PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מנוע

Anonymous
18-01-04, 17:15
החלפת מנוע
שלום,
המנוע בסמוראי שלי מתקרב ל 250000 ק"מ, וצריכת השמן והדלק שלו עולה ואילו הספקו יורד. אני מניח שתוך חצי שנה לא יהיה מנוס משיפוץ כללי או החלפה. מספר שאלות בנושא:
 אוברול כנגד מנוע משופץ (הבנתי שמביאים מנועים מיפן).
 האם ניתן וכדי מבחינה כלכלית וביצועים להחליף מנוע קרבורטור במנוע הזרקה (כיום יש לי קרבורטור)?
תודה
עודד

אלון_ק
18-01-04, 19:59
אתה יכול גם להביא מנוע של סוויפט - ראיתי כאלו. זה עובד.

מחיר משופץ נע בסביבות 3000 ש"ח. אוברול? תלוי מה אתה צריך. נאמר שרק הרינגים הלכו לך. אז תפתח, תחליף אותם, תחרוט את הבוכנות ותצא עם מנוע כמעט חדש וחשבון של 1000 ש"ח. אישית, אם הלך מנוע, אז הייתי קונה משופץ מפירוק, נגיד של סוויפט. יש כמה התאמות שצריך לעשות (להחליף קמשפט, אם אני זוכר נכון) אבל זה חוקי ומאושר במשרד התחבורה. הייתי הולך על משופץ כי לדעתי מצבי יהיה יותר טוב.

אבל הכי הייתי עושה, אם היה לי זמן לזה והייתי יכול להשבית את האוטו, זה אוברול לבד. אין יותר טוב מזה - הן מבחינת איכות העבודה, הן כלכלית והכי חשוב - איזה כיף!!!

הסבה מקרבורטור להזרקה לא משתלמת כלכלית. אני לא בטוח מה קורה אם אתה כבר מחליף גם מנוע והכל, אבל אני מניח שעדיין ייצא יקר מאוד להוסיף את מע' ההזרקה. בכל מקרה, אם יש כסף מן הסתם רצוי - מערכת עדיפה.

האם המנוע מעשן? אם כן, מתי? רק בהנעה עד שמתחמם, רק בבלימת מנוע, תמיד? מה מצב רצועת הטיימינג? כמה שמן בדיוק הוא אוכל?

אגב, שלי מעל 250K, ללא אוברול או טיפול אחר ועובד באופן סביר (טפו טפו). כן עוד כמה סמוראים (4, למעשה) שאני מכיר - שניים מהם אפילו עברו את ה-320. פועל יוצא מזה, המנועים האלו יודעים לעבוד יפה - תוודא טוב טוב ששלך באמת בדרך החוצה, לפני שאתה חורץ עליו גזר דין מוות.

ולגבי אכילת השמן, נסה לשים שמן איכותי במיוחד - נגיד TOTAL - זה אמור לעזור.

נמרוד
21-01-04, 11:16
בעברי הרחוק החלפתי מנוע של סמוראי למנוע מיובא מיפאן. לא היו שום בעיות. אם אתה מקבל אחריות ממקום מכובד על המנוע וההרכבה, אל תחשוש.

סוזי המשתוללת
21-01-04, 13:45
עודד
אני עומד לבצע שיפוץ בטווח הקרוב מאד תהיה בקשר ותוכל לבוא ללמוד ואח"כ תחליט על דרכיך
כעיקרון עלות החלקים לא גבוהה ובהנחה שראש המנוע והבלוק שלמים עלות החלקים ובדיקת הבלוק/ראש ושיפוצם כולל החלפת אטמים וגומיות שסתומים וכולל בוכנות חדשות עם רינגים ומייסבים חדשים תעלה בסביבות ה2000 ש"ח +
עבודה עליך ואתה יודע אילו חלקים שמת ובהתאם לכך רמת השיפוץ
לאחר טיפול כזה תקבל מנוע במצב טוב יותר מאשר מפירוק שאינך יודע מה קורה בפנים ועדיין ישארו לך כ500 ש" בכיס

-->