PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה צריך לבדוק כשקונים ניבה?

slava
12-05-07, 21:08
שלום.
אני מעוניין לקנות ניבה, אך עין לי מוסג ברכבי שטח.
1.מה אני צריך לבדוק ברכב לפני קניה?
2.כמו כן איזה דגם עדיף 1700 סמ"ק או 1600 סמ"ק?
3.העם יש תעם לקכת אותו לבדיקה "בקומפיטסט"?

גיא
13-05-07, 09:23
שאלה קשה שאלת.

1. יש באתר פה רשימה של איך לבדוק סיקס או סמוראי - תעבור על זה. אמנם זה לא בדיוק אותו דבר אבל יתן לך כיוון לא רע לגבי מה לבדוק ואיך להתיחס למה שאתה מוצא.

2. 1700 - זה הזרקה ולכן יותר חזק אבל יותר מסובך ויותר בעייתי לדעתי - קשה או אי אפשר לטפל לבד בבית במערכת לעומת זאת 1600 זה קרבורטור עד 93 רגיל ו 94 אלקטרוני ממוחשב ועובד נהדר כל עוד עובד, אחרי שהמחשב מת אתה מרכיב אחד של גדם 93 והכל טוב. פחות חזק ויותר אוכל דלק כניראה אבל קל מאוד לטיפול בבית.

3. מצאת איזה אוטו ? אם זה 92 ב 3000 שקל והבדיקה זה 700 שקל, שווה או לא ? אם 95 ורוצים 10000 אז שווה או לא ? אתה צריך לענות לבד על זה.

בכל מקרה, מדובר באוטו ישן מאוד מיושן מאוד ואחד שלא יודע לוותר בכבוד, אין ניבה במצב טוב למכירה. הבודדות שכן טובות לא נימכרות.

תעשה חיפוש , יש מידע בפורום.

lior_b.s
13-05-07, 19:15
אני מחזיק בדיעה של גיא
ניבות במצב טוב בד"כ לא נמכרות :mrgreen: ..וכמו-כן גם אני מעדיף את הדגם ללא הזרקה, למרות שמערכת ההזרקה בד"כ אמינה מאוד אבל עדיין מעדיף להיתקע בשטח עם קרב'...ההבדל ב"כח"..כמעט ולא מורגש ואפשר להשיג את הכמה סוסונים האלו ע"י שיפור קרב' בקלות...
אחרי 10 שנים על ניבה אני יכול להעיד שבמידה והרכב מטופל כמו כל רכב שטח אחר הוא הרבה יותר אמין ממה שחושבים, אני 10 שנים עם ניבה ועכשיו בונה מחדש עוד אחת..

אחרי שנשאלה השאלה הזו הרבה פעמים בפורום רוסיה בג'יפטריפ, לקחתי על עצמי לכתוב מדריך לבדיקת ניבה לפני קנייה גם למי שלא כ"כ מבין...כמובן שאם תרצה בדיקת קומפרסיה וכו' זה יעשה ע"י מכון או באמצעות כלים ייעודיים שאני בספק אם מוכר רכב כלשהוא יתן לך לבצע לבד...

המדריך לבדיקת ניבה (http://www.jeeptrip.com/upload/zas1659e.doc)

בהצלחה

ליאור

slava
17-05-07, 01:32
אוקי חברים, תודה על על המידע,

מספר שאלות/בקשות נוספות:

1. עם בדרך כלל אין ניבות במצב סביר שנמכרות מה לעשות? איך אני מוצאה אחת במצב סביר ובמחיר סביר (בסביבות 10,000 ש"ח)?
2. אני לא מבין גדול במבנה של רכבי שטח או במכניקה שלהם (אני רק מתחיל ללמוד), עז אם משהו יכול להעלות תמונות עם מרשם של חלקים, כמו בכתבה על איך לבדוק סמוראי "תמונה לשפה משותפת... ??? אודה לו מעוד!!!!
כמו כן תודה רבה מראש על כל עזרה!!!

גיא
17-05-07, 11:27
סלבה . קח עוד משהו.

לניבה יש מרכב אחוד ללא שילדה.
הדבר הזה נוטה להתפרק. ואני לא צוחק.
עם השנים והזמן המצב הזה יקרה אם עוד לא קרה והתיקון אם אפשרי ממש לא משהו שהייתי רוצה להסתובב איתו בשטח.

*
אם יש לך 10 אלף שקל חפש לך סמוראי. עזוב אותך משטויות.
אמנם ניבה מאוד נוחה עם מיתלים נהדרים אבל .... כל המסביב לא משהו ואני עכשיו מדבר בעדינות רבה מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד.....

lior_b.s
17-05-07, 16:49
נו באמת גיא
איזה סמוראי תמצא ב-10000 ש"ח...?? הוא בטח לא יהיה במצב יותר טוב מניבה ב-10000 ש"ח...גם לא יותר צעיר ואני בטוח שרמת האמינות גם לא תהיה משהו...
מה לעשות יש לי קצת ניסיון על ניבות (אחת 10 שנים אצלי והיו לי עוד 3 ועכשיו אחת בבניה מחדש..מספיק ניסיון לא?)..אף אחת לא התפרקה ואני אגלה לך עוד סוד ...גם שלדות נפרדות בנות 13-15 שנים מחלידות ונרקבות, וגם שם אני בטוח שלא היית רוצה תיקון לא מושלם...הכל אפשר לתקן והכי חשוב אפשר למנוע לפני...עובדה שכלום עוד לא התפרק אצלי...הכל עוד מקורי וחוץ מקלאץ' לא הוחלף ולא שופץ שום מכלול ברכב...
וזה לא רכב לסופ"ש בלבד, זה רכב שאני חי איתו יומיום כולל טיולים ונסיעות כביש ארוכות...
ולא , אני לא דוגל בתחזוקה מונעת, מה לעשות, כל עוד עובד אני לא מחליף...

בקשר לתמונות איך לבדוק...עובדים על זה.. :lol:

ליאור

lior_b.s
13-06-07, 18:12
המדריך המעודכן כולל תמונות... (http://www.jeepolog.com/417.html)

תהנו

ליאור

-->