PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה בין טרופר בנזין שנת 94 לסופה קצרה בנזין מאותן שנים בערך, ייעוץ

Erez.
20-05-07, 22:07
ערב טוב,

(כשאני אומר סופה אני מתכוון גם לCJ8)
ההתלבטות היא בין סופה קצרה בנזין עד 35K, רצוי סגורה (אבל לא על זה תיפול העסקה) לבין טרופר בנזין שנת 94-95 עד 40K.

הבעייה היא כזאת: הרכב מן הסתם נועד לשטח, אבל ישמש אותי גם ביום יום לנסיעה קצרה לעבודה (עשר דקות - רבע שעה),
המטרה היא רכב חזק (ובגלל זה בנזין), טיפולים שגרתיים מבוצעים בבית.
מהי צריכת הדלק בשני הרכבים הנ"ל? (בהמשך תבינו למה אני שואל את השאלה המוזרה הזאת)
מודע לעובדה שאחד אוטומטי ואחד ידני, מודע להספקים (הדיי דומים, 174-180).
לא מודע למשקלים של כל אחד מהרכבים.
במידה ויהיה טרופר - הנסועה השנתית תהיה כ25K, במידה וסופה - מן הסתם פחות (סביר באיזור ה20K).
ברור לי שאיכות החיים תהיה עדיפה בטרופר, אבל איכות החיים בשטח תהיה נחותה.
מה לגבי עלויות נלוות, רישוי, תיקונים וכדומה? בהנחה שבמקרה של הסופה הרבה יעשה לבד (מקווה)
בקיצור, הבעייה העיקרית היא שהרכב אינו משני, ואני אמור לחיות איתו ביום יום בעיקר נסיעות קצרות.
האם מישהו פה חי עם סופה בתור רכב עיקרי?
(אני מעוניין בצריכת דלק עם נהג נמרץ קלות ולא נסיונות שבירת שיא בחסכון)
כמובן שאני לא שואל על איכות הרכבה וחומרים, אחרת לא הייתי מעלה לדיון את שני הרכבים הנ"ל.

תודה.

Erez.
20-05-07, 22:08
לא התכוונתי שיהיה שם סמיילי זה היה אמור להיות CJ שמונה.

asafk
20-05-07, 22:19
חייתי לא מעט זמן עם סופה בתור רכב יומיומי - בעיקר לעבודה וחזרה חוץ מהרבה טיולים. אין טענות, בסה"כ. כמובן, חייבים להשקיע (זמן וגם כסף) בשיפור איכות החיים, וההשקעה משתלמת כבר מהנסיעה הראשונה. לא, זו לא אותה איכות חיים של איסוזו. אבל גם בשטח אין מה להשוות- זה פשוט עולם אחר. אגב, בתחזוקה עצמית, הרבה יותר יקר להחזיק כל SUV יפני מזדקן מאשר סופה. גם בדלל זמינות החלפים המשומשים, ולא פחות חשוב- בגלל מיעוט המערכות ה"מיותרות" - כל אותן מערכות בזכותן הSUV היפני לעולם יהיה מכונית כביש מוצלחת ומפנקת יותר- הן אלו שלא מזדקנות יפה.

אסף.

Erez.
20-05-07, 22:22
צריכת דלק?

ואגב, בהקשר לסיבה השניה שלי בפורום הנ"ל, כמה משקל מותר לגרור לכל אחד מהרכבים הנ"ל, טרופר ארוך וסופה קצרה.

זאביק
21-05-07, 09:40
3 שנים הסופה שלי הייתה הרכב היחיד - 25K בשנה.
תבנה על צריכת דלק של 1:6, זה ריאלי (מקסימום תופתע לטובה בבין עירוני בדרך לטיולים)

Erez.
21-05-07, 15:17
יש סופות סגורות עם מזגן או שאין דבר כזה כלל? זה ישפר את הסיכויים לטובת הסופה.

נמרוד
21-05-07, 15:19
בוודאי שיש.

Erez.
21-05-07, 21:27
תודה בינתיים לכולכם, שאר הפרטים בשאלה המקורית יתקבלו בברכה כמובן.

jonesy
21-05-07, 23:30
לחבר יש טרופר בנזין 94, צריכת דלק של 1:4.5 בממוצע. גם הוא, כמוך, אוהב ללחוץ...

המזגן המקורי בסופה הוא בדיחה. מדחס ענק עם יחידה פנימית מגוחכת. אם אתה רוצה סופה ממוזגת תצטרך להחליף את היחידה הפנימית (או לקנות ממישהו שכבר החליף).
אני התקנתי יחידה פנימית חזקה יותר (שעתיים עבודה) וגם בשיא הקיץ, בנסיעה איטית במדבר, אשתי יושבת באוטו עם שמיכה...

Erez.
22-05-07, 08:46
1:4.5?

אתה בטוח במספר הזה?
לא שאני מצמיד את הדוושה לרדיאטור כל היום, אבל אני לא "מעקב תנועה סדרתי", ו1:4.5 נשמע לי מוגזם לחלוטין בשביל מנוע 3.2 עם 170+ כ"ס.

נמרוד
22-05-07, 08:52
בפעם המליון - חוקי הפיזיקה קובעים את צריכת הדלק לא לפי נפח המנוע ומה שכתוב בפרוספקט, אלא כמעט בלעדית לפי משקל הרכב וצורתו האוירודינמית. הטרופר שוקל בערך 2 טון, וצריכת הדלק של כל רכבי השטח, מונעי הבנזין, האוטומטיים, ששוקלים בערך 2 טון, דומה - איפשהו בסביבות 5 ק"מ לליטר. הפרשים של 20% ויותר הם הגיוניים ביותר כי צריכת הדלק תלויה בכל כך הרבה גורמים... אין ערך למעשה לשאלה בפורומים - כי תמיד מקבלים תשובות שמפוזרות בטווח של 20%. שמעת עכשיו ממישהו שמדבר מהגבול התחתון אז נבהלת, באותה מידה יבוא מישהו שיספר לך שהוא עושה 1:6 על אותו רכב בדיוק - והוא אכן עושה - אז תצהל?

Erez.
22-05-07, 09:49
רציתי לערוך את ההודעה שלי ולהוסיף גם נתון משקל אבל אין כפתור עריכה, וידעתי שיערפו לי את הראש על העובדה שלא רשמתי משקל בהקשר של צריכת דלק, וזה ברור.
בכל אופן, לא אני לא אצהל גם אם הוא יעשה 1:10, אני צריך את זה לצורך חישובי הערכות עלות גסות, בגלל זה רציתי מספר דעות ולא דיעה אחת, סביר להניח שאני אהיה באמצע.

נמרוד
22-05-07, 09:58
עבור כל ג'יפ בנזין, גם סופה, גם טרופר, גם פאג'רו וגם דיסקברי, תעשה את החישובים הכלכליים שלך לפי 5 ק"מ לליטר. עבור גרסאות הדיזל - תעשה את החישובים לפי 8 ק"מ לליטר סולר (רוב מה שקיים בשוק, בוודאי הבנזינים, אוטומטיים, למעט הסופה שבה הרוב ידניות) עדיף שתהיה מופתע לטובה במציאות, וזה יקרה אם אתה נהג רגוע ואם רוב הנסיעות שלך בין-עירוניות. אבל בשביל הערכה תקציבית - חד משמעית, המספר הוא 5 בנזין, 8 סולר, לא משנה איזה מבין רכב השטח ממשפחת ה2 טון אתה לוקח.

ההבדלים בין סופה לטרופר הם לא בצריכת דלק.

yogibear
22-05-07, 09:58
כמי שנוסע ביומיום ב 8 ארוך, אני יכול להעיד על צריכת דלק של 1:6 .אופי הנסיעה שלי (על ג'יפ) מוגדר כגריאטרי בעליל = נינוח תמיד. במקרים בהם נדרשת אגרסיביות ואסרטיביות תנועתית הצריכה עולה ל 1:4 ועננת עשן אופפת את הסובבים.המזגן מספיק ליושבים מקדימה.
תיקונים - לא שהיו רבים. המערכות לא מתוחכמות, אין מחשב ניהול וכו' (בין השאר אלו היו שיקולי הקנייה).
תחזוקה : מקפיד מאוד על החלפת שמנים\פילטרים וכו' בכל המכלולים. חלפים אינם יקרים וזמינים גם בפירוקיות. מחלה אופיינית : חלודה.
עד כה לא היתה בעייה מהותית.
ביטוח - זול יחסית, חובה + ג' בלבד. ה CJ (אולי :shock: ) "גניב" פחות מהסופה והטרופר.
נוחיות: נו ... ה CJ קצת פחות עדין וקצת יותר מטלטל מהטרופר. כך המצב ב CJ האישי שלי, אני מניח שניתן לשפר במידת מה את המצב ע"י טיפול במתלים ובכסאות.

-->