PDA

צפייה בגרסה מלאה : שפיכת דלק לקרבורטור גורמת נזק???

רכס חיים
17-01-04, 04:20
לעיתים ולצורך סיוע בהנעה, אנו שופכים דלק לקרב' - כחצי כוס - ובכך עוקפים קשיי התנעה ,לאחר שהרכב עמד הרבה זמן. מה קורה עם הדלק הזה כשהרכב לא מניע הרבה פעמים ושפכת כמה כוסות לקרבורטור?? הרי בסוף הוא מגיע לקרטר עם השמן על-ידי חילחול דרך הבוכנות שבדרך כלל לא אטומות לחלוטין כנדרש. למישהו יש מושג מה קורה עם השמן? או אולי התהליך אחר?

איציק - 4X6ZH
17-01-04, 10:50
חצי כוס זה המון הרבה הרבה מנוע רגיל גם של משאית החצי כוס קשה קשה .
זה לא מוסיף בריאות לשמן מנוע .
אני ממליץ במקום חצי כוס תעבור לפקק של גלון שמן .
איציק

polar bear
17-01-04, 18:18
חיים

הצורך בשפיכת דלק לקרב' בא לפצות על זה שאין דלק בצנרת ודלק בכוסית הדלק בקרב' , אם אחרי שפכת חצי כוס למנוע הוא לא הניע, אז או שהצפת אותו או שיש בעיה אחרת.

לא צריך כלכ כך הרבה דלק להנעת עזר { אני יודע שאיציק כבר כתב } אני הנעתי עם הרבה פחות מנוע 5.7 { ויש אומרים 6.6 } עם פחות מזה אחרי תקופה של חצי שנה ללא הנעה.

ob1knobi
17-01-04, 18:56
יותר נוח וקל מעט ספריי קרבורטור (כך קבעה האקדמייה ללשון) לרסס לתיבת מסנן האוויר, התרסיס דליק (זה עובד)ואין את ה"סכנה" של מהילת בנזין בשמן המנוע. :wink:

איציק - 4X6ZH
17-01-04, 21:03
מה שלא כתבתי הבוקר זה עד כמה זה מסוכן !!!!
זה דליק זה נפיץ זה כל מה שאתם מפחדים לחשוב עליו .
רצוי לא להשתמש בטריק הזה .
והכי הכי חשוב להרחיק את מיכל הדלק מהסביבה .
יש עוד כמה טרקים שאני לא מעלה אותם כאן כדי לא ללמד מי שלא מקצועי באמת איך לשרוף את הרכב או את עצמו .
איציק

חנן א.
17-01-04, 21:08
1/2 כוס?

אתה מסתכן בנעילה הידרוסטטית.
לסיקס יש תא שריפה של כ80 סמ"ק, ויחסית לג'יפים מדובר בתא שריפה גדול. גם בגלל נפח המנוע וגם בגלל יחס הדחיסה הנמוך.
חצי כוס בנזין, כלומר כ100 סמ"ק, בנזין תביא אותך לסכנה גדולה, וכמו שאיציק כתב, הכמות הזו מיותרת.

רכס חיים
20-01-04, 03:11
ברגע זה עברתי לספריי קרבורטור. אולי יש פתרון אחר למנוע מהדלק לברוח מהקרבורטור??

polar bear
20-01-04, 20:24
חנקן נוזלי

רן סיטון
20-01-04, 22:47
מה לגבי ספרי אתר ?
מניסיון בטרקטורים זה עובד מצוין...

איציק - 4X6ZH
21-01-04, 11:45
ספרי אתר זה פתרון טוב אבל גורם נזק למנוע . כשימוש חד פעמי אולי אבל למנוע בנזין
לשימוש שגרתי זה בטוח מחסל את המנוע .
מספיק לשמוע את הדטונציה ( דיזלינג ) של המנוע בזמן התנעה כדי להבין איזה כוחות
מופעלים בתוך המנוע .
לגבי הדלק הנעלם מי אמר שהוא נעלם . בדרך כלל המאייד בנוי ככמיכל סגור בחלק התחתון
כך שאין לדלק אפשרות לנזילה . ( יש יוצאים מהכלל ) .
התקלה הנפוצה היא שהמשנק ( הצוק ) לא עובד . וצוק זה לא רק המדף בחלק העליון של המאייד . יש עוד כמה רכיבים .
לזהוי תקלה כזאת שהמנוע לא מניע בבוקר . יש לפרק את החלק העליון של המאייד
לפני נסיונות ההתנעה ואז ניתן לראות את מיכל המצוף ( בתוך המאייד ) ועד כמה דלק יש בו .
במידה והמיכל ריק ( זה שבתוך המאייד ) ניתן למלות אותו ידנית בזהירות להרכיב חזרה את המאייד ולנסות להניעה .
גם משאבת דלק חלשה יכולה לגרום לתקלות קשיי התנעת בוקר .
איציק

חנן א.
21-01-04, 20:21
איציק, זה שהמנוע מניע מצוין לאחר יומיים, אבל בנסיון הנעה אחרי שבועיים הוא מתקשה ולוקח לו כמה שניות טובות להניע, מעיד, לעניות דעתי, על העלמות הדלק מתא המצוף.
כנראה שהוא לא נוזל, כפי שהסברת, אבל אולי הוא מתאדה.

ערן המסוקס
21-01-04, 21:48
בנזין אינו מחלחל מהר כלכך דרך הרינגים. שמן המנוע בנוי לעבודה הזאת, ובנזין ואדים שעוברים את הרינגים מתאדים ונשאבים לשריפה חוזרת ע"י מערכת ה PCV.

אני לא רואה סיבה להניע את הרכב עם כוס דלק. הסטרטר שלך חלש? אני פשוט נותן סטרטר למשך כמה שניות. נותן לרכב לנוח כחצי דקה ומניע שוב. בדרך כלל הטריק עובד והוא מניע ישר.

-->