PDA

צפייה בגרסה מלאה : באגי T1 של חנן גולומבק, פרויקט בתהליך

עמודים : [1] 2 3 4 5 6

חנן גולומבק
03-05-07, 19:41
בשעה טובה ומוצלחת ,סוף סוף, אוטוטו מתחילים...:D

בקרוב יתחיל בסדנת אוברלנד פרויקט חדש ,בניית באגי לקטגוריה הפתוחה בראלי רייד ,
רשימת מצרכים: שלדת צינורות ,מנוע סובארו 2.2 ליטר נושם מקרבורטור, גיר טרנספורטר 091, מתלה אחורי זרוע חצי עוקבת, מתלה קדמי זרועות A כפולות, מיכל דלק 90 ליטר full safe , מסרק הגה מכאני סיבוב וחצי מקצה לקצה.מנוע אחורי - אחורי (כי ככה אני אוהב), צמיגים 31. הבאגי תבנה על פי תקן FIA ללא כוונה לצאת לחו"ל.
פרויקט כזה עולה הרבה כסף ונבנה בשלב זה בתמיכה של סדנת אוברלנד ושל חב' "משאבות הים האדום" מאילת.
ספונסרים מכל הסוגים והמינים יתקבלו בברכה ובצהלה :)

הנה קצת תמונות לפני שמתחילים...

kobiarava
03-05-07, 22:26
מזל טוב, סוף סוף אתה מתחיל?

וממה בסוף החלטת לבנות? SCH40 או משהו יותר אקזוטי? שחרר עוד קצת נתונים, אל תחסוך מאיתנו....

ועוד דבר, סחטיין על הספונשרשיפ ממשאבות הים האדום, אני הייתי בטוח שהם קשים מדי (מניסיון), ואני לקוח קבוע בהיקפים לא קטנים....

בהצלחה-קובי

חנן גולומבק
03-05-07, 23:39
תודה על הברכות,

אין חומרים אקזוטיים, רק צינורות פשוטים סקדיולים בקטרים שונים.

נמרוד
04-05-07, 00:57
מיכל דלק תקני אני רואה - ספר יותר - כמה עלה, איך ומאיפה הבאת אותו...

dardar
04-05-07, 14:35
אני אשמח לשמוע על מערכת ההיגוי עם היחס הקצר שהזכרת. מאיפה היא מגיעה וכו'.

תודה

רון

חנן גולומבק
04-05-07, 15:16
מיכל דלק תקני אני רואה - ספר יותר - כמה עלה, איך ומאיפה הבאת אותו...

את המיכל שעבורו שלמתי 550$ מצאתי בפורום המודעות של אתר desertrides בקשתי מהמוכר לשלוח אותו מקליפורניה לחבר שלי שהוא בעל מוסך בפילדלפיה לשם גם שלחתי את מסרק ההגה שקניתי באתר www.chirco.com (http://www.chirco.com) לאחר מכן חפשתי חברות שילוח וקבלתי מהחברות הגדולות כמו UPS ,HDL ,וכ"ו מחירים אסטרונומים באזור ה 800 דולר, הסברים על כך שבמחיר הזה אני יכול לטוס בעצמי לארה"ב ולהביא את המיכל איתי לא עזרו.באל על אפילו לא רצו לשמוע על כך מכיוון שמדובר במיכל דלק ו"מדען" החברה שעד אליו הגעתי הסביר לי שלמרות שמדובר במיכל דלק שלא הריח דלק מימיו החברה לא תיקח צ'אנס. לבסוף הגעתי לחברה שנקראת "מנטפילד" ולפני שהם סיימו לומר לי את המחיר 160$ !!! כבר אמרתי להם לשלוח לי את זה המחיר כלל איסוף מפילדלפיה לניו יורק ומשלוח לארץ אבל לא כלל מע"מ, מס יבוא ומיסים אחרים ולבסוף בארץ שילמתי סה"כ על ההובלה של המיכל ומסרק ההגה 3700 ש"ח.
בקיצור מיכל דלק משומש אבל חדש ומסרק הגה כמעט 6000 ש"ח.:-x

חנן גולומבק
04-05-07, 15:22
אני אשמח לשמוע על מערכת ההיגוי עם היחס הקצר שהזכרת. מאיפה היא מגיעה וכו'.

תודה

רון

זה מסרק הגה פשוט מאד שנקרא בשפת הגויים Rack And Pinion וניתן לרכוש אותו כאן www.chirco.com (http://www.chirco.com) ובעוד הרבה חנויות בארה"ב. היתרון הגדול הוא שאתה יכול לעשות מהלך שלם של ההגה מבלי להוריד את הידיים, החיסרון היגוי יחסית קשה, זה מתאים רק לכלי רכב שהמשקל שלהם מקדימה קטן יחסית לחלק האחורי.
המחיר נכון ללפני מספר חודשים 160$ .

חנן גולומבק
05-05-07, 07:29
דרך אגב נקודה חשובה שלמדתי, אם אתם רוצים להביא חלפים חדשים ולשלם עליהם מכס מלא אין בעיה, אם אתם רוצים להביא חלפים משומשים ולא לשלם עליהם מכס אתם חייבים רשיון יבוא ממשרד התחבורה, בגלל שלא היה לי רשיון יבוא נאלצתי לשלם על מיכל הדלק מכס מלא למרות שהיה משומש.

znativ
05-05-07, 14:06
יש לי חבר שלפני שנה פתח עסק של יבוא חלקים ושיפורים לטרקטורונים אני יודע שיש לו רישיון יבוא לפני חודש הוא ייבא טרקטורון חדש שאין ייביוא לארץ(SUZUKI ) ובימים אלו הוא בתהליך תקינה אבל לעיניננו הוא עושה משלוחים קבועים מארה"ב ואני יכול לברר איתו אם הוא יכול להכניס חלקים משומשים או חדשים על הדרך בתוך המשלוחים שלו.

lior_b.s
05-05-07, 14:22
את המיכל שעבורו שלמתי 550$ מצאתי בפורום המודעות של אתר desertrides בקשתי מהמוכר לשלוח אותו מקליפורניה לחבר שלי שהוא בעל מוסך בפילדלפיה לשם גם שלחתי את מסרק ההגה שקניתי באתר www.chirco.com (http://www.chirco.com) לאחר מכן חפשתי חברות שילוח וקבלתי מהחברות הגדולות כמו UPS ,HDL ,וכ"ו מחירים אסטרונומים באזור ה 800 דולר, הסברים על כך שבמחיר הזה אני יכול לטוס בעצמי לארה"ב ולהביא את המיכל איתי לא עזרו.באל על אפילו לא רצו לשמוע על כך מכיוון שמדובר במיכל דלק ו"מדען" החברה שעד אליו הגעתי הסביר לי שלמרות שמדובר במיכל דלק שלא הריח דלק מימיו החברה לא תיקח צ'אנס. לבסוף הגעתי לחברה שנקראת "מנטפילד" ולפני שהם סיימו לומר לי את המחיר 160$ !!! כבר אמרתי להם לשלוח לי את זה המחיר כלל איסוף מפילדלפיה לניו יורק ומשלוח לארץ אבל לא כלל מע"מ, מס יבוא ומיסים אחרים ולבסוף בארץ שילמתי סה"כ על ההובלה של המיכל ומסרק ההגה 3700 ש"ח.
בקיצור מיכל דלק משומש אבל חדש ומסרק הגה כמעט 6000 ש"ח.:-x

חדש או משומש? ברצינות לא בציניות...

ליאור

חנן גולומבק
05-05-07, 14:42
חדש או משומש? ברצינות לא בציניות...

ליאור

מיכל דלק יד שנייה שלא היה בו דלק מעולם. המוכר קנה אותו ולא הרכיב אותו ברכב.

kobiarava
05-05-07, 18:41
והתכנון של מי? שלך? ארז? תכנית קנויה?

קובי

חנן גולומבק
05-05-07, 18:54
והתכנון של מי? שלך? ארז? תכנית קנויה?

קובי

התכנון בגדול שלי ושל ארנון ,פרי מוחנו הקודח. הבאגי תבנה ללא תכניות על הנייר אלה על פי מידות כלליות שחלקן למשל רוחב מקסימלי ניתן על ידי התקנות, חלקן נלקח מקריאה אין סופית באתרי שטח אמריקאיים וחלקן מנסיון שלנו. אנחנו לא מנסים להמציא שום דבר חדש והולכים כאמור על קונספט אמריקאי.

חנן גולומבק
06-05-07, 18:26
עוד צעד קטן במסע הגדול, הברזלים הגיעו לסדנא. פחי אלומיניום וצנרת.

נמרוד
06-05-07, 23:04
תענוג לראות.

ואם אתם רוצים לדעת מי זה חנן גולומבק, קראו את זה (http://www.jeepolog.com/389.html)

הצפרדע
07-05-07, 00:34
תענוג לראות.

תענוג לראות מה?

צינורות חלודים ופלטות אלומיניום? :roll: ?

כשיהיה משהו מוחשי לראות, נוכל לדעת אם זה תענוג או לא.

אני מניח ומקווה שכן, אבל זה עדיין קצת מוקדם.

חנן - מ'זתומרת הבאגי תיבנה ללא תכניות על הנייר?!?

מה, אין שרטוט, סקיצה, קשקוש, משהו שאפשר ללמוד ממנו מידות, צורה, שילדה, מבנה, חיזוקים,
מיקומים, וכו' וכו' וכו'??

נשמע די תמוה, לא?

אולי הכוונה שאתם מתחילים לבנות, ומנקודת ההתחלה אתם "רוקדים לפי המנגינה", יעני איך שמסתדר ונראה באותו רגע?

אני לא מעלה על דעתי איך בונים רכב ללא תכנית מוגדרת וברורה למדי - לא חייבים תכניות מחשב ושרטוטים ברמת הטכניון, אבל נראה לי שלפחות סקיצות עם צורה ברורה, מידות, מיקומים, חיזוקים ושאר אלמנטים בסיסיים חייבות להיות.

אולי התכנית לא ברורה לך, אבל אני מניח (ומקווה בשבילך) שלפחות לארנון הדברים ידועים ומתוכננים.

נמרוד
07-05-07, 01:11
צפרדעון - תענוג לראות עוד מישהו שמתחיל פרויקט. זכותי להתענג.

אתה מכל האנשים מדבר על תוכניות מסודרות??? עדיין מסתובבות לי העיניים ממערכת המתלים הפסיכוטית ב8X8 שלך, 4 פנהרדים כל אחד מהם יצירה אבסטרקטית אחרת לגמרי... :-D

חנן גולומבק
07-05-07, 12:48
תענוג לראות מה?

צינורות חלודים ופלטות אלומיניום? :roll: ?

כשיהיה משהו מוחשי לראות, נוכל לדעת אם זה תענוג או לא.

אני מניח ומקווה שכן, אבל זה עדיין קצת מוקדם.

חנן - מ'זתומרת הבאגי תיבנה ללא תכניות על הנייר?!?

מה, אין שרטוט, סקיצה, קשקוש, משהו שאפשר ללמוד ממנו מידות, צורה, שילדה, מבנה, חיזוקים,
מיקומים, וכו' וכו' וכו'??

נשמע די תמוה, לא?

אולי הכוונה שאתם מתחילים לבנות, ומנקודת ההתחלה אתם "רוקדים לפי המנגינה", יעני איך שמסתדר ונראה באותו רגע?

אני לא מעלה על דעתי איך בונים רכב ללא תכנית מוגדרת וברורה למדי - לא חייבים תכניות מחשב ושרטוטים ברמת הטכניון, אבל נראה לי שלפחות סקיצות עם צורה ברורה, מידות, מיקומים, חיזוקים ושאר אלמנטים בסיסיים חייבות להיות.

אולי התכנית לא ברורה לך, אבל אני מניח (ומקווה בשבילך) שלפחות לארנון הדברים ידועים ומתוכננים.

ידעתי שזה רק עניין של זמן עד שתתחיל להציק והאמת כבר ממש חיכיתי לזה :twisted:

פעם ראיתי את עידו כהן מסביר בכתבה בטלוויזיה איך הוא בונה רכב חדש, הוא מיקם את ארבעת הגלגלים ואת מושב הנהג ואמר שככה הוא מתחיל.

אנחנו יודעים את מידות הרכב הצויות, אנחנו יודעים איך השלדה צריכה להראות מתמונות שהורדנו מהרשת, אנחנו יודעים איך הכלוב חייב להראות מהתקנות, אנחנו יודעים שזה באגי דו מושבי, אוברלנד קבלו ממני תמונות של איך אני רוצה שהרכב יראה. כל התובנות הללו מתכנסות לידי ראייה תלת מימדית של הרכב . ראיה שנמצאת אצל ארנון ואצלי בראש. צריך לזכור שזה לא הרכב הראשון שהוא בונה.
המתלים שהם החלק הכי חשוב לדעתי ועוד מספר רכיבים ישורטטו בתיב"מ באוברלנד ויועברו לחיתוך בלייזר. כשאתה מסתכל במגזין SAND SPORT לדוגמא, יש שם המון באגים וכל חודש ישנו באגי "מיוחד" בשער המגזין אבל בסופו של דבר אם אתה מסתכל מתחת לחיפויים כולם אותו דבר עם שינויים מינוריים.

הצפרדע
07-05-07, 13:19
צפרדעון - תענוג לראות עוד מישהו שמתחיל פרויקט. זכותי להתענג.

אתה מכל האנשים מדבר על תוכניות מסודרות??? עדיין מסתובבות לי העיניים ממערכת המתלים הפסיכוטית ב8X8 שלך, 4 פנהרדים כל אחד מהם יצירה אבסטרקטית אחרת לגמרי... :-D

תראה נמרוד, זה שאני מוצא פתרונות לבעיות שצצות(ועושה את זה לא רע, אם רשאי הנחתום להעיד על עיסתו), זה בכלל לא אומר שלא היו לי תכניות!

אצלי הכל כמעט היה משורטט, בצורה ידנית ולא תיב"מית, מספר חודשים מראש - יש לי ספר עב כרס עם כל הצורה, הרעיון והפרטים העיקריים, כולל מידות, ומענין - אגב - לראות איך רעיון מתחיל מדבר אחד, ועם כל דף שאתה הופך אתה יכול לראות איך הוא מתקדם ומתפתח, עד שהוא מגיע לתכנון הסופי.

אז נכון שיש פנהארדים שחשבתי שאוכל להעביר ככה או אחרת, ונאלצתי לעשות שינויים והתאמות על המקום, אבל בין התאמות ומתן פתרונות בשטח לבעיות שצצות לבין העדר תכניות מעובדות ומוגמרות מראש, המרחק רב מאד מאד.

דוקא אתה מכל האנשים מתפלא על פליאתי?? :roll: ??

נמרוד
07-05-07, 14:20
אם לא נתפלא על פליאתנו אחד מהשני, זה יהיה סימן בטוח שאחד מאיתנו כבר מת (חמסה-חמסה) ;)

טוב, בוא נחזיר את השרשור לידי חנן. אני בכל אופן מתרשם מאד מהרצינות, המחקר לעומק, ההשקעה כולל הכספית הנכבדת.

חנן גולומבק
29-05-07, 11:25
אין התקדמות כיוון שאני מחכה ומצפה :evil: לחבילה עם מיסבי קצה שמבוששת להגיע מארה"ב, כשזו תגיע נתחיל בבנית המתלים.

חנן גולומבק
08-06-07, 12:13
:D לאחר כ חודש הגיע החבילה מארצו של הדוד סם.

תכולה: מיסבים למערכת ההיגוי ולפרונט.

עלויות:

מיסבים 1000 $
משלוח 75 $
מיסים 1147 ש"ח
סה"כ כ 5500 ש"ח

סה"כ השקעה בבאגי עד עכשיו 30,000 ש"ח ועוד לא התחלנו לבנות.:roll:

arnonshoshani
12-06-07, 07:59
חנן שלום

אם היית מבין כמה זמן אני מחכה לראות את החלקים הללו ...
אולי אחרי שהם עברו את כל התלאות הללו תוכל גם לדאוג שהם יגיעו עד אלי לאוברלנד
נוכל להתחיל בבנייה

מתין למשש אותם בכליון עניים

ארנון

eysham
12-06-07, 14:29
ארנון,

מה מיוחד במיסבי הקצה האלה שאין אותם בארץ על המדף?? (רשף, דולם, וכו')

אם כל מיסב שהייתי צריך הייתי מחכה למשלוח מחו"ל הייתי פושט רגל מזמן...

איל

חנן גולומבק
15-06-07, 12:23
חנן שלום

אם היית מבין כמה זמן אני מחכה לראות את החלקים הללו ...
אולי אחרי שהם עברו את כל התלאות הללו תוכל גם לדאוג שהם יגיעו עד אלי לאוברלנד
נוכל להתחיל בבנייה

מתין למשש אותם בכליון עניים

ארנון

קשה להפרד מהם, אני ישן איתם במיטה :oops:

arnonshoshani
19-06-07, 09:36
ארנון,

מה מיוחד במיסבי הקצה האלה שאין אותם בארץ על המדף?? (רשף, דולם, וכו')

אם כל מיסב שהייתי צריך הייתי מחכה למשלוח מחו"ל הייתי פושט רגל מזמן...

איל

שלום לך איישם

מייסבי קצה אלו קשה למצוא על המדף באיכות הזו וללא הספייסרים הדרושים (HIGH MISSALIGMENT). נכון שהם דורשים זמן הגעה אבל הם שווים כל דקה ושקל באיכות ובעובדה אחת מאד חשובה הם נוסו בכל סוג של תחרות שטח בארה"ב.

ארנון

חנן גולומבק
02-10-07, 09:26
מתחילים לראות ברזלים שמקבלים צורה. בצילום, החלק התחתון של תושבת הזרועות הקדמיות.

חנן גולומבק
11-10-07, 12:43
לב ליבו של הרכב, תושבת הזרועות הקדמיות. מכאן תתחיל השלדה.

נמרוד
11-10-07, 14:01
יפה חנן, רואים בדיוק מאיזה פרויקטים אמריקאים לקחת את ההשראה - מהנכונים! ;-)

חנן גולומבק
12-10-07, 09:04
יפה חנן, רואים בדיוק מאיזה פרויקטים אמריקאים לקחת את ההשראה - מהנכונים! ;-)

למה גיליתה :mrgreen:

חנן גולומבק
12-10-07, 12:08
השלדה מתחילה לקבל צורה על גבי השולחן שנבנה במיוחד למשימה.

ido vw
14-10-07, 01:36
קודם כל, התחלה מדהימה, בהחלט פרוייקט ששווה מעקב!
שנית, רציתי לדעת לאיזה רכב שייכים הבלמים?
הקדמיים נראים כמו של חיפושית bolt joints 5x205 (הדגם הישן), והאחוריים כמו חיפושית IRS או פורש 944, אני טועה?

מסקרן אותי כי אני גם בתחילתו של פרוייקט מפלצתי של BAJA על בסיס חיפושית (אני אתחיל להעלות תמונות כשיקבל צורה) כרגע אני עסוק במשלוחים..

בקשר לגיר בחירה מעולה, גם אני קניתי כזה לפרוייקט.

שיהיה בהצלחה!

עידו

חנן גולומבק
14-10-07, 09:51
הקדמיים נראים כמו של חיפושית bolt joints 5x205 (הדגם הישן), והאחוריים כמו חיפושית IRS או פורש 944, אני טועה?
עידו

תודה על המחמאות.
בגדול אתה צודק בקשר לבלמים אבל כל הבלמים שראית בצילומים הם קיטים של בלמי דיסק שהובאו מארה"ב. ישנו סיכוי גדול שאנחנו לא נשתמש בהם כלל כיוון שאנחנו מכוונים לצמיג גדול יותר ולכן נייצר מכלולי גלגל גדולים וחזקים יותר.

ido vw
15-10-07, 11:29
תודה על המחמאות.
בגדול אתה צודק בקשר לבלמים אבל כל הבלמים שראית בצילומים הם קיטים של בלמי דיסק שהובאו מארה"ב. ישנו סיכוי גדול שאנחנו לא נשתמש בהם כלל כיוון שאנחנו מכוונים לצמיג גדול יותר ולכן נייצר מכלולי גלגל גדולים וחזקים יותר.

במידה ואתם לא מתכוונים להשתמש בהם אני מעוניין לקנות אותם, אפילו באופן מיידי (אם זה יעזור לך להכריע את ההחלטה).

במידה וכן, צור קשר בבקשה
0505944866
עידו

חנן גולומבק
15-10-07, 13:45
במידה ואתם לא מתכוונים להשתמש בהם אני מעוניין לקנות אותם, אפילו באופן מיידי (אם זה יעזור לך להכריע את ההחלטה).

במידה וכן, צור קשר בבקשה
0505944866
עידו

תודה אבל בשלב זה הם לא מוצעים למכירה.

חנן גולומבק
16-10-07, 18:41
השלדה מתקדמת והמנוע מתרגל למקומו החדש.

חנן גולומבק
18-10-07, 21:31
ארנון עושה את עצמו כאילו שהוא עסוק ;-) וקשתות האורך במקומן.

חנן גולומבק
20-10-07, 22:19
בתמונות הבאות:

חיתוך הצינורות לשם התאמה מלאה.

פגוש "ניגוח" שעליו "תשב", תושבת המתלה העליונה.

צילום מקרוב של ההתאמה בין הצינורות.

תושבת הזרועות התחתונות של המתלה האחורי.

ארז
21-10-07, 21:59
כמה תמונות מהיום....
הבאגי מתחיל לקבל צורה כבר,ממש כייף להסתובב בסדנה ליד המפלץ הזה,המבנה העיקרי של הבאגי למעשה מוכן ומכאן יש הרבה מאוד חיזוקים,דיאגונלים ,תושבות מתלים, תושבות בכלל ועוד...

הפגוש הקדמי הושלם, קורות האורך העליונות ישמשו כבסיס לתושבות הקוייל אוברים הקדמיים

http://img220.imageshack.us/img220/5088/img1612largeph0.jpg

http://img81.imageshack.us/img81/9620/img1613largecz3.jpg

מה שרואים בתמונות הוא המבנה הבסיסי של החלק הקדמי, גם עליו יתלבשו הרבה חיזוקים בדמות צינורות,פרופילים וחיזוקים שטוחים...

http://img220.imageshack.us/img220/1680/img1614largezv4.jpg

המשך אחרי ארוחת ערב....

lizard
21-10-07, 23:12
אמנות, פשוט אמנות.
אשמח לעזור אם תצטרכו עוד עובדים מידי פעם.

ארז
21-10-07, 23:46
הXים לחיזוק תא הנוסעים,ההתחלה:
http://img88.imageshack.us/img88/6743/img1617largefh3.jpg

המשך:

http://img220.imageshack.us/img220/8826/img1626largecz1.jpg

X אחד מוכן....מליון נשארו....

http://img88.imageshack.us/img88/4372/img1629largemv3.jpg

עוד אחד מוכן:

http://img220.imageshack.us/img220/1634/img1636largeeo3.jpg

חנן גולומבק
29-10-07, 21:49
ביום שישי האחרון הגעתי לסדנא למדידות ולמרות שארנון וארז ניסו להתנקש בחיי על ידי ברזלים חדים בצורות שונות ומשונות :mad: הצלחתי לחזור הביתה בשלום ;-) . הבאגי נראה מדהים , ממש class 1 כמו שרואים בסדנאות בארה"ב.

ארז
31-10-07, 21:47
עוד קצת תמונות מהעבודה....
חלק מההתאמות של הצינורות נעשה על הרכב עצמו

http://img220.imageshack.us/img220/5466/img1591largeqp3.jpg

http://img102.imageshack.us/img102/8694/img1594largelu7.jpg

צומת צינורות

http://img102.imageshack.us/img102/3855/img1602largewk5.jpg

מקרוב

http://img107.imageshack.us/img107/9629/img1604largekg6.jpg

ארז
31-10-07, 22:05
הX המרכזי עם שלוחות לחגורות בטיחות

http://img215.imageshack.us/img215/8819/img1666largehk5.jpg

הצינורות האלכסונים האלו הם תושבות הזרוע האחורית של המתלה ,בתמונות הבאות החיזוקים שלהם

http://img107.imageshack.us/img107/1879/img1667largebw3.jpg

http://img107.imageshack.us/img107/1262/img1670largeog0.jpg

רפאל
01-11-07, 08:43
חנן וארז בוקר טוב

קודם כל חנן לא שכחתי אותך פשוט לא היה לי זמן אתמול לדבר איתך.

אני נהנה מאוד לראות אותך מגשים את חלומך והופך אותו למציאות ועוד ע"י אומן מתכת שאין שני לו - ארז. מקווה שהכל מתקדם כמו שתיכננת.

שאלה אחת לי
המנוע לא קטן מדי ??
גם במימדים וגם ביכולת.

אני אדבר איתך היום חנן

רפי

חנן גולומבק
01-11-07, 10:36
שאלה אחת לי
המנוע לא קטן מדי ??
גם במימדים וגם ביכולת.
רפי

היי רפי
המנוע בהחלט קטן מדיי אבל זה מה שיש בינתיים. ברכב בתצורה כזאת הבעיה הכי גדולה "ויקרה" זה הגיר והגיר המתאים ל 300-400 כ"ס (שזה מה שהרכב הזה צריך) עולה המון כסף בערך 7000 ירוקים בארה"ב. אז החלטתי להמשיך עם מה שיש, לראות איך הרכב נוסע ומה בדיוק חסר לו ולהחליט בהמשך.

ואם מישהוא רואה את הפוטנצייל של הרכב הזה ורוצה להכנס כספונסר ולהשקיע בגיר הוא כמובן מוזמן :-D :-D :-D מנוע במקרה הזה זה הבעיה הכי פשוטה.

OFF-RoaD
01-11-07, 11:34
מתקדם יפה מאוד :)

ארז, בא לך לספר קצת על הכלי הכחול שנראה שם ברקע?

GodsFather
01-11-07, 19:29
הכלי הכחול זה המיול של צוות DBM כמדומני.חתיכת קופסת פיבר עם סרנים של דיסקו בפעם האחרונה שדיברתי עם דודי הבעלים שלו... מעניין באמת מה ארז עושה לגמד הזה...

חנן גולומבק
05-11-07, 11:40
התחלה של גשר המתלים העליון, זו השיכבה הראשונה מתוך 3 שיהיו לגשר הזה.
כמו כן תמונות של החיזוק לתושבת המתלה התחתונה והקשת הקדמית, ממנה יתחילו הXים הקדמיים והעליונים.
וגם מיכל הדלק והמושבים מחכים לתורם.

kd2
05-11-07, 14:47
ארז , זה נשאל בדיון עם בנייה אחרת של אוברלנד כבר בעבר , אבל אני מעלה את זה שוב.
נראה כאילו אתם מרתכים על כשקצוות החומר חלודות , בעבר ענית שאתם משחיזים את השפות לפני אבל פה רואים שהם לא מושחזות והריתוך נעשה על חלודה.
לא שווה להשקיע עוד קצת ולהשחיז את השפות?
זה שיקול מקצועי או כלכלי?

ארז
05-11-07, 20:40
מבחינתי זו לא חלודה, אין צורך לשייף, זה אולי יפה בתמונות או לכל מיני ח'ברה שאוהבים להעיר הערות רק בשביל להעיר(והכוונה ממש,ממש לא עלייך).
בסופו של יום זו החלטה שלי ואני לא חושב ששווה לי לבזבז אנרגיה על שיוף כזה שמיותר לחלוטין בעיני,הצינור לא באמת חלוד השכבה שאתם רואים יורדת גם עם ניגוב ביד.

חנן גולומבק
06-11-07, 20:16
אחת הבעיות הנפוצות ביותר במערכת הבלמים של באגי עם מנוע בזנב היא בעיית "תת היגוי", אתה מגיע לסיבוב , "נלחץ" מהמהירות , לוחץ ברקס בכל הכח מסובב את ההגה לכיוון הנכון ו.... כלום, הבאגי ממשיך ישר. למה ? כי הגלגלים הקדמיים נעולים והם ננעלים הרבה לפני הגלגלים האחוריים כיוון שאין עליהם כמעט משקל. אחת הדרכים לפתור את הבעיה היא על ידי ווסת בלמים שמאפשר לווסת את לחץ השמן שמגיע לבלמים הקדמיים (במקרה הזה).

הנהו לפניכם , נקנה ב E BAY והגיע היום.

kpot
06-11-07, 22:53
**** התכתבות אישית בין שני גולשים שאינה רלוונטית כלל לנושא השרשור נמחקה כאן. נא להשאר ממוקדים, ולהשתמש בהודעות פרטיות. תודה, המערכת. ****

חנן גולומבק
10-11-07, 18:05
עוד אביזר שיתווסף למערכת הבלמים הינו "בלם חנייה הידראולי". לוחצים על דוושת הבלמים , מחזיקים את הדוושה לחוצה ודוחפים את ראש השסתום כלפי מטה. עוזבים את דוושת הבלמים והבלמים נשארים נעולים פשוט כיוון שהשמן אינו יכול לחזור למיכל. על מנת לשחרר פשוט לוחצים שוב על ראש השסתום ו : GO-TO FULL GAZ :wink:

lizard
10-11-07, 22:22
עוד אביזר שיתווסף למערכת הבלמים הינו "בלם חנייה הידראולי". לוחצים על דוושת הבלמים , מחזיקים את הדוושה לחוצה ודוחפים את ראש השסתום כלפי מטה. עוזבים את דוושת הבלמים והבלמים נשארים נעולים פשוט כיוון שהשמן אינו יכול לחזור למיכל. על מנת לשחרר פשוט לוחצים שוב על ראש השסתום ו : GO-TO FULL GAZ :wink:

מאיפה הבאת את זה? כתובת אינטרנט אם אפשר בבקשה :-) ואיך קוראים לרכיב הזה (על מנת לחפש באינטרנט).

אני מניח שזה עובד רק על הגלגלים האחוריים או הקדמיים ולא על שניהם ביחד, נכון?
אגב ברקסים, מה אתה מתכנן לשים? על איזה צמיג בכלל?

חנן גולומבק
10-11-07, 22:50
מאיפה הבאת את זה? כתובת אינטרנט אם אפשר בבקשה :-) ואיך קוראים לרכיב הזה (על מנת לחפש באינטרנט).

אני מניח שזה עובד רק על הגלגלים האחוריים או הקדמיים ולא על שניהם ביחד, נכון?
אגב ברקסים, מה אתה מתכנן לשים? על איזה צמיג בכלל?

מיכה לחלק קוראים hydraulic park brake והוא נקנה ב www.chirco.com (http://www.chirco.com) , אפשר למצוא את זה גם ב ebay . אפשר לשים את זה היכן שרוצים במערכת אבל כמובן שצריך לדאוג שזה יהיה בהישג יד של הנהג.
הנאבות והברקסים יהיו של "סיקס" עם צמיגים 33 (בשלב ראשון ;) )

lizard
11-11-07, 06:00
דנה 30 או דנה 44?

איזה נאבות אתם שמים בגלגלים האחוריים? או שהכול יהיה זהה ?

חנן גולומבק
11-11-07, 10:38
דנה 30 או דנה 44?

איזה נאבות אתם שמים בגלגלים האחוריים? או שהכול יהיה זהה ?

וואלה מיכה, לא יודע, אני לא מומחה גדול ב "דנות" למיניהן. את ההחלטה בנושא השארתי למקצוענים של "אוברלנד". בכל אופן אם יש לך 4 נבות של סיקס לתרום לפרויקט הן יתקבלו בברכה כמו גם ג'נטים וצמיגים...:wink: ועוד דבר שצריך וקשור לעניין זה מכלול דוושות תואם, גז , ברקס , קלצ'...
תודה.

אופק
11-11-07, 19:10
מה זה התקן שעליו אתה בונה ועל איזה מנוע אתה מתכנן בעתיד

חנן גולומבק
11-11-07, 22:54
מה זה התקן שעליו אתה בונה ועל איזה מנוע אתה מתכנן בעתיד

הבאגי נבנה ע"פ תקנות ה FIA , קטגוריה T1.3 כלומר רכב אב טיפוס 4 על 2.
אני לא יודע איזה מנוע יהיה לו בעתיד (הרחוק) אבל יהיו לו לפחות 300 כ"ס.

eliv1
11-11-07, 23:29
חנן, אם אתה זקוק מלבד לנאבות (שאין לי לתרום, זה ספייר חשוב), לנאקלים עצמם אז יש לי כמה לתרום.

prinz804
12-11-07, 00:12
חנן יש לי זוג נאבות לתרום לפרויקט
ניר 050-3366262 (שכן של גיל)

נמרוד
12-11-07, 00:13
חנן בונה על ספינדלים+נאבות+דיסקים של דנה 30 סיקס, והוא צריך ארבעה, אחד לכל פינה.

חנן גולומבק
12-11-07, 13:19
חנן, אם אתה זקוק מלבד לנאבות (שאין לי לתרום, זה ספייר חשוב), לנאקלים עצמם אז יש לי כמה לתרום.

אלי תודה אבל את הנקלים אנחנו לא צריכים. אנחנו צריכים את כל המכלול, מהברגים (כולל) שמחברים את הנאבה לנקל והחוצה.

חנן גולומבק
12-11-07, 22:33
מיסבי הקצה לזרועות האחוריות הגיעו היום. מצ"ב צילומים וכדי שתבינו כמה הם גדולים שמתי לידם מסמר 10. וגם צילום של איך זה נראה במציאות.

הצפרדע
13-11-07, 17:41
חנן,

מה קוטר העין ומה הקוטר הפנימי של הספייסרים?

חנן גולומבק
13-11-07, 19:32
חנן,

מה קוטר העין ומה הקוטר הפנימי של הספייסרים?

קוטר העין אינץ' אחד והקוטר הפנימי של הספייסרים 3/4 אינץ.
קוטר ההברגה 1 ורבע אינץ.

נמרוד
13-11-07, 22:16
ברוך זה FK מק"ט JMX16T

eliv1
13-11-07, 22:44
אלי תודה אבל את הנקלים אנחנו לא צריכים. אנחנו צריכים את כל המכלול, מהברגים (כולל) שמחברים את הנאבה לנקל והחוצה.

חנן, נראה לי היה קצר בהבנה בינינו, ואני חושב שאתה כן זקוק לחלק,
אני מוסיף תמונה, החלק שאני מדבר עליו הוא חלק מס' 41 בדיאגרמת פיצוץ,
זהו הבסיס עליו מתברג הספיינדל, ועליו הנאבה.:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6766&stc=1

lizard
13-11-07, 23:45
וזה לדעתי בדיוק החלק שהם לא צריכים כי הם בונים חדש.
הם יחברו את חלק מספר 47 לחלק מספר 41 חדש שהם ייצרו לבד ושיהיה עם האופיינים שהם זקוקים לו בשביל הבאגי.

לדוגמא החלקים שכרגע מיוצרים עבור הבאגי הלא כל כך ווירטואלית של צוות סרטינה.

arnonshoshani
15-11-07, 08:19
שלום לכולם

חנן צריך את חלק מס' 47 והחוצה כולל דיסק קליפר ברגים אומים וכו'

בתודה ארנון

חנן גולומבק
15-11-07, 19:36
שלום לכולם

חנן צריך את חלק מס' 47 והחוצה כולל דיסק קליפר ברגים אומים וכו'

בתודה ארנון

ידעתי שבסוף ארנון "יכנס" ויעשה סדר, תודה ארנון. ובכן אני צריך 4 יחידות כאלה.
אז תודה לכל המתענינים ובמיוחד לתורמים.

arnonshoshani
22-11-07, 21:28
חברה שלום

המייסבים של הזרועות האחוריות הגיעו לידי היום. אני רק יכול להגיד שאני בהלם מהגודל ואיכות החלק באינטרנט זה לא נראה גדול עד שאתה שם אחד ביד והוא פשוט יותר גדול מהכף יד שלי
מקווה שבמוקדם אוכל להעלות תמונות של החלק הזה בזרוע האחורית.

ארנון

חנן גולומבק
25-12-07, 22:42
מתקדמים, המבנה של המתלה הקדמי מתחיל לקבל צורה בנוסף לחיזוקים של תא הנהג.

חנן גולומבק
03-01-08, 00:04
הבאגי כבר מתחיל להיראות כמו באגי אמריקני אמיתי... בתמונות, התקדמות עם החלק הקדמי, הגג והחלק האחורי של השילדה.

ארז
07-01-08, 22:43
הרכב מתחיל לקבל את הצורה שלו וממש כייף לעמוד לידו בסדנה....
התחלנו לעבוד על המתלה האחורי, בתמונות ניתן לראות את התושבות עם המיסב הענק של הזרוע האחורית

http://img177.imageshack.us/img177/2152/img2305largern5.jpg

http://img172.imageshack.us/img172/8953/img2306largejw6.jpg

בצד הפנימי של הזרוע יהיה בושינג

http://img172.imageshack.us/img172/3796/img2294largevm2.jpg

מחר מתחילים להשתיל את הLS7....

חנן גולומבק
08-01-08, 08:18
מחר מתחילים להשתיל את הLS7....

:mad: :mad: :mad: חכה חכה ...

ארז
09-01-08, 22:16
תושבות הזרוע האחורית מוכנות:

http://img132.imageshack.us/img132/7451/img2398largefl6.jpg

אלכס הרתך משייף

http://img98.imageshack.us/img98/1666/img2383largegn7.jpg

לאחר מכאן התחלנו לעבוד על זרוע המתלה, הזרוע בנוייה מפלדה 4 מ"מ מכופפת(עם הרבה מאוד חיזוקים כמו שתראו בהמשך),בתמונה חותכים את הזרועות לאחר הכיפוף שלהם

http://img98.imageshack.us/img98/1125/img2391largehy3.jpg

http://img242.imageshack.us/img242/1828/img2394largeaj8.jpg

מתחילים לחבר את הזרוע למתלה, בצידה האחד גומיה ובצידה השני(הצד שלוקח את מירב העומס) מיסב מסיבי מאוד של חברת FK

http://img242.imageshack.us/img242/7072/img2402largecz3.jpg

http://img242.imageshack.us/img242/199/img2407largepn9.jpg

סגירה מלאה:
http://img529.imageshack.us/img529/4837/img2410largejj7.jpg

פתיחה מלאה:
http://img529.imageshack.us/img529/9554/img2411largeip5.jpg

מאחורה יהיו בולמי FOX קוייל אובר 2.5" עם מהלך של 16" כך שבהחלט יש צורך בכלכך הרבה מהלך של הזרוע....

ארז
09-01-08, 23:13
אגב FK השבוע הייתי ב2 חנויות מיסבים גדולות בת"א עבור פרוייקט אחר שהסדנה עובדת עליו, הראתי למוכרים את הFK, הם היו בשוק מהגודל והאכות של המיסב לעומת המיסב המקביל שנמכר בארץ....

לאחר המדידות הזרוע פורקה והתחלנו לרתך לה את החיזוקים
http://img249.imageshack.us/img249/6003/img2440largeyz4.jpg

חנן גולומבק
11-01-08, 23:24
חברים במסגרת והחיפוש המתמיד אחר תומכים ותורמים הגענו לשלב שבו אנו זקוקים ל 2 ציריות קדמיות של סופה.

התורם הנדיב יזכה בכבוד וייקר :lol: וכמובן .....סיבוב.

ido vw
12-01-08, 17:34
http://img242.imageshack.us/img242/7072/img2402largecz3.jpg

פשוט מדהים!

הופתעתי עוד יותר כשראיתי שהזרועות האחוריות עובדות בדיוק כמו TRAILING ARMS של באחא שאני בונה (בקרוב גם יהיו spring plats) ואפילו אותו הגיר.

כל הכבוד על הבניה, פרוייקט מרשים!!

שלי..
http://img179.imageshack.us/img179/4597/p1040593hu0.jpg

עידו.

חנן גולומבק
12-01-08, 21:33
תודה עידו על המחמאות, גם אצלך נראה שאתה לוקח את הפרויקט ברצינות רבה , אני מציע שתפתח שרשור משלך לגבי הפרויקט ,אני בטוח שזה יעניין הרבה מקוראי הפורום.

ארז
16-01-08, 08:12
ממשיכים לעבוד על הזרועות האחוריות, חיזוקים פנימיים:

http://img176.imageshack.us/img176/5793/img2415largekp3.jpg

בתוך הזרוע עצמה מרותכים אלכסונים לחיזוק המבנה

http://img249.imageshack.us/img249/1575/img2469largeou8.jpg

http://img176.imageshack.us/img176/4546/img2474largezo5.jpg

לתת פרופורציות לעניין הגדול של הזרוע, ארנון מחזיק אותה....

http://img249.imageshack.us/img249/1157/img2477largeot8.jpg

עוד חיזוקים, הפעם של התושבת הפנימית(זו עם הגומיה)

http://img135.imageshack.us/img135/7342/img2487largete7.jpg

סוגרים את המבנה, בפינה העליונה ניתן לראות תעלה שדרכה אנחנו מרתכים ריתוך פנימי את תושבת המיסב החיצוני אל המבנה(בנוסף לכל הריתוכים וחיזוקים שנעשו)

http://img135.imageshack.us/img135/2348/img2488largejc4.jpg

מקרוב

http://img135.imageshack.us/img135/1271/img2493largejj9.jpg

מצחיק לכתוב פה בכמה דקות על עבודה של יותר מ4 ימים....יאללה לעבוד, אני אמשיך לעדכן בערב...

חנן גולומבק
16-01-08, 09:47
ארז ,מי זה הקטנצ'יק הזה ? :-D

להתראות ביום חמישי...

הצפרדע
16-01-08, 09:51
נראה פשוט פגז.

כמה שוקלת זרוע כזאת?

לפי מה שרואים בתמונה, היא עשויה מפח 5 או 6 מ"מ, נכון?

אני מניח שאתם סוגרים אותה לקופסא ממש, אחרי החיזוקים הפנימיים.

כל הכבוד על הביצוע היפה.

ארז
19-01-08, 15:32
אהלן ברוך....
הזרוע אכן תסגר לקופסה מלאה, היא עשויה מ4 מ"מ כשהחיזוקים גם הם 4 מ"מ וחלקם 5 מ"מ..
הנה כמה תמונות של הזרוע מוכנה:

http://img179.imageshack.us/img179/6974/img2604largevz4.jpg

האור הירוק אגב בגלל שבשולחן ליד מרתחים בMIG אלומניום ויוצא מזה אור ירוק...

http://img101.imageshack.us/img101/741/img2618largepz8.jpg

על הבאגי:

http://img148.imageshack.us/img148/3127/img2638largedg7.jpg

ארז
19-01-08, 15:52
בנתיים התחלנו לעשות חיזוקים לשילדת הבאגי:

סגירת הצמתים החשובים בחיזוקים:

http://img179.imageshack.us/img179/6619/img2647largenk6.jpg

http://img179.imageshack.us/img179/6914/img2667largedv2.jpg

חיזוקים בקורת החיזוק הצדדית:

http://img101.imageshack.us/img101/4248/img2673largewd8.jpg

http://img179.imageshack.us/img179/7928/img2666largenw0.jpg

http://img293.imageshack.us/img293/2146/img2664largemm1.jpg

חנן גולומבק
21-01-08, 22:27
תחילת העבודה על הזרועות הקדמיות

אלכס האומן מודד ומרתח

בית המיסב

והשילדה של הזרוע התחתונה(עליה ומסביבה יהיו עוד הרבה חיזוקים)

ארז
26-01-08, 20:01
ממשיכים עם הזרוע התחתונה במתלה הקדמי,חיזוקים פנימיים:

http://img147.imageshack.us/img147/5395/img2806largeri9.jpg

http://img263.imageshack.us/img263/9286/img2808largefa5.jpg

http://img263.imageshack.us/img263/3280/img2813largenu4.jpg

http://img147.imageshack.us/img147/3492/img2814largedx2.jpg

Xים פנימיים:

http://img147.imageshack.us/img147/6251/img2826largefw6.jpg

http://img263.imageshack.us/img263/9441/img2828largevo6.jpg

http://img263.imageshack.us/img263/9918/img2829largenz0.jpg

צד שני:

http://img147.imageshack.us/img147/7088/img2830largewk0.jpg

מתחילים לבנות סגירה לזרוע:

http://img141.imageshack.us/img141/1415/img2832largeog3.jpg

מתחילים למקם את הסגירה:

http://img147.imageshack.us/img147/126/img2833largevh5.jpg

סגור ומרותך:

http://img147.imageshack.us/img147/2870/img2835largeam5.jpg

kd2
26-01-08, 21:18
פשוט מדהים , עדיין מתקשה להאמין שזה פה בארץ.
ממש אוהב את שיטת העבודה שלכם , ממש Straight Forward, פשוט ולעניין ועם זאת מאוד מתוחכם(!!?).
תענוג!

הצפרדע
27-01-08, 11:40
כמה שוקל כל משולש כזה?

לפי העין שלי הוא אמור להיות לא פחות מ - 28 עד 30 ק"ג כשהוא סגור משני הצדדים בפחים.

לא קצת אוברקיל לגלגל 31-33", אפילו שהבולם יושב עליו?

דרך אגב, איפה לאורך המשולש יושב הבולם?

kd2
27-01-08, 14:18
מחילה ממך ברוך , לעניות דעתי הלא מנוסה - אוברקיל בחלקים כאלו , לרכב שמנגן FULL ON במירוצים הוא בגדר המלצה...(בגבולות הטעם הטוב ).
בגלל שכל המידע פה עובר בשושו אני לא יודע מה הסיפור , אבל אולי המערכת הקודמת הייתה חלשה מידי? ולכן "האוברקיל"..?
מה שכן לדעתי הפלטות שעושות BOXING מלמעלה ולמטה למשולש קצת עבות מידי.

lizard
27-01-08, 15:02
בגלל שכל המידע פה עובר בשושו אני לא יודע מה הסיפור , אבל אולי המערכת הקודמת הייתה חלשה מידי? ולכן "האוברקיל"..?

איזה סיפור? מדובר על רכב מדהים שארז, ארנון והצוות בונים מאפס. אתה כנראה מתבלבל בשירשור :-)

שאלה, קצת באיחור, על הזרוע האחורית.
האם החלק שמוקף באדום ושבצד אחד הנאבה מחוברת אליו ומצד שני מחובר דווקא לאוקולון, בניגוד לחלק המוקף בירוק שמתחבר למיסב הגדול, בני בצורה הזו בגלל כוחות הצד שפועלים על הזרוע?
אם כן, למה לשים את האוקולון בזרוע הזו ולא בתת זרוע השניה? או למה בכלל שימוש באוקולון ולא במיסב, אני בטוח שעלות של 2 מיסבים נוספים יחסית זניחה לעלות הכוללת של הרכב.
תודה

חנן גולומבק
27-01-08, 15:20
מחילה ממך ברוך , לעניות דעתי הלא מנוסה - אוברקיל בחלקים כאלו , לרכב שמנגן FULL ON במירוצים הוא בגדר המלצה...(בגבולות הטעם הטוב ).
מה שכן לדעתי הפלטות שעושות BOXING מלמעלה ולמטה למשולש קצת עבות מידי.

ידידי התבלבלת בשרשור !
אתה מתכוון לג'יפ של שי משה שגם הוא כמוני מאילת. ברוך שאל לגבי הרכב שלי ואתה הגבת לרכב של שי.

חנן גולומבק
27-01-08, 15:25
איזה סיפור? מדובר על רכב מדהים שארז, ארנון והצוות בונים מאפס. אתה כנראה מתבלבל בשירשור :-)

שאלה, קצת באיחור, על הזרוע האחורית.
האם החלק שמוקף באדום ושבצד אחד הנאבה מחוברת אליו ומצד שני מחובר דווקא לאוקולון, בניגוד לחלק המוקף בירוק שמתחבר למיסב הגדול, בני בצורה הזו בגלל כוחות הצד שפועלים על הזרוע?
אם כן, למה לשים את האוקולון בזרוע הזו ולא בתת זרוע השניה? או למה בכלל שימוש באוקולון ולא במיסב, אני בטוח שעלות של 2 מיסבים נוספים יחסית זניחה לעלות הכוללת של הרכב.
תודה

המיסב נועד לאפשר כיוון מדויק של זווית הגלגל ביחס לקו האורך של הרכב ובצד שני אין צורך. עלותו של שום חלק שברכב הזה איננה זניחה במיוחד לא ל PRIVETIR כמוני. ,מיסב כזה עולה לאחר הובלה ומיסים 600 ש"ח :cry: .

kd2
27-01-08, 15:29
צודקים צודקים , טעות שלי... :oops: :oops: :oops:
עם כל כך הרבה שרשורי בניה אפשר להאשים את סחבק? 8)
מצטער , תתעלמו מהפוסט.

lizard
27-01-08, 15:32
חנן גם אני "תפרן" כמוך ולא התכוונתי לזלזל בכל עלות שהיא אבל האם מיסב RSMX12 בקוטר פנימי של 3/4 אינץ' לא יספיק במקום הבושינג? מיסב כזה אפשר להשיג בסביבות ה40 דולר למיסב, נגיד 250 שקל כולל משלוח. אבל אם אתה אומר שאין צורך אז אתה יודע. קטונתי למולך.
מה בקשר למבנה של הזרוע? הוא נובע מהכוחות צד?

חנן גולומבק
27-01-08, 18:31
חנן גם אני "תפרן" כמוך ולא התכוונתי לזלזל בכל עלות שהיא אבל האם מיסב RSMX12 בקוטר פנימי של 3/4 אינץ' לא יספיק במקום הבושינג? מיסב כזה אפשר להשיג בסביבות ה40 דולר למיסב, נגיד 250 שקל כולל משלוח. אבל אם אתה אומר שאין צורך אז אתה יודע. קטונתי למולך.
מה בקשר למבנה של הזרוע? הוא נובע מהכוחות צד?

אין לך על מה להתנצל. לא קטונת ולא ולא שטויות. בקשר לחוזק הזרוע ,צריך לזכור שהיא נבנית כך שתוכל בעתיד להעביר 400 כ"ס לקרקע ולהחזיק צמיג 37 אינץ. בשביל כל זה צריך זרוע חזקה מאד ,המיסב הגדול נובע מאותה סיבה. הבאגי הזאת היא פרויקט חיים בשבילי ולא נראה לי שאני אבנה עוד אחת, היא תגיע לרמה של באגי אמריקאי class 10 בשלבים שימשכו אני מעריך מספר שנים אבל החלטתי שאני נמצא בנקודה טובה להתחיל ואם לא עכשיו לעולם לא.

lizard
27-01-08, 19:38
אוף כבר קשה לי, לך בטח יותר ממני :-), לחכות לראות את זה נוסע.

ארז
27-01-08, 20:13
כמה שוקל כל משולש כזה?

לפי העין שלי הוא אמור להיות לא פחות מ - 28 עד 30 ק"ג כשהוא סגור משני הצדדים בפחים.

לא קצת אוברקיל לגלגל 31-33", אפילו שהבולם יושב עליו?

דרך אגב, איפה לאורך המשולש יושב הבולם?

אהלן....
הזרוע שוקלת פחות, בערך 20 ק"ג, הרכב מתוכנן לשאת צמיגי 37" או 35" ולפי המידה הזו אנחנו בונים את כל הרכב,מה יקרה במציאות? לצערי בשלב הראשוני יהיו על הרכב 33".

אסף הלוי
27-01-08, 22:31
[QUOTE=חנן גולומבק]המיסב נועד לאפשר כיוון מדויק של זווית הגלגל ביחס לקו האורך של הרכב ובצד שני אין צורך.

לא מדויק.הזרוע האחורית עשויה מקשה אחת ולכן כל שינוי אורך של המיסב(קיצור או הארכה)
משפיע גם על נקודת הריתום השניה שהיא מבוקסה אוקולון או כל חומר שהוא
ולכן הוא מתעוות.-בדוק
מומלץ לשים גם בקצה השני מיסב קצה(במקום הבוקסה)ביגלל שגם בפתיחה וסגירת מהלך
הזויות משתנות
חוץ מזה ממש תענוג ליראות את תהליך הבניה
אסף

הצפרדע
28-01-08, 10:52
אסף(אדון גוטה) צודק.

אם הבוקסה קשה(אוקולון וכדומה) אין אפשרות מעשית לכיוונון משמעותי כלשהו.

אם הבוקסה מגומי או פוליאוריתן וכדומה, יש חופש לא רצוי בכלל בכל מצב,
מה שישפיע רע על התנהגות הרכב.

אני הייתי מציע לבטל את הבוקסה ובמקומה לשים יוניבול. היוניבול מרותך קבוע
אבל סובל שינוי זוית עד 16 מעלות לכל כיוון שזה מעל ומעבר לנדרש.

http://www.polyperformance.com/shop/home.php?cat=106

אם אין צורך בשום כוונון של הזרוע, הבוקסה היא הפתרון הנכון.

חנן גולומבק
29-01-08, 09:33
שלום חברים ותודה על התגובות העניניות. הסיבה לאי הוספת יוניבול בצד שני של הזרוע מורכבת ממספר שיקולים,

1. כיוונון הזרוע הוא במידה מזערית שלא אמור להשפיע על הבוקסה.

2. בוקסה כזאת עולה "גרושים" יחסית ליוני בול ואם נצטרך להחליף אותה פעם או פעמיים בעונה אז לא נורא.

3. פשטות, כמה שפחות חלקים מורכבים, יותר טוב.

4. אם היינקים בונים ככה אז גם אני :) . הנה כמה תמונות של הזרוע האחורית בבאגי המתקדמת ביותר בשוק האמריקני היום.

נמרוד
30-01-08, 09:04
התפקיד החשוב של המיסב עונה בדיוק על הבעייה שאתם הצגתם. משחק קל בכיוון של המיסב, יאפשר לכוון את הציר של הבוקסה למצב עבודה מדויק עם חיכוך מינימלי.

בנוסף, הוא יאפשר לכוון קלות את ה toe-in. גם אם המתלה יבנה בדיוק אבסולוטי, המשקל הסופי לא ידוע. את הגובה הסופי של הרכב והtoe-in במצב עמידה יהיה צורך לכוון, על ידי שני כלים - הקפיץ על הקוילאובר, והמיסב הזה. מדובר על כיוונונים ברמה עדינה ביותר, של מילימטרים ואפילו פחות.

חנן גולומבק
14-02-08, 17:29
עוד חבילה מלאה בממתקים הגיע מקליפורניה...

ידית הלוכים, רגלית גז מאלומניום עם תמיכה לרגל, רגלית ברקס הדראולי כפולה עם בקרת כבל מרחוק, רגלית קלטש' הדראולי ,סי-ויז 930 עם כל החלקים שדרושים להתאמתם לגיר ועוד...

lizard
14-02-08, 17:35
תתחדש, נראה מגניב למדי :-)

ido vw
14-02-08, 20:32
משלוח מדליק! חלקים מדהימים, ושוב, מפחיד לראות כמה שהחלקי הגיר זהים אחד לאחד בשני הפרוייקטים שלנו.

ה CV's ענקיים, רק כשמשווים אותם מול המקורי של ה 091 מבינים את המימדים.

קצת נתונים:

זווית שבירה:
Type 4 - 22 degrees
porsche 930 - 25 degrees

קוטר:
930 = 108mm
Type 4 = 100mm

בקיצור, אחת ההשקעות היותר מעניינות שאפשר לעשות לפרוייקט כזה.

ד"א, ראיתי בתמונה לפני האחרונה שיש לך 4 פלאנג'ים (כאלה שיוצאים מהגיר), אני טועה?
איפה ה stub axles שנמצאים שצד השני של הציריה (בצד הגלגל)?

לסיכום, נראה מעולה!
תמשיך לעדכן.

עידו.

חנן גולומבק
14-02-08, 22:18
עידו כל הכבוד על האבחנה הדקה והמדויקת .
ובכן שני פלאנג'ים יתחברו כמובן לגיר ויחליפו את הפלאנג'ים הקיימים. שני האחרים יתחברו לstub axle של הסופה שבהן ובנאבות של הסופה אנחנו משתמשים. לאחר שהכל יהיה במקום נזמין ציריות באורך המתאים.

הצפרדע
14-02-08, 23:52
צ'מע, אנ'לא יודע מה כל ההתלהבות הזאת בכלל - נראה לי סחורה סוג ב'.

תראה, האמת, אולי, כזה כאילו אני אחשוב על זה, אבל אולי אם זה יסתדר ככה אולי אני אקנה את זה ממך ואשחרר אותך מהדברים האלה, חבל שתיתקע איתם. אתה יודע, זה לא שאני צריך את זה בכלל, אבל בגלל שאתה חבר וזה, ואולי זה יתאים לי פעם......:mrgreen: :mrgreen:

תתחדש ותבלה - סחתיין עליך.
התחלת לשחרר ת'מזומנים, הא ?8-)?

חנן גולומבק
21-02-08, 22:22
התחלת לשחרר ת'מזומנים, הא ?8-)?

זהו, הזמנתי את ההגה וה"חבילה" נגמרה,,, אז יאללה רבותיי וגבירותיי בואו ותעזרו לי לסיים את הפרויקט הנהדר הזה.:idea: :idea: :idea:
איפה ה ספונסרים ???:confused: :confused: :confused:
המצרכים הדרושים להשלמת הפרויקט:
צמיגים וג'אנטים
מערכת חשמל
כסאות וחגורות בטיחות
מנוע סובארו 2500 + מחשב הצתה וצמה
חיפויים
ועוד ועוד ועוד...;)

lizard
21-02-08, 23:47
אם היית משתמש בנאבות של סיקס הייתי יכול לעזור. לצערי אין לי חלקים בשבילך. אלא אם כן יש חלקי סיקס שיעזרו לך כמו מוט הגה וכדומה.

אתה יודע מה, חגורות עלי :-) אבל בתקן SFI כי FIA אני לא יכול לממן.
כשתגיע לשלב של החגורות דבר איתי.

חנן גולומבק
21-02-08, 23:57
אחלה מיכה תודה רבה.

עידו לוריה
14-03-08, 23:13
4. אם היינקים בונים ככה אז גם אני :) . הנה כמה תמונות של הזרוע האחורית בבאגי המתקדמת ביותר בשוק האמריקני היום.[/QUOTE]

חנן שלום
היינקים לא תמיד בונים ככה (ואתה אמור לדעת זאת מיכוון שהתמונה שאוספתי היה מבגי מאוד דומה לשלך,וכמובן שהם העתיקו ממך ;-) ובבאגי הזו הם כן העדיפו להתקין יוניבול,אבל זה נכון שברוב הכלים אין יוניבול אלה בוקסה מפלסטיק עם אינסרט פלדה.
חוץ מזה מה קורה נרדמתם.
פריקט יפה רוצים לראות התקדמות.

ארז
04-04-08, 22:01
לאחר הפסקה קצרה לשם השלמת פרוייקטים אחרים ,אנחנו ממשיכים!

התחלנו לרתך את כל השילדה שהייתה מחוברת בפיקים, בתמונה ניתן לראות מה אלכס חושב על זה שהוא צריך לרתך עכשיו את כל המבנה....

http://img225.imageshack.us/img225/834/img2664largeka8.jpg

מרתך....

http://img180.imageshack.us/img180/5517/img3437largezd9.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/7223/img3439largexf9.jpg

הופכים את השילדה

http://img246.imageshack.us/img246/1999/img3452largemw4.jpg

http://img245.imageshack.us/img245/8930/img3456largexx8.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/286/img3458largemd6.jpg

מרתכים את הצד התחתון

http://img246.imageshack.us/img246/5898/img3460largeko7.jpg

http://img246.imageshack.us/img246/7978/img3461largeko8.jpg

ארז
04-04-08, 22:47
קצת ריתוכים מקרוב....

http://img246.imageshack.us/img246/2208/img3444largebe0.jpg

http://img227.imageshack.us/img227/5120/img3464largeju2.jpg

http://img227.imageshack.us/img227/7984/img3472largeiy6.jpg

http://img246.imageshack.us/img246/1173/img3474largemk7.jpg

ארז
05-04-08, 15:25
מתחילים להכין את המיגון התחתון, פלטה של 3 מ"מ אלומניום המחוברת בנקודות רבות לשילדה.

http://img384.imageshack.us/img384/109/img3521largejf9.jpg

חותכים לפי המידה

http://img107.imageshack.us/img107/8545/img3522largeds6.jpg

מתאים...

http://img135.imageshack.us/img135/3531/img3524largetm4.jpg

http://img384.imageshack.us/img384/1149/img3525largecv0.jpg

נקודות עיגון למיגון התחתון

http://img107.imageshack.us/img107/5825/img3513largecc4.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/4550/img3512largebg8.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/4056/img3511largett6.jpg

ido vw
05-04-08, 19:01
אין מילים, פרוייקט פשוט מדהים!

מחכה כבר לעדכונים נוספים..

ארז
09-04-08, 10:38
התחלנו לעבוד על המתלה הקדמי

בתמונה ניתן לראות את הנבה של הסופה אליה מחוברת הפלטה של הספינדל

http://img181.imageshack.us/img181/623/img3536wp0.jpg

הקינג פין עם המוביל שלו+היוניבול

http://img89.imageshack.us/img89/3888/img3537ao3.jpg

מתחילים לבנות את הספינדל

http://img89.imageshack.us/img89/438/img3534dh2.jpg

http://img89.imageshack.us/img89/438/img3534dh2.jpg

http://img168.imageshack.us/img168/4460/img3541qf6.jpg

http://img502.imageshack.us/img502/2104/img3543gg7.jpg

http://img502.imageshack.us/img502/1251/img3545ff9.jpg

נמרוד
10-04-08, 00:29
shop-floor engineering קלאסי של ארנון.

ארז
10-04-08, 11:59
ממשיכים....
הספינדל החלקי על זרוע המתלה

http://img253.imageshack.us/img253/2838/img3551ui9.jpg

משלימים את הריתוכים

http://img253.imageshack.us/img253/1707/img3555am5.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/474/img3557kb1.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/571/img3560mz7.jpg

חנן גולומבק
21-04-08, 23:28
חברים החלטתי לצרף שותף לפרויקט. עדיפות לנווט.

השקעה נדרשת כ 100 אלף ש"ח.

חנן גולומבק
27-04-08, 09:59
בפסח הגעתי מהדרום הרחוק לראות את יקירי ולא יכולתי להפסיק למזמז את הריתוכים הסקסיים של השלדה. אשתי שהגיעה איתי הסתכלה עלי בחשדנות ולא הבינה מה קורה לי, מה אתה עושה ? שאלה , אה,,,לא,,,סתם,,,זה כאילו את מבינה אני בודק את העבודה של אלכס הרתך,,,הבנתי, היא אמרה והתרחקה ממני במהירות :-D . טוב סתם, השלדה מרותכת סופית ונראית נהדר. וחוץ מזה הבאתי איתי את מסרק ההגה. מערכת ההיגוי מורכבת ממסרק מקצועי ביחס של 1 ל 1.5 (כלומר על מנת לסובב את הגלגלים למלוא זוית ההיגוי אין צורך להוריד את הידיים מההגה ), שסתום שליטה שמורכב ישירות על המסרק , cooler שמקרר קירור אוויר את השמן, משאבת כוח שמורכבת על המנוע ומאגר שמן שאליו מחובר מסנן.

הצפרדע
06-09-08, 01:35
עברו כבר למעלה מארבעה חודשים מאז העדכון האחרון.

מה מתרחש?

חנן גולומבק
06-09-08, 17:59
לצערי לא התקדמנו.

חנן גולומבק
23-09-08, 08:33
ארז תמונות ?!

ארז
03-10-08, 11:45
http://img150.imageshack.us/img150/1584/resizeofimg4416re7.jpg (http://imageshack.us)
http://img150.imageshack.us/img150/resizeofimg4416re7.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img150/resizeofimg4416re7.jpg/1/)

http://img516.imageshack.us/img516/4696/resizeofimg4420mw5.jpg (http://imageshack.us)
http://img516.imageshack.us/img516/resizeofimg4420mw5.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img516/resizeofimg4420mw5.jpg/1/)

http://img516.imageshack.us/img516/8841/resizeofimg4429rk4.jpg (http://imageshack.us)
http://img516.imageshack.us/img516/resizeofimg4429rk4.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img516/resizeofimg4429rk4.jpg/1/)

http://img516.imageshack.us/img516/4638/resizeofimg4436tl0.jpg (http://imageshack.us)
http://img516.imageshack.us/img516/resizeofimg4436tl0.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img516/resizeofimg4436tl0.jpg/1/)

http://img442.imageshack.us/img442/2796/resizeofimg4482gt4.jpg (http://imageshack.us)
http://img442.imageshack.us/img442/resizeofimg4482gt4.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img442/resizeofimg4482gt4.jpg/1/)

http://img516.imageshack.us/img516/1476/resizeofimg4483nm9.jpg (http://imageshack.us)
http://img516.imageshack.us/img516/resizeofimg4483nm9.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img516/resizeofimg4483nm9.jpg/1/)

http://img442.imageshack.us/img442/7619/resizeofimg4491mt8.jpg (http://imageshack.us)
http://img442.imageshack.us/img442/resizeofimg4491mt8.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img442/resizeofimg4491mt8.jpg/1/)

נמרוד
05-10-08, 08:50
לאט אבל בטוח הרכב מקבל צורה... בהצלחה :)

חנן גולומבק
05-10-08, 23:12
לאט אבל בטוח הרכב מקבל צורה... בהצלחה :)

תודה, אכן הריון ארוך אבל אני מקווה שבסופו :rolleyes: יוולד תינוק עצבני במיוחד :cool:.
אני מוצא את עצמי משוטט יותר ויותר באתרים של גירים אמריקאים, אולי אם הדולר ירד ממש אבל ממש נמוך (או שיבוא ספונסר עם בייצים :D) יהיה לי אומץ להזמין את זה ...

kobiarava
05-10-08, 23:23
אני מוצא את עצמי משוטט יותר ויותר באתרים של גירים אמריקאים, אולי אם הדולר ירד ממש אבל ממש נמוך (או שיבוא ספונסר עם בייצים :D) יהיה לי אומץ להזמין את זה ...

ולאיזה מנוע תשדך אותו? יש מקום להכניס איזה V8?

ד"א, סחטיין על ההתקדמות, סוף סוף רואים את הצעצוע שלך קורם עור וגידים...

בהצלחה-קובי

חנן גולומבק
06-10-08, 07:50
ולאיזה מנוע תשדך אותו? יש מקום להכניס איזה V8?

בהחלט v8 ,הגיר הזה יכול לקבל 600:twisted: כ"ס ולסובב גלגלים 35 אינץ.
תודה.

נמרוד
07-10-08, 09:06
למה לא, אחשלו, תתפנק :D הצימר כבר גדל לבית מלון?

חנן גולומבק
07-10-08, 14:49
למה לא, אחשלו, תתפנק :D הצימר כבר גדל לבית מלון?

הלואי...;););):p:p:p

גמר חתימה טובה לכווווווווווווולם.

ido vw
05-11-08, 23:56
עד כאן נראה מעולה..

אבל נשמח לעוד קצת.. עדכונים?? :lol:

חנן גולומבק
06-11-08, 10:24
היי עידו תאמין לי שכשיש עדכונים אני מייד מפרסם אותם באתר. גם אצלכם דא"ג זה נראה מעולה. תודה ולהתראות.

עד כאן נראה מעולה..

אבל נשמח לעוד קצת.. עדכונים?? :lol:

garom32
03-01-09, 17:39
היי עידו תאמין לי שכשיש עדכונים אני מייד מפרסם אותם באתר. גם אצלכם דא"ג זה נראה מעולה. תודה ולהתראות.

היי חנן מיום ליום זה ניראה יותר טוב :-) עים איזה גיר אתא מישתמש ? תרנספורטר או אחר?ירון

חנן גולומבק
03-01-09, 18:33
היי חנן מיום ליום זה ניראה יותר טוב :-) עים איזה גיר אתא מישתמש ? תרנספורטר או אחר?ירון

היי ירון
הגיר הוא 091 של טרנספורטר.
תודה על המחמאות.

בגלל סיבות שונות ומשונות הפרויקט כרגע ב HOLD עד להודעה חדשה.

garom32
04-01-09, 19:52
היי ירון
הגיר הוא 091 של טרנספורטר.
תודה על המחמאות.

בגלל סיבות שונות ומשונות הפרויקט כרגע ב HOLD עד להודעה חדשה.
שוב שלום אים תיצתרך עזרה בחלקים או גיר טרנספורטר חדיש צור קשר ירון:)

חנן גולומבק
05-01-09, 09:25

תודה I WILL ;)

blaster
05-01-09, 22:35

הי !
אני מחפש גיר 091 , יש לך אפשרות לעזור לי ?

תודה , וערב טוב

חנן גולומבק
13-01-09, 16:10
עברנו דירה...
לאחר שהושלמה בניית השלדה היפיפיה :lol: והמתלים, העברתי את הבאגי לסדנא החדשה והמדוגמת של מורי ורבי ארז אברמוב להמשך הבנייה , ארז יסיים את בניית המתלים, יבנה את מערכת ההיגוי וימקם מרכיבים שונים.
בינתיים שקלנו את השילדה והתוצאה לפניכם. 382 ק"ג כולל הזרועות האחוריות המאסיביות.

lizard
13-01-09, 17:58
מזל טוב ובהצלחה :-)

יקיר גרין
13-01-09, 18:34
מארז לארז ... אתה נשאר בידיים טובות ...

IRONMAN
13-01-09, 19:25
חנן, קצת באיחור, עם איזה פרופיל המתלה הקדמי התחתון?

ido vw
15-01-09, 23:52
שיהיה בהצלחה חנן, מחכים לעדכונים!

:lol:

חנן גולומבק
17-01-09, 13:40
שיהיה בהצלחה חנן, מחכים לעדכונים!

:lol:

תודה. העבודה מתקדמת יפה אבל אין תמונות כי הפבריקטור ;) לא אוהב להתעסק עם המחשב הוא מעדיף את הרתכת (ביננו אני מסכים איתו) :rolleyes:. לא נורא, כשאגיע לסדנא אצלם ואעדכן.

kobiarava
17-01-09, 13:49
חנן,

השאלה הגדולה היא, מתי היא יורדת דרומה...

קובי

חנן גולומבק
17-01-09, 14:55
חנן, השאלה הגדולה היא, מתי היא יורדת דרומה...
קובי

זאת באמת שאלה גדולה :rolleyes: אבל כשזה יקרה תוכל לרדת מהגבעה שלך ולמחוא כפיים :lol:

חנן גולומבק
17-01-09, 17:53
אנחנו צריכים ג'אנטים 15 אינצ' עם מעגל חלוקה של סופה אופסט 50 אחוז כלומר ליבת הג'אנט במרכזו או קרובה יותר לרכב, או ג'אנטים 16 אינץ עם מעגל חלוקה שמתאים לסופה.
למי שיש נא להתקשר אלי , תודה.

שי משה
19-01-09, 11:06
אנחנו צריכים ג'אנטים 15 אינצ' עם מעגל חלוקה של סופה אופסט 50 אחוז כלומר ליבת הג'אנט במרכזו או קרובה יותר לרכב, או ג'אנטים 16 אינץ עם מעגל חלוקה שמתאים לסופה.
למי שיש נא להתקשר אלי , תודה.

פנצרית משה כהן באילת או אברם ורועי

נ"ב סוף סוף בהצלחה

אייל
23-01-09, 19:40
חנן, אם אתה מחפש "16 אז ג'אנטים מקוריים של מיצובישי אאוטלנדר מתאימים למעגל חלוקה של סופה. החיסרון שלהם שצריך לכרסם קצת מהמעגל על מנת שיכנס על התופים מאחור. אם אני זוכר נכון אתה משתמש בנאבות קידמיות אז לא אמורה להיות בעיה איתם.

חנן גולומבק
24-01-09, 00:25
חנן, אם אתה מחפש "16 אז ג'אנטים מקוריים של מיצובישי אאוטלנדר מתאימים למעגל חלוקה של סופה. החיסרון שלהם שצריך לכרסם קצת מהמעגל על מנת שיכנס על התופים מאחור. אם אני זוכר נכון אתה משתמש בנאבות קידמיות אז לא אמורה להיות בעיה איתם.

אחלה, תודה אני אבדוק את זה.

נמרוד
29-01-09, 09:13
חנן, תזכיר לנו מה מידת/מידות הצמיג שאנחנו מדברים עליהם בכלל?

חנן גולומבק
29-01-09, 17:50
חנן, תזכיר לנו מה מידת/מידות הצמיג שאנחנו מדברים עליהם בכלל?

בשלב ראשון הבאגי יתגלגל על 31.

חנן גולומבק
29-01-09, 19:33
השלדה מתחילה להראות כמו באגי...

נימי
29-01-09, 20:16
יפה שיש התקדמות ותמונות, רק דבר אחד קטן, פוקוס, זו לא מילה גסה :D

חנן גולומבק
29-01-09, 20:26
רק דבר אחד קטן, פוקוס, זו לא מילה גסה :D

צודק במאה אחוז. זה היה בשעת לילה מאוחרת, גם אני וגם המצלמה :rolleyes: כבר היינו גמורים.

נמרוד
30-01-09, 10:53
בשלב ראשון הבאגי יתגלגל על 31.

מה עם 235/85R16? ג'אנטים 16 פשוטים מפח של צ'רוקי/גראנד צ'רוקי זמינים, מידת הצמיגים נפוצה מאד ובעיקר בתחום המירוצים - זה המידה הסטנדרטית של כל הפאג'רו מירוצים למיניהם. קוטר 32, וגם צמיג צר מה שמקרה של תת כוח ביחס למשקל יכול רק לעזור.

מוטי אלמגור
30-01-09, 11:00
נראה יפה מאוד.
יש לי את ההרגשה שזרועות המתלה האחוריות שלך שוקלות כמו כל השלדה שלי :D...

מוטי

חנן גולומבק
30-01-09, 11:24
מה עם 235/85R16? ג'אנטים 16 פשוטים מפח של צ'רוקי/גראנד צ'רוקי זמינים, מידת הצמיגים נפוצה מאד ובעיקר בתחום המירוצים - זה המידה הסטנדרטית של כל הפאג'רו מירוצים למיניהם. קוטר 32, וגם צמיג צר מה שמקרה של תת כוח ביחס למשקל יכול רק לעזור.

השאלה היא, אם חלוקת הברגים של הג'אנטים הללו מתאימה לנאבה של הסופה ?

חנן גולומבק
30-01-09, 11:25
נראה יפה מאוד.
יש לי את ההרגשה שזרועות המתלה האחוריות שלך שוקלות כמו כל השלדה שלי :D...

מוטי

תודה, כנראה שאתה צודק.:mrgreen:

kobiarava
30-01-09, 13:16

בהחלט מתאימה, האינדיאנים בד"כ עוברים לג'אנט סופה רחבים כדי לשים צמיגי 31"

חנן גולומבק
30-01-09, 20:44
בהחלט מתאימה, האינדיאנים בד"כ עוברים לג'אנט סופה רחבים כדי לשים צמיגי 31"

אחלה תודה. מי זה האינדיאנים ?

TEDDY
30-01-09, 22:13
בעלי הצירוקים למינהם.(האינדיאנים).

חנן גולומבק
30-01-09, 22:24
הבנתי, נפל האסימון.

ido vw
30-01-09, 22:27
חנן,
ההתקדמות מרשימה מאוד!! זה נראה פשוט מעולה! :D

היא בהחלט קיבלה כבר את צורת הבאגי

כל הכבוד.

עידו

חנן גולומבק
05-02-09, 01:05
עידכון מהשבועיים האחרונים. נבנתה כל מערכת מוטות ההיגוי והחיבור שלהם למסרק ההגה ונוספו נקודות העיגון לבולמי הזעזועים.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=13781&stc=1&d=1233784701http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=13782&stc=1&d=1233784876

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=13783&stc=1&d=1233784876

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=13784&stc=1&d=1233784876

רפאל
05-02-09, 08:06
היי חנן

אם מיקמת את תושבות הבולמים אני מבין כי כבר בחרת באלו בולמים אתה הולך להישתמש.
תן פרטים על הבולם שנבחר ?

מעבר לכך נראית עבודה יפה מאוד.

רפי

נ.ב.
עוד פעם היית ולא באת לקפה ?:):)

חנן גולומבק
05-02-09, 08:30
אהלן רפי.
הבולם שנבחר הוא פוקס 2.5 אינץ עם מהלכים שונים מקדימה ומאחור. הבולם הזה הוא בעל ציר מרכזי בקוטר 7 שמיניות, מיכל גז חיצוני ונושא 2 קפיצים. הבחירה נובעת משקולי פרקטיות וגם מחיר. כפי שאתה יודע אני בעצם מעתיק ככל יכולתי מהאמריקאים ושם כמעט כל הבאגים והטרופיטראקס משתמשים או בקינג או בפוקס.

מצטער שלא נפגשנו, השהיות שלי בצפון הן מאד לחוצות מבחינת זמנים, אם היית יודע באיזה שעה הייתי בסדנא לא בטוח שהיית יוצא מתחת לפוך...:rolleyes:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=13786&stc=1&d=1233811519

dudibagi
05-02-09, 08:31
היי חנן!

פרויקט יפה עבודה מקצועית מחכים לכם בתחרויות

שתי הערות בונות(לפחות מהסתכלות על התמונות)הזוית של המפרק הפנימי של ההגה נראית מעבר

לזוית "סבירה"ונראה כי הוא לא יחזיק מעמד הרבה זמן!

והברגים של העיניות הפנימיות עדיף להרכיב הפוך על מנת שהבורג יוכל לצאת בקלות(כרגע בשביל

להוציא את העינית צריך לפרק את כל התושבת)מניסיון שלי של הצורך להחליף עינית מהר!

וכמו שאמרתי עבודה יפה וטוב שנוספים כלים לקטגוריה -שיהיה בהצלחה!!!:p

חנן גולומבק
05-02-09, 11:00
היי חנן!

פרויקט יפה עבודה מקצועית מחכים לכם בתחרויות

שתי הערות בונות(לפחות מהסתכלות על התמונות)הזוית של המפרק הפנימי של ההגה נראית מעבר

לזוית "סבירה"ונראה כי הוא לא יחזיק מעמד הרבה זמן!

והברגים של העיניות הפנימיות עדיף להרכיב הפוך על מנת שהבורג יוכל לצאת בקלות(כרגע בשביל

להוציא את העינית צריך לפרק את כל התושבת)מניסיון שלי של הצורך להחליף עינית מהר!

וכמו שאמרתי עבודה יפה וטוב שנוספים כלים לקטגוריה -שיהיה בהצלחה!!!:p

אהלן דודי.
בקשר לזוית של צלב ההגה, עדיין לא סיימנו את זה ולכן לא התיחסתי לנושא. בכל אופן אין לנו הרבה ברירות בדרך שבה עובר מוט ההיגוי מגלגל ההגה למסרק, כמובן שהמערכת תקבל חיזוקים. אין הרבה עומס על מוט ההיגוי כשהמערכת ההידראולית פועלת, על תשכח שזה מסרק הגה מוגבר מהמנוע.

בקשר לברגים של מוטות ההיגוי שמתחברים למסרק אתה בהחלט צודק , יחד עם זאת אני לא מתכנן להחליף מיסב קצה כזה באמצע מרוץ. א כי אין לי כזה רזרבי ;) ו ב כי המיסב הזה הוא הכי איכותי שאפשר לקנות ואני לא מתכנן שהוא ישבר:confused: ואם הוא ישבר אז :mad::mad::mad:

רפאל
05-02-09, 11:28
היי חנן

למה רק שהמיסב יישבר ?

מה עם עץ, סלע, אבן שתכופף את מוט ההיגוי - לצערי מדבר מנסיון.

תחשוב על לבנות עוד מוט אחד נוסף שיהיה ברכב.
נראה לי כי יש מספיק מקום ברכב לכמה חלפי חילוף כדי שלא תתבאס באמצע מרוץ :):):)

רפי

הצפרדע
05-02-09, 11:33
אפשר לשאול כמה שאלות בלי להיחשב נודניק?

חנן גולומבק
05-02-09, 12:43
תחשוב על לבנות עוד מוט אחד נוסף שיהיה ברכב.
נראה לי כי יש מספיק מקום ברכב לכמה חלפי חילוף כדי שלא תתבאס באמצע מרוץ :):):)
רפי

עקרונית אתה צודק אבל עוד מוט היגוי :confused: טוב נראה, הרי אין סוף לחלקי חילוף שאפשר לחשוב עליהם.

חנן גולומבק
05-02-09, 12:44
אפשר לשאול כמה שאלות בלי להיחשב נודניק?

וואי וואי איזה פחד ...יאללה SHOOT

רפאל
05-02-09, 12:50
היי חנן

בעבירות האחרונה של נעם היימן באמצע עליה החליק לי הרכב על עץ ונכנס ישר במוט שפור של ההגה וכופף אותו.
מזל שברוך בונה FOR LIFE ולכן יכולתי להמשיך לסוע עם הבוכנה הדו כיוונית.

תזכור כי אתה יכול למגן את כל החלק הקידמי אבל לא את מוטות ההגה - כל מיגון יפריע לסיבוב ההגה.
האופציה היחידה היא לבנות את כל ההיגוי מאחורי הגלגלים - כלומר מוטות ההיגוי יחוברו לצד האחורי של הנבה ולא כמו אצלך בצד הקידמי. מהלך זה רק מצריך היפוך כיוון של סיבוב ההגה.

נכון שאין סוף לחלקי החילוף אבל בוא נבחן מה הכרחי ומה יכול להתקלקל/להיפגע בזמן מרוץ.

בברכה

רפי

דרור ברלי
05-02-09, 12:55

ג'נטים של צ'רוקי וגראנד מתאימים לנאבה של סופה? כן - בהחלט.
חוץ מזה שממש כיף לראות שהבאגי שלך מתקדם כמו שצריך. הרבה הצלחה!

חנן גולומבק
05-02-09, 13:16
ג'נטים של צ'רוקי וגראנד מתאימים לנאבה של סופה? כן - בהחלט.
חוץ מזה שממש כיף לראות שהבאגי שלך מתקדם כמו שצריך. הרבה הצלחה!

אהלן דרור
הבאגי יורדת בקרוב לאילת :p כך שאם אתה רוצה למזמז אותה בלי לנסוע 400 ק"מ כדאי לך לקפוץ לחגור.
תודה ולהתראות.

דרור ברלי
05-02-09, 13:36
נו, עכשיו תהיה עוד סיבה טובה לסחוב את עצמי עם האישה עד אילת... אבל נגיע לחגור. אל תדאג.

garom32
08-02-09, 22:26
אהלן דרור
הבאגי יורדת בקרוב לאילת :p כך שאם אתה רוצה למזמז אותה בלי לנסוע 400 ק"מ כדאי לך לקפוץ לחגור.
תודה ולהתראות.
היי חנן ניראה שהבגי מיתקדמת ממש יפה:-)

הצפרדע
25-02-09, 16:26
נו..... מה נהיה? יש כבר תמונות מהבאגי לאחר הזזת המנוע ושאר ההשלמות?

הרכב כבר באילת?

חנן גולומבק
25-02-09, 22:13
נו..... מה נהיה? יש כבר תמונות מהבאגי לאחר הזזת המנוע ושאר ההשלמות? הרכב כבר באילת?

וואלה אין תמונות כי לא הייתי בסדנא מאז העידכון האחרון והרכב עדיין לא באילת. בכל אופן המנוע הוזז לאחור ובעצם דר' אברמוב סיים את העבודה כבר מזמן. עדיין לא לקחתי את הבאגי לאילת משתי סיבות.
הסיבה הראשונה היא שנתקלנו בבעיה לא צפויה והיא ג'אנטים מתאימים. בגלל הגודל של הזרועות הג'אנטים הסטאנדרטיים של הסופה לא מתאימים, לא מקדימה ולא מאחור.הבעיה היא בעיית אופסט שצריך להיות שלילי במקרה הזה. כבר מצאנו ג'אנטים מתאימים מבחינת חלוקת הברגים ואפילו כאלה שהתאימו לקדימה, ג'אנטים של מיצובישי אווטלנדר שסביון עזר הואיל בטובו להביא לסדנא אבל אני רוצה שכל הג'אנטים יהיו אותו דבר אז פסלנו את האפשרות הזאת, במקרה הכי גרוע אני אחרוט את הג'אנטים שיש לי ואשנה את מיקום הליבה. אז אנחנו בתהליך של חיפוש. בגלל שאני רחוק וארז עסוק אז התהליך לא ממש מתקדם. הסיבה השנייה היא הבעיה הראשונה שמטרידה כל חובב ספורט מוטורי והיא מקום לאכסן את הבייבי. את הבעיה הזאת פתרתי בשבועיים האחרונים, פשוט שברתי את אחד הקירות שמקיפים את החצר שלי ובניתי במקומו שער מתרומם. התוצאה לפניכם.

kobiarava
25-02-09, 23:13
אהלן חנן

ברגע שתצטרך, עזרה, זוג ידיים, ריתוכים, ואפילו מקום רציני לעבודה, כולל מן הסתם כלים רציניים, בטווח 25 דקות ממך, תרגיש בנוח להרים טלפון

קובי

חנן גולומבק
25-02-09, 23:33
אהלן חנן
ברגע שתצטרך, עזרה, זוג ידיים, ריתוכים, ואפילו מקום רציני לעבודה, כולל מן הסתם כלים רציניים, בטווח 25 דקות ממך, תרגיש בנוח להרים טלפון
קובי

קובי תודה רבה אני בטוח שאצטרך עזרה.

בשלב זה אני צריך ג'אנטים, אז כל מי שיש לו רעיון וג'אנטים שהוא חושב שיכולים להתאים מוזמן פשוט לקחת ג'אנט לדוגמא ולהביא אותו לסדנא במושב חגור.

בגדול אנחנו צריכים ג'אנט עם חלוקת ברגים (5) של סופה בקוטר 15 או 16 ,ברזל או אלומיניום ואופסט שלילי כלומר ליבת הג'אנט קרובה כמה שיותר לגוף הרכב.
ודא"ג יש שם אחלה שמן זית. תגידו ש ...חנן שלח אתכם ;););)

waseem
26-02-09, 01:17
חנן שלום.

אני מאחל לך "הריון " כמה שיותר קצר ובלי כאבי צירים:D. אני גם מחכה בקוצר רוח לBABY שלך .
בקשר לבעיה הבלתי צפויה שלך אמת הייתי מת לעזור בעיקר מכוון שאתה בונה משהו בסגנון שאני הכי אוהד "dune buggy" אני גם מתכוון להתחיל בפרויקט בסוף השנה "אנשאללה" :twisted:.
אז אני רק יכול לציין לך מה עשיתי במקרה הזה כשנתקלתי בו לפני שנתיים (היה לי באגי עם זרועות אחוריות של VW T2 ואני הייתי אבל ממש הייתי חייב להתאים שמה ג'נטים 16" עם צמיגים 33" אז פשוט נאלצתי לקחת את הג'נטים למסגריה ושמה פרקו לי את החישוק הפנימי של הג'נט (ברזל במקרה שלי) וריתכו את זה יותר עמוק בתוך הג'נט (לכיוון הנאבה ) עם מרכוז...
ותאמין לי שרוב הזמן פחדתי מוובראציות ולא יודע מה יצוץ לי בקשר לחוזק של הג'נט עצמו אבל בסוף הסתבר שאין שום בעיה בלהזיז את זה עוד יותר לכיוון הנאבה בתנאי שכל העסק ירותך עם מרכוז....

אז מצדי בתור מישהו שכבר עבר מקרה זה אני מציע לך לפרק חישוק פנימי ולרתכו יותר עמוק בתוך הג'אנט (בטח עם מרכוז)... חוץ מזה אם נשמע לך כל העסק הזה מופרך ולא בכיוון ה"איגו" שלך.. אז פשוט תחרוט לך פלאטה מתאמת עגולה וסמטרית ופשוט תן לה את העובי שאתה צריך בכדי להרחיק את הג'נט מהנאבה ( זה במקרה אם אתה לא מוגבל מבחינת רוחב כללי) וגם אפשר לעשות בה קדחים שלא יפריעו לחוזק שלה (בתנאי לא לשנות את מרכז הכובד שלה מחשש של כח צנטרופוגלי לא מאוזן = וויברציות) וזה יתרום בלהוריד את משקלה ואתה בכלל לא תרגיש שהיא שמה ( יתרון של מבחר ג'נטים ללא צורך בלהתעסק עם עם החישוק הפנימי) אתה גם יכול לעשות באותה פלאטה קדחים \הברגות לג'נטים עם חלוקה שונה ( במקרה שרצית לשדרג \לשנות את הג'נטים שכבר יש לך אתה לא תהיה מוגבל אתה רק תפרק ברגים \ קיג'ונים ומרכיב אחרים בחלוקה שכבר הכנת לפני כן)...

מצורפת תמונה של באגי שהייתה לי לפני ארבע שנים שגם היה לי את אותו מצב ושמה פשוט ריתכתי את הג'נט של הטרנספורטר על הג'נט 16" תאמין לי אני עשיתי את זה בלי שום מכונה מיוחדת ( רק עם מדידות שסובבו לי את העניים) ויצא לי בסופו של דבר מין דבל ג'נט אבל בלי שום רעידה נזכרת או תקלת חוזק אבל בטח אני לא ממליץ לך לרתך דבל ג'נט:rolleyes:!!

בהצלחה במה שלא תבחר... אם עד סוף השנה לא תספיק לסיים את הבאגי :Dאני יכול להלוות לך את החיפושית 4X4 שלי שתעשה קצת חיים שמה בדרום.
לילה טוב.

וסים

חנן גולומבק
26-02-09, 13:57
נאלצתי לקחת את הג'נטים למסגריה ושמה פרקו לי את החישוק הפנימי של הג'נט (ברזל במקרה שלי) וריתכו את זה יותר עמוק בתוך הג'נט (לכיוון הנאבה ) עם מרכוז... וסים

אהלן וסים
כנראה שזה מה שנצטרך לעשות בסופו של דבר.
אני מעדיף כמובן ג'אנטים ללא שינויים אבל אם אין ברירה אז זה מה שנעשה.
בקשר לספייסרים, גם זאת אפשרות אבל במקרה של רכב מרוץ זו אפשרות לא טובה כיוון שזה עוד חלקים זזים שיכולים לצאת מאיזון, לעוף או אפילו ללכת לאיבוד כך שזו לא אופציה מבחינתי.
תודה בכל מקרה על העצות והרצון לעזור.

GodsFather
26-02-09, 14:01
ואסים, איפה המסגריה בה ביצעת את העבודה הזו של הוצאת הליבה ומיקומה מחדש ?
אפשר גם בה"פ, אם זה לא לשרשור הזה.

אמיר.

kobiarava
26-02-09, 18:54
חנן,

ספייסרים לא אסורים ע"פ תקנון ה- FIA? אתה מכוון לשם, לא?

קובי

חנן גולומבק
26-02-09, 19:59
חנן,

ספייסרים לא אסורים ע"פ תקנון ה- FIA? אתה מכוון לשם, לא? קובי

יכול להיות ,לא זוכר אבל בכל מקרה אני לא מתכוון לשים אז זה לא משנה. המחשבה הזאת עברה לי בראש אני חושב שאתה צודק.

waseem
28-02-09, 00:18
ואסים, איפה המסגריה בה ביצעת את העבודה הזו של הוצאת הליבה ומיקומה מחדש ?
אפשר גם בה"פ, אם זה לא לשרשור הזה.

אמיר.
שלום אמיר... במקרה שלי לפני שנתיים שלחתי את הג'נטים למסגריה בשכם (אני לא בטוח אם המסגריה עדיין מתפקדת ... :-?אולי במקרה הופגזה!!!). אבל אל דאגה אמיר במקרה הכי רע תאמין לי אתה עם בסיס טוב בריתוך וחישובים יכול לבציע לבד ( תאמין לי אנחנו רק מעצמים דברים מסתם) אין בעולם משהו שהו בלתי אפשרי , עם קצת נחישות וכלים מתאמים אתה יכול על הכל , כח את זה בתור חומר למחשבה!!!
ואם בכל מקרה אין לך כוח\ עצבים לדברים מהסוג הזה תצור איתי קשר ואני מתחייב לעשות לך את זה בחינם ... אני גר באיזור ואדי עארה ליד קיבוץ ברקאי!!!

בהצלחה!

וסים

waseem
28-02-09, 00:28
יכול להיות ,לא זוכר אבל בכל מקרה אני לא מתכוון לשים אז זה לא משנה. המחשבה הזאת עברה לי בראש אני חושב שאתה צודק.

חנן יא חנן:rolleyes: ... אני מרגיש שה"אלמנט" הכי משפיע על ההחלטות שלך הוא במקרה גם אותו אלמנט שמשפיע עלי הכי הרבה בהחלטות שלי (כמובן ה"אלמנט" = ₪ או $):D!

בכל מקרה אני מאחל לך הצלחה רבה בכל הנוגע לפרוייקט שלך!
אני גם מציע לך אותה הצעה שהצעתי לאמיר ... אם יש לך גישה וזמן פנוי תביא לי את הג'נטים עם המידות שאתה צריך ואני מתחייב לעשות לך בחינם! (עם אחריות);)

וסים

חנן גולומבק
28-02-09, 09:40
ואסים יא ואסים תיסלם אלק ;)
ולמי שלא הבין...ואסים תודה רבה.

חנן גולומבק
01-03-09, 17:52
[quote=הצפרדע;235938]נו..... מה נהיה? יש כבר תמונות מהבאגי לאחר הזזת המנוע quote]

ובכן העברנו את המנוע לאחור ועכשיו זה נראה בסדר גמור. מתקבלת זוית אופקית של כ 5-7 מעלות. הפלאנג' של הגיר נמצא אופקית כ 10 ס"מ קדימה לפלאנג' של הזרוע.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14363&d=1235918997

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14364&d=1235918997

מוטי אלמגור
01-03-09, 20:35
שתי שאלות / הערות / הארות -
1. מה מטרת הזוית האופקית של המנוע והגיר והאם אתה בטוח שמערכת השימון תעבוד כמו שצריך?
2. האם יש חובה למקם את המנוע והגיר בצורה כזו שנוצרת זוית קדימה-אחורה בציריות?
זה אחד הדברים שמייצרים המון חום וגורמים לבלאי מואץ מאוד.
אם הזוית היא 2 מעלות ומטה אני מניח שאתה עוד יחסית בסיידר אבל נראה מהתמונה שהזוית יותר גבוהה.

מוטי

חנן גולומבק
01-03-09, 22:19
שתי שאלות / הערות / הארות -
1. מה מטרת הזוית האופקית של המנוע והגיר והאם אתה בטוח שמערכת השימון תעבוד כמו שצריך?
2. האם יש חובה למקם את המנוע והגיר בצורה כזו שנוצרת זוית קדימה-אחורה בציריות?
זה אחד הדברים שמייצרים המון חום וגורמים לבלאי מואץ מאוד.
אם הזוית היא 2 מעלות ומטה אני מניח שאתה עוד יחסית בסיידר אבל נראה מהתמונה שהזוית יותר גבוהה.

מוטי

אהלן מוטי אין מטרה , עדיף כמה שפחות. הזוית נובעת מאילוצי מבנה. מצד אחד אתה רוצה זוית קטנה ככל הניתן ומצד שני אתה לא רוצה שהמנוע יהיה רחוק מדיי אחורה כיוון שאז אתה מקבל משקל עודף בירכתיי הכלי מה שמפר את יחס המשקל קדימה אחורה. השימון של הCV נוצר על ידי גריז שנמצא בתוכם ולא יכול לצאת. המיסבים האלו אמורים לעבוד עד זוית של 25 מעלות כך שלא אמורה להיות בעיה. בתכנון המקורי שלי המנוע היה אמור להיות קדימה יותר והגיר היה צריך להיות צמוד לקיר האש אבל אחרי ששמתי את הכל במקום הזוית הייתה גדולה מדיי ולכן החלטתי להזיז את המנוע לאחור. בשום מקרה אין לתכנן כך שיציאת הגיר תהיה אחורה מיציאת הגלגל כיוון שאז אם התרוממות הגלגל בסגירת מתלה הזוית האופקית תלך ותגדל בעוד שבמצב כמו שהוא עכשיו הזוית (האופקית) תלך ותקטן כמובן שהזוית האנכית תגדל מאד. ההבדלים במהלכי המתלים בין מה שאתה בונה לבין מה שאני בונה הם גדולים מאד. בעוד שאצלך מדובר במהלך של ס"מ בודדים , בבאגים מדובר בעשרות ס"מ 50 ואפילו 60.

הצפרדע
01-03-09, 23:20
חנן,

איך אתה הופך את כיוון הסיבוב וגורם לכך שהבאגי תיסע קדימה(הפוך ממצבו הרגיל של המנוע, שאמור למשוך אחורה)?

lizard
01-03-09, 23:43
ברוך עד כמה שאני יודע זה כל הפואנטה בגירים שכאלו, טראנסאקסלים שבהם המנוע נמצא למעשה מאחורי הגיר. הם מסובבים את כיוון התנועה כמו שאנחנו רגילים אליו.

הצפרדע
01-03-09, 23:54
ברוך עד כמה שאני יודע זה כל הפואנטה בגירים שכאלו, טראנסאקסלים שבהם המנוע נמצא למעשה מאחורי הגיר. הם מסובבים את כיוון התנועה כמו שאנחנו רגילים אליו.

או. קי.

אני מקווה שאתה צודק...:cool:

אני לא מכיר את הגיר של הטרנספורטרים.

נמרוד
01-03-09, 23:58
ברוך זה המצב הטבעי של הגיר הזה, כך היה מורכב ברכב המקורי. צריך להתאים לו מנוע שמסתובב בכיוון הנכון - כמו מנוע VW המקורי - ומנוע הסובארו הוא כזה.

חנן גולומבק
02-03-09, 00:09
חנן,

איך אתה הופך את כיוון הסיבוב וגורם לכך שהבאגי תיסע קדימה(הפוך ממצבו הרגיל של המנוע, שאמור למשוך אחורה)?

בהמשך למה שכתב נמרוד, גם המנועים האמריקאיים הם כאלו.
אם אינני טועה רוב המנועים כולל כמובן VW, סובארו ואמריאיים למיניהם מסתובבים ימינה אם אתה עומד מול ה"פולים" . אם רוצים להשתמש בגיר כזה עם מנוע מרכזי אז צריך לעשות שינוי בגיר מה שלא עושים בדרך כלל ולכן בכל הבאגים שמשתמשים במנוע וגיר של סובארו המנוע יישב קדימה מהגיר כמו ברכב המקורי. גירים יעודיים למרוצים כמו "מנדאולה" אתה יכול לקבל בשתי ורסיות או מנוע אחורי אחורי או מנוע אחורי מרכזי.

asafk
02-03-09, 22:25
רוב המנועים, לא כולם. ככל שאני זוכר, הונדה (אני חושב שכולם) ואלפא (לא כולם) מסתובבים הפוך.

אסף.

מוטי אלמגור
02-03-09, 22:42
סדרה K של הונדה מסתובבת בכיוון ה"נורמלי", ואם אני לא טועה גם ה-F20C של ה-S2000 מסתובב "נורמלי".

מוטי

חנן גולומבק
19-03-09, 09:59
בשלב זה אני צריך ג'אנטים, אז כל מי שיש לו רעיון וג'אנטים שהוא חושב שיכולים להתאים מוזמן פשוט לקחת ג'אנט לדוגמא ולהביא אותו לסדנא במושב חגור.

בגדול אנחנו צריכים ג'אנט עם חלוקת ברגים (5) של סופה בקוטר 15 או 16 ,ברזל או אלומיניום ואופסט שלילי כלומר ליבת הג'אנט קרובה כמה שיותר לגוף הרכב.
ודא"ג יש שם אחלה שמן זית. תגידו ש ...חנן שלח אתכם ;););)

טוב... גם הבעיה הזאת מאחורינו. בסופו של דבר הוחלט על ג'אנטים של סונומה שהחורים לברגים יקדחו בהם מחדש. כמו כן נאלצתי לעשות שינוי קטן בזרועות האחוריות (בקדמיות זה מתאים בול ). אבל מה שחשוב שאין צורך להשתמש בספייסרים או גוג'ונים ארוכים וזה דבר שהיה לי חשוב מאד להמנע ממנו.
תמונות בהמשך.

חנן גולומבק
01-04-09, 22:12
זה אמנם לקח "רק" שנה וחצי אבל אתמול סוף סוף העמדנו את הבאגי על ה"רגליים".
זה הזמן להודות לשני אנשים מוכשרים מאד, קודם כל לארנון שושני שבנה את השלדה והמתלים וגם לארז אברמוב שעזר לי להשלים את מערכת ההיגוי ועוד כמה מכלולים חשובים.

זהו, מכאן אני ממשיך לבד ויש לי רק עוד איזה מיליון דברים לעשות, אז קחו נשימה ארוכה כי זה הולך לקחת הרבה זמן.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14952&stc=1&d=1236193413

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14953&stc=1&d=1236193773

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14954&stc=1&d=1236193773

asafk
01-04-09, 22:18
נראה נהדר!

אסף.

lizard
01-04-09, 22:21
קלולולולולו

מזל טוב :-)

OFF-RoaD
02-04-09, 00:28
חנן, מזל טוב. הרכב מדהים.
אתה הולך לעבוד עליה באילת? כי אם כן אני יותר מאשמח לתרום זוג ידיים

GodsFather
02-04-09, 01:48
WOW!

dudibagi
02-04-09, 08:30
חנן!

קודם כל ברחת לנו בלי להגיד שלום בשבת(נו נו נו נו נו)!!!!

הרכב נראה מדהים נקווה שתסיים אותו בחודשים הקרובים (לחרמון אילת ):p

תגיד האם שקלת את הרכב במצב הזה?

נמרוד
02-04-09, 08:47
חנן תתחדש על הRolling Chassis, שלב השלד בבניין גמור, מזל טוב!

חנן גולומבק
02-04-09, 09:26
חנן!

קודם כל ברחת לנו בלי להגיד שלום בשבת(נו נו נו נו נו)!!!!

הרכב נראה מדהים נקווה שתסיים אותו בחודשים הקרובים (לחרמון אילת ):p

תגיד האם שקלת את הרכב במצב הזה?

אהלן דודי , כן שקלתי אותו ויצא 860 ק"ג כללי, חרטום 314 ק"ג, ירכתיים 412 ק"ג.
אין סיכוי שהוא יהיה מוכן לחרמון אילת הקרוב אבל אם הוא יהיה גמור בתוך שנה, אני אהיה מרוצה.

תודה לכולם על הברכות, הרכב עדיין לא באילת אבל כמובן שכל העבודות יבוצעו כאן בבית והדרומיים יוזמנו לשים יד אז OFF ROAD ו קובי ,,,צפו לטלפון :).
הנה תמונות של השקילה.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14955&stc=1&d=1238649822

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=14956&stc=1&d=1238649822

freeline
02-04-09, 16:31
פשוט מעורר השראה!!!!!:D

הצפרדע
02-04-09, 17:33
מזל טוב.

נראה טוב, יפה ומקצועי.

תעשה מאמץ לגייס בשבילה גיר טוב ותהיה מסודר לשנים רבות.

עכשיו תוכל להנות מעבודה על הרכב בקצב שלך ובבית שלך - בהצלחה.

חנן גולומבק
02-04-09, 21:27
תעשה מאמץ לגייס בשבילה גיר טוב ותהיה מסודר לשנים רבות.
.

רוצה להיות ספונסר שלי :rolleyes: זה רק 15 K דולר וזה

http://www.californiaperformance.com/images/MendeolaS4%20WP2.jpg

בארץ...:D:D:D

תודה על הברכות והעידוד.

עידו לוריה
02-04-09, 21:40
חנן נראה מעולה בהצלחה עם ההמשך הסבלנות משתלמת.

דרור ברלי
02-04-09, 22:24
איזה יופי, חנן. תענוג לראות אוטו כזה בארץ. פשוט תענוג.
סחתיין על הסבלנות והמאמץ - בסוף זה משתלם. פשוט יפה!...

עמיתT
02-04-09, 22:56
איזה יופי!!!
זה בהחלט עולה כ- Wallpaper חדש במחשב!!

הצפרדע
02-04-09, 23:49
רוצה להיות ספונסר שלי :rolleyes: זה רק 15 K דולר וזה

ממש לא :cool:

asafk
02-04-09, 23:54
יש עכשיו מבצע ברנצ'ו על תיבות למירוצים

http://www.ranchoperformancetrans.com/images/md4e_pricetag.gif

והקיט להרכבה עצמית עולה עוד 1500 דולר פחות מזה.

אסף.

חנן גולומבק
03-04-09, 15:26
חברים תודה על הברכות, באמת.
אסף הגיר הזה חלש מדיי זה בסך הכל 091 מחוזק. ותאמין לי שאתה לא רוצה להרכיב אחד כזה לבד. יש ב RDZ גיר כמו שאני צריך יד שניה למכירה... 11 אלף דולר :(

חג שמח לכולם.

חנן גולומבק
03-04-09, 15:31
Your browser does not support inline frames or is currently configured not to display inline frames.

Top: (http://www.race-dezert.com/cgi-bin/trader/atl.cgi)Parts (http://www.race-dezert.com/cgi-bin/trader/atl.cgi?ct=7&md)Mendeola Sequential 5spd ID: 4506 Date posted: Mar 23, 2009 Expiration date: Apr 27, 2009
For Sale

Make and Model : Mendeola S5 Year : 2007 Price : $11000 Description: I have a freshly rebuilt mendeola transmission from Rancho Performance Transaxles. Mendeola sequential 5 speed. I am also throwing in the billet 2 lever shifter... Call or email me for pictures. I also have gear sizes if you want to know them. Thanks City : Chino Hills State : CA Zip/Postal Code : 91709

Contact Information: Name: Kenny
Phone: 310-200-1856
E-mail: Privacy Mail (http://www.race-dezert.com/cgi-bin/trader/atl.cgi?ct=7&md=sendowner&id=4506)
URL: not available

Search all ads posted by this user (the same contact e-mail). (http://www.race-dezert.com/cgi-bin/trader/atl.cgi?ct=7&md=search2&id=4506)

Photo Gallery:

photo 1 http://www.race-dezert.com/trader/photo/partp4506n1.jpg

race-deZert.com (http://www.race-dezert.com/)

גלדיאטור
04-04-09, 01:20
הכלי נראה כאילו הוא כבר מוכן לגהץ כל הכבוד מדהים!!!

איזה מנוע מדובר בסוף?

חנן גולומבק
04-04-09, 11:57
תודה.
בשלב זה מורכב מנוע סובארו 2200 136 כ"ס.

huski360
04-04-09, 15:38
מה המשקל הסופי המוערך?

חנן גולומבק
04-04-09, 16:40
אני מקווה לא לעבור את ה 1500 ק"ג.

arnonshoshani
17-04-09, 00:21
אולי בסוף יצא משהוא דומה לזה

חנן גולומבק
17-04-09, 09:00

ארנון כל הכבוד על המידול.
מנוע וי 8 וגיר מנדאולה S4 מתאים לי...:D

arnonshoshani
17-04-09, 10:33
את מידול הגיר MENDEOLA S4D קבלתי קיבלתי משרות הלקוחות של החברה עם מחיר של 13,000$
שזה 2000$ פחות מהמחיר באתרים.

השאר הוא מידול שלי בערך הבאגי שלך

הצפרדע
17-04-09, 21:00

מ'זתומרת - "אולי בסוף יצא משהו דומה לזה" ??

זה לא אתה שתכנן ובנה את הבאגי?

או שזה חוש הומור מיוחד?:rolleyes:?

arnonshoshani
18-04-09, 08:51
אני הוא זה זה שתכנן ובנה את רוב המרכב השילדה והמתלים.
אבל הייתי מאד זמח לראות אותו עם שמונה בולמים במקום ארבעה מנוע V8 חזק מחובר לגיר מרוצים מיוחד ולא מנוע סובארו עם גיר טרנספורטר וכמובן גלגלי 37" ולא 31".
עד כאן רשימת המה הייתי רוצה ומה חנן חולם...
הכסף הוא מכשול שאין דרך לעקוף אותו בשביל להשלים את הבאגי למצב המתוכנן צריך עוד 150,000 ש"ח מעבר להקצבה של חנן.
מקווה שימצא ספונסר שיעזור לו להגשים את החלום. אולי התמונות של התכנון יעזרו לו להסתובב בארץ ולקבץ את הכסף.

חנן גולומבק
27-04-09, 23:53
חברים ,לאחר מספר שבועות שבהן בוצעו כמה עבודות על הבאגי (פרטים בהמשך) אנחנו מוכנים לקחת את ה"תינוק" הביתה לאילת. כרגע הבאגי נמצאת ברשל"צ ואני מחפש הובלה זולה לאילת.
אז אם למישהו יש משאית / מובילית / גרר וכדומה שנוסע לאילת ריק , אשמח לקבל הצעות.

ועל תשלחו אותי למובילי המכוניות מאילת למרכז הארץ, דברתי אתם והם לא מוכנים להוביל רכב שאינו נוסע בכוחות עצמו. :x

תודה.

OFF-RoaD
29-04-09, 19:36
דבר עם שי מיוסי במות... אולי הוא יוכל לעזור לך במחיר סביר...

freeline
30-04-09, 22:31
אהלן חנן,

תוכל לתת פרטים על הרכב? אורך/ רוחב/ וגובה....?
יש לי אפשרות למצוא לך משאית ריקה שיורדת מאזור מרכז דרך הקיבוץ שלי...

ארי.

חנן גולומבק
30-04-09, 22:43
חברים תודה.
הלכו עוד 600 ש"ח :( והבאגי באילת :).

פרטים וצילומים בהמשך.

חנן גולומבק
02-05-09, 00:04
פתאום החצר נראית קטנה...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15487&d=1241206760

בחודש שהבאגי בילתה ברשל"צ התקדמנו בעזרתו החשובה מאד של אבא שלי . אבא תודה !
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15488&d=1241207016

השלדה נצבעה בצבע תעשייתי ומעכשיו והלאה כל ריתוך יביא בעקבותיו תיקון צבע.

משאבת ההגה האמריקאית הותקנה על המנוע היפני...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15490&stc=1&d=1241207550

הנאבות הקדמיות קבלו גם הן ציריות שעברו חריטה רק על מנת להשאר על הצד הבטוח כיוון שלמרבית הפלא קבלתי תשובות שונות מאנשים בעלי שם בתחום לגבי האפשרות שהנאבה תתפרק עם לא יהיה משהו שמחזיק אותה אז לא לקחתי צ'אנס...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15491&stc=1&d=1241207775

נוסף מיסב למוט ההגה...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15492&stc=1&d=1241207914

וכל הקאליפרים עברו שיפוץ וקבלו "סנדלים" חדשים.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=15493&stc=1&d=1241208063

שוב תודה ענקית לאבא שלי , צביקה .

freeline
02-05-09, 14:03
:Dשיהיה בהצלחה!!!:D

אשמח לבוא לבקר

חנן גולומבק
05-05-09, 14:26
ביומיים האחרונים אני עובד על ידית ההילוכים והמוט המקשר לגיר, ככה זה נראה בינתיים.

מוטי אלמגור
06-05-09, 09:12
סחטיין על האבא! :D
אבא שלי עליו השלום לא ידע באיזה של המברג תופסים...

מוטי

חנן גולומבק
07-05-09, 18:46
סחטיין על האבא! :D מוטי

תודה רבה , באמת מגיע לו. אני אף פעם לא אדע את מה שהוא כבר שכח מזמן. שיהיה בריא את ה 70 הוא כבר עבר מזמן. והנה עוד כמה תמונות של היצירות שלו...

חנן גולומבק
07-05-09, 18:49
היום התאמתי את קיר האש .

mixael
11-05-09, 02:20
מה תפקידו של הלחצן(?) אשר נמצא ליד ידית ההילוכים ?

חנן גולומבק
11-05-09, 07:14
מה תפקידו של הלחצן(?) אשר נמצא ליד ידית ההילוכים ?

תפקידו למנוע "הכנסה" לרוורס בטעות, בלהט ה"קרב".
אי אפשר להכניס לרוורס בלי ללחוץ עליו.

חנן גולומבק
12-05-09, 10:58
אני מעוניין לשים בבאגי רדיאטור מים חדש ומאווררים חדשים. יש מישהו באתר / בפורום,
שעוסק בתחום ?

עידו לוריה
12-05-09, 16:57
אני מעוניין לשים בבאגי רדיאטור מים חדש ומאווררים חדשים. יש מישהו באתר / בפורום,
שעוסק בתחום ?

חנן שלום
התקדמות יפה מאוד .
ולשאלה שלך כן אני מיצר גם כונסים למאוררים וגם את כל האתאמות לרדיאטורים (רשת אלומניום)
עידו לוריה 0527468878

חנן גולומבק
12-05-09, 17:02
עידו היי ותודה אבל אני מחפש את הראדיאטור עצמו אורגינלי של סובארו כולל 2 מאווררים תואמים כפי שהם מורכבים ברכב.

חנן שלום
התקדמות יפה מאוד .
ולשאלה שלך כן אני מיצר גם כונסים למאוררים וגם את כל האתאמות לרדיאטורים (רשת אלומניום)
עידו לוריה 0527468878

עידו לוריה
12-05-09, 21:52
עידו היי ותודה אבל אני מחפש את הראדיאטור עצמו אורגינלי של סובארו כולל 2 מאווררים תואמים כפי שהם מורכבים ברכב.

יובל מלמד 0525210210

מוטי אלמגור
12-05-09, 22:58
אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה?
אני מניח (ויכול להיות שאני טועה) שהרכב שלך הולך להיות יותר כבד מהסובארו ואני בטוח שהוא הולך לעבוד הרבה יותר קשה מהרכבים שהרדיאטור והמאווררים מותקנים בהם במקור, מה גם שבמכוניות הרדיאטור מקבל זרימת אויר נקיה מחזית הרכב ואצלך בטח הרדיאטור יותקן מאחורה איפשהו.

בקיצור, מה שאני מנסה להגיד זה שיכול להיות שכדאי לשקול התקנה של רדיאטור מוגדל כמו שבד"כ תמצא במכוניות מירוץ.

מוטי

חנן גולומבק
12-05-09, 23:05
העלת נקודה מענינת בקשר למאמץ , בכל אופן הראדיטור אמנם יותקן מאחור אבל יקבל אוויר טרי מכיוון החרטום של הרכב כיוון שלא תהיה מותקנת שמשה קדמית.

אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה?
אני מניח (ויכול להיות שאני טועה) שהרכב שלך הולך להיות יותר כבד מהסובארו ואני בטוח שהוא הולך לעבוד הרבה יותר קשה מהרכבים שהרדיאטור והמאווררים מותקנים בהם במקור, מה גם שבמכוניות הרדיאטור מקבל זרימת אויר נקיה מחזית הרכב ואצלך בטח הרדיאטור יותקן מאחורה איפשהו.

בקיצור, מה שאני מנסה להגיד זה שיכול להיות שכדאי לשקול התקנה של רדיאטור מוגדל כמו שבד"כ תמצא במכוניות מירוץ.

מוטי

מוטי אלמגור
12-05-09, 23:15
אויר הוא משהו עצלן, אם לא תכריח אותו לעבור דרך הרדיאטור הוא יעבור מסביבו.
תיעול של האויר אל הרדיאטור הוא משהו ששוב, אני מציע לך לשקול היטב, זה שאין שמשה לא אומר שהאויר יירצה לעבור דרך הרדיאטור, פגושים של מכוניות מתעלים את האויר אל הרדיאטור באפקטיביות וברוב המכוניות אפילו תמצא סרט ספוגי שמונע את זרימת האויר בחריצים שבין הרדיאטור לגוף הרכב.

מוטי

הצפרדע
12-05-09, 23:32
ובקיצור, מר גולומבק הנכבד, אל תבלבל את הביצים ותשים רדיאטור שהוא לפחות פי שניים
חזק מהמקורי של הסובארו.

הרכב שלך יאכל פי 3-4 דלק מהסובארו המקורי ויתחמם לפחות פי שניים ממנו, גם אם תשים אותו במקום טוב מאחור.

קח לך רדיאטור אמריקאי גדול של מנוע בנזין 5.7 או דיזל 6.5(סואנה, סברבן, יוקון, ואן דורה, סיירה, וכו' וכו') ותוסיף לו 2 מאווררים חזקים עם כונס שיש לו סגירה טובה על הרשת, וזהו.

לא מתאים לך לעשות טעות כזאת של טירונים(מעבר לטעות הבסיסית של בחירת המנוע הצנום והצנוע הזה.....:twisted: :shock:)

חנן גולומבק
12-05-09, 23:36
טוב בסדר, עם טיעונים כל כך מוצקים אי אפשר להתווכח. כנראה שאני אשמע בעצתכם.
תודה.

-->