PDA

צפייה בגרסה מלאה : הונדה CRV - שקעתי בדיונות ובסוף נחלצתי אבל לא מבין את ה 4X4

elad.sivan
24-05-07, 16:48
שלום,
אני חדש בשטח עם הונדה CRV שמראש ידועה כג'יפ עדין ולא בנוי לשטח קשה אבל בכל זאת...
נסעתי בדיונות קיסריה ושקעתי. לאחר התחפרות יפה נתן לי בעל ג'יפ ערבי שהיה שם טיפ ששווה להוציא אויר מהצמיגים וזה אכן הציל אותי במיידי. אבל מה שאני לא מבין זה התנהגות ה 4X4. בהונדה השילוב של הגלגלים האחוריים אמור להיות אוטומטי כשיש הפרש מהירות בין הסרנים (פרט למצב חום גבוה שהמערכת עלולה לפשל..). כשהייתי תקוע אז הגלגלים הקדמיים הסתחררו ואילו האחוריים כלל לא זזו - אז איפה השילוב המיוחל ? מצד שני אני די בטוח שבמצב נסיעה הם כן היו משולבים כי לא נראה לי שבמצב 2X4 הייתי יוצא משם - מי שהוא יכול להסביר לי מה קרה שם ? האם המערכת עבדה כמתוכנן ?:confused:

למומחים תודה :D

אלעד

גיא
24-05-07, 17:46
פה הטעות !!

crv לא ג'יפ עדין ולא נעליים.

סוזי המשתוללת
24-05-07, 23:37
אלעד
זו בדיוק הבעייה של המערכת בהונדה - עד שהאחוריים משתלבים (אם בכלל) הקדמיים כבר שקעו עד הגחון

הטיפ שקיבלת מה"ערבי" שווה בזהב ואם תקפיד תמיד להוריד לפחות חצי מכמות האויר (במיקרה של ההונדה 10 psi עדיף) לפני הכניסה לחול/בוץ אז יש לך סיכוי טוב מאד שלא תשקע אלא אם תחפש צרות

ככלל אם מורידים הרבה אויר אין בעייה להכנס עם כל פרייבט לחול רך מאד ולעצור ועדיין להמשיך אח"כ לנסוע מהמקום - כל עוד הגחון לא מתחכך בחול

קח בחשבון שאם הורדת אויר אתה מוגבל ביכולת הפנייה ז"א אסור לבצע פניות הדוקות מחשש לפריקת הצמיג מהג'נט

עוד טיפ קטן :
אם עצרת אל תנסה לנסוע ישר קדימה אלא סע אחורה על העקבות שלך כמה מטרים (בלי לסובב הגה לשום כיוון)ואז סע קדימה

elad.sivan
24-05-07, 23:45
הי סוזי,

הקטע המביך הוא בדיוק שהגלגלים האחוריים כלל לא זזו כאשר הקדמיים הסתחררו - אז אני כבר לא מבין היכן ה 4X4 בכלל ? השאלה אם יש איזה מניפולציה שתרצה את המערכת לשלב את האחוריים...(אגב הוא היה ערבי אסלי בלי ""...)

אלעד

איציק - 4X6ZH
25-05-07, 17:17
מה שייך מקור הטיפ לשאלה הבסיסית :twisted:
אתם מתחילים לפתח שרשור צבעוני וחבל .
4X4 ב CRV משולב כל הזמן ( כל הזמן יש העברת כח לסרן האחורי ) !
בכניסה לסרן האחורי יש 2 משאבות שמן הדראולי ( כמו בממסרה אוטומטית ) .
המשאבה הראשונה ( הקידמית ) מחוברת לגל הניעה ובונה לחץ כל עוד הגלגלים הקידמיים מסתובבים ( רכב בהילוך כל שהוא ובתנועה )
המשאבה השניה ( האחורית ) שגם נמצאת בתוך הדיפרנציאל האחורי מחוברת לגלגלים האחורים .
וגם בונה לחץ כל עוד הגלגלים מסתובבים .
ברגע שאחד מהגלגלים האחורים מאבד אחיזה . ( הוא מתחיל להסתובב מהר יותר ) מה שגורם
ללחץ שמן של המשאבה השניה לעלות ( יש לחץ שמן גבוה יותר באחת המשאבות )
כתוצאה מהחלץ השונה אחד השסתומים זז ופותח מעבר שמן למצמד הדראולי ( כמו בגיר אוטומטי )
המחבר מידית את הדראשפט לסרן האחורי . ( ואתה מקבל 4X4 מלא ) .
כל פעולות הניתוק והשילוב נעשות במהירות מבלי שהנהג בכלל מרגיש או שולט על הפעולה .
המלכודת היא שהמערכת מאד קטנה ומתחממת במהירות . בתוך הסרן יש חישן חום שמרגיש שהשמן חם הוא מנתק את פעולת המצמד . ( השמן מתקרר אבל הרכב בינתיים שקע :( )
ביום קיץ חם כאשר חול הים חם והסרן קרוב או מונח על החול החישן לא פעם מנתק את המערכת
רק בגלל חום החול ) :lol:
איציק

elad.sivan
26-05-07, 20:39
אוקיי איציק :shock:
תן לי לראות אם אני מבין.
יש משאבה קדמית שבונה לחץ עקב תנועת הגלגלים הקדמיים ויש משאבה אחורית שבונה לחץ עקב תנועת הגלגלים האחוריים (שתי המשאבות מכניות וניזונות מסיבוב הסרנים). ככל שינועו הקדמיים מהר יותר (שניהם או אחד מהם) יגבר לחץ השמן בקדמית ובהתאמה באחורית. העברת כוח לגלגלים האחוריים (יענו שילוב המצמד ההידראולי לסרן האחורי) תתבצע אך ורק אם לחץ השמן שמייצרת המשאבה האחורית שונה (גדול או קטן) מזה שמייצרת הקדמית?... רגע רגע - כמה שאלות:
1) אם האחוריים מסתחררים ומעלים את לחץ השמן במשאבה האחורית זה סימן שהם כבר משולבים - במצב כזה לכאורה כבר לא יהיה טוב יותר כי עובדים גם הקדמיים (שתמיד עובדים?) וגם האחוריים?
2)אצלי היתה תופעה הפוכה - הקדמייים הסתחררו והאחוריים עמדו. לפי דבריך הסיבה היחידה שהם לא נעו זה חום גבוה מדי שניתק את המצמד ההידראולי - נכון? רק הקטע שלא היה חם כלכך (אולי 28 מעלות) וגם החול לא להט וגם נתתי למערכת בערך 5 דקות לנוח..אז האם יכול להיות שהמערכת מקולקלת? איך אני יכול לבחון את זה בצורה מבוקרת? רק מוסך או איזה תרגיל שטח מחוכם שיסביר לי מה קורה אבל לא ישאיר אותי תקוע בחול שוב..

משתדל ללמוד - תודה על המידע :D
אלעד

איציק - 4X6ZH
26-05-07, 22:05
אתה מבין נכון את פעולת המערכת .
המערכת מאד רגישה להתחממות מהפעולה העצמית שלה ולכן היא מתנתקת מהר .
הבדיקה על יד הרמת 2 גלגלים באויר אחד קידמי אחד אחורי .
שילוב ל D וספירת תוך כמה סיבובים של הדריאשפט נכנס הגלגל האחורי לסיבוב ( מקסימום 10 ) .
הוא יכנס לעבודה כבר אחרי 3-6 סיבובים . ( של הדריאשפט )
איציק

סוזי המשתוללת
26-05-07, 23:34
אלעד
קיבלת טיפים בסיסיים
אם אתה מחפש שטח תעשה לעצתך חסד ומכור את ההונדה מהר

nisimm
28-05-07, 23:34
שלום,
אני חדש בשטח עם הונדה CRV שמראש ידועה כג'יפ עדין ולא בנוי לשטח קשה אבל בכל זאת...
נסעתי בדיונות קיסריה ושקעתי. לאחר התחפרות יפה נתן לי בעל ג'יפ ערבי שהיה שם טיפ ששווה להוציא אויר מהצמיגים וזה אכן הציל אותי במיידי. אבל מה שאני לא מבין זה התנהגות ה 4X4. בהונדה השילוב של הגלגלים האחוריים אמור להיות אוטומטי כשיש הפרש מהירות בין הסרנים (פרט למצב חום גבוה שהמערכת עלולה לפשל..). כשהייתי תקוע אז הגלגלים הקדמיים הסתחררו ואילו האחוריים כלל לא זזו - אז איפה השילוב המיוחל ? מצד שני אני די בטוח שבמצב נסיעה הם כן היו משולבים כי לא נראה לי שבמצב 2X4 הייתי יוצא משם - מי שהוא יכול להסביר לי מה קרה שם ? האם המערכת עבדה כמתוכנן ?:confused:

למומחים תודה :D

אלעד
אלעד שלום
אני בעל CRV ואני יכול לומר לך שאני עושה דברים נפלאים עם הרכב.ושמעתי על כמה נוספים שנוסעים איתו בשטח בינוני + בכל אופן אני מעביר לך לינק על ספר רכב ושם תוכל ללמוד לא מעט על הרכב
http://hondatech.info/downloads/Auto/Manuals/

AvigdorAharon
29-05-07, 07:38
4X4 ב CRV משולב כל הזמן ( כל הזמן יש העברת כח לסרן האחורי ) !
בכניסה לסרן האחורי יש 2 משאבות שמן הדראולי ( כמו בממסרה אוטומטית ) .
המשאבה הראשונה ( הקידמית ) מחוברת לגל הניעה ובונה לחץ כל עוד הגלגלים הקידמיים מסתובבים ( רכב בהילוך כל שהוא ובתנועה )
המשאבה השניה ( האחורית ) שגם נמצאת בתוך הדיפרנציאל האחורי מחוברת לגלגלים האחורים .
וגם בונה לחץ כל עוד הגלגלים מסתובבים .
ברגע שאחד מהגלגלים האחורים מאבד אחיזה . ( הוא מתחיל להסתובב מהר יותר ) מה שגורם
ללחץ שמן של המשאבה השניה לעלות ( יש לחץ שמן גבוה יותר באחת המשאבות )
כתוצאה מהחלץ השונה אחד השסתומים זז ופותח מעבר שמן למצמד הדראולי ( כמו בגיר אוטומטי )
המחבר מידית את הדראשפט לסרן האחורי . ( ואתה מקבל 4X4 מלא ) .
כל פעולות הניתוק והשילוב נעשות במהירות מבלי שהנהג בכלל מרגיש או שולט על הפעולה .
המלכודת היא שהמערכת מאד קטנה ומתחממת במהירות . בתוך הסרן יש חישן חום שמרגיש שהשמן חם הוא מנתק את פעולת המצמד . ( השמן מתקרר אבל הרכב בינתיים שקע :( )
ביום קיץ חם כאשר חול הים חם והסרן קרוב או מונח על החול החישן לא פעם מנתק את המערכת
רק בגלל חום החול ) :lol:
איציק

לא ממש שייך לשרשור, אבל מה ההבדל בין המערכת הזו ובין המערכת שבפורסטר?
איזו אמינה יותר? אילו יתרונות וחסרונות יש לכל אחת מהמערכות?

תודה,
אביגדור

nisimm
02-06-07, 16:48
אלעד שלום
אני בעל CRV ואני יכול לומר לך שאני עושה דברים נפלאים עם הרכב.ושמעתי על כמה נוספים שנוסעים איתו בשטח בינוני + בכל אופן אני מעביר לך לינק על ספר רכב ושם תוכל ללמוד לא מעט על הרכב
http://hondatech.info/downloads/Auto/Manuals/
בנוסף קבל סרטונים על ביצועי הרכב .http://www.youtube.com/results?search_type=search_videos&search_query=CRV&search_sort=relevance&search_category=0&page=1

סוזי המשתוללת
06-06-07, 16:52
אביגדור
ההבדל בין הפורסטר להונדה הוא שבפורסטר מדובר על דיפרנציאל מיכני אמיתי (מוגבל החלקה )שמחלק כח אחורה וקדימה כל הזמן ולא רק כשיש הפרש מהירויות

סוזי המשתוללת
06-06-07, 17:01
http://www.youtube.com/watch?v=CJmCuOAKaCs&mode=related&search=

זה ההבדל :-D

סוזי המשתוללת
06-06-07, 17:04
http://www.youtube.com/watch?v=HG5V6OUpOP8&mode=related&search=

וגם זה :wink:

רפי 33
06-06-07, 21:20
היי,
מענין שכל "הוידאוים" בלינק מראים נסיעה במישור !!! :mrgreen: :oops:

הפורסטר מצויד, מאז ומתמיד, בדיפ' מרכזי ומצמד ויסקוזי .
ההנעה היא לכל 4 הגלגלים, כל הזמן.
ברגע שיש הפרש מהירויות בין "סרן" קדמי לאחורי נכנס ה"ויסקוזי" לעבודת יתר ומעביר כוח/מומנט
ל"סרן" הלא מחליק.
הפעולה הזו נעשית במהירות רבה ביותר, ללא התערבות הנהג כמובן, ביעילות ובאמינות אין קץ !
(אין התחממויות ופיספוסים).
הפורסטר, לדוגמא, יעלה את הדיונה הגדולה באשדוד ויפליג בדיונות במקום שלCRV אין כל סיכוי.
כיום הפורסטר מצויד גם בדיפ' אחורי מוגבל החלקה !

AvigdorAharon
06-06-07, 23:06
או קי, תודה.

אביגדור

-->