מודה לכל המברכים.
אני לא מעוניין להכנס למספרים.

אני בטוח שכל מי שיפנה לעידו לקבלת הצעת מחיר, יקבל ממנו התיחסות רצינית ומקצועית.

שבת שלום
חנן.

חנן גולומבק
21-03-10, 12:39
כאמור הגענו לשלב החישמול, את מערכת החשמל תיכנן יחד איתי ומבצע ינון רובינשטיין שהוא תותח על בתחום החשמל לכלי רכב ובמיוחד לכלי רכב מיוחדים ולרכבי מרוץ.

כל חיווט המנוע מוחלף בחדש, וכל החיבורים מבוצעים בהלחמות או לחיצות איכותיות . הבידוד מבוצע בשרוולים מתכווצים בחום וצינורות שרשוריים.

.

הצפרדע
21-03-10, 12:48
כל החיבורים מבוצעים בהלחמות או לחיצות איכותיות. הבידוד מבוצע בשרוולים מתכווצים בחום וצינורות שרשוריים.

אוי ואבוי אם זה לא היה ככה.

מה זה "לחיצות איכותיות"??

לא מכיר מונח כזה כשמדובר ברכב מירוץ, ואני מציע גם לך לא להכיר אותו.

בהצלחה.

רפאל
21-03-10, 15:15
היי חנן

בהצלחה.
רק עצה אחת מנסיון מר
צייר סכמת חשמל של הרכב בכמה העתקים, יש לה נטיה ללכת לאיבוד.
כמו כן פנה לאסף קציר, יש לו נגישות לחומרי בניית חשמל טובים ואיכותיים.

בברכה
רפי

חנן גולומבק
21-03-10, 16:42
ברוך תודה.

רפי, אנחנו בהחלט נייצר סכמה של המערכת, כבר יצרתי קשר (מזמן) עם אסף והוא עוזר ככל יכולתו.

חנן גולומבק
22-03-10, 08:13
נתיך ראשי וצמה חדשה למאווררים.

רפאל
22-03-10, 13:17
היי חנן

שתי תובנות מנסיוני הדל :eek: בבניית מערכות חשמל.

1. המחברים הלבנים הללו לא שווים את עלות הפלסטיק שלהם.
2. אתה מתחיל במיקום נתיכים במקום שהכי קל במקום לרכז את כולם במקום אחד. בנה קופסאת נתיכים אחת מרכזית במיקום נגיש וסלול לשם את כל הצמות. קצת יותר מסובך בבניה אך יותר קל בתיחזוק.

רפי

חנן גולומבק
22-03-10, 15:35
היי רפי
כל הנתיכים יהיו מרוכזים במקום אחד מלבד הראשי וזאת מטעמים של קיצור הכבלים הראשיים.
הנושא של המחברים הלבנים יבדק.

תודה.

עידו לוריה
30-03-10, 21:51
חנן מוכן לחוצה ישראל 2010 ?
עידו

ido vw
31-03-10, 20:26
חנן, הבנייה וההתקדמות מעולה!! כיף לראות!

ואני מוסיף וידוי קטן:
קצב הבנייה הרבה יותר מהיר ממה שחשבתי

חנן גולומבק
02-04-10, 01:36
חנן, הבנייה וההתקדמות מעולה!! כיף לראות!

ואני מוסיף וידוי קטן:
קצב הבנייה הרבה יותר מהיר ממה שחשבתי

שנתיים וחצי זה מהיר ??? :rolleyes:

תודה על הברכות .

עידו יקירי קודם כל תן לי לחצות את כביש 6 חזרה לאילת אח"כ נדבר על חוצה ישראל אבל רק על זה של 2011 ,,,אם יהיה כסף להרשם :(

חנן גולומבק
05-04-10, 13:14
בלאגן מאורגן...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23102&d=1270458829

waseem
07-04-10, 00:47
בלאגן מאורגן...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23102&d=1270458829

תתנחם זה כולה כמה חוטים ומחפשים לאן להתחבר....
אולי זה ינחם אותך...
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23124&stc=1&d=1270586780

חנן גולומבק
08-04-10, 18:05
אלוהים אדירים :shock: ואסים,,,מה זה ???
זה בכוונה או שזו טעות ?

waseem
08-04-10, 21:59
אלוהים אדירים :shock: ואסים,,,מה זה ???
זה בכוונה או שזו טעות ?

לצערי לא טעות אילא בכוונה מאילוץ , המנוע בא עם צמה שלמה וצריך את מי שיעשה סדר פה...
ברור שאין מי שיתנדב לכאב ראש הזה, אילוצים אילוצים עיוני.
אבל זה רק זמני, כי אני מרכיב TWIN TURBO וצריך מחשב ניהול אחר וגם איתו צמה אחרת.
:rolleyes:השעשוע הזה שראית בתמונה לעיל , זה רק לצורך התנעה ובדיקה שהכל "תקין" לפני השיפור הצפוי.(תוצאות בדיקה מיה אל מיה יעני 100%).

נ.ב. תשים לב בתמונה שכבר אחד הקונקטורים (שניים במספר)של מחשב הניהול עם 10% חווט , חבל שאין לי תמונה ממש מההתחלה של פירוק הצמה (בדיעבד תמונה זו לקראת סוף העבודה על הצמה)

וסים.

חנן גולומבק
11-04-10, 17:00
3 חודשים בדיוק לאחר שהובלתי את הבאגי למקצוענים בצפון, חזרנו אתמול הביתה ולאחר יום מפרך שהתחיל ב 4 בבוקר, נחתנו ב 2030 חזרה באילת.

תודה ענקית נוספת לשי קיסוס מחברת "קיסוסקי ספורט ימי" http://kisuski.co.il/index.php
על השאלת הסילווראדו ולשי קארש על העגלה .

וכמובן תודה מיוחדת לעידו לוריא על "קרימת" העור והפחים ולינון רובינשטיין הדוקטור ! שחישמל את הבאגי ונתן לו "גידים".
התמונות בבית להנאתכם.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23230&stc=1&d=1270990506

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23231&stc=1&d=1270990506

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23232&stc=1&d=1270990506

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23233&stc=1&d=1270990506

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23234&stc=1&d=1270990506

GodsFather
11-04-10, 17:20
איזה יופי של יצור :)

מה הצעד הבא חנן ?

עידו לוריה
11-04-10, 18:12
חנן יפה שחזרתם אתה והבאגי רק אל תרגיל אותו לחניה , אני מגיע בסוף החודש ואני רוצה סיבוב :)
עידו

רני דקל
11-04-10, 21:08
נראה מעולה, איפה הולכים ליהיות שאר המחוונים?

חנן גולומבק
11-04-10, 22:30
איזה יופי של יצור :)

מה הצעד הבא חנן ?

קודם כל תודה.
יש עוד המון מה לעשות ולמעשה מאז שהבאגי עלה צפונה ועד שחזר נוספו עוד ועוד משימות .

1. למתקן מטף
2. רגלית תמיכה לנווט ולנהג.
3. מערכת בלמים
4. צנרת קלאטש'
5. לסיים מערכת חשמל- מתקון פנסים, צופר וכ"ו
6. צנרת דלק
7. צנרת הגה ,מיכל שמן הגה וקולר שמן הגה
8. החלפת כל האומים לניילוק
9. הכנסת מושבים וחגורות בטיחות
10. לתקן אגזוזים
11. לחזק נאבות + אומי הבטחה
12. לגרז סיויז
13. להתקין ציריות
14. כבל גז
15. משאבות דלק
16. מצבר
17. לאטום מיגון גיר
18. גומיה לפילטר אוויר
19. סגירה סופית של האפ רייטס
20. כיוון גלגלים קדמיים
21. לחזק מערכת הגה
22. לכוון בולמים
23. צבע
24. לתקן מפלג
25. להחליף סליל הצתה

ובטוח ששכחתי עוד כמה דברים...

אז , עידו אם אתה רוצה סיבוב , תבוא מחר עם בגדי עבודה.:grin:

רני , אין יותר מחוונים. כפי שאתה רואה בתמונות, יש נורית לחץ שמן ונורית טעינה. ורק שעון אחד, שעון חום.

מוטי אלמגור
12-04-10, 05:48
מה זה "לחיצות איכותיות"??

לא מכיר מונח כזה כשמדובר ברכב מירוץ, ואני מציע גם לך לא להכיר אותו.[/right]
ואני דווקא רציתי לומר את ההפך, אצלנו ברכבי המירוץ לא מחברים כלום בהלחמות, הכל ב-Crimp
טוב ועם בידוד מתכווץ בחום.

ותחשוב על זה שברכבי OEM, מחברים תעופתיים ומה שבנוי ע"פ מפרט צבאי הכל מחובר ככה.
הנה דוגמא (http://www.stanleysupplyservices.com/product-detail.aspx?pn=924-320&ref=base) לכלי כמו זה שאנחנו עושים את החיבורים שלנו איתו, למרות שגם אחד כזה (http://buy1.snapon.com/catalog/item.asp?P65=&tool=hand&item_ID=15611&group_ID=797&store=snapon-store&dir=catalog) שעולה רבע יעשה את העבודה כמו שצריך.

מוטי

הצפרדע
12-04-10, 11:28
מוטי,

קודם כל תודה על ההערה וההארה.

שני, מה זאת ההצתה:) המאוחרת הזאת?

כבר שכחתי את מה שכתבתי...:cool:

ולגופו של ענין - כנראה שרוב העוסקים כאן בתחום וחשמלאי הרכב, מעדיפים הלחמות.

אני לא מתעסק בחשמל ביומיום, אבל רואה את מי שכן מכין צמות חשמל, כולל לרכבי ראלי וגם עבירות, ומשום מה כולם מלחימים.

אולי מכורים לריח של הבדיל....

asafk
12-04-10, 22:19
בחשמל רכב אסור להלחים, רק ללחוץ, ויש הרבה סיבות, אבל באמת זה כבר מאחורינו והבאגי עוד מעט נוסע...

אסף.

rlzel
13-04-10, 15:06
אסף,
תוכל להרחיב קצת מדוע לא מומלץ להלחים סופיות בחשמל רכב?
הראל

asafk
13-04-10, 21:57
יש כמה סיבות,
הראשונה היא איכות ההלחמה- שלעולם תהיה תלויה ברמת המלחים. לעומת זאת לחיצה לפי ההוראות עם קריפמר איכותי והתאמה בין סופית לעובי החוט- גם אהבל יעשה אותה באיכות טובה.
סיבה נוספת היא החום המתפתח בחיבורים - במיוחד חיבורים לא טובים - ויש מקרים בהם הלחמות מתחילות "לזוז" מהחום הזה.
עוד סיבה היא הרצון להימנע ככל האפשר מנזקים היקפיים כתוצאה משימוש במלחם (חם!) בתוך רכב.

אסף.

Tom Bril
13-04-10, 22:08
יש כמה סיבות,
הראשונה היא איכות ההלחמה- שלעולם תהיה תלויה ברמת המלחים. לעומת זאת לחיצה לפי ההוראות עם קריפמר איכותי והתאמה בין סופית לעובי החוט- גם אהבל יעשה אותה באיכות טובה.
סיבה נוספת היא החום המתפתח בחיבורים - במיוחד חיבורים לא טובים - ויש מקרים בהם הלחמות מתחילות "לזוז" מהחום הזה.
עוד סיבה היא הרצון להימנע ככל האפשר מנזקים היקפיים כתוצאה משימוש במלחם (חם!) בתוך רכב.

אסף.

השכלנו : )

אסף לפי דעתי כדי לעשות שרשור "דביק" כמו שאתם קוראים לזה שיכלול בתוכו את כל הרכבים אשר נעשו בהם פרוייקטים
כמובן שהתנאי להשתתפות בשרשור יהיה רכב שכבר נוסע
ככה תהיה גישה טובה לכל פרוייקט ולחומר היקר מפז שאין להשיגו בשום מקום אחר בארץ

asafk
13-04-10, 23:01
חנן, תן תמונה מאחורי הדשבורד, של ה"מרבה רגליים". רק לך יש כזה, אז תשוויץ, מה'כפת לך?

אסף.

חנן גולומבק
14-04-10, 00:24
חנן, תן תמונה מאחורי הדשבורד, של ה"מרבה רגליים". רק לך יש כזה, אז תשוויץ, מה'כפת לך?

אסף.

אסף בכייף, בפעם הבאה שאפתח את הדש בורד.

ותודה !

freeline
14-04-10, 00:38
חנן,
תניע את הקומקום!! אני בדרך אלייך....:p
אני שמח לשמוע על האיחוד שלך עם הבאגי.

ארי.

OP2000
14-04-10, 12:17
אתמול קפצתי לבקר את חנן (כדי להחזיר את מכופפת הצינורות, הגיע הזמן - תודה חנן) אבל בעיקר כדי לראות את ההתקדמות.

עידו יופי של עבודה !!, הצילומים לא ממש מעבירים את הפרטים הקטנים ואת ההשקעה בחיפויים , מישהו נתן פה את הלב בעבודה :eek:.

וחנן - מתחילות להגמר לך הסיבות אולי תזיז את התחת ותסיים כבר.... , כמו שאמרתי לך אתמול אותי באופן אישי מעניין מאוד לראות איך יחזיק מעמד הגיר?

חנן גולומבק
15-04-10, 13:21
אותי באופן אישי מעניין מאוד לראות איך יחזיק מעמד הגיר?

רוצה להתגלח על הזקן שלי , מה ?
בכל אופן הבאגי של כפר מסריק נוסע עכשיו עם מנוע של כ 200 כ"ס וגיר 091.
מעניין לעקוב אחריהם.

אם תחכה לי ...:rolleyes:

חנן גולומבק
16-04-10, 08:29
טוב אחרי כל ההקלדות חסרות התוכלת שלך אולי אצליח גם להוציא ממך גם איזו שהיא הקלדה ששווה משהו. HOWE יצרני מערכת ההגה, אומרים שצריך להתקין את מיכל השמן / פילטר במרחק שאינו עולה על 24 אינץ מהמשאבה . לאחר קצת "לחץ" מצידי הם כתבו לי מקסימום 3 פיט שזה 36 אינץ . אני רוצה להתקין את המיכל במרחק של כ 67 אינץ שזה 170 ס"מ. מדובר על קו החזרה של שמן ההגה מהמסרק למיכל ומשם למשאבה. מה דעתך ? דעתכם ? עד כמה זה עקרוני ?

אני מצרף את השרטוט של המערכת.

הצפרדע
16-04-10, 08:55
אני הייתי שואל אותם מה הם אומרים לכל אלה שיש להם מנוע אחורי ומסרק הגה מקדימה, כמו כל הבאגיס. הרי טכנית אי אפשר לקרב את המנוע למסרק ולהיפך, ולכן המרחק בהכרח גדול יותר - או מהמיכל למשאבה או מהממסרק חזרה למיכל.

האם הפתרון הוא בקביעת המיכל באמצע הדרך? או אולי מה שחשוב הוא רק מרחק המיכל מהמשאבה אבל לא המרחק בין המסרק למיכל. אם זה נכון, אין לך ברירה אלא לקבוע את המיכל מאחור ולמתוח קוי לחץ וחזרה ארוכים.

מכל מקום, למדתי שהתשובות שלהם טובות, רק שצריך לדעת מה ואיך לשאול.

דבר ישירות עם ג'ף, הוא בחור חביב וסבלני, ואתה צריך להציג בפניו את הנתונים והאילוצים. אולי הוא יתן לך פתרון מתוך ידיעת נתוני המערכת שהוא תכנן.

ולמשל - אולי הוא יאמר לך שבמקרה שאתה חייב להאריך את הקו שבין המיכל למשאבה, אתה צריך להגדיל או להקטין את הקוטר של הצינור ההידראולי בין שניהם, בלי לגעת בשאר הצנרת. אולי.

אני גם חושב שאתה חייב לקבל את האישור/כיסוי שלו, על מנת שהאחריות תהיה בתוקף.

שבת שלום

חנן גולומבק
16-04-10, 09:01
מדובר אך ורק על הצינור שבין המיכל למשאבה.

אורך שאר הצינורות לא מעניין אותם. אבל אני לא מצליח להבין למה זה כל כך חשוב , הרי המיכל יושב בין המסרק למשאבה , אז מה זה משנה איפה בדרך הוא נמצא ?

הצפרדע
16-04-10, 10:28
כנראה שמדובר בספיקה הדרושה למשאבה - אם תשנה אורך צינור, תשפיע, ככל הנראה, על הספיקה, כלומר על כמות השמן שדרושה למשאבה, ועלול להיווצר חוסר שמן.

הצעתי לך היא לא להתחכם אלא ללכת בדיוק לפי המאושר ומומלץ על ידם. ממילא אתה צריך למשוך קווים למסרק וחזרה, אז מה הביג דיל? תעשה התאמות ותשנה קצת את התכנון.

חנן גולומבק
16-04-10, 19:43
חנן, תן תמונה מאחורי הדשבורד, של ה"מרבה רגליים". רק לך יש כזה, אז תשוויץ, מה'כפת לך? אסף.

אסף במיוחד בשבילך, גשר הפלוסים ...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23354&stc=1&d=1271432531

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23355&stc=1&d=1271432531

חנן גולומבק
16-04-10, 19:51
HOWE יצרני מערכת ההגה, אומרים שצריך להתקין את מיכל השמן / פילטר במרחק שאינו עולה על 24 אינץ מהמשאבה . לאחר קצת "לחץ" מצידי הם כתבו לי מקסימום 3 פיט שזה 36 אינץ . אני רוצה להתקין את המיכל במרחק של כ 67 אינץ שזה 170 ס"מ. מדובר על קו החזרה של שמן ההגה מהמסרק למיכל ומשם למשאבה. מה דעתך ? דעתכם ? עד כמה זה עקרוני ? .

טוב, הפור נפל ולבסוף החזרתי את המיכל למקומו המקורי כ חצי מטר מהמשאבה. עידו צר לי אבל נאלצתי לחתוך בבשר האלומניום החי. גם המאווררים חזרו למקומם לאחר צבע והם כבר מסתובבים :grin:.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23356&stc=1&d=1271432960

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23357&stc=1&d=1271432960

הצפרדע
16-04-10, 22:32
תודה.

freeline
16-04-10, 22:38
חנן!!! אני חייב להגיד שהפרוייקט שלך תפס תאוצה! תענוג לעקוב....:-D

אהבתי את הצבע של המאווררים:cool:

ארי.

סוזי המשתוללת
16-04-10, 22:54
חנן, לי נראה שיהיה פשוט חבל ללכלך את היצירה היפיפיה הזאת בבוץ, חול, חלודה ושאר מרעין בישין, וגם חבל יהיה על הנזקים מהמירוצים.

למה לא תשאיר אותה במצבה הנוכחי(עם עוד קצת שיפורים והתקנות שממילא מתוכננים), ותכניס אותה למוזיאון הראלי רייד שיוקם בקרוב( גג 10-12 שנים :twisted:) בחסות הרשות לנהיגה ספורטיבית?

זה יחפוף בערך, את המועד לתחילתם הרשמית של מירוצים חוקיים בישראל :!:

ככה תהנה מכל העולמות = גם תחסוךהוצאות על מירוצים; גם תקבל עמלות מדמי הכניסה למוזיאון;
וגם לא תהיה עבריין כמו כולם :idea:

לאן לשלוח את החשבונית על יעוץ???

סוף סוף אני יכול להגיד "אתה גדול":-D

חנן גולומבק
22-04-10, 14:19
היום מקמתי את משאבות הדלק.

אח"כ רציתי להתחיל עם מערכת הצינורות להגה ולדלק, אז בדקתי מחירים ליד הבית,,,המנוול רצה ממני 300 ש"ח למטר צינור שמן הגה ו 200 עבור מטר צינור דלק :mad: , אז הלכתי הביתה והתישבתי מול המחשב :roll:.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23502&stc=1&d=1271931460

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23503&stc=1&d=1271931460

kobiarava
22-04-10, 14:40
אהלן חנן
צינורות הידראוליים תקניים ואיכותיים תוכל לייצר לפי הזמנה במוסך\מסגריה בסמר, במקום-אתה מגיע עם מידות, שותה כוס קפה והולך עם צינורות הביתה. המחירים יהיו נמוכים בהרבה מהנקוב. אם תרצה מס' טלפון של מנהל המקום, שאני בקשר כמעט יומיומי איתו, אתה יודע איך למצוא אותי. בנוסף, אפשר להזמין טלפוני מספארקו.

קובי*

חנן גולומבק
22-04-10, 17:34
אפשר להזמין טלפוני מספארקו. קובי*

אהלן קובי, כנראה שאהיה בספרקו בשבוע הבא.
תודה.

tomer s
23-04-10, 13:29
חנן של מה המשאבת דלק?

חנן גולומבק
23-04-10, 13:45
חנן של מה המשאבת דלק?

שתי המשאבות של סובארו מדגמים שונים. משאבה אחת תעבוד בשוטף והשנייה לחירום.

odedvardi
25-04-10, 22:56
חנן שלום
פרוייקט יפה מאוד, תמשיך לעדכן ושלח יותר תמונות
איפה עשית את ההתאמה בין המנוע לגיר?

חנן גולומבק
25-04-10, 23:19
עודד תודה
את הגיר והמנוע קניתי כשהם כבר מחוברים.

חנן

odedvardi
26-04-10, 00:40
חנן, יש לך מושג למי אני יכול לפנות לצורך התאמה בין מנוע סובארו לגיר טרנפורטר.
בגדול עשו לי עבודה לא טובה בהתאמה והמייסב בגלגל התנופה נטחן לפרורים, בית המייסב התרחב, נוצר גם חופש במוביל הציר בבית הקלאצ' וקצה הציר נשחק. אני גם מחפש חרט באזור המרכז (פ"ת,יהוד) כדי להרחיב את בית המייסב ולשים מייסב גדול יותר ובית קלאצ'.
מצורפות תמונות של הבאגי שלי

חנן גולומבק
26-04-10, 14:50
חנן, יש לך מושג למי אני יכול לפנות לצורך התאמה בין מנוע סובארו לגיר טרנפורטר.
בגדול עשו לי עבודה לא טובה בהתאמה והמייסב בגלגל התנופה נטחן לפרורים, בית המייסב התרחב, נוצר גם חופש במוביל הציר בבית הקלאצ' וקצה הציר נשחק. אני גם מחפש חרט באזור המרכז (פ"ת,יהוד) כדי להרחיב את בית המייסב ולשים מייסב גדול יותר ובית קלאצ'.
מצורפות תמונות של הבאגי שלי

יש מקומות בארץ שיודעים לעשות את זה אבל אני ממליץ לקנות בחו"ל מהחברה הזאת,

http://www.kennedyeng.com/

הצפרדע
26-04-10, 15:01
שתי המשאבות של סובארו מדגמים שונים. משאבה אחת תעבוד בשוטף והשנייה לחירום.

חנן, למה דוקא שתי המשאבות המעפנות האלה??

קח לך משאבה של סובארו ששימשה בדגמים של עד שנת 1984, היא הכי טובה והכי אמינה.

אין קלקולים ולא תמצא מישהו שמפעיל כזאת ויש לו איתה בעיה או תקלה.

הפלוס שלה היא שהיא ממש מקורית סובארו/מיצובישי ומייצרים אותן עד היום.

תוכל לקנות בתל אביב בלי בעיה, אולי אפילו להיעזר ברפי - הוא עובד סובארו.

odedvardi
26-04-10, 20:55
יש מקומות בארץ שיודעים לעשות את זה אבל אני ממליץ לקנות בחו"ל מהחברה הזאת,

http://www.kennedyeng.com/

חנן תודה, אך כל הציוד כבר נמצא ואני מחפש מישהו שיודע להתאים את הגיר למנוע כמו שצריך

חנן גולומבק
27-04-10, 12:31
חנן, למה דוקא שתי המשאבות המעפנות האלה?? .

לא יודע למה אתה מתכוון, המשאבה המרובעת היא הכי טובה שיש למיטב ידיעתי. הייתה לי כזאת בבאגי הקודם והיא לא פספסה אף פעם. השנייה היא לחירום וגם היא מסוגלת לעשות את העבודה.
חוץ מזה כשמקבלים מתנה, לא שואלים שאלות.

הצפרדע
27-04-10, 13:27
טוב, אם אתה אומר אתה בטח יודע.

אתה בטוח שהמשאבה השחורה היא משאבת קרבורטור(לחץ נמוך) ולא משאבת הזרקה?

אגב, בעוד שבוע בדיוק ימלאו לשרשור הזה ולתהליך הבניה שלוש שנים.

נראה לי שהאירוע מצדיק איזושהי חגיגה או מסיבת יום שנה.

איפה ומתי, ועל מי הכיבוד ? :cool: ?

itay
27-04-10, 13:52
חנן, למה דוקא שתי המשאבות המעפנות האלה??

קח לך משאבה של סובארו ששימשה בדגמים של עד שנת 1984, היא הכי טובה והכי אמינה.

אין קלקולים ולא תמצא מישהו שמפעיל כזאת ויש לו איתה בעיה או תקלה.

הפלוס שלה היא שהיא ממש מקורית סובארו/מיצובישי ומייצרים אותן עד היום.

תוכל לקנות בתל אביב בלי בעיה, אולי אפילו להיעזר ברפי - הוא עובד סובארו.

אהלן,

אני התקנתי אצלי ברכב משאבה כזאת (בסמוראי) מתה אחרי 400 קמ(!)- בתנאי נסיעה עירונית.
אחריה קניתי עוד משאבה כזאת שהתפגרה באמצע טיול קליל - במצטבר אחרי 7K ק"מ.

לא נראה לי שבמירוץ יהיה יותר טוב....

חנן גולומבק
27-04-10, 15:10

לא מדויק , הבנייה החלה בספטמבר 2007. אני שמח שאתה וכל השאר עוקבים בעניין אחר תהליך הבנייה הארוך והמיגע !!!

השרשור הזה כבר דומה יותר לבלוג מאשר לשרשור.

בזמן האחרון יותר ויותר שואלים אותי מתי הרכב יסע, למען האמת אין לי מושג ואני לא מתכוון להציב לעצמי לוחות זמנים. הבנייה מתקדמת ככל שהזמן והכסף הפנוי מאפשרים לי, יש ימים שאני אופטימי ויש ימים שנראה לי שלא אסיים לעולם.

הצפרדע
27-04-10, 15:16
אכן עוקב בענין וגם שמח לסייע מידי פעם כמידת יכולתי הצנועה, בעיקר בעצות והערות.

מה שכתבת לא סותר את העובדה שלשרשור הזה יש יומולדת והוא בן 3(שלח אותו לגלח במירון...:p), ושמן הראוי לחגוג אותו באופן כלשהו.

odedvardi
28-04-10, 00:13
אכן עוקב בענין וגם שמח לסייע מידי פעם כמידת יכולתי הצנועה, בעיקר בעצות והערות.

מה שכתבת לא סותר את העובדה שלשרשור הזה יש יומולדת והוא בן 3(שלח אותו לגלח במירון...:p), ושמן הראוי לחגוג אותו באופן כלשהו.

אני בעד, אפשר עם ליצן וחמוצים :D
ומקווה שבקרוב נתבשר בסרטון של נסיעת המבחן

חנן גולומבק
30-04-10, 23:58
שעה אחת בבית מלאכה באזה"ת של חולון ויש צנרת הגה במחיר שפוי. אחרי שהרכבתי את הצנרת להגה התחלתי בהכנות להנעת המנוע ואז גיליתי שיש חור ברדיאטור. מה שנקרה צעד קדימה שניים אחורה... שבת שלום ובהצלחה לכולם מחר בצאלים.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23640&stc=1&d=1272657324

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23641&stc=1&d=1272657324

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23642&stc=1&d=1272657324

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23643&stc=1&d=1272657324

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23644&stc=1&d=1272657324

עידו לוריה
03-05-10, 00:23
אז לכבוד חגיגות ה-3 לבאגי של חנן ואולי בלי שום קשר ירדתי עם המשפחה לאילת
ואיפה לנו אם לא בצימר של משפחת גולומבק.
וזה המקום להודות על הצימר המקסים והאירוח המפנק שמשפחת גולומבק יודעת לתת.
ממליץ לכולם בחום ( וגם בגשם:D אפילו זכינו הפעם לגשם באילת:rolleyes:)
חנן וכל משפחת גולומבק תודה רבה!!!

עידו

חנן גולומבק
05-05-10, 12:39

נראה לי שהאירוע מצדיק איזושהי חגיגה או מסיבת יום שנה.

איפה ומתי, ועל מי הכיבוד ? :cool: ?

מזל טוב לשרשור הוא בן 3 :rolleyes:
לכבוד יום ההולדת ,רציתי לספר לכם שהנעתי את המנוע אבל לצערי זה לא קרה. אתמול הרכבתי ופרקתי והרכבתי את הרדיאטור שוב ושוב לאחר שנמצאו בו חורים ולא הספקתי להגיע למצב של להניע אבל גם החלפתי את כל צנרת המים על המנוע ובעצם חוץ מלכוון הצתה לאחר שהחלפתי מפלג ולשים דלק במיכל אנחנו מוכנים להנעה.

ובכל זאת כדי לא להרוס את החגיגה הדבקתי את המדבקה הראשונה על הרכב והיא כמובן מדבקה שלכם חברים יקרים, מדבקה של ג'יפולוג.

ועוד דבר אחד לרגל יום ההולדת החלטתי על שם למפלץ ושמו בישראל יהיה...

GO - 2 ולמה ? כי GO זה האותיות הראשונות של GOLOMBEK וזה הרכב השני שאני בונה וכמובן אני מאחל לא ולי הרבה לחיצות GO-TO ב ג'י פי אס.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23876&stc=1&d=1273048516

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=23877&stc=1&d=1273048516

odedvardi
05-05-10, 17:52
מזל טוב לחנן ול-GO2, נראה כלי מיוחד ומקצועי.

arnonshoshani
06-05-10, 07:06
GO2 = Goat???
"עז" זה שם לא רע;)

חנן גולומבק
06-05-10, 16:35
GO2 = Goat???
"עז" זה שם לא רע;)

תודה אבל את ה "חיות" אני משאיר לצפרדע ;)

חנן גולומבק
06-05-10, 20:05
3 שנים לא הנעתי את המנוע של GO-2 והיום הגיעה השעה, פתחתי סוויץ, הדלקתי את משאבת הדלק, 2 פימפומים בקרבורטור, הבאתי את אישתי שתהיה עדה עצמתי עיניים ולחצתי על המתג.

הבוקסר הניע באלפית השנייה.

איזה אושר. :D:D:D

kobiarava
06-05-10, 20:10
מ ב ר ו ק !

מתי אתה מוציא אותה לסיבוב?

קובי

zagi
06-05-10, 20:43
מזל טוב , שיהיה בהצלחה בהמשך !

עידו לוריה
06-05-10, 20:44
מברוק גם אני מאושר בשבילך .
עידו

OP2000
06-05-10, 20:52
חנן אחלה שם בחרת לרך הנולד (אני שמח לקרוא שהוא כבר נושם בעצמו) ומזל טוב ליום השנה השלישי !

קובי, קצת סבלנות חנן עדיין לא הוציא אוויר מצנרת הבלמים :D

הצפרדע
06-05-10, 21:40
מזל טוב :!: :!:

תזכיר לי, כמה כוס"ים יש למנוע הזה?

גל שחם
06-05-10, 21:45
חנן, מרגש, ממש אפשר לדמיין את החיוך והחיבוק עם האשה.

לגבי השם, אהבתי, אבל אולי אפשר להפוך את הסדר ?

2GO במקום GO2 ?

חנן גולומבק
06-05-10, 21:46
מזל טוב :!: :!:

תזכיר לי, כמה כוס"ים יש למנוע הזה?

תודה לכל המברכים.

למה שאני אזכיר לך ? תישאר במתח....חחחחחחחחחחחחחחחחח

GodsFather
06-05-10, 21:47
2GO זה כמו חברת התעופה התאילנדית שהתרסקה כמה פעמים בשנים האחרונות - 12GO ... לא נראה לי שזה מה שאנחנו רוצים שיקרה פה :)

חנן, ממך הייתי מצפה לאיזה סרטון קטן של ההתנעה הזו...

חנן גולומבק
06-05-10, 21:53
2GO

חנן, ממך הייתי מצפה לאיזה סרטון קטן של ההתנעה הזו...

אתה צודק אבל כבר שבוע שאני מחפש את המטען של הוידאו ולא מוצא.

הצפרדע
06-05-10, 22:32
למה שאני אזכיר לך ? תישאר במתח....חחחחחחחחחחחחחחחחח

נו באמת, כמה מתח כבר יכול להיות מזה-

EJ22

2.2 Litre SOHC 135 bhp (101 kW) @ 5800 rpm 140 ft·lbf (190 N·m) @ 4800 rpm

וה 135 הללו היו שם במקור, לפני כ 20 שנה.

יהיה לו קצת קשה עם הבאגי שלהערכתי לא תשקול בסוף פחות מ - 2 טון.

freeline
06-05-10, 23:02
בשעה טובה ומוצלחת!! ברכו על הנשימה הראשונה.....:D:D:D

ארי כהן

חנן גולומבק
07-05-10, 01:09
יהיה לו קצת קשה עם הבאגי שלהערכתי לא תשקול בסוף פחות מ - 2 טון.

2 טון :shock::shock::shock:

השתגעת ?

הצפרדע
07-05-10, 20:15
2 טון :shock::shock::shock:

השתגעת ?

ממש לא.

נחיה ונראה.

חנן גולומבק
09-05-10, 11:42
חנן, מרגש, ממש אפשר לדמיין את החיוך והחיבוק עם האשה.

לגבי השם, אהבתי, אבל אולי אפשר להפוך את הסדר ?

2GO במקום GO2 ?

תודה גל , GO-2 זה שם שאני חושב עליו כבר הרבה !!! זמן.

נמרוד
09-05-10, 15:22
מברוק חנן!

חנן גולומבק
10-05-10, 23:03
נמרוד תודה.

היום התקנתי את מוט ההילוכים והתחלתי לכוון אותו על מנת שלא אצטרך "לחפש" את ההילוכים . אני כבר יודע שידית ההילוכים שרכשתי היא לא משהו... טוב היא היתה הכי זולה וזה מה יש כרגע. בכל אופן כל ההילוכים משתלבים לא רע כולל הרוורס. גם בוכנת המצמד עושה רושם שעושה את העבודה. בינתיים הכל ללא ציריות כך שקשה לדעת איך הכל יתפקד בעומס.

אני מתחיל להריח את נסיעת המבחן אולי לפני חוצה ישראל ואם הכל ילך בסדר יכול להיות שאבוא לבקר עם הבאגי בנקודת הסיום.

אלא שבשביל זה צריך מצבר ואת זה אין לי עדיין.

אז אני מחפש תורם, ספונסר לאופטימה אדום.

חנן - 0506233066

גל שחם
11-05-10, 07:42
נמרוד תודה.

היום התקנתי את מוט ההילוכים והתחלתי לכוון אותו על מנת שלא אצטרך "לחפש" את ההילוכים . אני כבר יודע שידית ההילוכים שרכשתי היא לא משהו... טוב היא היתה הכי זולה וזה מה יש כרגע. בכל אופן כל ההילוכים משתלבים לא רע כולל הרוורס. גם בוכנת המצמד עושה רושם שעושה את העבודה. בינתיים הכל ללא ציריות כך שקשה לדעת איך הכל יתפקד בעומס.

אני מתחיל להריח את נסיעת המבחן אולי לפני חוצה ישראל ואם הכל ילך בסדר יכול להיות שאבוא לבקר עם הבאגי בנקודת הסיום.

אלא שבשביל זה צריך מצבר ואת זה אין לי עדיין.

אז אני מחפש תורם, ספונסר לאופטימה אדום.

חנן - 0506233066

קיבלת,
תתחדש .

עידן הגז
11-05-10, 08:05
קיבלת,
תתחדש .

גל שיחקת אותה!!!

כל הכבוד!!!:):):):):)

kobiarava
11-05-10, 09:23
גל שיחקת אותה!!!

כל הכבוד!!!:):):):):)

+1 סחטיין עליך גל!

קובי

Ran_Shaviv
11-05-10, 09:59
חנן שלום
נשמח לסייע במחיר מיוחד לאופטימה אדום.
צור עימי קשר ישירות
[email protected]
בהצלחה
רן

GodsFather
11-05-10, 14:17
חנן שלום
צור עימי קשר ישירות
[email protected]
בהצלחה
רן

יש מחיר יותר טוב מחינם ועוד מחבר ? ;)

eran4x4
11-05-10, 14:28
יש מחיר יותר טוב מחינם ועוד מחבר ? ;)
כן מחיר טוב לחבר שימשיך לתמוך...

הצפרדע
11-05-10, 14:49
חנן, פנו אלי מהג'וינט, מהבונדס ומארגון השליחים לצפון ולדרום אמריקה.

הם התפעלו מאד מיכולתך, אך מכיוון שלא ידעו איך להגיע אליך, ביקשו ממני אם אוכל לגייס אותך למערך השנור הלאומי :p

חנן גולומבק
11-05-10, 17:40
קיבלת,
תתחדש .

היום בבוקר טסתי לתל אביב במסגרת העבודה , כשפתחתי את הפלאפון בשדה דב נכנסה ההודעה הבאה:

" יש לך מצבר מתנה ממני..."

אתם מבינים את זה ?

גל אלפי תודות אין כמוך. זה כמובן לא אומר שאני מתכוון להפסיק להציק לך מעל גלי הרשת.

:grin:.

kobiarava
11-05-10, 17:49
חנן, כולנו מאחוריך! האנדרדוג האמיתי, שמגרד ומזיע כדי להעמיד T1 לתפארת. מתי הכלי מתחיל להתחרות? אתה מכוון לעונת 2011? אל תשכח להשאיר מקום בצוות הטכני...

קובי

חנן גולומבק
11-05-10, 17:55
חנן, כולנו מאחוריך! האנדרדוג האמיתי, שמגרד ומזיע כדי להעמיד T1 לתפארת. מתי הכלי מתחיל להתחרות? אתה מכוון לעונת 2011? אל תשכח להשאיר מקום בצוות הטכני... קובי

היי קובי , אני מקווה שבתוך מספר שבועות אתחיל בנסיעות מבחן .על תחרות עוד מוקדם לדבר.
אני לא יכול להרשות לעצמי להשקיע במרוץ לפני שאבצע כמה מאות קילומטרים של בדיקות. היתרון היחסי שלנו הדרומיים הוא כמובן הנגישות לשבילים האין סופיים של הערבה שמתחילים 100 מטר מהבית שלי. :cool:

מקומך בצוות הטכני מובטח.

תודה על התמיכה זה מאד חשוב לי.

חנן גולומבק
11-05-10, 19:13
חנן שלום
צור עימי קשר ישירות
[email protected]
בהצלחה
רן

רן , קודם כל תודה רבה.
שלחתי לך מייל.

freeline
11-05-10, 23:32
היי קובי , אני מקווה שבתוך מספר שבועות אתחיל בנסיעות מבחן .על תחרות עוד מוקדם לדבר.
אני לא יכול להרשות לעצמי להשקיע במרוץ לפני שאבצע כמה מאות קילומטרים של בדיקות. היתרון היחסי שלנו הדרומיים הוא כמובן הנגישות לשבילים האין סופיים של הערבה שמתחילים 100 מטר מהבית שלי. :cool:

מקומך בצוות הטכני מובטח.

תודה על התמיכה זה מאד חשוב לי.

עכשיו יש לך איפה לעצור לכוס קפה בנסיעות מבחן;)

אשמח לעצור בכל דבר כדי שתוכל להרכיב צוות מנצח!:grin:

ארי.

גל שחם
12-05-10, 00:58
עכשיו יש לך איפה לעצור לכוס קפה בנסיעות מבחן;)

אשמח לעצור בכל דבר כדי שתוכל להרכיב צוות מנצח!:grin:

ארי.

הסגירה שלי עם חנן הייתה שתמורת המצבר , אותי הוא לא ינצח !
ארי, אתה יכול לעזור לו להרכיב צוות למקום שני :p

freeline
12-05-10, 01:08

גל גל גל ...מה נעשה איתך???
אל תשכח שחודש הבא אתה "אמור" לדהור בחצר האחורית שלנו, חבל שיקרה משהו:rolleyes:
אמור לי פעם משפט נחמד "תמיד תיזהר מהתמימים" או נכון לשיחה מהאנדרדוג!

חנן אנחנו איתך עד הסוף!!:cool:

ארי.

חנן גולומבק
12-05-10, 09:40
הסגירה שלי עם חנן הייתה שתמורת המצבר , אותי הוא לא ינצח !

גל אני מציע לך לא להתעסק עם הקיבוצניקים מהערבה, החום באמת הטריף להם את המוח. ובמקרה של ארי , אתה ממש עובר אצלו בחצר אז עשה לעצמך טובה ;)...

ארי תודה על העידוד.

חנן גולומבק
13-05-10, 19:39
היום הרכבתי את הציריות, הנה כמה תמונות מהתהליך המלוכלך...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24149&stc=1&d=1273764986

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24150&stc=1&d=1273764995

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24151&stc=1&d=1273764995

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24152&stc=1&d=1273764995

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24153&stc=1&d=1273764995

zagi
13-05-10, 21:30
תשמע חנן , אני לא ממש אוהב את אילת ( הייתי שם בל-בוי אחרי הצבא long time ago ומאז יצאה לי מכל החורים ) , אבל הפרוייקט שלך ממש עושה חשק גדול להדרים ולראות את היצירה ב-live .

עבודה יפה מאוד , וכמו תמיד ... בהצלחה בהמשך .

מחזיקים לך אצבעות .

עידו לוריה
13-05-10, 22:38
חנן תפסתה חשק לקראת הסוף אתה בשוונג... מגניב.
תודיע לי מתי להכין את המדבקות :D
תגיד הכנתי לך את התושבות סתם ? או ששכחת איך מרתכים ?
עידו

חנן גולומבק
14-05-10, 00:45
ZAGI אתה מוזמן לביקור ותודה על הברכות.

עידו התשובות ממתינות בסבלנות לתורן, יאללה שלח את המדבקות.

חנן גולומבק
16-05-10, 19:46
בימים האחרונים אני עובד במרץ על פינישים. היום התקנתי מיכל עיבוי, הוספתי שעון חום מכאני והדקתי את כל הברגים של המתלים, בולמים ומערכת ההגה.

מה שנשאר לנסיעת מבחן זה :

ליצר גובלי מהלך אחוריים
להתקין צנרת בלמים
להתקין כבל גז
ופיניש של מערכת החשמל הבסיסית.

אני פונה כאן לתומכים / ספונסרים מתחום הצמיגים , אני זקוק לצמיגים במידה 31/15.
אז אם יש מישהו שמכיר יבואן / סוחר צמיגים שמעוניין להכנס לתחום אקבל אותו בזרועות פתוחות.

(גל אל תחשוב על זה אפילו...:wink:)

דא"ג "התנור" של הערבה החל לפעול והיום מדדתי 45 מעלות בצל , אז כל מי שמתכונן לחרמון אילת שידאג טוב טוב לרדיאטור שלו...8-).

חנן גולומבק
18-05-10, 08:07
אתמול הספקתי להתקדם קצת ויצרתי את גובל המהלך הימני. בשעה שתיים, הטמפרטורה הגיעה ל 47 מעלות וברחתי הביתה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24321&stc=1&d=1274155499

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24322&stc=1&d=1274155499

נמרוד
18-05-10, 10:03
חנן אהלן,
השרשור שלך מתקדם כל כך יפה ומהר שלצערי אני לא מספיק לעקוב בריל-טיים אלא רק לדגום... ברשותך התמונות האחרונות משכו את תשומת ליבי עם שתי הערות...

התופסן של רצועת ההגבלה - לא אכנס לדיון מהם כוחות המתיחה שרצועת ההגבלה יכולה להכניס לסיפור, אבל הוא יסדק, בוודאות, בפינת הריתוך, איפה שמסומן באדום. וכל כך קל לעשות את זה טוב יותר, על ידי הארכת הפלאח כמה שאפשר למעלה, וחלוקת הכוח על פני שטח ריתוך גדול בהרבה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24323&stc=1&d=1274162193

בתמונה השנייה בולטת חלוקה לא יעילה של המהלך - כשהבאמפסטופ יסגר עד הסוף, תראה כמה מהלך סגירה ישאר לבולם! צריך להשאיר ס"מ, שניים - אין צורך ביותר. כאן השארת נתח משמעותי ביותר של מהלך הבולם שלך מבוזבז.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24325&stc=1&d=1274162804

חנן גולומבק
18-05-10, 14:18
היי נמרוד
בקשר למותחן הרצועה, האם לדעתך יש להעריך את הפלח או גם את הצינור שבו מושחל בורג המתיחה ?

בקשר לבאמפסטופ, המיקום שלו תוכנן כך שכשהוא יסגר עד הסוף החלק האחורי / תחתון של הרכב יהיה 2 - 3 ס"מ מהקרקע וכך גם הרכב לא יגע בקרקע וגם הבולם הראשי לא ייסגר עד הסוף.

לא נראה לי שיכולתי לתכנן את זה אחרת , האם לא כך ?

נמרוד
18-05-10, 15:38
היי נמרוד
בקשר למותחן הרצועה, האם לדעתך יש להעריך את הפלח או גם את הצינור שבו מושחל בורג המתיחה ?

הצינור שמכיל את בורג המתיחה נראה בסדר, הפלאח אם היה משולש וארוך, היה מעביר את הכוחות בהדרגה לצינור ולא מרכז מאמצים בנקודה אחת. אישית הייתי הולך אגב על פתרון אחר - קונה מיסב קצה נקבה במידה המתאימה להברגה של התופסן שייצרת (שגם שם הריתוך נמצא במקום לא טבעי), ותופס אותו לשלדה עם בורג ואוזניים בדומה לבולם. לא צריך מיסב קצה איכותי - משהו מסחרי זמין מספיק טוב. בשיטה שלך עדיין יכולים להתפתח כוחות צד שיעקמו את הבורג ו/או ירחיבו את הצינור עם הזמן. לא נראה לי דברים קריטיים, אבל הפלאח משך את העין כמשהו כן קריטי.

בקשר לבאמפסטופ, המיקום שלו תוכנן כך שכשהוא יסגר עד הסוף החלק האחורי / תחתון של הרכב יהיה 2 - 3 ס"מ מהקרקע וכך גם הרכב לא יגע בקרקע וגם הבולם הראשי לא ייסגר עד הסוף.

לא נראה לי שיכולתי לתכנן את זה אחרת , האם לא כך ?

אתה צודק שקוטר הגלגל קובע את הסגירה (עוד יתרון של גלגל גדול...) ולכן אם מיקמת את הבאמפסטופ נכון - זה אומר שהבולם לא מנוצל. אתה יכולת להעמיד אותו יותר ניצב, או קרוב יותר לקצה הזרוע, ככה שהוא יסגר כמעט עד הסוף - היית מקבל את אותו מהלך גלגל, אבל עם בולם באופן טבעי קשיח יותר, שמנצל יותר מהמהלך שלו. זה אומר שורה תחתונה, פחות התחממות.

אני רואה שלהזיז את חיבור הבולם על הזרוע יהיה קשה, אולי יהיה קל יותר להזיז את נקודת החיבור בשלדה בכמה ס"מ כך שהבולם יהיה ניצב יותר לזרוע.

בכל מקרה, לא מדובר כאן על מכשלה קריטית - פשוט על ניצול פחות יעיל של הבולם.

חנן גולומבק
18-05-10, 17:18
קונה מיסב קצה נקבה במידה המתאימה להברגה של התופסן שייצרת (שגם שם הריתוך נמצא במקום לא טבעי), ותופס אותו לשלדה עם בורג ואוזניים בדומה לבולם. לא צריך מיסב קצה איכותי - משהו מסחרי זמין מספיק טוב.

אם תוכל לצרף סכימה של מה שאתה מתכוון אני אשמח, תודה.

itay
19-05-10, 01:16
אם תוכל לצרף סכימה של מה שאתה מתכוון אני אשמח, תודה.

אני חושב שנמרוד התכוון למשהו כזה :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24350&stc=1&d=1274217341

איתי.

עידן הגז
19-05-10, 07:35
אתה צודק שקוטר הגלגל קובע את הסגירה (עוד יתרון של גלגל גדול...) ולכן אם מיקמת את הבאמפסטופ נכון - זה אומר שהבולם לא מנוצל. אתה יכולת להעמיד אותו יותר ניצב, או קרוב יותר לקצה הזרוע, ככה שהוא יסגר כמעט עד הסוף - היית מקבל את אותו מהלך גלגל, אבל עם בולם באופן טבעי קשיח יותר, שמנצל יותר מהמהלך שלו. זה אומר שורה תחתונה, פחות התחממות.

אני רואה שלהזיז את חיבור הבולם על הזרוע יהיה קשה, אולי יהיה קל יותר להזיז את נקודת החיבור בשלדה בכמה ס"מ כך שהבולם יהיה ניצב יותר לזרוע.

בכל מקרה, לא מדובר כאן על מכשלה קריטית - פשוט על ניצול פחות יעיל של הבולם.[/quote]

נמרוד שלום !

אם הבנתי אותך נכון אתה קצת טועה.

כרגע יש לחנן מהלך מתלה אופטימלי לפי התכנון של הבאגי(ציריות .גובה ועוד)

אם הוא ישנה את מיקום הבולמים יקרו שני דברים:

האחד הבולם יתחממם יותר בגלל שהבולם יעבוד את כל המהלך שלו כל הבולם מתחמם

וכל השמן בבולם מתחמם לכל אורכו כשכרגע בערך לפי הסרטוט עובד רק 85% מהבולם.

דבר המשאיר "קטע" קר ולא כל השמן מתחמם ולכן באופן טבעי הבולם יהיה יותר קר.

בדיעבד חנן יכל לקנות בולם יותר קצר ויותר זול ולחסוך קצת אבל כרגע כשאלו הנתונים

הקיימים עפי דעתי זה בסדר (יכול להיות שאני טועה:D)

לגבי הדבר השני ברגע שהוא ימקם את הבולם פנימי יותר על מנת לקבל יותר מהלך בולם

העומס על הזרוע (שבמציאות נראת יותר טוב ויתר חזקה מאשר בתמונות) יהיה גדול מאוד

ויוכל לגרום לעיות וכיפוף בזרוע .

בנוסף מיקום פנימי יותר של הבולם גורם לו להיות יותר"רך" ולא יותר קשה בגלל

אורך הזרוע .

מקווה שעזרתי!

נ.ב- חנן הרכב נראה הרבה הרבה הרבה יותר יפה ומרשים במציאות מאשר על גבי הפורום!!!

אם היית בא לחולון היינו גומרים אותו לחוצה:roll::roll::roll:(באילת יותר מידי חם!!!!!!!!!!!!!)

חנן גולומבק
19-05-10, 09:06
אני חושב שנמרוד התכוון למשהו כזה :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24350&stc=1&d=1274217341

איתי.

איתי תודה, הבעיה עם השיטה הזו היא שאפשרות הכיוונון של המותחן קטנה מאד ומוגבלת לאורך התבריג (הקצר) של מיסב הקצה.

חנן גולומבק
19-05-10, 09:11
.[/quote]
חנן הרכב נראה הרבה הרבה הרבה יותר יפה ומרשים במציאות מאשר על גבי הפורום!!!
אם היית בא לחולון היינו גומרים אותו לחוצה:roll::roll::roll:(באילת יותר מידי חם!!!!!!!!!!!!!)[/quote]

דודי תודה רבה , היה כייף לארח אתכם בבייתי. אם הייתי בא לחולון הבאגי בטח היה מוכן כבר לחוצה ישראל 2008 :wink: .

חנן גולומבק
19-05-10, 09:26
עכשיו שמעו סיפור, אתמול בלילה אני חוזר הבייתה מארוחת חג משפחתית וליד הדלת עומד קרטון ועליו הלוגו של מיכל המים BOOBY , בפלאפון אני מקבל הודעה " קבלת מיכל BOOBY מתנה לחג" רגע לפני אני קולט במשעול שלי ג'יפ ועליו שני מיכליי BOOBY אני מבין שמי שהביא את ה BOOBY ושם אותו ליד הדלת שלי הוא בודאי מי שנוהג בג'יפ. אני רץ החוצה ופוגש את "אבי פילו" יזם ויצרן ה BOOBY שהחליט להעניק לי אחד כזה מתנה. אנחנו עושים הכרה, אבי ואשתו טליה באו לחופשה באילת . אבי מוציא את ה BOOBY מהאריזה זורק אותו על הרצפה ודורך עליו. אתם קולטים ? מיכל שעשוי חומר שמזכיר קלקר אבל הרבה הרבה יותר חזק ולא קורה לו כלום.

בקיצור קבלתי מתנה נפלאה לחג, ה BOOBY יורכב כמובן בבאגי.

אז אבי וטליה תודה רבה וחג שמח.

והנה קישור לכתבה על ה BOOBY שהתפרסמה כאן בג'יפולוג.

http://www.jeepolog.com/566.html

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24356&stc=1&d=1274246249

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24357&stc=1&d=1274246249

itay
19-05-10, 10:06
איתי תודה, הבעיה עם השיטה הזו היא שאפשרות הכיוונון של המותחן קטנה מאד ומוגבלת לאורך התבריג (הקצר) של מיסב הקצה.

ומה אתה אומר על זה - יש גם כיוונון גס - מבורג לבורג, וגם כיוונון עדין - תבריג המייסב :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24359&stc=1&d=1274249176

איתי.

נמרוד
19-05-10, 10:31
דודי - אנחנו רוצים שהבולם יעבוד על כמה שיותר מהמהלך שלו - בולם שעובד על חלק מהמהלך שלו, כמו שכתבת, מחמם רק חלק מהשמן - ולכן החלק הזה של השמן מתחמם יותר! זו בדיוק הבעייה עליה אני מדבר, רק שאתה מבין אותה הפוך מהמציאות. אנחנו רוצים שכל הנוזל ישתתף בעבודה, וכך אנרגית החום תתחלק בצורה שווה יותר, פילוג הטמפרטורה יהיה אחיד יותר ונמוך יותר. לכן מבחינה זאת, של טמפרטורת עבודה, תמיד עדיף בולם ארוך יותר, שעובד על פני קרוב ל100% מהמהלך שלו. לא נכון היה לקנות בולם קצר יותר - להיפך. חנן היה יכול להתקין גם בולם 18", לשים אותו ממש קרוב לגלגל וכמעט ניצב, והוא היה מקבל בולם שהמהלך שלו ומהלך הגלגל קרובים מאד - וזה מצויין מכל ההיבטים. הבעייה היחידה עם זה היא שדה ראייה - ולכן מקדימה אתה לא יכול לעשות את זה, כי יהיה לך בולמים עומדים בגובה העיניים של הנהג. אבל מאחורה? שום בעייה.

איתי - זה לא מה שהתכוונתי... אני אמצע זמן מתישהו לצייר. יש אגב אינספור דרכים, רובן פשוטות מאד, רק צריך לשים לב לפרטים ולכוחות הגדולים שמועברים דרך הרצועה.

חנן - האם קיצור והארכת הרצועה לא מספיקה? למה אתה צריך יכולת כיוון מעבר לכך? וכמה ס"מ של כיוון נוסף אתה צריך?

חנן גולומבק
19-05-10, 11:54
חנן - האם קיצור והארכת הרצועה לא מספיקה? למה אתה צריך יכולת כיוון מעבר לכך? וכמה ס"מ של כיוון נוסף אתה צריך?

בניתי את זה ככה שאורך הרצועה נשאר קבוע ואי אפשר לשנות אותו בתנאי שדה. כל הכיוונון מתבצע בקלות על ידי הבורג. מכיוון שמדובר באב טיפוס השארתי לעצמי מרווח גדול לשינויים .

עשה טובה וצייר את מה שהתכוונת בהקדם, אני רוצה להתקדם מחר ולסיים עם הגובלים.

גל שחם
19-05-10, 13:33
חנן, מה הקשר בין אב טיפוס לאורך רצועות הגבלה ?

מהלך המתלה ידוע, פשוט מאד, תן למתלה להיפתח עד שהבולם פתוח עד הסוף.
זהו המהלך המקסימלי, אורך הרצועה צריך להיות כזה שיגביל את הפתיחה פחות 1.5-1 ס"מ.
אין צורך יותר ואין סיבה פחות.
רק שהפתיחה המקסימלית לא תגרום נזק לבולם ושהרצועה תגביל את הפתיחה.

בדרך כלל מה שעושים, מיצרים תושבות ומזמינים את הרצועות אחרי.
נכון, שאם יש לך כבר רצועות, התהליך ידרוש תאום וכיוון ,כיוון שאינך יכול למקם את התושבות היכן שאתה רוצה.

אני ממליץ לזרוק ולהתחיל מהתחלה. להכין מקום, בורג, ורק אחרי להזמין סט רצועות.

גל.

חנן גולומבק
19-05-10, 15:33
חנן, מה הקשר בין אב טיפוס לאורך רצועות הגבלה ?

היי גל
ברכב שלך הרצועות מגנות רק על הבולם.
ברכב שלי שמונע כידוע על יד טראנסאקסל הרצועה אמורה להגן מלבד על הבולם גם ואולי אפילו יותר מכך על הצירייה.
וכאמור בגלל שהכל אצלי זה מו"פ , אני משאיר לעצמי מרחב פעולה.

הצפרדע
19-05-10, 22:44
היי גל

ברכב שלי שמונע כידוע על יד טראנסאקסל הרצועה אמורה להגן מלבד על הבולם גם ואולי אפילו יותר מכך על הצירייה.

זה פשוט לא נכון.

ברכב שלך, כמו בכל רכב, מה שעוצר את המתלה(אם אין רצועת הגבלה) הוא הבולם.

הבולם שלך יעצור את המתלה לפני שהציריה תיפגע, או תתקרב לסוף המהלך.

אם לא זה המצב, אז המתלה האחורי שלך מתוכננן רע מאד.

בדיוק כמו שגל כתב - נותנים לבולם להיפתח עד הסוף, כלומר עד שהמתלה תלוי עליו, ואז סוגרים 2 ס"מ. אני אומר 2 ס"ס ולא פחות, מכיוון שלרצועות יש התארכות מסויימת תחת עומס, ולא כדאי לקחת סיכונים מיותרים. אם היית משתמש בשרשרת הגבלה ולא ברצועה, היית בשקט יכול לסגור רק 1 ס"מ.

זהו נושא סגור, פתור ולא שנוי בשום מחלוקת, ואין לזה שום קשר ל"רכב נסיונ"י, ל"מו"פ" ולשאר הניחושים שלך לגבי מה שיהיה עם הרכב.

אתה באמת לא חייב לעשות מה שיעצו לך למעלה, בעיקר כאשר נראה שלא הבנת את הענין, אבל אין ספק שזה מה שצריך לעשות.

בלי קשר, אתה פשוט חייב לבדוק מה קורה עם הציריה כשהמתלה תלוי על הבולם - אם היא לא מסתובבת חופשי לגמרי, יש לך בעיה רצינית שאתה חייב לטפל בה לפני הכל.

חנן גולומבק
20-05-10, 00:26
נותנים לבולם להיפתח עד הסוף, כלומר עד שהמתלה תלוי עליו, ואז סוגרים 2 ס"מ. אני אומר 2 ס"ס ולא פחות, מכיוון שלרצועות יש התארכות מסויימת תחת עומס, ולא כדאי לקחת סיכונים מיותרים.

זה בדיוק מה שעשיתי אני פשוט לוקח מקדם ביטחון נוסף , זה הכל.
גם כשהמתלה תלוי על הבולם הצירייה מסתובבת חופשי.
תודה.

חנן גולומבק
21-05-10, 16:35
גובלי המהלך האחוריים מותקנים , נמרוד תודה על העצה בדבר הארכת התושבת, השתמשתי בה.
גם האופטימה החדש תפס את מקומו, כבל גז מחובר ואפילו ה BOOBY "התיישב מעל הרדיאטור בנוחות.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24402&stc=1&d=1274445065

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24403&stc=1&d=1274445065

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24404&stc=1&d=1274445065

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24405&stc=1&d=1274445065

שחר דורון
21-05-10, 21:37
נראה טוב....
מתי ייסע?

ד"א , המשולש הקטן שהוספת בחיבור של הרצועות :confused:

חנן גולומבק
21-05-10, 21:52
נראה טוב....
מתי ייסע?

ד"א , המשולש הקטן שהוספת בחיבור של הרצועות :confused:

בע"ה בקרוב :cool:
אני מבין שלא אהבת את התוספת הקטנה , אז הנה הצד השני לשיפור מצב הרוח :D

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24424&stc=1&d=1274464220

שחר דורון
21-05-10, 22:05
סתם רעיון...
האדום זה יעני עוד אחד בצד שני...

המהדרין גם יעבירו צינור בחור התחתון מבין השלושה....

חנן גולומבק
21-05-10, 22:21
הבנתי.
טוב כשזה ייתלש ;) , אני אקח בחשבון את הרעיון שלך.
תודה.

דא"ג החורים זה רק לחיסכון במשקל או שיש לזה עוד יתרונות ?

שחר דורון
21-05-10, 22:35
אם מעבירים צינור דרכם , זה נותן אחלה של נעילה לכל הסיפור ...
אם יופי נחשב ייתרון אצלך , אז כן...
משקל זה גם נחמד..

;)

אמרת שהציריה לא מתפרקת בסוף המהלך של הבולם בלי הרצועה?

חנן גולומבק
22-05-10, 00:25
אמרת שהציריה לא מתפרקת בסוף המהלך של הבולם בלי הרצועה?

נכון.

חנן גולומבק
26-05-10, 17:40
אתמול ב 2200 אספתי את הכילים נכנסתי הביתה ואמרתי לילדים ולאשה, הבאגי מוכן.
זה לקח שנתיים ו 8 חודשים מרגע תחילת הבנייה ממש , 986 תגובות ו 71,302 צפיות בשרשור (נשבר כאן איזה שיא ?) ,
אין סוף עליות ומורדות במצב הרוח, אין סוף נקודות שבירה של " למה לעזעזל הכנסתי את עצמי ?"
אין סוף שעות עבודה, טלפונים ו מיילים לארה"ב והרבה הרבה הרבה כסף !!!

כאן המקום להודות לכל מי שעזר לי:

ראשונה ראשונה חביבה אשתי היקרה שסבלה בשקט כמעט 3 שנים, ואפשרה לי לבלות עם ערמת ברזלים הרבה יותר מאשר עימה.

ארנון שושני שייצר את השלדה והמתלים והבין רק על פי תמונות ושיחות, מה שאני רוצה.
ארז אברמוב שהתקין את מערכת הבלמים וההגה
עידו לוריא אשר על החיפויים היפיפיים
ינון רובינשטיין אשר על החשמל
אבי פילו על מיכל ה BOOBY
נמרוד מלר ואסף קציר על העזרה המקצועית
אלפי תודות לאבא שלי על תמיכה ללא גבול ולאחי בני על העזרה במשלוחים מארה"ב
גל שחם על המצבר והעידוד
ברוך טולדנו , לירן סברוב, הלל סגל, צביקה כהן, ארי וקובי הקיבוצניקים השכנים, שי משה, רפי כהן, אריק שמר, שגיא מרקמן, עו"ד משה קריספין, דודי פרץ, רפי כהן ועוד ועוד ועוד כל מי שעזר , הקשיב ונתן עצות. בטוח שכחתי כמה אז עמכם הסליחה.

הבאגי עדיין לא מוכנה למרוצים ועדיין חסרים:

צמיגים, ציוד ניווט, מערכת קשר, פנסים , מראות, מטפים, עגלה, מושבים וחגורות בטיחות חדשים ועוד,,,

נסיעת בכורה בקרוב.

יש למה לצפות ;)

kobiarava
26-05-10, 17:49
מברוק!!!

חנן, דבר איתי אם תרצה ג'יפ ליווי (או חילוץ) בנסיעות המבחן.

אנחנו ממתינים לתמונות מחוץ לחצר...

קובי

עידו לוריה
26-05-10, 19:58
חנן העלתה לי חיוך גדול מזל טוב .
הריון ארוך אבל שווה .
קובי הוא לא זז כי חסר לו החלק הכי חשוב ... מדבקות של ARMADILLO RACINGחנן הן בתנור.
עידו

freeline
27-05-10, 00:42
בשעה טובה

באמת באמת כל הכבוד לחנן על הסבלנות וההתמדה האין סופית באמת שהיה לי את הכבוד לעזור
ואמשיך לעזור בכל דבר!

יאללה חנן תן בראש....:cool:

ניפגש על דרכי האפר :)

ארי כהן.

arnonshoshani
27-05-10, 07:35
חנן,

המון מזל טוב ושנראה המון פודיומים ראשונים בקרוב!!!:D

ארנון

zagi
27-05-10, 21:29
לו לו לו לו לו לו לו ........

המון מזל טוב , ויאללה מחכים לנסיעת הבכורה שחבל"ז אם לא תהיה מתועדת בווידאו .

:D:D:D

חנן גולומבק
28-05-10, 20:23
היום הגדול הגיע. היום בבוקר הוצאנו את GO-2 לנסיעת מבחן בשבילים הקרובים לבית. נסענו כשעה ובדקנו את כל המערכות וכמובן נסענו לשקול את התינוק במחצבה הקרובה.

1340 ק"ג עם שני גלגלי ספר, היי ליפט ו25 ליטר דלק במיכל.

כלומר הבאגי שוקל 1385 ק"ג עם מיכל דלק מלא, אני מאד מאד !!! מרוצה. :D

סיכום ביניים: המנוע מרגיש חלש במקצת, מערכת הקירור פועלת מצויין, הבלמים עדיין לא מכוונים ב100 אחוז, המתלים והבולמים מגהצים היטב .

בעיה אחת, הבאגי "בורח " לי לצדדים כלומר אני צריך לעבוד הרבה עם ההגה במהירות גבוהה. צריך לבדוק מה גורם לזה, האם זה בגלל שהפרונט עדיין לא מכוון או אולי הבעיה נובעת מהדיפרנציאל מוגבל ההחלקה שנמצא בתוך הטראנסאקסל.

בקיצור יש מה לעשות ולשפר. בגדול אני מאד מרוצה , יצאנו לנסיעת מבחן ראשונה של כשעה וחזרנו בנסיעה ללא שום תקלה.

סרטים עדיין אין ועמכם הסליחה, האילתים חלשים ב טכנולוגיה גבוהה :roll:

אבל הנה כמה תמונות מהאירוע.

שי משה
28-05-10, 20:31
מברוק סוף סוף אילתי נוסף

מחר ניפגש אני יוצא לכיון חצבה דרך קטורה קובי יש קפה היום סימתי הרכב מוכן לחוצה ישראל

עידו לוריה
28-05-10, 20:35
חנן אני יכול לתאר לי איזו התרגשות... מברוק.
בקשר להגה זוכר שאמרתי לך על במפסטיר זה יכול להיות גם הסיבה .
עידו

OP2000
28-05-10, 20:43
חנן מזל וברכה, כיף לראות שאתה כבר נוסע.

freeline
28-05-10, 21:16
חנן, כל הכבוד! ממש כייף לראות את הבאגי זז בכוחות עצמו.

אשמח לראות מקרוב;)
ארי כהן.

הצפרדע
28-05-10, 23:33
בעיה אחת, הבאגי "בורח " לי לצדדים כלומר אני צריך לעבוד הרבה עם ההגה במהירות גבוהה. צריך לבדוק מה גורם לזה, האם זה בגלל שהפרונט עדיין לא מכוון או אולי הבעיה נובעת מהדיפרנציאל מוגבל ההחלקה שנמצא בתוך הטראנסאקסל.

קודם כל - מזל טוב והרבה ברכות מקרב לב ואיחולי הצלחה ושמחה עם הבאגי.

שנית, הנה תמונה שמסבירה למה הרכב זורק ובורח - אין לזה שום קשר לדיפ' או לטראנסאקסל.

לא בעיה גדולה לתקן את זה, אבל בהחלט צריך לתקן.

אקרמן בכלל לא צריך להוות כאן שיקול.

כשתרצה, אשמח להסביר ולדבר על זה.

הצפרדע
29-05-10, 00:14
תראה גם את הצד השני - למרות שקשה בד"כ לראות את הדברים מתוך תמונות, התופעה בולטת למדי ואי אפשר לטעות בה.

-->