PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ג'יפ בצבע שחור- אסון תרמי?

yoav
21-05-07, 20:55
אהלן
לא שהיינו בוחרי כזה אם היינו מזמינים חדש מהיבואן... אבל במקרה של משומשים:
האם קניית ג'יפ בצבע שחור עשויה להתגלות כסיוט לטיולי קיץ ?( בהשוואה לצבעים הבהירים)- או שמא מדובר בהבדלים זניחים (לא - אנחנו לא נוסעים בשטח עם מזגן...) וסתם באגדות שנכרכו סביב הצבע ה"ערסי"?
:shock:

asafk
21-05-07, 21:41
בדיקה עם מדחום, בלי שטויות וסיפורים, גילתה שרכב שחור (או כהה מאוד באופן כללי) חם יותר מרכב לבד או כסוף במעלות בודדות, גם אחרי חניה ממושכת בשמש. וחוץ מזה, בשביל זה אלוהים המציא מזגן. בלנדרוברים, בהם אין מזגן "מהמפעל", כל הצבעים הכהים לוו בגג לבן. (מצד שני, הסיפורים מספרים שזה לא בגלל החום, אלא בגלל שמדובר בהרכבה ידנית, והגג מורכב אחרי הצביעה.)

אסף.

שעיה כליף
21-05-07, 21:49
יואב
את הג'יפ שלי אתה מכיר - הוא כחול כהה
את הקודם שלי הכרת - הוא היה לבן

ממממממ לגעת בכחול (בחוץ) ביום שמש זה לקבל כוויה !!!

נכון מדובר בהבדל של מעלות בודדות בתוך הרכב, אבל המעלות האלה
בקיץ שלנו עושות הבדל.
לבן ידידי.

אלון_ק
21-05-07, 21:49
לא היה מזיז לי את קצה הביצה. מקסימום אם זה כל כך מפריע (ואין לי מושג כמה זה מפריע) אפשר לצבוע את הרכב מחדש. זה יהיה הרבה יותר זול מלקנות רכב עם בעיות מכאניות...

חוץ מזה, ערסים זה עם מגעיל עם טעם מצויין במכוניות. אם לא היית מקשר אוטומטית את הערסיות לצבע, היית מודה ששחור זה פשוט יפה לרכב (כן, גם עם להבות).

חוקר
21-05-07, 21:54
תקנה כבר :x
צבע עליי :mrgreen:

jonesy
21-05-07, 23:10
בדיקה עם מדחום, בלי שטויות וסיפורים, גילתה שרכב שחור (או כהה מאוד באופן כללי) חם יותר מרכב לבד או כסוף במעלות בודדות, גם אחרי חניה ממושכת בשמש.

אסף.

בבדיקה דומה שעשיתי (אל תשרל למה...) ההבדל בין רכב שחור ללבן היה...מעלה 1 !

ההבדל המהותי היה שהשחור מתחמם יותר מהר.

yoav
21-05-07, 23:28
לא היה מזיז לי את קצה הביצה. מקסימום אם זה כל כך מפריע (ואין לי מושג כמה זה מפריע) אפשר לצבוע את הרכב מחדש. זה יהיה הרבה יותר זול מלקנות רכב עם בעיות מכאניות...

חוץ מזה, ערסים זה עם מגעיל עם טעם מצויין במכוניות. אם לא היית מקשר אוטומטית את הערסיות לצבע, היית מודה ששחור זה פשוט יפה לרכב (כן, גם עם להבות).

האמן לי שלא בעיית המראה הערסי מטרידה אותנו אלא באמת השאלה אם ג'יפים שחורים הופכים את הנסיעה בשטח (עם חלונות פתוחים ובלי מזגן) לבעיתית ביום קיץ חם. אני מבין מהתגובות פה שיש דעות לכאן ולכאן.
ב.מ.פ:roll:

זאביק
22-05-07, 09:13
שיש דעות לכאן ולכאן.

הדעות די דומות.
ברור שיש הפרש, וברור שזה עניין של כמה מעלות בודדות כהפרש בין צבע כהה לצבע בהיר, כשהרכב חונה סגור. עם חלונות פתוחים, ההפרש קטן.
השאלה עד כמה זה קריטי, וזה סובייקטיבי

בניסוי שמגזין אוטו ערכו לפני כמה שנים, לא זוכר באיזה פרייבט, ההפרש בתוך הרכב היה 4 מעלות,
49 מול 53 - זה משמעותי ?

asafa
22-05-07, 15:21
יש לנו בבית רכב שחור והחום לא כ"כ נורא, אבל, מצד שני מדובר בפרייבט והמזגן עובד קבוע.
לפני שקניתי את הרכב התעניינתי בג'ימני שחור חדש מהחברה, אך לבסוף קניתי משומש בצבע שמפניה (זה מה שמצאתי).
אחרי כמעט שנה של טיולים אני שמח שלא קניתי רכב שחור, כי בניגוד לרכב כביש, הג'ימני נוסע הרבה בשטח ונישרט מהשיחים, בצבע בהיר כמעט ולא מבחינים בשריטות, אבל בצבע שחור רואים כל שריטה קטנה, סתם מעצבן ברכב חדש.

OFF-RoaD
22-05-07, 17:00
עזוב יואב, עד שהתלבטת אם כן או לא הרכב כבר החליף 4 ידיים.

לשאלתך: החום הפנימי לא כל כך משנה. גם בניסוי שערכו בטופ גיר לא היה הבדל משמעותי. העניין הוא שהפח החיצוני יהיה ל-ו-ה-ט. לא תוכל לגעת באוטו. וזה ידידי, לא נעים בכלל.

אלון_ק
22-05-07, 17:09
יא מסטולים, עולה כולה 3K לצבוע רכב. לתקן סרן עולה יותר, לתקן גיר עולה יותר, לתקן טרנספר עולה יותר, לתקן מנוע עולה הרבה יותר ובטח שלתקן גם וגם וגם עולה הרבה יותר.

מצאתם רכב תקין מכאנית? לכו עליו! יהיה יותר זול לקנות אותו ולצבוע שלוש פעמים מאשר לקנות רכב עם בעיה מכאנית.

דרור ברלי
22-05-07, 18:37
צבע כהה פשוט יותר יפה לכל מכונית.
ההבדל בחום בתוך הרכב? זניח. יש מזגן.

חיצונית, רכב שחור לוהט בקיץ? מצוין. ככה לא יישענו עליו ילדים משועממים...

הבעיה היחידה של רכב שחור בעיני - אם אתה לא רוחץ אותו פעמיים ביום, הוא תמיד נראה מלוכלך.

אישית - לא סובל מכוניות לבנות ובמיוחד לא כסופות. צבע כסוף מתקשר לי מיידית עם עדר של משפחתומטיות ליסינג, מכוניות מגעילות של ציי רכב. כאלה שהולכות לאיבוד בכל חניון, וצריך לעבור אחת אחת וללחוץ על השלט, עד שזו שלך תואיל לצפצף אליך בחזרה כדי שתמצא אותה...

אם אתה יכול לרכוש חדש או לבחור בין מכוניות תקינות בצבעים שונים? רק לא לבן, רק לא כסוף. שיהיה צבע עם אופי.
אבל ברכב משומש מה זה כבר משנה? מה שחשוב המצב המכני.

asafk
23-05-07, 12:48
תקנה את השחור, תצבע את הגג לבן. הכי יפה.

אסף.

yoav
23-05-07, 17:17
תקנה את השחור, תצבע את הגג לבן. הכי יפה.

אסף.

הרכב 2006, נראה חדש, לא נתחיל להתעסק עם צביעה...:shock:

yossivarman
23-05-07, 19:19
אולי תעשה לו פסים לבנים בצדדים :-)

yoav
23-05-07, 19:44
אולי תעשה לו פסים לבנים בצדדים :-)

גדול!:razz:

גרסת הנגטיב לסמוראי שאיננו עוד..

http://pic.hevre.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_117EB33961DE49528D5B8CFEA486C929.JP G

אולי גם נצבע את שמחה על הדרך, בגרסת נגטיב..

http://pic.hevre.co.il/Files/970914C21BD445008EFB163A492E88D4/norm_0270525429FB4A5DB0C0750657C1D721.JP G

-->