PDA

צפייה בגרסה מלאה : SUV עירוני - עם עבירות טובה, ב50K שקל?

bobsfog
22-05-07, 21:14
הכותרת אולי נראית קצת מוזרה...
אבל שמעתי על מישהו שעשה את הדבר הבא..:
מכר את הרכב שלו ב50K (לא משנה איזה סוג הוא היה)
קנה טרופר 94 אבל ראיתי שהיום אפשר לעשות את זה גם עם 95-97 ב40K שקל
ונעל אותו ב2 ARB בקצת מעל 10K שקל.

היום אני רואה הרבה טרופרים שנת 94-5-6-7 שמוגבהים ועם צמיגים משופרים או כננות..
ואני חושב שזה דבר הגיוני לעשות.

השאלה היא - איך האמינות של טרופר 94-97 שטופל הייטב, אבל עם קילומטראג' גבוה באיזור ה220 אלף. לעומת הקאיה שגם כן מטופלת כהלכה, אבל עם קילומטרז' נמוך יותר ?

asafk
23-05-07, 13:00
יש בעיה בסיסית עם כל SUV ישן (13 שנה זה ישן)- המערכות ה"חכמות" - אלו שעושות לך את החיים נוחים וקלים מתחילות להתקלקל. ואין חלקי חילוף. רוצה דוגמה? במערכת בקרת האקלים אין "נגד מהירויות" למפוח, יש רכיב אלקטרוני שמקבל פיקוד ממחשב בקרת האקלים. והוא חלק מהמפוח- לא מתפרק ממנו. נראה אותך מוצא כזה מפירוק. הפתרון, במקרה הזה יהיה לבטל את המערכת המשוכללת ולהרכיב נגד פשוט עם כפתור פשוט. וככה, לאט לאט... להפוך את הרכב המפנק והמשוכלל לטרקטור- ג'יפ אמיתי. אבל עדיין, הוא אף פעם לא יהיה ג'יפ אמיתי, כי הוא נמוך וכבד מדי.
זו דעתי הכללית על SUVים ישנים, לא רק טרופר.

אסף.

bobsfog
23-05-07, 15:55
אני מבין את הנקודה שלך..
אבל אני לא חושב שבאמת יש בכלים מלפני 13 שנה בקרת אקלים ודברים מסובכים כאלה.
אני יודע שהם לא פשוטים מכאנית כמו הסופה/CJ וכדומה..אך הם גם לא מתוחכמים יתר על המידה.

סך הכל מזגן רגיל, ח"ח, נעילה מרכזית ושטויות כאלה...

דרור ברלי
23-05-07, 16:51
שום דבר ב-SUV יפני ישן הוא לא פשוט או טריוויאלי.
הם לא ממש נפוצים בפירוקיות ולכן מחירי החלפים המשומשים לא נמוכים. רוב המכלולים בכלים האלה מאריכים ימים ושנים, אבל כשמגיע יומם, אתה עלול לגלות שחלקם אינם ברי תיקון או שיפוץ. החלפת מחז"ש או מיסב יכולה להפוך בקלות להחלפת סרן קומפלט כי אי אפשר לחלוץ מיסב. חלק מהמכלולים המתבלים עולים את משקלם בזהב.

כעיקרון אלה מכוניות מצוינות שבכל מקרה יעניקו איכות חיים טובה יותר מג'יפ אמיתי, אבל תחזוקתם יקרה בהרבה מתחזוקת ג'יפ. אם נקודת המוצא שלך במחשבה על רכב כזה היא שאין לך כסף, אז רד מזה. אלה לא מכוניות לתפרנים.

סוזי המשתוללת
24-05-07, 22:53
לפני כשנה קישרת אותי לאחד - זוכר?
אל תיבהל מהחברים הנכבדים - הם נסעו על רכבים אנגליים/סופות :twisted:
ככלל אסף צודק אבל אין זה שונה מאותה בקרת אקלים שהלכה בפרייבט
העבירות של הsuv היא טובה ומספקת רוב הזמן וגם במצב סטנדרטי יכולה להתמודד עם עבירות קשה
השיקול שלי בבחירת suv הייתה לאו דווקא העבירות או הסחירות או אפילו האמינות האולטימטיבית (כי בשנתונים האלה היא לא קיימת)אלא זמינות החלקים ולכן עמד על הפרק (לפחות בראש :lol: ) אפילו דיסקברי בגלל העובדה שחלקים של דיסקו/טרופר הרבה יותר זמינים למשל מפג'רו בנזין ובטח הרבה יותר זולים
אם יש לך אוטו מטופל ושעומד בבדיקה בכבוד לך על זה אבל תבדוק קטנה כגדולה
תבדוק כל כפתור חשמלי ויש הרבה כאלו (חלונות חשמל /מראות - כיוון וקיפול /וישרים לפנסים/חלונות/שפריצרים /מפשירי אדים )
תבדוק טוב את הabs כי זו מערכת יקרה לתיקון
והכי חשוב טרופר טוב לא צריך לקרקש
עוד נקודת אור היא שדווקא לטרופר יש הרבה חלקים תחליפיים ואת השאר ניתן להזמין מארה"ב

-->