PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש במיסב מוט הגה

shaisniper
23-05-07, 13:08
שלום לכולם..
אצלי בסופה(95 קצרה),יש חופש במוט הגה,זאת אומרת שכשאוחזים במוט ומנסים לנדנד יש חופש במיסב העליון,זה שמחבר את המוט לעמוד ההגה שמקובע בתוך תא המנוע.
שאלתי היא האם הדבר מזיק לרכב ורצוי להחליף?אם כן,מישהו יודע איך?
תודה לכל העונים.

חגי
23-05-07, 18:36
מומלץ להחליף,לא קשה ולא יקר כ- 150 שח.

shaisniper
23-05-07, 21:33
תודה על ההערה חגי,יש לי מוט חדש כולל מיסב קטן,השאלה היא איך אני מוציא את המוט הישן,האם מספיק לפרק את שני הברגים שיש בכל צד??

תודה מראש.

נמרוד
24-05-07, 00:17
מנסיוני לאחרונה בצ'רוקי - לא זהה לסופה - לא היתה ברירה אלא לפרק תיבת הגה כדי לשחרר את המוט. אני מקווה שבסופה אפשר בלי, אבל תהיה מוכן לפרק את התיבה - לא מסובך, סתם עבודה שחורה.

אברמלה
24-05-07, 06:21
מומלץ להחליף,לא קשה ולא יקר כ- 150 שח.
חגיי. איפה יש מוטות הגה להחלפה ב150 שח??

מאיר רוטברג
24-05-07, 08:52
חגיי. איפה יש מוטות הגה להחלפה ב150 שח??

לא תאמינו יש הסכמה ביני לבין שופינסקי,
אין חיה כזו מוט הגה ב150 שקל,פשוט אין,אולי אם זה משומש אבל באביזרי בטיחות אני לא הייתי נוגע במשומש

נמרוד
24-05-07, 10:10
אברמלה ומאיר, במקום להיות קטנוניים... אולי חגי התכוון לצלב למשל ולא למוט כולו?

shaisniper
24-05-07, 11:55
אני לא מכיר את חגיי,אבל הבעייה שאני העליתי היתה חופש במיסב,מכאן אני בטוח שהוא הבין שהבעיה במיסב או במפרק של המוט,המוט תקין והוא בטח לא זול..

תודה לחגיי ולכולם,אבל מישהו ניסה לפרק מוט כזהעל מנת להוציא את המיסב העליון?אני אשמח לדעת איך!
ושוב תודה.

שאולי
24-05-07, 13:20
שלום
שים לב , מוט ההגה אינו עשוי מיחידה אחת , אם תסתכל החלק התחתון של המוט הוא דק יותר מהחלק העליון ( יש שם גומיה ) זאת אומרת שאחד נכנס בתוך השני
תפתח את הקפיץ בחלק העליון איפה שהמסב יושב יש שם קפיץ ביטחון ותנסה להוריד ( להקטין את אורכו ) את המוט כלפי תיבת ההגה , אם זה מצליח תוציא את המיסב ותסגור חזרה , ואם לא ( הרבה פעמים זה חלוד מלוכלך ולא ניתן ) צריך לפרק תיבת הגה
בהצלחה

חגי
24-05-07, 15:49
שלום
שים לב , מוט ההגה אינו עשוי מיחידה אחת , אם תסתכל החלק התחתון של המוט הוא דק יותר מהחלק העליון ( יש שם גומיה ) זאת אומרת שאחד נכנס בתוך השני
תפתח את הקפיץ בחלק העליון איפה שהמסב יושב יש שם קפיץ ביטחון ותנסה להוריד ( להקטין את אורכו ) את המוט כלפי תיבת ההגה , אם זה מצליח תוציא את המיסב ותסגור חזרה , ואם לא ( הרבה פעמים זה חלוד מלוכלך ולא ניתן ) צריך לפרק תיבת הגה
בהצלחה

לזה בדיוק התכוונתי ,החלפת המיסב בלבד.

המיסב עולה 150 שח.

עמי-ו
24-05-07, 16:46
מאיר, תאמין או לא לאחרונה יצא לי לקנות מוט (שלם עם שני הצלבים) חדש ומקורי ב-150 ש"ח, אין חיה כזו? כנראה שיש...איפה? זה כבר שמור איתי... ;-) . עכשיו לעניינינו, מוט ההגה הוא טלסקופי, לאחר שנים של שימוש הוא בד"כ נתקע (האיזור הטלסקופי),מאחר והאיזור הזה איננו פעיל בד"כ, מעט ספריי שמן וכמה נקישות מהצד אמורות לפתור את הבעיה. באיזור ההגה יש שני מיסבים, האחד למעלה (אמור להיות באיזור גלגל ההגה) והשני הוא אותו אחד שנסגר ע"י הפלסטיק הלבן באיזור תא המנוע, לפני החלפת המיסב עם הפלסטיק בדוק אם הוא אכן חופשי ודפוק או שאולי העליון נדפק. ע"י נענוע ההגה לא ניתן לדעת בוודאות, זה די מטעה. לבדיקת התחתון (באיזור תא המנוע) אחוז את חלקו העליון של מוט ההגה ונסה להזיזו, אם הוא זז לצדדים או מעלה מטה הוא כנראה תקול, להחליפו זה משהו כמו 150 ש"ח כולל הפלסטיק והתייל שנועל (אם אני זוכר נכון) והעבודה לא נוראית כלל-פתיחת הבורג העליון של מוט ההגה, שליפתו מהציר הוצאת התייל הנועל ושליפת הפלסטיק והמיסב. את המיסב העליון זה כבר סיפור פחות נעים להחליף (עדיין לא היה לי העונג).
בהצלחה.

מאיר רוטברג
24-05-07, 17:56
מאמין , אם אמרת שקנית אז מאמין,

תביא עוד אחד:smile:

אברמלה
24-05-07, 18:31
ואללה צודק נימרוד. הכוונה הייתה למייסב.. . סליחה נימרוד לא שמתי לב. אתה סולח לי? ;-)

עמי-ו
24-05-07, 18:57
כנראה שבכל מקרה אקנה עוד אחד, במחיר הזה שווה לשמור בבית ;-)

shaisniper
25-05-07, 11:08
בוקר טוב למשיבים..

תודה על התגובות,היום יש זמן,אני אבדוק את הנושאעל פניו נראה שהמיסב התחתון תקול,אנסהלפרק לפי מה שנכתב ואם יהיו בעיות אחזור לשרשור..
בינתיים שתהיה שבת של טיולים!!:-P

-->