PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון מטורף.... (ביטוח לסופי שבוע בלבד?)

eldad007
20-01-04, 23:58
אני מאמין שיש בקרב הג'יפאים אחוז לא מבוטל (אולי אפילו רוב) שנוסעים עם הגרוטאה שלהם רק בסופי שבוע וחגים לטיולים וכ"ו....
אני בעד אתר באינטרנט של אחת מחברות הביטוח, שנותן שירות ביטוח יומי או סוף שבועי כזה שמתי שאתה רוצה אתה נכנס לאתר, בוחר את הרכב לו אתה רוצה לעשות את הביטוח מרשימת הרכבים שלך (שמראש הכנסת למאגר של חברת הביטוח מכיוון שהם חייבים את הרשיון של הרכב או צילום שלו), משלם בכרטיס אשראי, ומקבל אישור על הביטוח שאותו צריך להדפיס והוא יהיה כטופס חוקי לכל דבר.
ואל תבואו בגישה שלילית ותגידו "מה אבל אפשר לזייף טופס כזה בקלות" - על זה אני יענה לכם "מה, אבל אפשר לסרוק בסורק טופס ביטוח חובה שיש לך היום ובכל שנה לשנות לו את השנה ולהדפיס מחדש במדפסת....".
לדעתי אם תהיה כמות נכבדה של לקוחות פוטנציאלים ונגיש מכתב מסודר לחברות הביטוח הגדולות - אני בהחלט מאמין שלפחות חברה אחת תענה לדרישתנו....
הרי מתוך 365 יום בשנה שהרכב מבוטח בביטוח חובה - אנו משתמשים בו בערך 70 ימים (בהגזמה) - אז לא חבל על הכסף שלנו?
ועוד דבר - אני בטוח שעכשיו תעלה הבעיה של ביטוח של רכב חונה - ידוע לי שגם רכב שחונה והוא ללא ביטוח יכול פתאום (מסיבה מוזרה כזו או אחרת) להתדרדר ולגרום לנזק ברכוש וחלילה וחס גם בנפש, אז אותם אלה שיש להם בעיה כזו - הם בבעיה... אבל - ישנם לא מעט מאיתנו (לדוגמא: אני :lol: ) שמחנים את הג'יפ במקום סגור (במקרה שלי זה בתוך הבית של ההורים שלי כאשר הוא קשור ליציקת בטון באדמה - וחוץ מגנב מתוחכם מאוד, קשה לי להאמין שגם טיל סקאד יזיז אותו ממקומו) ומוכנים לקחת את הסיכון המינורי (ממש ממש אפסי) הזה כדי לחסוך סכום מכובד בשנה. לי בהחלט מתאים ביטוח כזה.
אולי אני אדאג שגם איזה סוכן ביטוח ייתן פאן מקצועי למה שכתבתי כאן וכך נוכל לארגן זאת יותר מסודר.... אבל לפחות בואו נתחיל ברשימת מעוניינים.....
אלדד

eldad007
21-01-04, 00:01
ושכחתי להוסיף -
אני מוכן לתרום את בניית האתר עצמו.... מאובטח ומסודר (ואפילו יפה :P )

חנן א.
21-01-04, 00:08
לך על זה. אם תצליח, אני בעניין (ג'יפ, טרקטורון ואופנוע) .

eli_bokobza
21-01-04, 00:10
אני איתך 007 :D

asih
21-01-04, 02:11
לך על זה, אם תצליח אני אשמח, אפשר להכניס בעניין את אלו שיש להם רכבי אספנות.

בגדול יש חברה שנקראת , אני חושב, "פול", משהוא כזה שמבטחת לימים בודדים, בדרך כלל הביטוח פר יום גבוה פי שנים מבויטוח רגיל פר יום.
היה לי חבר בצבא שהיה מבטח את האופנוע שלו כל שבועיים ל 4 הימים בהם הוא בבית.

בגדול ניראה לי שחברות הביטוח לא ישושו לעשות דבר כזה, שוק רכבי השטח ב 99 אחוז מבוטח רגיל גם כך, אין להם שום אינטרס לחסוך לך כסף. והם די מחוברים בינהן כדי לה לעשות משהו שיכול לגרום למהלך גורף בכל ענף הביטוח, שבסופו של דבר יפסיד להם כסף ויצור להן יותר עבודה.

asih
21-01-04, 02:13
אלי בוקובזה, יש לך קורבי משפחה בפריס ???
יש לי חברים מאוד טובים בשם הזה בפריז, או אולי זה פשוט שם טוניסאי נפוץ מאוד ?

נמרוד
21-01-04, 08:53
לא ראיון מטורף בכלל, רעיון הגיוני וסביר ביותר. זה אפשרי גם היום אבל אם אני לא טועה אתה צריך לעשות לשבוע, בעלות של משהו כמו 100 שקל (שזה פי 2.5 בערך מהעלות הרגילה). ומכיוון שאתה מטייל מתוך השבוע הזה רק יומיים -שישי -שבת במקרה הטוב ----- זה לא משתלם אם אתה מטייל יותר מ10 פעמים בשנה. ולכן לרובנו, או לפחות לי, זה לא משתלם.

אידיאלית היית קונה "כרטיסיית ביטוח" שבה נניח 20 ניקובים - 20 ימים. כל יום שאתה נוסע, אתה מנקב. כמובן שהרעיון לא ישים כי גם האפיפיור בכבודו ובעצמו היה מנקב את הכרטיסיה אך ורק כשהיה נעצר ע"י שוטר או לאחר תאונה...

יש פתרונות מעניינים נוספים, חלקם התגלגלו בתקשורת, כמו הרעיון לשלב את ביטוח החובה בתשלום על הדלק - כך מי שנוסע יותר, משלם יותר, מי שלא נוסע, לא משלם, והמצב של אין ביטוח חובה לא קיים יותר. יש כאן מצד שני עיוות לרעת מכוניות גדולות וזוללות דלק שהן לאו דווקא בטוחות פחות... אבל מצד שלישי זה בהחלט נכון מצד המדינה לעודד חיסכון בדלק.

בכל מקרה אפשר להמשיך לחלום... אבל חברה, תזכרו, מה שלא יהיה, גם מתחת לכדור אש אטומי, יש לנו את המדינה הכי טובה בעולם!!!

זאביק
21-01-04, 09:10
כדוגמא, יש ביטוח לחרדים/דתיים במחיר מופחת שלא כולל שישבת.
מצד שני, לנו את הכח שלהם (פוליטית/כמות/קנייה).
אני מאוד אשמח.....

AvigdorAharon
21-01-04, 10:58
כמובן שגם אני בפנים ועוד שנים או שלושה שלא מחוברים תמידית לאתר.
אולי כדאי ליצור קשר עם מועדון ה-5?
דיברתי כרגע עם חבר טוב שהוא סוכן בטוח ותיק אמין ורציני:
ביטוח זמני ניתן לעשות פעם בתקופה, נניח חצי שנה.
אם כל סופ"ש נעשה ביטוח זמני, תדלק נורה אדומה אצל הגורמים המוסמכים - לא בריא.
לגבי הנחות, כמו שרכב אספנות משלם כ 500 ש"ח בטוח חובה, לדעתי גם אנחנו יכולים.
הענין הוא שזה כרוך בשינוי חוקתי.
חוק נפגעי תאונות הדרכים (שבגללו אנו משלמים את ביטוח החובה), הינו חוק שעבר בכנסת. במסגרת החוק קיימות הקלות, למשל רכב אספנות או רכב נכה וכדומה. לגבי ההנחה שמקבלים בעלי הכיפות, היא לא כוללת את ביטוח החובה וגם ניתן לקבל אותה רק אצל חברות ביטוח מסוימות, למשל מנורה, שומרה אבל לא בכלל.
לכן, לדעתי צריך לבדוק איך ניתן להעביר תקנה שמאשרת לחברות הביטוח למכור לנו ביטוח חובה רק לסופי שבוע.
אשמח לעזור בעינינים נוספים!

אביגדור

UNIX
21-01-04, 11:08
אני גם בפנים במיוחד בתקופה הזו שהג'יפ עומד כבר שבועות :cry:

אדי
21-01-04, 14:05
נראה לי רעיון טוב. השאלה אם חברות הביטוח יסכימו "להפסיד" כסף, למרות שאם הרבה יעברו לחברה אחת בסופו של דבר יכול להיות שהיא תרוויח יותר.

אייל
21-01-04, 14:18
אני מצטער להיות משבית השמחות אבל...
נניח ותמצא כזאת חברה, נניח והם יסכומו לבטח אותך.

היום ביטוח שנתי צד', שמשות וגרירה עולה 1300 ש"ח לשנה כלומר 3.56 ש"ח ליום.
הרי אף חברה לא תתחיל לדבר איתך לפני 50 ש"ח ליום.
נניח ואתה מטייל פעם בחודש טיול של יום (סה"כ 12 ימים).
עוד שני טיולים ארוכים בשנה (עוד 8 ימים).
עוד יומיים שאתה צריך להגיע לטסט ולהראות ביטוח בתוקף (עוד 2 ימים).
סה"כ לפני שדיברנו על טיול ספונטני שפתאום משהו התקשר אנחנו על 22 ימים או בקיצור 1100 ש"ח. עכשיו בשביל 200 שקל תתרוצץ, תתחנן לחברות ביטוח...

אהה, עוד דבר - אם פתאום אין לך אינטרנט זמין, לא מטיילים?

סליחה...

אדי
21-01-04, 14:35
אייל, צד ג' יש גם ב800-900 ש"ח (ואפילו פחות). הכוונה של אלדד היא לביטוח חובה, אם הבנתי נכון, ואז אנחנו כבר מדברים על כמעט 2000 ש"ח לשנה. החסכון אולי לא יהיה כל כך גדול, אבל בטח משהו בסדר גודל של דלק לטיול לדרום.

אדי

AvigdorAharon
21-01-04, 14:48
אייל,
כמו שאדי כתב: הכוונה היא לבטוח החובה. לגבי צד ג' אתה כלל לא חייב לעשות ו 1300 ש"ח זה פי שניים מהמחיר המקובל (700 ש"ח כולל גרירה ושמשות, 550 ש"ח כולל רק שמשות).
לגבי החובה, אל תשכחו שזה נושא הטעון ח ק י ק ה! וזו הבעיה העיקרית.
אם נצליח לשנות חקיקה, כל חברות הביטוח יהיו מחויבות לתקנה החדשה!

אביגדור

נמרוד
21-01-04, 16:32
אייל,
כמו שאדי כתב: הכוונה היא לבטוח החובה. לגבי צד ג' אתה כלל לא חייב לעשות ו 1300 ש"ח זה פי שניים מהמחיר המקובל (700 ש"ח כולל גרירה ושמשות, 550 ש"ח כולל רק שמשות).
לגבי החובה, אל תשכחו שזה נושא הטעון ח ק י ק ה! וזו הבעיה העיקרית.
אם נצליח לשנות חקיקה, כל חברות הביטוח יהיו מחויבות לתקנה החדשה!

אביגדור

פאק, אם הייתי יכול לשנות חקיקה, יש כמה נושאים יותר חשובים לטפל בהם במדינה הזאת :lol:

מאיר רוטברג
21-01-04, 17:05
נניח,רק נניח כי ארים אתכם את הכפפה,וזאת עבור אחוז אחד ברוטו עמלה ,חאאא חאאא חאאא
אז נניח לצורך העניין ונהיה רציניים
ביטוח חובה לשנה עולה כ 1850 ש"ח בממוצע קצת יותר קצת פחות,
בתקנות ועל פי התקנות יעבדו על פי תקופה קצרה=10 אחוז לחודש אין מצב שבו תעשה ביטוח לסופי שבוע ותרוויח זה בדוק חבל על הזמן האנרגיה וכו'
אופסס שכחתי אם זו תקופה קצרה 10 אחוז לחודש יש גם קנס נוסף 5 אחוז שנתי ,
חברה זה לא משתלם אם היה כדאי לכם הייתי עושה זאת עבורכם מזמן
מאיר

חנן א.
21-01-04, 20:17
נעליים, בטח שזה משתלם:
אם בא לי לטייל פעם בחודש באופנוע, פעם בחודש הבא בג'יפ ופעם אחת בחודש השלישי בטרקטורון, זה ישתלם, אחול משתלם.

רכס חיים
21-01-04, 20:35
באם פוליסת הביטוח חובה היתה פרסונלית במקום פוליסה לרכב - היא היתה ההגיונית ביותר - הרי אתה לא יכול לנהוג בשני רכבים בבת-אחת. היה יוצא מכך שבכל רכב שאתה נוהג בו - אתה מבוטח. אך ההגיון אינו הגיוני בארץ ואם בבעלותך 7 רכבים שונים לכל יום בשבוע עליך לשלם ביטוח חובה 7 פעמים. הלובי של חברות הביטוח במסדרונות הממשל לא היו משלימות עם דפוס המחשבה הזה שהרי עושק זה מקצוען מימים ימימה. על נבחרי הציבור אין לסמוך מבלי להבטיח להם אחוזים ברווחי הציבור שיוזרמו לכיסם הפרטי. אז איך עושים פוליסה אישית במקום פוליסה לרכב???????????

מאיר רוטברג
21-01-04, 21:04
חנן לך זה משתלם בהחלט אבל אין חיה כזו רק עכשיו המפקח אישר העלאה של מחירי הפול אז....... :(

eldad007
21-01-04, 22:51
מאיר -
זה מצויין שאתה מגיב כאן ונותן לנו היבט מקצועי מבחינת החוק. אם אין חוק שמונע מאיתנו לעשות זאת - מה אתה אומר (ואני נותן לך הצעה עסקית :D שאני בטוח שהרבה מאוד ורוב הג'יפאים כאן יחתמו עליה בעיניים עצומות) לעשות דבר שכזה?
עכשיו לגבי רווח הפסד - בוא ניתן לכל ג'יפאי להחליט החלטה אינדיבידואלית כמה הוא מתכוון לנסוע עם הג'יפ או רכב השטח שלו בשנה או בחודש. למה? אני אתן לך דוגמא: אני נכנס עכשיו לתקופת בחינות באוניברסיטה וממש אין לי זמן להניע את הג'יפ שלי ולצאת איתו לשטח (אל תאמינו לי - אני חייב את זה לפחות פעם בחודש) אבל בוא נניח שאני חפרמוץ שחופר בספרים וכמו תולעת ספרים מקצועית מוציא את הראש ל-10 דקות מהספר רק כדי לזלול משהו או להרטיב את הפה. ואני אתן לך עוד אלף דוגמאות על ג'יפאים שמעמידים את הג'יפ לתקופה של יותר מחודש (לדוגמא על תקלה טכנית יקרה שאין לך כסף לתקן אותה כעת).
בקיצור מאיר - בוא לא נשכח שמדובר כאן ברכב פנאי לשטח שלא מחויב מן המציאות שהג'יפאי יצא איתו כל שבוע לטיול או להשתוללות, וכשאני אומר רכב פנאי אני מעדיף שהוא יהיה ממש פנאי - והכוונה שלי היא במשפט המחץ = כמו שהיום אני אומר "אין לי כסף לדלק ולכן אני מוותר על הטיול" אני יוכל להגיד מחר "יש לי כסף לדלק ואין לי כסף לביטוח ולכן אני לא יוצא לטיול" הבנת?
זה בתכל,ס אולי נשמע כמו תירוץ עלוב - אבל אני מבטיח לך שלי זה יחסוך המון כסף שאותו אוכל להשקיע בתחזוקה טובה יותר בג'יפ (הרי מי מאיתנו בעלי הסיקסים לא היה מוכן שכל שנה נחליף את כל תפוחי ההגה הדפוקים הללו שעולים ים של כסף ועדיין לא היה מוציא יותר כסף בשנה ממה שהוא מוציא היום?).
עכשיו לפיתרון יישומי יותר - אני ממליץ שאת ביטוח צד הג' כל אדם ישלם בכל מקרה כאשר הוא עושה את המנוי שלו באתר של אותו סוכן ביטוח ולאחר תשלום ביטוח צד הג' לשנה הוא מקבל מספר מנוי שאותו הוא יכניס ביחד עם שם משתמש ות"ז ואז יוכל לקנות לעצמו ביטוח חובה יומי למ"ס הימים שברצונו לנסוע.... אני מבטיח לאותו סוכן ביטוח דבר אחד (ותקרא את זה טוב טוב) לפחות עוד 1000 מבוטחים יעברו אליו וזאת ע"י פרסום פשוט דרך אתרים מעין אלה, תאמינו לי שרב סרן שמועתי יפיץ את השמועה לכל המשוגעים כמונו ותוך מספר ימים יש לאותו סוכן ביטוח עוד 5000 משוגעים שמבטחים את הג'יפים/אופנועי שטח/טרקטורונים(/ועוד כל מיני מחלות אחרות) - וכל סוכן ביטוח שיקרא מודעה זו רק שינסה להפוך את הנתונים (הנורמלים לחלוטין הללו) למספרים (בעדיפות ל-$ ) וכך יוכל לראות את הפוטנציאל הטמון בכך..... (מאיר....).
והסוכן שיגיד לי עכשיו שהוא מעוניין יקבל אתר כזה פעיל במתנה תוך לא יותר מ-10 ימים בחינם (תרומה לקהילת החולים במחלת השטח).... :wink:
ולמען הסר ספק - אני הראשון שעושה שם ביטוח!!! :!: :!: :!:

אלדד

מאיר רוטברג
21-01-04, 23:12
אוקי
אבדוק זאת חוקית מחר על הבוקר
אבל סבלנות זה לא יהיה עוד יומיים חברות הבטוח איטיות לאללה

eldad007
21-01-04, 23:19
אנחנו מחזיקים ג'יפ בערך 10 שנים כך שגם שבוע לא יהרוג אותנו.... :roll:

אייל
22-01-04, 11:26
אופס...יצאתי דביל...סליחה.

אני תקוע עם נושא הביטוח בימים האחרונים כך שכל מה שעולה לי בראש זה ביטוח צד ג' וכו'.

שחף110
23-01-04, 18:35
בדיוק חיים - זאת מדינה מפגרת.
למה אי אפשר לרשום מס' מידות צמיגים ברישיון ?
מה זה משנה עם איזה סט אני נוסע כעת ?? רושמים 3 או 4 מידות מאושרות ע"י
היצרן ואני אבחר לי. למי איכפת ? למדינה ....
כי אפשר לקחת על כל שינוי 80 שקל ויום שלם בעמדה מס' 1

שחף

רפי א.
23-01-04, 23:35
רעיון יפה אבל ככל הנראה אינו ישים.
לבעלי סיקסים מיושנים כמו שלנו ביטוח צד ג' מקנה גם ביטוח גרירה שבהחלט חיוני.
למרות זאת בנימה אופטימית-גם אני בפנים

eldad007
15-02-04, 23:47
מאיר -
או ששכחת... או שהתשובה שלילית...

mchazani
24-05-05, 23:41
משהו זז מאז?

מאיר רוטברג
25-05-05, 09:36
לא שכחתי אבל בילתי ישים רעיון ה "כרטיסיה " ואסביר לכם כלכלית וסטטיסטית למה
חברת בטוח באה ומבטח אותך 365 יום
נניח כי אתה נוסע 12 פעם בשנה אנו רוטצים לרקנות בטוח רק ל 12 יום נכון?
החברות אומרות שאני נותן לה מאה אחוז סיכון ב 12 יום ואז סטטיסטית הם בסיכון ענק
סורי

נמרוד
25-05-05, 09:48
סורי

צודק מאיר.

שאולי
25-05-05, 13:19
אני לא מבין למה שחברת הביטוח תסכים , ממילא אנחנו משלמים לכל השנה אז למה להם להפסיד??? אפשר לעשות גם ביטוח נגיד...בן השעות 0600 ל 2400 ואז לחסוך רבע מהוצאת הביטוח השנתי ,וזה יחייב את הילדים שלנו [ למי שיש ילדים בגיל הזה , לי אגב אין] להחזיר את האוטו מוקדם ביום שישי , ואז נוכל לישון יותר טוב וכו' .........בחיים זה לא יעבוד
שאולי
אגב....שחף 110
אם זאת מהתמונה נוסעת איתך לטיולים , אני מוכן להיות אצלך, המזרון המתנפח :) :) :)

יוני5
26-05-05, 02:01
באם פוליסת הביטוח חובה היתה פרסונלית במקום פוליסה לרכב - היא היתה ההגיונית ביותר - הרי אתה לא יכול לנהוג בשני רכבים בבת-אחת. היה יוצא מכך שבכל רכב שאתה נוהג בו - אתה מבוטח. אך ההגיון אינו הגיוני בארץ ואם בבעלותך 7 רכבים שונים לכל יום בשבוע עליך לשלם ביטוח חובה 7 פעמים. הלובי של חברות הביטוח במסדרונות הממשל לא היו משלימות עם דפוס המחשבה הזה שהרי עושק זה מקצוען מימים ימימה. על נבחרי הציבור אין לסמוך מבלי להבטיח להם אחוזים ברווחי הציבור שיוזרמו לכיסם הפרטי. אז איך עושים פוליסה אישית במקום פוליסה לרכב???????????

יש פוליסה כזאת, קוראים לה "ביטוח סחר".

יוני5

ob1knobi
26-05-05, 10:26
במידה ואני זוכר נכון, בביטוח סחר ניתן להשתמש כל עוד הרכב אינו רשום על שמך.... ורק בעלי מוסך וסוחרים יכולים לקבלו.

מאיר יכול לתת תשובה מדוייקת מזו אני מניח

UNIX
26-05-05, 10:39
ביטוח סחר זה אכן למוסכניקים כדי שיוכלו לנסוע על כל רכב גם ללא ביטוח (כדי לבדוק אותו ) , אבל מן הסתם הוא עולה יותר .

landY
26-05-05, 14:53
זה רעיון מצויין, העיוות של מחירי הטסט והביטוח בארץ היא הסיבה היחידה שאני כל יום מתנייע לעבודה על 2 טון ברזל במקום 700 ק"ג פלסטיק.

מאיר רוטברג
26-05-05, 16:29
במידה ואני זוכר נכון, בביטוח סחר ניתן להשתמש כל עוד הרכב אינו רשום על שמך.... ורק בעלי מוסך וסוחרים יכולים לקבלו.

מאיר יכול לתת תשובה מדוייקת מזו אני מניח

חברים בטוח סחר יותר יקר משמעותית מבטוח צ"ג וחובה גם יחד

ניר ל
27-05-05, 11:16
נמרוד כתב:

מאיר רוטברג כתב:
סורי

צודק מאיר.

לא צודק נמרוד,
נהג שנמצא על הכביש 12 יום בשנה מסתכן ומהווה סיכון פחות מנהג שנמצא על הכביש 13 יום בשנה ובטח שפחות מאדם שנוהג 365 יום בשנה, כמובן שזה רק משתנה אחד במשוואת הסיכון אבל אחד החשובים (בעלי המקדם הגבוה ביותר). ברור מעל לכל ספק שנהג שנמצא פחות על הכביש מעורב פחות בתאונות, מבצע פחות עבירות (וגם נתפס פחות בביצוע עבירות), אלא אם אתה מאמין בכוח עליון / גורל שמכתיב שאם נגזר עליך להיות מעורב בתאונה זה יקרה גם אם תצא רק פעם בשנה מדלת הבית (או שרכב יבוא לבקר אותך דרך החלון), בכל מקרה הסטטיסטיקה היא מובהקת. המסקנה היא שאם צדק מעורב במשוואה - מי שנוהג פחות ישלם פחות.

עכשיו נעבור באופן כללי למצב הקיים -
חברות הביטוח (עסק למטרת רווח) צריכות להנפיק פוליסות לכיסוי ופיצוי על נזקי ת"ד, יש להן גם עניין לגיטימי להרוויח בסופו של יום והן גם נתונות לפיקוח הדוק. המחוקק הוא זה שקובע את הקריטריונים, חברת הביטוח מתמחרת עפ"י הקריטריונים.
הכי פשוט זה לקבוע פרמיה אחידה לכולם - נניח שהבסיס הוא שנתי: ניקח את סך הפיצויים ששולמו ע"י חברות הביטוח בשנה החולפת, נוסיף דלתא(שכוללת בין השאר את הרווח של חברת הביטוח), נחלק במספר כלי הרכב שנעו על הכביש ונקבל פרמיה אחידה. עכשיו ברור שזה מצב מעוות שבו נהג זהיר מסבסד נהג פרוע, נהג וותיק מסבסד נהג צעיר, נהג פרטי מסבסד נהג מסחרי, נהג שנוהג 12 יום בשנה מסבסד נהג שנוהג 365 , אין חולק על העובדה שזה לא מצב תקין. על כן המשוואה היא כבר לא כ"כ פשוטה ושרירותית, נערכות סטטיסטיקות וגורמי סיכון משוקללים במשוואה, יש היום יותר התאמה אישית של הפרמיה ביחס למה שהיה בשנים קודמות, לאט לאט זה נוטה יותר לכוון הצודק וזה יגיע עד גבול מסויים.
מה שברור הוא שכמו בכל עניין כלכלי אחר, אין ארוחות חינם - אם אחד ישלם פחות, אחר חייב לשלם יותר, ברור ששום חברת ביטוח לא תסכים להוזיל פוליסה אחת מבלי לייקר במקביל פוליסה אחרת. זה נאיבי לחשוב שקבוצת לחץ תשיג כזה דבר.
מצד שני קבוצת לחץ /שדולה/לובי חזק, בהחלט יכולה להעלות את הנושא על סדר היום ולגרום למקבלי ההחלטות לתת יותר משקל למשתנה הזה בנוסחה, בדיוק כמו שעשו שומרי השבת.

ניר ל
27-05-05, 11:42
landy כתב

זה רעיון מצויין, העיוות של מחירי הטסט והביטוח בארץ היא הסיבה היחידה שאני כל יום מתנייע לעבודה על 2 טון ברזל במקום 700 ק"ג פלסטיק._________________

זה לא עיוות, זה כבר אחד התיקונים של העיוות. אופנועים מעורבים יותר בתאונות ביחס לחלקם מסך כלי הרכב, הפגיעה בהם קשה יותר והפיצוי שנדרשת חברת הביטוח לשלם גבוה יותר.
מה לעשות, אלו הנתונים היבשים. נהג של 12 יום בשנה על פריווט חדש עם 8 כריות אוויר, לא צריך לסבסד אופנוען שעובד בשליחויות ומעורב שלוש פעמים בחודש בסוג של תאונה.

landY
27-05-05, 23:18
landy כתב

זה רעיון מצויין, העיוות של מחירי הטסט והביטוח בארץ היא הסיבה היחידה שאני כל יום מתנייע לעבודה על 2 טון ברזל במקום 700 ק"ג פלסטיק._________________

זה לא עיוות, זה כבר אחד התיקונים של העיוות. אופנועים מעורבים יותר בתאונות ביחס לחלקם מסך כלי הרכב, הפגיעה בהם קשה יותר והפיצוי שנדרשת חברת הביטוח לשלם גבוה יותר.
מה לעשות, אלו הנתונים היבשים. נהג של 12 יום בשנה על פריווט חדש עם 8 כריות אוויר, לא צריך לסבסד אופנוען שעובד בשליחויות ומעורב שלוש פעמים בחודש בסוג של תאונה.

לא הבנתי מה הקשר לאופנועים.

AvigdorAharon
27-05-05, 23:37
והפיצוי שנדרשת חברת הביטוח לשלם גבוה יותר.

וזה בגלל שעל כל שריטה, אנו דורשים פיצוי על "אובדן הכנסה", הרי כולנו דוגמני צילום מהשורה הראשונה, ובשל השריטה הזו לא נזכה בתפקיד יוקרתי...

במילים אחרות, הרי אנו ישראלים, ועל כל פגיעה מינימלית שקרתה בתאונת דרכים, אנו הולכים חודש עם הצווארון הלבן או 10 פעמים לאורטופד.

אביגדור

נמרוד
29-05-05, 12:25
נמרוד כתב:

מאיר רוטברג כתב:
סורי

צודק מאיר.

לא צודק נמרוד,
נהג שנמצא על הכביש 12 יום בשנה מסתכן ומהווה סיכון פחות מנהג שנמצא על הכביש 13 יום בשנה ובטח שפחות מאדם שנוהג 365 יום בשנה, כמובן שזה רק משתנה אחד במשוואת הסיכון אבל אחד החשובים (בעלי המקדם הגבוה ביותר). ברור מעל לכל ספק שנהג שנמצא פחות על הכביש מעורב פחות בתאונות, מבצע פחות עבירות (וגם נתפס פחות בביצוע עבירות), אלא אם אתה מאמין בכוח עליון / גורל שמכתיב שאם נגזר עליך להיות מעורב בתאונה זה יקרה גם אם תצא רק פעם בשנה מדלת הבית (או שרכב יבוא לבקר אותך דרך החלון), בכל מקרה הסטטיסטיקה היא מובהקת. המסקנה היא שאם צדק מעורב במשוואה - מי שנוהג פחות ישלם פחות.

חברות הביטוח (עסק למטרת רווח) צריכות להנפיק פוליסות לכיסוי ופיצוי על נזקי ת"ד, יש להן גם עניין לגיטימי להרוויח בסופו של יום והן גם נתונות לפיקוח הדוק. המחוקק הוא זה שקובע את הקריטריונים, חברת הביטוח מתמחרת עפ"י הקריטריונים.
הכי פשוט זה לקבוע פרמיה אחידה לכולם - נניח שהבסיס הוא שנתי: ניקח את סך הפיצויים ששולמו ע"י חברות הביטוח בשנה החולפת, נוסיף דלתא(שכוללת בין השאר את הרווח של חברת הביטוח), נחלק במספר כלי הרכב שנעו על הכביש ונקבל פרמיה אחידה. עכשיו ברור שזה מצב מעוות שבו נהג זהיר מסבסד נהג פרוע, נהג וותיק מסבסד נהג צעיר, נהג פרטי מסבסד נהג מסחרי, נהג שנוהג 12 יום בשנה מסבסד נהג שנוהג 365 , אין חולק על העובדה שזה לא מצב תקין. על כן המשוואה היא כבר לא כ"כ פשוטה ושרירותית, נערכות סטטיסטיקות וגורמי סיכון משוקללים במשוואה, יש היום יותר התאמה אישית של הפרמיה ביחס למה שהיה בשנים קודמות, לאט לאט זה נוטה יותר לכוון הצודק וזה יגיע עד גבול מסויים.
מה שברור הוא שכמו בכל עניין כלכלי אחר, אין ארוחות חינם - אם אחד ישלם פחות, אחר חייב לשלם יותר, ברור ששום חברת ביטוח לא תסכים להוזיל פוליסה אחת מבלי לייקר במקביל פוליסה אחרת. זה נאיבי לחשוב שקבוצת לחץ תשיג כזה דבר.
מצד שני קבוצת לחץ /שדולה/לובי חזק, בהחלט יכולה להעלות את הנושא על סדר היום ולגרום למקבלי ההחלטות לתת יותר משקל למשתנה הזה בנוסחה, בדיוק כמו שעשו שומרי השבת.

ניר, מאיר כן צודק.

נהג שנוהג 12 יום בשנה, ומשלם ביטוח מלא על כל השנה (כמונו עם הג'יפים, בהגזמה), אכן מסבסדים את כולם.

אבל אם אתה רוצה לנהוג רק 12 יום בשנה, ולהיות מבוטח רק באותם 12 ימים שאתה אכן נוהג כל היום, בטיול - 100% מתקופת הביטוח - אז לא הגיוני שאתה תשלם את הביטוח השנתי כפול 12/365, אלא שתשלם לתורך העניין 12/365 מעלות הביטוח של נהג מונית - שנוהג 100% מהזמן. חברת הביטוח מניחה שרכב פרטי נמצא בתנועה רק חלק קטן מהזמן, הקילומטראז' הממוצע שאתה מדווח הוא חלק מהחישוב של עלות הפוליסה שלך.

מאיר רוטברג
29-05-05, 15:40
נמרוד כתב:

מאיר רוטברג כתב:
סורי

צודק מאיר.

לא צודק נמרוד,

ניר, מאיר כן צודק.

נהג שנוהג 12 יום בשנה, ומשלם ביטוח מלא על כל השנה (כמונו עם הג'יפים, בהגזמה), אכן מסבסדים את כולם.

אבל אם אתה רוצה לנהוג רק 12 יום בשנה, ולהיות מבוטח רק באותם 12 ימים שאתה אכן נוהג כל היום, בטיול - 100% מתקופת הביטוח - אז לא הגיוני שאתה תשלם את הביטוח השנתי כפול 12/365, אלא שתשלם לתורך העניין 12/365 מעלות הביטוח של נהג מונית - שנוהג 100% מהזמן. חברת הביטוח מניחה שרכב פרטי נמצא בתנועה רק חלק קטן מהזמן, הקילומטראז' הממוצע שאתה מדווח הוא חלק מהחישוב של עלות הפוליסה שלך.

לא יכולתי להסביר יותר טוב
דרך אגב הלכתי צעד אחד רחוק אמרתי להם
נניח כי האדם נוסע רק 12 פעם בשנה קחו פרמיה בגין חודשיים ,זה נותן הרבה מקדם רווח מול סיכון
לא!!!
זה המצב כרגע חברים ננסה שוב בעוד כמה חודשים

ניר ל
29-05-05, 16:11
נמרוד, אתה מתחכם אה ?!
לא דיברתי בכלל על עלויות, ברור שביטוח לתקופות קצרות הוא יקר יותר באופן יחסי, נניח שבאופן יחסי הוא עולה פי שלוש, אבל זה לא משנה, זה יצא לך הרבה יותר זול מביטוח לשנה.
אנשים כמוני, כמוך או כמו חנן שמחזיקים מס' כלי רכב ונוהגים עליהם בתחלופה, זקוקים למשהו דומה לביטוח סחר לא דווקא לביטוח כרטיסיה, בכל מקרה הוזלה לאחד חייבת לבוא ע"ח ייקור לאחר, צריך להיות שינוי גורף של שיטת החישוב לא משהו מקומי, הרי ברור שחברת ביטוח ספציפית שתוזיל פוליסה מסויימת לא ע"ח משהו אחר, תקבל בראש, אין על זה ויכוח.

נמרוד
29-05-05, 16:17
נו מאיר, יש מצב לביטוח חובה "רב-רכב" אישי לבנאדם מכובד עם עבר נקי שמחזיק 3 כלי רכב? בכל השלושה אסור לאף אחד חוץ ממני ואשתי לנהוג. ככה ברור לחלוטין שבכל רגע נתון רק שניים מהשלושה יכול להיות בנסיעה, ולרוב פחות. אם אני יכול לשלם במקום 3X ביטוח חובה רק 2.5X, כבר הרווחנו, גם אני וגם חברת הביטוח.

חנן-ג'יפולוג
29-05-05, 16:19
ביטוח סחר, גם אם היה עולה בדיוק כמו ביטוח רגיל לא היה מוזיל לי בשקל את עלות הביטוחים, כי בשאר הרכבים שאני נוהג בהם, גם טלי נוהגת, אז אני חייב לבטח אותם בביטוח רגיל.

ביטוח "כרטיסיה" או ביטוח שעובד רק בשבתות וחגים, הוא רעיון שאם היה קיים, היה מאומץ על ידי בחום.

אגב, זה לא רעיון פנטזיונרי. רכבי אספנות משלמים רבע מחיר ואסור להם לנסוע בימי עבודה בשעות הבוקר. הלוואי עלינו. אין שום סיבה בעולם שאנחנו נשלם יותר מבעלי רכבי אספנות.

ryanai
29-05-05, 18:44
אם אני יכול לשלם במקום 3X ביטוח חובה רק 2.5X, כבר הרווחנו, גם אני וגם חברת הביטוח

תגובת חברת הביטוח:
אם אתה יכול לשלם 3X ביטוח במקום 2.5X אז כבר הרווחנו, גם אנחנו וגם המבוטח :twisted:

ניר ל
29-05-05, 21:12
אגב, זה לא רעיון פנטזיונרי. רכבי אספנות משלמים רבע מחיר ואסור להם לנסוע בימי עבודה בשעות הבוקר. הלוואי עלינו. אין שום סיבה בעולם שאנחנו נשלם יותר מבעלי רכבי אספנות.

רכבי אספנות משלמים חצי מחיר גם ברישוי וגם בביטוח לא בגלל שאסור להם לנוע בימי חול עד 0900, אלא מתוך כך שאספנים נוטים לאסוף מספר רב של פריטים ולא לעניין לשלם על כולם מחיר מלא באגרות כאשר הם נועדו למטרת אספנות ובקושי נעים על הכביש. החוק הזה עבר בשעה שרכבי אספנות היו כלי רכב מתחילת המאה שבאמת לא נסעו ולא היו מסוגלים לנסוע במובן שאנחנו מכירים היום. עניין שעות הנסיעה נועד למנוע הפרעה לתנועה בשעות העומס ואולי גם כדי להקשות על "אספנים" מתחזים לבצע ברכב שנהנה מהוזלה באגרות שימוש יומיומי.
שוב פעם אני אדגיש - בוודאי שיש הגיון במה שאנחנו רוצים, אבל אין לנו ולא יהיה לנו לובי כמו לאספנים ולדתיים, חוץ מזה שאנחנו קבוצה מאד קטנה של בעלי אינטרס כזה. רוב בעלי ה 4X4 עושים ברכב שימוש יומי וממילא זאת קבוצה שנתפשת בציבור כבעלת אמצעים שאין שום מניע סוציאלי לצ'פר אותה.

ניר ל
29-05-05, 21:15
אגב, חנן , עדיף שנשב בשקט 10 שנים, נגיע ממילא להטבה הזאת.

UNIX
29-05-05, 21:43
לא קראתי את כל השרשור בנושא אבל רק לידע כללי מישהו
שאל מהי ההשתתפות העצמית בשעת תאונה חס וחלילה?
אז לפי סיפור ששמעתי ממקור אמין מאוד לפני כמה ימים לגבי תאונה
מסוימת , ההשתתפות העצמית היא 1500$ אז זה לא כזה משתלם גם למי שישכמה מכוניות בבית .

מאיר רוטברג
01-06-05, 23:42
קרעתם אותי מצחוק בנושא רכב אספנות
זה נועד לאנשים נורמלים מהיישוב שמטפחים את הרכב בטיירוף מפחד שיקבל אבק נוסעים בו כל יום שישי למפגש באוניברסיטה ומייד הבייתה למוסך מכסים את הרכב נועלים אותו ב 17 מנעולים
למה אתם משווים את המצבה למשל לרכב אספנות?
עשיתם לי את הערב חברים

אנחנו בדיוק האנשים שלא בקריטריונים

חנן-ג'יפולוג
01-06-05, 23:47
אתה צודק, מאיר, מבחינת היחס לרכב, אבל גם אתה תסכים שב12 פעמים (הייתי מת 12 :cry: ) שאני נוסע עם הג'יפ בשנה, אני לא מגיע לרבע מהסיכון שאני מהווה לחברת ביטוח בקורולה שלי שנוסעת יומיום.

בכל מקרה, לא שיש לי את הכוח או את הכוונה לעשות משהו בנידון, אבל אני מאמין שאם היינו לוחצים בנקודות הנכונות, כמו שעשו חברי מועדון החמש, אז היה סיכוי כלשהו, שגם אנחנו היינו יכולים להגיע לאותה תוצאה. ההגיון בצד שלנו - לא שזה בהכרח עוזר.

עירא
02-06-05, 00:37
ההגיון בצד שלנו - לא שזה בהכרח עוזר
:lol: :lol: :lol: :lol:
:wink:

היגיון, מה זה :?:

מאיר רוטברג
02-06-05, 09:57
כל מה שמועדון החמש הצליחו לעשות זו לשכנע חברת בטוח אחת להסכים לבטח אותם בתנאים מאוד אבל מאוד מגבילים,
חברים מדובר ברכבים בשווי של מאות אלפים (בממוצע) שמבוטחים אולי בחצי מערכם לגניבה ,
אתם רוצים צ"ג בלבד
זה לא כלכלי וזה כסף קטן עבורם
נ.ב אין לנו חילוקי דעות חנן כי סיכון הנזק למצבה קטן לאין שעור מהקורולה

חנן-ג'יפולוג
02-06-05, 10:44
איכשהו מאיר, נדמה לי שאתה מחזיק ממכוניות אספנות יותר ממה שהרוב שלהן מייצג.

יש יחסית מעט מכוניות אספנות מושקעות ובעלות ערך, והרבה הרבה יותר גרוטאות חיפושיות ואחרות, שמוחזקות על ידי תפרנים כי זה מה שיש להם, ובמקרה הטוב הם עושים ביטוח צד ג' .

תקן אותי אם טעיתי.

מאיר רוטברג
02-06-05, 11:48
חנן אתה טועה וזו טעות נפוצה
מה שרוב האנשים רואים אלו את חיפושיות הזבלה שנעות על הכביש עם מספר אספנות
גש לכינוסים בימי שישי תביא את אישתך והילדים זו חוויה מסעירה
אלו המכוניות אשר ביום יום לא תראה על הכביש
יש מכוניות ב 100.000 200.000 ורק עכשיו יש לי לקוח אשר בנה הוט רוד
פונטיאק למנס קבריולט מנוע ביג בלוק וכו וכו וכו שופצה באהבה במשך שלוש וחצי שנים
ערך 300.000 ש"ח
אני מקווה שעכשיו תבין למה הצחוק שלי
חס וחלילה לא אישי אלה הסיטואציה בעיקרה

מאיר רוטברג
02-06-05, 11:53
קח דוגמא ממודעת מכירה במועדון החמש
,טלוירבק ,49 ,רטספי'ג הריכמל
$ 19,000 טסט + בוט בצמ
050 - 5293727 ,052 - 3201860 יבוק

חנן-ג'יפולוג
02-06-05, 11:56
מאיר, אם אתה בענייני ביטוח, אז אתה בטח יודע שדוגמאות לא מעניינות לצרכי סטטיסטיקה.

אני עדיין מהמר שאם תיקח את כל המכוניות הרשומות כאספנות במשרד הרישוי, ומבוטחות, תגלה שרובן גרוטאות זולות.

אבל אין לי נתונים מספריים על כך. לך יש?

מאיר רוטברג
02-06-05, 12:55
אין לי את נתוני משרד הרישוי

Bulldog
04-06-05, 15:00
ורק עכשיו יש לי לקוח אשר בנה הוט רוד
פונטיאק למנס קבריולט מנוע ביג בלוק וכו וכו וכו שופצה באהבה במשך שלוש וחצי שנים
ערך 300.000 ש"ח

ידעתי תמיד מה הבעייה שלי, כסף.
בזמן אני עומד. :cry:

YosSima
30-03-13, 17:23
נו... יש שינוי מאז?
יש כבר דבר כזה ביטוח לסופי שבוע ?

nezero
01-04-13, 18:27
באמת מעניין אם משהו השתנה מאז (8 שנים)
אני יודע שיש היום ביטוחים לנהגים צעירים שמפעילים אותם דרך הפלאפון לזמן קצוב.

-->