PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי T1 של חנן גולומבק, פרויקט בתהליך

עמודים : 1 2 3 4 5 [6]

חנן גולומבק
21-07-11, 13:46
לא ראיתי תמונות של התוצאה מהכיוון החשוב - מלמטה!

בבקשה...

sam1g
21-07-11, 14:07
חנן
שמעתי את נהמת המנוע שלשום מאוחר בערב בסוף הכביש
גם יצאתי וזכיתי לראות אותו מלווה בטרופר.
עד שהחלטתי לצאת ללחוץ לך את היד - הניע שוב ונעלם שמאלה בכיכר.

נעים מאוד, סמי

חנן גולומבק
21-07-11, 14:41
נעים מאוד, סמי

נעים מאד גם לי, מי אתה ?

sam1g
22-07-11, 12:22
נעים מאד גם לי, מי אתה ?

אילתי. ממש מול המקום שניסת להניע. בחצר תורן עם דגל הלאום.
אם תזדקק פעם לליווי בניסוי דרך, אשמח.

סמי

חנן גולומבק
09-08-11, 21:43
כבר מספר שבועות שאני מנסה לפתור בעיית חשמל מעצבנת במיוחד וללא הועיל, אני מבקש תשובות רק מחשמלאים / מכונאים מומחים כיוון שכבר ניסיתי ובדקתי כנראה כמעט הכל.
כשהמנוע קר הוא מניע בשניות אבל כשהוא חם הסטרטר לא מצליח לסובב את המנוע במהירות מספיקה להנעה. אני מחכה 10 15 דקות ושוב הסטרטר מצליח לסובב את המנוע ולהניע. ניסיתי לנתק את ההצתה, לנתק את האלטרנטור, חברתי כבלים חדשים ישירות בין המצבר לסטרטר, שלחתי את הסטרטר לשיפוץ בתל אביב, בדקתי טעינה , בדקתי את המצבר, ניסיתי להניע על ידי גישור על הסטרטר עצמו אבל כאמור כשהמנוע חם לסטרטר אים כח לסובב אותו .
מבקש שוב , תשובות ממומחים בתחום בלבד.
תודה.

baga
09-08-11, 22:31
כשהוחלף המנוע , הוחלף גם הסטרטר ?
הספק הסטרטר ?

חנן גולומבק
09-08-11, 23:26
כשהוחלף המנוע , הוחלף גם הסטרטר ?
הספק הסטרטר ?

הסטרטר לא הוחלף, זה סטרטר של טרנספורטר ישן , כאמור הסטרטר עבר שיפוץ בשבוע שעבר. אין לי מושג מה ההספק שלו.

arnonshoshani
10-08-11, 06:27
חנן שלום

ניתן להחליף את הסטרטר שלך לכזה של מנועי הדיזל דבר עם מוסף פולקסווגן באילת שכחתי את שמו זה שמעל הפנצ'ריה של תמיר
כמו כן יש סטרטרים אפטר מרקט שנועדו לפטור את הבעיה הזו.

ארנון

עידן הגז
10-08-11, 07:19
היי חנן

בעיית הסטרטר במנועים אלו עם קומפרסיה גבוה היא בעיה ידועה בבאגים סטרטר טרנספוטר גם אם יהיה חדש לא יעשה עבודה טובה

הסטרטרים החדשים היום מגיעים עם גיר פנימי בכמה וריאציות האחת גיר פלנטרי והאחת ממש גלגלי שינים בצורת גיר הם מפחיתים מהירות לטובת

כוח --יש בחור (אני מקווה שהוא עדין בתחום) ברחובות שמכין כאלה סטרטרים במיוחד לבאגי עם מנועי סוברו .אם אין לו תמיד אפשר להזמין מחו"ל

חנן גולומבק
10-08-11, 09:10
ארנון , דודי תודה רבה.

אני מכיר את הסטארטרים החלופיים עם הגיר שמוכרים בחו"ל ויש לי כבר אפילו מחיר לאחד כזה אבל אני מנסה קודם כל לבדוק ולדעת בודאות שהבעיה היא באמת בסטרטר לפני שאני שורף עוד אלפייה על הבאגי.

דודי יש לך את הפרטים של הבחור ברחובות ?

חנן גולומבק
19-08-11, 22:20
מס' שילדה 10006 .
אחד בצד הנהג ואחד בצד הנווט.
הזמנתי את השושבינים למסיבה...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=46932&d=1313781525

lizard
19-08-11, 23:01
מזל טוב!

itayhi
19-08-11, 23:09
מברוק!

שתהיה לראש ולא לזנב.
ואינשאללה שהמספר הזה יגיע בשנה הבאה מהחרמון לאילת על 4 גלגלים ומנוע פועם.

בהצלחה
איתי

עידו לוריה
19-08-11, 23:11
מזל טוב , מסיבה ולא קיבלתי הזמנה :confused:;)
עידו

OP2000
20-08-11, 07:20
חבל שלא הזמנת אותי למסיבה הלוחיות שלך מותקנות הפוך, הייתי חוסך לך עבודה כפולה (-;

בכל מקרה מזל טוב

חנן גולומבק
20-08-11, 08:30
תודה לכולם.

דני תבוא ו................."נעשה מסיבה נוספת.... עם דיסק ורתכת " (:

lizard
20-08-11, 09:25
אמרתי לך, אל תעשה כלום בנתיים. אני אבקש הקלות.

kobiarava
20-08-11, 09:38
מזל טוב!

קובי

baga
20-08-11, 10:45
ברכות ומזל טוב.
בשעה טובה.

חנן גולומבק
20-08-11, 10:47
אמרתי לך, אל תעשה כלום בנתיים. אני אבקש הקלות.

בסדר גמור תודה.
כל עוד עוד רואים את הלוחיות בקלות אז מה זה משנה ? הרי הן ממש מול העיניים של כל מי שרוצה לראות אותן.

חנן גולומבק
20-08-11, 10:50
קובי תודה ומזל טוב ענק לכם להולדת הנסיכה.

חנן גולומבק
20-08-11, 10:52
מזל טוב , מסיבה ולא קיבלתי הזמנה :confused:;)
עידו

עידו תודה, אתה בהחלט אחד מהשושבינים החשובים.

lizard
20-08-11, 15:58
יש הגיון באחידות של מיקום המספר אבל התקנה שכתבתי לך לא ברורה כל כך, מה גם שאלו רכבים ראשונים אז יש קצת תקלות. כמו שאמרת, זה במקום ברור ונגיש אז לא רואה מה זה כל כך משנה. לחתוך ולרתך במקום אחר כן נראה לי משנה.

arnonshoshani
21-08-11, 05:56
מזל טוב חנן

מלמד
21-08-11, 07:58
יש הגיון באחידות של מיקום המספר אבל התקנה שכתבתי לך לא ברורה כל כך, מה גם שאלו רכבים ראשונים אז יש קצת תקלות. כמו שאמרת, זה במקום ברור ונגיש אז לא רואה מה זה כל כך משנה. לחתוך ולרתך במקום אחר כן נראה לי משנה.

מצורף ההסבר שקיבל כל בוחן ( הבוחנים קיבלו חוברת הוראות בהכשרה האחרונה ברופין ) , אם זה לא ברור ......

lizard
21-08-11, 08:18
מצורף ההסבר שקיבל כל בוחן ( הבוחנים קיבלו חוברת הוראות בהכשרה האחרונה ברופין ) , אם זה לא ברור ......

וגם כתוב "מיקום הלויות: לוחית אחת מולחמת לקשת הראשית בצד נהג בחצי הגובה לוחית נוספת תהיה מחוברת לקורה הרוחבית בשלדה המרכזית התחתונה לפני מושב בצד ימין, שתיהן במקומות בולטים."

מה זה הניסוח הזה?

בכל מקרה צודק, נעשו טעויות. לא צריך ללכת לרב בגלל זה. כולה לוחית. אני בטוח שנקבל הקלות.

חנן גולומבק
25-08-11, 00:01
כבר מספר שבועות שאני מנסה לפתור בעיית חשמל מעצבנת במיוחד וללא הועיל, אני מבקש תשובות רק מחשמלאים / מכונאים מומחים כיוון שכבר ניסיתי ובדקתי כנראה כמעט הכל.
כשהמנוע קר הוא מניע בשניות אבל כשהוא חם הסטרטר לא מצליח לסובב את המנוע במהירות מספיקה להנעה. אני מחכה 10 15 דקות ושוב הסטרטר מצליח לסובב את המנוע ולהניע. ניסיתי לנתק את ההצתה, לנתק את האלטרנטור, חברתי כבלים חדשים ישירות בין המצבר לסטרטר, שלחתי את הסטרטר לשיפוץ בתל אביב, בדקתי טעינה , בדקתי את המצבר, ניסיתי להניע על ידי גישור על הסטרטר עצמו אבל כאמור כשהמנוע חם לסטרטר אים כח לסובב אותו .
מבקש שוב , תשובות ממומחים בתחום בלבד.
תודה.

גם ה "סרט" הזה מאחוריי.

הפתרון הגיע בסופו של דבר בדמות סטרטר חזק במיוחד הכולל "גיר".
עכשיו ההנעה חזקה ומיידית גם כשהמנוע חם.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=47126&d=1314219452

חנן גולומבק
02-09-11, 16:30
חבל שלא הזמנת אותי למסיבה הלוחיות שלך מותקנות הפוך, הייתי חוסך לך עבודה כפולה (-;

בכל מקרה מזל טוב

הלוחיות פורקו ורותכו מחדש במיקום הנכון.

חנן גולומבק
04-09-11, 14:50
הבן אדם מתכנן תכניות אבל לגורל יש תכניות אחרות בשבילו..............
לפני כשבוע יצאתי לנסיעת מבחן לאחר שטופלו כל בעיות ההנעה והחשמל ( שבדיעבד לא היו...) .
לאחר כ 20 דקות של נסיעה נהדרת תוך כדי שאני חולם על הקפות בצאלים פתאום שמעתי נקישה "רעה" והמנוע נכבה.

בימים האחרונים ערכתי מספר בדיקות שכללו בדיקת מיקום הטיימינג שהתגלה כתקין, קומפרסיה שהתגלתה כחלשה ובדיקת לחץ שמן על ידי שעון חיצוני שהותקן במקום ה"יוניט" של הלחץ שמן , השעון הראה 0 לחץ שמן. ולבסוף הורדתי את הקארטר .
בתוך הקארטר ראיתי "גבעה" קטנה של חומר שנקרא בפי המכונאים של פעם, "קומפוזיציה" זה החומר שעוטף מבפנים את מיסביי גל הארכובה.
"משחק" עם הטלטלים הראה שכולם זזים ידנית מה שאומר שכולם נפגעו.

בקיצור , המנוע "שפך" לגר ולא בבוכנה אחת אלא בכולן.

אז למי שעדיין לא הבין , הלך מנוע.

מה שהכי מעניין אותי לדעת זה , למה ?

נורת לחץ שמן תקינה ולא נדלקה.
המנוע לא התחמם.

אחת ההשערות היא שזרע הפורענות נזרע כבר אז באותה פגיעה ארורה בקרטר ב "חוצה ישראל" . אבל אי אפשר להיות בטוח ב 100 אחוז.
מה שלמדתי בינתיים זה שחייבים שעון לחץ שמן ואי אפשר להסתפק בנורה.

עובדה היא שנורת הלחץ שמן כבתה בזמן ששעון לחץ שמן הראה 0.

אז אני מחפש מנוע EJ 25 חדש .

במקביל אין לי ברירה אלא להציע את הבאגי למכירה , מקורות המימון התדלדלו ויש גבול לכל תעלול.
יש לבאגי כבר מספר שלדה והתחלתי גם את תהליך הבקשה לרישוי .

השקעתי עד היום בבניית הבאגי מעל 170 אלף ש"ח וכל מי שעוקב אחר השרשור הזה יודע שהחלקים שמהם בנוי הרכב הזה הם הטובים ביותר שיש וכולם מלבד המנוע והגיר הובאו מארה"ב.

הבאגי צריך בעלים עם יכולת כלכלית נדיבה שרוצים פלטפורמה מעולה להתחלה עם מנוע אחר ולשדרוג לרכב מרוצים מהשורה הראשונה.

הצעות הגיוניות יתקבלו בברכה.

הנה כמה תמונות של הטיימינג התקין, המשקעים בקרטר והטלטלים בצילום מלמטה.

חנן.

drazen
04-09-11, 16:16
חנן שלום משתתף בצערך ניראה לי שבישביל שהספורט המוטורי ימשיך לחיות אנחנו זקוקים להרבה ספונסרים
אחרת העסק יפול מהר אין כסף בארץ לאנשים לא רק לך . אורי

baga
04-09-11, 17:58
באסה.
לו יכולתי לעזור :(
אני חושב שאתה לא רחוק .
כואב או קשה לא אומר נואש.
תחזיק מעמד.
ולא רק בשבילך או האוטו, זה חשוב להרבה אחרים.

גל שחם
04-09-11, 21:02
שלוש פעמים בדקתי ואכן,כנראה שאני לא טועה, יום הולדת עצוב,סידרת לעצמך.
כאחד שרגיש לנושא, לתחביב, להשקעה, לקשר בין התחביב היקר הזה,לחיים היום יומיים,
מבטיח לך, עוד תשוב לזה...חכה, על תמכור, תקפיא תוכניות, שים בצד ותמשיך עוד שנה,שנתיים,חודש,חודשיים, אי אפשר
למכור מפעל חיים, אין לזה מחיר.
מזל טוב, אדם יקר, מקווה שהכל יסתדר, ואם זה רק מנוע ,נמצא גם לזה פיתרון ....

נמרוד
04-09-11, 21:07
אין מצב חנן, לא מרשים לך... שים אותה על בלוקים כמה חודשים, הישועה תמצא, אל תתיאש!:(

דרור ברלי
04-09-11, 21:53
חנן, התחלקת על השכל? שלא תעיז למכור!

אתה הפכת לסמל של נחישות וסבלנות. דוגמא ומופת לכל בוני הבאגים בארץ.
עכשיו, בישורת האחרונה אתה נכנע?
אז תקפיא את הבאגי עד הודעה חדשה. עזוב עכשיו תחרויות. תרגיע. תן לזמן לעבור. חודש-חודשיים-חצי שנה-שנה. כמה שצריך.
בינתיים תחסוך קצת כסף ותמצא מנוע אחר. הבאגי הזה הוא חתיכת מפעל חיים - את נשמתך הכנסת בו, אוטו כזה לא מוכרים.

לא להתיאש. מחזיקים לך אצבעות.

zagi
04-09-11, 22:39
+1 , אל ייאוש , עברת דרך ארוכה מידי בשביל לפרוש מהמרוץ הזה .

מחזיק לך אצבעות .

חנן גולומבק
04-09-11, 22:48
חברים יקרים בחיי שאני אוהב אתכם.
אני קורא את התגובות ואינני יודע את נפשי מרוב התרגשות.
תודה רבה מקרב לב לכולכם.

אגיב ענינית בעוד מספר ימים.
שוב תודה.
חנן.

עידו לוריה
04-09-11, 23:09
חנן רק עכשיו קיבלתי את בשורת איוב זו , נכמר ליבי ,תן לימים באמת לחלוף ואז תחליט (לא למכור ) .
עידו

belair
04-09-11, 23:41
חנן אין לנו הכרות , ומועלם לא רשמתי כלום בשרשור הזה
אבל מעולם לא פספסתי קריאה בו !
אבל אני מקווה שרשימת שורות אילו יעזרו לי לשכנע אותך שלא למכור !
אתה זה שנותן תקווה שיום יבוא ואני גם אבנה רכב תחרויות, אתה הרוח הלוחמת של הקטנים.
כל כך ציפיתי לראות אותך בצאלים שלרגע דמיינתי שאתה מתחרה.
חנן לא נותר לי לקוות שלא תמכור! ולראות אותך בחזרה על הרגליים .

asafk
04-09-11, 23:52
חנן, תחילת ספטמבר, לא תחילת אפריל.
מספיק עם השטויות.
וזה לא שאני לא מבין מאיפה זה בא - מאיפה לעובד מדינה יש אורך נשימה לבנות ולהחזיק מכונית מירוץ ברמה גבוהה? אני רואה את החסכונות שלך נשרפים בערמת הברזלים הזו, וברור לי שיש רגע שבו זה נגמר. זו הסיבה שאני לא נכנסתי לזה בעצמי. אבל יש בתוך הבאגי גם פיסה ממך. זה ההבדל בין באגי שקונים לבאגי שבונים לבד, "באלו הידיים".
אבל עכשיו, תנשום עמוק.
שים אותה בחניה, שים כיסוי. אל תסתכל עליה בכלל לפחות עד אחרי הדקאר. אל תיתן לילדים להסתכל, אל תיתן לאשתך להרים את הכיסוי. גם לא לחברים שבאים לבקר.
תחשוב שהיא נשרפה ולא נשאר כלום.
ותבטיח לעצמך שאתה לא משקיע בבאגי מנוע חדש בלי שאתה רואה מימון לפחות לחרמון אילת הבא. שים מטרה. וחכה לפחות כמה חודשים.
(מצד שני, אם בא קונה עם 200 אלף שקל אל תחשוב פעמיים, תעיף ת'נבלה, שים בבנק, וכשתהיה לך הזדמנות תקנה משהו מוכן)

אסף.

סוזי המשתוללת
05-09-11, 14:55
חנן
אל תתייאש
קח כמה ימים , פרק ראשים , תראה עם עוד משהו ניזוק
אם אין נזק נוסף אז קיט שיפוץ (רינגים מייסבי קרנק /טלטל וסט אטמים וטיימינג ) זה לא סיפור יקר ותוכל לסיים ב2500 ש"ח

אגב גם לי זה קרה עם מנוע סוברו שפתאום תוך כדי נסיעה ללא שום התראה החלו דפיקות מהקרנק אחרי נסיעה קצת מאומצת בכביש
גם במיקרה הזה נורת השמן לא דלקה וכשלחץ השמן נפל משמעותית(בדיעבד)היא הבהבה לעיתים רחוקות
קח בחשבון שיכולה להיות נפילת לחץ גם מהתחממות ממושכת שמעלה את טמפ השמן

בקיצור אל תחפז בקבלת החלטות
שב על הים ותרגע

freeline
05-09-11, 23:22
רובכם לא מכירים אותי...קוראים לי ארי כהן. אני במקור מקיבוץ אליפז שזה 27 ק"מ מאילת, עכשיו עברתי לקיבוץ שובל לטובת התחלת לימודים (הנדסאי רכב).

אז ככה בערך חודש אחרי שחנן כתב את ההודעה הראשונה בשרשור הזה נחשפתי לפורום ולאט ולאט התחלתי לעקוב בשקט בשקט חודש חודשים שנה שנתיים,
חנן...אתה מודל לחיקויי בשבילי לקחת על עצמך פרוייקט חיים..כן זה מה שזה! שלא תטעה. לאט לאט התחלתי להכיר את חנן שהוא בנאדם נפלא שהאהבה שלו לתחום הזה לא ניתנת להסביר. יום אחד בערך חודש לפני הקפות רביבים 2010 אני וחנן דיברנו והתגלה לי שהוא מתכוון להתחרות. אז שאלתי את חנן " תגיד אתה צריך "נווט" לא שיש לי איזה נסיון בנושא אבל חנן אמר לי בשמחה....!
חנן אולי לא יצא לי לומר לך אבל זה אחד אם לא ה יום הכי משמח בחיים שלי כי סופסוף ראיתי חוויתי הרגשתי מזה ליהיות נהג מירוצים אמיתי. נכון לא סיימנו אבל בכל זאת היה יום שאני בחיים לא אשכח!...חנן אין מילים להסביר כמה אני מודה לך על הזדמנות שנתת לי באותו סוף שבוע.
חנן לא מוותרים כולנו פה איתך לארוך כל הדרך ואני מבטיח לך שGO-2 עוד ייקום לתחייה...אל תוותר אתה מקור השראה הרבה יותר גדול ממה שאתה חושב.

ארי כהן הנווט שלך מרביבים 20104786847869

arnonshoshani
06-09-11, 10:35
חנן

תחזיק מעמד אנחנו עומדים מאחוריך.

אני מוכן לתרום בחזרה את המנוע 2.2 ליטר הישן שלך במידה ואתה מעוניין להחזיר את הרכב לכשירות נסיעה.

אני יודע שזה לא אידיאלי אבל זה מה שיש לי כרגע אצלי לעזור.

ארנון

lizard
06-09-11, 18:09
חנן אשמח לעזור לך למצוא מנוע אם רק תשיב לי להודעה הפרטית ששלחתי לך ותגיד לי מאיזה רכב ושנה הוא ירד :-)

חנן גולומבק
06-09-11, 22:05
מיכה סליחה לא שמתי לב, עניתי לך בפרטי.
בינתיים תודה רבה לכולם , רגשתם אותי מאד.
חנן.

חנן גולומבק
07-09-11, 13:10
חברים יקרים.
שוב תודה עבור התגובות החמות והמעודדות משמח אותי לדעת שאנשים קוראים לומדים ומקבלים השראה מהשרשור הזה וכמובן תודה מיוחדת וענקית לכל מי שהציעו עזרה.
לפני מספר שנים בתחילת הבנייה שוחחתי עם נמרוד והוא אמר לי כבר אז שקטגוריית האב טיפוס לא מתאימה לי . נמרוד הציע לי לבנות רכב לקטגוריית ה OP2000 שהייתה אמורה להיות זולה וקלה יותר לביצוע. ( דרך אגב בדיעבד מסתבר שהיא לא זולה יותר ממה שאני בניתי).
לא שמעתי בקולו של נמרוד, היה לי חלום לבנות באגי מקצועית ברמה הקרובה ביותר ל CLASS1 אמריקאית. פתחתי קרן השתלמות וחסכונות השקעתי מעל 170 אלף ש"ח והגשמתי את החלום.
אין ספק שכיוונתי גבוהה מדיי ליכולותיי הכספיות. קטגוריות ה "אב טיפוס" למיניהן הן הקטגוריות היוקרתיות ביותר המעניינות ביותר אך גם היקרות ביותר לביצוע ולתחזוקה. אין לי שום ספק שרכבי האבטיפוס הם המהנים ביותר לנהיגה אבל הם גם המאתגרים ביותר.
אז היום הלך מנוע , מחר יכול ללכת גיר, מחרתיים בולם, קלאטש' , וכו' וכו' .
אם כל זה לא מספיק אז הגיע גם חוק הספורט המוטורי וכדי להעביר את הרכב רישוי צריך להשכיב באזור ה 10 K.
יחד עם באגי בסדר גודל כזה צריכה לבוא עגלה באותו סדר גודל וכדי למשוך את העגלה והבאגי צריך לבוא רכב באותו סדר גודל כלומר...גדול.
כל מי שנמצא בקטגוריה הזאת מושך עם טנדר פול סייז אמריקאי. בעליות למרום גולן בדרך לחוצה ישראל התפללתי שהפראדו הגיבור לא ישבוק חיים ודרך אגב היום אני יודע שזה הרכב הכי טוב בעולם.
המחשבה למכור את הבאגי לא נולדה בראשי עכשיו היא החלה לבצבץ ולהציק כבר לפני כשנה או יותר כשמחירי הדלק החלו להשתולל והפראדו האהוב ששותה סולר בששון ובשמחה החל להוות משקולת כלכלית על הצוואר. זה לא רק הבאגי, זו חבילה שכוללת מרכיבים נוספים ומשמעותיים.
שלא תבינו אותי לא נכון , אינני מתלונן ואינני מצטער על שום דבר. החיים שלי יפים ותודה לאל לא חסר לי דבר , הבאגי יקבל מנוע אחר וימשיך לנסוע והוא נוסע נהדר יעידו אלו שנסעו בו.
ישנם בארץ הרבה מאד אנשים אמידים שלדעתי ישמחו מאד להצטרף לספורט המוטורי ושבשבילם להחזיק באגי כזה זה ממש שטויות אפילו לא דמיי כיס.
אני לא אחד מהם וישנה נקודה שבה צריך אדם לעצור ולחשוב ולהחליט האם הוא הגיע לקצה גבול היכולת שלו או לא. אני הגעתי. יש לי ברוך השם 3 ילדים חמודים שניים מהם מתבגרים ( "ו לתחזק" אותם זה לא פשוט אני לא צריך לספר לכם) ואישה תומכת שכששמעה שאני רוצה למכור את הבאגי כמעט הורידה לי CV930 על הראש אבל אתם יודעים איך התימניות , הגיון זה לא הצד החזק אצלן שששששששששששששש.

הצד החלש אצלי בכל העסק הזה זה הנושא של חיפוש הספונסרים, את זה לצערי אינני יודע לעשות וגם אין לי סבלנות לחזר על הפתחים. כמובן שאם יבוא ספונסר רציני או אפילו שותף רציני שיש לו יכולת כלכלית ועסקית וירצו להצטרף ולהקים קבוצה סביב לבאגי הם יתקבלו בברכה. ומה שאני כותב כאן ייזרק לפח ההיסטוריה.

אז אני מאד מאד מודה לכם ואוהב אתכם ומבטיח שהבאגי ייסע מתי שהוא בעתיד אבל אני עדיין מציע אותו למכירה והוא יימסר בעצב רב עם או בלי מנוע למי שיציע הצעה הגיונית למכונה הנהדרת הזאת.

חנן.<o:p></o:p>

OP2000
07-09-11, 13:22
קצת עצוב לקרוא את ההודעות האחרונות בשרשור, אבל תזכור שהשמש זורחת כל יום מחדש ולך תדע מה יוליד יום חדש !

אני כרגיל אופטימי (-:

talilim
07-09-11, 13:58
למי אני אכתוב עכשיו שירים ?..........:(

jeep_2011
08-09-11, 14:15
looking good
pls upload more pic

חנן גולומבק
16-09-11, 10:30
הלחץ החברתי עשה את שלו.
הלכתי לגלוש וניקיתי ת'ראש.

נרכש מנוע חדש , סובארו 2500 סמ"ק שנת 2005 שאמור להפיק 167 כ"ס. הפעם הצלחתי להשיג את המנוע שתמיד חיפשתי EJ25 SOHC.

תודה רבה למורן שמצא עבורי את המנוע , הנה הפרויקט המעניין של מורן: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=47108

המנוע יורכב בחודש הקרוב ואז שוב תתחיל הסאגה של חיבור המנוע למחשב ניהול המנוע

יהיה טוב.

חג שמח ושבת שלום.

חנן.

lizard
16-09-11, 14:37
מזל טוב!
מצטער שלא מצאתי לך מנוע, העיקר שהסתדרת.

OP2000
16-09-11, 15:29
חנן בהצלחה ואם אתה צריך זוג ידיים נוספות תרים טלפון

דרור ברלי
16-09-11, 15:45
אין עליך חנן. כרגיל - ראוי להערצה ולחיקוי.
ככה הרבה יותר מתאים לך.

הרבה הצלחה עם המנוע החדש וכמובן - שנה טובה.

freeline
16-09-11, 16:02
חנןןן

אנחנו אוהבים אותך! שיהיה שבת שלום. כרגיל אם צריך עזרה...תרים צלצול.

ארי.

zagi
16-09-11, 16:03
ת ע נ ו ג .... בהצלחה .

סוף שבוע הבא אנחנו באילת , אולי נקפוץ לביקור קצר .

belair
16-09-11, 16:41
חנן איזה כייף לשמוע !
המון בהצלחה.

עידו לוריה
16-09-11, 18:36
טוב לשמוע , בהצלחה .
ואת גלגל המצערת להרכיב פשוט אפוך :D
עידו

kobiarava
17-09-11, 08:48
היי חנן. קודם כל-תתחדש, אני שמח שהחלטת להרים את הראש ולהמשיך בדרך למרות שמי כמוני יודע, הדרך לא פשוטה והמחיר כבד. במידה ותצטרך עזרה בהרכבה או הכל דבר אחר, אני לרשותך בהתראה קצרה. לגבי ניהול המנוע, יהיה צורך לכייל מחדש את המערכת למנוע הנוכחי (כלומר, להביא את הרכב לינון או את ינון לרכב)? המפות הקודמות לא רלוונטיות למנוע הזה?

שבת שלום, והרבה בהצלחה-קובי

נ.ב. תרים טלפון כשאתה בסביבה, אני לא תמיד עסוק מדי...

חנן גולומבק
17-09-11, 10:11
חברים תודה.
מי שמגיע לאילת מוזמן לקפה בכייף.
עידו גלגל מצערת הפוך ....ברור ?!?!?!
קובי סביר להניח שהאיש והמכונה יצטרכו להיפגש , במנוע הקודם היו 4 קמשפטים ובחדש רק 2 .
בחדש אין תזמון שסתומים משתנה. (יתרון מבחינתי).
בחדש יש מנגנון מניעת זיהום אוויר שנקרא tumble generator שזה מנגנון שנמצא בתוך סעפת היניקה ומוביל את האוויר לכיוון האינג'קטורים אני אצטרך לבטל את המנגנון הזה כיוון שהוא "מפריע " לזרימת האוויר במניפול.
יכול להיות שאוכל להשתמש בסעפת יניקה מהמנוע הישן וזה יעשה את החיים קלים יותר אבל ממידע שאני אוסף אז כנראה שלשני המנועים הללו יש מיקום ברגים שונה בחיבור הסעפות.
נחיה ונראה.

חנן. - 0506233066

בן לאוטרבך
17-09-11, 13:00
כיף לשמוע, (במיוחד בפתח של שנה חדשה), שלא וויתרת חנן.
אני מאושר בשבילך.
ישר כח והמון בהצלחה.

בן

חנן גולומבק
23-09-11, 14:09
תודה בן, כייף לדעת שאתה עוקב.

חנן.

חנן גולומבק
01-10-11, 12:55
לכבוד השנה החדשה הרכבנו את המנוע החדש . בינתיים רק הרכבה פיזית עכשיו צריך כל מני התאמות מכאניות וחשמליות עד שנוכל להניע.
בתמונות צוות המכונאים שלי בפעולה.

שנה טובה.

freeline
01-10-11, 17:47
חנן,
היה תענוג לראות את המנוע החדש בפנים..שיהיה בהצלחה ושנה טובה.

עידו לוריה
01-10-11, 18:04
אהלן חנן,
יפה שאתם לא עוצרים .
שנה טובה לכול המשפחה וגם כמובן למכונאי הראשי שלך .
עידו

חנן גולומבק
09-10-11, 07:10
השבוע קבלתי את הרשיון הזמני לבאגי. עוד צעד אחד קדימה, למרות שעם ה "תקנה " החדשה בדבר מיקום הרדיאטור, מדובר בצעד אחד קדימה ו 30 אחורה...

morankabesa
09-10-11, 12:51
היי חנן
איפה לכול הרוחות כתובה התכנה !!

חנן גולומבק
09-10-11, 12:57
היי חנן
איפה לכול הרוחות כתובה התכנה !!

בינתיים עדיין לא כתובה אבל נודע לי מאלי שחר ש "נשמות טובות " עובדות על זה...

morankabesa
09-10-11, 14:54
שכחתי מזל טוב על הרשיון
אז מה עכשיו עם בראדיאטור? כל יום עכשיו ימציאו תקנות חדשות ,עוד מעט יגידו שסקדיול 40 לא תקני

עידו לוריה
09-10-11, 19:11
חנן מזל טוב
עידו

freeline
11-11-11, 08:00
חנן מה קורה? יש חדש?
צפה ביקור שבוע הבא... :)
שבת שלום

חנן גולומבק
11-11-11, 13:15
חנן מה קורה? יש חדש?
צפה ביקור שבוע הבא... :)
שבת שלום

אהלן ארי
האמת שאין הרבה חדש. אני עדיין בתהליך התאמת המנוע החדש לבאגי ומסיבות כאלו ואחרות אין לי יותר מדיי זמן להתעסק עם זה.
המנוע החדש הרבה יותר מתוחכם וחדיש מהמנוע הקודם וההתאמה לא פשוטה במיוחד לאור העובדה שאני משתמש בסעפת היניקה של המנוע הקודם על מנת שאוכל להשתמש בבית המצערת המכאני ולא החשמלי.

ברגע שזה יסתיים ישארו לי עוד יום יומיים של עבודה ואז אעביר את הבאגי לינון לחיבור המחשב.
להתראות.

חנן.

חנן גולומבק
10-12-11, 12:20
שוב הרבצתי מרתון של 900 ק"מ והפקדתי את GO-2 בידיו הנאמנות של "דר' " ינון.

עידו לוריה
10-12-11, 21:47
ו......... לא אמרת שאתה באזור :confused:

עידו

חנן גולומבק
11-12-11, 10:53
ו......... לא אמרת שאתה באזור :confused:

עידו

פחדתי להתפתות לעוד איזה מיגון אלומניום סקסי.....................

עידו לוריה
11-12-11, 10:56
וסתם שלום ?
אבל אני אוהב אותך אז זה נסלח ;)
עידו

חנן גולומבק
11-12-11, 14:18
וסתם שלום ?אבל אני אוהב אותך אז זה נסלח ;)עידו

גם אני אותך, נשששששששששששמה...

חנן גולומבק
20-02-12, 06:52
או שאלוהים מנסה אותי או שזה סתם מזל רע או שבאמת צרות באות בצרורות . אחרי שינון עשה את כל מה שהוא יודע על מנת לחבר את המנוע למחשב הגענו למצב שהמנוע מניע לכמה שניות ונכבה. התחלנו לבדוק מסביב ומצאנו שמן רב בתאי השריפה ובאגזוזים. כמובן שהשמן הזה מפריע למהלך העבודה התקין של המנוע ועכשיו צריך למצוא מאיפה לעזעזל הוא מגיע. אחת הסברות שלי היא שהבעיה נעוצה בקארטר המקוצר שגורם למפלס השמן להיות הרבה יותר גבוה וקרוב לגל הארכובה אבל קשה לי להאמין מכיון שזה מוצר שעובד במאות באגים בארה"ב. אם זה לא הקארטר אז אולי גומיות שסתומים יבשות, רינגים שבורים, אטם ראש, שסתומים ????????
בקיצור בלאגן. אנחנו מחכים למומחה סובארו שאמור להגיע ולתת דיאגנוזה ואז נחליט איך להמשיך.
יהיה טוב.

עידו לוריה
20-02-12, 16:41
אני מקווה שהצרור נגמר בזה , ותתחיל להנות מהיצירה שלך .

עידו

kobiarava
20-02-12, 17:09
היי חנן. בדקתם קומפרסיה? ליקג'? המנוע נמכר עם אחריות?

קובי

חנן גולומבק
20-02-12, 21:10
עידו תודה
קובי , עדיין לא , זה יבדק על ידי המכונאי לכשיגיע .
מנועים כאלו נמכרים עם אחריות רק כשהם מורכבים ברכב מקורי, אחרת אתה יכול לדבר ללמפה.
חנן.

עידו לוריה
20-02-12, 21:27
חנן אתה בטוח , זו אחריות על המנוע ,לא על כל השאר , הרי לא נעשה כל שינוי במנוע .

עידו

YosSima
21-02-12, 01:42
וואו ... איזה שירשור מדהים!
אני כבר שלוש שעות עליו ולא מצליח לקום!
צר לי לקרוא על הבעיות האחרונות אבל היי , חנן ... תחזור בשירשור לשנת 2007
לרגעים שברוך צחק עליך שאין תוכניות ותראה איפה אתה עומד עכשיו . מדהים! מעורר השראה! (לא רק בתחום הזה)
אתה פשוט הראת לכולנו פה איך חלום יכול להתגשם אם יש בך מספיק נחישות למרות מכשול המזומנים.
אני לא יודע איך לחזק את רוחך חוץ מלומר שאני יותר מאשמח לדעת שלא ויתרת ולראות איך החלום שלך חוזר שוב למסלול.
בכל מקרה בהצלחה בכל מה שתחליט לעשות.
יוסי סימה

חנן גולומבק
21-02-12, 11:04
יוסי תודה רבה.

חנן גולומבק
21-02-12, 22:55
חנן אתה בטוח , זו אחריות על המנוע ,לא על כל השאר , הרי לא נעשה כל שינוי במנוע .

עידו

עידו האמת אני לא יודע. זה מנוע מפרוק אז אולי הם יקשיבו לי אבל אין לי שום דבר בכתב. המנוע הקודם היה מיבוא ושם לא קבלתי שום אחריות. אני מקווה שלא אצטרך להגיע לזה.

חנן

עידו לוריה
21-02-12, 23:20
עידו האמת אני לא יודע. זה מנוע מפרוק אז אולי הם יקשיבו לי אבל אין לי שום דבר בכתב. המנוע הקודם היה מיבוא ושם לא קבלתי שום אחריות. אני מקווה שלא אצטרך להגיע לזה.

חנן

גם אני מקווה בשבילך שזה יגמר בטוב .

עידו

huski360
23-02-12, 21:16
היתכן ומלאת את כמות השמן שלפי הוראות יצרן?
לפי מה אתה מודד כיום את השמן עם הקרטר המקוצר?
כמות השמן במנוע אמורה לרדת יחסית מאופן מאוד דרסטי! ועל כך כדאי לפצות במיכל חיצוני!

חנן גולומבק
24-02-12, 07:38
היתכן ומלאת את כמות השמן שלפי הוראות יצרן?
לפי מה אתה מודד כיום את השמן עם הקרטר המקוצר?
כמות השמן במנוע אמורה לרדת יחסית מאופן מאוד דרסטי! ועל כך כדאי לפצות במיכל חיצוני!

שים לב מה כתוב בדף היצרן של הקארטר המקוצר, הוא מדבר על אותה כמות שמן כמו בקארטר המקורי. אצלי מורכב הקארטר המקוצר+ הפיקאפ המקוצר + המדיד המקוצר
http://www.outfrontmotorsports.com/oil_pan.htm

huski360
24-02-12, 17:10
שים לב מה כתוב בדף היצרן של הקארטר המקוצר, הוא מדבר על אותה כמות שמן כמו בקארטר המקורי. אצלי מורכב הקארטר המקוצר+ הפיקאפ המקוצר + המדיד המקוצר
http://www.outfrontmotorsports.com/oil_pan.htm

לא היתה לי ממש סבלנות לקרוא את הנ"ל..
נשמע לי ממש מוזר שנפח עוקת השמן קטן עקב הגבהת התחתית, אך כמות השמן נשארה בעינה.

אולי אני לא מבין כלום במכונאות (כזה מין כסיל שלא יודע כלום).
אולי "גאוני הפורום" ידעו לתת תשובה?!

שחר דורון
25-02-12, 10:38
מפלס השמן עולה.

baga
25-02-12, 18:15
קראתי.
תחזור לקרטר מקורי ותניע.
הוא מציין את עליית מפלס השמן.
כנראה זה קרוב מידי לקראנק במנוע בוקסר בנפח הנתון.
או לחילופין תניע לצורך בדיקה עם 3 ליטר שמן .
בהצלחה.

talw
25-02-12, 19:08
קראתי.
תחזור לקרטר מקורי ותניע.
הוא מציין את עליית מפלס השמן.
כנראה זה קרוב מידי לקראנק במנוע בוקסר בנפח הנתון.
או לחילופין תניע לצורך בדיקה עם 3 ליטר שמן .
בהצלחה.

+1
הריי ידוע שלא למלא שמן מעל לקו המקסימום (עם הקארטר המקורי והמדיד שלו)
אני מניח שעם אותה כמות שמן עברת את הקו המקורי בכמה ס״מ....
באמת מוזר וחומר למחשבה.
חנן האם נכנסה למנוע אותה כמות שמן לפי המדיד החדש כמו בעבר ?

חנן גולומבק
03-03-12, 08:03
ובכן חדשות טובות.
אבא שלי ( שלא מאמין למה שמכשירי מדידה אומרים לו, ככה זה המכונאים של פעם ) נסע ליוקנעם, בדק את המנוע , החליף קארטר למקורי, ייבש היטב את תאי השריפה והניע במכה ראשונה. לחץ שמן בסדר גמור והמנוע נשמע תקין, אני שמעתי ( דרך הטלפון) 4 פיסטונים עושים את מה שהם צריכים לעשות .
עכשיו נשאר לכוון את המחשב כיוונים עדינים והיי דרומה לאילת. כנראה שלא הצליחו להניע בגלל צירוף מקרים של מנוע שלא עבד הרבה זמן וכמות שמן גדולה מדיי בקארטר.
באילת אני אחזור לקארטר הקצר ואבדוק מה בדיוק כמות השמן שמתאימה לו ולמנוע.

עידו לוריה
03-03-12, 09:27
חנן מפלס השמן העליון והתחתון צריך להיות זהה בשני החלקים , עם יש הבדל בנפח בין הקרטרים כמובן כמות השמן לא זהה .
לפחות החזרת לנו את הנשימה שהכול בסדר .

עידו

baga
03-03-12, 11:13
אלו חדשות טובות .
:)

חנן גולומבק
03-03-12, 11:28
חנן מפלס השמן העליון והתחתון צריך להיות זהה בשני החלקים , עם יש הבדל בנפח בין הקרטרים כמובן כמות השמן לא זהה .עידו

אבל האמריקאי אומר לשים אותה כמות.

עידו לוריה
03-03-12, 13:49
אבל האמריקאי אומר לשים אותה כמות.

אין בזה שום הגיון עם הקרטר עבר רק קיצור ובלי השלמה של הכמות החסרה לאחר הקיצור בדרך אחרת.
ללא ספק שכמות השמן קטנה בדיוק בנפח הקיצור .
מפלס שמן במנוע חייב להיות לפי התיכנון ולא יותר או פחות (בתוך מינימום/מקסימום).
לפי הדוגמא שצירתי הקרטר לפני הקיצור מכיל 3 ליטר , הקיצור הוריד ממנו 1 ליטר כך שבמצב זה אתה ממלא 2 ליטר .

56185

דוגמא שניה :
קיצור הקרטר ב 1 ליטר אבל תוספת של 1 ליטר במקום הקיצור (לא חייב להיות כך , זה גם יכול להיות קולר שמן שמוסיף 1 ליטר ) כך שכמות השמן הכללית לא השתנתה ונשארה על 3 ליטר .

56186

עידו

חנן גולומבק
03-03-12, 18:48
עידו אני מבין מה שאתה אומר וכבר חרשתי את הנושא במחשבה מליון פעמים. יש בארץ חברה שעשו מה שאתה אומר , אני מכיר לפחות שניים . אחד מהם זה אילן יעקובי עם הבאגי חיפושית הצהובה.

http://www.outstanding.co.il/beetleupgrade2.htm נראה מה לעשות בהמשך.

חנן גולומבק
26-03-12, 10:09
"לא רחוק מהבית של ינון מצאנו פס כורכר נקי מבוץ ובמשך כל היום התאמנו עליו הלוך חזור , אני נותן בגז לפי ההוראות של ינון ואילו הוא מטפל בכל פעם בפונקציה אחרת של המחשב, הצתה, דלק, עומס טמפרטורות וכ"ו מדי פעם עוצרים , מחברים אקדח הצתה בודקים שוב וממשיכים בהרצות. לאחר כ 30 ראנים על המסלול ינון אומר לי טוב נראה לי שהכל מכוון הכי טוב שאפשר בתנאים שיש (הכי טוב זה על דינמומטר...).
אני מתיישר בקצה פס הכורכר כמו מטוס שמוכן להמראה ומתפלל לטוב.

סע כאילו שאין מחר אומר לי ינון , אני משחרר קלאט'ש ולוחץ את הגז עד הסוף..........................

הבאגי יוצא מהמקום כמו טיל, בשלישי אני כבר על 105 מושך ומושך עד ש ב6000 סל"ד מנתק הדלק נכנס לפעולה, אני כבר רואה את קצה המסלול וינון צועק לי רביעי רביעי אני מחליף הילוך 110 120 125 אני עוזב את הגז ונועל את ארבעת הגלגלים לפני שאנחנו מתרסקים על הגשר הקרוב "

אני מצטט למעלה את מה שכתבתי כאן לפני כשנה כיוון שאתמול עשינו ינון ואני בדיוק את אותו הדבר ובערב "נחתתי" שוב באילת עם הבאגי כשבזנבו מורכב מנוע תקין ופועם.

שוב תודה ענקית לינון ,לאבא שלי שליווה אותי לצפון ובחזרה וליואב שביט שתרם שוב את הסילווראדו.

הצפרדע
26-03-12, 10:17
מברוק!!

מקווה שבזה תם נתיב היסורים והבאגים בבאגי(משחק מילים נחמד), ועכשיו תוכל לתת בגז כמו שצריך.

רק חבל שכבר אין מירוצים......:)

lizard
26-03-12, 10:27
מזל טוב!

יריב קלר ברוך
26-03-12, 10:28
מברוק .
שהרכב שלי והבאגי שלך יפגשו אני מזמין אותך לפס ארוך סתם כי אני רוצה לבדוק לך את הכיוונים או רק להנות או בקיצור תהנה !

עידו לוריה
26-03-12, 13:36
בשעה טובה , ושתדע רק נחת מהילד :) למרות שיש לו שם של גוי (GO2) ;)

עידו

asafk
26-03-12, 20:50
אז נפגשים בשישי?

אסף.

חנן גולומבק
26-03-12, 21:04
חברים תודה, אסף מה יש בשישי ? או שזה שושו ? או שושי ?!

asafk
26-03-12, 21:52
שישי בשושו.
אני אשלח לך.

אסף.

עידו לוריה
26-03-12, 21:57
גם לי בבקשה .

עידו

morankabesa
26-03-12, 22:31
חנן מברוק , כיף לשמוע שהדברים מסתדרים !

מה התוכניות להמשך מבחינת ההשתתפות בתחרויות ?

baga
27-03-12, 16:23
יישר כח :)
תן גז

רני דקל
27-03-12, 16:30
מצטרף לברכות.
איך נסגר עניין הקרטר?
הורדת בכמות השמן?

חנן גולומבק
28-03-12, 15:09
מורן היי, בשלב זה זה אין לי כוונה להשתתף בתחרויות .
רני , כרגע על המנוע ישנו הקארטר המקורי, בימים הקרובים אני מתכוון להחליף אותו בחזרה לקצר ולצאת לנסיעת מבחן. עכשיו שיש לי שעון לחץ שמן אני הרבה יותר רגוע.

הצפרדע
28-03-12, 15:20
מורן היי, בשלב זה זה אין לי כוונה להשתתף בתחרויות .
.

אפשר לדעת למה?

הרי זאת היתה מטרת הבניה, אם אינני טועה.

ויש גם רישוי וביטוח בדרך, אז מה הפאנטה, מר CLASS 1?

חנן גולומבק
28-03-12, 17:14
פשוט מאד, בלי ספונסר זה בלתי אפשרי עבורי בשלב זה.

חנן גולומבק
06-04-12, 12:29
מצטרף לברכות.
איך נסגר עניין הקרטר?
הורדת בכמות השמן?

היי רני , עוד 50 ק"מ על ציר הנפט האכזרי שעובר לי ליד הבית עברו בהצלחה עם הקארטר הקצר ו 4.3 ליטר שמן בתוכו. אין שום בעיה , לחץ שמן תקין, חום מנוע תקין , החיים יפים. טוב עכשיו יש נזילת שמן מהמחזירי שמן של הציריות בגיר אבל זה כבר בקטנה. מחזיר אחד כבר החלפתי אתמול וגם השני בדרך.

חג שמח לכולם.

עידו לוריה
06-04-12, 14:03
טוב לשמוע , רואים את החיוך שלך עד פה :D
חג שמח .

עידו

יריב קלר ברוך
06-04-12, 23:46
חג שמח

חנן גולומבק
15-04-12, 15:09
היום הוצאתי את GO-2 לעוד בילוי על ציר הנפט. הבאגי נוסע נהדר ואני מאד מרוצה מהביצועים שלו , עברתי כבר כ 200 ק"מ מאז החלפת המנוע וטפו טפו טפו הכל בסדר.
הנה קצת תמונות מהיום מרגע אחד של התלהבות יתר.

savyon
15-04-12, 15:27
כולי קנאה!

חנן גולומבק
16-04-12, 08:45
כולי קנאה!

סביון אין לך מה לקנא, תמורת סכום סמלי :cool: הוא יכול להיות שלך.

Porsche_Dude
17-04-12, 22:58
חנן, באגי מדהימה באמת שאין מילים.. כל הכבוד לך על ההתמדה והמון בהצלחה בהמשך :)

חנן גולומבק
18-04-12, 06:53
חנן, באגי מדהימה באמת שאין מילים.. כל הכבוד לך על ההתמדה והמון בהצלחה בהמשך :)

תודה רבה DUDE.

חברים אני רוצה לעשות איזה שהוא שינוי מיבני בפרונט לצורך הורדת משקל ושיפור שדה הראייה. לצורך זה אני צריך מישהו שיוכל לקבל ממני צילום עם הסבר על השינוי ולעשות הדמייה של השינוי כדי שנראה איך זה יראה לפני שלוקחים דיסק ורתכת. יש פו מישהו כזה ?

GodsFather
18-04-12, 06:57
אתה מדבר על להעלות הדמיה בסוליד ?

חנן גולומבק
18-04-12, 07:17
אתה מדבר על להעלות הדמיה בסוליד ?

האמת חשבתי יותר על פוטו שופ אבל אין לי יותר מדיי מושג איזו תכנה תעשה את העבודה טוב יותר. הנה תמונות פשוטות של מה שאני רוצה לעשות. מה שצבוע באדום צריך לרדת ומה שבירוק צריך להתווסף..

נמרוד
18-04-12, 08:33
זה יראה בדיוק כמו שציירת. מבחינת המבנה בדיוק אותו דבר, אבל אין פגוש - תצטרך להוסיף פגוש כלשהו, ואז מה חסכת? הצורה הנוכחית של החרטום, בעיני לפחות, מוצלחת, השינוי שאתה מציע במקום אם יבוא חיפוי כלשהו שיתן נפח של מכסה מנוע. אחרת, חבל על השינוי, הוא יכער את הכלי.

חנן גולומבק
18-04-12, 09:42
היי נמרוד
החלק הקדמי מסתיר לי את השביל שקרוב לבאגי אז אני רוצה להנמיך אותו ולהוסיף לו משני הצדדים פגוש קצר.
החלק שיונמך יקבל חיפויי אלומניום שירד ויפגש עם החיפוי האנכי שעליו אפשר לראות את המדבקה GO-2.
אני רוצה לראות איך זה יראה בלי החלק שאני רוצה להסיר.
ראה תמונה מצורפת.
תודה חנן.

אורי. ס
18-04-12, 10:41
חנן היי שיחקתי עם תוכנת ציור ושיניתי טיפה תפרונט העיצוב החדש מסומן בכתום תגיד עם ניראה לך58049

חנן גולומבק
18-04-12, 12:21
אורי תודה אבל אי אפשר לראות את התמונה.

אורי. ס
18-04-12, 14:15
חנן היי מנסה שנית58051

אורי. ס
18-04-12, 14:22
58052

אורי. ס
18-04-12, 14:28
חנן כשאני מתחבר לאתר דרך הסיסמה זה כן מראה את התמונה אבל כשאני לא מחובר אז אי אפשר לראות
לא יודע למה זה עושה את הבעיה הזו ניסיתי לשנות כול מיני דברים זה לא עבד אני יכול לנסות לשלוח לך במייל עם אתה רוצה

חנן גולומבק
18-04-12, 18:29
[email protected]

תודה.

אורי. ס
18-04-12, 19:03
חנן היי שלחתי מייל מקווה שיגיע תעדכן עם הגיע.

חנן גולומבק
18-04-12, 19:45
קבלתי תודה.

GodsFather
19-04-12, 06:04
אז תראה לכולנו :)

חנן גולומבק
19-04-12, 08:21
הנה הרעיון של אורי.

הרעיון מעניין אבל זה לא הכיוון שלי.
אורי תודה .

אורי. ס
19-04-12, 08:34
חנן היי מקווה שלפחות תנסה את השינוי של מיקום המושב הנהג כמו שהצעתי אולי יחסוך שינוי החלק הקדמי

חנן גולומבק
19-04-12, 08:36
חנן היי מקווה שלפחות תנסה את השינוי של מיקום המושב הנהג כמו שהצעתי אולי יחסוך שינוי החלק הקדמי

היי אורי השינוי הינו גם כדי להוריד משקל .

אורי. ס
19-04-12, 08:47
מבין את הרצון להוריד משקל יש אפשרות שתחתוך את האף הקיים ותנסה לבנות משהו קל יותר
אולי תנסה לבנות מכמה צינורות צורות שונות ותחבר עם פיקים מקדימה ותיראה עם זה ניראה טוב
כי לנסות לעצב במחשב זה נחמד אבל בעייתי ולנסות על הרכב זה יהיה יותר טוב אולי מזה יהיה לך מושג יותר טוב איך אתה רוצה שיראה

חנן גולומבק
14-05-12, 12:32
בגלל ש GO-2 מתנהג כל כך יפה, פינקתי אותו בפנס לדים דנדש...

עידו לוריה
14-05-12, 18:49
תתחדשו , כמה וואט הוא ?

עידו

boaz avrahami
14-05-12, 20:52
על משקל :בגלל שהיא התנהגה כל כך יפה קניתי לה מכונת כביסה ? :-)

חנן גולומבק
14-05-12, 21:51
על משקל :בגלל שהיא התנהגה כל כך יפה קניתי לה מכונת כביסה ? :-)

בדיוק !!! (:

עידו היי, ההספק 42.5 וואט.

נמרוד
15-05-12, 10:27
תתחדש חנן. איזה כיף לך עם כלי כזה והמדבר כל כך קרוב אליך, לברוח אליו בלילות הקיץ של אילת...

עידו לוריה
15-05-12, 16:20
זה הרבה .
עם אפשר כמה עלה ואיפה?

עידו

חנן גולומבק
15-05-12, 22:47
נמרוד תודה זה באמת כיף במיוחד עכשיו בלילות האביב הנעימים לפני שהכבשן נכנס לפעולה.
עידו שלחתי לך בפרטי.
חנן.

morankabesa
16-05-12, 23:37
אני ההיתי מעדיף אותה ככה !

בכול מקרה תתחדש !
(מה עם איזה מחירון לציבור ? )

lizard
17-05-12, 07:45
אני ההיתי מעדיף אותה ככה !

בכול מקרה תתחדש !
(מה עם איזה מחירון לציבור ? )

+1 נראה מאוד יפה ככה אבל לא בטוח שיהיה כל כך טוב מבחינה הנדסית.

חנן גולומבק
17-05-12, 08:47
מורן כל הכבוד, אהבתי מאד. ניכר שהשקעת מחשבה ועבודה רבה. תודה רבה.
מחירון של מה ?

morankabesa
17-05-12, 11:13
בכיף , 10 דקות על הצייר

מחירון - Kartek Off-Road כמובן !

חנן גולומבק
17-05-12, 11:47
הפנס הספציפי הזה כמו אצלי בבאגי יעלה בארץ בסביבות ה 1800 ש"ח

http://www.kartek.com/Product/Lights/RigidLED.html

עידו לוריה
17-05-12, 18:41
זה נראה באמת מאד יפה אבל לא קשור לחלק האחורי , מה שאומר שעם אתה משנה את החלק הקדימי צריך היה לשנות את האחורי ( מבחינה עיצובית כמובן )

עידו

חנן גולומבק
06-06-12, 00:15
עידו אתה מוזמן לתכנן :rolleyes:

ובינתיים הגיע עוד חלק מעניין מארץ הדוד טום , עבור חבר שבונה גם הוא באגי למרוצים.
מתאם שמתחבר לפני פילטר השמן וממנו יוצאים 2 מחברים לצינורות שמן ל"קולר שמן" וגם שתי יציאות לטובת נורית / שעון לחץ שמן או שעון טמפרטורת שמן.

עידו לוריה
06-06-12, 07:34
חנן אין בעיה , אבל בעני תכנון זה סוג של אוננות ועם זה לא מגיע לשום מקום ..... כך שתחליט עם זה מגיע קודם :cool:

עידו

חנן גולומבק
06-06-12, 11:50
מצטער לא הבנתי, חם כאן מדיי...

עידו לוריה
06-06-12, 16:52
בקיצור מה שהתכוונתי זה שאפשר לתכנן באמת ושהרכב יראה מעולה אבל זה דורש ממך תקציב לבנות את זה לאחר מכן ( וגם בבניה עצמית ) , כך שכדי שתחליט קודם כמה אתה מוכן ללכת עם זה .

לדוגמא:

60054

עידו

חנן גולומבק
06-06-12, 21:11
עכשיו הבנתי..........:)

חנן גולומבק
26-07-12, 12:48
בחלק העליון של גיר הטרנספורטר שמורכב בבאגי יש נשם קטן שמאפשר ללחץ שנוצר בגיר להשתחרר כשהגיר מתחמם. הבעיה היא שבבאגי הגיר מורכב בזוית ולכן מדי פעם יוצא שמן מהנשם. מה עושים ? שואלים את האמריקאים כמובן והנה התשוובה שקבלתי:

That is a breather. All manual transmissions willhave one so that pressure does not build up inside. For buggies and race cars peoplewill plug that breather and drill and tap for a barbed fitting on top of thenosecone. Then run a tube up above the trans and coil it over or put a smallfilter onto it to keep dust from getting in\

או קיי אבל איך קודחים חור בחלק העליון של הגיר בלי להוציא אותו ? משתמשים במקדחת זוית שמתחברת למברגה.
בתמונות אפשר לראות את הנשם הישן סגור על ידי פרופוקסי, את הנשם החדש ואת מקדחת הזוית.

חנן.

עידו לוריה
26-07-12, 14:02
מה יצאת מהמזגן או שהכנסת את הרכב לסלון ;)
פתרון יפה , והשבבים בתוך הגיר ?

עידו

חנן גולומבק
26-07-12, 16:20
מה יצאת מהמזגן או שהכנסת את הרכב לסלון ;)
פתרון יפה , והשבבים בתוך הגיר ?
עידו

חם פה רצח אבל אין ברירה חייבים להתקדם לא ?
הפתרון לשבבים זה קצת גריז על ראש המקדח.

עידו לוריה
26-07-12, 18:53
זה בהחלט הפתרון , דרך הגב הפתרון המקצועי לסיפור הזה זה גריז חיתוך ( כמו השמן חיתוך רק במצב צבירה של גריז ) , במתכות מגנטיות אני מצמיד למקדח מגנט חזק .

עידו

הצפרדע
29-07-12, 09:17
הפתרון שאני מכיר הרבה יותר פשוט - לחבר צינורית ארוכה לפלאג של הנשם ולהעלות אותה למקום גבוה, רצוי עם פילטר נייר קטן של פעם.

עובד מצויין.

ככה עושים ברכבי עבירות כשהגיר נמצא הרבה בתעלות ובוץ וצריך למנוע כניסת מים.

חנן גולומבק
29-07-12, 15:10
ברוך לא הבנתי, לאיזה פלאנג' ?

הצפרדע
29-07-12, 15:21
לא פלאנג, פלאג.

הכוונה לצ'ופצ'יק של הנשם, שהוא בד"כ ממתכת, ועליו מלבישים צינורית גומי עם פילטר בקצה וממקמים בנקודה גבוהה הרכב.

עידו לוריה
29-07-12, 18:24
ברוך זה פתרון מעולה אבל עובד שזו באמת הנק' הגבוה ביותר של אותו חלק שצריך נשם .
אצל חנן בגלל ההטיה הלא טבעית של הגיר מיקום הנק' הגבוהה השתנה ואז בעצם הנק' של הנשם המקורי מכוסה שמן וכך לא ניתן להשוות לחצים עם הפתח של הנשם מכוסה נוזל שמפריע להשוות לחצים .

עידו

חנן גולומבק
22-08-12, 18:43
חברים הגיע הזמן להיפרד. אני מציע את הבאגי למכירה. כל הפרטים כאן:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=68512&p=466694#post466694

boaz avrahami
22-08-12, 19:54
אתה לא אמיתי.
אני כל כך עצוב לראות את המודעה.

morankabesa
24-08-12, 00:58
היי חנן

מאופי ההודה שלך אפשר להבין שזהו זה נשבר לך ה"ז" , ותאמין לי אני מבין אותך ( אולי יותר טוב מכולם !! ) כי גם אני לא רחוק מלעשות את הצעד הזה !
סכומי הכסף שעולה לבנות רכב מירוץ במדינה - לפי התכנון כמובן ( שכול יומים ממצאי איזה "הברקה חדשה" ), ועוד אחר כך להעביר אותו תקינה כדאי לקבל אישור
להתחרות - הם מטורפים לגמרי !! ( ויש לי עוד כמה מילים יפות שלא ההיתי אומר פה על הנושא הזה של " תקינת הרכב " )

פעם פתחת שירשור " מה קוה לפורום הבונים " לא פלא שכבר לא עולים פרויקטים חדשים באתר ( אני מדבר על פרויקטים של אנשים פרטיים ) - זו הסיבה העיקרית !!

חנן אני מאחל לך שתמצא קונה במהרה , הרכב שווה הרבה יותר מזה - אבל זה לפחות הכסף שיחזיר את ההשקעה (אני מניח ?)

בהצלחה מורן !

חנן גולומבק
24-08-12, 15:24
בועז זה אכן מאד עצוב, אחרי שכתבתי את המודעה הסתכלתי איזה 10 דקות על מקש ה ENTER עד שעזרתי אומץ ללחוץ עליו אבל ככה זה בחיים צריך לדעת לשחרר.

מורן יקירי , השקעתי עד היום 190 אלף ש"ח בבאגי , הכל כתוב בטופס XL ובטח שכחתי לא מעט פרטים כך שזה בטוח לא יכסה את ההוצאה , אפילו לא קרוב. אני לא חי באשליות. הסיבות להחלטה מורכבות אבל אפשר להגיד שבסוף הכל עניין של כסף. יחד עם זאת כשאתה מגיע למצב שאתה מפחד לכתוב ולהגיד את כל מה שאתה רוצה וחושב , מפחד שזה יפגע בך, זה קש ששובר את הקשוחים שבגמלים.

boaz avrahami
24-08-12, 16:42
תן לי לנחש חנן - זה קשור לנקיון תהליך קבלת הרשיון לכלים?

אולי משהו בדומה נניח שמי שכותב את התקנות גם הבודק שמתפרנס מכך?

טוב, אולי קודם תמכור ואז תחזור לשתף אותנו במה שכרגע קשה לך...

עידו לוריה
24-08-12, 21:16
חנן :( לראות מודעות כאלו , אני מקווה בשבילך שלפחות תמצא קונה במחיר הטוב ביותר בשבילך .

עידו

חנן גולומבק
27-08-12, 23:37
חברים תודה. אני מגמיש מאד את המחיר. נא הפיצו.

baga
29-08-12, 20:42
הפעם בלי ניחומים .
שתיהיה מכירה טובה ומוצלחת .
הפעם אני מבין אותך ולא משנים הפרטים.
בהצלחה.

sam1g
26-10-12, 17:51
נשמעת נפלא וניראית נהדר
עד שהספקתי לצאת נעלמה במורד נחל השחמון

חנן גולומבק
26-10-12, 23:14
נשמעת נפלא וניראית נהדר
עד שהספקתי לצאת נעלמה במורד נחל השחמון

תודה :D
אכן יצאנו היום כמה חברים לטיול, נחל עתק, מעלה סיירים ודרך הפטרולים הישנה (המחודשת) , אחרי הגשמים היה כייף גדול לתת בגז על השבילים המהודקים.

נמרוד
29-10-12, 09:53
נראה כיף באילת. אני רואה שגם הצטרפו אליך אורחים מהמרכז, החיפוי החדש שלהם נראה לא רע בכלל!

חנן גולומבק
29-10-12, 12:30
נראה כיף באילת. אני רואה שגם הצטרפו אליך אורחים מהמרכז, החיפוי החדש שלהם נראה לא רע בכלל!

אהלן נמרוד, אלו לא אורחים מהמרכז, הבאגי של מתן עבר גיור ונרכש על ידי חבר אילתי. עוד מעט תהיה לנו ליגה משלנו :rolleyes:

עידו לוריה
29-10-12, 14:20
הבאגי הזו הייתה מוכרת לי עכשיו סגרת לי פינה , גם הרכב הזה עבר תחת ידי .

עידו

חנן גולומבק
04-12-12, 21:06
יצאתי היום לשחק קצת על ציר הנפט, יש לכם מזל שנועם לא מעביר אתכם שם בחוצה ישראל , החלק הדרומי של הציר הרוס לגמרי בגלל השטפונות.

חנן גולומבק
05-02-13, 19:44
מי יודע איפה טיילתי היום ?

sam1g
06-02-13, 09:18
אני
אבל ניתן צ'אנס לאחרים.

אגב, הכניסה חופשית ומותרת לכל ??

חנן גולומבק
06-02-13, 12:05
כן אבל תלוי מאיפה אתה בא וכמה מהר אתה נכנס...:cool:

sam1g
06-02-13, 12:24
ממש כעת חזרתי משם
יצאנו לראות הזרימות בוואדי מתחת, לא התאפקתי ועליתי
איזה נוף מהמם

tooshey
06-02-13, 15:27
קשה להאמין מה פרצו וכמה חצבו ומילאו...
למקומות שפעם היה צריך ללכת ברגל שעות, היום ניתן להגיע עם אוטובוס.

בברכה,טושי

עידו לוריה
06-02-13, 19:12
אתם מדברים בקודים , אולי תעברו למורס ;)

עידו

חנן גולומבק
06-02-13, 22:10
עידו אתה מספיק אנטיליגנט בשביל להבין מכל הקודים...איפה זה .

sam1g
07-02-13, 13:30
http://www.youtube.com/watch?v=kRRm8F1wQJo

http://www.youtube.com/watch?v=R91EJMkgSk8

http://www.youtube.com/watch?v=7sNKIh0LorM

וסליחה על איכות הצילום

עידו לוריה
07-02-13, 14:32
עידו אתה מספיק אנטיליגנט בשביל להבין מכל הקודים...איפה זה .

מי סיפר לך את זה :confused::)

עידו

חנן גולומבק
07-02-13, 16:15
http://www.youtube.com/watch?v=kRRm8F1wQJo

http://www.youtube.com/watch?v=R91EJMkgSk8

http://www.youtube.com/watch?v=7sNKIh0LorM

וסליחה על איכות הצילום

טוב נו, גילית לכולם את התשובה לחידה,,, זיהיתי אפילו את הקול של גדליה ברקע :cool:

יפה מאד.

חנן גולומבק
27-02-13, 20:26
חברים יקרים שלי, בעוד חודשיים יסתיים הזמן שבו ניתן לעשות רשיון מרוצים לרכבי "דור המדבר" וביניהם הבאגי היקר שלי.
אני מוריד את המחיר בצורה דראסטית ל 90 אלף ש"ח ומציע למי שרוצה את הדבר האמיתי שהושקעו בו כמעט 200 אלף ש"ח לקנות אותו במחיר מציאה מטורף.
הבאגי תקין לחלוטין והכל עובד פיקס. רק היום הרבצתי עוד 100 ק"מ כשנסעתי לגרופית וחזרה.
חנן - 0506233066

נא הפיצו את הבשורה לכל מי שלדעתכם רוצה להכנס לתחום ומי שנמצא באילת לרגל ה "פורמולה" מוזמן להתרשם מקרוב.

חנן גולומבק
12-03-13, 15:08
ביום שישי האחרון לקחתי את התימנייה לאכול מלוואח ליד גדר הגבול החדשה...

lizard
12-03-13, 16:03
חנן אני פשוט לא מבין אותך, נראה כל כך כיף. איך תוותר על זה? תראה איזה חיוך יפה יש ל(אני ממש מקווה שאני לא טועה) אשתך...

חנן גולומבק
12-03-13, 18:53
like :)

חנן גולומבק
10-07-14, 14:05
אם הוא נשאר איתי אז לפחות שיהיה חתיך...

אז מה היה לנו ? צבע, שיפוץ המושבים וריפוד חדש דמוי עור, פנסי לד קדמיים.

עידו לוריה
10-07-14, 21:20
חתיך ... החיפוי מוכר לי :confused: ההההה נזכרתי , למה לא צבע לדש בורד ?

עידו

חנן גולומבק
11-07-14, 06:12
למה לא צבע לדש בורד ?

עידו

אני אוהב אותו נטורל...:rolleyes:

OFF-RoaD
11-07-14, 08:37
רכב יפהיפה.

מאיר 235
11-07-14, 13:07
מטורף יפה מאד כמה סמ"ק זה:cool:

חנן גולומבק
11-07-14, 16:51
תודה רבה. 2500 סמ״ק.

אלדר
11-07-14, 18:52
יפה מאוד

baga
11-07-14, 21:44
חתיך

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן גולומבק
12-07-14, 18:11
תודה לכולם.

arnonshoshani
12-07-14, 20:00
חנן....

עכשיו שיש את הצבע חסרים גלגלים 35 או 37" מנוע V8 וגיר סיקוונסיאלי ;-)

נראה יפה מאד

חנן גולומבק
13-07-14, 17:04
חנן....

עכשיו שיש את הצבע חסרים גלגלים 35 או 37" מנוע V8 וגיר סיקוונסיאלי ;-)

נראה יפה מאד

אוטוטו...כשאראלה תתקשר אלי...:)
תודה.

חנן גולומבק
21-10-14, 11:47
טיול לילי, הלדים מאירים את נחל נטפים.

חנן גולומבק
30-11-14, 21:01
שבת בשכונה...

sam1g
01-12-14, 13:21
העיר אותי מתנומה של שבת
נהמת המנוע כמו מנגינה לאוזן, ידעתי שאין סיכוי לרוץ למרפסת ולהספיק לראות אותו

חנן גולומבק
13-06-15, 16:21
נמכר :(:)...תם ונשלם.

Tom Bril
13-06-15, 16:36
מה עכשיו?

עידו לוריה
13-06-15, 17:37
בהצלחה עם החלומות החדשים .

עידו

חנן גולומבק
15-06-15, 08:20
תום, עידו תודה, לא חסרים חלומות...

מיכאל1979
13-07-19, 13:58
חנן שלום ! קראתי את שרשור הפרוייקט ממש חלום.
אני בונה באגי והולך על נבנ של סופה דנה 30 . עם 27 שיניים!
רציתי קצת הסבר על הציריה שאני אמור לבנות ( אין צורך להסביר על המידה של הציריה את זה הבנתי איך עושים) .
האם ניתן לקנות רק פעמון של דנה 30 ?
מה אתה עשית?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

מיכאל1979
13-07-19, 15:01
חנן מאיפה הזמנת את הציריות וכיצד סה נעשה ?? אני צריך לבצע בדיוק את אותו תהליך

מיכאל1979
21-07-19, 17:40
בהצלחה עם החלומות החדשים .

עידותשלח לי את הפלא שלך בפרטי אם אפשר

boaz avrahami
21-07-19, 18:27
מיכאל,

אתה רץ על פני יותר מדי שרשורים ומאבד פוקוס ומקפיץ סתם הודעות ישנות.
תתנהל בשרשור שפתחת ותמקד שם את כל השאלות. ככה גם היועצים שלך יוכלו לעזור לך כי זה מקפיץ להם הודעות וגם העוקבים שלך ומי שירצה ללמוד מזה משהו בעתיד ימצא את החומר מרוכז כפי שלמדת מהשרשור של חנן

אם אתה מעוניין ביצירת קשר עם משתמש שלח לו הודעה פרטית

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מיכאל1979
21-07-19, 18:32
מיכאל,

אתה רץ על פני יותר מדי שרשורים ומאבד פוקוס ומקפיץ סתם הודעות ישנות.
תתנהל בשרשור שפתחת ותמקד שם את כל השאלות. ככה גם היועצים שלך יוכלו לעזור לך כי זה מקפיץ להם הודעות וגם העוקבים שלך ומי שירצה ללמוד מזה משהו בעתיד ימצא את החומר מרוכז כפי שלמדת מהשרשור של חנן

אם אתה מעוניין ביצירת קשר עם משתמש שלח לו הודעה פרטית

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94O.k

-->