PDA

צפייה בגרסה מלאה : בוסטר טוב מדי? CJ8

boba banay
23-05-07, 12:20
הCJ שלי הגיע אלי עם משאבת ברקס ראשית ללא בוסטר ומן הסתם היה די קשה לבלום ובמיוחד לאישה,
בעקבות זאת קניתי בוסטר ומשאבת ברקס שבאה איתו שנאמר לי שירדו מסופה (על שניהם כתוב BENDIX)
לאחר ההרכבה ומספר התאמות כמו החלפת צנרת מהמשאבה לווסת(ניפלים שלא התאימו), הבוסטר מתנהג מוזר מאד....
הדוושה נורא נורא רכה - אין שום התנגדות ללחיצה, ובלחיצה קלה מאד אני מגיע לסוף הדוושה ןלנעילת גלגלים - מצב לא רצוי בכלל - בבדיקת הבלימה הראשונה ביציאה מהחניה כמעט ועפתי דרך החלון.

חשוב לציין שכאשר אני מנתק את הוואקום הבלימה אמנם קשה אבל תקינה לחלוטין לכל אורך הדוושה ובצורה הדרגתית.
וגם עם הוואקום מחובר ובלחיצה עדינה הבלימה תקינה - מה שמביא אותי להבין שהמשאבה תקינה לחלוטין וניקוז האויר נעשה טוב.
מה יכולה להיות הבעיה (אם זו בכלל בעיה), של הבוסטר -
יכול להיות שהוא פשוט לא מתאים, חזק מדי?
או שאולי הוא מקבל יותר מדי וואקום? (מחובר ישירות לסעפת - ללא צרכנים נוספים - ובכניסה שלו יש שסתום אל חזור).

תודה
רן

ערן המסוקס
23-05-07, 20:11
זאת הודעה הזוייה משהו.. אתה מתלונן שהבלמים שלך טובים מידי :lol:

כל עוד הגלגלים הקדמיים שלך ננעלים לפני האחוריים (הרבה לפני), אז המצב תקין, ואפילו מעולה!

אם זה המצב, אז פשוט תלחץ פחות חזק. אנשים פה בפורום הופכים עולמות כדי להשיג עוצמת בלימה חזקה כמה שיותר, כולל מעבר למעללי ההידרו-בוסטר.

במידה והגלגלים האחוריים שלך ננעלים לפני הקדמיים אזי מומלץ מאוד שתחליף רפידות אחוריות לסוג אחר שיוריד מעצמת הבלימה המוגזמת על האחוריים, כי זה באמת מסוכן.

איפון
23-05-07, 21:00
ובלחיצה קלה מאד אני מגיע לסוף הדוושה

מה הכוונה סוף הדוושה- עד הרצפה?
מה המהלך שהדוושה עושה??

six 4 life
23-05-07, 22:40
יש פיתרון בשבילך. 33'.

נמרוד
23-05-07, 23:47
חברים, זו נשמעת לי כמו שאלה רצינית. עזבו בצד את הדחקות ותנו הזדמנות לאנשים לחשוב ולהתיחס ברצינות.

lizard
24-05-07, 00:38
אם הבנתי נכון, הוא הרכיב בוסטר ומאסטר צלינדר של סופה על סיקס, האם פה טמונה הבעיה?

ערן המסוקס
24-05-07, 09:13
בין דאחקה לדאחקה נתתי גם התייחסות רצינית, ורשמתי מה המצב הרצוי.

גם אצלי יש בוסטר ומשאבה ראשית של סופה. גם אצלי הדוושה רכה מאוד וללא מאמץ מוגזם אפשר להגיע איתה לרצפה (או ליתר דיוק לסוף מהלך הבוכנה שנמצא כמעט בתחתית).

גם אצלי הגלגלים הקדמיים ננעלים דיי בקלות, ואם כך המערכת עושה את עבודתה בצורה טובה.

אני שואל שוב את השאלה, האם הגלגלים הקדמיים שלך ננעלים לפני הגלגלים האחוריים? אם כן, אז הכל תקין וטוב. פשוט תלחץ פחות חזק.

או שאתה מתכוון לכך שאי אפשר לבלום בצורה הדרגתית וכל נגיעה מגיעה לכדי נעילה מיידית של הגלגלים?

האם תוכל לצלם את המשאבה והבוסטר שהתקנת?

Bulldog
24-05-07, 15:54
שמרת על המערכת מנוף המקורית שיש בכניסה לבוסטר של הCJ או שהשתמשת המערכת של הסופה?

אני מדבר על הזרוע הכפולה שלוחצת את הבוכנה של הבוסטר. ומשמשת כמחזיק שלה, 4 ברגים בכל צד בין הקיר אש לבוסטר.

boba banay
24-05-07, 18:13
גם עם הדחקות....תודה על התגובות
אני יודע שזה נשמע הזוי שאני מתלונן על ברקסים טובים מדי אבל
אני מתלונן על כך שאין לי שום התנגדות בדוושה - כלום! היא מגיעה לסוף המהלך (לא לרצפה) ממש ללא מאמץ - תדמיינו שאתם לוחצים על הקלאץ' וזה אמור להיות הברקס שלכם, כלומר אין שום פידבק - מצב לא בטוח לחלוטין - אמנם הבלימה מעולה! אבל אם אני לוחץ מהר מדי כמו בבלימת פתע - אני מגיע לנעילת גלגלים מיידית.
גם בהידרובוסט יש פידבק בדוושה מה שאצלי פשוט אין.

במקור היתה לי רק משאבה ללא בוסטר - הבוסטר שקניתי בא עם תושבת בעלת 4 ברגים שמתחברת לקיר אש אבל מהבוכנה שלו יצא מוט יחיד שמתחבר לדוושה כמו במשאבה המקורית שלי.

boba banay
24-05-07, 18:15
לגבי מי ננעל קודם אני לא ממש יודע - אני צריך לבדוק
אני אצלם בקרוב

Bulldog
24-05-07, 18:18
טוב, אם מהלך הדוושה ניגמר לפני הריצפה זה טוב, תנסה אולי לשים משהו שיקטין את הואקום לבוסטר, אולי צינור בתוך צינור לקבל פחות ואקום, מעין ריסטריקטור ותראה איך זה מגיב.

boba banay
24-05-07, 18:27
חשבתי על זה גם - ושניסיתי זה לא ממש עזר - או לא עזר בכלל, לדעתי בגלל השסתום אל חזור
מספיק שיש וואקום כלשהו גם בלחץ הכי נמוך - הבוסטר מתרוקן מאויר ועד הבלימה הוא ריק לגמרי - חשבתי אולי להצר את הצינור ובנוסף לבטל את השסתום - לא יודע אם זה יעזור.

ערן המסוקס
24-05-07, 20:45
הצרה לא תעזור, זה בכלל לא ישנה את הואקום בבוסטר. זה רק יעכב את זמן בניית הלחץ אחרי לחיצה, וזה לא טוב.

אם אתה רוצה להקטין את הואקום אתה צריך וסת לחץ ואקום (אני מניח שיש דבר כזה).

אבל שוב, נהיה חכמים יותר אחרי שתבדוק את עניין הנעילה בגלגלים האחוריים. אני אומר את זה מנסיון אישי שלי. אותה תופעה קורה לי בכל בוקר, אבל רק עם הגלגלים האחוריים, בעיקר בימים קרים/לחים.

coas
24-05-07, 20:55
אחרי שהרכבתי את ההידרובוסטר הג'יפ הגיב בצורה דומה, כל נגיעה בדוושה גרמה לנעילת גלגלים.
גם אצלי הייתה משאבה ללא בוסטר.
לאחר בדיקה הסתבר שהבעיה הייתה בבלמים האחוריים, הורכבו רפידות מחודשות, רפידות עם יכולת עצירה טובה יותר.
לאחר החלפת הרפידות לחדשות, לא מחודשות, הבלמים הקדמיים נועלים מעט לפני האחוריים.

בנוסף, גובה הדוושה הוא גם פקטור, כדיי שתגובת הבלימה תהיה "עדינה" יותר כדאי להנמיך את הדוושה עד שבזמן לחיצה עקב כף הרגל יהיה על הרצפה, לחיצה מבוקרת.

boba banay
25-05-07, 00:20
פתחתי את הדראמים לראות מה מצב הרפידות - הן לא חדשות אבל גם לא גמורות - בהחלט יש בשר, על הדרך גם עשיתי ריגולאצ' כדי לקצר את מהלך הבוכנה, לצערי זה לא עזר....

אני מחר אעשה בדיקה של מי ננעל קודם....עדיין חושב איך אבל אני מאמין שאמצא את הדרך (פשוט נעמיד מישו בצד שיסתכל)

איפון
25-05-07, 02:46
לא מתייחס ספציפית למערכות של סופה וCJ, ויתכן ויש בעייה ספציפית בבוסטר שהתקנת אבל-
דוושה לא מגיעה לרצפה, בלימה טובה, אין אויר במערכת- התופעה קיימת בעוד רכבים שעשו את השינוי, אז לכאורה כל בסדר.
האם שינויים בהרגלי הנהיגה יכולים למתן את התופעה?? יתכן- כוחו של ההרגל הוא משמעותי.
להערכתי קיים הסבר נוסף. במערכת לא מוגברת דוושת הבלם תהייה כנראה ארוכה יותר, או בעלת מנוף גדול יותר. אני יכול להניח שדוושת הבלם בCJ תהייה ארוכה יותר מבסופה ושיחסית נקודת החיבור למשאבת הבלם תהייה קרובה יותר לציר. אם ניקח לדוגמה מעולם האופנועים- דוושת בלם של BSA ישן, שהבלם בו מופעל מכנית ע"י מוט, ומפעיל בלם תוף אחורי תהיה גדולה ביחס למערכת מבוססת שמן המפעילה קליפר על דיסק. אותו דבר קיים ברכבים צרפתיים כמו רנו וסיטרואן- דוושת הבלם(כמו גם המצמד) קצרות מאוד וכל המהלך של הדוושה הוא כ2ס"מ לערך. בתוך המהלך הזה המערכת יודעת לתת עוצמות בלימה שונות, עם רגש, מאידך- ברגע שמגבר הבלם יוצא מפעולה הדוושה הופכת להית אבן וכמעט אין אפשרות עצירה.
יתכן וזה המחיר על הכלאה בין השניים...

דני

איפון
25-05-07, 02:54
מאידך- ברגע שמגבר הבלם יוצא מפעולה הדוושה הופכת להית אבן וכמעט אין אפשרות עצירה.

דני

מסיבה זו אגב לא הייתי מנסה לגעת ברמות הואקום בבוסטר, משום שזו ה"רזרבה" שלך לשתיים-שלוש לחיצות ברקס ברגע שמנוע מדמים- עלייה תלולה,שיפוע וכו.. זו גם לדעתי הסיבה בגללה קיים שסתום אל-חוזר במערכת- על מנת לקיים את הרזרבה הזו.

דני

boba banay
25-05-07, 11:12
גם אני מאמין שכך לכן אני לא שש לבטל אותו באופן קבוע אלא רק למטרת בדיקה
ההרגשה שלי שהבוסטר תקין לחלוטין והבעיה היא לא תקלה כלשהי אלא חוסר תאימות של הבוסטר הזה לרכב, כלומר, מערכת הבלמים, משקל הרכב(הלא גבוה יחסית), והצמיגים הלא גדולים(31) התאימו למצב בו לא היה בוסטר אלא רק משאבה שאמנם היה צריך ללחוץ חזק אבל בלמה כמו שצריך - לא מצב בו הברקסים בלתי אפשריים ללחיצה כמו כשהמנוע מדמים, אפילו בלי ואקום לבוסטר יש לי בלימה סבירה(לא צריך לעמוד על הברקס כדי לבלום)....

המטרה של פתיחת השרשור היתה לראות אם יש לי תקלה מסוימת שעלולה לפגוע לי בבטיחות - נראה כי זו לו בעיה אלא להפך - יתרון - אני חושב שאת עניין הפידבק אני אפתור באמצעות קפיץ קצת יותר חזק בדוושה כדי שלא תרגיש קלה מדי.

תודה
רן

-->