PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בSolidWorks (הרכבת ובניית חלק!)

Reptile
07-05-07, 17:35
שלום לכולם ,
לאחרונה קיבלתי פרוייקט שצריך למסור אותו שבוע הבא .
הפרוייקט הוא על הרכבת חלק ,דרך תוכנת ה SolidWorks וכמו כן סרטוט כל החלקים הבסיסיים על דף חיצוני (ידנית!) .

אני לא כל כך שולט בתוכנת הSolidWorks ,ראיתי לנכונה להעלות את חלק ההרכבה לכאן ,ולקבל את העזרה הנדרשת מכבודכם.

אשמח לקבל הסברים ,ודרך לבניית החלק ,הן בסולידוורקס והן בסרטוט הידני .
אם יש מישהו שלמד הנדסת מכונות ויש לו שליטה מלאה בתוכנת הSolidWorks אשמח שיצור איתי קשר בהודעה פרטית ,אולי יעזור לי בהשלמת הפרוייקט ,אני מוכן לתמורה כספית .

להלן תמונה לחלק :

http://img155.imageshack.us/img155/5371/solidworksss8.jpg

מחכה לעזרה מצידכם ,מקווה שהגעתי למקום הנכון .
בתודה .

אלון_ק
07-05-07, 22:25
1. איפה אתה לומד?

2. מה הקשר לשרטוט ידני? יש לך שרטוט, רק אין מבטים איזומטריים. אתה צריך לשרטט גם אותם? לא מסתדר לי.

3. אתה יודע לקרוא את השרטוט והבעיה היא רק בעבודה עם סוליד, או שגם קריאת השרטוט היא בעיה?

נמרוד
07-05-07, 22:30
אלון יא אהבל, אתה תמיד בוכה שאתה סטודנט עני... אז הנה יש לך פה סטודנט עשיר, שישן בכל ההרצאות והתעורר רק עכשיו לגלות שהוא צריך למדל בוסטר ברקס של לאדה ניבה (סתם ניחוש מלומד ) תוך שבוע, אין לו שמץ של מושג איך לחדד עפרון לא כל שכן לעבוד בסולידוורקס... והוא נשמע מה זה לחוץ.

יאללה סגרו עסקה בפרטי. לא בשביל דברים כאלו נפתח הפורום הזה :evil:

אלון_ק
07-05-07, 22:32
תרגיע, אין לי זמן ללמד אותו את זה. לעזור קצת עם סוליד בפורום (בהנחה שאת השרטוט הוא יודע לקרוא) זה סיפור אחר.

נמרוד
07-05-07, 22:35
הוא לא רוצה ללמוד כלום (אם הוא היה רוצה ללמוד, הוא היה לומד). הוא רוצה לקנות עבודה.

Reptile
08-05-07, 01:23
שלום ,
ובכן ,מה שהמרצה ביקש ממנו, קודם כל לעשות הפרדת חלקים ,זאת אומרת בעזרת דף משובץ לעשות סרטוט לחלקים הבסייסיים ,לפרק את החלק ולהראות את החלקים הבסייסים על דף משובץ! (סרטוט ידני!) .

ולאחר מכן לייצר את החלקים בסוליידוורקס ,בנייתם והרכבתם.

זה כל מה שדרוש לפרוייקט הזה .

נ.ב ,
נמרוד ,אני דווקא כן שולט בחומר של הגרפיקה ההנדסית אך הקטע בסמסטר הזה בקושי נוכחתי בהרצאות עקב כך התחלתי לפגר בחומר .

בתכלס ,מה שאני מבקש זה - לבנות את החלק שמצורף בתמונה למעלה .(יש לציין שזה לא חלק אחד ,אלא חלקים שצריך לעשות להם הרכבה .)
והבעייה שלי היא בהפרדת החלקים .
אשמח אם מישהו יעזור לי בהשלמת העבודה ,או שלפחות יסביר לי איך להתחיל עם זה .

תודה רבה לשניכם ,אלון ונמרוד .

נמרוד
08-05-07, 16:02
טוב, תראה:

מה ששמת נקרא שרטוט הרכבה. להבדיל בין החלקים קל - כל חלק מקווקו אחרת בחתך. יתרה מזאת, בשרטוט הזה יש גם מספרים עם חיצים שמצביעים על כל חלק נפרד. בכל מבט, כל מספר מצביע בדיוק על חלק אחד, כולל החלקים הקטנים - ברגים, סנפרינגים וכולי.

לגבי לבנות את זה בסוליד, לא ברורה הרמה הנדרשת. אין בשרטוט מידות ואין את כל המידע הדרוש. אתה צריך גם את שרטוטי היצור של כל חלק בנפרד בשביל למדל את זה כמו שצריך. המידות היחידות שמופיעות הן המידות החיצוניות והמידות הדרושות כדי להרכיב את המכלול במקומו - מרחקים בין ברגים ובין האוזניים של היוק. הגיוני, כי זה כאמור שרטוט הרכבה כללי.

Reptile
08-05-07, 21:23
שלום נמרוד ,
כעקרון אתה צודק ,חסרות מדות בחלק ,אך המרצה הבהירה לנו שאנחנו נשקול את המידות ,ונמציא מידות משלנו .

זה מה ששיגע אותי בכל הפרוייקט המעפן הזה .!!

נמרוד
08-05-07, 23:35
נו, אז מה הבעייה, תמציא.

איפה אתה לומד?

Reptile
08-05-07, 23:44
נו, אז מה הבעייה, תמציא.

איפה אתה לומד?

פשששש ,ואללה .. לא חשבתי על זה ,להמציא! :idea: :evil:
יהיה בסדר ,תודה לך בכל מקרה .

נ.ב
אני לומד באורט בראודה -כרמיאל .