PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים מהקלאץ

אלעד ל.
07-05-07, 18:41
היי

אחרי חיפוש בפורום סוזוקי שהעלה חרס .

קיימת אצלי בעיה של קלאץ חורק ( נשמע יותר כמו ציוצים מרגיזים ) בכל פעם שהרגל מתיישבת על דוושת הקלאץ .

מספיק ליטוף קל של הדוושה , קל וחומר לחיצה עד סוף המהלך , והרעשים צצים .

לציין שאין בעיה בהעברת ההילוכים , והלחיצה לא רכה אבל זה לא חדש.

idanw
07-05-07, 21:08
נשמע כמו מיסב לחץ גמור...
להחליף אותו זה אומר להוריד את הגיר...
אם הקלאץ בסדר, אני הייתי מחכה עד שילך משהו לגמרי (הקלאץ' או המיסב..) אבל זה אני!

אלעד ל.
07-05-07, 21:29
לחכות עד שהמיסב ימות = להרוג את הקלאץ בטרם עת ?

חימושניק
07-05-07, 21:34
לא בהכרח. אם המיסב עומד למות, רבים הסיכויים שגם ימיו של הקלאץ' עצמו ספורים.

אלעד ל.
07-05-07, 21:42
נניח שהקלאץ בסדר (כי הוא באמת בסדר עכשיו ) , הזנחת המיסב תשפיע על הבאתו למנוחת עולמים בקצב מואץ , או שבאמת עדיף להניח לזה ?

חוצמזה ביום שבו מיסב הלחץ ימות מה יקרה ? אי אפשר יהיה להכניס הילוכים ויהיה צורך בגרר או שפשוט יד ימין תצטרך להיות החלטית יותר ?

idanw
07-05-07, 22:01
מיסב מת=רעש חזק מאוד.. ואולי לא תוכל להעביר הילוכים.. אבל לא יעשה כלום לקלאץ'...
זה שהקלאץ, בסדר עכשיו לא אומר שמחר הוא לא יתחיל להחליק... או עוד חודשיים...
אם תפרק עכשיו.. אתה תחליף גם קלאץ'.. תאמין לי!

חימושניק
07-05-07, 22:05
אם המיסב יתפרק החתיכות שיעופו ממנו יפגעו בקלאץ' עצמו. כמה? תלוי במזל שלך.

בכל מקרה, לא לחינם מתייחסים לקלאץ' ולמרכיביו בגישה של פותחים-רואים. העבודה הדרושה כדי להגיע לקלאץ' היא אחת העבודות הכי שחורות בתחום המכונאות (ומחיר העבודה הזו במוסך גבוהה יחסית), ופשוט לא שווה לחזור עליה אם אחד הרכיבים של המערכת יכשל לאחר תקופה קצרה. בעל מקצוע (וג'יפאי שלא אוהב להזיע לחינם) יחליף את הקלאץ' קומפלט כולל מיסב, מחזירי שמן ובוקסת/מיסב הילוך ישיר במכה אחת על מנת למנוע חזרה מייגעת על עבודת הפירוק וההרכבה.

מורי
07-05-07, 22:44
קבל עצה...תחליף המיסב!

אם הקלאץ' תקין,והמיסב יתפרק,צפה לנזק כמעט וודאי.
*מומלץ להקפיד על מיסב לחץ ממותג ידוע (VALEO מצויינים,כנ"ל היפניים )

אלעד ל.
08-05-07, 11:42
טוב. כנראה שאין מנוס אלא לפרק ולבדוק.

תודה על הטיפים .

אלעד.

s_n_p
08-05-07, 22:09
בויטרה שלי יש בעייה דומה, רק שהרעש זה מן תיקתוקים, והוא עולה עם הטורים. מה שגורם לי לחשוד במיסב, זה שהרעש נעלם כאשר נוגעים בדוושה. ממש נגיעה כלה של כ-0.5 ס"מ ויש שקט, לחיצה יותר עמוקה מחזירה את התיקתוקים. הקלאץ שלי כמעת חדש (30K ) כנ"ל גם המיסב. אני חושב שהסיבה לכך שזה קרה זה שאין לי את החלק שסוגר את גלגל התנופה מלמטה, וכל הבוץ/חול/מים עפים פנימה. האם אני צודק או שישנן סיבות נוספות?
אשמח גם אם תתנו לי כיוון איכן אוכל להשיג את הפחית הנ"ל.

עודד זנטון
10-05-07, 20:32
אלעד.
אתה מוזמן ויותר לעבוד אצלי בחצר הכלים והקפה עלי
זנטון

חנן-ג'יפולוג
10-05-07, 23:26
בויטרה שלי יש בעייה דומה, רק שהרעש זה מן תיקתוקים, והוא עולה עם הטורים. מה שגורם לי לחשוד במיסב, זה שהרעש נעלם כאשר נוגעים בדוושה. ממש נגיעה כלה של כ-0.5 ס"מ ויש שקט, לחיצה יותר עמוקה מחזירה את התיקתוקים. הקלאץ שלי כמעת חדש (30K ) כנ"ל גם המיסב. אני חושב שהסיבה לכך שזה קרה זה שאין לי את החלק שסוגר את גלגל התנופה מלמטה, וכל הבוץ/חול/מים עפים פנימה. האם אני צודק או שישנן סיבות נוספות?
אשמח גם אם תתנו לי כיוון איכן אוכל להשיג את הפחית הנ"ל.

התקתוקים האלה נובעים מעיוות כלשהו בשמש, שגורם לחלק מהקרניים ללטף את מיסב הלחץ. נסה לשחרר מעט את כבל הכיוון של המצמד, וזה כנראה יעלים לך את התקתוקים בדוושת מצמד משוחררת. על פניו, כנראה שהמצמד שלך מעוות ברמה כזו או אחרת, כנראה מסגירה לא מוצלבת ומדורגת של הברגים שלו.

s_n_p
11-05-07, 16:51
התקתוקים האלה נובעים מעיוות כלשהו בשמש, שגורם לחלק מהקרניים ללטף את מיסב הלחץ. נסה לשחרר מעט את כבל הכיוון של המצמד, וזה כנראה יעלים לך את התקתוקים בדוושת מצמד משוחררת. על פניו, כנראה שהמצמד שלך מעוות ברמה כזו או אחרת, כנראה מסגירה לא מוצלבת ומדורגת של הברגים שלו.

חנן תודה.זה נשמע לי הסבר הגיוני. עד כמה מצב זה חמור ודורש התייחסות, זאת אומרת מה יכול ליהיות אם אני ממשיך לנסועה איך שזה?

חנן-ג'יפולוג
11-05-07, 17:36
אם מיסב הלחץ מלטף את השמש, זה ישחוק אותו ואת השמש, אז תנסה לכוון ולראות שהרעש הראשון ששאלת עליו נעלם.

לגבי הרעש השני, כשהדוושה לחוצה עוד יותר, אין לך מה לעשות מלבד לפרק ולהרכיב דיסקת לחץ חדשה. אם זה לא מפריע לך תחכה עם זה.

-->