PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום אני צריך עזרה בסוליד 2007

fsharon
04-05-07, 00:42
שלום ,אני חדש פה ואני מתרגל עבודה עם סקיצה שציירתי .הפכתי את הסקיצה לצינורות
אני צריך עזרה בהפרדת הצנרת מהסקיצה כך שהצינורות ישארו אם החיתוכים שלהם
בנקודות המיפגש בין הצינורות .האים מישהו יכול לעזור?

תודה מראש ,שרון

http://img128.imageshack.us/my.php?image=10yr2.png

נמרוד
04-05-07, 01:36
ראיתי שמדובר על סקיצה של שלדת אופניים. אני מניח שאת הצנרת עשית עם weldments. אז ככה - קודם כל תמשיך כמו שעשית עד עכשיו לפתח את השלדה. זו הצורה המהירה ביותר לעבוד. כשאתה מרוצה מהגיאומטריה, והגיע זמן להוציא שרטוטים של כל צינור בנפרד כדי לחתוך אותם, תעשה ככה:

1. פתח הרכבה חדשה.
2. תעתיק להרכבה את סקיצת האב של השלדה. תוסיף במרכז כל קו, נקודה. למה? בהמשך תבין.
3. תחליט כבר בראש מה סדר ההרכבה של הצינורות - אלו יהיו הראשיים (אני מניח שלמשל הצינור הראשי הכמעט אנכי מתחת לכסא, והראש הם שני הצינורות השלמים), אלו משניים שיחתכו בfishmouth וירותכו אליהם.
4. פתח חלק חדש ריק, קבע אותו בתוך ההרכבה לצירים הראשיים.
5. בחלק הזה, המקובע במרחב, ייצר מישור חדש - refference geometry - המוגדר על ידי קו מהסקיצה ונקודת המרכז שלו. המישור צריך להיות בחלק, אבל מסתמך על הסקיצה שנמצאת בהרכבה.
6. פתח סקיצה על המישור שיצרת, צייר בה שני עיגולים בראשית הצירים - קוטר פנימי וחיצוני של הצינור.
7. בצע אקסטרוד פשוט של הסקיצה, לשני כיוונים, כל כיוון באורך הדרוש. יש לך את הצינור הראשון.

עכשיו חזור על סעיפים 4-7 עבור כל צינור נוסף. ההבדל היחיד הוא בסעיף 7 - באקסטרוד של הצינורות הבאים, תבחר up to body, לכל כיוון, עד הצינור שמסיים אותו, ותקבל אוטומטית את החיתוך הנכון.

אם הכל הולך היטב, זהו, קיבלת כל צינור כחלק נפרד מושלם ומקובע במקום הנכון.

צמתים מורכבים - האקסטרוד לא יכול להסתיים בשני צינורות. לכן את החתך השני תצטרך לבצע על יד cut, אבל זה לא בעייה.

מקווה שעזרתי...

זהר
04-05-07, 12:50
יש לסוליד אפשרות לפצל לתת חלקים שילדה שבנית כחלק יחיד בלחיצת כפתור.
איך עושים את זה:
1. פותח PART חדש ומצייר את הסקיצה של השלדה שלך על ידי שימוש ב 3D SKETCH.
2. מוליך לאורך הסקיצה את הפרופיל הנדרש (נניח מלבן בדוגמא שצרפתי) על ידי שימוש בפקודה STRUCTURAL MEMBER בתוך תפריט WELDMENTS.
3. ניגש לתפריט של החלק, מופיעה שם תיקיה שנקראת CUT LIST ובתוכה הפרדה של כל אחד מתתי החלקים של השלדה (בדוגמא 5 תתי חלקים).
4. עומד על אחד החלקים, כפתור ימני ו INSERT INTO NEW PART ואז נפתח לך חלק חדש המכיל את חתיכת הצינור של השלדה שעליה הצבעת. מכאן אתה יכול להמשיך ולייצר שרטוט לכל אחד מהחלקים בנפרד.
http://www.geocities.com/shzorik/cut.bmp

בהצלחה

-->