PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייצור חלק משרטוט

Neilman
04-05-07, 14:28
שלום,
אני לא בטוח שאני בפורום הנכון, אז תרגישו חופשיים להעביר את ההודעה פורום...
נניח שתיכננתי חלק בסולידוורקס (אני עדיין רב איתו על זה, יש סיכוי שבסוף נגיע לפשרה כלשהיא...) ואני רוצה ללכת לייצר אותו. מדובר בחלק לא גדול, אבל מכיין שאני לא יודע לייצר אותו, ורציתי גם לצבוע כמו שצריך, רציתי לדעת מי יכול לייצר לי אותו אם אני מביא לו את השרטוט של הסוליד??

תודה

חנן גולומבק
04-05-07, 15:02
בית מלאכה "רציני" לעיבוד שבבי.

Neilman
04-05-07, 15:26
מכיוון שאני די חדש בעניין הזה, אני צריך שמות/כתובות..... עדיף באזור המרכז כי אני תל-אביבי...

asafk
04-05-07, 17:19
באיזה חלק מדובר? חלק מפח שטוח/ מכופף? חלק מיוצר בעיבוד שבבי (חריטה/ כרסום)? אתה יכול להעלות תמונת מסך של החלק?

אסף.

Neilman
04-05-07, 18:00
הוא עוד לא גמור, כמו שאמרתי אני עדיין במשא ומתן עם הסוליד.... אבל בעיקרון מדובר בתושבת למצבר, לא משהו יותר מדי מתוחכם, כשאני אגיע הביתה אני אעלה תמונה של החלק הלא גמור...

נמרוד
06-05-07, 00:02
תעלה תמונה לפני שיש על מה לדבר בכלל.

Neilman
09-05-07, 17:18
בעיקרון זה הסקיצה הראשונית של החלק, בלי מיגות עוד וכמה קדחים שצריך לעשות, לא ידעתי איך להפוך מסוליד לפורמט אחר, אז צירפתי את זה בתור מסמך של וורד...

חנן גולומבק
09-05-07, 17:35
בית מלאכה "רציני" לעיבוד שבבי.

סליחה זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתי, כל מסגר חובב יכין לך את זה בתוך שעה שעתיים.

Neilman
09-05-07, 18:03
סליחה זה הרבה יותר פשוט ממה שחשבתי, כל מסגר חובב יכין לך את זה בתוך שעה שעתיים.

תודה....
ומה לגבי צביעה? אני מעוניין לצבוע את בצבע שיחזיק, לא באיזה ספריי.....

noamk
09-05-07, 19:13
תודה....
ומה לגבי צביעה? אני מעוניין לצבוע את בצבע שיחזיק, לא באיזה ספריי.....

זה תהליך מאד מאד מסובך... :roll:
כל מה שאתה צריך לעשות:
1) לגשת לטמבוריה הקרובה.
2) לבקש צבע בסיס למתכת+ צבע עליון ומברשת.
3) לנקות את המתכת עם מברשת פלדה וסמרטוט עם מדלל כלשהו.
4) לצבוע ע"פ ההוראות הרשומות על קופסת הצבע.

נעם.

Bulldog
09-05-07, 19:27
אל תשבור את הראש, תסב את זה לפריסה וגש למכופף מתכות.

Neilman
09-05-07, 20:36
אל תשבור את הראש, תסב את זה לפריסה וגש למכופף מתכות.

אם רק הייתי יודע איך..... גם ככה אני והסולי בעיצומה של שיחה לגבי קביעת המידות ועוד כמה פרטים.... בינתיים הוא מנצח....

Bulldog
09-05-07, 21:00
סוליד וורקס זה מתוחכם מדי בשבילי, אני תמיד הייתי עושה את זה עם דף ועט ואם בכלל רציתי להשקיע אז סרגל.
סה"כ אתה מתכנן תיבה.
למה לשים את המצבר בתיבה אני לא ממש מבין, באספיר לסופות תחרות הייתה תיבת עץ בכלל למצבר.
בגדול פריסה היא ציור דו מימדי של התיבה, דוגמא באיור שבהמשך.
היות ובגלל הגובה של התיבה לא יהיה ניתן לכופפף את כל ארבעת הקירות של התיבה ולא מדובר במשהו שאמור להחזיק מישקל, ניתן להסיר מהפריסה את הקירות A ולרתך אותם אח"כ.

זה לפחות מה שאני הייתי עושה ע"מ לשמור את הנושא הזה זול ופשוט.

Neilman
09-05-07, 21:06
תודה על התשובה, השאלה שלי כשאני עושה פרישה כזאת, מכיוון שכל פאה בתיבה גם מכופפת פנימה (לא יודע אם רואים את זה טוב בשרטוט שהעליתי...), מה לעשות לגבי המידות?? האם בגלל הכיפוף אני צריך להוסיף כמה מ"מ לכל צד או איך בכלל להתייחס לקטע של הכיפוף??

Bulldog
09-05-07, 21:11
יפה, היות והחלק שאתה בונה עשוי מעובי חומר מסויים.

לצורך העניין 3 מ"מ, המתכת בנקודת הכיפוף נמתחת באותם 3 מ"מ.

כך שאם הבסיס של התיבה הוא באורך של 30 ס"מ אז בפריסה הוא יהיה 29.4 ס"מ

למרות שאני לא יודע עד כמה זה קריטי דיוק ברמת המ"מ בבניית תיבה למצבר.

עומר

Neilman
09-05-07, 21:24
יפה, היות והחלק שאתה בונה עשוי מעובי חומר מסויים.

לצורך העניין 3 מ"מ, המתכת בנקודת הכיפוף נמתחת באותם 3 מ"מ.

כך שאם הבסיס של התיבה הוא באורך של 30 ס"מ אז בפריסה הוא יהיה 29.4 ס"מ

למרות שאני לא יודע עד כמה זה קריטי דיוק ברמת המ"מ בבניית תיבה למצבר.

עומר

רק מוודא שהבנתי...
אם אני רוצה שהבסיס יהיה בסופו של דבר 30 ס"מ וכל פאה נגיד 15 ס"מ - סה"כ 60 ס"מ עם שני כיפופים, בפועל אני אצטרך חומר באורך 60.6 ס"מ (חומר בעובי 3 מ"מ)??

Bulldog
09-05-07, 21:34
60 מינוס 6 מ"מ

שוב החומר נמתח בכיפוף.

אלון_ק
09-05-07, 22:07
שלח לי את הקובץ במייל, אני לא מצליח להמיר אותו חזרה לSW. אני אפרוש לך אותו ואחזיר.

Neilman
09-05-07, 22:33
אלון תודה, זה פשוט עוד לא גמור מבחינת המידות והמיקום של כמה קידוחים... כשזה יהיה מוכן אני מבטיח לשלוח... :D

תודה בכל מקרה...

יניב_ב
09-05-07, 23:54
אל תסבך את עצמך בשירטוטים מיותרים, היות ועל החלק להיות יצורי (מלשון יצור) ולא מדובר בחלק מסובך עדיף שתביא סקיצה ליצרן שיעבד אותה במקום לתיכנון בר ביצוע.
נתקלתי כבר בחלקים שנעשים כלאחר יד על תוכנת השרטוט ע"י מהנדסים שמעולם לא סגרו בורג, שגורמים לכאבי ראש לא קטנים בתהליך היצור.

נמרוד
10-05-07, 08:18
א. כדי להוציא תמונה מסך מסולידוורקס, פשוט תעשה save as ותבחר בפורמט jpg. מה שמופיע בחלון התצוגה הראשי של התוכנה באותו רגע, נשמר כתמונה רגילה אותה אתה יכול להציג באתר.

ב. למה אתה רוצה לשים מצבר בקופסת מתכת? אם הוא הולך להיות בארגז של טנדר או במקום פתוח ואתה רוצה להגן עליו, עדיף בהרבה פלסטיק. יש קופסאות מצברים מפלסטיק במגוון אדיר של מידות וצורות עיגון, שנועדו לשוק הימי ולשוק המרוצים והאפטרמרקט. חפש battery box בגוגל אימג' ותקבל שלל רעיונות, כולל הרעיון הלא רע של תיבה מעץ. היתרון בתיבת פלסטיק (מתאים) הוא שאם המצבר נשבר/נשפך מכל סיבה שהיא, החומצה נשארת בקופסא. לאלתר קופסאת פלסטיק זה עניין לדמיון שלך ולסיור בחנות קנה ובנה עם שלל "פתרונות האחסון" המודרניים...

ג. הקו המנחה בתקנוני מרוצים למיקום מצברים הוא - שים את המצבר בתא המנוע או מאחורי תא הנהג, כשיש קיר אש בינם לתא הנהג. השתמש במצבר ג'ל (אופטימה) ואם אתה משתמש במצבר רגיל, אז הוא צריך להיות מאובטח בתוך תיבת פלסטיק, מאווררת, שתמנע מנוזל להשפך גם בהתהפכות. למה לא קופסאת מתכת? אני חושב שדי ברור.

Neilman
11-05-07, 18:50
נמרוד שלום,

קודם כל לגבי הסוליד, הייתי יודע איך לעשות את זה אם מישהו (ולא נכנס לשמות...) כבר היה מתחיל איזשהוא קורס מסויים בחיפה.... ;-)

לגבי הלמה מתכת, זה בגלל שהמקוום הפנוי במנוע שלי הוא לא רב, בלשון המעטה, ויש עוד כמה דברים שצריכים להיכנס, הרעיון הכי יצירתי שאני הצלחתי לחשוב עליו, שהוא גם בר יישום, הוא לעשות קופסא ממתכת למצבר, ועלייה להרכיב חלק מהחלקים שצריכים להיכנס....

אם יש למישהו רעיון יותר יצירתי/טוב אני אשמח לשמוע כמובן!!!

מדובר בסמוראי 96, והמצבר אמור לשבת איפה שבמקור נמצא הג'ק של הרכב (שהועף...).

תודה

נמרוד
13-05-07, 13:13
לגבי קורס סוליד - נרשמת? למיטב ידיעתי ההתענינות הרבה שהיתה בפורום לא באה לידי ביטוי בטלפונים אמיתיים למכללת עתיד. אין לא לי ולא למכללה שום אינטרס לקיים קורס כזה אם אין מינימום של נרשמים וכדאיות כלכלית.

לגבי התכנון - לא רואה מה הקשר בין הבעיות שלך לבין קופסא ממתכת. למצבר בתא מנוע מספיקה תושבת תחתונה שאתה יכול לרתף מברזלי זוית, אין שום סיבה "לכלוא" אותו בתוך קופסא.

Neilman
13-05-07, 18:11
אני סוטה שנייה מנושא התכנון.... כן, דיברתי עם אבי ונרשמתי, הוא אמר לי שהקורס היה אמור להתחיל ב-15 ושבינתיים הוא נדחה ואין לו תאריך חדש.... אם לך יש יותר מידע לתת אני אשמח... כמה אנשים חסרים בערך?? אחד שניים או עשר?? האם ייתכן שהקורס לא ייצא לפועל??

לגבי התכנון - אני לא בטוח שאני מבין את הכוונה שלך. אני כולא את המצבר בגלל שעל הפיאות של הכלא שלו אני מתכוון להבריג עוד כמה חלקים שאני פשוט לא רואה מקום אחר לשים אותם...

נמרוד
13-05-07, 22:26
תחשוב שוב אם אתה לא "קונה פרה בשביל כוס חלב"... אולי את אותם הדברים שאתה צריך לחבר (מהם?) אתה יכול לפתור על ידי ברגים למסגרת התחתונה, או בכלל לתלות עם אזיקון... שווה לחשוב שוב ושוב ולחפש פתרונות פשוטים ואלגנטיים. התחושה שלי חזקה מאד, שאתה לא צריך את הקופסא הזאת כמו שנדמה לך.

Neilman
13-05-07, 23:57
החלקים הם הסולונואידים של הכננת (רמזי 6000 עם שני סולונואידים....), וחלקים כדי לשים מצבר נוסף, מה שאומר ריליי של 200 אמפר (בערך בגודל של קויל), והחלק שמבודד את שני המצברים אחד מהשני... אם אתה רוצה מידות אני יכול למדוד....

לא הבנתי למה התכוונת כשאמרת מתחת למסגרת התחתונה??

בכל מקרה אני אשתדל לצלם איזה תמונה או שתיים של החלקים והמנוע, ואולי מישהו יהיה יותר יצירתי ממני....

תודה

נ.ב.
מה לגבי הקורס??

נמרוד
14-05-07, 00:59
צריך מינימום של 10 בשביל לפתוח את הקורס. למיטב ידיעתי כרגע נרשמו חצי מזה.

Neilman
21-05-07, 00:39
"אולי את אותם הדברים שאתה צריך לחבר (מהם?) אתה יכול לפתור על ידי ברגים למסגרת התחתונה, או בכלל לתלות עם אזיקון....."

אתה יכול להסביר למה התכוונת כשאמרת שאפשר לפתור ע"י ברגים למסגרת התחתונה??

-->