PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם זה מה שמכונה "פגיעה בשסי"?

yoav
10-05-07, 15:58
אהלן
חשבנו שמצאנו את הכלה מיועדת ולקחנו ג'מיני 2001 לבדיקה. זה מה שכתבו שם בסעיף "שילדת מרכב":
"ליקויים בעלי משמעות נמוכה- תיקון בחזית, כיפוף בקצה קורה אורכית קדמית, לחיצות פח, תיקוני פח וצבע, הוחלפוחלקי מרכב- חלון ימין, פגמים בצבע, פגושים פגומים, מעיכות בקורות אורכיות, ריפוד פגם" (כן- כל זה היה בסעיף שלדת מרכב).

האם זה מה שמכונה "פגיעה בשסי"?
אם כן- מה המשמעות של זה ולמה אנשים כ"כ נרתעים מפגיעת שסי?
הבודק אמר משהו על זה שבג'ימיני הקורה הקדמית בפגוש ולכן נפגעת בקלות בתאונה- מה זה אומר??

המוכר אגב אומר שלא ידוע לו כלל על תאונה שהרכב עבר . מאחר שלא החתמנו אותו על כך שאם מתגלה פגיעת שלדה אז הוא משלם את הבדיקה, אז לפחות שנחכים מפענוח התוצאות...:?

asafk
10-05-07, 20:19
הקורה הקדמית זה הדבר היחיד ש"חשוד" אם כי יכול להיות נזק מינורי כתוצאה (לדוגמה) מחילוץ אגרסיבי מדי. לחיצות ומעיכות בקורות השלדה הם דבר סביר שאומר שהג'יפון נהג לנסוע בשטח- לא יותר מזה.
בשורה התחתונה- מה, לא מצאת ג'ימני שלא ראה שטח? (כנראה שלא)

אסף.

נמרוד
11-05-07, 14:29
יואב שילמת 300 שקל בשביל ללמוד את מה שכתבו כאן אלף פעם - שהבדיקה של מכון בדיקה שווה לתחת.

"ליקויים בעלי משמעות נמוכה- תיקון בחזית, כיפוף בקצה קורה אורכית קדמית, לחיצות פח, תיקוני פח וצבע, הוחלפוחלקי מרכב- חלון ימין, פגמים בצבע, פגושים פגומים, מעיכות בקורות אורכיות, ריפוד פגם"

הניסוח הוא בדיוק כמו בהורוסקופים בעיתון - מתאים לכל אחד שרוצה להאמין שזה נכון...:-) אני לא יכול לחשוב על רכב שטח אחד של חברים שאני מכיר שלא היה מקבל שורה כזאת, לפחות...

yoav
11-05-07, 20:09
זה לא היה כתוב בדו"ח הבדיקה של הסמוראי שלי....והוא ברוך השם- ראה גם ראה שטח:lol:

Saar
12-05-07, 10:11
נמרוד,

למיטב ידיעתי בדיקת רכב 4X4 עולה כפול...

יואב,
אם אתה רוצה את הרכב והמוכר באמת לא ידע על הגיעה בעבר הרכב ,
נסה ללחוץ אותו מעט במחיר וקנה.
לא נשמע שיש שם משהו אמיתי.

אבל זו דעתי בלבד, הכסף שלך...
סער

yoav
12-05-07, 11:07
אחלה.

ובכל זאת- למען נחכים. מה כ"כ מיוחד ב"פגיעה בשסי" שכ"כ מרתיע אנשים, שמיד פוגם בערך הרכב ע"פ המחירון וכו'? האם זה עניין בטיחותי? האם זה קשור לבלאי עתידי של חלקים אחרים כתוצאה מפגיעת המרכב ולכן ירידת הערך? או סתם מסורת קלוקלת?

Saar
12-05-07, 21:22
הכל תלוי בחומרת הפגיעה.

תיקון שלדה לא מקצועי עלול להוביל לשלדה "עקומה"/חלשה וכו' - לזה יש השפעה בטיחותית ויתכן שגם גורמים נוספים יושפעו, כגון, שחיקת צמיגים לא אחידה וכו'.
במקרים כאלו, עדיף בד"כ להתרחק מהאוטו כי אין לך ממש מושג איך תקנו את השילדה ומה יהיו השלכות התיקון לטווח הארוך.
מצד שני,
בחלק גדול מהמקרים בהם מדווח על " פגיעה בקצה שלדה" - כנראה מדובר על כסת"ח שמעיד על כך שהאוטו אכן קיבל מכה באחד הקצוות, אבל זה השפיע רק על "הקצה" :shock:
מניסיון של שנתיים עם AX שקיבלה מכה בקצה שילדה (התגלה בדיעבד, בבדיקת המכירה שמכה בטומבון הפכה להיות "קצה שלדה") לא הייתה לזה שום משמעות למעט מחיר המכירה... :(

ברכבי שטח, סביר שיהיו גם "מעיכות" בקורות - פגיעות אבנים וכו'...

סער.

yoav
14-05-07, 21:31
ובכל זאת- בתוך עמי אני חי, ויום אחד אינ ארצה למכור וצמד המילים "פגיעה בשסי" יהיה בעיה (ולראיה- בשוק הג'מני המטורף- בו רכבים נמכרים בחצות הלילה 20 דק' אחרי פרסומם- ואני מדבר ברצינות ומנסיון של חודשי חיפוש כבר...אתם מוזמנים להתנסות בחוויה ולהתקשר לאלו שמפרסמים ביד 2- אלו עם הפגיעה ב "קצה הקורה" - עומדים עזובים ולא נמכרים...)
החיפוש יימשך איפה.
תודה.8-)

asafa
15-05-07, 00:13
ראינו את הרכב שאתה מדבר עליו (שנת 2000 קצה שילדה), והמכה בשילדה לא הפריעה לנו, אלא דברים אחרים.

רימון מצפון
15-05-07, 02:22
תבקש מהבוחן שיראה לך באופן פיזי עם האצבע. איפה המכה. איפה התיקון .מה עשו ומה זה אומר ותחליט לבד. סמוך על ההיגיון שלך .
בענין שככה כותבים לכולם כמו שנאמר כאן.לפעמים כתוב מכה בקורת אורך וזה בהחלט יכול להיות מלה נרדפת לחצי מחיר.בהצלחה

גיא
15-05-07, 08:53
אמנם לא רכב שטח אבל כשחיפשנו פוקוס, מצאנו אחת עם מעיכה בקצה השילדה ואכן ראיתי במו עיני את המעיכה והיא אכן היתה בקצה השילדה. זניחה לחלוטין מכל כיוון שתסתכלו על זה. בבדיקה של שמאי רכב הוא הוריד על זה 12 אלף שקל בלי להניד עפעף.
באותו משפט הוא אמר לי שזה לא משנה כלום לאוטו וזה רק נועד להוריד לאנשים את המחיר של האוטו. בלי להחליף אויר.

אני משוכנע שכל עניין לגופו, רק שתדע שאת הפוקוס ההיא הייתי יכול לקנות בזול וכניראה אחרי זה למכור בזול ... אבל היו דברים אחרים שמנעו את הקניה. ( שריקה מהגיר ).

yoav
15-05-07, 16:09
ראינו את הרכב שאתה מדבר עליו (שנת 2000 קצה שילדה), והמכה בשילדה לא הפריעה לנו, אלא דברים אחרים.

דווקא שנת 2002.
כנראה שזה לא אותו ג'מני:shock:

-->