PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים לסורנטו, הגיע זמן להחליף, דעות?

IlanHadar
25-05-07, 22:22
אחרי 43,000 ק"מ הגיע הזמן להיפרד מה Dunlop AT2. עשו את שלהם. הצמיגים מראים סימני יובש והצמיגים האחוריים כבר כמעט ללא סוליה.
בסך הכל שירתו אותי טוב הצמיגים האלה, פנצ'ר אחד בשטח ברמת הגולן ועוד שלושה בכביש ממסמרים. לא נקרעו ועשו את העבודה. הדבר היחידי שהפריע בהם היה חריקות, ובכביש שאך אתה נרטב סכנת אלוהים - הגברת פעמיים עשתה צלחת שנגמרו במזל.

עכשיו מתלבטים, כיוון שקצר בכסף בימים אלה (סיבות טובות) צריך לשקול.

למרות הדעה במאמר שפורסם לאחרונה שיש צורך ללכת על צמיגי שטח מלא ברכב שטח, אני לא מרגיש בנוח לשים צמיגים שטח מלא על רכב שאני נוהג עליו פעמיים בחודש. בשאר הזמן האישה והילדים, בנוסף ירעישו יותר ויצרכו יותר דלק.

נראה לי אני נשאר עם ה AT. עכשיו לפירלי יש מבצע נגמר בסוף החודש. הפנצריה שלי מציע לי 4 צמיגי Pirelli Scorpion AT במחיר טוב יותר מהמופיע במבצע אצל גפני כאן: http://www.tires.co.il/page.asp?div=Main.

כיוון שזה תמיד נושא שפותח דיונים, החלטתי לשאול בדעת החברים החכמים וגם קצת לעורר את פורום הקוריאניות, אז ככה עצות, מחירים, פנצריות, כולם יתקבלו בברכה, יש עוד שלושה חודשים לטסט, כך שיש זמן.

רפי47
26-05-07, 20:52
דוד גפני הוא מומחה לצמיגי שטח ולכן פנה אליו והוא ייעץ לך איזה צמיגים כדאי לך, מבחינת טיב, התאמה ותועלת/מחיר, גם אם אינך מתחייב לקנותם אצלו.
בברכה - רפי לין

נמרוד
26-05-07, 23:53
אילן - התשובה כן כתובה במדריך גם אם אתה לא רוצה צמיג שטח אגרסיבי.BFG A/T.

IlanHadar
27-05-07, 13:20
אילן - התשובה כן כתובה במדריך גם אם אתה לא רוצה צמיג שטח אגרסיבי.BFG A/T.

נמרוד, שמעתי על הצמיג הזה, מעניין מה המחיר שלו במידה של הרכב שלי (245/70 R16). אבל בנוסף שמעתי על בעיות בדופן של הצמיג הספציפי ובעיות עם היבואן במקרים של פגמים, אשמח להתייחסות.

נמרוד
27-05-07, 13:26
BFGoodrich מייצרים את צמיג השטח והAT האיכותיים ביותר, אני מקווה שיש זמין בארץ במידה שלך. המחיר לעומת זאת יכול להיות גם כפול מאשר האלטרנטיבות... אתה בטוח ששמעת על בעיות עם עם הצמיגים האלו? ועוד בדופן? לדעתי אתה מתבלבל עם פירמה אחרת...

דרור ברלי
27-05-07, 14:50
צמיג AT טוב אמור לשרוד הרבה-הרבה יותר מ-40 ומשהו אלפי ק"מ, שזה אורך חיים ממוצע לצמיג MT זול יחסית, ובמיודח אם רוב הנסיעות שלו הן בכביש.

המחיר של BF כפול מהאלטרנטיבות, אבל סביר להניח שגם אורך החיים שלהם... כמי שבגלל חסרון כיס בחר בצמיג זול יחסית ולא ממש משתגע עליו (מקסיס בקשוט) - ממליץ לך להשקיע קצת יותר אבל לקבל צמיג טוב. תחלק לעשרה תשלומים וזה יכאב פחות בכיס.

OFF-RoaD
27-05-07, 16:04
כמה זה כפול מהאלטרנטיבות? (בערך, ל235/75/15)

IlanHadar
27-05-07, 16:21
דרור,

הטענה שלך מעניינת לגבי אורך חיי הצמיג, נראה לך מופרז לנסוע 80,000 ק"מ על צמיגים שנוסעים לפחות פעם בחודש בטיול שטח (לא על שבילי קק"ל).

שרואים את הצמיגים שלי זו הסוליה שנשחקה, סוליה שתחזיק כפול מזה, שוב נשמע לי מוזר. אם יש כאן כאלה שנסעו 80,000 ק"מ על צמיגי AT וטיילו איתם אשמח לדעת איזה סוג.

אבל בואו נהיה מציאותיים, אני מקווה לא להחזיק את הרכב עוד 80,000 ק"מ. הרכב עושה כ 50,000 ק"מ בשלוש שנים. נניח שעוד שנתיים אני מוכר אותו אז לא שווה לי להשקיע בצמיגים יקרים שעד שאמכור את הרכב יעשו פחות ממחצית אורך החיים שלהם.

ה BF אכן הם הטובים ביותר (למרות שכן הייתה בעיה איתם בעבר הרחוק: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3013872,00.html) אבל לשים מעל 1,000 ש"ח בצמיג, לא משתלם לי ובטח לא כרגע.

אז בואו נחזור לצמיגים הבינוניים, דנלופ היו לי, היו בסדר לא יותר, פירלי שיש עכשיו במבצע, לא שמעתי תלונות, מה עוד?

נמרוד
27-05-07, 16:25
הידיעה הנ"ל מלפני שנתיים וחצי. היא לא רלוונטית לצמיג שאתה קונה חדש היום שיוצר בשנה האחרונה.

בכל מקרה, אם ביררת והמחיר הוא 1000 שקלים זה באמת מוגזם, אני הערכתי משהו בסביבות 750-800 לכל היותר. לדעתי האישית שכתבתי הרבה פעמים ועדיין לא השתנתה אחרי כמה שנים - יש שני צמיגי שטח ששווים יותר - BF וגודייר MT/R. רמה מעל השאר. אם המחיר מרתיע - אז תחפש לפי המחיר, אם יש לך נסיון טוב עם דנלופ, למה לא לקנות שוב? מה זה "בסדר לא יותר", למה אתה מצפה מצמיג?

דרור ברלי
27-05-07, 16:45
אם צמיגים חדשים שאתה מרכיב היום, יישחקו למראית עין במידה כזו שתידרש החלפה בעוד שנתיים כשתרצה למכור את הרכב, זו תהיה עוד סיבה עבור קונה פוטנציאלי לשחוט אותך במחיר 4 צמיגים...

יש לא מעט חברים כאן בפורום שעברו 80K על סט צמיגים, כולל עבודה בשטח, חלקם אפילו על צמיג אגרסיבי יותר מצמיגי AT.

בלאי של צמיג אינו נובע רק ממחיקת הסוליה, אלא גם מהתייבשות ומאופי השימוש. דוגמאות?
1. מי שנוסע הרבה בדיונות והצמיגים שלו עובדים בלחצי אוויר נמוכים מאוד, יתנסה גם בתופעת "שבירת" הדופן (סדקים ובריחות אוויר מהדופן, הרבה לפני שיופיע בלאי משמעותי בסוליה)
2. רכב שנוסע קילומטראז'ים גבוהים מדי יום ישחק את הסוליה לפני שהצמיג יתייבש. זה יכול לקרות בקילומטראז' די גבוה, גם 80K לצמיג, ואפילו יותר.
3. אצלי צמיגים מחזיקים שנתיים וחצי בערך (שילוב של בלאי והתייבשות) בלי קשר לק"מ שעברו, כי הרכב עומד בשמש כל היום. האחרונים (פירלי סקורפיון MUD, צמיג מעולה ולא יקר) החזיקו קצת מעל שנתיים וחצי, ובערך 50K ק"מ. וזה ברכב די גס עם שתי נעילות אוטומטיות (שלא עושות שום דבר טוב לצמיגים) שנסע בשנתיים וחצי הללו הרבה מאוד בשטח ומעולם לא ספגו אף תקר! אני לא מאמין שהמקסיס בקשוט שיש לי היום יגיעו לזה. הם פחות טובים מהפירלי בכל פרמטר למעט בוץ עמוק, והבלאי הנראה לעין גבוה יותר.

IlanHadar
27-05-07, 20:54
הסתכלתי באתר http://www.tires4u.co.il בשביל לקבל כיוון לגבי ה BF. מחיר המחירון לצמיג שמופיע שם לצמיג בגודל שלי זה 878 ש"ח, לא כולל עבודה!, מעניין כמה אפשר לקחת על פירוק, הרכבה ואיזון?

אבל כשמשווים להצעה שאני קיבלתי הפירלי AT מופיע שם ב 757 ש"ח (שוב לא כולל עבודה), לי יש הצעה ב 580 ש"ח כולל עבודה.

לפי האתר הזה הפער בין הפירלי ל BF לא אמור להיות גדול כל כך, אבל אני יודע שפירלי במבצע כרגע.

אז כדי להיות בטוח ארים טלפון מחר לחבר בצמיגיה ואשאל אותו עבור מחיר ל BF.

דווקא הטיעונים של דרור כן משכנעים אותי ללכת על הזול יותר בגלל שהרכב עומד בשמש, נוסע בחו"ל בפחות לחץ אוויר וכו', אין צורך בצמיגים שיחזיקו 80 אלף.

נמרוד צמיג שהוא בסדר מבחינתי זה צמיג שלא עושה בושות בשטח, מחזיק מעמד על סלעי ארצנו אבל לא מסכן את האשה והילדים בצלחות בכביש. תאמין לי נסעתי ברכב בכביש שאך עתה נרטב, היה מקרה שהייתי צריך לשלב 4X4 כיוון שלא הצלחתי לעלות עליה ירושלמית. זה לא היה נעים.

היה לי דיון מקיף בעניין האם יש לשלב 4X4 בכביש במצבים כאלה ומניסיון אני יכול להגיד שזה עושה הבדל במצב כזה.

נראה לי שצמיגי הדנלופ וה LSD מאחורה פשוט לא היו שילוב כל כך מוצלח.

-->