PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לאלטרנטור

יונתןמצפה
22-05-07, 16:31
חג שמח לכוווולם!!
כנראה שהלך אלטרנטור.
החלפתי היום את כל צנרת מערכת הקירור וניקיתי רדיאוטור.
בעת מילוי מחדש של נוזל קירור הוא השפריץ מעט (כנראה גם על האלטרנטור...) . לאחר העבודה ניקיתי את כל החיבורים עם צינור גינה.
לצערי מייד כשניגשתי לסיבוב מבחן זיהיתי את נורת הטעינה כמו גם ברקסים והנדברקס דולקות! :-x
הופיע גם רעש מתחתי קל מאיזור האלטרנטור.
נבדקה טעינה: אין!!! 11.8 V בכל סל"ד.
כשהמנוע כבוי המצבר מראה- 12.6 +- .

לאחר חיפוש בפורום גיליתי שבעיית הטעינה בסמו' מדליקה את הנורות הנ"ל.
מספר שאלות (למרות תוצאות החיפוש):
1. האם מעט מיים באלטרנטור צריכים לגרום לו למות? (אן שמה זירזו את זה...)
2. במידה ויש קשר למיים, מה ייתכן והתקלקל באלטרנטור?
3. מה הפתרון הזול (והמהיר- אני חייב את האוטו עוד ביום חמישי בצהריים...) ? האם לפרק אלטרנטור ולחפש משפצים או לחפש להחליף רדיאטור וזהו.
4. מכיוון שאני נמצא עם הרכב באיזור חיפה, היכן כדאי לבצע את הפתרון הרצוי?? (אלון???).

תודה לכל המשיבים הפוטנציאלים, חג שמח!
יונתן.

Viper
22-05-07, 18:59
כנראה שהלך אלטרנטור. לא חובה...
החלפתי היום את כל צנרת מערכת הקירור וניקיתי רדיאוטור.
בעת מילוי מחדש של נוזל קירור הוא השפריץ מעט (כנראה גם על האלטרנטור...) . לאחר העבודה ניקיתי את כל החיבורים עם צינור גינה. ולמה לא ייבשת היטב עם לחץ אויר מיד לאחר מכן?!?
לצערי מייד כשניגשתי לסיבוב מבחן זיהיתי את נורת הטעינה כמו גם ברקסים והנדברקס דולקות! :-x
הופיע גם רעש מתחתי קל מאיזור האלטרנטור. הגיוני, ככה"נ קצר כתוצאה מהמים
נבדקה טעינה: אין!!! 11.8 V בכל סל"ד.
כשהמנוע כבוי המצבר מראה- 12.6 +- .

לאחר חיפוש בפורום גיליתי שבעיית הטעינה בסמו' מדליקה את הנורות הנ"ל.
מספר שאלות (למרות תוצאות החיפוש):
1. האם מעט מיים באלטרנטור צריכים לגרום לו למות? (אן שמה זירזו את זה...) לא בטוח, אבל ייתכן
2. במידה ויש קשר למיים, מה ייתכן והתקלקל באלטרנטור?
3. מה הפתרון הזול (והמהיר- אני חייב את האוטו עוד ביום חמישי בצהריים...) ? האם לפרק אלטרנטור ולחפש משפצים או לחפש להחליף רדיאטור וזהו.
4. מכיוון שאני נמצא עם הרכב באיזור חיפה, היכן כדאי לבצע את הפתרון הרצוי?? (אלון???).

תודה לכל המשיבים הפוטנציאלים, חג שמח!
יונתן.

בקיצר, תייבש טוב טוב את כל איזור המנוע ובמיוחד חלקים שקשורים למערכת החשמל. רק אח"כ תבדוק נזקים (אם יש. תקווה שאין!) :!:

airzax3
22-05-07, 19:15
הפתרון המהיר(אם אתה באיזור המרכז) ואם הוא הלך זה "יפן-ישראל" במושב משמר השבעה
250 ש"ח למשומש+חצי שנה אחריות, הרכבה זה רבע שעה מקסימום.
תגיע עם הישן כדי שימצאו לך שם אלטרנטור זהה ועל הדרך כדאי גם להחליף רצועה.

GodsFather
22-05-07, 19:15
אם הוא היה בסוף ימיו , אולי , למרות שאצלי טפטפו מים ירוקים במשך 3 חודשים באופן ישיר עליו ורק אחרי 3 חודשים הוא מת וגם אז , שופץ עם קצת מסירי שומנים ולחץ אויר וחזר לעבוד כמו חדש - היה מלא חרא בפנים.

מה לגבי חיבורי החשמל ? אם נדלקות הנורות , אולי הכבל רופף או תלוש ולכן גם אין טעינה? הכל מחובר כראוי ?

כמה זמן יש לך אותו ?

אלטרנטור משופץ עם אחריות לשלושה חודשים עולה בין 400-500 במרכז , לא יודע כמה זה בצפון. אם יש לך יכולת לפרק אותו לבד ולנקות מבפנים ולהחליף רק חלקים בתוכו, אולי ישתלם לך יותר...

יונתןמצפה
22-05-07, 19:32
מה לגבי חיבורי החשמל ? אם נדלקות הנורות , אולי הכבל רופף או תלוש ולכן גם אין טעינה? הכל מחובר כראוי ?

כמה זמן יש לך אותו ?

...

בדקתי את חיבורי החשמל שאני מזהה- הכל נראה תקין. ניתקתי וחיברתי גם את הקונקטור של האלטרנטור. יש עליו איזה חומר שנראה כמו חומר אטימה כלשהו (מעין גריז לבן בנוסף ל O רינג.). וכלום.

ניסיתי לשלטוף את האלטרנטור עם מיים רכים ולייבש וכלום.
הרכב אצלי שנה. לא יודע כמה זמן האלטרנטור. (סמו' 96 עלים).

יש לי יכולת לפרק ולנסות לתקן אבל אני מוגבל מאד בזמן. הייתי שמח לפרק ולגשת למשפץ אלטרנטורים באיזור חיפה (כאן הרכב נמצא) מישהו מכיר/ממליץ? ואם לא אז אולי ישראל-אפן זה פתרון. - יש למישהו נסיון עם האלטרנטורים שלהם- כמה כדאי לסמוך על חלק מייבוא מפירוק??

בכל אופן, האם יש למישהו עוד רעיון לבעייה מלבד אלטרנטור תקול לפני שאני מפרק?!

שוב תודה על התגובות,
יונתן

sherifon
22-05-07, 20:28
היי יונתן ,
אני מקווה ששלומך טוב .

משפץ אלטרנטורים אתה יכול למצוא על כביש השירות לפני גשר קריית אתא ,אם אתה בא מכיוון צק פוסט אז אחרי שזר כנס לכביש השירות וחפש אותו לימינך .לא זוכר מיקום מדוייק אבל אני חושב שהוא ממקומם בסמיכות לגשר קריית אתא (על כביש השירות) - למיטב ידיעתי הוא גובה מחירים סבירים על משופץ אני מאמין שיש לו אפילו במלאי , הכי טוב לגשת ולבדוק .
מצטער לא זוכר את שמו .

בנוגע למצבו - כנראה שהיית עושה בשכל אם היית ממהר ליבש אותו מיד לאחר ההרטבה- זה בד"כ עובד עם פלאפונים אז אולי זה היה עובד עם האלטרנטור .- אני לא מאמין שהוא כ"כ רגיש - אך אולי ההרטבה שלו זירזה את שובו לבורא .

נ.ב
מה עם המזגן\בעיית ההמחוג חום?
האם נפתרה?

נ.ב.ב.ב.ב.ב
אתה כאן סופ"ש?

מקווה לטוב

GodsFather
22-05-07, 20:41
שאלה קטנה , כדי להוריד את הלחץ - בדיקת טעינה בטורים גבוהים בדקת?

האם בטור 2 ומעלה הוא מטעין (או יותר נכון לומר, לא מטעין) כמו בסרק ?

פירוק לעומת משופץ - תלוי מה מצב אותו אחד שפורק. בשיפוץ אתה יודע שזה 100 אחוז או לפחות אמור להיות ככה.

יונתןמצפה
22-05-07, 20:47
חנן-
תודה על התגובה.
אחפש אותו על הבוקר יום חמישי.
כן, זה עובד עם פלאפון אבל... האלטרנטור לא מוגן משפריצים מכיוון הגלגלים וכו'. ואכן ניסיתי לייבש- אך חוץ מלתת לעמוד אין הרבה איך...

[לגבי ההתחממות- ככל הנראה תרמוסטט (למרות שהוא יחסית חדש). אבל זה לשרשור אחר.]
[מקווה לא ליהיות כאן סופ"ש (בתקווה שביום חמישי כבר אוכל לנסוע איתו דרומה.)]
[אם אתה בעניין- מחר טיול רגלי בנחל בית העמק.]

האם משהו מכיר אלטרנטוריסטים נוספים באיזור חיפה??

יונתןמצפה
22-05-07, 20:51
שאלה קטנה , כדי להוריד את הלחץ - בדיקת טעינה בטורים גבוהים בדקת?

האם בטור 2 ומעלה הוא מטעין (או יותר נכון לומר, לא מטעין) כמו בסרק ?

פירוק לעומת משופץ - תלוי מה מצב אותו אחד שפורק. בשיפוץ אתה יודע שזה 100 אחוז או לפחות אמור להיות ככה.

חיברתי מד מתח למצבר, לא היה שינוי בכל טווח הטורים כ- 11.8 +-. (מסרק ועד טורים גבוהים מאד- לא יודע כמה, הייתי מתחת חמכסה מנוע...)
כשהמנוע כבוי המצבר מראה 12.6 +- -האם השינוי במתח בין מנוע כבוי לעובד לא מחזק את זה שזה אלטרנטור (ההגיון שלי אומר שכן...)

GodsFather
22-05-07, 20:52
אלטרנטור ללא ספק. פשוט רציתי לדעת אם הוא מת או רק גוסס...

הוא מת...

sherifon
22-05-07, 20:57
שאלת תם :
איך בדקת טעינה?
האם הקונקטור היה מחובר כשבדקת טעינה ?
אם כן ,נסה לבודד אותו ע"י ניתוק הקונקטור -ואז להתחבר במקום הקונקטור ולבדוק בטורים שונים האם הוא מתפקד כראוי , אם עשית זאת ועדיין קיבלת תוצאה קבועה של 11.6 אז כנראה שהבעיה בו .
אגב ,מה רשום עליו ?

מחר בבוקר אני בעבודה , כמו גם כרגע ,אז כנראה שלטיול הרגלי לא אוכל להצטרף אבל תודה על ההזמנה .

sherifon
22-05-07, 21:03
עוד משהוא :

לגבי אינדיקציה טוב למצבו,או לחילופין כדי להיות בטוח שהאלטרנטור מת ,אם יש רכב נוסף בבית -אולי כדאי שתבצע את הבדיקה הזו על אלטרנטור תקין וכך תוכל להיות בטוח לגבי תפקודו( מתח טעינה כפונקציה של סל"ד משתנה).

יונתןמצפה
22-05-07, 21:12
אלטרנטור ללא ספק. פשוט רציתי לדעת אם הוא מת או רק גוסס...

הוא מת...

מת? מה זה אומר- ניתן לשפץ?

חנן לגבי שאלותיך- לא מזמן בדקתי באופן זהה טעינה בסמו' והתוצאה הייתה מתח משתנה בהתאם לסל"ד.

GODSFATHER- (אמיר לא?) - האם זה אינדיקצייה לכך שהאלטרנטור היה בסוף דרכו?

לגבי בדיקה ישירות באלטרנטור:
בקונקטור יש 3 חיבורים -משהו יכול לומר מה זה מה?, בנוסף יש לו חוט נוסף בחיבור פשוט- האם זה מינוס כללי?

sherifon
22-05-07, 21:25
כנס לכאן אני חושב שזה יעזור לך:
http://www.jeepolog.com/150.html

אליהו הסמוראי
22-05-07, 22:34
יש את חברת דש, אני יודע שפעם היה להם מפעל לשיפוץ אלטרנטורים באזה"ת של אור עקיבא
http://www.dsltd.co.il/
יכולן להיות שהם עברו משם

יונתןמצפה
22-05-07, 22:49
כן. ראיתי את הכתבה.
התפניתי עכשיו לעיין בה. בהחלט ענייני ומועיל...
מחר אחרי הטיול אני אעשה את הבדיקות לאיתור הבעייה (בתקווה שהמהנדסים היפנים מודעים לכך שהם מיוחסים גם לאופן ההנדסה של סיקס... ולא ייגרם איזה נזק)
במידה ואכן אלטרנטור ולא איזה נתק שעשוי להתגלות ב"קיצורים" אני אלך למשפץ מקצועי. כמו שכתבי- אני מאד לחוץ בזמן ביום חמישי!
תודה לכולם!
אם מישהו עדיין יכול להמליץ על משפצים נוספים באיזור חיפה זה יהיה מעולה. (אני רוצה כמה אופציות מוכנות מראש במידה ועם אחת זה לא יסתדר)
לילה טוב!

GodsFather
22-05-07, 23:17
אתה מתכנן לצאת לטיול בלי טעינה ? כמה זמן אתה חושב שתחזיק ?

שלא תתקע בשטח ועוד תזיק למצבר שלך.

חבל.. לא ממליץ לך לצאת להרפתקאות עם רכב תקול - ככלל לחיים, דרך אגב...

יונתןמצפה
22-05-07, 23:25
אל דאגה...
הרכב שלי לעולם לא יוצא תקול לשטח. אני אגב מטייל המון לבד (ובעיקר בדרום כי שם אני גר) ולכן משתדל תמיד להקדים תרופות למכות (בגלל זה אגב החלפתי את כל צנרת הרדיאטור- לצערי זה הוביל לבעייה הנוכחית...)
אני פשוט צריך להגיע ביום חמישי בערב לעין גדי. אם לא אספיק לתקן בזמן אאלץ להגיע לא עם הרכב שלי ולהשאר בצפון עד שבוע הבא וכו'. (לא אלעה אתכם בפרטים מיותרים...)
אבל צודה על הדאגה!!

יונתןמצפה
22-05-07, 23:35
אני מניח שנבהלת בגלל זה:

מחר אחרי הטיול אני אעשה את הבדיקות לאיתור הבעייה...

אז כדי להדגיש:

[אם אתה בעניין- מחר טיול רגלי בנחל בית העמק.]

[/U][/B]

וגם:

מחר בבוקר אני בעבודה , כמו גם כרגע ,אז כנראה שלטיול הרגלי לא אוכל להצטרף אבל תודה על ההזמנה .

אבל שוב- תודה על הדאגה! ;-)

יונתןמצפה
23-05-07, 17:18
דחוף דחוף!!!
לכל מומחי החשמל:
ע"מ לשלול סופית נתק כלשהו בדרך לאלטר' ביצעתי את הבדיקות הבאות:
1. מתח בחוט המתח הראשי באלטר' (זה שיוצא עם בורג) - יש. 12.6V.
2. מתח בחוטי הכניסה לאלטר' דרך הקונקטור: ללא סוויץ- אין. עם סוויץ פתוח- באחד כ- 11.7V ובשני וולטים בודדים. (אני מניח שזה עם ה- 11.7V הוא ספק המתח לרוטור. אני מבין נכון?)
3. עם מנוע עובד: הכל פחות הו יותר זהה. יש ירידה בוולטג' בשני החוטים עם המתח הגבוה.

אם אני מבין נכון- הכל תקין כאשר המנוע מכובה. במידה והאלטר' היה תקין- שני החוטים הנ"ל היו צריכים להראות מעל 13V נכון?

אני שניה לפני פירוק האלטרנטור- זקוק דחוף לאימות הדיאגנוזה שלי...

תודה מראש על התגובות הזריזות...

יונתן

יונתןמצפה
23-05-07, 20:16
טוב, פורק בשלום (כמעט..).
מחר על הבוקר יילקח לשיפוץ.
אשמח לעוד מידע על משפצי אלטרנטורים באיזור חיפה והצפון.
שוב תודה לכולם,
יונתן

יונתןמצפה
25-05-07, 14:39
נלקח לש. כרמלי בצומת ק. אתא.
בבדיקה- רוטור שרוף.
היה במלאי אלטרנטור (זהה?...) משופץ. 500 ש"ח לפני מע"מ. (קצת יקר לא?)
לאחר ההרכבה הייתה טעינה תקינה, המצבר נטען אך אבוי! - האורות בפנל לא נכבו.
הרכב נלקח לחשמלאי. הוא טען בתוקף שהאלטרנטור לא מתאים- ווסת טעינה לא זהה...
בש. כרמלי אמרו לי לחבר גישור מחוט המתח לחיבור השלישי באלטר'. - לא עזר. :?:
האלטרנטור פורק שוב, נלקח חזרה לש. כרמלי, הם החליפו את סוג הווסת טעינה.
הרגע סיימתי להרכיב הכל חזרה.
כרגע הכל תקין. (טפו טפו..) 8)

לפחות עכשיו אני מרכיב/ מפרק אלט' ב- 10 דק...

תודה לכל המייעצים. במיוחד לכתבה על האלטרנטורים- עזרה מאד בהבנת המערכת ובהחלטה על הדרך היעילה והקצרה לפתרון.

שבת שלום לכולם!

יונתן

-->