PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי סוג הרכב ברישיון רכב שהגיע

עמרי2
24-05-07, 19:05
הגיע לי טופס חידוש רישון לסופה. (ארוכה סגורה, משנת 96, ולכן גם מסחרית).

ברישיון הישן היה רשום רכב מסוג "משא אחוד".

ברישיון החדש שהגיע רשום: "M1 משא סגור אחוד".

מה פשר השינוי?

מאיפה הם יודעים שהרכב סגור? (אפילו את צבע הרכב הם לא יודעים.. :-D )

יש אפשרות להחזיר את זה איכשהו למצב הקודם?

יש משא אחוד פתוח?

למה בכלל איכפת לי??

כי חוסר הבהירות שהיה קודם לכן השאיר לי קצת מקום ליצירתיות :evil:

asafk
24-05-07, 19:06
ברשיונות החדשים הלך המקום ליצירתיות. אירופה זה כאן.

אסף.

עמרי2
24-05-07, 19:11
:evil:

בכל הסופות המסחריות שינו את ההגדרה?

כי אני מניח שיש גם סופות פתוחות שרשומות "משא אחוד" (לפי מה שנאמר לי כל סופה מ96 היא מסחרית).

ואז איך יודעים להפריד ביניהם ברישיון החדש?

עמרי

asafk
24-05-07, 19:15
רשום פתוח או סגור. במספר השלדה אמורה להיות אות לפיה המחשב של משרד הרישוי אמור לדעת. מצד שני, אני לא אתפלא אם יש לו אלגוריתם מיוחד שלוקח את מספר השלדה של הסופה, ומנחש.

אסף.

Bulldog
24-05-07, 19:22
אירופה זה כאן.

אסף.

היית מת...

מאיר רוטברג
24-05-07, 19:39
<B><SPAN lang=HE style="FONT-SIZE: 12pt">השינוי ברשיונות הנהיגה

מאיר רוטברג
24-05-07, 19:40
http://www.rechev.net/mamarim/art_mamarim94.html

Gilad
24-05-07, 23:52
אני שיניתי אצלי ברשיון לפני כחודש מסגור לפתוח ומופיע משהו כמו "משא תא נהג פתוח"
מחר אני אבדוק את הניסוח המדויק

גלעד

tzagi
29-05-07, 08:25
http://www.rechev.net/mamarim/art_mamarim94.html
ועל זה אומרים באנגלית:
The blind is leading the blind
והמבין יבין
להוציא רישיון ג כי למשאית יש 8 ברגים בגלגל כשבאותו זמן אפשר ליקנות את אותה משאית בגירסה חצי טון שלא מחייב רישיון ג זה אחד הדברים הכי מפגרים ששמעתי אי פעם.
רק להסביר אך זה עובד בארהב,
הרישיון הרגיל, CLASS C
מרשה לנהג לנהוג על כול כלי עם 2 סרנים בלי הגבלת מישקל,
כמובן שנהג מיקצועי (כמו נהג משאית) דורש CDL
COMMERCIAL DRIVERS LICENSE
שמרשה לו לנהוג באופן מיקצועי, וזה כולל יותר מ2 סרנים, ויש רישיון ניפרד לסמי טריילר.

אישית אני חושב שהשיטה האמריקאית קצת יותר יעילה ופשוטה מהארופאית.

דרור ברלי
29-05-07, 09:31
ועל זה אומרים באנגלית:
הרישיון הרגיל, CLASS C
מרשה לנהג לנהוג על כול כלי עם 2 סרנים בלי הגבלת מישקל,
כמובן שנהג מיקצועי (כמו נהג משאית) דורש CDL
COMMERCIAL DRIVERS LICENSE
שמרשה לו לנהוג באופן מיקצועי, וזה כולל יותר מ2 סרנים, ויש רישיון ניפרד לסמי טריילר.

כלומר, רשיון הנהיגה הרגיל מאפשר לך לעלות ולנהוג על משאית, אפילו גדולה וכבדה (18-24 טון) ללא הכשרה מיוחדת, בתנאי שיש לה 2 סרנים בלבד? ככה כל החבר'ה הישראלים נוהגים במשאיות של המובינג?

Bulldog
29-05-07, 09:51
לא נראה לי שיש סרן אחורי בודד שעומד בעומס הזה.

תחשוב אבל על משאיות חלוקה סינגל מאחורה (דאף 1000 לדוגמא, סומו) וכל מה שיש לו סתם דאבל ג'אנט F-650 לדוגמא
בארץ, זו משאית, פה, אני יכול לעשות על זה סיבוב.

asafk
29-05-07, 21:58
לא רק סיבוב. גם לשכור משאית ולהוביל את הדירה.
זו שיטה אחרת, שאומרת שאם זה זז, ואם אתה יודע לנהוג, אין סיבה שלא תנהג בזה. אם אתה מרגיש חוסר ביטחון, כדאי לך לרדת מהגה, ומהר- כי כשתעשה נזק, יתבעו לך ת'תחת. אצלנו- קודם כל לא. אח"כ נוציא לך את המיץ על כל דרגת רשיון.

אסף.

AvigdorAharon
29-05-07, 22:30
לא נראה לי שיש סרן אחורי בודד שעומד בעומס הזה.

בטח שיש. משאית "סינגל", משקל כולל של 19 טון.
דגם אחר (זכור לטובה): VOLVO N-88

היה גם דגם נוסף עם שני סרנים מאחור, כאשר רק אחד מניע (6X2): משקל כולל של 27 טון ואפילו 30 טון (לעבודות עפר).

אביגדור

tzagi
29-05-07, 22:32
כלומר, רשיון הנהיגה הרגיל מאפשר לך לעלות ולנהוג על משאית, אפילו גדולה וכבדה (18-24 טון) ללא הכשרה מיוחדת, בתנאי שיש לה 2 סרנים בלבד? ככה כל החבר'ה הישראלים נוהגים במשאיות של המובינג?

בא נחדד
נגיד שמחר עומר מחליט לקנות את זה:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/97-Ford-F350-Diesel-5th-Carrier-2001-Car-Hauler-Trailer_W0QQitemZ280119443596QQihZ018QQc ategoryZ84151QQrdZ1QQcmdZViewItem

לסחוב את המיפלצת עבירות שלו לשטח, הוא לא צריך רישיון שונה מהרגיל
אבל אם עומר מחליט לפתוח עסק "עומר הובלות" הוא יצטרך CDL

מובן?

Bulldog
30-05-07, 08:37
בטח שיש. משאית "סינגל", משקל כולל של 19 טון.
דגם אחר (זכור לטובה): VOLVO N-88

היה גם דגם נוסף עם שני סרנים מאחור, כאשר רק אחד מניע (6X2): משקל כולל של 27 טון ואפילו 30 טון (לעבודות עפר).

אביגדור

אביגדור, הסרן השני, הלא מניע, לא שם ליופי. הוא שם לטובת כושר העמסה ועל זה דיברתי.
עכשיו, בת כמה הוולוו הזאתי בדיוק?
או יותר נכון, מתי ירדה האחרונה מהפס יצור?
וג'ו, אני לא צריך לגרור את המפלצת עבירות שלי לשטח, כי גם עם צמיגי 44, ובודי של XJ על שילדת גובלן של סקאוט אני עדיין יכול לנסוע על הכביש.
תפסיק לחפש לי נגררים, אין לי מקום בגראז'

דרור ברלי
30-05-07, 11:24
בא נחדד
לסחוב את המיפלצת עבירות שלו לשטח, הוא לא צריך רישיון שונה מהרגיל
אבל אם עומר מחליט לפתוח עסק "עומר הובלות" הוא יצטרך CDL

מובן?

כן.
זאת אומרת שחבר שעובד איתי בעיתון ועד לפני שלוש שנים עבד בניו-יורק במובינג ונהג במשאיות קלות-בינוניות ביום-יום עם רשיון רגיל שהוציא שם, היה בעצם עבריין? ושגם למעסיקים הישראלים שלו שם היתה אחריות תורמת במקרה של תאונה?
הוא מספר שעשרות פעמים נעצר לבדיקת רשיונות על ידי שוטרים ותמיד נשלח לדרכו בברכת דרך צלחה...

נמרוד
30-05-07, 11:36
דרור נדמה לי מדובר יותר על רשיון עסק מאשר רשיון נהיגה מהבחינה הטכנית. זה לא שההכשרה שונה - במילא אין שם הכשרה. סביר להניח שזה משהו שהחברה דואגת לו בלי שהנהג אפילו מודע - קריא קשור לרכב ולעסק יותר מאשר לנהג.

אבל זה רק למיטב הבנתי כמו שמיכה תמיד מסתייג, אני לא מצליח להתחבר לראש האמריקאי ולהבין את ההגיון שלהם. לסמוך על האזרח? לתת לו לנהוג על מה שהוא רוצה? בלי לחייב אותו ב30 שיעורים? בלי סולם דרגות לטפס בו? מאיפה הממשל שם משלם משכורת לעובדים שלו בלי אגרות? לא נורמלים.

tzagi
30-05-07, 17:54
החוקים שונים ממדינה למדינה
הנה החוק בניו יורק:
New York State issues six types of non-commercial licenses. The information in this chapter applies primarily to passenger car and motorcycle licenses. To drive most other types of vehicles, you need a commercial driver license (CDL). For information about commercial driver licenses, refer to the Commercial Driver's Manual (CDL-10) available from the DMV Internet Office, by request from a DMV Call Center, or at any motor vehicle office. You must have a CDL if you drive any vehicle that:

* Has a manufacturer's gross vehicle weight rating (GVWR) of more than 26,000 lbs. (11,794 kg); or,

* Pulls a trailer that has a GVWR of more than 10,000 lbs. (4,536 kg) and the GCWR of the hauling vehicle plus the trailer is more than 26,000 lbs. (11,794 kg); or,

* Is designed or used to carry 15 or more persons, not counting the driver; or,

* Regardless of seating capacity, is defined as a bus by Article 19-A of the Vehicle and Traffic Law (including vehicles carrying school children or disabled people); or,

* Carries hazardous materials required by federal law to be placarded.

http://www.nydmv.state.ny.us/ncdlc.htm

שים לב שבניו יורק נותנים רישיון D ולא C

ניו יורק זה SANCTUARY STATE
אז לא אוכפים את כול החוקים לכולם(כמעט כמו בארץ)
אז החבר שלך, אם היה עובד בחברת הובלות לא ישראלית, היו מחיבים אותו להוציא CDL

AvigdorAharon
31-05-07, 23:07
אביגדור, הסרן השני, הלא מניע, לא שם ליופי. הוא שם לטובת כושר העמסה ועל זה דיברתי.
עכשיו, בת כמה הוולוו הזאתי בדיוק?
או יותר נכון, מתי ירדה האחרונה מהפס יצור?

אז ככה, הוולבו הזו היא דוגמא למשאית שבה סרן אחד מניע 19 טון המורשים על פי החוק אצלנו. סביר להניח שהמשאית מסוגלת לנסוע עם משקל כולל הגבוה מכך (יש חוק התיישנות על עבירות כאלו?).
קימות כיום משאיות רבות עם סרן אחורי אחד ומשקל כזה.

אביגדור

asafk
31-05-07, 23:14
משאית שני סרנים- משקל כולל 18 טון. היה 19 טון עד לפני שנה. לא גרם יותר. יותר מזה חייב סרן נוסף (מניע או לא). אבל זה בארץ (ובאירופה).
כן, באמריקה כל עוד לא משלמים לך על ההובלה, מותר לך לנהוג במשאית. רק אל תהרוג אף אחד.

אסף.

AvigdorAharon
31-05-07, 23:31
משאית שני סרנים- משקל כולל 18 טון. היה 19 טון עד לפני שנה. לא גרם יותר. יותר מזה חייב סרן נוסף (מניע או לא). אבל זה בארץ (ובאירופה).

טוב, למדתי משהו.

אביגדור

-->