PDA

צפייה בגרסה מלאה : >>> לכל הגולשים בפורום הבונים - הודעה חשובה על סבלנות

נמרוד
24-05-07, 01:18
בראש הפורום מתנוססים 6-7 פרויקטים בתהליך בכל זמן נתון. כמה שיותר יותר טוב. כל שרשור כזה הוא, מבחינתנו מנהלי הפורום, טריטוריה של מי שהתחיל אותו, של מספר הסיפור. הוא יכתוב מה שהוא רוצה, ובעיקר מתי שהוא רוצה. לא חלה עליו חובת דיווח רבעונית, מותר לו להקדיש זמן גם למשפחתו ולפרנסתו. כשיש לו מה לעדכן - הוא יעדכן. נמאס לי לקרוא (ולמחוק), בכל שרשורי הפרויקטים:

"נו מה קורא?"

"זז משהו?"

"זה יסע בשנים הקרובות?"

וכן הלאה.

לילדה שלי בת שנתיים וחצי יש יותר סבלנות מלכמה מוותיקי הפורום הזה...

Bulldog
24-05-07, 03:51
סבבה אבל...
כמו שאומרים.
יש לי כמה הסתיגויות באופן אישי.
1.אם השירשור מתיימר להיות אור לגויים באיזה שהוא נושא והוא לא, או המנורה התקלקלה בדרך אז צריך למרות הצער והכאב לעדכן גם דברים לא נעימים.
2. הדבר השני הוא העובדה שהבונה הוא לא תמיד מי שבונה, אלא מי שבשמו \ תקציבו נעשית הבנייה.

איך אומרים, ג'יפ בונים, לא קונים, או משלמים למישהו אחר שיבנה אותו.

עומר

Gilad
24-05-07, 08:47
נמרוד, אני חושב שחלק גדול מהשאלות האלה מקורן בסקרנות ו"חרמנות" לגבי הרכבים המדוברים.
בסופו של דבר, כולנו רק מחכים לראות תמונות ולשמוע על התקדמות של פרויקט זה או אחר.

המטרה של השאלות היא לרב לא לעצבן או להציק אלא פשוט לעורר את פותח השרשור ולהראות לו שאנחנו עוקבים בעניין אחרי השרשור ונשמח לעוד תמונות.

גלעד

הצפרדע
24-05-07, 08:55
.אם השירשור מתיימר להיות אור לגויים באיזה שהוא נושא והוא לא, או המנורה התקלקלה בדרך אז צריך למרות הצער והכאב לעדכן גם דברים לא נעימים.

בדיוק - אם השרשור זכה לקבל "עוגן", הוא אכן צריך לעדכן באמת מה אירע, לטוב ולרע.

בכל הכבוד והחיבה לחברי מאיר רוטברג, לא מקובלת בשום פנים ואופן האמירה "הפרוייקט נכשל", ולאחריה דום שתיקה.

למה נכשל, מה קרה ומה כשל, מה הסיבה, מי אשם(כן כן, גם זה חשוב), מה הלקח ומה המסקנות, מה צריך לדעת כשמתחילים פרוייקט כזה, ממה להיזהר וממי להיזהר, ועוד כהנה וכהנה שאלות חשובות, אשר בלי תשובה עליהן, ה"עוגן" הזה הופך סתם במה לקשקשנות לא מקצועית ולאגו מניאקים, ומבחינתי לעוד שרשור שמראש אין מה להיכנס אליו.

פורומים הם לא במה לאגו ולפרסום סמוי, בעקר לא פורום מקצועי כזה. כאן צריך לדעת מבחינה מעשית- -ממשית-מקצועית-הנדסית וכו', מה באמת מתרחש, כי הרי לכל אחד יש כבר את האגו הגדול הפרטי שלו, ומה שהוא צריך בתוספת לו, הוא דיווח אמיתי ונכון.

אגב, אני מתפלא קצת על הנהלת הפורום שלא מצאה לנכון להגיב בנקודה זאת, ולעדכן מה אירע בפרוייקט המנוע של מאיר ז"ל(המנוע כמובן, לא מאיר ח"ו....:D ).

קחו את ההערה ברצינות ותנו תשובה ענינית, בלי יותר התנצחויות ותבליני אגו :!:

מאיר רוטברג
24-05-07, 09:14
בדיוק - אם השרשור זכה לקבל "עוגן", הוא אכן צריך לעדכן באמת מה אירע, לטוב ולרע.

בכל הכבוד והחיבה לחברי מאיר רוטברג, לא מקובלת בשום פנים ואופן האמירה "הפרוייקט נכשל", ולאחריה דום שתיקה.

למה נכשל, מה קרה ומה כשל, מה הסיבה, מי אשם(כן כן, גם זה חשוב), מה הלקח ומה המסקנות, מה צריך לדעת כשמתחילים פרוייקט כזה, ממה להיזהר וממי להיזהר, ועוד כהנה וכהנה שאלות חשובות, אשר בלי תשובה עליהן, ה"עוגן" הזה הופך סתם במה לקשקשנות לא מקצועית ולאגו מניאקים, ומבחינתי לעוד שרשור שמראש אין מה להיכנס אליו.

פורומים הם לא במה לאגו ולפרסום סמוי, בעקר לא פורום מקצועי כזה. כאן צריך לדעת מבחינה מעשית- -ממשית-מקצועית-הנדסית וכו', מה באמת מתרחש, כי הרי לכל אחד יש כבר את האגו הגדול הפרטי שלו, ומה שהוא צריך בתוספת לו, הוא דיווח אמיתי ונכון.

אגב, אני מתפלא קצת על הנהלת הפורום שלא מצאה לנכון להגיב בנקודה זאת, ולעדכן מה אירע בפרוייקט המנוע של מאיר ז"ל(המנוע כמובן, לא מאיר ח"ו....:D ).

קחו את ההערה ברצינות ותנו תשובה ענינית, בלי יותר התנצחויות ותבליני אגו :!:

הרשה נא לי ידידי היקר להגיב, ראשית הנהלת הפורום מיודעת בקשר למצב ,
אתה , במיוחד אתה כעורך דין יודע הייטב מהן הסיבות שכרגע , והדגש היה על כרגע כל העניין לא מפורסם לפרטי פרטים ,
השרשור חולק ל 2 חלק מנוע וחלק כל שאר הבודי ,
הפרוייקט כשל מתייחס למנוע וכפי שהבטחתי ואני תמיד עומד מאחורי מה שאמרתי יפורסם הכל, בצורה מסודרת ,
אלא אם כן אתה מתחייב להיות העורך דין משלם הקנסות ומייצגי בכל עניין שיתעורר בעקבות פרסום מוקדם של פרוייקט המנוע שכשל ,
והאמן לי אין אדם שנפגע מכך יותר ממני, כספית ואישית.

בנושא פרוק הרכב סבורני כי למעט מקצוענים/חובבים ברמה מדהימה כמוך מעטים הם האנשים שמעזים להכנס לפרוייקט שכזה , השתדלתי לתת את כל הטעויות שעשיתי שאחרים ילמדו , מקסימום עלויות , וכל נתון רלוונטי, כולל תמונות מפורטות, קח לדוגמא את המיני פרוייקט של התושבות האחוריות , הדבר נתן פיתרון אולטימטיבי לבעיה כאובה , לא ראיתי בשום מקום ייצור של תושבת שכזו בהייקף שכזה , ואם מישהוא הרוויח רק מזה משהוא דיינו ,

לך ברוך ברמה האישית מאוד קשה לחדש אז צריך לקחת דברים בפרופורציה

שלך בידידות
מאיר

נמרוד
24-05-07, 09:38
נמרוד, אני חושב שחלק גדול מהשאלות האלה מקורן בסקרנות ו"חרמנות" לגבי הרכבים המדוברים.
בסופו של דבר, כולנו רק מחכים לראות תמונות ולשמוע על התקדמות של פרויקט זה או אחר.

המטרה של השאלות היא לרב לא לעצבן או להציק אלא פשוט לעורר את פותח השרשור ולהראות לו שאנחנו עוקבים בעניין אחרי השרשור ונשמח לעוד תמונות.

גלעד

אתה צודק גלעד. אבל צריך לעשות את זה בטוב טעם. באמת שגם הסגנון חשוב. בשביל שלא יהיה צורך בהקפצות, הפכנו את השרשורים לעוגנים, הם שם למעלה גם למישהו חדש שנכנס לפורום. ואם פרויקט הסתיים, בהצלחה או כשלון זמני, ולא מתאים יותר להיות עוגן - אז הוא כבר לא.

עומר וברוך - במקרה של מאיר צריך להוריד את הכובע דווקא על הכנות אחרי שהעסק התפוצץ לו בפנים. הוא לא חייב לאף אחד שום דבר, רדו מהעניין כבר, בבקשה.

אף אחד כאן לא חייב לאף אחד שום דבר - ואם יש מסר אחד שאני מנסה להעביר, זה שאנחנו צריכים להגיד תודה לכל אחד שטורח לכתוב ולשתף את הפורום בפרויקט, גדול או קטן, מוכשר יותר או מוכשר פחות, נעשה בידיו שלו או בידי אחרים... (גם הפרויקט "שלי" הוא לא שלי, הוא פרויקט משותף להרבה אנשים ואני לא ארים בו אלקטרודה של רתכת - אז אני פסול מפורום הבונים?)

Bulldog
24-05-07, 16:16
נמרוד, אני אנסה שוב, אבל להבדיל מילדה בת שנתיים וחצי, לי אין ממש סבלנות.
אני לא מדבר פה רק על מאיר, למרות שאני מעדיף לראות פרוייקט של איזה בחור אחר שעשה אוברול מנוע ועוד כמה שינויים לבד והגיע לתוצאות ומוכן לשבת ולפרט את כל מה שהוא עשה כי גם ככה הכל מופיע באינטרנט במקומות אחרים ולא את ערימת השטויות והחשאיות בשקל שיש מאחורי ה"פרוייקט" של מאיר.
שאלות טכניות שנשאלו שם לא זכו לתשובות בשביל לא לפגוע בפרנסה של בעל מקצוע.
וזו הנקודה. אם זה פוגע בפרנסה של בעל מקצוע מבחינתי זה מקיים את המישפט
"ג'יפ בונים לא קונים" שחרטתם בראש הפורום הזה.
ואם זו לא המטרה, אז בוא ותסביר לי מה כן.
אני יותר לא נוגע בנושא הזה של המנוע \ האוטו של מאיר, מבחינתי זה פרוייקט בפורום הקונים, לא הבונים.
והיות ואני מכיר טוב מאד את הבעיה שהוא ניקלע אליה אני לא יושב לאף אחד על הוריד, הוא גם יכול ליצור איתי קשר לקבל פיתרונות לבעיות שאני המלצתי לו לא להיכנס אליהן.

לסיכומו של נושא, מה שמפריע לי היא ההצהרה מול מה שקורה בפועל.
לא יודע עם הרבה, אבל יש כמה אנשים שלא מוכנים לכתוב בגלל מה שהולך פה בפועל וזה עוד יותר חבל מהמצב הנוכחי ש"קוטלים" לדעתך את הפרוייקטים שכותבים עליהם.
עומר

נמרוד
24-05-07, 16:31
אבל מה אתה מציע? איך אני או מישהו אמורים לדעת מראש מי יעמוד בהצהרתו ומי לא? מי יתמיד ומי סתם יתעייף, למי יגמר התקציב והסבלנות של האשה... ומי יפול קורבן לרמאות. אתה, בתור אחד שבמשך שנים עבד על ג'יפ עד להשלמה, אמור להבין את העניין יותר טוב מכולם. זו במה חופשית, ולא כל מה שעולה עליה יהיה באותה רמה כנראה, אז מה?

ולא דיברתי על קטילה. קטילה היתה רק במקרה הבעייתי האחד שנמאס כבר לדבר עליו. בסך הכל ביקשתי סבלנות, זה הכל.

Bulldog
24-05-07, 17:48
טוב, טוב, שלחתי לך ה"פ

מאיר רוטברג
24-05-07, 17:51
יודע מה עומר??

אתה פשוט פאתטי ,אם היית לוקח את כל חברי גיפולוג לסוגיהם הייתה מקבל כמה 6 או 16 בונים אמיתיים
ולהם הייתה עושה פורום ,????

בוא נשים את הדברים על השולחן ,

בוא לא. (המשפטים שהיו כאן- מקומם בה"פ - וגם זה לא בטוח)

נכון אני לא בנאי כמוך אין לי את הזמן ואת היכולות הטכניות, אין לי בעיה לרכוש אותן אבל זה על חשבון העסק שלי ומשפחתי אז אני מעורב כך או אחרת בשאר הדברים ,חלק עושה לבד חלק משלם לאחרים לעשות.

יודע מה?? לטעמי ולדעתי המפוכחת רוב רובם של החברים כאן דיי דומים לי ברמה זו או אחרת , רוב רובם לא מבצעים אוברול ברכב לבד,ואוו גם אני הורדתי טרנספר לבד והחלפתי מחזיר שמן אז מה הביג דיל??
(לא שלא קילקלתי עוד אחד בדרך)
אני משפץ ברמה זו או אחרת את הרכב שלי, לא ראיתי שאיש כאן הכריח אותך באיומי אקדח
להכנס ולקרוא את הנאמר , היו כמדומני כ 11.000 צפיות אני מניח שכמה מהן לא שלך:-D

ולסיום הערה לגבי משך הזמן ,
על פניו האם זה היה סביר עבורך כי משך הזמן שבניתה את המגיפה(ושלא יהיו אי הבנות אני מסיר את הכובע בפני היכולות שלך) היה נראה לך הרציונל כי במשך 5 שנים יעקבו אחריך בבניה ??,

ושוב...
בוא לא נהפוך את הפורום הנעים הזה לזירת התגוששות, נשמור על יחסים טובים,
חילוקי דעות מותר, כל השאר רצוי שלא,

נ.ב ההזמנה לבוא לבקר בקיץ עדיין בתוקף??:-D :-D
מבחינתי חברים סיימתי את פרק התשובות לשאלות שהעלתם יותר מכך עד שפרק "הפרוייקט שכשל " יעלה בפרום רק בפרטי,

Bulldog
24-05-07, 17:56
יודע מה מאיר, בגלל זה בדיוק עברתי לה"פ עם נמרוד, לא ללכלך את השירשור הזה.

אתה רוצה, אתה מוזמן.

עומר

nir.samo
24-05-07, 18:35
בתור אחד שקורא כאן באופן קבוע, מצד אחד התאכזבתי לקרוא שרשור ללא סוף ומצד שני אין כל טענה לכותבים שכן הם רק משתפים את הכלל בפרוייקט ולא מחוייבים לתוצאות כלשהן או להנהלת הפורום שנותנת לנו במה חופשית חינם.

לדעתי שרשורי בנייה יותר מתאימים למי שמשפץ לבד. הכותב מקבל משוב בזמן אמת וחיזוקים לדברים שהוא לא כ"כ בטוח בהם. כמובן שאם אתה משפץ מנוע ולוקח את הבלוק לחרט זה נחשב לבד.

אבל, וזאת הצעה לעתיד - מי שמחליט לתת לבעל מקצוע, יותר טוב שיחכה לסוף ועפ"י התוצאה יחליט האם ומה לפרסם. ככה הוא לא ירגיש לא נעים לשאול את בעל המקצוע שאלות שאין לו עליהן תשובה וגם לא יפרסם דברים שאח"כ יתחרט עליהם. אני בטוח שגם בעל המקצוע יעדיף את זה ויימנע מתח מיותר.
זה לא אומר שאי אפשר לשאול שאלות בשרשור רגיל.

לגבי משך הזמן, אם הפרוייקט ארוך אפילו כמה שנים אך כולל הרבה "התפתחויות" (כמו שקורה לרוב בפורומים בחו"ל) אז זה בסדר אבל אם ההנהלה רואה שהפרוייקט לא זז - אין מקום לנעוץ אותו.

kd2
24-05-07, 18:40
יודע מה עומר??

אתה פשוט פאתטי ,אם היית לוקח את כל חברי גיפולוג לסוגיהם הייתה מקבל כמה 6 או 16 בונים אמיתיים
ולהם הייתה עושה פורום ,????

,

אני לא מבין את הקשר בין הציטוט למעלה לדיון.
אני לא חושב שעומר התכוון ל"היכנס" ברמה של פותחי הדיונים המוזכרים.
הוא רק אמר ( ואני מסכים איתו ) שאם כבר החלטת לשתף אז עד הסוף בטוב וברע.
והטענות הם לא נגד הפרוייקט אלה נגד התיעוד.
בגלל שקהל היעד הוא טכני מאוד בפורום הזה יותר מרגש אותנו לראות תהליכים מאפס ברמה של HOW TO אמיתי, בנייה מאפס וכו... ולא דווקא תוצאות סופיות.
ובזה שחלק רציני מזה היה ניסתר זה פשוט לא התאים , והסוף הלא ידוע זה הקש ששבר את גב הגמל לכמה משתמשים פה.
למרות הכל אני מאוד שמחתי לראות ולהשתתף בדיונים.

asafk
24-05-07, 18:52
כיוון שהנושא עלה לדיון, אני אגיד לכם את דעתי.
אני מלווה פרוייקט בהיקף שלסדנא ממוצעת היה לוקח שבוע עבודה נטו, כבר.... שנה וחצי. עובדים לאט לאט, קצת פה, קצת שם- בקצב הסבלנות של האישה והחלקים שמצליחים לשנורר בלי כסף, בחצר אחורית כלשהי. אלו החיים האמיתיים, ומי שיש לו אומץ להעלות על דפי הפורום את הפרוייקט שלו, כמו שהוא באמת- ככה, עם האיטיות שלו, עם ההתלבטויות הטכניות והאחרות- בשבילו אנחנו כאן. יש כמה מטרות לדיוני "פרוייקט בתהליך" - הראשונה - לשמר ולהעביר הלאה את הידע שעבורו משלמים "שכר לימוד". השניה- לשאול ולקבל עצות, ובעצם, לקבל עצות גם בלי ששואלים. השלישית- להראות עבודה שבוצעה עבור מישהו אחר- וזה מכוון לסדנאות למיניהן, שם לפעמים העבודה מבוצעת ברמה יותר גבוהה, ויש מה לנסות ולחקות. הפרסומת שבעל המקצוע מרוויח על הדרך- עלינו. אם אתם (הגולשים) הרווחתם רעיונות טובים או קנה מידה לאיכות ביצוע- הרווחנו.
מה שנמרוד מבקש הוא לא שתמנעו מביקורת או שאלות (כל עוד הם לעניין) - אלא שתגלו הבנה וסבלנות. כל פרוייקט לוקח זמן, והרבה מהפרוייקטים נגדעים באיבם- כי נגמר הכסף/ הזמן/ הסבלנות (אז מה, לא לפרסם עד שגומרים את העבודה? לא חבל? )

אסף.

-->