PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפורים לקוראנדו 98

dorke
05-05-07, 14:02
לפני כמה חודשים קניתי רכב מסוג קוראנדו שנת 98 ואני מאוד נהנה ממנו אך בשטח הוא לא הרכב האידאלי.
ברצוני לבצע מספר שינויים על מנת לשפר את ההנהגות בשטח מבלי להקריב בצורה קשה את נוחות הנסיעה בכביש ומאחר ואין לי הרבה ניסיון עם רכבי שטח בכלל ועם קוראנדו בפרט הייתי מעוניין לקבל את עצתכם.
הדברים שהייתי רוצה לבצע הם:
ההתקנת נעילות דיפרנציאל – מה מומלץ נעילות ידניות\אוטומטיות מבחינת אמינות נוחות וכ’ו.
החלפת בולמי זעזועים- בשטח, האף גונח ברצפה בצורה קשה. איזה פרמטרים בבולם ישפיע על התנהגות זאת? אילו בולמים מומלצים?
הגבהה- הגבההת מרווח גחון בכ5ס"מ.כיום מידת הצמיגים היא סטנדרטית: 235/75R15 .האם ניתן להתקין צמיגים בקוטר גדול יותר ע"מ להרוויח גובה, הן מבחינה טכנית והן מבחינת רישוי ואם כן אז אילו צמיגים? איזה אופציות נוספות קיימות להגבהה (כ2” ) בולמים , קפיצים וכ"ו
שיפור מנוע-מנוע מסוג OM662NA דיזל 5 בוכנות ללא טורבו שעשה 250K קילומטר.המנוע במקור חלש הן בהספק והן במומנט. מהם הדרכים לשיפור המנוע? האם קיים קיט טורבו שניתן להוסיף? האם כדאי לשקול החלפת מנוע למנוע עם טורבו?האם בעקבות שינויים במנוע, צריך לשנות משהוא בתמסורת? מה קורה ממבחינת רישוי ?
בעלי מקצוע-מי הם בעלי המקצוע המומלצים באזור המרכז לביצוע הנ"ל?
אשמח לכל עצה שתוכלו לתת .
דורון

נחום
05-05-07, 16:07
שלום,

אנא בצע חיפוש על המילים קורנדו ו קוראנדו. יש שם את כל התשובות.

dorke
05-05-07, 17:17
נחום שלום,

אכן ביצעתי חיפוש של קוראנדו/קורנדו עוד לפני שפרסמתי את ההודעה שלי. הבעייה היא שבדרך כלל התגובות נוטות להתפתח לדיונים בין אנשים מאוד מקצועיים בעלי דעות שונות ולכן אני מתקשה לשלוף מזה את המידע שאני צריך.
בגדול, יכולתי למצא מידע בנושא צמיגים, תהליכים הדרושים להגבהת הרכב כגון האם צריך להחליף קפיצים יחד עם בולמים או מה מחליפים לפני מה,בנוגע לנעילת דיפרנציאל יש המון מידע ולגבי שיפור המנוע כמעט ואין התייחסות. גם בנוגע לבעלי מקצוע לא יכולתי למצא התייחסות - אולי ישנה בעייה אתית בנושא?

תודה בכל מקרה

נחום
06-05-07, 12:04
היי,

שיפורי מנוע. הדבר היחידי אצלך שהגיוני לעשות (גם לא כל כך..) הוא להתעניין על קיט טורבו, לא לנגוע
במנוע עצמו. אגב, הטורבו נהייה אפקטיבי מעל 3000 סל"ד, וזה לא סל"ד שאתה מרגיש נוח להיות בו
לאורך יותר מידי זמן ברכב הזה . תותח דיונות הוא לא, גם בדגם המצוייד בטורבו (בסביבות 120 כ"ס ב 4000 סל"ד ברכב חדש)
המלצה שלי- תהנה מהרכב כפי שהוא, ואם אתה לא נהנה- תחליף. מס' האנשים/בעלי מקצוע שעשו
שינוי כזה חייב להיות מזערי, אם בכלל.

נחום

botzon
06-05-07, 12:58
נחום, יכול להיות שהוא יהיה מעוניין בקיט טורבו החזק יותר מהמקורי.
אם אני לא טועה מגיע להספק של 155 כ"ס, עדיף להשתיל כזה טורבו מאשר את המקורי, "אם כבר אז כבר" :arrow:
דבר חשוב לעשות זה להגביה ולמגן את הרכב כי הוא מאוד מאוד נמוך ופגיע.

dorke
06-05-07, 19:55
היי,
ראיתי שבוזי הזכיר את הקיט הנ"ל אבל חוץ מזה אין לי מידע נוסף. אם יש לך משהוא על זה אשמח לשמוע.

דורון

נמרוד
06-05-07, 22:15
בגדול, יכולתי למצא מידע בנושא צמיגים, תהליכים הדרושים להגבהת הרכב כגון האם צריך להחליף קפיצים יחד עם בולמים או מה מחליפים לפני מה,בנוגע לנעילת דיפרנציאל יש המון מידע ולגבי שיפור המנוע כמעט ואין התייחסות. גם בנוגע לבעלי מקצוע לא יכולתי למצא התייחסות - אולי ישנה בעייה אתית בנושא?

דורון אהלן,
מה שמצאת מאפיין את כל הפורומים באתר הזה. הדגש בשיפור רכב שטח הוא אכן על צמיגים, מתלים ונעילות, ומעט מאד בנושא המנועים - גם בגלל שביצועי המנוע לא קריטיים בדרך כלל ברוב סוגי נהיגת השטח, ובעיקר כי שיפורי מנוע, כמעט כל שיפורי המנוע המשמעותיים, פוגעים באמינות ובאורך החיים, וזה משהו שבעלי מכוניות ספורטיביות אולי מוכנים לקבל... אבל ברכב שטח אמינות היא ערך עליון, אתה רוצה להיות מסוגל לסמוך על הרכב שלך שיחזור בשלום מטיול סופשבוע שיכול להיות מאות קילומטרים.

botzon
07-05-07, 12:33
נמרוד- אם לא הקיט החזק, אז לפחות המקורי, שידוע שהוא מאוד אמין ונותן למנוע עוד 25% כוחות סוס, אני מניח שגם יותר מומנט, בלי סיכון משמעותי לבעיות אמינות.
גם בקוראנדו אצלנו שהוא עם הטורבו הוא לא בדיוק מטוס, אז ללא הטורבו הוא צריך להיות די איטי...

gaditoyota
08-05-07, 10:31
האם מישהו יכול להפנות אותי למקום שיכול לעשות את עבודת השיפור בהספק לקוראנדו ולהוסיף פרטים (האם מדובר בשבלול שונה של הטורבו? האם תוכנת ניהול מנוע אחרת?).

מדובר על קוראנדו סטנדרטי לגמרי של חבר. הרכב שנת 2001 עם טורבו (נדמה לי שההספק הוא 120 כ"ס).

-->