PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש המלצות לרכב שטח ראשון

amirell
17-05-07, 21:21
שלום לכולם.

אני אמיר. בן 32.5, נשוי באושר ואבא לשני ילדים מקסימים (5 ו- 2.5).
עד לפני שלושה חודשים הייתי אופנוען על אופנוע כביש כבד.
סיימתי פרק זה בשלום יחסית (2 חוליות שבורות, ברך דפוקה). האופנוע לא...
מאז אני מחפש תחביב מוטורי חדש וחשבתי על רכב שטח :p

יש לי ניסיון בסיסי באחזקה וטיפול עצמאי במכונית ובאופנוע.
אין לי שמץ של הבנה בנושא רכבי השטח.

אז מה אני בעצם מחפש ???
רכב שטח (בתור התחלה נוסף על הפורד פוקוס שלי) שיישא בנוחות ובשמחה אותי ואת שאר משפחתי לטיולי שבת מענגים.
הכוונה היא לטיולים רגועים ולא אתגריים כלשהם.
בנוסף אשמח אם הרכב יוכל לשמש אותי גם בכביש בניחותא בעת שהרכב המשפחתי תפוס ע"י אישתי...

הסכום המקסימאלי המוקצב לנושא הוא 40,000 שקלים.

החלופות הרבות בין יפניים ארוכים וקצרים, סופה, CJ וכו' מבלבלות אותי.

בהתאם לכל הסיפור הארוך שלי, במה לדעתכם כדאי לי להתחיל?
אילו פרמטרים עלי לקחת בחשבון?

גיא
17-05-07, 21:52
1. ברוך הבא
2. יש פורום לזה
3. יש בפורום המיועד לזה כמות עצומה של אנשים במצב שלך בדיוק.

השאלות שלהם והתשובות שלנו ... נו ... קראת ?

אם קראת, אז יופי, נמשיך. אם לא אז לך לקרוא ותחזור יותר ממוקד.

בגדול - התקציב שלך מינימאלי עד בלתי מספיק.
ולפני שיקפצו שסופה מדוגמת ניכנסת לתקציב הזה, אז אני אגיד שלטעמי היא ממש לא רכב מפנק לטיולי שבת ונסיעה יום יומית.

אתה תסתכל על ג'ימני ועל ויטרה. זה הכיוון שלך לדעתי.

עכשיו לך לקרוא בפורום טירונים :p

בהצלחה !

נמרוד
17-05-07, 21:57
ואני מנחש שבתור אופנוען לשעבר כמו רבים מאיתנו (אמנם לא שטח), דווקא הפשטות והפונקציונליות של ג'יפ אמיתי תתאים לך. הניחוש המלומד שלי - סופה. סופה ארוכה סגורה טובה, אולי משופרת קלות אבל זה ממש לא קריטי, אפשר בהחלט למצוא בתקציב שלך.

barak4*4
19-05-07, 00:28
אני בדעה עם נמרוד.

סופה ארוכה סגורה סגורה.
חפש אחת עם צמיגי 31', ונעילה אחורית, זה יספיק לך כמעט לכל מסלול בישראל.

נכון, סופה היא לא שיא הפינוק, אבל כמו שנאמר, אחרי אופנוע, המעבר לסופה זה כמו מעבר מתא הטען במטוס למושב במחלקת עסקים.

בהנחה שעברת על מדור "המדריכים" שבאתר וגם בהנחה שקראת את ההשוואה בין סיקס לסופה, נשאר לי רק טיפ אחד, תקרא את זה (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10093&highlight=%F1%E5%F4%E5%FA+%EC%EE%EB%E9%F 8%E4).

סופה היא לא רכב חסכוני, אבל כל עוד היא לא הרכב הראשון בבית, אפשר לחיות עימה בנוחות.

amirell
19-05-07, 11:42
1. מצטער, טרם כתיבת ההודעה אכן פיספסתי את פורום המתחילים. השלמתי את החסר.

2. לאחר הקריאה הרבה אני חושב שהחלופות העיקריות יהיו סופה, סמוראי, פרוזה או ויטרה.

3. vbmenu_register("postmenu_82651", true); barak4*4 - תודה על הקישור (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10093&highlight=%F1%E5%F4%E5%FA+%EC%EE%EB%E9%F 8%E4). בהחלט תרם.

4. לגבי סופה - ראיתי שישנם מנועי 4000 בנזין ו- 2500 דיזל. אני מניח שהעדיף הוא הבנזין אך בכ"ז אשאל, מה עדיף?

5. האם ישנו שנתון מועדף לסופה שאחריו בוצעו שינויים משמעותיים כלשהן ברכב?

6. סופה פתוחה עם כלמיני פטנטים לסגירה (ברזנט / פיברגלאס) - כ"כ נורא?

6. מעבר לתיאור הראשוני שנתתי, אני באמת לא כ"כ יודע מה אני מחפש/רוצה/צריך. נתחיל במשהו ונראה כיצד נתקדם...

אשמח להערות / הארות / המלצות נוספות.

גיא
19-05-07, 14:58
1. סבבה
2. פרוזה אתה לא רוצה - זה אוטו מת - אין לו חלפים ואין לו עתיד.
סמוראי זה אוטו עמיד למדי ועביר מאוד אבל הכי לא מפנק שיש וגם ממש ממש צפוף
ויטארה הרבה פחות עמידה והרבה פחות עבירה במצב רגיל אבל הרבה יותר מפנקת.
4. מנוע הבנזין בסופה זה הדבר היחיד שטוב בה. הדיזל גם בעייתי משמועות בתחום האמינות
5. 2008
6. ההתנסות האישית שלי עם סופה 93 קצרה סגורה עם פח היתה בחורף ואז גם גיליתי שדלת סגורה זה לא תעודת ביטוח נגד דליפת ליטרים של גשם לתוך האוטו - אני לא חושב שיש הרבה הבדל בין אוטו עם סגירת פח ואוטו עם ברזנט. לפחות לא מבחינטת אטימות.

מה שכן אני יכול להציע זה לא לקנות קצר כי אין שום מקום איחסון שם.
לחפש אחת עם כמה שיותר שיפורים
לחפש את האוטו הכי שמור והכי בונבון שיש
ולעשות סיבוב על סופה לפני שמוציאים כסף, תבדוק שזה בכלל מתאים לך לתחת ....

תזכור שזה סוג של משאית.

יוני5
19-05-07, 16:53
מותר להעלות דברים חדשים?

אחלה, תודה. (מיד ידעתי שאתה בחור סימפטי :razz: )

כעקרון, 40K זורק אותך לרכבים ישנים. רכב ישן = יותר תקלות והוצאות.
לכן, ככל שתוכל להשקיע סכום קניה ראשוני גבוה יותר, כך תוכל לכוון לרכבים טובים יותר.
עם זאת, זכור שתמיד יש הוצאות נוספות: ביטוח וטסט, שיפורים.... ובייחוד למטייל חדש, שמהר מאוד יגלה שהוא צריך אוהל, ג'ריקן, כלי עבודה, ציוד חילוץ.... גם זה כסף.

אבל אם נשאר במסגרת התקציב, בנוסף לרכבים שהוצעו לך, הייתי ממליץ לך לא להתעלם גם מטנדר 4X4. מכלולים חסונים, בדר"כ זולים לאחזקה.
המזדה B2500 נחשב חלש ושביר.
האיסוזו נבלה בשוק המשומשות, אבל הי, תוכל לשחוט את המוכר.
המגנום, נסחר במחירים נמוכים, ביטוח יקר מאוד (אם כי סקר שוק יגלה לך הבדלים מטורפים), הקומבינציה של אוטומט דיזל לא בדיוק עובדת חלק, אבל רואים אותם הרבה בשטח ולכן אני מניח שהוא אופציה לא רעה בכלל.
היילקס (הבחירה שלי) הרכב הכי פחות נוח בקטרגוריה. בכל תחרויות המהירות האפשרויות הוא מפסיד לסוס מת (בתחרויות בנות 6 משתתפים הוא מצליח לגרד את המקום השמיני). אבל מאידך, אמינות מופלגת - פשוט ללא כל תחרות מול כל רכב אחר, עבירות מצויינת במצבו הבסיסי ומכאן זול ללאחזקה. מבוקש מאוד והסחירות בהתאם.

אם טנדר הוא טאבו בשבילך, שמעתי על כמה אנשים שרכשו טרופר בנזין משנים מוקדמות (94-5) בסביבות המחיר הזה. אני לא מכיר אותו אישית מעבר לסיפורים, אבל אלה שקנו נהנים. מאידך, מה 3-4 שאני מכיר אי אפשר להוציא סטטיסטיקה.

יוני5

דרור הראל
19-05-07, 17:56
הייתי בסיטואציה דומה לפני מספר שנים,אז גם לא הכרתי את הבראנז'ה (כיום אני מכיר את יוני 5 אבל הוא לא נחשב),הקצבתי לעצמי 40,000 ש"ח לבסוף קניתי פוראנר 94 ב52000 וקיבלתי צינור של 20000 תוך שנתיים (תיקונים בלבד).
המסקנות האישיות שלי הן כדלהלן:

א.בדוק טוב מהו תקציבך ותצא מנקודת הנחה שגם רכב שעלול להיראות כקנייה מצויינת,עלול להתגלות ברבות הימים כחתול בשק.
ב.חשוב מאד-חלפים,מחירי חלפים,מוסכים טובים (ולא גורואים כמו בלנד רובר),חברים אמיתיים שידעו לתת אינדקציה על סוג הרכב באופן עינייני ולא מתלהב (יש פה באתר כמה כאלו-למשל-חנן ויוני 5 ועוד אחרים).
ג.עבור טוב על הפורומים בנושא הרכב הנבחר,כדי שתדע למה אתה ניכנס וגם מה לחפש כשאתה בודק רכב מועמד.
ד.יש לך שני זאטוטים,ואם אתה מעוניין לטייל עם המשפחה ובת זוגך ואתה לא מאלו שמעדיפים טיולי בנים.תתאים את הרכב לזוגתך ולמשפחה-בשורה התחתונה שכח מרכב קצר.
ה.הענף הזה מדבק,תנסה להיסתכל קדימה-אתה מגדיר רכב לטיולים מסויימים,תוך זמן קצר תתחבר למספר אנשים וחברים ואז תגלה דברים חדשים,פתאום תרצה ציוד שטח,שיפורים וכדומה.
ההמלצה שלי,לחפש רכב שיתאים למשפחה,שאפשר לשפר אותו בזול או שהוא מגיע באופן סטנדרטי כרכב שטח אמיתי (היילקס,סופה,דיסקברי וכדומה).
ו.סחירות- שים לב ככל שהרכב סחיר יותר הוא בדרך כלל גניב יותר-סופה חביבה מאד על בדואים.
ז.במצבך הייתי מנסה להגדיל את התקציב לאזור ה50000 -ומחפש-פוראנר,גאלופר,טראנו.
ח.ההצעה של יוני5 בנושא טנדר,היא מצויינת אני מכיר כמה שמטיילים עם טנדרים הרכב נותן פתרון מצויין.אם אתה מתעקש על כך שאתה לא מתכוון להיתפרע-טנדר מזדה הוא פיתרון זול .

בהצלחה דרור הראל

איציק - 4X6ZH
19-05-07, 18:15
כאשר אתה מדבר על רכב בגיל של כ 10 שנים כדאי לדעת כלל ברזל .
מאיזה חומר עשוי גוף המנוע .
כאשר גוף המנוע מיציקה בדרך כלל זה יהיה מנוע דיזל והכל בסדר .
אבל כאשר גוף המנוע מאלומיניום ( פוראנר לנד רובר טרופר ועוד רבים טובים )
כאן יש מוקש רציני .
אתה חייב לבדוק היטב היטב את מצב גוף המנוע מבחינת מעברי מים . עד כמה המנוע נאכל פנימית
כתוצאה משימוש במי ברז .
נכון זאת בדיקה מוזרה .
זאת בדיקה שלא כל מוסך יודע מי נגד מי
זאת בדיקה שבמכוני בדיקה עוד לא שמעו עליה
אבל זאת בדיקה שחיבים לעשות לרכב בגיל מתקדם שגוף המנוע עשוי מאלומיניום .
יש לפרק בית טרמוסטט לראות מצב צינורות פנימי
יש לבדוק הסטוריה רכב לפחות כמה שנים לאחור
יש לבדוק פנימית את הרדיאטור עם פנס
כמובן יש לבדוק באיזה סוג נוזל צינון משתמשים ( רכב שעשה שימוש או משתמש במים מהברז רכב כזה פסול ) והוא יכול גם להמכר בחצי חינם .
את תעלולי ראש מנוע בלנד רובר אפשר למצוא בפורום המתאים .
את חיפושי המנוע של הטרופר או מיצבושי בנזין לא כולם מכירים .
את הבעיות של סתם ראש מנוע בפוראנר אני לא ממליץ לך .
בקיצור בדוק מצב מערכת קירור לפני שאתה בכלל מדבר על הכסף .
איציק

amirell
19-05-07, 19:03
תודה לכל המשיבים.

לגבי הסופה - נשברתי עוד לפני שהתחלתי...:)
כשנסעתי היום בפורד פוקס במשהו כמו 40 מעלות בחוץ עם פול מזגן חשבתי לעצמי מה היה אילו הייתי בסופה... בנוסף, ע"פ מה שכתב גיא, לקבל ליטרים של גשם לתוך הרכב בחורף גם לא נראה לי מי יודע מה סימפטי. בטח לא עם האשה והילדים.
סופה - ירד מהפרק!

טנדר דבל קבינה - אין שום בעיה. בכיף. (נראה לי...)

מבחינת הגדלת תקציב - אפשר לחרוג מ- 40K, זהו פשוט בהתאם לסדר העדיפויות שקבעתי לעצמי.

אולי בכלל עדיף למכור את הפוקס ולקנות ג'יפ גדול והרבה הרבה יותר חדש ???
הבעיה היא שהתרגלי שבעיתות הצורך אני עצמאי עם האופנוע וכך אני חוזר להיות תלוי ברכב המשפחתי. סה"כ לא כ"כ נורא, לעבודה אני נוסע בהסעה...

כן, אני מודע לכך שאני בכלל לא סגור על עצמי פרט לכל שאני רוצה רכב עם יכולת בסיסית לטיולי שטח עם המשפחה.

asafk
19-05-07, 20:09
בוא נחזור רגע לדבר על סופה.
אל תישבר לפני שתיסע באחת, ממוזגת, אטומה ומסודרת. אני כותב את זה רק בגלל שהתקציב מוגבל, ובתקציב המוגבל שלך- זה פתרון לא רע בכלל. מדובר בג'יפ אמיתי, מברזל (כן, איציק, גם הבלוק מנוע) ולא מפלסטיק- הג'יפים האלו מזדקנים די בסדר (אבל הבודי שלהם נרקב.. ). יש כמה חברים כאן עם סופות אטומוץ ממוזגות, נוחות ומסודרות לטיולים משפחתיים. זה אפשרי.
טרופר מהשנתונים הראשונים (בנזין כמובן) לא יספק בשטח יותר מדי- הם נמוכים וכבדים. טנדרים? הטובים (טויוטה) יקרים, והזולים (כל השאר)- בד"כ נבלות כאשר הם בני 10 שנים. חבר מכר דיסקברי בנזין 96 (בנזין) ב40 אלף השבוע, אוטו טוב, בסה"כ. על קצת יותר מהתקציב שלך יושב גם קאיה ספורטאג'- קצת יותר מג'יפון, אבל לא ג'יפ בגודל מלא. המחירים זולים יחסית לשנתון. חשוב שתפנים- כל ג'יפ בן 10-11-12-13 שנה עלול להתגלות כבור ללא תחתית מהר מאוד.
מסקנה? עזוב אותך מהרפתקאות. או שתגדיל את התקציב או שתתחיל לראות סופות. יש הרבה, במקרה הכי גרוע באמת תבין שזה לא בשבילך, ואז תחליט להגדיל את התקציב.

אסף.

amirell
19-05-07, 21:43
O.K.

נניח שאני מעלה מעט את התקציב. לא כמה ולכמה...

אילו חלופות נחמדות, ביחס לדרישות הבסיסיות שלי, ביחס עלות/תועלת טוב,
יכולות להוות יעד עבורי?

גיא
19-05-07, 22:51
זה נורא תלוי לכמה אתה עולה ...

40 אלף זה מגנום שנת 2000 אוטומטי
וגם דיסקו 94 עד 97 תלוי נורא ...
60 אלף זה היילקס מדוגם או דיסקו 98 edc
או טרופר 96 / 97
וכו' ...

400 אלף זה דיסקו 3 מבריק ...

תגיד כמה ...

והכי טוב, תעשה סיבוב ( או האשה ) בכל מה שעולה לך בראש כדי שתדע אם זה מתאים. כי טנדר זה רמת נוחות מאוד שונה מדיסקו ....

וכו' ...

יוני5
20-05-07, 01:52
בוא נחזור רגע לדבר על סופה.
אל תישבר לפני שתיסע באחת, ממוזגת, אטומה ומסודרת. אני כותב את זה רק בגלל שהתקציב מוגבל, ובתקציב המוגבל שלך- זה פתרון לא רע בכלל. מדובר בג'יפ אמיתי, מברזל (כן, איציק, גם הבלוק מנוע) ולא מפלסטיק- הג'יפים האלו מזדקנים די בסדר (אבל הבודי שלהם נרקב.. ). יש כמה חברים כאן עם סופות אטומוץ ממוזגות, נוחות ומסודרות לטיולים משפחתיים. זה אפשרי.
טרופר מהשנתונים הראשונים (בנזין כמובן) לא יספק בשטח יותר מדי- הם נמוכים וכבדים. טנדרים? הטובים (טויוטה) יקרים, והזולים (כל השאר)- בד"כ נבלות כאשר הם בני 10 שנים. חבר מכר דיסקברי בנזין 96 (בנזין) ב40 אלף השבוע, אוטו טוב, בסה"כ. על קצת יותר מהתקציב שלך יושב גם קאיה ספורטאג'- קצת יותר מג'יפון, אבל לא ג'יפ בגודל מלא. המחירים זולים יחסית לשנתון. חשוב שתפנים- כל ג'יפ בן 10-11-12-13 שנה עלול להתגלות כבור ללא תחתית מהר מאוד.
מסקנה? עזוב אותך מהרפתקאות. או שתגדיל את התקציב או שתתחיל לראות סופות. יש הרבה, במקרה הכי גרוע באמת תבין שזה לא בשבילך, ואז תחליט להגדיל את התקציב.

אסף.

לא מסכים איתך אסף.

סופה בת 10, צריך לומר: 4 שנים צבאית (על כל המשמעויות) ו 6 שנים בשטח.
טנדר בן 10 (ולצורך העניין גם טרופר...) זה 10 שנים שלרוב לא ראו שטח.

סופה דורשת תחזוקה רבה מאוד. המנוע פצצה - נכון, אבל מה זה שווה כשאתה נובר בחשמל? ומתחזק כל הזמן? אני אהבתי את הסופה שלי, אבל השקעתי המון.

חבר שלך מכר דיסקו "בסה"כ אוטו טוב". יש לי חבר שקנה 95 פצצה. עכשיו יש שניים טובים. כמה נבלות יש מהמשפחה? כאלה שעלות האוטו זניחה בשישים אל מול התחזוקה?
טרופר מהשנתונים הראשונים הוא דווקא טוב מאוד. גם ספורטאג', גם טנדרים. אז למה הקביעה ש40 זה סופה או כלום?

מהימים שאתה ואני החזקנו סופה, עברו אי אילו ימים, המחירים ירדו. טנדרים 97-99 או טויוטות 95 באיזור ה50,000 ש"ח יתנו אופציה מצויינת לדעתי.

באיזור ה 25 אתה באמת מוגבל לסופה, CJ או דיסקו שבעליו נואש. 40-50, כבר יש בחירה.

יוני5

amirell
20-05-07, 05:24
O.K

ההקצבה עלתה ל- 50K.

לגבי הדיסקו (לנד רובר דיסקברי נכון?), ראיתי באתר חוות דעת שליליות ביותר לגבי רכב זה. בעייתי קצת?

נמרוד
20-05-07, 13:16
אם עשית חיפוש על דיסקברי אז ראית מגוון חוות דעת של משתמשים. יש חיוביות ויש יחסית הרבה שליליות.

Juv
20-05-07, 13:21
דיסקברי זול זו סתירה פנימית. אין חיה כזאת.
לשימוש שלך ובתקציב שלך לך על רכבים אחרים.

יוני5
20-05-07, 15:22
O.K

ההקצבה עלתה ל- 50K.

יופי, עוד כמה ימים במגמה הזו ותוכל ללכת על משהו חדש... :p

לגבי הדיסקו (לנד רובר דיסקברי נכון?), ראיתי באתר חוות דעת שליליות ביותר לגבי רכב זה. בעייתי קצת?

לגבי הדיסקו = לנדרובר דיסקברי - לעיתים מכונה כרכרה.

תוצרת לנדרובר מעוררת תגובות מאוד מעורבות.
לזכות הלנדרובר עומדים נוחות הנסיעה שלו וסקס אפיל שאי אפשר לקחת ממנו.

יש כאלה שנשבעים בחיי סבתם הצדיקה ש20 שנה האחרונות מחיי הרכב (שיוצר לפני 10 שנים, אבל נעזוב את זה), מעבר לטיפולים שוטפים לא השקיעו אגורה. יכול להיות.
אחרים לא מוכנים לגעת בו גם עם מקל ארוך. הפורום מלא בסיפורים של איגרא רמא ובירא עמיקתא: איגרא רמה של בעלי מוסכים (הקרויים בלנדרובר גורואים) ובירא עמיקתא המתאר את מצב חשבון הבנק של בעלי הרכב.

שורה של תקלות קטנות ומעצבנות: ריפוד גג נופל, דלתות שלא נפתחות, מנעולים שהחזירו את נשמתם לבורא, תקלות חשמל וכיו"ב, ולצידם כשלים חמורים בראשי מנוע וגיר.

ועדיין, לרכב חסידים רבים מחד ומתנגדים רבים יותר מאידך.

אישית, אני לא ממליץ. גם חנן, ניר נמרוד.... לא מחסידיו. אבל העובדה היא שיש אנשים שחיים איתו וטוענים שהוא פאר היצירה: ארז לדוגמה. דרור הראל, ידידי הטוב, שעבר דווקא את המסלול ההפוך: קפץ למים עם טויוטה 4ראנר, חטף צינור 8 צול מידי שבוע, עבר לדיפנדר ומרוצה עד הגג.

כרכב ראשון, עצתי, אל תיקח. אם אחרי שנה שנתיים, כתהיה מעורב יותר תחליט לקפוץ למים? אחלה.
בהצלחה

(בעלי דרעקרובר: נכון שהייתי אובייקטיבי? - תאמינו שהיה לי קשה!)
יוני5

מוני אורבך
20-05-07, 15:48
אמיר עצתי לך היא ללכת הפוך.

אתה מנסה להתאים את המשפחה לרכב. מה שאתה צריך לעשות זה להתאים את הרכב למשפחה.
אתה אישתך ומשפחתך לא יודעים בכלל מה זה רכב שטח, מהם טיולי שטח. האם זה בכלל מתאים לכם? האם האישה רוצה להצתרף? האם הילדים?

אתה חיב לרכוש יותר ניסיון בשטח, לנסוע קצת עם חברה לפחות טיול או שנים ואז לראות. יש אנשים שטיולי שטח פשוט לא מתאימים להם (לרוב נשים לצערי, אבל יש גם כמה גברים).
אתה אפילו לא יודע מה אתה רוצה, רכב נוח, ספרטני, חזק, עביר, טוב בשבלים? בעל נסיעת כביש טובה? יש המון המון משתנים.
את כול זה לומדים עם השנים. ועם הזמן גם הטעם שלך בטיולים משתנה.
כול אחד נתן לך את עצתו לפי טעמו וראות עיניו. זה נחמד אבל ממש לא מה שאתה רוצה.

בקיצור:

א. סע לכמה טיולי שטח עם המשפחה, אז תהיה הרבה יותר חכם.
ב. קנה רכב נורמלי שיכול להתאים למתחילים. לדעתי סופה הוא לא רכב מתחילים. יש המון פוטנציאל לנזק איתו. שלא לדבר על הדלק. סמו או ויטרה הם לדעתי הכוון הנכון בתקציב שלך. גם קל מאוד יהיה למכור אותו.
ג. סע איתו קצת, תשתפשף ואחרי כמה זמן צבור ניסיון, ואם תרצה תחליף. תמיד אפשר למכור ולקנות

זאביק
20-05-07, 16:43
סמו או ויטרה הם לדעתי הכוון הנכון בתקציב שלך.

סמוראי או ויטרה הם רכבים מצויינים למתחילים, צעירים, רווקים ונאים.
אבל ממש לא למשפחה עם שני ילדים.
מהר מאוד (אבל ממש מהר) זה יהיה קטן להם מידי, ולמכור ולקנות רכב בתוך כמה חודשים, זה כאב ראש לא קטן.

סופה היא רכב מצויין - אבל ברזל . . . לא לכולם זה מתאים, ופה אתה חייב את שיתוף הפעולה של אישתך. אתה צריך רכב ששניכם תסכימו עליו, שניכם תהנו ממנו ולא תגיע למצב שאחרי שני טיולים היא לא תהיה מוכנה להיכנס לזוועה הזו (שאתה, עם עיניים נוצצות, קורא לה ג'יפ).

נכון, זה מקשה על למצוא רכב, אבל זה ישתלם לך כשתצאו כל המשפחה לטייל...ותהנו מהטיול

מוני אורבך
20-05-07, 17:32
מה כול כך מצוין בסופה? השתינות שלה? או אולי האמינות המופלגת?

סופה היא לא רכב למתחלים נקודה. המנוע חזק מדי והמתחיל הממוצע בקלות יכול להתלהב ולשבור.
חוץ מזה שלמצוא סופה טובה קשה ועוד יותר קשה למתחיל. ולא התחלתי לדבר על הגניבות
סמו קל מאוד למצוא וויטרה גם אפשרי.
ומה עם הסחירות???
סמו או וויטרה מהיום להיום אפשר להעיף. סופה... נו נו היה לי ולך קצת ניסיון בזה.
ומה רע ברכב לכמה חודשים, אנחנו חיים במדינה שלא יודעים אם בקיץ לא ניכנס למלחמה כוללת. שיסע כמה חודשים-שנה ויראה, מה רע.
אבל זה לא משנה כרגע איזה גרוטאה. קודם סע קצת בטיולי שטח ותראה אם זה בכלל בשבילך.

יוני5
20-05-07, 18:24
מוני,

אתה צודק שלמצוא סופה טובה זה קשה עקב ההתעללות בילדותה שכל אחת עברה.
אין מה לקנות ולמכור רכב תוך כמה חודשים. כך או כך זה בדר"כ המון הוצאות: קנית אוטו, אתה "מיישר קו" (כולם עושים, אני לא, אבל הרוב כן), מחליף פה ושם דברים שיהיו לטעמך ויתאימו לצרכיך, ובסוף מוכר במחיר שקנית, אם בכלל. הפסד נטו.

מה שכן, רצוי לקנות רכב שאישתך תסכים לסוע בו ושיהיה קל יחסית למכור ללא הפסד גדול כשתרצה. בגלל זה, לדעתי, טנדר זו אופציה לא רעה בכלל.

יוני5

yoav
20-05-07, 21:57
אהלן

סתם מנסיונינו, אל תתקצב רק את הקניה, אלא תקצב לך את השנה / החודשים הראשונים עם הרכב- כלומר כמה אתה אתם מכינים לרכישה, יישור קיו ראשוני ותיקוני השנה הראשונה. כי אם יש לך 50 ולא שקל יותר- אתה עשוי להתקע עם רכב שטיילת איתו חודשיים אבל אח"כ באו צרות "של תחילת הקשר", ואין לך איך להחזיק אותו- ובעצם לא תוכלו להנות ממנו. אם יש לך 50 ועוד 20 בצד....אז תקנו, תטילו- ואחרי שנה- עם קצת מזל נשארו עוד 10 K ל"בזבוזים" ואם לא- אז לא נורא תקנתם כל מה שצריך ואפשר להמשיך ולטייל ולהנות.
בהקשר הזה צריך לחשוב מה "הסיכון". ויטרה לדוגמא- גם אם אחרי הקניה אתה מגלה "קטסטרופה" בדמות החלפת מנוע או גיר - זה יעלה בין 5 ל 10 K ש"ח. וזהו. לנד רובר- אם תבוא עליך הקטסטרופה (גיר/מנוע וכו')- אתה לא רוצה לדעת כמה.. (ולא- אני לא מדבר על עבודה עצמית וקומבינות אלא על המציאות של רובנו העובדים שאינם מכואים שרוצים לטייל בשבת ולא "לתחזק").
האגדות על סופות מדהימות ב 40 K... אינ חושש שהן בגדר אגדות. אם לי היתה סופה מדהימה מתוחזקת ומושקעת לא הייתי מוכר ב 40..
סמוראי הוא פצפון- אבל יכול להתאים לתחילת הקשר, במיוחד אם אתם בכלל לא בטוחים שתטיילו המון כמשפחה. תאר לך שהתחביב החדש לא "תופס" את בני הבית?..אתה עדיין נשאר עם סמוראי שקנית ב 30 K מודל 96 במצב מצויין- ולבד או עם חבר זה אחלה רכב. התחביב כן תפס? מעולה- הסמוראי רכב עם סחירות מעולה (את שלנו מכרנו תוך שבוע)- ובגיבוי המשפחתי אולי תמכרו את הפרייבט ותתקדמו ותשקיעו ברכב גדול שמתאים לכם (גראנד ויטארה כבר אמרנו, או אם המשפחה ממש מתלהבת ובסדרי העדיפויות זה עולה למעלה- אז פראדו, פג'רו וכו'..?)
בטיולי "הגמדים" היו לא מעט פעמים שבאו ארבעה בסמוראי. לא מאוד נח להתארגן, וצריך גגון וכו'- אבל עושה את העבודה- ובטח שבטח מתאים לתחילת הדרך.
בהצלחה.8)

erezjack
20-05-07, 22:39
אני הייתי לפני כארבע שנים במצב דומה לשלך רק פלוס שלושה ילדים, אחרי כ20 שנה על אופנועים, תאונה אחת יותר מידי הורידה אותי מדו"ג, אני עדיין מקווה שבאופן זמני, זותומרת החיידק עדיין מקנן לו אי שם. בחינה של כלי הרכב האפשריים הבהירה לי שפרייבט רגיל לא מדבר אלי כלל במיוחד שהרשיון שלי כבר היה כבד בנקודות ועל תנאים למיניהם. החלטתי ללכת על סופה סגורה, ארוכה ולנצל את הגלות מהדו"גים כדי להכניס את משפחתי לשטח. ואכן, כמו שאמרו קודמי, מבחינתי לנהוג בסופה לעומת אופנוע זה כמו לעבור מגמל למרצדס. מצאתי סופה במצב סביר, עם מזגן והתחלתי בישור קו שנמשך לנצח, אבל הדבר שמפתיע אותי עד היום מחדש הוא ההנאה הנמשכת שאני מפיק מהרכב הזה מעבר לנהיגה גרידא. דבר, שבאופנועים האחרונים שלי, הלך לאיבוד כי הם נהפכו, עם השנים והעליה בתקציב, לכלים אמינים וסגורים שקשה לגעת בהם לשפר או לשנות. פעם היינו ישר מחליפים אגזוז, בלמים ובולמים, מגדילים צמיג אחורי וכן הלאה. היום כל נגיעה באופנוע מודרני רק פוגעת בביצועים. הסופה מבחינתי היא פרויקט אינסופי של שינויים ושיפורים שרובם נמצאים בתחום הפנטסיה אבל זה לא משנה. אני אף פעם לא משתעמם מהרכב הזה, קשוב לכל שינוי בצלילים שהוא מפיק ולוקח בחשבון שתמיד יש אפשרות להתקע, דבר, שקרה לי מספר פעמים בשנה הראשונה. היום, טפו טפו, הכל עובד כמו שצריך ואני מצליח להמנע מהתקעויות ע"י טיפולים מונעים ככל האפשר. אם אתה אוהב להכיר, להתעסק ולשנות את כלי הרכב שלך, הסופה היא כמו דף נקי וחלק שממתין לשגעונות שלך. ילדים מתים על כלי הרכב הזה ובטיולים אני מוצא את עצמי די מהר עם אוטו מלא בילדים של כולם, כמובן חוץ מהחנונים שבאים עם הגיימבוי שלהם.
אה, כמובן, עוד לא הצלחתי להשתלט על נזילות המים אבל החורף קצר, יש סחבות בהיכון, המאבק מתמיד והדברים משתפרים מחורף לחורף.

ארז

nissany
21-05-07, 15:11
הייתי ממליץ לך ללכת על רכב דו"ש כדוגמת גאלופר ארוך ,עבירות לא רעה בשטח (בתור התחלה) ,די נוח בכביש , טיפולים וח"ח זולים מאד .עקב היותו מרווח מאד (יחסית) אשתך לא תרצה לרדת ממנו ,מקום לקניות וסתם בלאגן ...החלפת בולמים והגבהה ע"י קפיצים ארוכים משפרת פלאים את עבירותו ונוחות הנסיעה , ולא , אין להשוותו לסופה,הילקס וכו' ...
סה"כ החבילה כגיפאי מתחיל מצויינת
ממליץ מהיכרות עם 5 רכבים כאלו של חברים ,לי יש דיסקאברי בנזין ,אבל זה כבר סיפור אחר..

amirell
21-05-07, 18:05
אז מה אומרים החברה לגבי דרישותי הביסיסיות ביחס ל:

1. יונדאי גאלופר 98-99

2. קאיה ספורטג 96-97

amirell
21-05-07, 18:07
3. לנד-דסקברי 95-98

זאביק
21-05-07, 18:48
אם שלושת אלו בתקציב שלך, הייתי הולך על היונדאי גלופר.
הכי הרבה אוטו לשקל, עם רמת אמינות סבירה ומעלה (בכל זאת, SUV קוריאני בן כמעט 10 שנים).

ליאור מ
21-05-07, 20:41
שלום

אני עוקב בשקט אחרי השירשור ומבסוט שסוף סוף ההגיון מתחיל לצוץ.
אל תשכח שהגעת לאתר ג'יפולוג. זה כאילו שתיכנס לבר אפלולי ותישאל מה דעת היושבים בו על אלכוהול וסיגריות...
הנה כמה עובדות חשובות:
יש לך משפחה עם 2 ילדים - זה מוריד מהפרק את כל הקטנים ואת כל אלה שאין להם 4 דלתות. נכון, אפשר גם אחרת, אבל למה לך? אתה רוצה שהמשפחה תצטרף אליך ותהנה יחד איתך.
זה רכב שטח ראשון- אתה עוד לא משוכנע שזה יהיה רומן לזמן ארוך. חבל להיכנס לחתונה עם רכב שמחייב השקעה כספית מסיבית בשיפורים וביישור קו. יכולת השטח הגבוהה, שהיא פקטור מאד חשוב בג'יפולוג, עדיין לא ממש רלוונטית עבורך.
אתה גר בלהבים- שזה אומר כנראה קילומטראג' יותר גדול. עדיפות לרכבים חסכוניים בדלק או דיזל.

אז מה היה לנו:
הייתי הולך על ג'יפ דיזל, יפני או קוריאני. מחפש רכב חדש ככל האפשר שנכנס בתקציב.
למשל-
טרופר שנת 99 דיזל ידני. רכב חזק, מרווח מאד, נעים בכביש ובשטח. בשנה זו עדיין ללא בעיות המנוע, בהחלט עדין לטיפולים ודי יקר לאחזקה, אבל חבילה טובה ונוחה מאד.
גאלופר ארוך- זול, מכוער אבל יעיל מאד ונותן תמורה מעולה לכסף.
מוסו- מכוער, כמעט לא סחיר, מצד שני נוח מאד, אמין וזול מאד. ניתן לשיפור בקלות.

פחות מומלץ-
דיסקברי: נוח מאד וזול אבל פחות מתאים כרב שטח ראשון. מחייב הרבה התעסקות בתחזוקה.
פוראנר- רכב בנזין מעולה, מכרתי כזה החודש ונשארתי מאוהב בו. (החלפתי לדיסקברי 2001). אבל מתיישן, וכאמור בנזין בלבד.
טנדרים- פחות נוחים. אם בכלל- אז רק מגנום, שיש לו נוחות סבירה ונעילה אחורית חשמלית שהיא יתרון לנהג שטח מתחיל.

תסתכל כאן ותגיד מה דעתך:
http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?AreaID=&ModelID=&SubModelID=&FromYear=&UntilYear=&Auto=&EngineTypeID=&fromPrice=&untilPrice=50000&&Order=price&Desc=DESC

grand
21-05-07, 22:35
בוא אני אסבך אותך עוד יותר.
עזוב אותך מסופות, דיסקברי או גלופרים.
יש בחור כאן בפורום בשם צביקה, יש לו JEEP למכירה, צ'רוקי דיזל ידני במצב מעולה, רכב טוב שאין לך מה להשקיע בו כלום, מוכן כמעט לכל מסלול ואתגר בארץ, ויהיה אפשר לגדול איתו מבחינת שיפורים בעתיד.

amirell
21-05-07, 23:25
ליאור מ,
תודה על התשובה המושקעת והמנומקת.

אבל.......

לא הבנתי שני דברים:

1

אתה גר בלהבים- שזה אומר כנראה קילומטראג' יותר גדול. עדיפות לרכבים חסכוניים בדלק או דיזל.

למה מגורי בלהבים מגדיר קילומטראג' גדול?

2

הייתי הולך על ג'יפ דיזל, יפני או קוריאני. מחפש רכב חדש ככל האפשר שנכנס בתקציב.
למשל-
טרופר שנת 99 דיזל ידני.

איך טרופר שנת 99 נכנס ב- 50K שקלים?

amirell
21-05-07, 23:25
בוא אני אסבך אותך עוד יותר.
עזוב אותך מסופות, דיסקברי או גלופרים.
יש בחור כאן בפורום בשם צביקה, יש לו JEEP למכירה, צ'רוקי דיזל ידני במצב מעולה, רכב טוב שאין לך מה להשקיע בו כלום, מוכן כמעט לכל מסלול ואתגר בארץ, ויהיה אפשר לגדול איתו מבחינת שיפורים בעתיד.

היכן פרסום המכירה?

Dalga
22-05-07, 00:32
אני רואה את הספורטאז' כאופציה מצויינת, נכון יש טובים יותר אבל...
ביטוח וחלקים זולים בהרבה ממרבית הג'יפים
אופציית השיפורים הולכת וגדלה...
הרכב עם 5 דלתות, ולאחר שנה וחצי, אני חושב שהרכב עונה על הצרכים המשפחתיים שלך, נוחות ביומיום, גדול מספיק לילדים מאחור, עבירות טובה מאד, בגאז' גדול מאד (יחסית לקצרים)
לגבי הדלק , יש לנו שני ספורטאז'ים משופרים (הגבהות,צמיגים,בולמים) הצריכה אצלנו עומדת על 1:8
ממוצע. כך שאם תשווה את זה למנועי בנזין אחרים בג'יפים זה לא נתון גרוע.

בהצלחה
גל

ליאור מ
22-05-07, 08:13
שלום,

אם הקילומטראג' לא גדול- אז אופציית הבנזין כן רלוונטית.
המליצו על קאיה ספוטאג'- המלצה טובה. רכב פשוט ודי אמין, מתאים ל- 4 נפשות. בדרך כלל זללן בדלק. רכב דומה הוא הויטרה/ גרנד ויטרה.
אם אתה יכול להרשות לעצמך- ג'יפ צ'ירוקי/ גרנד צ'ירוקי. רכבים מדהימים, כבר לא חדשים במחיר הזה, צריכת דלק גבוהה אבל החיוך יהיה שווה המון.

לגבי הטרופר- תבדוק בעצמך. ההיצע עצום (זה היה רכב השטח הנמכר ביותר במשך כמה שנים), יחד עם תדמית אמינות מפוקפקת, הורידו את המחירים.
אגב, לא כתבת אם אתה רוצה ויודע לטפל לבד ברכב. זה פקטור- אם כן, אז יש יתרון לרכבים "מברזל" שפשוטים לאחזקה.
אגב, אני מתכוון להגיע ללהבים בשבת, לאירוע לזכר חבר טוב
http://www.5club.org.il/events/event_details.asp?event_code=107
תוכל להרים טלפון 050-6519041

amirell
29-05-07, 12:15
ע"מ שאוכל להשוות עלויות, אשמח אם אוכל לקבל נתונים של מחירי:

1. אגרת רישוי.
2. ביטוח חובה.
3. ביטוח מקיף (מחיר המקיף הוא בהתאם למספר פרמטרים אך כך אקבל סדר גודל).

הנ"ל עבור קאיה ספורטאז' 97/ יונדאי גאלופר 97-98.

תודה מראש...

barak4*4
29-05-07, 14:31
קח נקודה חשובה למחשבה:

אם אתה גר בלהבים, אני בספק אם סופה או היילקס יחזיקו אצלך יותר מדקות ספורות.
שני הרכבים מככבים במקומות אחד ושתיים ברשימת המבוקשים של הבדואים.
בנוסף, אני משער שיהיה לך מאוד קשה למצוא חברת ביטוח שתסכים לבטח אותך כנגד גניבה.
במידה ויסכימו לכסות אותך כנגד גניבה, אני מניח שהמחיר יהיה אסטרונומי.

כן ישראל מדינה משוגעת, פעם היו קונים רכב לפי היכולת העתידית למכור אותו, היום מחפשים לקנות רכב שלא מופיע ב "מצעד 10 המבוקשים" של הבדואים.

מי שרוצה להאשים אותי בגזענות, שיקרא כמה סטטיסטיקות של חברות הביטוח והמשטרע.

amirell
29-05-07, 17:13
קח נקודה חשובה למחשבה:

אם אתה גר בלהבים, אני בספק אם סופה או היילקס יחזיקו אצלך יותר מדקות ספורות.
שני הרכבים מככבים במקומות אחד ושתיים ברשימת המבוקשים של הבדואים.
בנוסף, אני משער שיהיה לך מאוד קשה למצוא חברת ביטוח שתסכים לבטח אותך כנגד גניבה.
במידה ויסכימו לכסות אותך כנגד גניבה, אני מניח שהמחיר יהיה אסטרונומי.

כן ישראל מדינה משוגעת, פעם היו קונים רכב לפי היכולת העתידית למכור אותו, היום מחפשים לקנות רכב שלא מופיע ב "מצעד 10 המבוקשים" של הבדואים.

מי שרוצה להאשים אותי בגזענות, שיקרא כמה סטטיסטיקות של חברות הביטוח והמשטרע.

ברק, בהחלט חלק משיקולי הן עלויות האחזקה הכוללות בין היתר את הדברים שתארת.
שים לב שהבחירה הצטמצמה (כרגע ... :) ) לספורטאז' או גאלופר (או אולי פור ראנר ??? :confused: ) ולא לרכבים כדוגמאת סופה או היילס.

אשמח לתשובה לשאלתי האחרונה:

ע"מ שאוכל להשוות עלויות, אשמח אם אוכל לקבל נתונים של מחירי:

1. אגרת רישוי.
2. ביטוח חובה.
3. ביטוח מקיף (מחיר המקיף הוא בהתאם למספר פרמטרים אך כך אקבל סדר גודל).

הנ"ל עבור קאיה ספורטאז' 97/ יונדאי גאלופר 97-98.

תודה מראש...

גיא
30-05-07, 23:38
אתה לא ממש רוצה פוראנר.

ביטוח נורא תלוי בהיסטוריה שלך ובמי נוהג וב ... אני משלם על ההילקס 4300 כולל הכל שני נהגים מעל 35 ללא עבר פראי ... חבר משלם על טראנו 96 עם נהגת מאוד צעירה בת 18 או משהו כזה משהו באזור ה 12 אלף ....

לגבי טסט, שבוע שעבר עשיתי, 2010 ש"ח באינטרנט.
המבחן עצמו עלה150 כולל אישור עשן.
החובה זה אם אני לא טועה משהו כמו 1950 ש"ח.

המחירים הללו מתיחסים להיילקס 97, אני משער שזה דומה בלמשל גאלופר 99 ארוך דיזל ...

הקאיה תהיה יותר זולה בכל פרמטר למעט דלק. צרכנית בנזין לא קטנה ועדיין ההנחות של הסולר בגובה 2 שקלים או 2.2 מאוד
נפוצות ואילו לבנזול יש הנחות של 25 או 35 אג' מקסימום. מכונית כמו ספורטאג' תאכל משהו כמו ליטר בנזין לכל 6 ק"מ והגאלופר יאכל משהו כמו ליטר סולר לכל 9 ק"מ.

משהו אישי, אני מאוד אוהב את ה"כבדות" של מנוע דיזל. את התחושה של אוטו גבוה, את הגודל / אורך / גובה / נוכחות על הכביש ( וכן אני כבר שבוע מסתובב כל היום עם סילבראדו וחוטף דיכאון מהאנמיות של ההיילקס וקלסטרופוביה מהצפיפת בו ) ולכן הייתי בוחר בגאלופר. אבל אני ממליץ לך בכל תוקף לקחת את האשה לסיבוב על כל אחת מהאפשרויות על מנת לראות אם זה מתאים לתחת. כי האוטו הכי טוב בעולם לא שווה כלום אם אתה שונא כל מטר שאתה נוסע בו או יותר חמור מזה, אם האשה שונאת כל מטר בו.

didiya
05-06-07, 19:23
היי,אני יש לי מזדה 2001,אחלה אוטו בעולם,נוח ויש הרבה מקום,ושלא יספרו לך סיפורים רכב לא טוב,רכב עם עבירות טובה מאוד בשנתונים האלה ומעלה ולא מתחת,מזדה רכב מהיר מאוד בכביש ויש לו כוח רב,אז שוב שלא יספרו לך סיפורים על מזדה רכב אמין ומצויין.

raanan
06-06-07, 16:41
בסוף כשההגיון יגבר על השגעון ...., ויטארה ארוכה תתאים כמו כפפה ....

זוכרים , בחור חדש בתחום השטח, רוצה קצת נוחות, לא מעוניין לטחון סלעים סתם לטייל עם המשפחה בחיק הטבע.
לא לשכוח שאחזקת ויטארה היא כמעט אחזקת רכב משפחתי יפני ממוצע.
אופצוית שיפור (זמינות ומחיר) שיכולות להביא אותה לטייל "בכבוד" לצד היפנים הגדולים.

בהצלחה
רענן

גיא
06-06-07, 17:10
מזדה אחלה אוטו שבעולם
אבל רכב שטח לא משהו בכלל ...
נתחיל במשולשים שעשויים מנייר כתיבה ונקנח בזויות גישה של שולחן כתיבה ....

~~~~~~~~~~~~~

ויטרה ישנה זה היה אוטו נהדר אבל כיום זה אוטו מזדקן וכדאי לבדוק
שוב איך הוא מזדקן. לי לא היה כזה אף פעם. לא יודע.

-->