PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמנים בצבא

WildLove
20-05-07, 15:46
עד כמה שאני ידוע באזרחות יש 2 סוגי שמן מינרלי (20/50 15/50) ושתי סוגי שמן חצי סינטטי וסינטטי (10/40 5/40) ועוד כמה שמנים שהצמיגות שלהם לא משתנה (BM-40,50 וכו')
כשהגעתי לצבא שמתי לב שעל כל רכב יש ציור גדול שקשה לפספס איזה סוג שמן מנוע צריך למלות לו, אבל המספרים חסרי הגיון, אני לא זוכר אותם בדיוק אבל אני בטוח שיש פה מישהו שיודע על מה אני מדבר
למשל לריאו השמן מנוע הוא 70 על מספר נמוך (לא זוכר בדיוק), ולהילקס גם יש איזשהו מספר בסגנון שלא מסתדר לי,
האם זה הצמיגות האמיתית של השמנים? או סתם קוד זיהוי לסוג שמן? או מה?
אם זו הצמיגות של השמן - למה להשתמש בשמן בצמיגות כזו והאם זה יותר או פחות בריא למנוע?

איציק - 4X6ZH
20-05-07, 15:57
תעשה לעצמך טובה ותתעלם מכל השמנים שיש בצהל .
מה שטוב להם בפרוש לא טוב לך .
ומה שאתה חושב שזה אותו דבר עוד יגרום לך נזק .
כללית אתה יכול למצוא שמנים זהים לחלוטין שבכל מערכת הם מקבלים שם ומספר אחר .
למה ....:roll:
איציק

WildLove
20-05-07, 16:18
לשניה לא חשבתי להכניס שמן שרשום עליו "צ" למנוע שלי..
פשוט מסקרן אותי לדעת מה זה השמנים האלו.
אז זה בסה"כ אותו שמן, בעל אותה צמיגות רק בשם אחר?

איציק - 4X6ZH
20-05-07, 16:24
יש כאן כאלה שיכולים לתת תשובות ממקור ראשון .
התשובות שלי ;) .?
בגדול שמן מנוע של הילקס צבאי יהיה טוב להילקס אזרחי .
חוץ מיוצאים מהכלל ....:confused:

איציק

חימושניק
20-05-07, 16:47
מזה מספר שנים השמן שממלאים במנועי בעירה פנימית "סטנדרטיים" (כלומר מנועי בנזין/דיזל בכל גודל ונפח מקנגו ועד ריאו וכו'...) בצבא הוא 2640. 2640 באזרחית זה שמן חצי-סינטטי בצמיגות של 15W/40. ברכבים ישנים יותר יש מספרים אחרים של שמנים, שכבר לא קיימים בצבא (כגון 2740 לשמן מנוע המיועד ל-נ.נ. והוא שווה ערך, כמדומני, ל 20W/50).

מקווה שזה עונה על שאלתך.

נמרוד
20-05-07, 21:32
"2740 עושה תצ'יפס הכי טעים".

בזמני היו שני שמנים - 2740 למנועי דיזל גדולים (טנקים, נגמש"ים) 2830 למנועי בנזין מכל הסוגים (לג'יפים).

configurator
20-05-07, 21:48
כמובן שיש גם 1250 למטוסים ומסוקים, ו 5400 ההידראולי היקר. המספר הוא "מוצר צה"ל" והוא ניתן (ברמת העיקרון) בצורה סדרתית למחצה לכל סוג חומר שמיוצר בצה"ל או מיובא על ידיו. אין קשר לצמיגות או שום דבר כזה.

tzagi
21-05-07, 07:24
לדעתי השימוש במיספרים האלה נעשה לבלבל את האויב(כי אין סיבה הגיונית אחרת)
במקרה שהרכב נתפס ע"י האויב(שלל), הם יבזבזו ימים בלחפש את השמן הנכון(שלא קיים)
ובנתיים אי אפשר לנסוע ברכב כי צריך להחליף שמן לפי הקילומטרז

גאון מי שהמציא את השיטה.....גאון,
אל תזלזל בצהל, הם יודעים בדיוק מה הם עושים.

נמרוד
21-05-07, 08:38
יש שיטה במספרים הצבאיים, פעם ידעתי אותה. יאללה, אנשי חיל חימוש, תכתבו כאן מה השיטה פעם אחת ולתמיד למען גוגל.

איציק - 4X6ZH
21-05-07, 09:00
מה אתה רוצה מצהל .
זה שאין הגיון צבאי את זה אנחנו מרגישים יום יום .
אבל איפה ההגיון האזרחי . :-x
אתה יכול להסביר איך מקטלגים \ ממספרים שמן אזרחי .
כל יצרן והשם שלו והמחליף שלו והחבר שלו ובסוף מק"ט חדש שמחליף את כולם ומתחילים מחדש :-D :-D :-D
איציק

חימושניק
21-05-07, 19:17
יש שיטה במספרים הצבאיים, פעם ידעתי אותה. יאללה, אנשי חיל חימוש, תכתבו כאן מה השיטה פעם אחת ולתמיד למען גוגל.

גם אני פעם (לא כל כך מזמן) ידעתי לפענח את "קוד השמנים" הצהל"י, אבל זה אחד הדברים הראשונים ששכחתי אחרי שהתאזרחתי...

אגב, ה"קוד" לא הומצא ע"י חיל חימוש, אלא ע"י חיל התחזוקה, ליתר דיוק ע"י מדור דלק.

מי שעדיין בצבא יכול לפנות לבסיס דלק ושם כבר יפנו אותו למישהו שיכול לספק דפי מידע על השמנים הצה"ליים השונים.

-->