PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר - איזה בולמים יש לך? האם אתה מרוצה?

oshoshan
16-05-07, 16:48
שלום לכולם,
אני מתעתד לשפר קצת את המתלים בסופה שלי (92, אוטו). לפני שאני מתחיל בתהליך רציתי לשאול מנסיונכם על הבולמים\מתלים שלכם ומידת שביעות רצונכם.
תודה עודד
נ.ב. אתחיל בשלי: מיתלים סטנדרטיים, מהלך מתלה קצר מידי, בולמים קשים מידי, גובה נמוך מידי. עמידות ללא לאות. בבדיקה ראשונית נראה שהבולמים האורגינאליים, 15 שנים אחרי, מתפקדים כחדשים (משמע קשים אבן). העלים ירדו עם השנים.

Saar
16-05-07, 21:06
אמנם XJ, אבל בכל זאת...

מאחורה התקנתי בולמי רנצ'ו 9000 (קיבלתי במחיר שהיה לי שווה, אחרת, יתכן שהייתי בוחר משהו אחר)

בסה"כ אני מרוצה מהבולמים - הם מותקנים שנה בערך.

העלים מאחור הם העלים המקוריים + עלה מהמתלם.
נחש איזה עלה הוא היחיד שהעלה חלודה?
אחרי שנה על האוטו, העלה היחיד החלוד בכל צד הוא העלה של המתלם, כמו כן, העלים "מצייצים" למרות שיש בינהם מעין "שייבות" פלסטיק שהמתלם שמו.

סער.

Bulldog
16-05-07, 21:13
העלים "מצייצים" למרות שיש בינהם מעין "שייבות" פלסטיק שהמתלם שמו.

סער.
אתה יודע מה קורה לפלסטיק כשהוא עובד מול פלדה?
חוץ מזה, תרים את האוטו דחוף גריז גרפיט בין העלים, יפתור לך את הבעייה.

לי היה על סיקס קיט של מתלם, בולמי 5150 של בילשטיין, והרכב כשעבד, עבד מצויין.

oshoshan
17-05-07, 16:38
יש אולי למישהו ניסיון עם רוביקון אקספרס? דגם ה-Twin Tube?

דרור ברלי
17-05-07, 17:26
לגבי חלודה על העלים - מתלם משום מה לא צובעים את העלים האלה ואין לי מושג למה. זו שכבת חלודה חיצונית דקיקה ותו לא. גם אצלי יש את זה כבר שנים וזה שטויות, אלא אם מתחשק לך להסיר את העלה, לשפשף אותו היטב ולרסס אותו בצבע. אז הוא לא יחליד...
לגבי "ציוצים": צריך למרוח גריז גרפיט בין העלים, וזה נכון לכל קפיץ עלים. מתלם מקפידים למרוח לא מעט גריז בין העלים, ואפרופו חלודה - זה גם מונע חלודה בין העלים. אינסרטים מפלסטיק מסתובבים ונשחקים עם הזמן - אין מה לעשות.

Saar
17-05-07, 19:09
לגבי חלודה על העלים - מתלם משום מה לא צובעים את העלים האלה ואין לי מושג למה.

אני חושב שלי דווקא יש מושג.
כנראה מאותה הסיבה שלא היו מוכנים לסגור את הברגים של העלים/שאקלים ידנית אלא התעקשו (כולל הרמת קול כלפי) לסגור בעזרת פטיש אויר.
(ב XJ האום של הברגים האלו נמצאת בתוך השילדה, אם "שותלים" את הבורג, בפעם הבאה יש סיכוי טוב שהאום הפנימית תתלש ממקומה ואז מתחיל הבלגן....)

סער.

Bulldog
17-05-07, 19:16
רגע לפני שהשירשור הזה יהפוך לשירשור "הג'ינג'י דפק אותי"

הטעות הראשונה של הג'ינג'י הייתה לתת ללקוחות להסתובב בין הרגליים של הפועלים.

עומר, לשעבר עובד מתלם.

Saar
17-05-07, 20:07
עומר,

אין לי כוונה להפוך את השרשור ל"ג'ינגי..."
לא טענתי שדפק אותי, יצאתי משם עם "טעם רע". זה הכל.
בפעם הבאה, אוציא את כספי על קפיץ "קומפלט" מיובא ולא על אילתורים מקומיים.

לגבי ההסתובבות בין הרגליים,
אני חושב שהמעט שיכול היה לעשות היה לקבל את הבקשה הלא כל כך קשה שלי (בעיקר אחרי שהסברתי את הסיבה, מדובר על סגירה של 4 ברגים, זה לא היה לוקח לו יותר מדי זמן...).

בכל אופן,
אני אשתדל לא להמשיך להגיב בשרשור זה ע"מ לשמור על מטרתו המקורית.
סער.

סימן - 4
09-06-07, 07:44
אני דווקא לא הייתי שם גריז בין העלים משתי סיבות
1) החיכוך בין העלים הוא יש לו אפקט של בולם.
2) לגריז נדבק חול ואבק וזה כמו נייר זכוכית

ציוצים ? אז מצייץ

ד ו ר ו ן
09-06-07, 10:17
אני דווקא לא הייתי שם גריז בין העלים משתי סיבות
1) החיכוך בין העלים הוא יש לו אפקט של בולם.
בשביל בלימת זעזועים יש בולם זעזועים, כדי שהקפיץ יוכל להגיב גם לדברים קטנים אתה רוצה כמה שפחות חיכוך בין העלים, החיכוך בין העלים זה בדיוק החלק הרע של קפיץ עלה.

2
) לגריז נדבק חול ואבק וזה כמו נייר זכוכית .
אם זה בין העלים אז כמה כבר נכנס?
מהנסיון שלי כשהקפיץ מגורז הוא גם שקט וגם מגיב יותר טוב, מרגישים את זה מאד ברור כשמנענעים את הרכב ביד.

סימן - 4
09-06-07, 12:35
בשביל בלימת זעזועים יש בולם זעזועים, כדי שהקפיץ יוכל להגיב גם לדברים קטנים אתה רוצה כמה שפחות חיכוך בין העלים, החיכוך בין העלים זה בדיוק החלק הרע של קפיץ עלה.

לא אמרתי שהקפיץ צריך לשמש כבולם, אבל החיכוך עוזר לשיכוך התנודות

אם זה בין העלים אז כמה כבר נכנס?
מהנסיון שלי כשהקפיץ מגורז הוא גם שקט וגם מגיב יותר טוב, מרגישים את זה מאד ברור כשמנענעים את הרכב ביד.

מה זה משנה כמה נכנס, נכנס מספיק כדי שידבק ויצור "נייר זכוכית"

דרור ברלי
09-06-07, 12:50
איזה "נייר זכוכית"?

על מה אתה מדבר?

קפיץ עלים צריך להיות מגורז. קפיץ לא מגורז משמיע לא רק ציוצים אלא לעתים דפיקות של ממש. לך תסביר לבוחן של משרד התחבורע שעצר אותך לבדיקת פתע, שהדפיקות שהוא שומע הן מהעלים (הלא מגורזים) ולא ממערכת ההיגוי....

lizard
09-06-07, 12:57
אמנם סיקס אבל יש לי מערכת מתלים של "מתלם" שיועדה לסופה. קפיצים ארוכים. הבולמים הם בילשטיין 5150 מקדימה ובקרוב מאחור. אני מאוד מרוצה מהרכב בשטח. אני לא יודע להשוות מול הקפיצים הקודמים כי אני לא זוכר איך הם היו :-)

בקשר לצבע, אצלי מתלם כן צבעו את הקפיצים. עד כמה שידוע לי זה בסה"כ DTM של נירלט או צבע ברמה דומה. קפיצים זזים ונשחקים, מקבלים מכות ועוברים במים וג'יפה אחרת. אין לי טענות על כך שהם מחלידים. כמו כל דבר אחר, גם הם זקוקים לתחזוקה.

ד ו ר ו ן
09-06-07, 19:30
קפיץ עלים צריך להיות מגורז. קפיץ לא מגורז משמיע לא רק ציוצים אלא לעתים דפיקות של ממש. לך תסביר לבוחן של משרד התחבורע שעצר אותך לבדיקת פתע, שהדפיקות שהוא שומע הן מהעלים (הלא מגורזים) ולא ממערכת ההיגוי....
הבומים האלו שיגעו אותי, סיבוב הגה בעמידה על משטח קשה יצרו רעשי דפיקה חזקים-שיגע אותי מה דופק ככה במע' ההזה עד שהבנתי שזה מהקפיץ.

אחרי הגרוז זה נעלם.

tzagi
10-06-07, 07:19
אני חושב שלי דווקא יש מושג.
כנראה מאותה הסיבה שלא היו מוכנים לסגור את הברגים של העלים/שאקלים ידנית אלא התעקשו (כולל הרמת קול כלפי) לסגור בעזרת פטיש אויר.
(ב XJ האום של הברגים האלו נמצאת בתוך השילדה, אם "שותלים" את הבורג, בפעם הבאה יש סיכוי טוב שהאום הפנימית תתלש ממקומה ואז מתחיל הבלגן....)

סער.

למה לרדת על הג'ינג'י?
האם שיטות העבודה של המתלם שונות מכול מקום אחר בארץ?
האם יש מקום שמשתמשים בידית מומנט במקום פטיש אויר?
אני רוצה לדעת.....

Bulldog
10-06-07, 08:28
אין, עזוב את זה.
דלג הלאה, סגרנו את הויכוח הזה, המקום היחיד שסגרו לי גלגל עם מפתח מומנט היה רכב שירות שבא לטפל לי בפאנצ'ר בסקוטלנד.

חגי
10-06-07, 19:46
ראנצו 9000 שההגיע בזמנו עם הסט של רוביקון אקספרס 4.5,החבילה עובדת מעולה !!!

-->