PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור מנוע להאנטר

talu
05-05-07, 15:25
האם ערכת שיפור המנוע חיונית בשטח קשה האם 136 כס לא יספיקו לפי מיטב הבנתי ערכת שיפור המנוע מגדילה משמעותית את צריכת הדלק

asafa
05-05-07, 17:12
השיפור מגיע בעיקר בסל"ד גבוה כך שהוא לא הכרחי בשטח, לפי מבחן דרכים באחד המגזינים, צריכת הדלק במנוע המשופר כמעט כפולה, 6.5 ק"מ לליטר לעומת 11 ק"מ לליטר במנוע הסטנדרטי.

נ.ב לא נסעתי בהאנטר, הנתונים מתוך מבחן דרכים שנעשה לרכב.

נמרוד
06-05-07, 01:09
לא בחננו את הגרסא החזקה יותר. המנוע עם 136 כ"ס בסדר גמור, בוודאי בשטח. היתרון של ההספק הגדול הוא, לטעמי, יותר בכביש, ביכולת לשייט מהר יותר, בעקיפות וכולי. אם אמינות הרכב קריטית עבורך, לא הייתי לוקח הימור ומסתפק בגרסא החלשה יותר.

דרור ברלי
06-05-07, 11:24
אני מכיר היטב את שתי הגרסאות.
אחרי שתנהג בחזקה, לא תרצה עוד אפילו לדבר על החלשה.
ההבדל אכן בעיקר בכביש, אבל הוא גדול ומוחשי עד מאוד. לא שזה עוזר להאנטר בקרבות רמזורים מול הנווארה והויגו, אבל בכל זאת.
לעניין אמינות - זו לא התקנה חיצונית אלא חלק שמורכב על ידי היבואן ומכוסה באחריות, מה עוד שמוקדם להתנבא בעניי ןהזה - בזמנו אפילו עם 100 כ"ס בלבד המגנומים היו מתחממים...

נמרוד
06-05-07, 11:50
זה שהכל באחריות זה בסדר, ואני גם לא מוטרד משום חלק ספציפי. רק שאלו מנועים שתמיד היו להם בעיות להפטר מחום וכל כוח סוס נוסף = עוד חום. אני מניח שגם מערכת הקירור משופרת במשהו וזה לא רק צ'יפ, בכל מקרה על כל הטנדרים היפאנים החזקים החדשים כדאי לעקוב בחשדנות אחרי בעיות התחממות, לקראת סוף תקופת האחריות שלהם עוד 2-3 שנים והכניסה לשוק המשומשות.

דרור ברלי
06-05-07, 12:32
לפחות בנווארה ובויגו אלה מנועים שמוכרים מהפאת'פיינדר ומהלנדקרוזר שעדיין אין לגביהם שום שמועות או תלונות על התחממויות, אבל לך תדע מה יקרה בעוד שנתיים-שלוש.

בסיפור על התחממויות: אחד מימי אוגוסט החמים לפני כמה שנים, הייתי עד להתבשלות של כמה מנועי טורבו דיזל בכלים יפניים בנסיעת שטח לא קלה שכללה דיונות וזחילה טכנית. טרופר, טראנו, מגה-מגנום חדש מהניילון, פאג'רו Q... כולם רתחו והצריכו אותנו לעצור ולהמתין שעה ארוכה עד שהיה אפשר לדדות החוצה מהשטח. הפאג'רו גם איבד את הגיר (על הכביש!) בגלל החום...
היחידים ששמרו על קור רוח באותו יום חם, מר ונמהר, היו 4ראנר והסופה שלי - מנועי בנזין להזכירכם.
האם במזג האוויר שלנו השילוב של טורבו-דיזל חזק וגיר אוטומטי הוא נפיץ? ואיפה האמינות יפנית?...:twisted:

talu
06-05-07, 19:40
האם ערכת שיפור המנוע חיונית בשטח קשה האם 136 כס לא יספיקו לפי מיטב הבנתי ערכת שיפור המנוע מגדילה משמעותית את צריכת הדלקתודה לכל המגיבים נלך על הגירסה החלשה:lol:

רמי111
06-05-07, 22:03
בעיית ההתחממות כבר לא קיימת בהאנטר משני סיבות1 מהסיבה שמנועי CDI יעילים יותר והשריפה טובה יותר ולכן הם אינם יוצרים חום גבוהה
ושנית מערכת הקירור הינה מערכת קירור למדינות חמות מאד !
כמו כן תיצרוכת הדלק עם מנוע בעל הספק גבוהה הינו יותר מהמנוע עם ההספק הנמוך יותר בלא יותר מ5% וזה מוכח בעזרת בדיקה של שני מכוניות שעשו את אותו המסלול תיצרוכת הדלק היא 10 ק"מ לליטר

-->