PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי T1 של חנן גולומבק, פרויקט בתהליך

עמודים : 1 2 3 4 [5] 6

חנן גולומבק
29-05-10, 00:55
תראה גם את הצד השני - למרות שקשה בד"כ לראות את הדברים מתוך תמונות, התופעה בולטת למדי ואי אפשר לטעות בה.

תודה לכל המברכים.

ברוך אשמח אם תוכל להסביר מה אני רואה בתמונה שצירפת. האם זה קשור לחוסר המקבילות שבין האפ- רייט לקו האנכי שמחבר בין המיסבים של הזרועה התחתונה והעליונה ?

האם הבעיה רק בצד אחד או בשניהם ?

תודה.

הצפרדע
29-05-10, 01:21
לא שייך בכלל למקבילות שהזכרת.

נראה שיש שגיאה (בשני הצדדים, כמובן) בתכנון המקבילית של המשולשים ביחס לזרוע ההיגוי, מה שגורם לבאמפסטיר = כאשר הגלגל עולה או יורד, זרוע ההיגוי עולה ויורדת באופן שגורם לגלגל לזוז הצידה TOE IN ו TOE OUT, מה שיוצר היגוי לא רצוני. ז"א שהזרוע פשוט דוחפת או מושכת את הגלגל בזמן תנועתה האנכית.

באופן ציורי/עקרוני, הצורה האידיאלית תהיה כמו בציור הרצ"ב, אם כי הצורה הזאת מבטלת זוית אקרמן, דבר שהיה יכול להיות חשוב ברכב כביש בסיטואציות מסוימות, אבל הוא לא ממש נספר ברכב שטח הנע על קרקע חולית שבה האחיזה איננה טובה, ועל אחת כמה וכמה ברכב 2X4 שבו איו הנעה לגלגלים הקדמיים.

אתה חייב לשאוף למצב שבו תנועת המתלה לא תגרום לגלגל לזוז ימינה או שמאלה - הדבר הוא קריטי בסגירה ופחות משמעותי בפתיחה, בעיקר בסוף מהלך הפתיחה.

מה שרואים אצלך במערכת הזאת, הוא שזרוע ההיגוי רחוקה ממצב של עקיבה אחר תנועת המתלה, מכיוון שהיא לא בתוך הטרפז. יש כמה דרכים ליצור עקיבה נכונה, כמו למשל הצבת זרוע ההיגוי על היקף הטרפז או הזזתה ימינה או שמאלה מן ההיקף בשני הצדדים או שינוי הזוית שלה, כלומר שהיא לא תהיה מקבילה ממש למשולשים.

אצלך קיימת מקבילות כמעט מושלמת של הזרוע למשולשים, אבל הזרוע נראית ארוכה, ארוכה מידי, ולכן היא דוחפת את הגלגל הצידה בזמן עבודת המתלה.

הדבר בא לידי ביטוי בעיקר במהירויות גבוהות, וככל שתיסע מהר יותר כך הרכב יותר ייזרק ויהפוך קשה מאד לשליטה.

חנן גולומבק
29-05-10, 09:05
אצלך קיימת מקבילות כמעט מושלמת של הזרוע למשולשים, אבל הזרוע נראית ארוכה, ארוכה מידי, ולכן היא דוחפת את הגלגל הצידה בזמן עבודת המתלה.

או קיי , אז אם אני מבין נכון אני צריך לשאוף לזרועות היגוי קצרות יותר.את זאת אני יכול השיג על ידי שינוי במיקום התושבות של זרועות ההיגוי על האפ רייטס , נכון ?

אבל בכמה צריכות להיות זרועות ההיגוי קצרות יותר ?

הצפרדע
29-05-10, 10:36
או קיי , אז אם אני מבין נכון אני צריך לשאוף לזרועות היגוי קצרות יותר.את זאת אני יכול השיג על ידי שינוי במיקום התושבות של זרועות ההיגוי על האפ רייטס , נכון ?

אבל בכמה צריכות להיות זרועות ההיגוי קצרות יותר ?

תביט בשרטוט שהעליתי בהודעה הקודמת, ותנסה למקום את התפוח של הזרוע שיושבת באפרייט, על הקו הדמיוני המחבר בין שני תפוחים של שני המשולשים.

בעצם, הנה שני שרטוטים - הראשון של המצב הקיים אצלך, והשני של המצב הנכון. המצב הנכון המשורטט הוא אחת האופציות האפשריות, והיא נראית לי הכי קלה לביצוע במקרה שלך.

חנן גולומבק
29-05-10, 11:07
הבנתי. יחד אם זאת כשאני מסתכל על הרכב ה"יציאה" של זרוע ההיגוי מחוץ ל "טרפז" היא קטנה מאד. נעשה עוד בדיקות.

ברוך תודה.

עידן הגז
29-05-10, 12:00
חנן מזל טוב!

שאלה-איזה דגם מנוע סוברו זה וכמה כוחות סוס יש לו(או לפחות היו לו בימיו הטובים;)) ?

עידן הגז
29-05-10, 12:08
בקשר לבעיה בהיגוי נתקלתי בבעיה בעבר והפיתרון יותר פשוט ממה שנדמה

אל תיגע בזרוע ההיגוי בחלק של הגלגל הכול כבר בנוי שם טוב וחזק

פשוט תאריך את המתקן של הזרועות על המסרק של ההגה בחלק הפנימי (המרכזי) של

הבאגי ואז תקבל זרוע יותר "קצרה".

עוד המלצה קטנה פרק את אחד הבולמים מאחד הצדדים ופשוט תרים ותוריד את המתלה מסוף

מהלך לתחילת מהלך במקביל קח מטר מזרוע ההיגוי בצד הגלגל ומקם את המטר בנקודה

מסוימת בצד השני בבאגי עד שתגיע לנקודה שאתה מעלה ומוריד את המתלה (כמובן בלי להוזיז

את הגלגל ימינה שמאלה)ואז תראה שהמטר לא משנה מידה.

וזה לא מסובך כמו שזה נשמע תרצה הסבר יותר מדויק בטלפון דבר איתי!:grin:

עידן הגז
29-05-10, 12:12
עוד נקודה חשובה ששכחתי יש מצב שאם תאריך את זרוע ההיגוי(כלפי המרכז) גם לא

יהיה שינוי בהיגוי .

תעשה את הבדיקה עם המטר ותעדכן אותי

חנן גולומבק
29-05-10, 17:09
חנן מזל טוב!

שאלה-איזה דגם מנוע סוברו זה וכמה כוחות סוס יש לו(או לפחות היו לו בימיו הטובים;)) ?

2200 עם 136 כ"ס (ללא טורבו) EJ22 .

תודה על כל העצות, אני אנסה ואדווח.

נמרוד
30-05-10, 01:28
העצות של ברוך נכונות. הגיאומטריה נראית כאילו יש בה באמפסטיר משמעותי. אם זכרוני לא מטעה אותי, דיברנו על זה לפני שנה באילת... אבל רצוי לבדוק פיזית, כמו שדודי הציעה - להרים ולהוריד את הגלגל ולבדוק בכמה זוית ההיגוי משתנה, מבט חזית של המתלה בלבד לא מספר את כל הסיפור. אני מניח גם שזה משהו שבדקת עם ארנון ו/או עם ארז כשהרכבתם את מסרק ההגה וזרועות ההיגוי.

חוץ מזה, לא ברור שזה ההסבר, או ההסבר היחיד בכל אופן, לתחושות שלך.אםהפרונט לא מכוון ברמה בסיסית אז זה בהחלט הזמן לבצע - כיוון toe-in להתכנסות קלה, זוית קסטר (3-4 מעלות לפחות, ואם אין אותם - זה הסבר טוב מאד לחוסר היציבות שאתה מתאר). בדוק גם את הtoe-in של הגלגלים האחוריים.

וחוץ מזה... עזוב שטויות, מזל טוב ענק, החלום מתגשם, איזה כיף, להתראות עוד שבועיים בסוף החרמון אילת - הפעם אתה לא מתחמק עם תירוץ של "יום נישואין" - שריין את הערב!

arnonshoshani
30-05-10, 07:28
חנן שלום

המון מזל טוב על ביתוק הבתולין

אני די עם נמרוד דודי וברוך בקשר לבדיקת הבאמפ סטיר. אני מקווה שארז אברמוב עשה את כל החישובים הנכונים לפני התקנת מסרק ההגה והמוטות המקשרים.
האם כיוונתם את זווית הקאסטר בזרועות העליונות ??
כמו שדודי הציע זו בדיקה פשוטה מאד. פרק את הבולם ותזיז את הזרועות בין שני קצווי המהלך. הנאבה לא אמורה להסתובב (בכיוון ההיגוי).

ושוב המון מזל טוב

ארנון

עידו לוריה
30-05-10, 08:26
כמו שכתבתי קודם יש לרכב במפסטיר ,כאשר הרכב היה אצלי (עכב ביצוע העבודה על המתלים הקדמיים ) מדדתי לו את הבמפסטיר ויש לו 4 ס"מ וזה הרבה כבר אז אמרתי לך שרוב הסיכוי שצריך לטפל בבעיה , ברוך צודק בדרך הטיפול וזה לא מסובך , כל מה שצריך זה דיסק ורתכת וקצת ברזלים ואת כל זה יש לך.
עידו

עידו לוריה
30-05-10, 08:42
שחכתי דבר חשוב , צריך גם להתחשב בגובה הריתום להפרייט .
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24627&stc=1&d=1275194468
עידו

מוטי אלמגור
30-05-10, 10:25
מזל טוב, חנן!
כל הכבוד!

עידו, הצדק עימך.
גובה הריתום ל-Upright ביחס לגובה קצוות המסרק משמעותי.
למרות ההבדל הקיצוני במהלכי המתלה בין הבאגי של חנן למכונית שלי, מה שלמדתי בזמן תכנון המתלה הקדמי אצלי הוא שכדי למנוע באמפ סטיר, מה שאתה רוצה לעשות הוא למקם את הזווית היחסית של מוטות ההיגוי בתור הממוצע של הבדלי הזוויות בין הזרוע התחתונה לעליונה ביחס לגובה של נקודות העיגון של הזרועות.

אני מודה שתיאור שלי נשמע מבלבל לאללה ומניח שזה יותר ברור בדיאגרמה של מתלה כמו אצלי שיש הבדלים משמעותיים בזוויות בין הזרועות העליונות לתחתונות, בבאגי הן נראות מקבילות או לפחות קרובות מאוד למקבילות.

אם אני אנסה לתת דוגמא מספרית לתיאור, אז בוא נעבוד לרגע עם מספרים עגולים ונאמר שיש 10 ס"מ הבדל בגובה נקודות העיגון הפנימיות של הזרוע העליונה לתחתונה ו-20 ס"מ הבדל בגובה נקודות העיגון החיצוניות.
עכשיו בוא גם נאמר שזרוע התחתונה מקבילה לקרקע והעליונה נמצאת בזווית של 10 מעלות.

משמע, אם תציב את חלקו פנימי של מוט ההיגוי (המפרקים החיצוניים בצידי המסרק) בגובה של 3 ס"מ מעל נקודת העיגון הפנימית של הזרוע התחתונה, נקודת העיגון החיצונית של מוט ההגה צריכה להמצא בגובה של 6 ס"מ מעל נקודת העיגון החיצונית של הזרוע התחתונה ומוט ההיגוי יימצא בזווית של 3 מעלות.

במקרה של חנן, הבעיה נשמעת לי כמו משהו שהצבה פשוטה של המספרים בתוכנה בסיסית כמו Wishbone שכתבתי עליה בעבר תאפשר למצוא את המיקום הרצוי של מסרק ההגה במדויק כדי להביא הבאמפסטיר ל-0.
שום דבר שכמה דקות של עבודה עם הראש וסרט מידה לא יכולות לבצע לפני שמוציאים את הדיסק והרתכת ;)...

מוטי

חנן גולומבק
30-05-10, 12:09
חברים יקרים. תודה רבה עבור כל הרעיונות הטובים. הכל ילקח בחשבון ויבדק.

מוטי ידידי ,,, דיסלקטים כמוני לא מסוגלים לקרוא משפטים כאלה :

" למקם את הזווית היחסית של מוטות ההיגוי בתור הממוצע של הבדלי הזוויות בין הזרוע התחתונה לעליונה ביחס לגובה של נקודות העיגון של הזרועות. " :shock:

אני אקרא את זה 20 30 פעם אולי יפול לי האסימון :cool:.

בכל אופן תודה רבה .

נמרוד
30-05-10, 18:56
באמפסטיר 0 אין ולא יהיה, קרוב מאד לאפס אפשרי ככל שמהלך המתלה קטן יותר. ברכב לאספלט עם מהלך מתלה של אינצ'ים בודדים, אפשר להגיע לבאמפסטיר קלוש באמת - מצד שני שם על האספלט גם חלקי מילימטר של באמפסטיר משפיעים - לא ככה מוטי?

עד עכשיו כולם דנו בבעיה כדו-מימדית, והיא אכן בקרוב כזו. בדו מימד הכלל הוא שנקודת הריתום הפנימית והחיצונית יהיו על הקוים שמחברים את הזרועות, ובאותו יחס - בדיוק כמו שעידו צייר ולדעתי זה גם בדיוק מה שמוטי הסביר במילים אחרות.

גם אז, הבאמפסטיר אינו אפס.רק במקבילית אמיתית הוא יהיה אפס, ומה לעשות משיקולים אחרים מתלה הוא לעיתים רחוקות מקבילית. המחשה בשלוש התמונות מטה (המספרים לא מחייבים) - רואים את השינוי באורך זרוע ההיגוי.

במציאות, אי אפשר אפילו להגיע לזה, כי הבעייה תלת מימדית. גם אם מגיעים למצב קרוב לאידיאלי הנ"ל כשההגה באפס, ובמבט על מוטות ההיגוי באמת מקבילים לזרועות המתלה, הרי ששכל שינוי בזוית ההיגוי משנה את זוית המוט ומכניס עוד שינוי.

תכלע'ס אפשר ידי תכנון להגיע לבאמפסטיר של מ"מ ספורים בקצה הגלגל על פני כל המהלך של רכב שטח בגודל מלא, תוך שימור זוית אקרמן חיובית, וזה מספיק טוב לכל צורך ועניין. אם רק תתקרב למצב הדו-מימדי הרצוי, זה יהיה די והותר במציאות. אפשרי להקטין את הבאמסטיר לעשירית מ4 הס"מ שעידו מדד.

מוטי אלמגור
30-05-10, 20:23
נעשה ניסיון לתאר בדיאגרמה את מה שנשמע מבלבל לאללה במילים.
A,B ו-C הם שלושה גבהים שונים שתיאורטית ניתן להציב בהם את מוטות ההיגוי.
מה שניסיתי לתאר במילים זה את היחס בין הבדלי הזוויות לגובה, באיזה גובה שתציב את מסרק ההגה גובה הבול-ג'וינט החיצוני צריך להיות במקום שבו זווית מוט ההיגוי מחלקת את הפרשי הזוויות בין הזרוע העליונה לתחתונה כאילו כולם יצאו מאותה נקודה תיאורטית במרחב אותה מייצג ה-0.

נמרוד, כמו שאמרת על אספלט באמת כל מ"מ משפיע.
בהתייחס לבעיה כמשהו תלת מימדי, כאן באמת התוכנה Wishbone עוזרת כי ניתן להזיז בה את מסרק ההגה גם על ציר האורך.

מוטי

נמרוד
30-05-10, 20:45
Solidworks עוזר אפילו יותר... :D

חנן גולומבק
30-05-10, 22:03
לאבא שלי ולי יש כזו בדיחה פרטית, הוא שואל אותי "כמה חזק סגרת את הבורג ?" ואני עונה "מוות". זאת אומרת הכי חזק שאפשר , יותר חזק ממה שבאמת צריך.

ביום שבת יצאנו שוב לשטח והוא נהג, אחרי 5 דקות הוא עוצר ואומר לי " תגיד אתה נורמלי ? אין לך בכלל הגה, ההגה נורא קשה , כמה חזק סגרת את הקינג פין ? " ואני עונה ,,, "מוות".

הוא הסתכל עלי במבט שמסתכלים בדרך כלל על כאלו שכבר אין להם שום סיכוי.

טוב חזרנו הביתה , שמנו את GO-1 על ג'ק וניתקנו את זרועות ההיגוי, ניסינו לסובב ביד את הגלגלים ימינה שמאלה כל אחד בנפרד, אתם כבר מתארים לעצמכם ש קל, הם לו זזו.

היום שחררתי את הקינג פינים מאחיזת ה :" מוות" שלהם ואני מחכה לקבל שני אומי "כתר" מתל אביב (באילת אין ) האומים יסגרו קלות ויאובטחו על ידי פינים פצילים. חוץ מזה מצאתי עוד כמה נקודות לאורך מוט ההגה והמסרק שהקשו על סיבוב ההגה.

יכול להיות שלא במפסטיר ולא נעליים ושפשוט ההגה לא חזר בקלות אחרי סיבוב וזה מה שגרם ל"רדיפה" אחר הפרונט. נחיה ונראה, הלואי שזו אכן הבעיה.

בינתיים הנה עוד כמה צילומים מהנסיעה הראשונה. אפילו "הצלחתי" לתקוע :confused: את GO-1 על תלולית מרוב האטרף.

תודה רבה לשי קיסוס מחוף http://www.kisuski.co.il/ שתמיד נמצא בשטח כשצריך אותו .

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24662&stc=1&d=1275242189

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24663&stc=1&d=1275242189

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24664&stc=1&d=1275242189

רפאל
30-05-10, 22:21
היי חנן

כל הכבוד על הנסיעות - שמח לראות שהחלום הופך למציאות.

רק בחייאת, אתה עוד לא יודע איך הכלי מתנהג ואתה יכול להיות מופתע - שים קסדה לבטיחות כד שתוכל להמשיך לעדכן אותנו :rolleyes:

רפי

מוטי אלמגור
30-05-10, 23:06
נעשה ניסיון לתאר בדיאגרמה את מה שנשמע מבלבל לאללה במילים.
כמובן שאם הייתי זוכר לצרף את הדיאגרמה המצב היה משתפר פלאים :mrgreen:...
הנה היא.

מוטי

נמרוד
30-05-10, 23:15
למה אתה קורא "קינגפין" שסגרת אותו למוות??? תצביע בבקשה על הבורג המדויק.

arnonshoshani
31-05-10, 00:02
חנן שלום
את ה"קינג פין" צריך לסגור מוות!!!
הסיבוב של ההגה מתבצע בתוך ה UNIBALL כלומר בתפוח ולא על הבורג.

עם הבורג יהיה לא דגור מספיק יבבצרו חופשים מה שעלול ליצור שבירה שלו בחיבור של הזרוע העליונה.

ארנון

נ.ב
ד"ש למרקמן ולשי :-D

הצפרדע
31-05-10, 00:12
כן באמפסטיר וכן נעליים.... :cool:

אני שוב מבלבל לך את המוח, אבל מהתמונות האחרונות גם נראה לי שיש לך קאמבר חיובי.

מילא ישר לגמרי ומילא שלילי קטן(הכי טוב), אבל חיובי בטח שלא טוב.

תכוון גם את זה במסגרת הכיולים.

והיוניבול אכן צריך להיות סגור חזק מאד - אוי ואבוי אם לא יהיה סגור.

אם סיבוב ההגה קשה, זה לא נובע מסגירת היוניבול(למה אתה קורא לזה קינג פין???), ואולי מרוב הצבע ששפכת על היוניבולים המסכנים הללו.....

חנן גולומבק
31-05-10, 00:31
נמרוד, הקינג פין זה הבורג הארוך שמחבר את הזרוע העליונה עם הזרוע התחתונה ועובר דרך ה אפ-רייט
אפשר לראות אותו בתמונות.

יכול להיות שעל פי התיאוריה הוא אכן צריך להיות סגור "מוות" אבל כשאני עושה את זה אז ההגלגלים מסרבים לפנות ימינה שמאלה ללא הפעלת כח ממשי.

ארנון כשאני סוגר אותו מוות הוא מסתובב יחד עם האפ רייט.

אין ספק שיש עדיין לכוון את זויות הקאמבר / קאסטור דא"ג מה הזויות המומלצות ? ואיך מכוונים אותן תכלס בשטח ?

מוטי אלמגור
31-05-10, 07:44
חנן,

קודם כל מפתיע אותי לראות שיש אצלך באמת בורג אחד שמהווה את הקינג פין, מבחינתי זה תמיד ציר תיאורטי ולא באמת בורג אחד.
יכול להיות שזה משהו שקיים בעולם השטח ופשוט לא מוכר לי, במכוניות כביש ומכוניות מירוץ שיצא לי להתעסק איתן מדובר בשני ברגים נפרדים (או הברגות נפרדות) שמחברים את הבולג'וינט העליון והתחתון לאפרייט.

יכול להיות שאני גם קצת פרנואיד, אבל לחבר את האפרייט עם בורג אחד, גם אם הוא גדול מאוד, נשמע לי כמו רעיון לא טוב במיוחד מכמה סיבות -
1. זה כבד מדי כי אין שום סיבה להעביר את הבורג דרך האפרייט, מספיקים שיהיה בורג אחד קצר לכל בולג'וינט.
2. בורג אחד שמחבר את כל הפינה למקום יכול להיות מתכון לאסון במידה והוא נכשל, לא שבורג אחד מתוך שניים שנכשל מהווה ערובה כלשהי לסוף טוב, אבל בכל זאת..
3. אלא אם אתה משתמש במיסבי קצה עם מהלך עצום, השילוב של בורג אחד וה-KPI יכול להביא את הבולג'וינטים החיצוניים לקצה המהלך שלהם ומשם הדרך למיסב קצה שבור קצרה.

ולעניין ההודעה האחרונה שלך.
חס וחלילה, שלא תחשוב אפילו על לסגור את הבורג יותר חלש כדי שההגה יסתובב יותר חלק, זו טעות רצינית ביותר.
הבורג אמור לנעול את מיסבי הקצה חזק חזק והמיסבים עצמם הם אלו שאמורים להסתובב בתוך הבית שלהם (איך לעזאזל קוראים ל- Bearing race בעברית?).
אם הבעיה היא שמיסבי הקצה עצמם חדשים ולכן עדיין לא השתחררו מספיק לתנועה חופשית (אך נטולת חופשים בלתי רצויים כמובן) אז רק שתדע שזה משהו יחסית נפוץ ואפשר גם לפתור את זה.

אצלנו בסדנא אנחנו משתמשים במחרטה כדי לבצע את התהליך המתואר, אבל אני מניח שאם לא הייתה לי מחרטה הייתי מנסה לבצע את המתואר למטה על מקדחת עמוד או אפילו בעזרת מקדחה ידנית -

קח את המיסב ותעביר דרכו בורג, סגור עליו עם אום טוב טוב, או כמו שאמת, מוות ;).
את הבורג שסוגר על המיסב נועלים במחרטה.
את ההברגה של מיסב הקצה תופסים ידנית, לנו יש פשוט חתיכת צינור עם הברזה תואמת.
מדליקים את המחרטה ונותנים לה לסובב את מיסב הקצה בתוך הבית שלו תוך כדי משחק קל לאורך המהלך של המיסב כדי לקבל שחיקה אחידה.
אחרי כמה זמן שצריך המיסב יעבוד מצוין, בדרך כלל כל הסיפור לוקח כמה דקות בודדות ביותר.

מוטי

חנן גולומבק
31-05-10, 08:24
אהלן מוטי
מה זה KPI ?
אנחנו קוראים למייסבים הללו "יוניבול"
תודה על הרעיון בקשר לשחרור היוניבול אבל אצלי לא ניתן לעשות את זה בדרך שאתה מציע אני אחשוב על משהו בסגנון עם מקדחת עמוד. ונראה לי שבאמת יכול להיות שאני אצטרך להוציא את היוניבולים ולנקות אותם מצבע .

עידו לוריה
31-05-10, 08:41
חנן בוקר טוב המדבקות בידי אני ישלח לך אותן בימים הקרובים.
בקשר לבורג כבר אמרתי לך שהיתה אצלי סגור עם מלאך המוות , אין ברכב (בפרט מרוצים )ברגים שלא סוגרים עד הסוף ומשאירים אותם פתוחים ,בורג שנשאר פתוח מקדם הגזירה שלו יורד משמעותית.
עידו

Porsche_Dude
31-05-10, 09:42
חנן, פרויקט מאוד מרשים! שיהיה המון בהצלחה בהמשך.

חנן גולומבק
31-05-10, 11:12
אין ברכב (בפרט מרוצים )ברגים שלא סוגרים עד הסוף ומשאירים אותם פתוחים עידו

נראה לך שאני אשאיר ברגים פתוחים ?:rolleyes: כשאני סוגר בורג בבאגי, אפשר לפתוח אותו רק עם פטיש אוויר :mrgreen:

הצפרדע
31-05-10, 12:07
כשאני סוגר בורג בבאגי, אפשר לפתוח אותו רק עם פטיש אוויר :mrgreen:

מזה אני מבין שאין לך נסיון רב בסגירת ברגים....:cool:

דוקא בורג שנפתח עם פטיש אויר, הוא לא בורג שסגור היטב.

סגירה חזקה של ברגים חשובים נעשית רק עם ידית כוח, בדיוק במידה המתאימה, שרק מכונאים מכירים אותה, בלי שהם צריכים ידית מומנט ;)

OP2000
31-05-10, 12:57
חנן תקשיב להערותיו של צפרדע היטב , יש לו הרבה ניסיון עם חיזוק ברגים וגם עם ברגים / אומים שהשתחררו וברחו להם ;)

הצפרדע
31-05-10, 13:04
אתה צודק - איך אומרים? אין חכם כבעל נסיון.

וכמו שארז אברמוב אומר תמיד - הכל נלמד בדם.

אגב, ארז הוא הבן זו..... שלא סגר את הברגים בגלגלים אז, בחוצה ישראל של השנה שעברה, כך שיש כנראה דברים שאכן נלמדים בדם, אבל גם נשכחים אחרי כמה זמן....:mrgreen:

חנן גולומבק
31-05-10, 13:42
נכנסתי הביתה כי כבר אי אפשר להמשיך לעבוד בחוץ, נהיה גיהנום.
אני חוזר ואומר וחוזר...משתתפי חרמון אילת תשקיעו זמן ומחשבה במערכות הצינון של המנוע ושל הצוות.

נראה לי שמצאתי את הבעיה להגה הקשה בדמות מיסב קצה שכל תפקידו היה לתמוך במוט ההגה, מכיוון שהוא ישב ליד צלב שעבד בזוית חזקה הוא התנגד לתנועת מוט ההגה והגביל את תנועתו, אז העפתי אותו לכל הרוחות ומצאתי במקומו פיתרון יצירתי בדמות רצועה משומנת :mrgreen:, תכלס אפשר גם בלי התמיכה הזאת בכלל. סגרתי שוב את הקינג פין " מוות " חיברתי גלגלים הורדתי את הרכב לריצפה והפלא ופלא ההגה רך כמו חמאה , חוץ מזה הרכבתי את ה "ברז" שבעזרתו ניתן לווסת את לחץ הבלימה בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים תוך כדי נסיעה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24677&stc=1&d=1275298782

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24678&stc=1&d=1275298782

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24679&stc=1&d=1275298782

חנן גולומבק
31-05-10, 17:25
בינתיים הגיע בדואר הצנרת של מיכל ה BOOBY שמתחברת ישירות לברז המיכל ומגיע לנהג ולנווט עם פיות יניקה כמו של מיכל מים שנושאים על הגב.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24680&stc=1&d=1275312260

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24681&stc=1&d=1275312260

חנן גולומבק
04-06-10, 14:25
הבוקר לקחתי את GO-2 לים .

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24788&stc=1&d=1275646986

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24789&stc=1&d=1275646986

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=24790&stc=1&d=1275646986

zagi
04-06-10, 20:17
עדיין אין סרטון ... ?!

לא תקין !

חנן גולומבק
19-06-10, 15:19
...ITS SHOW TIME

http://www.youtube.com/watch?v=TWGW2ig0Qr4

תודה רבה לדני גולן OP2000 על הצילום והעזרה.

שחר דורון
19-06-10, 17:35
נחמד...

נראה שיש מצב שאם כל ארבעת המתלים נסגרים עד הבאמפ-סטופ הרכב נהיה 6X6.

:twisted:

הצפרדע
19-06-10, 17:50
איזה יופי :!: :!:

תענוג לראות את הרכב משייט בשבילים.

מה אומר ה"ענק"?

הבנתי שהוא בא לראות ולבדוק איך הרכב מתנהג.

שיהיה במז"ט גדול ושתזכה במהרה בימינו למנוע שיהלום את הרכב - זה נראה לי הדבר היחיד שחסר לו עדיין.

freeline
19-06-10, 19:25
אהלן חנן,

בשעה טובה אחרי שנים של השקעה ומאמץ טוב לראות אותו זז בכוחות עצמו!

ארי.

zagi
19-06-10, 22:15
איזה יופי ... 3 שנים אני מחכה לראות את הווידאו הזה :p.

מצתרף לברכות ולברוך בנושא המנוע ...

וכמו תמיד , בהצלחה בהמשך !

גלדיאטור
19-06-10, 22:20
אלו יהיו הצמיגים?

נמרוד
19-06-10, 22:32
מברוק חנן, נראה טוב בתמונות, במציאות באילת, ועכשיו גם בוידאו :D

עידו לוריה
19-06-10, 22:59
חנן אחלה וידאו אבל חסר לי משהו :rolleyes: נדמה לי בחזית הגג ;)
וגם אין תירוצים כי יש לך אחת .
עידו

חנן גולומבק
19-06-10, 23:02
חברים תודה רבה לכולם.

נראה שיש מצב שאם כל ארבעת המתלים נסגרים עד הבאמפ-סטופ הרכב נהיה 6X6

אהבתי ;)

אלו יהיו הצמיגים?

כן, צמיג 31. אני מקווה שיהיו לי כאלו חדשים יום אחד.

עידו אתה צודק, זה יטופל. :cool:

ושתזכה במהרה בימינו למנוע שיהלום את הרכב - זה נראה לי הדבר היחיד שחסר לו עדיין

אתה צודק, ולכן אני מתחיל לחפש מנוע סובארו 2500 ללא טורבו.

יש תורמים ??? :mrgreen:

רפאל
20-06-10, 09:36
היי חנן

צר לי לאכזב אותך
מנוע 2500 של סובארו לא יוכל לעבוד ללא ת"ה המקורית שלו וללא כל צמת החשמל ולוח השעונים שלו.
גם אם תמצא רכב מסוג B4/פורסטר מנוע 2500 עם גיר ידני (ולא ממוחשב) עדיין תצטרך את כל הצמה המקורית, את מערכת ה ABS כדי שהמנוע יתפקד כראוי ולוח שעונים מקורי.
כמובן שאת הכל ניתן לשנות ולעקוף ולהתקין מערכת ניהול מנוע אחרת - אבל האם הכיס שלך בנוי לזה :confused:

כמובן שאני מדבר מנסיון וידע :rolleyes:

הייתי הולך על פתרון אחר וקצת יותר מציאותי מבחינה כלכלית.

רפי

חנן גולומבק
20-06-10, 13:27
היי חנן

צר לי לאכזב אותך
מנוע 2500 של סובארו לא יוכל לעבוד ללא ת"ה המקורית שלו וללא כל צמת החשמל ולוח השעונים שלו.
גם אם תמצא רכב מסוג B4/פורסטר מנוע 2500 עם גיר ידני (ולא ממוחשב) עדיין תצטרך את כל הצמה המקורית, את מערכת ה ABS כדי שהמנוע יתפקד כראוי ולוח שעונים מקורי.
כמובן שאת הכל ניתן לשנות ולעקוף ולהתקין מערכת ניהול מנוע אחרת - אבל האם הכיס שלך בנוי לזה :confused:

רפי

אהלן רפי אני מתכוון להביא צמה ומחשב יעודיים מארה"ב כאלו שבאים PLAG AND PLAY.
ולהשאר עם הגיר שיש לי כרגע. תודה.

NadavRally
20-06-10, 14:13
חנן,

איך בחרת את המנוע הזה?

למה לא את המנוע 3 ליטר שמופיע בB4 ספורט למשל?

תודה

נדב

חנן גולומבק
20-06-10, 17:15
חנן,

איך בחרת את המנוע הזה?

למה לא את המנוע 3 ליטר שמופיע בB4 ספורט למשל?

תודה

נדב

היי נדב

ה2.5 ליטר של סובארו נחשב כמנוע מאד אמין וגם אם רוצים ניתן לבצע בו אין ספור שיפורים. בנוסף הוא מפיק כ 170 כ"ס ללא טורבו ואני מעדיף ללא טורבו משיקולי אמינות.

ה 3 ליטר 6 בוכנות ידוע לפחות בקרב קהילת הבאגיסטים האמריקאית כמנוע לא אמין למרוצים ובנוסף לכך הוא חזק מדיי לגיר שלי.

אפשר גם "ללכת" על 2 ליטר טורבו של אימפרזה, 190 כ"ס אבל כאמור אני מעדיף ללא טורבו.

מנסיעות המבחן שעשיתי בשבועות האחרונים נראה לי שאני צריך עוד 30 40 כ"ס מה שיתן לי ניצול מירבי של הגיר בלי להרוס אותו.

NadavRally
20-06-10, 17:21
אם יש בעייה של חוזק הגיר אז אני מבין, רק שחבל יהיה להשקיע במנוע כולל ניהול והכל ואז כתרצה לנסוע יותר חזק להחליף גם מנוע וגם גיר.

אולי עדיף לשים מנוע עם יותר פוטנציאל, להחליש אותו ולחכות לזמן שתוכל לשפר/להחליף את הגיר?

הבאגי שלך היא קלה מאוד עם מנוע חזק היא תהיה מעניינת מאוד מאוד, כמובן עם כמה שיותר כ"ס ומומנט :).

נדב

חנן גולומבק
20-06-10, 17:28
אם יש בעייה של חוזק הגיר אז אני מבין, רק שחבל יהיה להשקיע במנוע כולל ניהול והכל ואז כתרצה לנסוע יותר חזק להחליף גם מנוע וגם גיר.

אולי עדיף לשים מנוע עם יותר פוטנציאל, להחליש אותו ולחכות לזמן שתוכל לשפר/להחליף את הגיר?

הבאגי שלך היא קלה מאוד עם מנוע חזק היא תהיה מעניינת מאוד מאוד, כמובן עם כמה שיותר כ"ס ומומנט :).

נדב

למה את מתכוון להחליש אותו ?
דא"ג הבאגי לא כל כך קלה , 1400 ק"ג זה לא ממש קל.
גיר זה מינימום 7000 דולר בארה"ב אז להחליף אותו זה לא אופציה כרגע.

NadavRally
20-06-10, 18:03
הכוונה הייתה קל יחסית.

1400 ק"ג זה בערך כמו סובארו אימפרזה מוכנה למרוצי ראלי שאין לה את מהלכי המתלה שיש לך.

להחליש מנוע זה תמיד קל, אפשר להגביל סל"ד, לשים רסטריקטור, להגביל הספק בעזרת ניהול המנוע וכדומה.

כשאנחנו מדברים על מנועים מפרוק, אז אני מרשה לעצמי להניח שמנוע אחד לא יעלה הרבה יותר או פחות ממנוע אחר יותר חזק. אני מניח שיבוא יום ותרצה לשפר את הבאגי שלך ולדעתי כדאי להתכונן ליום הזה...

אם היית אומר שלשים מנוע 2.5 של סובארו זה ממש פשוט וזול אז לא היינו מתדינים על זה, אבל צריך לקנות אותו, לחבר אותו לבאגי, לסדר חשמל וניהול וכדומה...

נדב

kobiarava
20-06-10, 18:28
נדב,
העניין הוא, שברגע שמשדרגים את הגיר למנדיאולה (ה-גיר, מחיר מדף של 7000$), מי רוצה להסתכל על 3 ליטר של סובארו, הגיר יכול לקחת GM סמול בלוק בלי בעיה, המנוע הנכון ביותר לרכב של חנן לדעתי. מנוע B4 זה נחמד, אבל זה לא הדבר האמיתי....

קובי

חנן גולומבק
20-06-10, 20:06
אולי עדיף לשים מנוע עם יותר פוטנציאל, להחליש אותו ולחכות לזמן שתוכל לשפר/להחליף את הגיר? נדב

על איזה מנוע אתה ממליץ בהתאם למגבלות שציינתי ?

עידן הגז
20-06-10, 21:48
היי חנן

צר לי לאכזב אותך

רפי

היי חנן אומנם רפי מומחה בחברת סוברו אבל...יש כמה דברים שלא יודעים בסוברו (בגלל שזה לא

מקורי) בלי להעליב אף אחד!:D

את מנוע 2.5 הליטר שאתה רוצה לשים בבאגי יש אפשרות להסב לקרבורטור כן קרבורטור

אם תרצה דבר איתי לא מסובך בכלל ומאוד מתאים לך דווקא בגלל הגיר הרגיל.

בקשר להסבה לקרבורטור אני בטוח במאה אחוז(כבר בוצע) בקשר לסוסים בטוח כמה יברחו

מאורוה בגלל הקרבורטור אבל זה שיקול שיכול להילקח בחשבון!!:confused:

חנן גולומבק
20-06-10, 22:16
היי דודי
כן אני יודע הרי גם ה 2.2 ליטר שלי מוסב לקרבורטור ואולי אפשר אפילו להעביר את סעפת היניקה מאחד לשני בלי בעיה ?!

מה דעתך ?

עידן הגז
20-06-10, 22:45
היי דודי
כן אני יודע הרי גם ה 2.2 ליטר שלי מוסב לקרבורטור ואולי אפשר אפילו להעביר את סעפת היניקה מאחד לשני בלי בעיה ?!

מה דעתך ?

אפשר להעביר יכולה להיות בעיה קטנה במרכז הסעפת בחיבור לפתח של המים בבלוק

ואז צריך לכרסם קצת גובה מהסעפת או לשים ספיסרים בצדדים בחיבורים לראשי מנוע

והדבר השני הוא חיבור המפלג בראש מנוע בגל זיזים בדגם הזה צריך לחרוט מתאם מאלומיניום

למרכוז המלפג(תוריד את המפלג מהמנוע שלך) ועוד מתאם לחלק הפנימי של המפלג לתוך

הגל זיזים

בהצלחה!

NadavRally
20-06-10, 22:52
חנן,

אני לא מאוד בקיא בסוגי המנועים, ביחוד לשימוש במרוצים.

מה שאני כן יודע זה שמנוע עם טורבו וניהול מנוע ניתן לכוון איך שרוצים. כך תוכל למשל לכוון את המנוע בצורה שיתן לך מומנט אחיד לאורך טווח הסל"ד ולא יותר מדי שישבור את הגיר, למעשה בכיוון על דיינו תוכל להגיע לדיוק מירבי.

המשמעות של זה תהיה: שמירה על מכלולים, מנוע גמיש מאוד - פחות העברות הילוכים, וזמינות מצויינת לשיפורים בעתיד.

נדב

רפאל
20-06-10, 22:53
היי חנן אומנם רפי מומחה בחברת סוברו אבל...יש כמה דברים שלא יודעים בסוברו (בגלל שזה לא

מקורי) בלי להעליב אף אחד!:D

היי דודי

א. אינני נעלב - תמיד אני מוכן ללמוד על דברים חדשים :D

מעבר לכך זכור כי גם לי יש "מעט" ידע בהסבות ושגעונות כאלו ואחרים והאמן לי שראיתי מנוע או שניים. כולל מנוע STI מוגדש עם מצערת כפולה שמסתובב הפוך !

הבעיה בכל "המשחקים" הללו הינה בעיה של אמינות !

כל הדברים הללו מצויינים, אפשריים ואפילו יחסית זולים למי שיש זוג ידיים ימניות.
אבל בענף המרוצים אנו מחפשים כמה שיותר אמינות ! (חנן זוכר את השרשור על הסרוויס :rolleyes:)
וככל שתשאיר את המכלולים העיקריים במצבם המקורי כך תעלה אמינות הרכב והסיכוי לסיום ואף לניצחון יגבר.

אני חושב שלקחת מנוע 2.5 ולהתאים לו מערכת ניהול מנוע OEM שתנהל אותו כמו שצריך עדיף יותר על הסבה לקרבורטור גם מבחינת האמינות וגם מבחינת הסוסים שיכולים אפילו להשריץ קצת וליצור קצת יותר תפוסה באורווה.

בכל מקרה חנן...
אתה יודע את הטלפון שלי ואת המייל שלי ואשמח לעזור בכל דבר.

רפי

רפאל
20-06-10, 22:56
אגב חנן

אם בהסבה לקרבורטור עסקינן
ההסבה הכי טובה שראיתי ואף הייתי שותף "קצת" בבניה שלה הייתה מנוע 2.2 שהוסב לשני קרבורטור וובר 44 כאשר כל ראש עם סעפת משלו וקרבורטור משלו.

הסבה מדהימה שהעלתה את הסוסים ב-10% לערך אך זה היה על חשבון האמינות והקושי שבכיוונים הבסיסיים של המנוע. וכמובן בתצרוכת הדלק.
אגב זה היה על רכב שנסע על הכביש ולא לרכב מרוצים :rolleyes:

רפי

אריה פאהן
21-06-10, 02:16
חנן
מזל טוב, אחרי 3 שנים פששש,,,איזה סבלנות !!!
נראה יפה. שיהיה בהצלחה ושנראה אותו נוסע מהר . :)

asafk
21-06-10, 22:45
ולדעתי - עזוב מנוע אחר. תישאר עם מה שיש, תת-כוח, ותתחיל להשתתף ככה בתחרויות. מנוע חלש יעזור לך לשמור על האמינות בשלב שאתה עוד לומד מה מותר ומה אסור ועושה טעויות עם הבאגי הזה, כך שזה לא רק שלילי..

אסף.

חנן גולומבק
22-06-10, 07:36
אסף אתה כמובן צודק, המנוע לא יוחלף בזמן הקרוב . בסה"כ הבאגי נוסעת נחמד מאד בשבילים מהודקים (תשאלו את דני גולן OP2000 :cool:) אלא שאני מעריך שבשביליי חולות / דיונות המנוע הזה יתקשה "לדבר".

עידו לוריה
27-06-10, 22:07
חנן מה קורה , את ההגה סידרת ?
עידו

חנן גולומבק
27-06-10, 23:39
אהלן עידו ,לאחר פגישה והתייעצות ארוכה עם ארז אברמוב שבנה את מערכת ההגה ונסיעות מבחן לבד ועם דני גולן הגעתי למסקנה שאין לי באמפסטיר משמעותי ומה שאני צריך לעשות זה את הדברים הבאים :

1. להתרגל להגה הרגיש , בסה"כ סיבוב וחצי מנעילה לנעילה.
2. לעשות כיוון פרונט על מנת לשפר את ההתנהגות בסיבובים.

עדיין לא כיוונתי את הפרונט אבל אני משתדל להתרגל :p כמה שיותר וזה ממש ממש כייף...

עידו לוריה
07-07-10, 01:46
חנן ציפור לחשה לי באוזן שיש איזה מדבקות חדשות על הרכב :D
אולי איזו תמונה או שתים לא תזיק .
עידו

חנן גולומבק
07-07-10, 15:42
חנן ציפור לחשה לי באוזן שיש איזה מדבקות חדשות על הרכב :D
אולי איזו תמונה או שתים לא תזיק .
עידו

טוב נו , אתה מבקש כל כך יפה אז בבקשה...:wink:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=25381&stc=1&d=1278502809

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=25382&stc=1&d=1278502809

OP2000
07-07-10, 19:07
היי חנן אני הבנתי שעידו רצה מדבקה גדוללללה על המצחייה של הגג, בחזית הרכב ;).

מה קרה קיצוצים ?

חנן גולומבק
07-07-10, 19:26
יש רצוי ויש מצוי :p

עידו לוריה
07-07-10, 21:23
יש רצוי ויש מצוי :p

יש רצוי ויש מה שחנן רוצה :D

חנן גולומבק
05-08-10, 12:30
שבת, שש בבוקר אני יוצא עם בחור נחמד שהכרתי לא מזמן אשר טוען שהוא אוכל מפות טופוגרפיות לארוחת בוקר לראות מה באמת הוא שווה, כשהתכנון שלי זה בשלב ראשון לבדוק אם הוא לא מקיא את נשמתו אחר כמה דקות של נסיעה פראית כשהראש שלו תקוע במפה .

אבל לאלוהיי המזלות היתה תכנית אחרת בשבילי לשבת הלוהטת הזאת...

כבר בירידה לואדי הסמוך לבייתי אני מזהה השתהות קטנה בהאצה, אני מכיר את התחושה הזאת והיא לא מסמלת טובות , אבל כבר קמנו, יצאנו, עכשיו לחזור ?

טוב פמפום קטן בגז וזמנית המנוע נשמע בסדר אבל אני כבר יודע שהנסיעה הזאת לא תיגמר בפול גז.

עולים על ציר הנפט צפונה ויאללה 70, 80, 90 ושוב פעם ההשתהות הקטנה בתאוצה הופכת לגדולה יותר ויותר ולבסוף דממה. באסה , בחוץ כבר לפחות 35 מעלות והטמפרטורות עולות בקצב מהיר עוד שעה יהיה פה כבר גיהנום.

טוב הרבה אין כבר אין מה לעשות , קצת דפיקות על הקרבורטור, בדיקה שפילטר הדלק לא סתום נסיון התנעה מוצלח ואחורה פנה , חזרנו הבייתה בנסיעה איטית אבל חזרנו.

ביום ראשון על הבוקר טלפון לקרבורטוריסט המקומי הבהיר לי ששיפוץ יעלה 600 ש"ח ולשלוח צפונה יעלה אותו הדבר.

עשיתי חושבים , הרי מקסימום במקרה הכי גרוע אוכל לשלוח שקית עם חלקים :( לידידי צביקה קרבורטורים .

פרסתי חולצה על שולחן העבודה , עצמתי עיניים לחשתי תפילה קטנה ופירקתי את הקרבורטור לחלקי חלקים לא לפני שצילמתי אותו מכל הכיוונים כדי שכשישארו לי חלקים ביד :rolleyes: אדע מאיפה לעזעזל הם הגיעו.

בסופו של דבר החלפתי גומייה קטנה שיושבת על משאבת התאוצה ,גזרתי אטם חדש, ניקיתי היטב את כל הדיזות בחומר ניקוי קרבורטורים ולחץ אוויר והחזרתי הכל למקום.

המנוע הניע בשנייה, בשבת הבאה נצא לבדוק שוב אם הנווט הפוטנציאלי שלי מקיא או לא :cool:

Porsche_Dude
05-08-10, 17:18
שמח לשמוע שהבעיה נפתרה.

שאלה לי אליך- צביקה מתעסק גם עם קרבורטורים של אופנועים?

חנן גולומבק
05-08-10, 17:30
שמח לשמוע שהבעיה נפתרה.

שאלה לי אליך- צביקה מתעסק גם עם קרבורטורים של אופנועים?

וואלה לא יודע, זה המייל שלו, בהצלחה.

[email protected]

GodsFather
05-08-10, 19:18
הוא גם חבר בפורום הזה - תחת השם המקורי - צביקה קרבורטורים.

Porsche_Dude
07-08-10, 00:16
תודה.

גל שחם
07-08-10, 09:23
ולמה שהבאגי לא תופיע לבכורה ,בהקפות בספטמבר ?

חנן גולומבק
07-08-10, 09:34
ולמה שהבאגי לא תופיע לבכורה ,בהקפות בספטמבר ?

שאלה מצויינת :D

ה 4 לספטמבר 2010 איזה תאריך יפה , בדיוק ביום הזה נולדתי לפני 47 שנים .

ובדיוק ביום הזה יעלה ויבוא בני הבכור ויקח על כתפיו עול מצוות :-D

אז בהצלחה לכולם.

גל שחם
07-08-10, 10:16
שאלה מצויינת :D

ה 4 לספטמבר 2010 איזה תאריך יפה , בדיוק ביום הזה נולדתי לפני 47 שנים .

ובדיוק ביום הזה יעלה ויבוא בני הבכור ויקח על כתפיו עול מצוות :-D

אז בהצלחה לכולם.

נו באמת, מה יותר יפה מלחגוג בצאלים ?
נראה לי שגם האילתים ישמחו ,מה גם שלאורחים מהצפון זה רק חצי דרך.
בכל מקרה מזל טוב לשניכם.

חנן גולומבק
13-08-10, 18:24
איזה כייף לדעת סוף סוף כמה דלק יש במיכל.
תודה רבה לסיגל מחברת אוו ספידומטרים על הכנת השעון וההתיחסות המקצועית.

http://www.avo-spd.co.il/

עידו לוריה
13-08-10, 19:42
חנן תתחדש , הלוח שעונים מתחיל לקבל את המשמעות שלו :)
עידו

גל שחם
14-08-10, 00:12
איזה כייף לדעת סוף סוף כמה דלק יש במיכל.
תודה רבה לסיגל מחברת אוו ספידומטרים על הכנת השעון וההתיחסות המקצועית.

http://www.avo-spd.co.il/

לא סתם דלק, 16% פחות, ממה שעולה לנו בצפון :D

חנן גולומבק
14-08-10, 10:24
לא סתם דלק, 16% פחות, ממה שעולה לנו בצפון :D

בדיוק... ולכן חזרתי עכשיו משעתיים של כייף טהור בשבילי הערבה.

נסעתי לבקר את ידידי ארי הקיבוצניק מאליפז אבל אתם יודעים איך זה עם קיבוצניקים ועוד חיילים, הם אוהבים לישון .

ארי ,כשתקרא את זה בטח תתפלץ אבל כן כן היינו אני ו GO-2 אצלך ואתה NADA לא עונה לטלפון ,

הפסדת :p:p:p

freeline
14-08-10, 17:45
בדיוק... ולכן חזרתי עכשיו משעתיים של כייף טהור בשבילי הערבה.

נסעתי לבקר את ידידי ארי הקיבוצניק מאליפז אבל אתם יודעים איך זה עם קיבוצניקים ועוד חיילים, הם אוהבים לישון .

ארי ,כשתקרא את זה בטח תתפלץ אבל כן כן היינו אני ו GO-2 אצלך ואתה NADA לא עונה לטלפון ,

למה לזרוק מלח על הפצעים??
חנן זה ממש לא נחשב. כמו שאמרת קיבוצניקים אוהבים לישון במיוחד החיילים :p

פעם הבאה תודיע לי מראש (כן כן ) ואני ימתין לך עם כוס קפה בשער...

חנן גולומבק
25-08-10, 13:09
שלום חברים,

מצאתי באילת מכון פרונטים שמוכן להקדיש לי זמן ולכוון את זויות הפרונט.
עכשיו אני צריך מספרים.

כמה קמבר, קסטר ו TOW IN ?

אני מעריך שאקבל כל מני תשובות אבל אז אני יעשה איזה שהוא ממוצע ועם זה נתחיל.

תודה ובבקשה רק מי שבאמת מבין בנושא המורכב הזה.

הצפרדע
25-08-10, 13:18
השאלה לא ברורה - אם אתה הולך למכון פרונטים מקצועי, אתה צריך שה"מומחים" של הפורום יתנו לך נתונים???

הרי בתור בעל מקצוע הוא צריך לדעת כמה קאסטר, קאמבר וטואו אין צריך להיות ברכב, לא?

אם אתה בכל זאת רוצה לומר לו, הייתי ממליץ על 6 מעלות קאסטר, 2 מעלות קאמבר שלילי וחצי ס"מ כולל של טואו אין.

חנן גולומבק
25-08-10, 14:28
השאלה לא ברורה - אם אתה הולך למכון פרונטים מקצועי, אתה צריך שה"מומחים" של הפורום יתנו לך נתונים???

הרי בתור בעל מקצוע הוא צריך לדעת כמה קאסטר, קאמבר וטואו אין צריך להיות ברכב, לא?

אם אתה בכל זאת רוצה לומר לו, הייתי ממליץ על 6 מעלות קאסטר, 2 מעלות קאמבר שלילי וחצי ס"מ כולל של טואו אין.

ברוך תודה

המכוונים במכון עובדים לפי טבלאות יצרן, זה לא המכוונים של פעם שעשו בערך, היום מכוונים לפי מה שכתוב להם עבור כל רכב ספציפית.

נמרוד
25-08-10, 16:31
הערך המוסף של המכון הוא במדידה הנוחה של הזויות.

לגבי זוית הקינגפין שלך, שזה קאסטר וקאמבר - אני לא יודע כמה יש לך לשחק, בגדול כשארנון בנה את השלדה והמתלים הוא קבע את התחום. זוית הקסטר אני מניח שנמצאת בין 3-6 מעלות, בתוך התחום הזה לא כל כך משנה. זוית הקאמבר הסטטית לא סופר קריטית, מה שחשוב זה השינוי שלה - ושוב, אין לך הרבה מה לעשות בנדון. תכוון לקאמבר שלילי קל בעמידה אם אפשר. שפור, או Toe In - שיהיה מתכנס כל הזמן. וכאן עלולה להיות הבעייה שלך - בגלל שיש לך מתלה עם המון באמפסטיר (למרות מה שאתה רוצה להאמין), אתה צריך לוודא שגם כשהגלגלים עולים ויורדים, לא יתפתח toe-out משמעותי. יתכן שתצטרך לתת toe-in בעמידה משמעותי בשביל זה. מה שחשוב זה לכוון לא רק במצב עמידה כמו ברכב פרטי, אלא בכל תחום העבודה של המתלים, עד כמה שאפשר.

חנן גולומבק
25-08-10, 19:49
הערך המוסף של המכון הוא במדידה הנוחה של הזויות.
לגבי זוית הקינגפין שלך, שזה קאסטר וקאמבר - אני לא יודע כמה יש לך לשחק, לכוון לא רק במצב עמידה כמו ברכב פרטי, אלא בכל תחום העבודה של המתלים, עד כמה שאפשר.

היי נמרוד, המשחק שלי הוא בזרועות העליונות שמחוברות לשלדה על ידי מיסבי קצה מתכווננים, כמובן שהכיוון איננו קל כמו ברכב פרטי כיוון שיש לנתק את הזרוע העליונה בכל פעם וזה תהליך ארוך ולא קל, מה שאני צריך זה כללי אצבע לזוויות קמבר , קאסטר מקובלות בתחום רכבי השטח.

freeline
28-08-10, 21:32

הפעם חנן הועיל בטובו להודיע לי קצת מראש שהוא מתכוון להגיע לביקור:p:p
וכך תכננתי את הסופ"ש אז הגעתי הביתה ב6 בבוקר ביום שבת ( מה אני חייל חייבים לבלות :roll: ) אז כמובן לא הולכים לישון עד שאני מקבל סיבוב על GO-2 בידיוק בשעה 7:00 אני מקבל טלפון מחנן "אני ליד תמנע עשר דקות אני אצלך" טוב אז מכינים קפה ויוצאים לדרך!.

איזה יציבות יש לכלי הזה זה ממש מדהים זה מה שעובר לי בראש וכמובן שיש חייוך ע נ ק על הפרצוף, יצאנו לשביל ק.א.צ.א ליד הקיבוץ ואז לכיוון מערב יש שם גן משחקים לצעצוע של חנן. מטפסים עולים ויורדים ואז הגענו לדייונה וכמון שהוא רוצה לרדת אז אני יוצא ומתחיל לצלם היה פשוט מצויין!!

חנן תודה רבה על הסיבוב.

וכמובן שיש תמונות תהנו.
יש קצת בעיות עם הסרטון אני ינסה להעלות בהמשך הערב.

http://i642.photobucket.com/albums/uu146/freeline01/610.jpg?t=1283014825

http://i642.photobucket.com/albums/uu146/freeline01/608.jpg?t=1283015032

http://i642.photobucket.com/albums/uu146/freeline01/611.jpg?t=1283015259

http://i642.photobucket.com/albums/uu146/freeline01/609.jpg?t=1283015663

http://i642.photobucket.com/albums/uu146/freeline01/614.jpg?t=1283015840

תמונה אחת שווה אלף מילים

http://i642.photobucket.com/albums/uu146/freeline01/615.jpg?t=1283016068

kobiarava
28-08-10, 23:40
אתם כאלה חברים נהדרים, רק חבל שאתם לא מזמינים עוד כמה חברים למסיבה שלכם....:???:

שבוע טוב-קובי

חנן גולומבק
29-08-10, 01:03
ארי תודה על הבוקר הכייפי, כמה טוב לחיות קרוב כל כך למדבר וקובי אל תדאג , יירדו קצת הטמפרטורות :shock: ונגיע גם אליך. :cool:

אני מקווה שארי יצליח להעלות את הסרטון , יש למה לצפות ;)

freeline
29-08-10, 03:35
קובי כמה שאתה צודק רק אחרי שנרגעתי מהטיול חשבתי שההינו צריכים לתאם איתך :confused:

ואיפה אתה נעלמת מהרדר?

שבוע טוב.

חנן גולומבק
01-09-10, 08:05
שבת בבוקר במגרש המשחקים ליד הבית. צילום ועריכה, ארי, freeline.

תיהנו :grin:

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/3-jq1ZWRbxA?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/3-jq1ZWRbxA?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

GodsFather
01-09-10, 08:31
סרטון יפה.

המלצה שלי - להתקין בורג תואם למצלמה במרכז הרכב, על מנת שאפשר יהיה לייצב שם את המצלמה לכל אורך הנסיעה. זה ימנע את הקפיצות שאנו רואים כשהצלם מנסה להחזיק את המצלמה. זה יאפשר צילום הרבה יותר איכותי וימחיש את חווית הנסיעה - הרכב מגהץ שבילים אבל זה לא מורגש כשהמצלמה כל הזמן קופצת. ריתוך של בורג כזה הוא עניין של חצי דקה ויעשה לך רק טוב.

עידו לוריה
01-09-10, 14:02
ארי סחטן על הסרט .
חנן לא חסר בורג למצלמה חסר מנוע וגיר לרכב ,V-8 עצבני עם מנדאולה ;)
עידו

הצפרדע
01-09-10, 14:20
אחלה סרטון.

אפשר להציע שבפעם הבאה תצלמו את המתלה בעבודה? כמו באמריקה? זה יכול להיות מענין וגם ילמד הרבה על עבודת המתלה, בעיקר הקדמי.

אגב, כשאתה כותב GO 2, למה אתה מתכוון? GO TO WHERE....? :cool:

נ.ב.

שלחתי ברשום. עקוב אחר קבלת הודעה על רשום.

חנן גולומבק
01-09-10, 17:11
תודה למברכים ולדורכים...(על היבלות ;))

ברוך תודה אני ממתין .

חנן גולומבק
02-09-10, 01:06
אגב, כשאתה כותב GO 2, למה אתה מתכוון? GO TO WHERE....? :cool:

.

יש כאן משחק מילים גם כמו goto ב gps

וגם go-2

כי זה http://www.youtube.com/user/eilatmar#p/u/3/FK8OxK802HI (http://www.youtube.com/user/eilatmar#p/u/3/FK8OxK802HI) : go-1.

ולמה go ? בגלל,,,golombek.

אתה הבנת את זה ברוך ?

freeline
02-09-10, 02:26
השעה 1:23 בבוקר וסיימתי לעבוד בסדנא, איזה כייף לברוח לפורום האהוב עליי!

חנן, הקהל אמרו את דברו חייבים סרט המשך! פעם הבאה יהיה מצלמה ברמה..

GodsFather
02-09-10, 06:10
ארי, המצלמה הנוכחית עושה את העבודה. צריך רק לקבע אותה.

חנן גולומבק
02-09-10, 07:43
ארי, המצלמה הנוכחית עושה את העבודה. צריך רק לקבע אותה.

אני לא בטוח שזה אפשרי, זה טלפון סלולרי :confused:.

GodsFather
02-09-10, 08:12
את הסרטון הזה ביצעת עם מצלמה של סלולרי ? זה לא רע בכלל.

חנן גולומבק
02-09-10, 10:06
את הסרטון הזה ביצעת עם מצלמה של סלולרי ? זה לא רע בכלל.

לא אני, ארי התותח.

GodsFather
02-09-10, 11:09
דיברתי אל ארי :)

freeline
02-09-10, 11:24
דיי חברה אתם מביכים אותי:???: למען האמת יש לי קצת ניסיון עם הכנת סרטונים, וזה היה הפתיח. אז תכינו את עצמכם לסרט המשך מפציץ!

נ.ב חנן, צפה ביקור היום

חנן גולומבק
10-09-10, 16:18
חג שמח לכולם.

אני מעוניין לבדוק צמיגי 700/15 מקדימה.
באילת אין, אז אם יש למישהו צמיגים כאלו משומשים במצב טוב או חדשים במחיר שפוי...:rolleyes:

תודה.

שי משה
10-09-10, 17:50
700\15 אין אבל מנוע 550סוסים v8 יש במחיר שפוי אז אולי תתפשר על הצמיגים :confused::confused::confused::grin::gri n:

חנן גולומבק
10-09-10, 18:48
700\15 אין אבל מנוע 550סוסים v8 יש במחיר שפוי אז אולי תתפשר על הצמיגים :confused::confused::confused::grin::gri n:

אתה חמוד אתה...:mrgreen:

צרצר
10-09-10, 20:49
חג שמח לכולם.

אני מעוניין לבדוק צמיגי 700/15 מקדימה.
באילת אין, אז אם יש למישהו צמיגים כאלו משומשים במצב טוב או חדשים במחיר שפוי...:rolleyes:

תודה.

שבת שלום

יש 4 חדשים + 4 משומשים במצב טוב למכירה.
המחיר שפוי או לא, תקבל אותם במחיר עלות + מע"מ למרות שאתה אילתי (ככה זה בחוץ;)).
צור קשר בה"פ או טל' מארי/קובי. גם בשבת .

בברכה.

שנה טובה וחג שמח.

אלעד

חנן גולומבק
11-09-10, 22:14
אלעד תודה
שלחתי לך הודעה פרטית וגם סוף סוף נפל לי האסימון והבנתי על ידי ארי שבית המסנן הגיע ממך.
אז שוב תודה.

חנן.

freeline
11-09-10, 23:15
היי חנן..

תמיד תענוג לצאת איתך ועם GO -2 לטיול...תודה!!
יש קצת התקדמות עם הקרבורטור מחר אני ימשיך לחפש חייבים להכשיר אותה כמה שיותר מהר!;)

ארי

freeline
23-09-10, 08:10
חנן,

מה שלומך? הרבה זמן לא יצא לי לשבת בכסא של הנווט;)

חס וחלילה שאני לא אישכח איך סוגרים את החגורה:p

גל שחם
02-10-10, 21:45
חנן
נשארו לך כשלושה שבועות לסיים כבר את שמזמן סיימת...
מחכים לך בהקפות.

חנן גולומבק
03-10-10, 13:40
חנן
נשארו לך כשלושה שבועות לסיים כבר את שמזמן סיימת...
מחכים לך בהקפות.

חברים לא תאמינו אבל אני "תקוע" בקפריסין לאחר שבוע הפלגה נהדרת באיי יוון , מקווה לטוס הערב לארץ.

גל אני מתכוון להיות שם (אם הקפריסאים ישחררו אותי :rolleyes:)

יאללה ביי.

גל שחם
05-10-10, 21:31
חנן, אתה לא תקוע בקפריסין, אתה תקוע בשירשורים אחרים ומתעסק בספייסרים.
לך תכין את ה GO2 שלך ותגיע להקפות.
נמאסת כבר עם התרוצים.

freeline
05-10-10, 22:13
גל אני איתך!

חנן מה שלומך כבר הצלחת לחזור לארצנו הקטנה?

ארי.

חנן גולומבק
05-10-10, 23:54
אכן חזרתי , גל תכין תכוסית :D:D:D:D

ארי נדבר.

ביי

freeline
06-10-10, 01:20
שמח לשמוע חנן,
אני בבית עד יום ראשון! קצת חופש ואז כניסה לקבע :grin::grin:

מחר אני ייצור איתך קשר

ארי.

חנן גולומבק
24-10-10, 16:24
טוב , אחרי היעדרות של כמה שנים לטובת בניית GO-2 התיצבנו ארי ואני על קו הזינוק של "באחה הקפות רביבים " נרגשים ומצפים. במשך הבוקר עוד ניסינו לטפל בבעיה בקרבורטור ומאחר שלאחר הבדיקות הרכב נשמע ונסע היטב זינקנו בשמחה ובששון. 25 ק"מ ראשונים עברו בטירוף חושים כשהרכב מגהץ נהדר והמנוע נותן את כל מה שיש לו לתת. ואז...שוב התחילו הקרטועים של סתימת דלק מעצבנת . הכח נפל וכשהגענו לעלייה אחת נבזית במיוחד אחרי סיבוב וללא תנופה שקענו באמצע העלייה ללא יכולת לזוז. בזמן נסיונות החילוץ לאחור נשמע רעש "רע" מהגיר והבנו שמשהו לא טוב קרה שם להילוך האחורי . לפתע הגיע מאי שם משפחה רכובה בלנד-קרוזר , שלפנו רצועה והחברה הנחמדים גררו אותנו לאחור , אז התיישרנו קבלנו מומנטום והמשכנו הלאה לסיום ההקפה הראשונה והאחרונה מבחינתנו.

סיכום נזקים: גיר הרוס וקרבורטור שזקוק לשיפוץ.

עכשיו אני צריך לעשות חושבים ולהחליט מה ואיך להמשיך, מנוע אחר ? גיר אחר ? לשפץ ? להחליף ?
נראה .

בינתיים נגיד שלום ולהתראות ותודה רבה לנועם על אחלה אירוע.

חנן.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28186&stc=1&d=1287926322

תודה לטל זוהר על הצילום היפה.

tomer s
24-10-10, 18:47
חנן,
אתה טענת בשבת ש"צריך" סיבה להחליף מנוע לחזק יותר,
אני חושב שעל גיר ומנוע יש הנחה מיוחדת;)

ברכות על המקום ה3 לך ולארי.

עידו לוריה
25-10-10, 00:03
ואני חושב שלא צריך סיבה ,פשוט לראות את הרכב שלך נוסע עם המנוע הנוכחי זו בדיחה די גרועה (ואני לא מנסה להעליב חס וחלילה) אתה צריך גיר מתאים + מנוע של 300 עד 400 כ"ס ואז הרכב יגיע ליכולות שלו, אין שום סיבה שרכב צריך או אמור להגביל את את היכולת של קבוצה מלזכות בגביע של המקום הראשון,וגם תציב זה לא השיקול כי מי שיש לו תקציב שלא מספיק לרכב X אז שיבנה רכב חצי X ,ומיכוון שהרכב שלך בנוי כבר ובנוי טוב מאוד וחסר לו רק מנוע וגיר ועכשיו זה היה גם הכי זול כי עם תחשב שבכול מרוץ אתה צריך גיר חדש ומנוע שבקושי רב מזיז את הכלי ואת עוגמת הנפש אז זה יעלה לך יותר.
עידו

asafk
25-10-10, 00:51
זה 5 צלעות או 3 צלעות אצלך?

(טוב, שיהיה, הנה תמונות)
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28199&stc=1&d=1287957126
אסף.

סוזי המשתוללת
25-10-10, 02:16
חנן
קודם כל מברוק על ההתחלה
דבר שני מי שיש לו מגבלה של כח מוריד אויר והרבה - בטח מהגלגלים שאנים מניעים ומתחשב פחות בפנצ'ר או בפריקת הצמיג שאולי תיקרה .....
במקסימום אתה מוריד קצב בכניסה לסיבוב אבל משייט הרבה יותר מהר בישורות והכי חשוב ללא התנגדות משמעותית על הרכב שז האומר פחות נזקים
הדבר החשוב במירוץ הוא הקצב הכללי ולא היכולת להכנס חזק לסיבוב זה או אחר

אהה כן אתה עוד תשמע מהעו"ד שלי על הכוויה ממשאבת הדלק:cool:;)

רק עכשיו שמתי לב שאין רזרבי למה?

חנן גולומבק
25-10-10, 07:14
זה 5 צלעות או 3 צלעות אצלך? אסף.

5 צלעות. ויש לי אחד כזה SPER אז כנראה שארכיב אותו בינתיים ובהמשך אשפץ שיפוץ רציני את ה"שבור".

תודה עבור התמונות. יש עוד ?

חנן גולומבק
25-10-10, 07:24
ואני חושב שלא צריך סיבה ,פשוט לראות את הרכב שלך נוסע עם המנוע הנוכחי זו בדיחה די גרועה (ואני לא מנסה להעליב חס וחלילה) אתה צריך גיר מתאים + מנוע של 300 עד 400 כ"ס ואז הרכב יגיע ליכולות שלו, אין שום סיבה שרכב צריך או אמור להגביל את את היכולת של קבוצה מלזכות בגביע של המקום הראשון,וגם תציב זה לא השיקול כי מי שיש לו תקציב שלא מספיק לרכב X אז שיבנה רכב חצי X ,ומיכוון שהרכב שלך בנוי כבר ובנוי טוב מאוד וחסר לו רק מנוע וגיר ועכשיו זה היה גם הכי זול כי עם תחשב שבכול מרוץ אתה צריך גיר חדש ומנוע שבקושי רב מזיז את הכלי ואת עוגמת הנפש אז זה יעלה לך יותר.
עידו

עידו יקירי , הכל נכון רק שמנוע +גיר כמו שאתה ואני רוצים זה בערך 150 אלף ש"ח שאין לי כרגע וגם לא בעתיד הקרוב.

לא הייתי צריך לבנות כזה רכב גדול ? יכול להיות אבל כרגע זה מה שיש .

דא"ג כל זמן שהמנוע קיבל את הדלק שמגיע לו מהקרבוראטור (הבן ז-נה) הרכב נסע יפה מאד והיינו מאושרים עד הגג .

מה שאני צריך כרגע זה גיר תקין ומנוע 2.5 ליטר מוזרק וכנראה שזה מה שיהיה. אופציה אפשרית נוספת מבחינתי היא ל"הזריק" את המנוע הנוכחי ו"לחזק" אותו לאזור ה 170 כ"ס בעזרת המחשב.

יהיה טוב :D

חנן גולומבק
25-10-10, 07:26
רק עכשיו שמתי לב שאין רזרבי למה?

אני שמח שחטפת כוויה, ככה לא תשכך אותי כל כך מהר :cool:

נסענו בלי גלגלים רזרביים על מנת לחסוך במשקל.

freeline
25-10-10, 21:51
חנן,

תודה רבה על חוויה בלתי נשכחת!

אנחנו עוד נחזור!!!!

ארי.

חנן גולומבק
28-10-10, 22:42
אני מתלבט בין מנוע סובארו 2500 סמ"ק DOHC לבין SOHC.

אני שומע וקורא דעות לכאן ולכאן, בגדול שניהם מספקים את אותו הכח בסביבות 170 כ"ס ואני מעריך שה DOHC קצת יותר כבד כי בכל זאת יש לו יותר חלקים , אבל מה שמענין אותי הכי הרבה זה איזה מבין השנים יותר אמין.

http://www.tc.umn.edu/~deba0016/CARS/1998Subaru2.5RS/72kmileEJ25.jpg

http://jdm-ottawa.com/product_images/l/530/EJ25_640__18728_zoom.jpg

asafk
29-10-10, 01:42
בלי שיש לי נסיון אמיתי עם אף אחד מהם - רק מתוך התבוננות על שרטוטים של המבנה - נראה לי על פניו שהמנוע עם הגל הבודד בכל צד יהיה עדיף - מספיק לראות את מנגנון הטיימינג של ה DOHC כדי לחטוף שילשול. בנוסף, אני רואה שהקרטר של ה DOHC תופס יותר מקום מתחת למנוע, דבר קריטי לדעתי בבאגי מנוע אחורי שגם ככה הקרטר תלוי מתחת לחלק האחורי כמו ביצים של כלב.

אני בטוח שהDOHC עובד יותר חלק ורץ יותר מהר בסל"ד, אבל האם זה מה שאתה צריך? תסתכל היטב על הגרפים של שני המנועים, אולי דווקא יש יתרון למנוע המיושן יותר בסל"ד הנמוך...?

אסף.

GodsFather
29-10-10, 05:30
איפה רפאל כשצריך אותו ? אני בטוח שהוא יוכל לשפוך אור בעניין.

חנן גולומבק
29-10-10, 09:14
בלי שיש לי נסיון אמיתי עם אף אחד מהם - רק מתוך התבוננות על שרטוטים של המבנה

תסתכל היטב על הגרפים של שני המנועים

אסף.

אסף איפה אפשר למצוא את השרטוטים והגרפים הללו ?

אני גם צריך לדעת אם יש הבדל במיקום תושבות המנוע בין ה 2.5 האלה ל 2.2 שיש לי עכשיו.

OP2000
29-10-10, 09:53
היי חנן ,

קח בחשבון שנתוני המנועים שונים ממודל למודל (אבולוצייה טבעית)

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28288&stc=1&d=1288335032

חנן גולומבק
29-10-10, 11:56
דני תודה , אם אני מבין מה שאני רואה אז ה SOHC עדיף , אבל איך יכול להיות שהטבלה מגיע רק עד 140 כ"ס ?

רפאל
29-10-10, 12:23
היי חנן

עשה רשימה של שאלות ותקבל את התשובות :rolleyes:
כל שתבקש תקבל תשובות מהימנות וישר מהמקור.
לא אוכל לתת את כל המידע כי הכל בספרות המקצועית
אבל שאל בני ונען בשימחה.

רפי

חנן גולומבק
29-10-10, 12:36
היי חנן

עשה רשימה של שאלות ותקבל את התשובות :rolleyes:
כל שתבקש תקבל תשובות מהימנות וישר מהמקור.
לא אוכל לתת את כל המידע כי הכל בספרות המקצועית
אבל שאל בני ונען בשימחה.

רפי

סבבה :D

1. איזה מנוע יותר אמין ? 2500 סמ"ק SOHC או DOHC ?
2. באיזה רכבים ומאיזה שנתון ניתן למצוא אותם ?
3. האם תושבות המנוע של שני המנועים הללו ממוקמות באותו מקום כמו ב SOHC 2200
4. מה שלומך ? ;)

תודה...

רפאל
29-10-10, 13:04
סבבה :D

1. איזה מנוע יותר אמין ? 2500 סמ"ק SOHC או DOHC ?
2. באיזה רכבים ומאיזה שנתון ניתן למצוא אותם ?
3. האם תושבות המנוע של שני המנועים הללו ממוקמות באותו מקום כמו ב SOHC 2200
4. מה שלומך ? ;)

תודה...

1.תלוי לאיזה שימוש ? SOHC פשוט יותר ומיושן יותר. DOHC חדיש יותר וכאשר פותרים בעיה מסויימת במותחן הזימון אז הוא לא קופץ בשטח ואז יש אמינות מלאה (תשובה לכך בפרטי בלבד).
2. SOHC ניתן למצוא ברכבי לאגסי משנת 2003 ועד 2006. לאחר מכן עברו ל DOHC ובשנת 2008 ישנן מכוניות DOHC ן SOHC (היצרן משום מה ניסה משהו עם ה SOHC) וזה לא תפס. מנועי 2500 DOHC ללא טורבו יהיה לך קשה למצוא בארץ - רק בשנת 2010 הם הולכים חזק מאוד. עד היום היו בעיקר מנועי 2 ליטר 2.5T ו 3 ליטר.
2. תושבות מנוע משנת 2000 והילך בלאגסי הם תואמות לכל מנועי ה 4 בוכנות (2 ליטר ו 2.5 ליטר)
4. שלומי מצויין

רפי

חנן גולומבק
29-10-10, 21:27
1.תלוי לאיזה שימוש ?
2. תושבות מנוע משנת 2000 והילך בלאגסי הם תואמות לכל מנועי ה 4 בוכנות (2 ליטר ו 2.5 ליטר)
רפי

קודם כל תודה,

כמובן שאני מתכוון לשימוש בבאגי.
כלומר אם המנוע 2.2 שלי הוא משנתון לפני 2000 אז התושבות לא יהיו זהות למנוע 2.5 מ 2000 והילך ?
ועוד שאלה , האם גם במנועי ה 3 ליטר 6 צילינדר תושבות המנוע ממוקמות באותו המקום ?

עידו לוריה
29-10-10, 23:27
חנן מנועי סובארו שישה צילינדרים לא מומלצים לרכבי מרוץ , בעיות של חוסר אמינות ,גם בארה"ב לא משתמשים בהם בכלל אפילו לא ברכבי כביש משופרים , לדוגמה קין בלוק לא השתמש באף רכב שלו במנוע סובארו שישה צילינדרים.
עידו

asafk
30-10-10, 15:25
בקיצור, כמו כל מנוע מרובה שסתומים, המנוע כפול גלי הזיזים יעיל מאוד בסל"ד הגבוה, וזה נותן לו יותר הספק בדיוק שם. אבל בכל השאר - וזה מה שחשוב לך - נראה שיהיה עדיף SOHC.

אסף.

חנן גולומבק
30-10-10, 18:14
בקיצור, כמו כל מנוע מרובה שסתומים, המנוע כפול גלי הזיזים יעיל מאוד בסל"ד הגבוה, וזה נותן לו יותר הספק בדיוק שם. אבל בכל השאר - וזה מה שחשוב לך - נראה שיהיה עדיף SOHC. אסף.

זה גם מה שאני חושב בקיצור צריך למצוא EJ25 , הבעיה כמו שכתב רפי שלא קל למצוא בארץ מנוע כזה ללא טורבו.

עידו גם אני שמעתי שה 3 ליטר לא מומלצים ברכבי מרוץ.

זה המנוע שאני צריך:

EJ253" /><O:p></O:p>
SOHC (http://en.wikipedia.org/wiki/SOHC) - ISO 173 hp (129 kW) @ 5600 rpm, 166 ft·lbf (225 N·m) torque @ 4000 rpm. Intake volume is regulated by use of a MAF sensor (http://en.wikipedia.org/wiki/Mass_flow_sensor), unlike the EJ251 which is regulated by a MAP sensor (http://en.wikipedia.org/wiki/MAP_sensor). I-Active valves (VVT intake side) on 06+ models.<O:p></O:p>

חנן גולומבק
02-11-10, 22:51
היום שלפתי את המנוע והגיר מתוך הבאגי , בינתיים מנוע אין אבל גיר יש, אז התחלתי להעביר לגיר החדש את כל המרכיבים.

על הדרך שקלתי את המנוע , 122 ק"ג ואת הגיר , 56.5 ק"ג ~.

מזכיר לכם שאני מחפש מנוע סובארו 2500 EJ253 שזה SOHC.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28368&stc=1&d=1288727139

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28369&stc=1&d=1288727139

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28370&stc=1&d=1288727139

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28371&stc=1&d=1288727139

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28372&stc=1&d=1288727139

חנן גולומבק
12-11-10, 12:32
אחת האפשרויות לשדרוג והזולה מכולן היא החלפת הקרבוראטור . ישנן שתי אפשרויות .

קרבוראטור "הולי"

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28724&stc=1&d=1289553859

וקרבוראטור "וובר"

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28725&stc=1&d=1289553859

בשני המקרים מדובר בקרבוראטורים חדשים לחלוטין שמתאימים לנפח המנוע שיש לי ואמורים לתת יותר כח ונשימה למנוע ויותר אמינות . ה "וובר" מגיע עם קיט התקנה מוכן לסובארו וה "הולי" ידרוש בניית מתאם.

למי שיש נסיון עם שתי החברות הללו , איזה חברה מייצרת קרבוראטורים יותר מוצלחים ?

צביקה וולקן (קרבוראטורים) אשמח לשמוע את דעתך .

סוזי המשתוללת
12-11-10, 13:29
חנן
את הוובר הנ"ל אתה יכול למצוא בכל סיטרואן בי אקס או פזו 405 משנות ה80
אתה גם יכול לקחת קרבורטור של מיטשובישי l200 שהוא בעל קוטרי לוע דומים ואם אינני טועה גם בעל דפוס ברגים זהה
אני הרכבתי בזמנו כזה על הסמוראי ואחרי משחק עם הדיזות הרכב נהייה חייתי והיה יותר חזק מסמוראי עם וובר דומה ומכלולים זהים

צביקה קרבורטור
24-11-10, 17:36
אחת האפשרויות לשדרוג והזולה מכולן היא החלפת הקרבוראטור . ישנן שתי אפשרויות .

קרבוראטור "הולי"

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28724&stc=1&d=1289553859

וקרבוראטור "וובר"

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=28725&stc=1&d=1289553859

בשני המקרים מדובר בקרבוראטורים חדשים לחלוטין שמתאימים לנפח המנוע שיש לי ואמורים לתת יותר כח ונשימה למנוע ויותר אמינות . ה "וובר" מגיע עם קיט התקנה מוכן לסובארו וה "הולי" ידרוש בניית מתאם.

למי שיש נסיון עם שתי החברות הללו , איזה חברה מייצרת קרבוראטורים יותר מוצלחים ?

צביקה וולקן (קרבוראטורים) אשמח לשמוע את דעתך .
חנן שלום רב !
נשאלתי כבר על שאלה כזאת בעבר, בפורום סובארו הוליק, ואענה לך תשובה זהה:
הוויבר מומלץ מכל הבחינות:
קיט מתאם.
זמינות חלקי חילוף לקרבורטור,
קרבורטור פשוט, וידידותי למשפץ.
וקרבורטור אמין מאד.
אין בכך מלהוריד מאמינותו של ההולי.
בברכה
צביקה

חנן גולומבק
24-11-10, 18:40
חנן שלום רב !
נשאלתי כבר על שאלה כזאת בעבר, בפורום סובארו הוליק, ואענה לך תשובה זהה:
הוויבר מומלץ מכל הבחינות:
קיט מתאם.
זמינות חלקי חילוף לקרבורטור,
קרבורטור פשוט, וידידותי למשפץ.
וקרבורטור אמין מאד.
אין בכך מלהוריד מאמינותו של ההולי.
בברכה
צביקה

צביקה תודה רבה.

חנן גולומבק
30-12-10, 00:12
הזמן עובר ואין הרבה התקדמות, הגיר המשופץ מוכן, מחשב ניהול מנוע STAND ALONE נרכש והגיע אבל מנוע עדיין אין ואני ממשיך להתלבט ,אז הנה שאלה למי שבאמת מבין ויודע,

לגבי מנוע סובארו EJ25 עם תזמון שסתומים משתנה.
אם אני מתקין את המנוע בבאגי ולא מחבר את מערכת תזמון השסתומים המשתנה, האם המנוע הזה יהיה / ירגיש, חלש יותר ממנוע בעל אותו הנפח אשר לא מותקנת בו המערכת הזו כלל ?

השאלה נשאלת כיוון שיש באפשרותי לרכוש מנוע יפיפה משנת 2006 עם תיזמון שסתומים משתנה אבל, מחשב ניהול המנוע שרכשתי אינו "יודע" להפעיל מערכת כזו.

תודה .

רפאל
30-12-10, 08:41
כאחד שמבין ויודע :rolleyes:

אל תעשה את זה !
תיזמון השסתומים המשתנה הינו הכרחי לעבודה של המנוע שהוא מורכב עליו.
אל תשכח שהתיזמון יודע גם לקדם וגם לאחר את פתיחת השסתומים.....
כאשר הוא אינו מתפקד הברירת מחדל שלו איננה באמצע ! היא בקידום פתיחת השסתומים.

ולכן מה שתקבל זה מנוע עצלן ולא בשרני, מנוע "עייף", נוסף על זה גם תיצרוכת הדלק תעלה.

מצד שני אני אומר, חנן, שאתה דיי מצחיק ......

מי קונה מחשב STAND ALONE לפני שיש לו את המנוע :confused::p;)

רפי

חנן גולומבק
30-12-10, 09:36
כאחד שמבין ויודע :rolleyes:

אל תעשה את זה !
תיזמון השסתומים המשתנה הינו הכרחי לעבודה של המנוע שהוא מורכב עליו.
אל תשכח שהתיזמון יודע גם לקדם וגם לאחר את פתיחת השסתומים.....
כאשר הוא אינו מתפקד הברירת מחדל שלו איננה באמצע ! היא בקידום פתיחת השסתומים.

ולכן מה שתקבל זה מנוע עצלן ולא בשרני, מנוע "עייף", נוסף על זה גם תיצרוכת הדלק תעלה.

מצד שני אני אומר, חנן, שאתה דיי מצחיק ......

מי קונה מחשב STAND ALONE לפני שיש לו את המנוע :confused::p;)

רפי

קודם כל אני שמח שאני מצחיק אותך , זה טוב :rolleyes:

שנית, המחשב היחיד שיודע לטפל ב מערכת הזאת של סובארו הוא ה MOTEK שנחשב אמנם כהכי טוב אבל עולה כמו 3 מחשבים מהסוג שקניתי, כשקניתי אותו ידעתי שהוא לא יודע לטפל במערכת ה :
I-Active valves של סובארו.

אבל רפי אני אשמח אם תבדוק את הנושא הזה יותר לעומק. המערכת של סובארו היא לא VVT ואינה משנה את תיזמון השסתומים.

המערכת של סובארו משנה את משך הזמן ששסתום היניקה (ורק הוא) פתוח.

התשובה לשאלה שלי חייבת להיות מדויקת ב 100 אחוז כיוון שהיא תשפיע על ההחלטה איזה מנוע לרכוש.

תודה.

רפאל
30-12-10, 10:26
היי חנן

אני לא יודע מאיפה אתה שואב את המידע שלך, אבל אני יודע שהמידע שלי נשאב ממקורות ראשונים ומהימנים ;)

מערכת התיזמון שסתומים בסובארו אינה משנה את משך פתיחת השסתום אלא משנה את נקודת הפתיחה שלו בהתאם לנ.מ.ת (נקודה מתה עליונה), כמובן שכפועל יוצא מזה גם משך הפתיחה משתנה, אך זו תוצאת לוואי ואינה מטרת המערכת.

גם בספרות המערכת נקראת VVT ולא I-ACTIVE או כל דבר אחר.

עובדתית אני יכול להגיד לך שרכב שיש לו תקלה בשסתום שמפעיל את מערכת ה VVT - תמיד מאובחן ע"י הלקוח כרכב עצלן שאינו מאיץ וצורך דלק - כמובן בנוסף לנורת MIL שדולקת.

הדבר היחיד שאתה כן יכול לעשות זה לקחת את גלגל הזימון של שסתומי היניקה ולקבע אותו במיקום מסויים, אך כאן אתה נכנס לסוג של ניסוי וטעיה כדי להגיע למצב קיבוע נכון ואפקטיבי = הרבה זמן דיינו אצל יובל = הרבה כסף :p

תכף גם אוסיף קצת מידע ויזואלי על המערכת

רפי

רפאל
30-12-10, 10:58
היי חנן

הסבר עם תמונות על המערכת.

רפי

חנן גולומבק
30-12-10, 16:21
עובדתית אני יכול להגיד לך שרכב שיש לו תקלה בשסתום שמפעיל את מערכת ה VVT - תמיד מאובחן ע"י הלקוח כרכב עצלן שאינו מאיץ וצורך דלק - כמובן בנוסף לנורת MIL שדולקת.

רפי

או קיי רפי תודה על המידע , המשפט המצותת למעלה הוא המידע הכי חשוב שקבלתי.
מה זה נורת MIL ?

רפאל
30-12-10, 16:52
M.I.L - MALFANCTION INDICATOR LAMP
ובעיברית צחה

נורת תקלות :D

רפי

חנן גולומבק
23-01-11, 21:59
מנוע סובארו EJ25 DOHC נרכש ויורכב בקרוב.
בינתיים פינקתי את GO-2 בשעון טורים !!!
ואיזה שעון ;)

freeline
23-01-11, 22:49
תתחדש חנן!
אוו עכשיו אני גם יכול לראות את הטורים:D

ארי.

eranbar
30-01-11, 02:24
חנן מנועי סובארו שישה צילינדרים לא מומלצים לרכבי מרוץ , בעיות של חוסר אמינות ,גם בארה"ב לא משתמשים בהם בכלל אפילו לא ברכבי כביש משופרים , לדוגמה קין בלוק לא השתמש באף רכב שלו במנוע סובארו שישה צילינדרים.
עידו

מנוע ה H6 החזיק ברכב של עופר בדיוק 45 דקות .

חנן גולומבק
05-02-11, 22:13
ביום שישי הרכבנו מר צביקה גולומבק ואני את המנוע והגיר החדשים . עכשיו צריך להתחיל לחבר את הכל בחזרה.

חנן גולומבק
07-02-11, 07:59
אה כן,,,המנוע הקודם למכירה. פרטים בפורום חלקים למכירה.

חנן גולומבק
11-02-11, 07:54
אתמול בניתי תושבות למשאבת הדלק החדשה ולפילטר דלק.

OP2000
11-02-11, 15:21
חנן מתי מצלמים קליפ חדש ?

freeline
11-02-11, 17:45
חנן מתי מצלמים קליפ חדש ?

+1 :)

חנן גולומבק
20-02-11, 10:24
היי חנן
הסבר עם תמונות על המערכת.
רפי

אני מנסה להבין יותר לעומק את המערכת הזאות http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=29843&d=1293695797

והשאלה שלי היא , האם כאשר שסתום לחץ השמן של המערכת נפתח והמערכת נכנסת לפעולה זוית קידום או איחור פתיחת וסגירת שסתומי היניקה נקבעת על ידי מידת לחץ השמן ? או שזה עניין קבוע.

כלומר האם זה ON OFF וזהו, או שבעצם הזוית מושפעת על ידי הסל"ד שמשנה את לחץ השמן.

ולמה אני שואל ? כיוון שאם הברז החשמלי (הסולונויד) של המערכת נכנס ויוצא מפעולה רק בסל"ד קבוע , נגיד נכנס לפעולה בהנעת המנוע ויוצא מפעולה ב 3500 - 4000 סל"ד אזי ניתן לבנות איזשהו בקר אלקטרוני שיופעל על ידי הסל"ד ויפעיל את המערכת .

רפאל
20-02-11, 19:40
חנן

הזווית משתנה.
זה לא ON-OFF !!!!

רפי

עידו לוריה
20-02-11, 21:44
עדין אני לא רואה סיבה שבגללה לא ניתן לחבר את המערכת לבקר שיפעיל אותה בהתאם לסל"ד .
עידו

חנן גולומבק
20-02-11, 22:31
חנן

הזווית משתנה.
זה לא ON-OFF !!!!

רפי

אבל מה גורם לה להשתנות זה מה שאני רוצה לדעת, האם זה לחץ השמן שהולך וגובר ככל שהסל"ד עולה ולהפך ?

ON OFF התכוונתי בפקודה החשמלית שמאפשרת את מעבר השמן למערכת, האם זה לא כך ?

חנן גולומבק
23-02-11, 22:26
אבל מה גורם לה להשתנות זה מה שאני רוצה לדעת, האם זה לחץ השמן שהולך וגובר ככל שהסל"ד עולה ולהפך ?

ON OFF התכוונתי בפקודה החשמלית שמאפשרת את מעבר השמן למערכת, האם זה לא כך ?

נו ? לאף אחד אין תשובות ? אף אחד לא יודע בדיוק איך הדבר הזה עובד ?

רפאל
24-02-11, 08:47
OK חנן

אתה מאלץ אותי לענות :)

הסולונואיד של השסתום נשלט ע"י מחשב ניהול המנוע.
כאשר הרכב נדרש לביצוע שינוי בתזמון השסתומים ניתנת פקודה ממחשב ניהול המנוע לסולונואיד.
פעולת הסולונואיד הינה לינארית ומשתנה בהתאם למתח המשתנה באות המוצא ממחשב הרכב.

הסולונואיד מושך/דוחף את השסתום ובכך מאפשר מעבר כמות שמן גדולה/קטנה יותר לגלגל הVVT המניע את גל הזיזים.

אף אחד (למעט יצרן הרכב) לא יודע מתי יש קידום או איחור של הזימון - הנתון הנ"ל טבוע במפת ניהול המנוע שאינה גלויה לאף אחד (כולל יבואן הרכב).
כמו כן אף אחד לא יודע מה טבלת ההמרה של המתחים לתנועת השסתום.

רפי

חנן גולומבק
25-02-11, 20:22
OK חנן

אתה מאלץ אותי לענות :)

הסולונואיד של השסתום נשלט ע"י מחשב ניהול המנוע.
כאשר הרכב נדרש לביצוע שינוי בתזמון השסתומים ניתנת פקודה ממחשב ניהול המנוע לסולונואיד.
פעולת הסולונואיד הינה לינארית ומשתנה בהתאם למתח המשתנה באות המוצא ממחשב הרכב.

הסולונואיד מושך/דוחף את השסתום ובכך מאפשר מעבר כמות שמן גדולה/קטנה יותר לגלגל הVVT המניע את גל הזיזים.

אף אחד (למעט יצרן הרכב) לא יודע מתי יש קידום או איחור של הזימון - הנתון הנ"ל טבוע במפת ניהול המנוע שאינה גלויה לאף אחד (כולל יבואן הרכב).
כמו כן אף אחד לא יודע מה טבלת ההמרה של המתחים לתנועת השסתום.

רפי

רפי תודה רבה, החכמנו ...

חנן גולומבק
20-03-11, 13:02
ממשיכים הלאה.
לאחר שהמנוע החדש הוכנס למקום יחד עם הגיר המשופץ הגיע הזמן לחשמל .
כאמור רכשתי מחשב הצתה stand alone של חברת HALTECH והעברתי שוב את הבאגי ל "דוקטור" רובינשטיין לחיבור המחשב למנוע. ינון בנה את צמת המחשב מחדש, חיבר קונקטורים, מתקן את המחשב בקופסה מוגנת ולאחר שהמנוע הונע (במכה ראשונה אגב) נשאר לעסוק בכיוונים וכיולים כאשר המחשב מחובר ללפטופ עליו הותקנה תכנת ה HALTECH .

שוב נרתם למשימה שי קיסוס מחוף "קיסוסקי" החוף הכי מדליק באילת לספורט ימי וארועים http://www.kisuski.co.il/
והסילברדו האמתני שלו הטיס את הבאגי 450 ק"מ צפונה.
הנה כמה צילומים מתהליך חיבור המחשב למנוע.

חנן גולומבק
20-03-11, 13:10
כך מגיע המחשב ואחת מתמונות המסך של התכנה.

kobiarava
20-03-11, 14:14
חנן, אני מניח שהניפל שנכנס לגוף המחשב הוא חיבור לקריאת ואקום?

קובי

חנן גולומבק
20-03-11, 17:26
נכון מאד.

חנן גולומבק
05-04-11, 10:05
במסגרת סבב השדרוגים ה"צפוני" הגיע הבאגי בנסיעה !!! לעידו לוריא למספר שינויים. הראשון שבהם בניית מגן גחון חדש למנוע והשני שינוי היציאות של האגזוזים. שני השנויים הללו נועדו גם להגדיל את מרווח הגחון מאחור וגם להוריד משקל.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39555&d=1301983372

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39554&d=1301983368

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39553&d=1301983366

חנן גולומבק
06-04-11, 00:14
היום עידו השלים את המשימות שבקשתי ממנו לבצע ( אלוף העולם גם ברמה וגם בקצב העבודה וגם וגם וגם...)
חיבור חישן טמפרטורת אוויר לפילטר , חיבור חישן חום לרדיאטור ויצור מגן מנוע חדש.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39583&d=1302034128

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39584&d=1302034131

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39582&d=1302034126

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39581&d=1302034123

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39580&d=1302034116

עידן הגז
06-04-11, 12:51
יאלה מהר מהר מחכים לך בחוצה ישראל!!!!

חנן גולומבק
06-04-11, 20:26
יאלה מהר מהר מחכים לך בחוצה ישראל!!!! זאת אכן הכוונה , תודה (:

baga
06-04-11, 22:16
עידו מוכשר +
תענוג לראות.
חנן שאפו על ההתמדה.

חנן גולומבק
07-04-11, 08:13
עידו מוכשר +.

++++++++ תודה רבה.

גל שחם
08-04-11, 16:06
חנן, אמרת לי, שנראה לך, שהרכב כל כך מהיר ואמין, שאתה תחכה לעידן הגז בחוצה ישראל, לא שהם יחכו לך ...
אל תשתפן ותגיב על כך שהם אומרים שהם יחכו לך...ועוד תחזק אותם, שזאת הכוונה.

חנן גולומבק
08-04-11, 20:55
חנן, אמרת לי, שנראה לך, שהרכב כל כך מהיר ואמין, שאתה תחכה לעידן הגז בחוצה ישראל, לא שהם יחכו לך ...
.

יש לך הוכחה שאני אמרתי דבר כזה ?????????? ברוך תכין תביעת דיבה ..................................

חזרתי עכשיו מיום אימונים מפרך בשדות יקנעם הבוציים,,, אוף כמה שאני שונא בוץ..... היה כייף,,,,,,,,,,,,,,, דיווח עם צילומים בהמשך.

עידן הגז
08-04-11, 21:02
אל תשתפן ותגיב על כך שהם אומרים שהם יחכו לך...ועוד תחזק אותם, שזאת הכוונה.

היי גל

מה? מתחיל להיות לך משעמם אתה רוצה להעיר את הדוב (טולידאנו) משנתו עד שהיה לנו קצת שקט:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

חנן גולומבק
09-04-11, 21:03
ובכן ביום חמישי האחרון הצפנתי שוב למטרת נסיעות מבחן ראשונות עם המנוע והגיר החדשים וכיוונים של המחשב.
העבודה של עידו נראית במציאות הרבה יותר יפה מאשר בתמונות .
הבאגי לא היה באילת כבר חודש וחצי והטירוף מתקדם...
ינון הכין כאמור צמות חדשות למחשב והעבודה נראית מעולה, כל הקונקטורים ברמה צבאית אטומים למים ואיכותיים מאד. המחשב עצמו מוקם בתוך קופסת חשמל אטומה שחוברה לקיר האש והכל נראה מהודק וממוקם בצורה מקצועית מאד.

יום שישי בבוקר בשבילים הבוציים של עמק יזרעל... יאללה לתת גז, על הבוקר התישבנו בבאגי ינון ואני, אני מול ההגה וינון לידי עם מחשב לפטופ מחובר עם כבל תקשורת למחשב ניהול מנוע החדש.

לא רחוק מהבית של ינון מצאנו פס כורכר נקי מבוץ ובמשך כל היום התאמנו עליו הלוך חזור , אני נותן בגז לפי ההוראות של ינון ואילו הוא מטפל בכל פעם בפקטור אחר של המחשב, הצתה, דלק, תזמון שסתומים, עומס טמפרטורות וכ"ו מדי פעם עוצרים , מחברים אקדח הצתה בודקים שוב וממשיכים בהרצות. לאחר כ 30 ראנים על המסלול ינון אומר לי טוב נראה לי שהכל מכוון הכי טוב שאפשר בתנאים שיש (הכי טוב זה על דינמומטר...).
אני מתיישר בקצה פס הכורכר כמו מטוס שמוכן להמראה ומתפלל לטוב.

סע כאילו שאין מחר אומר לי ינון , אני משחרר קלאט'ש ולוחץ את הגז עד הסוף..........................

הבאגי יוצא מהמקום כמו טיל, בשלישי אני כבר על 105 מושך ומושך אני כבר רואה את קצה המסלול וינון צועק לי רביעי רביעי אני מחליף הילוך 110 120 125 אני עוזב את הגז ונועל את ארבעת הגלגלים לפני שאנחנו מתרסקים על הגשר הקרוב... איזה אושר... חוצה ישראל נראה אפשרי יותר מאי פעם.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39732&d=1302368231

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39729&d=1302368093

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39728&d=1302368083

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=39731&d=1302368116

OP2000
09-04-11, 21:30
חנן לך תכסה את הבאגי יורד מבול (-:

עידן הגז
09-04-11, 21:32
חנן מה קורה עם איזה אימון לפני חוצה ישראל? נגיד ראלי אשלים הקרוב!!!

חנן גולומבק
09-04-11, 23:46
דני איזה גשם וואי וואי איזה כייף אבל הבאגי לא באילת עדיין...

דודי לא נראה לי, כאמור הבאגי לא באילת ועדיין יש מה לעשות ואין הרבה זמן אני מתכוון להתרכז בהכנות לחוצה...

kobiarava
09-04-11, 23:54
ומה יכול להיות אימון יותר טוב לחוצה מאשר להביא אותה בנסיעה הביתה? :)

קובי

חנן גולומבק
10-04-11, 18:14
ומה יכול להיות אימון יותר טוב לחוצה מאשר להביא אותה בנסיעה הביתה? :) קובי

זה נכון...

עידו לוריה
10-04-11, 20:16
דבר ראשון תודה לכול המפרגנים .
דבר שני חנן תעשה סרט על החזרה לאילת יש לי אפילו שם " GO -2 חוזר הביתה" .
עידו

zagi
10-04-11, 21:28
GO 2 HOME ...

חנן גולומבק
10-04-11, 22:34
תגידו השתגעתם כולכם ????????. נראה לכם שאני באמת אחזיר אותו לאילת דרך השטח ? מה סתם לנסוע בשביל הכייף ? בשטח ? בלי פרסים ? בלי תחרות ?
נו באמת ?!

עידו לוריה
10-04-11, 22:50
מה אין כמה פרסיים בדרך :rolleyes::rolleyes:
עידו

חנן גולומבק
16-04-11, 11:12
שלשום ב0900 הנעתי את הסילוראדו של חברי הטוב יואב שביט (יואב תודה ענקית) !!! 17 שעות ו 1000 ק"מ מאוחר יותר (שברתי את השיא של עצמי נראה לי שעכשיו אני יכול להשתתף בפריז - דקאר ) הגענו עם GO-2 חזרה לאילת.

עכשיו מתחילות ההכנות האמתיות לחוצה ישראל.

freeline
23-04-11, 21:18
עכשיו מתחילות ההכנות האמתיות לחוצה ישראל.

הלוו אל תשכח את הצוות המסור שתמיד מוכן לעזור 24/7 :)

הצפרדע
23-04-11, 21:21
מגיעים להקפות?

זה צריך להיות עבורכם אימון מצויין לפני חוצה ישראל.

תנו לרכב לעבוד חזק, תקרעו לו את התחת ותדעו לקראת מה אתם הולכים איתו בחוצה.

להתראות בשישישבת.

חנן גולומבק
23-04-11, 22:34
ארי תודה לא שכחתי.

ברוך אני מתרכז בהכנות לחוצה ישראל ומתקדם שני צעדים קדימה ואחד אחורה. אתמול ריתכתי את אוזן גובל הבולם ותוך כדי שרפתי צינור ברקס.
באילת אי אפשר לעשות צנרת ברקס אז................
בהקפות לא אהיה.
בהצלחה.

רפאל
24-04-11, 20:33
תירוצים חנן תירוצים :)

יום שלישי צינור ברקס יורד למרכז.......
יום רביעי צינור ברקס נלחץ מחדש......
יום חמישי צינור ברקס מורכב ברכב.....
יום שישי נסיעת מבחן.....
יום שבת הקפות !!!!

דבר איתנו אנשי המרכז, נשמח לעזור :)

רפי

עידו לוריה
24-04-11, 21:05
היי חנן .
ליובל מלמד יש צינורות ברקס שלא צריך שום כלי לחיצה אתה חותך את האורך הרצוי שם מחברי קצה לפי מה שצריך וסוגר ויש צינור מוכן .
מנסיון צינור מעולה וגם תקני FIA .
דבר איתי עם תרצה עוד פרטים .
חג שמח .
עידו

חנן גולומבק
25-04-11, 17:53
תירוצים חנן תירוצים :)

יום שלישי צינור ברקס יורד למרכז.......
יום רביעי צינור ברקס נלחץ מחדש......
יום חמישי צינור ברקס מורכב ברכב.....
יום שישי נסיעת מבחן.....
יום שבת הקפות !!!!

דבר איתנו אנשי המרכז, נשמח לעזור :) רפי

למה לחכות ליום שלישי ?
ביום ראשון הצינור כבר היה בתל אביב ובזמן כתיבת שורות אלו הצינור החדש כבר עושה דרכו חזרה לאילת.
מחר הוא יורכב מה שמביא אותנו ליום שלישי
יום רביעי וחמישי המשך הכנות של הרכב ושל העגלה ויום שישי ושבת עבדכם שומר על נקיון מפרץ אילת והערבה הדרומית או בקיצור,,,,,,,,,,,,,עובד. סמיילי סמיילי סמיילי !!!

וברצינות לא הייתה לי כל כוונה להגיע להקפות, יש עוד מספיק מה לעשות על הרכב ואני רוצה להתרכז בהכנות לחוצה ישראל ובנסיעות מבחן, צריך לזכור שיש הרבה סמני שאלה עכשיו, המנוע חדש, הגיר חדש, המחשב חדש ולא בא לי לגלות שמשהו לא תקין בדיונות של צאלים.

יאללה ביי.

עידו תודה אני מכיר את המוצר של יובל.

חנן גולומבק
03-05-11, 10:52
חברים יקרים, לא יודע אם שמתם לב אבל השרשור עבר את מאה אלף הצפיות וזה לדעתי שיא חדש באתר. מה שזה אומר זה שהרבה אנשים נכנסים הרבה פעמים ולומדים מהפרויקט הזה.
זה משמח אותי מאד כיוון שאחת הסיבות לקיום השרשור מלכתחילה הייתה ללמוד ולהעביר את הידע הלאה.

בינתיים אני ממשיך להכין את הבאגי לחוצה ישראל, עשיתי כבר למעלה מ 100 ק"מ ובלי עין הרע הכל פחות או יותר בסדר.

asafk
03-05-11, 22:30
שמעתי גם ששכרת נווט אמיתי לחוצה....

אסף.

חנן גולומבק
04-05-11, 09:06
שמעתי גם ששכרת נווט אמיתי לחוצה....

אסף.

ולא סתם נווט,,,,,,,,,,,,נווט מחושמל................

חנן גולומבק
01-06-11, 00:12
טוב אחרי שהבאסה עברה (כמעט) הגיע הזמן להמשיך אז כאמור הקארטר הלך לעזעזל וצריך קרטר חדש.החלטתי להתקין קארטר קצר יותר מהמקורי על מנת שהוא ישב בין צינורות השלדה ולא יבלוט מתחת להם, כמובן שגם כן יבוא מגן מנוע ונראה לי שהפעם הוא יהיה עשוי מפלדה 5 מ"מ לא פחות.

ישנם בשוק האמריקאי (אלא מה ) שני סוגים של קארטרים מקוצרים , אחד עשוי מקארטר מקורי שקוצר ובתחתיתו רותכה פלטת ברזל בעובי 4.5 מ"מ והשני עשוי מגוש אלומניום גם הוא מקוצר ביחס למקורי. שניהם מגיעים עם צינור יניקת שמן PICK - UP שקוצר גם הוא בהתאם ובשניהם ניתן להכניס את כמות השמן המקורית שהמנוע צריך.

דא"ג עידו שבונה את החיפושית לזכרו של חברו סאשה בונימוביץ ז"ל התקין אצלו בבאחה באג קארטר אלומניום שכזה.

אז מה דעתכם ? מה עדיף ?

שניהם גם עולים אותו הדבר בסביבות ה 300 דולר.:(:mad:

קארטר מקורי מפח או קארטר אלומניום ?

עידו אני מקווה שאתה לא כועס שאני משתמש בתמונות שצלמת.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43592&d=1306872403

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43596&d=1306872409

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43593&d=1306872405

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43595&d=1306872407

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43594&d=1306872406

GodsFather
01-06-11, 06:31
אי אפשר לקחת את הקרטר שלך ולקצר ולמגן אותו ? (מבחינת עלויות כמובן)

חנן גולומבק
01-06-11, 08:05
אי אפשר לקחת את הקרטר שלך ולקצר ולמגן אותו ? (מבחינת עלויות כמובן)

הקארטר שלי הפך לעיסה, אבל זו לא הבעיה כיוון שאפשר כמובן להשיג בארץ קארטר חדש, אבל עזוב את נושא העלויות בוא נתמקד בשאלה מה עדיף מבין שני הקארטרים שבתמונות.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43616&d=1306900806

יריב קלר ברוך
01-06-11, 08:53
ברזל לדעתי.

morankabesa
01-06-11, 09:19
שלום חנן
דבר ראשון כואב הלב לשמוע של הלך במרוץ ,באמת חיכיתי הרבה כדאי לראות את הרכב חוצה את שבילי עמק יזרעאל! אין ספק אכזבה
לדעתי לשני אגני השמן יש יתרונות וחסרונות
אחד יציקת אלומיניום (אם אינני טועה ) שנראה די מסיבי אבל יותר שביר/ פחות גמיש לחבטות סלעים (למרות שגירודי אדמה לא יפריעו לו)
השני שבנוי מפח פלדה , קצת יותר חלש אבל בטוח יותר גמיש (כשמדובר בחבטה מסלע)
אני בדעה של יריב , עם יקרה מהשהוא בעתיד יותר קל לתקן / האפשרות של ריתוך בשטח יותר פשוטה
בהצלחה!

drazen
01-06-11, 09:47
חנן שלום מהתקופה שלי בחברת אספיר ראיתי הרבה מיגוני אלומיניום חבוטים שלא נשברו בקלות
רק היתעקמו קלות בפח ראיתי המון פעמים שברים ועיקומים. אלומיניום יותר גמיש למכות וחזק יותר
לך על אלומיניום בתוספת מיגון אלומיניום ולא תיצטער.

חנן גולומבק
01-06-11, 10:06
כאן הם מראים איך הם מרימים טרנספורטר מהקארטר http://www.smallcar.com/images/pancontact.jpg

וכאן הם מספרים שהם לחצו את הקארטר ב PRESS והוא קרס רק ב 9.5 טון

http://www.smallcar.com/images/panpress.jpg

ולמרות כל זה אני נוטה לקארטר ברזל מחוזק בפלאטה בתחתית . למה ? לא יודע ? אולי בגלל שנראה לי שהברזל יעמוד טוב יותר במכות למרות שאין ספק שבלחיצה האלומניום חזק יותר.
בקשר לתיקון בשטח, ריתוך במקרה הזה אינו אופציה כיוון שאת הקארטר אי אפשר לרתך. אפשר להלחים באוטוגן וזו לא אופציה מעשית בשבילי בזמן מרוץ ( כפי שראינו :().

talw
01-06-11, 11:10
מתנצל מראש שאני מתערב למיקצוענים.

למה הקרטר קיבל מכה לפני משהו אחר במיבנה ?
יש בעיה להרים את הכל למעלה יותר ? יש בעיית זוית ציריות ?
מה זה משנה כמה טון יכול לעמוד הקרטר ?
אם הוא חזק,גם המנוע והתושבות שלו חזקים ?

לדעתי אם חטפת מכה בקרטר,ותוסיף עוד פלטה מגן מתחת לחדש, תיגנוב עוד 3-4 ס"מ ממרווח "תחת" ,תחטוף הרבה יותר מכות במגן,וזה ישגע אותך.
שוב ,סליחה שהתערבתי
אני לא מ"הברנז'ה" ,סתם הדיוט

חנן גולומבק
01-06-11, 11:23
אתה ממש לא הדיוט אבל אתה לא קורא את מה שכתוב. הקארטר החדש יהיה בכל מקרה מקוצר ולא יבלוט מתחת לצינורות השלדה. כך שבסופו של דבר מרווח הגחון יגדל ב כ5 - 7 ס"מ.

talw
01-06-11, 11:37
הקארטר החדש יהיה בכל מקרה מקוצר ולא יבלוט מתחת לצינורות השלדה. כך שבסופו של דבר מרווח הגחון יגדל ב כ5 - 7 ס"מ.

אם הוא לא יהיה חשוף למכות ,מה זה משנה עד כמה הוא חזק למכות ?
החדש נמוך ביותר מ7 ס"מ מהמקור ?
ווהה, זה המון.

GodsFather
01-06-11, 11:51
הפוך גוטה - החדש יהיה גבוה יותר ב5-7 ס"מ. יעני, יותר עביר.

talw
01-06-11, 11:54
הפוך גוטה - החדש יהיה גבוה יותר ב5-7 ס"מ. יעני, יותר עביר.

תגובה קלאסית של אחד מ"הברנז'ה"

שים אותם על השולחן ותגיד לי מי יותר גבוה או נמוך
אדון גוטה

ביי
ביי

GodsFather
01-06-11, 11:57
איבדתי אותך טל... אבל בוא נשאיר את זה למקום אחר ולא לשרשור של חנן.

morankabesa
01-06-11, 14:08
חנן שלום מהתקופה שלי בחברת אספיר ראיתי הרבה מיגוני אלומיניום חבוטים שלא נשברו בקלות
רק היתעקמו קלות בפח ראיתי המון פעמים שברים ועיקומים. אלומיניום יותר גמיש למכות וחזק יותר
לך על אלומיניום בתוספת מיגון אלומיניום ולא תיצטער.

הקארטר אלומיניום שמדובר עליו לי נראה מיציקה , כך שהוא אינו יכול להתעקם רק להיסדק או להישבר
חנן כוח קריסה זה לא נראה לי מה שאתה מחפש , אלא עמידות בפני מכות לא?
בבאגי סובארו שהיתה לי בעבר קרה לי מקרה דומה רק שנוצר קרע בפח
ישרתי ורתחתי והכול היה בסדר !? למה צריך הלחמה?
אבל עם האגן שמן לא הולך לבלוט מתחת לקו התחתון של הרכב נראה לי שמספיק רק מיגון יותר עבה

Tom Bril
01-06-11, 15:10
הי חנן, אני לא יודע לתת לך תשובה חד משמעית אבל העלה מספר נקודות שכדי לך להתייחס אליהן .

1. אלומיניום סופג חום טוב יותר מברזל, אולי זה יכול להיות יתרון.
2. נראה שקרטר האלומיניום יודע להתמודד עם עומסים וזה מספיק לך.
3. קרטר שמן זה לא מכלול שאמור לקבל מכות מכל סוג שהוא ובמיוחד לא ברכב תחרותי.
צריך לעשות הכל כדי שלא יוכל להיווצר מגע בין הקרטר לקרקע או לסלעים.

נמרוד
01-06-11, 17:30
חנן רק לחזק את מה שכתבו ואני מניח שעכשיו ברור: בכלל לא משנה ממה הקרטר. אסור שהוא יבוא במגע עם משהו יותר גדול מחצץ שעף באויר, נקודה.

תבחר מה שבא לך או שתקצר קרטר מקורי או שתיתן ללוריה לבנות בריתוך קרטר לפי הזמנה. תעשה מה שצריך כדי לבנות מיגון מושלם מתחת למנוע ולדעתי זה לא פונקציה של סוג ועובי פלטת המיגון התחתית אלא של מבנה הצינורות שמעליה.

tomer s
01-06-11, 19:22
חנן
שים לב שלחיצת הפרס היא מפוזרת על כל שטח הקרטר, בניגוד לסלע שלרוה חד יותר ולא מתפזר בצורה אידיאלית על הקרטר,
לכתחילה המיגון של עידו בנוי בזוית בעיתית טיפה, לדעתי את הצלע הקצרה יותר היה נכון להאריך כדי למתן במיקרה של מכה את העוצמה ולהגדיל את שטח הפיזור שלה.
לגביי איזה סוג, מה שיהיה לך יותר קל לתקן במקרה של תקלת מירוץ, אפילו באפוקסי או ריתוך זמין ומהיר,
הכי חשוב כמו שכולם אמרו זה המיגון. ושיהיה בנוי נכון,

איבדתי אותך טל... אבל בוא נשאיר את זה למקום אחר ולא לשרשור של חנן.
אמיר, מודה ועוזב ירוחם,
לא בושה להגיד טעיתי...
בידידות תומר שגם בן אדם וטועה לפעמים..

GodsFather
01-06-11, 19:35
צר לי, אבל אני פשוט לא מבין. אז לפני שאני מודה ועובר לירוחם, אני צריך שיסבירו לי. למרות שבאמת זה לא נושא השרשור.

tomer s
01-06-11, 19:46
תגובה קלאסית של אחד מ"הברנז'ה"

שים אותם על השולחן ותגיד לי מי יותר גבוה או נמוךאדון גוטה

ביי
ביי

אמירוס,
החדש יותר נמוך=קצר=מרחק גחון גדול יותר מהישן,
הישן גבוה יותר מהחדש.
קפיש?

ת'כלס שניכם אומרים אותו הדבר רק במילים הפוכות לגמרי, זה הכל ענין של נקודת ייחוס.

וחוצמזה שבירוחם יותר שקט ממנילה..

חנן גולומבק
01-06-11, 23:52
ולדעתי זה לא פונקציה של סוג ועובי פלטת המיגון התחתית אלא של מבנה הצינורות שמעליה.

את זה לא הבנתי.

חנן גולומבק
02-06-11, 12:20
למי שרוצה לראות איך נראה קארטר של סובארו מבפנים. כמו שאתם רואים זה לא סתם מיכל.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43637&d=1307002719

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43638&d=1307002729

tomer s
02-06-11, 14:58
חנן המכה בראלי קרעה את הקרטר(בצורה שאפוקסי לא יכל לתקן)
או שהעדפת לפרוש כדי לא לקחת סיכון בפגיעה במנוע?
על פניו התמונות הנ"ל לא מראות נזק של קריעה.

חנן גולומבק
02-06-11, 15:35
חנן המכה בראלי קרעה את הקרטר(בצורה שאפוקסי לא יכל לתקן)
או שהעדפת לפרוש כדי לא לקחת סיכון בפגיעה במנוע?
על פניו התמונות הנ"ל לא מראות נזק של קריעה.

גם וגם , ניסינו לתקן עם פרופוקסי נסיון שלא צלח אבל גם מגן המנוע ניזוק באופן שלא היה בר תיקון בשטח. גם אם היינו מצליחים לתקן עם פרופוקסי לא הייתי נוסע ללא מגן כיוון שבמכה הבאה הייתי גומר מנוע. אין לי ספק שצוות סיוע נוסח הצוות של IRT שמצויד בסדנא ניידת היה מתגבר על התקלה. חשבנו גם לנסוע לאיזה שהוא מקום ישוב קרוב ולחפש מסגריה . התקשרתי ליפתח מנהל המרוץ והבנתי שיש שעה עד לסיום הסטייג', בשעה אחת לא היינו מספיקים לסיים וכך הגענו למסקנה שאין טעם להמשיך. הנה תמונות תקריב של הנזק.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43642&d=1307014419

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43641&d=1307014409

גל שחם
02-06-11, 19:16
" אין לי ספק שצוות סיוע נוסח הצוות של IRT שמצויד בסדנא ניידת היה מתגבר על התקלה."

חנן, + 1 , אהבתי.

asafk
02-06-11, 20:05
כמה דברים מנקודת המבט שלי...

מה שיגמור לך את הקרטר הוא נגיפה - יענו בומבה.
סלע בזלת ישבור יציקת אלומיניום, ויעקם לוח אלומיניום, גם אם הוא צורתי.
לדעתי העניה גם שימוש בקרטר סטנדרטי ממוגן כהלכה במיגן מפלדה (שבנוי עם קורות לחיזוק) יחזיק מעמד כי הוא לא יחטוף. יש פלדות שחיקה ויש פלדות קשות שיעשו את העבודה טוב יותר מאחרות..
וכן, קרטר שחבוי בשלדה יותר מוגן כיא הוא לא נמצא איפה שהאבנים.
אבל מצד שני אבן בזלת עם שפיץ תגיע גם אליו אם מתחתיו אין מיגון איכותי.

אסף.

סטובצקי
02-06-11, 20:46
היי חנן
כמו שנראה בתמונות דווקא "תיקנת" את הקרטר בצורה טובה
אני נסעתי עם קרטר שכמעט כולו פוקסלינה עד שמכרתי את הרכב .
אבל ללא מיגון שניתן להחזרה גם אני חושב שהייתי מוותר
לגבי הקרטר של הסובארו - לי זה סתם נראה עוד וריאציה של "בול פגיעה"(שירותים צבאיים).........
שלומי

חנן גולומבק
03-06-11, 09:42
טוב הפור נפל ומה שיורכב בסופו של דבר יהיה קארטר מפח ברזל מקוצר ומחוזק ומתחתיו יותקן מגן מנוע מפלדה.

baga
03-06-11, 10:00
חנן
מגן חזק = מכות עוצמתיות
סיגמהF=0
האוטו יושב נמוך ,איך ליצור הפחתה ולעלות בקוטר גלגל ? בזול ?
זו החידה . לא ?
בזה שאתה לא מיתאש וממשיך :) תותח.
אתה גורם לי ללמוד ולא להתיאש.
תודה על כך ובהצלחה בהמשך.
שבת שלום.
בז

kobiarava
03-06-11, 14:31
טוב הפור נפל ומה שיורכב בסופו של דבר יהיה קארטר מפח ברזל מקוצר ומחוזק ומתחתיו יותקן מגן מנוע מפלדה.

אני בעד הקרטר מפח. אם תרצה את עזרתי, בביצוע או בתכנון המגש התחתון, אתה יודע איך למצוא אותי.

קובי

חנן גולומבק
03-06-11, 16:35
;) קובי תודה רבה בהחלט ילקח בחשבון, טוב עכשיו אתה חלק רשמי מהצוות

גל שחם
04-06-11, 08:16
חנן, שמח לשמוע שאין בעיות עם המצבר ....

חנן גולומבק
04-06-11, 09:06
חנן, שמח לשמוע שאין בעיות עם המצבר ....

תודה גל , זה אופטימה , הכי טוב שיש . :cool:
ברכות מקרב לב על ההישג בחוצה ישראל. בפעם הבאה שאתה בא לאילת תביא את הקרוז אתך , אני רוצה סיבוב. :)

נמרוד
06-06-11, 21:52
חנן, מהתמונה של הקרטר נראה שהמיגון נמשך אחורה, מהבליטה המשולשת שנועדה להגן על הקרטר מתחת לקו צינורות השלדה. זה באמת מה שקרה? אם הקרטר החדש לא יהיה מתחת לקו השלדה, ויהיה מבנה פלדה מתחתיו - גם פלטת אלומיניום, ואפילו דקה יחסית, תספיק לשמש כמגלש. חומר עבה יותר הוא בדרך כלל הפתרון הנכון.

במקרה שלך, נראה לי ששני צינורות רוחב (כמו סולם מתחת לקרטר) ואם יש מקום גם חיזוק אלכסוני אחד, שיסגרו מבנה ריבועי ממש מתחת לקרטר, ומגלש מאלומיניום גם שלוש מ"מ, יספקו הגנה מספקת. כאן הטעות הקרדינלית שכולנו צריכים ללמוד ממנה הוא שאסור לוותר, ואסור לשום דבר - חשוב או לא חשוב, חזק יותר או פחות - לבלוט מתחת לתחתית השלדה שחייבת להיות שטוחה לגמרי.

חנן גולומבק
07-06-11, 09:05
מהתמונה של הקרטר נראה שהמיגון נמשך אחורה, מהבליטה המשולשת שנועדה להגן על הקרטר מתחת לקו צינורות השלדה. זה באמת מה שקרה?
כאן הטעות הקרדינלית שכולנו צריכים ללמוד ממנה הוא שאסור לוותר,.

כן , זה בדיוק מה שקרה, וזה קרה בגלל בדיוק מה שכתבת, בגלל שויתרתי .
בסוף תהליך ההכנות לקראת המרוץ הייתי כבר כל כך מותש שלא עשיתי את מה שידעתי שצריך לעשות.

חנן גולומבק
30-06-11, 21:32
סוף סוף הגיע הקרטר המקוצר. אפשר לראות בתמונות את ההבדל בגובה בינו לביין קרטר מקורי שהשגתי מפרוק . לפני שארכיב את החדש אעתיק אותו ואכין אחד נוסף למקרה שמישהו ירצה אחד כזה. עם הקרטר הגיע גם צינור יניקה מקוצר.

חנן גולומבק
18-07-11, 21:26
על שיפורים ושיפצורים.

טוב אז הקרטר המקוצר הורכב, בעצם לא בדיוק, העתקתי את הקרטר של האמריקאים אבל קיצרתי אותו בסנטימטר אחד נוסף בדיוק, כדי שהוא לא יהיה קרוב מדיי למגן המנוע שעבר גם הוא שינויים וחיזוקים ועכשיו הקרטר חבוי לו טוב טוב בין צינורות השלדה כאשר מתחתיו חזר המגן שניזוק במרוץ, לאחר שעבר גם הוא כמה שינויים וחיזוקים .

שינוי נוסף שעשיתי הוא בכבל גז. בגלל שבמקור המנוע של הסובארו יושב בקדמת הרכב אז בבאגי על מנת לסובב את בית המצערת הכבל צריך לבוא מאחור מה שגורם לכבל לעשות דרך ארוכה שגורמת לחיכוך ומקשה על הלחיצה על דוושת הגז. לאמריקאים יש פתרון פשוט וזול.

אז הנה כמה תמונות של הקרטר החדש וגם של בית המצערת לפני ואחרי השינוי.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=45662&d=1311009650

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=45663&d=1311009657

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=45665&d=1311009679

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=45661&d=1311009644

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=45666&d=1311009752

עידו לוריה
18-07-11, 22:00
אהלן חנן ,
הפתרון של כבל הגז טוב , אבל הביצוע לא טוב , בתמונות שלך נראה שבין התושבת של מוביל הכבל לבין הלוסטר קלמרה יש שבירה בכבל מה שמקשה על המשיכה שלו וגם על הכיוון שלו וגם לאורך זמן יגרום לשבירה של הכבל בדיוק במקום הזה , תראה שבגלגל הכבל המקורי יש תעלה לכבל בכדי לשנות את התנועה מקווית לתנועה סיבובית זה נועד לפתור את הבעיות אללו וגם לגרום לתנועה לינארית ולא פרבולית .
האים ניתן פשוט לסובב את הגלגל המקורי ?
עם לא אז ניתן לחרוט גלגל כזה עם תעלה לכבל וכך למנוע את השבירה של הכבל וגם התנוע תהיה חלקה יותר וטובה .
עם אתה צריך עזרה עם זה אני ישמח לעזור לך .
עידו

חנן גולומבק
18-07-11, 22:45
עידו אתה צודק במה שאתה אומר ואכן לא אהבתי את השבירה הזאת אבל לא ראיתי פתרון טוב יותר.
אני אבדוק את מה שאתה אומר בקשר לגלגל.
תודה.

talilim
18-07-11, 22:57
חנן
הוא איש רציני וקפדן.
כשהקרטר גומר
הוא נואש לא אומר
ומקשיב לנמרוד ועידו
לנצח שנה הבאה
שום דבר לא יעצור בעדו......;)

וזה שיר קטן
עבורך
בתמורה לכמה שכתבת לטרי...
לילה טוב....:)

gasgas
18-07-11, 23:37
או פשוט לקצר את הגובה של התושבת האדומה בכמה סנטימטרים

talw
18-07-11, 23:58
יצירת תנועה לינארית ולא פרבולית .

עידו
!!!

boaz avrahami
19-07-11, 00:33
חנן,איזה אחד בשם רוב רוי מסר לך דש ...

חנן גולומבק
19-07-11, 00:50
חנן,איזה אחד בשם רוב רוי מסר לך דש ...

תודה רבה איפה פגשת אותו ?

חנן גולומבק
19-07-11, 00:51
או פשוט לקצר את הגובה של התושבת האדומה בכמה סנטימטרים

גם את זה אני אבדוק, תודה.

חנן גולומבק
19-07-11, 00:53
חנן
הוא איש רציני וקפדן.
כשהקרטר גומר
הוא נואש לא אומר
ומקשיב לנמרוד ועידו
לנצח שנה הבאה
שום דבר לא יעצור בעדו......;)

וזה שיר קטן
עבורך
בתמורה לכמה שכתבת לטרי...
לילה טוב....:)

יפה לך אבל אני לא כותב שירים לברזלים...

talilim
19-07-11, 07:05
:rolleyes:

חנן גולומבק
19-07-11, 13:00
.
האים ניתן פשוט לסובב את הגלגל המקורי ?

עידו אין כמוך .
בסופו של דבר זה מה שעשיתי , אבל איך אומרים ביידיש ? כשהראש לא עובד כל הגוף סובל. אתם לא מאמינים איזה חום פה.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=45673&d=1311065788

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=45672&d=1311065772

נמרוד
20-07-11, 22:29
חנן, סחטיין על ההתקדמות, ועל הקרטר החדש. לא ראיתי תמונות של התוצאה מהכיוון החשוב - מלמטה!

עידו לוריה
20-07-11, 23:35
כן זה נראה לי שזה יעבוד .
חם חם אבל לפחות יבש לא כמו אצלנו 700% לחות , עם אתה רוצה להרגיש יבש אז אתה צריך להכנס לבריכה :D
עידו

-->