PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי gmc ג'ימי בנזין.

חנן גולומבק
08-05-07, 20:59
שלום חברים משהוא יודע מה מרווח הגחון של הרכב הזה ?
אם אני מיעד את הרכב כרכב משפחתי יחיד, רוב הזמן על הכביש ומדי פעם טיולי שטח על שבילים.
מה לדעתכם עדיף ? ג'ימי או פאג'רו בנזין שניהם באזור שנת 96 עד 98 ?
תודה.

asafk
08-05-07, 21:25
עזוב שטח, ג'ימי הוא זוועתי בכביש. מתלה קדמי רך מדי, אחורי לא נוח בהגדרה. אוטו צפוף ואמריקאי במובן הרע של המילה (פלסיטיקים מתפרקים, דברים כאלה). אבל אחלה מנוע. כשנותנים גז לא שומעים את הקרקושים של הפלסטיקים.

אסף.

חנן גולומבק
08-05-07, 21:33
עזוב שטח, ג'ימי הוא זוועתי בכביש. מתלה קדמי רך מדי, אחורי לא נוח בהגדרה. אוטו צפוף ואמריקאי במובן הרע של המילה (פלסיטיקים מתפרקים, דברים כאלה). אבל אחלה מנוע. כשנותנים גז לא שומעים את הקרקושים של הפלסטיקים.

אסף.

אסף אל תשכח שאני נוסע כבר שנתיים עם ביואיק לה סייבר 95 ונהנה מכל רגע, דא"ג יש ג'ימי דיזל ?
איזה מתלים יש לגימי ?

gooja
08-05-07, 22:09
כבעלים של שניהם (ג'ימי בעבר, פאג'רו היום):

עולם אחר.

הג'ימי הרבה יותר נוח בכביש, מרווח הרבה יותר מהפאג'רו, הרבה פחות עביר.

תלוי למה אתה מכוון.

חנן גולומבק
08-05-07, 23:13
כבעלים של שניהם (ג'ימי בעבר, פאג'רו היום):

עולם אחר.

הג'ימי הרבה יותר נוח בכביש, מרווח הרבה יותר מהפאג'רו, הרבה פחות עביר.

תלוי למה אתה מכוון.

רכב משפחתי ביום , טיולים בסוף שבוע - יעלה את מעלה שחרות ?
יסחב באגי על עגלה במשקל כולל של כ 1500 ק"ג.
תודה.

דרור ברלי
09-05-07, 08:57
רכב משפחתי ביום , טיולים בסוף שבוע - יעלה את מעלה שחרות ?
יסחב באגי על עגלה במשקל כולל של כ 1500 ק"ג.
תודה.

אהלן.
ג'ימי יעלה את מעלה שחרות?
בלי שום בעיה. אבל מעלה שחרות זה כבר לא מדד לכלום. סתם שביל בעליה.
במסע "מרלבורו-אדוונצ'ר" השנתי כל מיני דוגמניות מצחקקות בשיירת טראנויים שמצבם מזעזע, עלו חלק בלי בעייה ועוד בלילה. אז נכון שטראנו הוא רכב שטח טוב בהרבה מהג'ימי, אבל עדיין כל רכב עם LOW ונהג סביר עולה שם.

יסחב באגי עם עגלה? טכנית כן. חוקית?.... אהמממ.
בהתחשב בזה שבקולוניה נידחת כמו אילת לא מדקדקים איתך ב"קטנות", ורוב השוטרים חברים שלך ו/או מכירים אותך, לא תהיה לך בעיה. אצלכם גם אני לא הייתי מהסס לגרור קבל עם ושוטרים אפילו עם הסופה.
אבל אצלנו בדיקטטורת גוש-דן? יעצרו אותך הרבה ובסוף גם תחטוף... צריך לבדוק כמה הרכב הזה מורשה לגרור, נדמה לי שיש בעיה חוקית עם גרירות כאלה בכלל (גרירת רכב על עגלה).

אבל עזוב בצד את כל אלה - פרט למנוע נהדר, זה חרא של אוטו. למה להסתפק במועט?

noamk
09-05-07, 13:10
[QUOTE=דרור ברלי]
מה קורה עם התקינה האירופאית שנכנסה לתוקפה בשנה זו?
האם משרד התחבורע עשה חצי עבודה או שהתקינה תקפה גם לגבי נושא הנגררים(מה שאומר שאפשר לגרור ע"פ הרשום בספר הרכב)? :roll:

לא יודע בדיוק מה קורה כרגע.
נדמה לי שאסור בכלל לגרור רכב אחר, וזה לא קשור למשקל. באגי זה רכב (אפילו על עגלה) וכדי לגרור אותו צריך רשיון גורר או רשיון ג' ???... מה שהופך כמעט את כולם לעבריינים....
אולי מישהו שיותר מתמצא בנבכי התקנות יאיר את עינינו. חנן ישמח וגם אני אשמח להיווכח שטעיתי.

חנן גולומבק
09-05-07, 13:31
אהלן.
ג'ימי יעלה את מעלה שחרות?
בלי שום בעיה. אבל מעלה שחרות זה כבר לא מדד לכלום. סתם שביל בעליה.
במסע "מרלבורו-אדוונצ'ר" השנתי כל מיני דוגמניות מצחקקות בשיירת טראנויים שמצבם מזעזע, עלו חלק בלי בעייה ועוד בלילה. אז נכון שטראנו הוא רכב שטח טוב בהרבה מהג'ימי, אבל עדיין כל רכב עם LOW ונהג סביר עולה שם.

יסחב באגי עם עגלה? טכנית כן. חוקית?.... אהמממ.
בהתחשב בזה שבקולוניה נידחת כמו אילת לא מדקדקים איתך ב"קטנות", ורוב השוטרים חברים שלך ו/או מכירים אותך, לא תהיה לך בעיה. אצלכם גם אני לא הייתי מהסס לגרור קבל עם ושוטרים אפילו עם הסופה.
אבל אצלנו בדיקטטורת גוש-דן? יעצרו אותך הרבה ובסוף גם תחטוף... צריך לבדוק כמה הרכב הזה מורשה לגרור, נדמה לי שיש בעיה חוקית עם גרירות כאלה בכלל (גרירת רכב על עגלה).

אהלן דרור מעלה שחרות זה מספיק בשבילי, אף פעם לא הייתי חיית שטח ...אבל לא תוכל להיפתר בלא כלום "חרא של אוטו" ? בבקשה לפרט ולנמק.

דרור ברלי
09-05-07, 13:50
להתחיל?

- איכות חומרים והרכבה (קרקושים).
- חשמל.
- שילדה חלשה.
- מתלים על הפנים.
- סרן אחורי חלש.
- גיר לא משהו.
- שתיין דלק כבד.

שלא תבין לא נכון - אני דווקא אוהב מכוניות אמריקאיות, אבל זו דוגמא לרכב אמריקאי "עממי" במובן הרע של המילה. אז נכון שהמנוע חזק (וורטק V6 בנזין 4.3 ליטר. 195 כ"ס) והביצועים טובים מאוד.
אבל זה רכב הרבה פחות מבינוני. הוא גם לא משהו בכביש פרט לביצועים. לא ממש אמין (המנוע אחלה, אבל כל מה שמסביבו...) עד כמה שאני זוכר, בזמנו הבנתי ממכונאי שטיפל בכלים האלה - גישה קשה לטיפול בחלק מהמכלולים סביב המנוע.
אם מצאת אחד טוב במחיר מציאה והוא ישמש לכביש בלבד ופה ושם שטח מתון, אז ניחא.

דרור ברלי
09-05-07, 13:58
נועם, סליחה. טעות.:shock: התבלבלתי וערכתי את התגובה שלך בטעות.
התשובה השתרבבה לגוף השאלה.... sorry

shmil
09-05-07, 15:16
- גיר לא משהו.

.
?????

דרור ???????? מה שתית?
th700r4/4l60e גיר לא משהו?

חנן גולומבק
09-05-07, 16:39

אז מה לקנות ב 50 k ?

דרור ברלי
09-05-07, 18:26
פג'רו בנזין ארוך 94? יופי של רכב. באמת.

דרור ברלי
09-05-07, 18:35
?????

דרור ???????? מה שתית?
בדרך כלל ג'ימסון.
כשאחי חוזר מגולני לשישבת, אבא שלי פותח ג'ק דניאלס וכשאני מגיע, ואז שלושתנו יושבים וחוגגים על הבקבוק.

th700r4/4l60e גיר לא משהו?
לא אמרתי זבל. אמרתי "לא משהו".
חוץ מזה, זה לא איזה גיר מבית מדרשו של אלוהים, ומדובר כאן על רכבים ישנים יחסית. אני במקום חנן בכלל הייתי מחפש פג'רו דיזל ידני, אבל בתקציב שלו נכנסים הבנזין הארוכים הראשונים מ-94, אולי אפילו עם קצת עודף, אבל למרבה הצער הם רק אוטומטיים. לא נורא.

gooja
09-05-07, 21:27
דרור, צריכת הדלק של הג'ימי יותר טובה משל פאג'רו בנזין קצר, בטח שיותר טובה משל הסופה.

האמת? צריכת דלק 1:7 בימים טובים - בחיפה - כמעט כמו פאסאט טורבו (גם זה, מניסיון אישי). באיזור מישורי אפילו 1:7.5, ומגרד את ה 8 מלמטה.

אמינות: שלוש שנים עם ג'ימי לא הגיעו לחצי שנה עם דיסקו.

עבירות: על הפנים.

כתחליף לג'יפון, אחלה אוטו במחיר טוב. כרכב שטח? משהו אחר עדיף...

דרור ברלי
09-05-07, 22:47
דרור, צריכת הדלק של הג'ימי יותר טובה משל פאג'רו בנזין קצר, בטח שיותר טובה משל הסופה.

האמת? צריכת דלק 1:7 בימים טובים - בחיפה - כמעט כמו פאסאט טורבו (גם זה, מניסיון אישי). באיזור מישורי אפילו 1:7.5, ומגרד את ה 8 מלמטה.

אמינות: שלוש שנים עם ג'ימי לא הגיעו לחצי שנה עם דיסקו.

עבירות: על הפנים.

כתחליף לג'יפון, אחלה אוטו במחיר טוב. כרכב שטח? משהו אחר עדיף...

איזה ג'ימי נוסע 1:7?
בירידה, עם סופת הוריקן שעוזרת? או בכביש פתוח על 80 קמ"ש? או שהתבלבלת בחישוב? וורטק 4.3 הוא מנוע מעולה, אבל אוכל הרבה דלק. נקודה. גיר אוטומטי מבזבז דלק? גם זו עובדה. מזגן בקיץ? עוד יותר. ג'ימי/סונומה הם בולעי דלק ידועים. אני לא מכיר כאלה שנוסעים יותר מ-5 עד 6 ק"מ לליטר בממוצע.
הסופה שלי עושה 5.5-6 בעיר ו-8 מחוץ לעיר. זו תצרוכת רגילה וסבירה לגמרי לסופה תקינה. בלי להשתדל יותר מדי. אם אני ממש אתאמץ ואסע לאט (80 קמ"ש) מחוץ לעיר, אפשר לראות גם מספר דו ספרתי של קילומטרים לליטר (מוכח, עם עדים), אבל התשלום לפסיכיאטר מקזז את החיסכון...

לעניין אמינות - אל תשווה לדיסקברי. אל תשווה שום רכב לדיסקברי, כי כנראה כל דבר אמין יותר מדיסקברי... ולפני שיתחיל כאן שוב מחול השדים סביב אמינות הלנדרובר, בוא ונפסיק אותו עכשיו, כי אנחנו לא עוסקים כאן בדיסקברי.
אני משוכנע לגמרי שפאג'רו בנזין אמין יותר מג'ימי. פאג'רו ארוך גם מרווח ונוח יחסית ואם ממש תרצה הוא גם רכב שטח מצוין.

חנן גולומבק
09-05-07, 22:58
חברים תודה רבה קבלתי ממכם את כל המידע שהייתי צריך. ולאחר גם שיחה ארוכה עם טושה בטלפון החלטתי:

אני אחפש פאג'רו דיזל במצב טוב. :D

gooja
09-05-07, 22:59
הג'ימי שהיה לאשתי, צרך בין 1:6.5 ל 1:7.

פאג'רו בנזין קצר עם צמיגי שטח שיש לה היום: 1:5 עד 1:5.5

אותה נהגת, אותם הרים.צמיגים יותר גדולים ופחות "כבישיים" בפאג'רו.

הג'ימי הרבה יותר מפנק, יותר מהיר בעליות, אבל לא ממש מזהיר בשטח, וזה היתרון היחיד של הפאג'רו עליו. אמין בערך כמו הפאג'רו, עם חלקי חילוף זולים בהרבה.

חנן גולומבק
09-05-07, 22:59
חברים תודה רבה קבלתי ממכם את כל המידע שהייתי צריך. ולאחר גם שיחה ארוכה עם טושה בטלפון החלטתי:

שנתון 96 עד 98.

AvigdorAharon
09-05-07, 23:12
פג'רו בנזין ארוך 94? יופי של רכב. באמת.

אבל לא בציניות, פאג'רו בן 13 עדיף על ג'ימי בן 9?
פאג'רויים בוודאות נסעו בשטח, ג'ימי מקסימום בשנקין...

גם אני מחפש משהו עד 50K, משפחתי גדול (פאסאט, A4, 626, B4), לא חייב שטח (אבל מעדיף...), ובמחיר כזה ניתן למצוא ג'ימי 98 כולל מערכת גז ועודף לגרעינים.
האם האחזקה של ג'ימי יקרה יותר מפאג'רו (למטפל האישי - אני, ולא למוסך)?
האם סובארו OUTBACK, שנת 98 עדיפה על ג'ימי 98?
(לא מחפש רכב עבירות, כזה כבר יש לי, מחפש רכב גדול לכביש, ואם יסע 80% ממסלולי השטח בארץ, סבבה).

אביגדור

asafk
09-05-07, 23:33

מכל בחינה שהיא- כן, ובהחלט.

אסף.

AvigdorAharon
09-05-07, 23:41
מכל בחינה שהיא- כן, ובהחלט.

אסף.

נשאר להשוות את המרחב הפנימי (בעיקר את רוחבו של הכיסא האחורי), ולמצוא OUTBACK ב 50K...
אני חסיד של רכבי סובארו לדורותיהם, הבעיה היא המחיר של ה OUTBACK.

אביגדור

דרור ברלי
10-05-07, 08:10
אבל לא בציניות, פאג'רו בן 13 עדיף על ג'ימי בן 9?
כן. לא בציניות. ברצינות.

כנ"ל. עכשיו אפילו ברצינות מלאה. איך אתה משווה....

אביגדור

נמרוד
10-05-07, 08:31
דרור אני חולק עליך בעניין האמינות, או יותר נכון עלויות התחזוקה - עבור רכב בן 10 שנים ומעלה, כלומר ממש ישן, עלויות וזמינות חלקים ומכונאים הופכים להיות שיקולים קריטיים, ולמכוניות GM האלו יש יתרון ברור בתחום הזה. הן לא משהו בכביש ולא בשטח, אבל הן פשוטות יותר לתחזוקה והתעסקות והחלקים אוניברסליים וזמינים הרבה יותר בממוצע. בתור רכב ישן, אני מעדיף אמריקאי - ג'יפ או GM גם ככה יש המון מן המשותף. או טויוטה :-)

AvigdorAharon
10-05-07, 09:12
דרור אני חולק עליך בעניין האמינות, או יותר נכון עלויות התחזוקה - עבור רכב בן 10 שנים ומעלה, כלומר ממש ישן, עלויות וזמינות חלקים ומכונאים הופכים להיות שיקולים קריטיים, ולמכוניות GM האלו יש יתרון ברור בתחום הזה. הן לא משהו בכביש ולא בשטח, אבל הן פשוטות יותר לתחזוקה והתעסקות והחלקים אוניברסליים וזמינים הרבה יותר בממוצע. בתור רכב ישן, אני מעדיף אמריקאי - ג'יפ או GM גם ככה יש המון מן המשותף. או טויוטה :-)

ממש לקחת לי את המילים מהפה...
גם אני מעדיף רכב אמריקאי על רכב יפני, במיוחד שיש בינהם הבדל של 4 שנים.
לגבי הסובארו, אני אישית מעדיף סובארו, אבל הג'ימי זול יותר לקניה, ותצרוכת הדלק שלו זה דבר ידוע, כך שניתן להערך לכך.
לגבי העבירות, זה לא מה שאני מחפש מהרכב, מכונת עבירות כבר יש לי, כך שאם בכביש הוא נוח (לילך נהגה עליו בעבר), אוטומטי (דרישת חובה) ועביר לכ 80% ממסלולי השטח בארץ, זה מתאים לי.

אביגדור

דרור ברלי
10-05-07, 11:17
אני משוכנע שמספרית, יש בארץ יותר פאג'רויים מאמצע שנות ה-90 מאשר ג'ימים.
אני גם משוכנע שיש הרבה פחות פאג'רויים בפירוקיות, כי הם שורדים את השנים והקילומטרים טוב יותר... זה אולי גם מעיד על איכותו של הרכב?:roll:
שוב - כל אלה השערות ולא מידע מדויק.

כמוכם, גם אני לא משתגע על מכוניות יפניות בכלל (כולל ובעיקר - טויוטה) אבל אין חולק על כך שפאג'רו איכותי עשרות מונים מהג'ימי. מצד שני, אין גם ספק שחלפים וחלקים של מיצובישי יקרים הרבה יותר מאלה של GM.

קצת מפליא שהג'ימי/בלייזר/S15/S10/סונומה, שהם מהמכוניות הפחות מוצלחות של GM בכל הזמנים, הופכים פתאום בעיניכם לקנייה ראויה. האם זה רק בגלל שהם זולים לרכישה ויש להם ערימות של חלקי חילוף בפירוקים? זה ממש לא הופך את הג'ימים הישנים למכוניות טובות יותר, זה רק מעיד על כך שרובם כבר די גרוטאות.
מילא אם אפשר היה להפוך אותו לרכב שטח ראוי... אבל אפילו כפלטפורמה לשיפורים המקובלים הוא לא הכי מתאים בעולם. זה משאיר אותו בדרך כלל במצבו הסטנדרטי ועל הכביש בלבד, וגם שם אין לו כל כך הרבה מה להציע מעבר לנוחות סבירה במהירויות נמוכות וביצועים בקו ישר.

גיא
10-05-07, 12:08
אם אוכל לתרום משהו לדיון

יש לנו בי4 אמנם לא סטיישן ולא outback אבל קרוב משפחה.

לגבי צריכת דלק - בנסיעה עדינה ( חיפה - עליות וירידות ) לא סבתא אבל בלי להתפרע - 1:14 במקרה הרע
בנסיעה "שובבה" - 1:10 ( עליית "דרך ראש מיה" למשל ב תלת סיפרתי - לא שניסיתי .... ח"ח )
אחיזת כביש מעולה
כיף של אוטו
מושב קידמי מפנק ( במונחים סובאריים ) אחורי לא משהו אבל לא קטלני ( היילקס למשל )
אמינות - כרגע רק משמועות אבל מקווים לטוב.

חנן גולומבק
10-05-07, 17:10

או שבעצם אולי ללכת על פורסטר. כמה כח יש ל 2000 סמ"ק GT או רגיל ?:?

tooshey
10-05-07, 22:06
או שבעצם אולי ללכת על פורסטר. כמה כח יש ל 2000 סמ"ק GT או רגיל ?:?

חנן
זכור שהדרישה הראשונית שלך היא רכב שיכול פיזית ומותר לו חוקית לגרור עגלה כבדה.
איני יודע מה מותר לגרור עם פורסטר,אבל תבדוק ביחס לתקנות לגבי משקל מותר לגרירה.

אופציה נוספת מבחינתך היא בנזין מוסב לגז.
אמנם באילת עדיין אין תחנת תדלוק בגז,אבל תוכל למלא כבר בבאר שבע בגיחותיך לצפון,וקצת להפיג את הכאב בארנק שמנועי הבנזין הגדולים גורמים.

כבר מסתובבים לא מעט טרופר,פאג'רו ואפילו יוקון וסברבן מוסבים לגז.

בברכה,טושי

נמרוד
11-05-07, 14:21
פורסטר זה אוטו נהדר. לא רכב שטח בגרוש, אבל אחת המכוניות הטובות ביותר שאני יכול להעלות על הדעת בתור רכב משפחתי ריאלי בישראל.

חנן לדעתי היפאנים הגדולים פאג'רו/טרופר הם בסוף הכיוון הכי הגיוני בתור שילוב של אמינות, שימושיות משפחתית ויכולת גרירה.

חנן גולומבק
13-05-07, 06:43
פורסטר זה אוטו נהדר. לא רכב שטח בגרוש, אבל אחת המכוניות הטובות ביותר שאני יכול להעלות על הדעת בתור רכב משפחתי ריאלי בישראל.

חנן לדעתי היפאנים הגדולים פאג'רו/טרופר הם בסוף הכיוון הכי הגיוני בתור שילוב של אמינות, שימושיות משפחתית ויכולת גרירה.

מצאתי באילת פאג'רו 97 2800סמ"ק עם 235000 ק"מ יד ראשונה נראה במצב טוב מאד.
המוכר רוצה מעל המחירון.
האם הכלים הללו נמכרים מעל המחירון ?
המחירון הוא 75000 ש"ח.

asafa
13-05-07, 19:54
אומנם הפורסטר לא רכב שטח, אבל אותי הוא הצליח להפתיע.

-->