PDA

צפייה בגרסה מלאה : דייהטסו טריוס ג'יפ או לא?

26-05-07, 12:01
היי לכולם,
לאחר חיפושים רבים ומבלבלים של רכב,
נגלו עייני לדייהטסו טריוס שנת 2000. אז שוב אני חוזרת להתחלה- חיפשתי פג'ו 206 או גולף ואחרי המון המון לבטים בנושא סיכמתי ביני ובין עצמי שאני יותר לא נותנת לאנשים לתת לי חוות דעת על שום רכב מאחר ולכל אחד יש דעה אחרת בנושא.
ועכשיו לשאלה- אני נוהגת בדרך כלל בעיר.
לא ממש מעניין אותי שטח. כמו כול בחורה ף עניין אותי המראה החיצוני של האוטו, אבל בשביל השקט הנפשי של הבעל,
אני מוכרחה לדעת קצת יותר על האוטו...
אז לדעתכם אודה.
יתרונות +חסרונות.
שני- נהגת מבולבלת....
:confused: :confused: :confused:

דרור ברלי
26-05-07, 12:13
לא. זה לא ג'יפ.
אבל לא מעניין אותך שטח, אז מה זה משנה?
הוא קטן ומתאים לתנאים עירוניים, הוא שימושי, הוא מאובזר בכל הציוד שבחורה צריכה ברכב כדי שלא יעייף אותה (אוטומטי, הגה כוח, חלונות+מראות ממונעים, מזגן חזק וכו') הוא מתמרן טוב, יש לו חמש דלתות (יתרון עצום אם יש ילדים בתמונה) ואת יושבת בו "גבוה". אם הוא בעל ק"מ נמוך ותוחזק כמו שצריך, הוא יהיה גם אמין.

חסרונות? המון. הוא לא יציב, הוא חלש ואיטי, הוא צר וצפוף, יש לו בעיה קשה של הנדסת אנוש לקויה (הגה+מושב נהג+דוושות לא ממורכזים זה לזה...) למרות מנוע 1.3 ליטר הוא לא ממש חסכוני כי הוא דורש בהמון מקרים "רגל עד הפח" כדי להתקדם בקצב סביר, והעיקר - הוא לא רכב שטח של ממש. סתם פוזה ללא כיסוי.
בעיני הוא גם מכוער - הפרופורציות הצרות שלו לא מסתדרות לי בעין.

לצרכים שלך - הגולף והפיז'ו 206 עדיפות עשרות מונים.

WildLove
26-05-07, 13:22
היי שני
כדי שתוכלי לקבל קצת יותר דעות על הטריוס, של אנשים שונים הנה מספר תוצאות שהחיפוש בפורום העלה על המילה טריוס:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=18027&highlight=%E8%F8%E9%E5%F1
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13677&highlight=%E8%F8%E9%E5%F1
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10872&highlight=%E8%F8%E9%E5%F1
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=2886&highlight=%E8%F8%E9%E5%F1
ויש עוד הרבה, אבל התעייפה לי היד..
בכל אופן, דעה אישית, בתור אחד שנאלץ לנהוג על טריוס (2004) ביומיום מדי פעם:
מבחינת אמינות הוא מאוד מאוד אמין, הצפיפות שלו בלתי נסבלת - התא מטען בסמוראי (זה שאין לו) יותר גדול מהתא מטען של הטריוס..אפילו לקניות מהסופר הוא לא מספיק
מבחינת שטח, הוא כבישביל, הוא לא יתמודד עם עליות קשות, וגם לא קלות..הוא ישמח להתיישב בכל מקום שרק יתנו לו, הוא נמוך נורא, חסר הילוך כוח, זללן לא קטן של דלק ולא סיימתי..

idangluz
26-06-12, 19:58
דרור, זה ברור שלא ראית את הטריוס בשטח...
הוא עובר הכל. יש לו נעילת דיפרנציאל, הוא קל צר וגבוה.
נושא היציבות הוא נכון אך כפי שציינת הרכב אינו נוסע מהר(לא בנוי לנסוע מעל 120) כך שאין כאן בעיה אמיתית.
בנוסף, התיכנון של הרכב גאוני. הוא מצופה בפלסטיק בכל המקומות שבהם נושקות לפעמים מכוניות אחרות בחניות בעיר.
כל המושב האחורי נשכב לגמרי והופך למשטח אחד עבור העמסה של חפצים או אפילו לינה לילית (אני וחברתי ישנים על מזרון כשהגוף מתוח לחלוטין, בטיולים)
החסרונות כוללים צריכת דלק של 1/10 ושטחים מתים בנסיעה אחורה/חניה.
בתור איש שטח קרבי גם במילואים וטייל אני נסעתי אחרי האמרים ולנד קרוזרים ללא כל קושי.
הרכב הזה הוא אחת היציאות הטובות מידי היפנים, ואני מתגעגע אל הרכב. (כיום אני עם סוזוקי, לא מתלונן)

hadtomer
26-06-12, 20:51
אה הא.

ניר ל
26-06-12, 21:05
ילדים, לא להתרגש. עושה רושם שדיהטסו שכרו את היחצ״ן של קיה....

נמרוד
26-06-12, 21:17
כל המושב האחורי נשכב לגמרי והופך למשטח אחד עבור העמסה של חפצים או אפילו לינה לילית (אני וחברתי ישנים על מזרון כשהגוף מתוח לחלוטין, בטיולים)

הם שכרו, וזה ברור, זוג גמדים קטועי רגליים ;)

talilim
26-06-12, 21:19

כן....
גם לי זה נרא הככה.
אין שום קשר בין כותרת ההודעה לתוכן....

ו - "כמו כול בחורה ף עניין אותי המראה החיצוני של האוטו ".......

נו באמת......
בא לי להקיא....

idangluz
27-06-12, 00:53
"אני מת על הקטע הזה, שתמיד יש מישהו שנכנס וכותב "יש לי טריוס ואני עובר איפה שעוברים גם מיטב הלנד קרוזרים ואני היתי קרבי אז אני יודע על מה אני מדבר". בפועל, זה סימן שטיילת עם אנשים שמעולם לא שילבו בלנד קרוזרים שלהם את הידית של הLOW ושאתה עושה יותר מדי מילואים. לכתוב שטריוס עובר הכל זה בערך כמו לכתוב "יש לי סיטרואן ויזה והיא משפילה אימפרזות בכל רמזור". חביבי, פעם ראשונה שאתה נכנס לכאן. אולי במקרה דרור הוא הבחור שהקים את האתר הזה, סתם אחד שצבר עד היום עשרות אלפי קילומטרים של שטח על הסופה המסריחה שלו. אל תתבאס אבל טריוס נוסע נחמד בחולות ובשבילים. וזהו. עד היום הייתי בשלושה טיולים שמישהו היה מספיק טיפש להגיע עם טריוס. בפעם אחת, משום מה, היה מישהו שהתעקש לבוא עם טריוס למשלט(למרות שאני בטוח שהטריוס הספציפי שלך מדלג אותו בקלילות)- הטריוס חולץ אחרי הקטע הראשון בגרירה לאחור, שזה לא כל כך מפתיע בהתחשב בעובדה שמדובר ברכב נטול הילוך כוח, עם מהלך מתלה מצחיק. בפעם השנייה, בצרעה, הגיע מישהו עם טריוס ידני. למראה העליה הראשונה שדרשה LOW, הבחור פשוט שרף מצמד. חולץ על ידי היילקס. בפעם השלישית גיסו של חבר התעקש לבוא לדרום עם טריוס. כדי לסנן אותו על ההתחלה הוצע שנתחיל במעלה זרון לחימום הקנה. בטריוס המסכן זה יצר בעיקר חימום של המנוע ונסיעה הביתה. חשוב מאוד להביע כאן הסתייגות- כמובן- במידה והטריוס שלך אכן עובר הכל, ואתה סוג של נהג על שמוציא מהטריוס את מה שאף אחד לא הצליח להוציא לפניך, נשמח אם תבוא להדגים יכולות. המשל"ט לא רחוק מגוש דן ולטריוס לא אמורה להיות שום בעיה לעלות אותו, אם הוא מפרק בזלזול האמרים." Hadtomer

הנה לזה אני מתכוון- הטריוס צר וגבוה עם גלגלים צרים.
איך יהיה טוב בחולות??הוא ממש לא מוצלח בחולות.
אתם כנראה חבורת פלצנים שיודעים רק מה ׳שהחברה אומרים׳
ולא מבינים תכלס. אל תתפסו לתדמית/הפרסומות ולעובדה שנשים שהם רוב הלקוחות.
מניסיון של הטיולים שלנו וברכבים נוהגים נהגי שטח מקצועיים בצבא - הטריוס נמר.

asafk
27-06-12, 01:32

שזה קצת מוזר, כי כבר מתחילת השנה לא מוכרים דייהטסו בישראל, או שפיספסתי משהו...???

אסף.

asafk
27-06-12, 01:40
"
הנה לזה אני מתכוון- הטריוס צר וגבוה עם גלגלים צרים.
איך יהיה טוב בחולות??הוא ממש לא מוצלח בחולות.
אתם כנראה חבורת פלצנים שיודעים רק מה ׳שהחברה אומרים׳
ולא מבינים תכלס. אל תתפסו לתדמית/הפרסומות ולעובדה שנשים שהם רוב הלקוחות.
מניסיון של הטיולים שלנו וברכבים נוהגים נהגי שטח מקצועיים בצבא - הטריוס נמר.

מהנסיון שלי עם טריוס - המקום היחיד שבו הוא עוד איכשהו סביר - זה בחולות.

ומהנסיון שלי עם נהגי שטח מקצועיים בצבא של היום.... נעזוב. העובדה שנהג שטח מקצועי בצבא מבלבל בין "נעילת דיפרנציאל" לנעילת דיפרנציאל אורכי מדברת בעד עצמה.

וברצינות - אין בעיה עם זה שאתה חושב שהטריוס שהיה לך הוא נמר. לטיולים שלך הוא הספיק - סבבה.
אבל יש אנשים מנוסים יותר, שנוסעים ברכבי שטח אחרים מדי פעם, במקומות שטריוס לא יצליח לשרוד - וחבל להטעות מישהו שישקול בעתיד לרכוש טריוס משומש בתור רכב שטח לחשוב שזה כדאי.

אגב, יש מבחן לטריוס באתר:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1786-jeepolog-archive

אסף.

tzagi
27-06-12, 01:57
מעניין איך,,,
אדם סתם נכנס לגיפולוג בטעות ורואה פוסט שאיך שהוא....לא מתאים לו, ונראה שמאד אישית זה לא מתאים לו.
הוא בוחר להצתרף לפורום לבזבז את זמנו רק כדי לקרוא לאנשים "פלצנים" על זה שכתבו עובדות (שלא מתאימות לאניטרסים)

אם לאחד המנהלים יש קצת זמן פנוי...תריצו את האימייל שלו, אני מוכן להתערב שיש לו טריוס "מפלצת שטח" למכירה איפה שהוא.

GodsFather
27-06-12, 07:38
אם אני לא טועה, טריוס עלה את מעלה יאיר, אז הכל אפשרי לא ? :)

idangluz
27-06-12, 09:39
מהנסיון שלי עם טריוס - המקום היחיד שבו הוא עוד איכשהו סביר - זה בחולות.

ומהנסיון שלי עם נהגי שטח מקצועיים בצבא של היום.... נעזוב. העובדה שנהג שטח מקצועי בצבא מבלבל בין "נעילת דיפרנציאל" לנעילת דיפרנציאל אורכי מדברת בעד עצמה.

וברצינות - אין בעיה עם זה שאתה חושב שהטריוס שהיה לך הוא נמר. לטיולים שלך הוא הספיק - סבבה.
אבל יש אנשים מנוסים יותר, שנוסעים ברכבי שטח אחרים מדי פעם, במקומות שטריוס לא יצליח לשרוד - וחבל להטעות מישהו שישקול בעתיד לרכוש טריוס משומש בתור רכב שטח לחשוב שזה כדאי.

אגב, יש מבחן לטריוס באתר:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1786-jeepolog-archive

אסף.

מה קשור? יש לו נעילת דיפרנציאל, שמעלה מאוד את העבירות שלו.
סביר בחולות?? אה שכחתי להזכיר שאין לו מהירות... וחול לא מתאים לו.
היתרונות שלו הם בשטח סלעי. כפי שאמרתי, הוא קל צר וגבוה והוא עובר הכל.
אפשר להשתחל איתו לכל מקום.

magili
27-06-12, 10:29
בוקר טוב לכל ציפורי הלילה ומשכמי קום,

תחילה גילוי נאות, אני לא מכיר את הפורום הזה ואני לא נוהג לכתוב באף פורום אחר, פשוט חבר הפנה אותי לשטויות שכתבתם (למעט עידן), ובאופן בלתי נשלט הוריד הרומני שלי התנפח (אולי מעייפות, כי הילד לא ישן כל כך טוב בלילה).

אז ככה, כבעלים של טריוס שנת 98', שנרכש לאחרונה עקב אילוצים - ילד (מזגן + 4 דלתות), כמחליפו של סמוראי 91' שעדיין בבעלותי ושאגב למכירה (פרסומת), אני יכול לומר לכם שאם היה לי חשש כלשהו לפיצול אישיות , הייתי עלול לחשוב ש"האני האחר" הוא עידן שכתב פה לפני.

הטריוס לא יציב, זולל דלק - 8.6 (בעיקר בגלל שהוא 4*4 קבוע), וממש אבל ממש גרוע בחולות.
יחד עם זאת, המידות הקטנות וזוויות הגישה והנטישה שלו, מאפשרות לו לעבור איפה שכל המפלצות נדרשות לנעילות ושיפורים נוספים, המושבים האחוריים ומשענות הגב מתקפלות לחלוטין, והופכות את כל חלקו האחורי לטנדר של ממש, מה שמאוד נוח לטיולים (עצים, צדניות, ציוד שינה וכמובן ארגזי בירות). אין לי ניסיון עם השינה, אבל זה בהחלט נראה אפשרי.
התא מטען שלו לא גדול, אבל מי צריך תא מטען גדול שניתן לקפל את הכסאות כפי שכבר ציינתי. בכל מקרה, התא מטען בטוח יותר גדול מתא המטען של הסמוראי, בניגוד לקשקוש שקראתי פה קודם.
חוץ מזה, מתחת לתא המטען יש תא נוסף, לא קטן בכלל, שם ניתן לשים את כל ציוד החילוץ/תיקון שלא משתמשים בו ביומיום (גם לא בטריוס), ככה שתא המטען הרגיל פנוי ליומיום.
צר לי לאכזב את כל הגאונים של הפורום, אבל זו חוכמה קטנה מאוד לטייל ולטפס מעלים עם מפלצות משופרות, שלא ממש צריך לדעת לנהוג בהם, חוץ מלשים "רגל על הפח".
הטריוס לעומת זאת, מצריך חשיבה בכל צעד שאתה עושה, דבר שהופך את הנהיגה להרבה יותר מעניינת, וכן, עם צמיגי שטח הוא טיפס את משלט 21 ואת מעלה עשוש בכבוד, וידו עוד נטויה (מזל שהיו עדים, וכל פעם עדים אחרים).
חסרון נוסף של הטריוסים הישנים הוא הגובה. בטיולי מדבר, בנחלים עם חלוקי נחל כמו שהמדבר יודע להציע, חייבים אבל חייבים מגן גחון (אמיתי), וליצור קוליסים חדשים בנסיעה (מעניין כבר אמרתי?).
גם אני שמעתי וחשבתי את מה שרוב חברי הפורום כתבו פה, גם אני התביישתי לומר לחברים שרכשתי טריוס וגם אני קיבלתי תגובות שחצניות מבעלי מפלצות שטח, אך כולם, ואולי גם טריוס העולמית, היו בשוק ממה שהרכב הזה עובר.
אגב, נעילת הדפרנציאל שלו היא רק בין החלק הקדמי לאחורי, מאחר והוא 4*4 קבוע (למנוע הצלבות בכל מטר), מה שבסך הכל הופך את הרכב ל- 4*4 רגיל.
בקיצור, זהו רכב שצריך לתת לו כבוד, גם אם הוא בנוי לכך ולא בטוח שיחזיק מעמד במשך שנים, אבל הי... במחיר שרוכשים אותו זה לא כל כך נורא.
ולסיום חומר למחשבה - בשנים האחרונות הטריוס הוגבה וקיבל מנוע 1500 סמ"ק, מממ... מעניין מה הוא יעבור עכשיו?
ולא, לא שכרו את שרותי, פשוט לא יכולתי לקרוא את השטויות שרובכם כתבתם, רק משמועות ורכילויות, או מצפיה בנהגים חסרי ניסיון או רגש.
שיהיה לכם רק טוב, אני חוזר אל מאחורי הצללים.

GodsFather
27-06-12, 10:57
העיקר שהוצאת את זה ממך.

ניר ל
27-06-12, 20:33
שזה קצת מוזר, כי כבר מתחילת השנה לא מוכרים דייהטסו בישראל, או שפיספסתי משהו...???

אסף.

אודה ואומר שלפני די הרבה שנים היה מאד משעשע אותי להירשם לאתר שהיינו מתראים בו אז בכמה זהויות ולעורר פרובוקציות.

SEAGAL23 - בחורה צעירה ובלונדינית 1.70 מ' , רכובה על סיקס משופר עם מנוע ביג-בלוק 7.4 וסעפות אדלברוק שהזמינה לטיולי עבירות ....

גם משתמש בשם טריוס שקורא טיגר על כל הכלים הגדולים הדליק את הפורום כבר אז (זה היה בשנה שהטריוס יצא לראשונה לשוק) , חנן איחל לו בהצלחה ושיזהר רק לא לעבור מעל צבים שהגיעו כבר לשיא גובהם - זה קרע אותי מצחוק במשך עשר דקות שלמות ....

שניהם היו משתמשים בדויים שלי , עברו 13 שנים אז אפשר כבר להודות באשמה.

בקיצור

IT TAKES ONE TO KNOW ONE

Tourist
27-06-12, 21:47
קודם כל אני ממש נהנה משלושת המשתמש שהצטרפו. אני מקווה שהדיון ימשיך.

מעבר לכך, יש בחור שעובד אצלי (נשוי+1) שמכר עכשיו טריוס (וקנה רב4 במקום).
האוטו חמוד מאוד.
וחילצתי אתו רק 3 פעמים מחוף עתלית (יש וידאו), בשאר הפעמים הוא הסתדר יפה.
הוא גם הסתדר לא רע בשבילי קק״ל בוציים בחורף האחרון ביערות הכרמל.
לבחורה או זוג צעיר, הרכב בהחלט חמוד.

אבל זה לא מתאים לבחורה עם 3 שמות משתמש. הם כל הזמן יריבו מי ישן מאחורה עם גוף מתוח...

Sent from my iPhone using Tapatalk

נימי
27-06-12, 22:36
אודה ואומר שלפני די הרבה שנים היה מאד משעשע אותי להירשם לאתר שהיינו מתראים בו אז בכמה זהויות ולעורר פרובוקציות.

SEAGAL23 - בחורה צעירה ובלונדינית 1.70 מ' , רכובה על סיקס משופר עם מנוע ביג-בלוק 7.4 וסעפות אדלברוק שהזמינה לטיולי עבירות ....

שניהם היו משתמשים בדויים שלי , עברו 13 שנים אז אפשר כבר להודות באשמה.

בקיצור

IT TAKES ONE TO KNOW ONE

רגע, איזה מהמישתמשים הם בדויים? זה עם הטריוס וניר ל? הבלונדינית עם הסיקס קיימת? :)

ניר ל
27-06-12, 23:59
הבלונדינית עם הסיקס הייתה קיימת , לפחות בשנת 96 . נתקלתי בה בדיונות בגבול חולון ראשל״צ , היא רכבה על סיקס פתוח ולראשה באנדנה יחד עם עוד כמה חברה. הם חילצו אותי משקיעה בחול עם סמוראי ללא קלאץ׳ . אם למישהו כאן יש מושג מי זאת הייתה - זאת תהייה יופי של סגירת מעגל. הייתה גם בלונדינית בדיפנדר קצר ... קוראים לה שהם , מישהו עוד בקשר איתה ?

asafk
28-06-12, 01:06

תחילה גילוי נאות, אני לא מכיר את הפורום הזה ואני לא נוהג לכתוב באף פורום אחר, פשוט חבר הפנה אותי לשטויות שכתבתם (למעט עידן), ובאופן בלתי נשלט הוריד הרומני שלי התנפח (אולי מעייפות, כי הילד לא ישן כל כך טוב בלילה).

אז ככה, כבעלים של טריוס שנת 98', שנרכש לאחרונה עקב אילוצים - ילד (מזגן + 4 דלתות), כמחליפו של סמוראי 91' שעדיין בבעלותי ושאגב למכירה (פרסומת), אני יכול לומר לכם שאם היה לי חשש כלשהו לפיצול אישיות , הייתי עלול לחשוב ש"האני האחר" הוא עידן שכתב פה לפני.

הטריוס לא יציב, זולל דלק - 8.6 (בעיקר בגלל שהוא 4*4 קבוע), וממש אבל ממש גרוע בחולות.
יחד עם זאת, המידות הקטנות וזוויות הגישה והנטישה שלו, מאפשרות לו לעבור איפה שכל המפלצות נדרשות לנעילות ושיפורים נוספים, המושבים האחוריים ומשענות הגב מתקפלות לחלוטין, והופכות את כל חלקו האחורי לטנדר של ממש, מה שמאוד נוח לטיולים (עצים, צדניות, ציוד שינה וכמובן ארגזי בירות). אין לי ניסיון עם השינה, אבל זה בהחלט נראה אפשרי.
התא מטען שלו לא גדול, אבל מי צריך תא מטען גדול שניתן לקפל את הכסאות כפי שכבר ציינתי. בכל מקרה, התא מטען בטוח יותר גדול מתא המטען של הסמוראי, בניגוד לקשקוש שקראתי פה קודם.
חוץ מזה, מתחת לתא המטען יש תא נוסף, לא קטן בכלל, שם ניתן לשים את כל ציוד החילוץ/תיקון שלא משתמשים בו ביומיום (גם לא בטריוס), ככה שתא המטען הרגיל פנוי ליומיום.
צר לי לאכזב את כל הגאונים של הפורום, אבל זו חוכמה קטנה מאוד לטייל ולטפס מעלים עם מפלצות משופרות, שלא ממש צריך לדעת לנהוג בהם, חוץ מלשים "רגל על הפח".
הטריוס לעומת זאת, מצריך חשיבה בכל צעד שאתה עושה, דבר שהופך את הנהיגה להרבה יותר מעניינת, וכן, עם צמיגי שטח הוא טיפס את משלט 21 ואת מעלה עשוש בכבוד, וידו עוד נטויה (מזל שהיו עדים, וכל פעם עדים אחרים).
חסרון נוסף של הטריוסים הישנים הוא הגובה. בטיולי מדבר, בנחלים עם חלוקי נחל כמו שהמדבר יודע להציע, חייבים אבל חייבים מגן גחון (אמיתי), וליצור קוליסים חדשים בנסיעה (מעניין כבר אמרתי?).
גם אני שמעתי וחשבתי את מה שרוב חברי הפורום כתבו פה, גם אני התביישתי לומר לחברים שרכשתי טריוס וגם אני קיבלתי תגובות שחצניות מבעלי מפלצות שטח, אך כולם, ואולי גם טריוס העולמית, היו בשוק ממה שהרכב הזה עובר.
אגב, נעילת הדפרנציאל שלו היא רק בין החלק הקדמי לאחורי, מאחר והוא 4*4 קבוע (למנוע הצלבות בכל מטר), מה שבסך הכל הופך את הרכב ל- 4*4 רגיל.
בקיצור, זהו רכב שצריך לתת לו כבוד, גם אם הוא בנוי לכך ולא בטוח שיחזיק מעמד במשך שנים, אבל הי... במחיר שרוכשים אותו זה לא כל כך נורא.
ולסיום חומר למחשבה - בשנים האחרונות הטריוס הוגבה וקיבל מנוע 1500 סמ"ק, מממ... מעניין מה הוא יעבור עכשיו?
ולא, לא שכרו את שרותי, פשוט לא יכולתי לקרוא את השטויות שרובכם כתבתם, רק משמועות ורכילויות, או מצפיה בנהגים חסרי ניסיון או רגש.

שמע, אני מרגיש שדווקא למה שכתבת צריך להתייחס ברצינות.
לא חייבים רכב שטח מגודל צמיגים ועתיר סוסים בשביל לטייל, ולהנות. אפשר לטייל גם עם טריוס. אני מכיר אישית גם סובארית 4X4 אחת בצבע כחול שעברה מסלולי שטח די קשים. מה שעושה לך טוב, העיקר שאתה נוסע ומטייל ונהנה מזה. וזה נכתב בלי טיפת ציניות ועם המון כבוד לזה שאתה חי בתוך האילוצים שלך באופן שאתה מרוצה ממנו.
אבל זה לא אומר שזה טוב, או נכון, או שהטריוס הוא באמת ג'יפ. זה לא אומר שאם היתה לך ברירה אחרת היית עושה את אותו הדבר.

המחסור בהילוך כוח הוא דבר קריטי, וכשאין מערכות אלקטרוניות באמת טובות שיפצו על זה, אתה נוסע בשטח בהרבה מקרים בלי שליטה.
הגלגלים הקטנים הם דבר קריטי נוסף - מה שהוא סלע בשביל רכב עם צמיגים בקוטר 26 אינצ' הוא אבן קטנה לרכב עם צמיגים בקוטר 31 אינצ'.
מרווח הגחון דווקא הוא לא משהו בעייתי בטריוס - גם יחסית להרבה SUVים מודרניים הוא ממש בסדר. לא מצטיין אבל בסדר.

ונכון שטריוס דורש מהנהג להיות טוב יותר וזהיר יותר וממוקד יותר ולקרוא יותר טוב את השטח.
אז אני יכול לומר לך מנסיון רב, שדייהטסו סיריון דורשת מהנהג להיות הרבה יותר טוב, והרבה יותר זהיר, והרבה יותר ממוקד ולקרוא הרבה יותר טוב את השטח. אה, כן, וגם הוא עושה את מסלול סובב פסגה בחורשן, עמוס ארגזי כלים ו200 קילו ציוד. וגם את השביל החום של נחל תנינים בשיא החורף (הילוך שני, גז ברצפה להחסיק את ההגה חזק ולא לעזוב אלא אם כן עפה בוכנה), שניהם בלי נזק. אז זה אומר שהוא ג'יפ אמיתי? (טיפ קטן - אם מישהו מהקוראים מנהל מאגר רכב של חברה גדולה - כשמישהו שאחראי על ניסוי בשטח מבקש טנדר 4X4, אל תתנו לו סיריון ותאמרו "תסתדר". כי רוב הסיכויים שהוא יסתדר)

אפשר לעשות הכל עם כל רכב. אבל בשביל רוב מי שמטייל בשטח, המטרה היא לטייל, לא לעבוד קשה. וההבדל בין רכב שטח טוב לרכב שטח פחות טוב, היא כמה קל, כיף ונוח לטייל איתו - לא כמה מאתגר לטייל איתו. רוצה אתגרים? קח רנו מגאן לעשוש. ההנאה מובטחת. לך ולקהל. ואם תתעקש מספיק, גם תצליח.

למרבה הצער, כשרואים את הקרוסאוברים של היום, נמוכים, עם צמיגי כביש בחתך נמוך, אפילו בלי נעילה מרכזית - הטריוס נראה מציאה. הכל יחסי. אבל זה עדיין לא עושה אותו רכב שטח אמיתי, הוא פשוט לא.

תשווה אותו לסמוראי שיש לך. במה יותר כיף לך לטייל? לא מה מאתגר אותך יותר על כל אבן, אלא מה באמת יותר כיף? אם אני אומר לך שלא צריך למכור את הסמוראי, יש כסף ואין לחץ. ומוריד אותך על טריילר עם הסמוראי והטריוס למצפה רמון ואומר "סע" - במה אתה נוסע?

אל תהפוך את זה שאתה מתוך אילוץ או בחירה מסתדר עם מצב נתון ומוציא ממנו את המיטב (ואני מוריד את הכובע בפניך על כך), לאידאולוגיה שמחר מישהו ייכנס ויקרא את השרשור ויילך לקנות טריוס כי הוא מומלץ בתור רכב שטח.

אסף.

tzagi
28-06-12, 01:19
לכול כלל יש יוצא מהכלל, זה נקרא Man bites dog
כמובן שזה יכול לקרות, אבל זה בטח לא הכלל.
אני אישית מכיר אדם עם פורד סטיישן קנטרי סקוויר שנת 73 שעבר ב"שבילים" שג'יפים התקשו בהם, ממש נהג יוצא דופן, אבל זה לא הופך את הסטיישן לרכב שטח.משום סוג.

yoni 110
28-06-12, 01:43
ניר, שפכת אותי על הרצפה עכשיו :)
זוכר את הימים בצהוב.....

חסרה רק התמונה של הטריוס בזיק ואז זה יהייה מושלם

idangluz
28-06-12, 10:05
חחח... זה מה שאמרנו. החולות הם לא בשביל הטריוס.
ואל תנחמו את עצמכם בסיפורים שיש רק אחד שחושב אחרת מכם.
שמי עידן והחיזוק שקיבלתי מmagili היה נפלא.
סוף סוף אדם שיודע להפריד בין הפוזה למציאות.

sos4u
28-06-12, 10:38

מה שיפה פה בפורום שיש כאלה שעוד עונים לך ברצינות ... אני מוריד את הכובע [ הנצחי ] בפניהם. באמת כל הכבוד ...
אבל, בחייאת , לקחת רכב עדין, עם מנוע של מכונת גילוח, ולהשוות את יכולותיו [ המופלאות - אין ספק ] של נהג אחד [ אהה, ונהגת , בל נשכח ] זה בהחלט לא משהו שמעיד על הכלל.
ואל תטעו, אין לי בעיה עם זה שכל אחד יטייל עם מה שבא לו. גם אני נוסע עם אוטו ישן, מתקלקל, ולא אמין, קטן וצפוף. אבל לקחת את המצב ולהפוך אותו לאידיאל ? זה קצת מוגזם בעיני ...
יתר על כן, במקומות מסויימים, הייתי אומר ששימוש ברכב כזה יש בו מין הסיכון המיותר לרכב ולנוסעיו. שאני , באופן אישי, לא הייתי לוקח. ...
אבל שוב, זו רק דעתי.

talilim
28-06-12, 10:53
6105461055

לא יודעת מה איתכם
אבל אני בענין של כיף
ועם טרי אני עשיתי מליון טיולים וחולות (וואדי ראם בירדן) וים ומדבר
ועם קצת שכל , הגיון בריא , נסיון בנהיגת שטח והרבה אומץ
אפשר בהחלט להנות.

magili
28-06-12, 10:57
חזרתי.... (אני עוד אתמכר בסוף)

שלא יהיו טעויות, הטריוס הוא לא "חיית שטח", כבר כתבתי שאם יאתגרו אותו במעלים, אני לא יודע כמה זמן הוא יחזיק.
מאידך, לבוא ולהשוות אותו לסיריון או לרנו מאגן, זה לא ממש בוגר ורציני. אולי הייתי צריך לשים לכם את זה ב "BOLD", אבל הוא טיפס בכבוד הן את משלט 21 הידוע לשמצה, והן את מעלה עשוש בימים הפחות טובים שלו, בלי שיפורים, הגבהות ועוד מחלות (שלא נדע), אלא רק עם צמידי 100% שטח.
אתם צריכים לזכור שבחירת הקווים איתו שונה מהקווים שאתם מכירים עם המפלצות, ומידותיו מאפשרות לו שלא להיכנס לכל מיני "מלכודות" שאתם חייבים להיכנס אליהן.
הטריוס אומנם אוטומטי, אבל יש לו הילוך LOW שמפתיע לטובה, ומאחר ואין לרכב יותר מדי כח (בלשון המעטה), אני נוטה להשתמש בו די הרבה.
לגבי אילוצים - הרכב נקנה כרכב שלישי (ביומיום אני על קטנוע), והקנייה נעשתה רק על-מנת לקחת את הילד לגן עם מזגן ו- 4 דלתות.
כשעושים את החושבים בין רכב שאת רוב זמנו מבלה על הכביש (נסיעות קצרות), ובין טיולי שטח אחת ל..., שבהם, אין מה לעשות, רוב המסלולים הם נחלים ושבילי 4*4 נוחים, לבין העובדה שאחת ל.. הוא מסוגל לעלות מעלה בשביל האגו הגברי, זהו בהחלט רכב טוב, בנוסף ליתרונות שכבר כתבתי עליהם בפעם הקודמת.
אם אתה גבר גבר, שכל הטיולים שלך (אם אפשר לקרוא לזה ככה) הם ללכת ולהתפוצץ על סלעים, אז אתם צודקים, זה לא רכב שטח.
למותר לציין כי האתגר בנהיגה עליו דיברתי, הוא לא בשבילי 4*4 רגילים כמו עם פרייבט, אלא בעליות מסולעות , יציאה וכניסה לנחלים, מדרגות סלע וכו'.

תהיו חזקים

שמוליקו
28-06-12, 11:11
ידידי, עזבו את נושא הפוזה שמוזה.
ניתן לעשות עם טריוס כמעט כל מסלול בארץ ואת אלה שלא ,ניתן לעזור לו במשיכה ויאללה לטיול.... בדוק !
אבל( וזה אבל גדול),מה המחיר שנשלם על טיולים בעבירות בינונית פלוס עם טריוס?
האם משהו מהמטיילים הכבדים ביצע איזושהיא בדיקת סדקים? נזקים לאחר טיול שהיה חייב לתת בגאז והרבה כדי לעבור במקום שרכב עם הילוך כוח היה עובר על הטורים ? !!
האם הרכב והמרכב שלו בנויים\מיועדים לזה?
האם נוכל לעבור בביטחון בכל מקום שרכב בעל הילוך כוח יכול?
טלי ,הרבה אומץ, מה אומר על כמות שכל? ולא, זה לא אישי (אני בטוח שבמבט לאחור גם את מבינה שאולי לא תמיד זה היה חכם, את יודעת נזקים אפשריים לרכב, ח"ח לגוף....) , האם רכב עם הילוך כוח באותם מקומות גם היה מחייב אומץ?

בקיצור לפותח השרשור, כן טריוס יכול להיות ג'יפ (סוג של...) אבל במחיר הבטיחות ,ההנאה ,הריכוז הנדרש תוך כדי טיול וההפרעה לזרימת הטיול (אגב גם רכבים עם הילוך כוח ונהגים פחות טובים ,הרבה פעמים יפריעו לזרימת הטיול)
ואם בכוונתך לטייל בדרכים בהם העבירות מעל בינונית ,עשה לעצמך ולמי שאתה מטייל איתו טובה ורכוש רכב עם הילוך כוח.....
תאמין לי שתהנה יותר.

balmog
28-06-12, 11:12
magili אתה שוב טועה ומטעה אחרים- לטריוס אין Low !

hadtomer
28-06-12, 11:35
אני לא כל כך מבין את הקטע של "אתם פלצנים". כספית,הרכב המסריח שלי שווה פחות מטריוס ממודל מקביל. באותה מידה, כשאני יוצא לטייל ובחבר'ה יש מישהו עם איזה רוביקון, שמסוגל לנסוע ממקומות שאני רק יכול לפנטז עליהם, אני: א. לא מנסה לשבור את האוטו כדי לעשות מה שרוביקון מסוגל. ב. לא חושב שהוא פלצן אלא פשוט מודע למגבלות של הרכב שלי (או שאני רושם לי בקטן להוסיף נעילה קדמית ולעלות ל31). לא ברור לי למה לאנשים עם טריוס לפעמים יש איזה תסביך נחיתות שגורם להם לקרוע את הצורה של הרכב ולו כדי שיוכלו לומר ש"גם הם עברו". זה קטע שמאפיין הרבה רכבי שטח בלי LOW. יש לי גם כמה חברים עם פורסטר שנשבעים שב160 קמ"ש הם מטפסים את הנ.ג בחורשן. נכון,אבל גם ילד ערבי (סליחה דרור) בסובארו גנובה יטפס את הנ.ג בחורשן. ההבדל הוא שכשהסובארו של הילד תתהפך או תתפוצץ, זה לא יעלה לו שקל. ההבדל בין רכב נורמאלי עם הילוך כוח וטריוס הוא שבמסלולים רבים בהם נהג הטריוס יטוס כמו מטורף כדי לעלות (ר סיפורי אסף קציר), מישהו עם רכב שטח אמיתי ישלב LOW ויזחל בסבבה. לגבי הקטע של "נו טוב, אבל אתם כל היום זורקים את האוטו על סלעים"...אה...לא מדויק. (ואגב, מה יותר טוב, לנסוע בשבילי האחו?) מה לעשות, רוב מסלולי השטח הנורמאליים דורשים LOW ולרוב גם נעילה ובדרך אליהם בדרך כלל מקננים כמה סלעים. לא הבנתי גם את הקטע של "זו לא חוכמה לעשות מסלול שטח ברכב שטח עם הילוך כוח". אה הא. זה בערך כמו לומר שזו לא חוכמה לטוס לארה"ב עם ג'מבו, כי עם קצת תושיה אפשר לטוס עם פייפר. נכון-אפשר ,אבל....בשביל מה?? זה קטע שאני באמת לא מבין. לפני כמה זמן עיקמתי ג'אנט. הלכתי לחנות ואמרו לי "קח פטיש 5 קילו ותיישר". למה? כי לזה הפטיש נועד. לקח 4 דקות עבודה. לא לקחתי פטיש 1 קילו ועבדתי שעתיים, תוך שבירת הפטיש, כדי להתגאות בעובדה שאני הצלחתי למרות שהכלי לא מתאים למשימה. נראה לי שמדובר פחות או יותר אותו עיקרון.

דרור ברלי
28-06-12, 11:37
חזרתי.... (אני עוד אתמכר בסוף)

שלא יהיו טעויות.....
הטריוס אומנם אוטומטי, אבל יש לא הילוך LOW שמפתיע לטובה, ומאחר ואין לרכב יותר מדי כח (בלשון המעטה), אני נוטה להשתמש בו די הרבה.

תהיו חזקים

טריוס עם LOW... זה דגם נסיוני סודי של דייהטסו שלא שמענו עליו?.......................
מה שמעורר חשדות כבדים שאתה עוד טרול.

אנחנו חזקים בנאדם. מה זה חזקים, כל בוקר כדור-שניים כדי לא להיחנק מרוב צחוק מהשטויות שרצות כאן כבר 11 שנה.
וברצינות - סיפורי טריוס וראב4 שכובשים מעלות שדורות של ג'יפאים מתפוצצים עליהם, רצים כאן כבר שנים כל שני וחמישי. אנחנו בעד כי זה מצחיק ומתסיס את השרשורים וזה אחלה. אם טריוס זה מה טוב לך - תהנה. אנחנו בעד.

לבדוק מה טריוס באמת יודע לעשות (ובעיקר מה לא) אנחנו כנראה יודעים. זו העבודה שלנו (לפחות שלי).
לקחת טריוס חדש, רכב הדגמה חדש ויקר של היבואן למעלות כמו עשוש, המשלט ויאיר?... יש מי שלקח, אפילו הצליח להגיע עד למעלה (עם גב רציני של נהגים מנוסים ברכב שטח אמיתי ורציני - טויוטה היילקס כפול נעילות - שהיו בהיכון לעזור לו אם וכאשר יקרה משהו...). נסיונו הרב וכבודו של הבחור במקומו מונח, לטעמי האישי זה היה צל"ש או טר"ש והוא עשה מה שעשה בחוסר אחריות מוחלט וכבר אמרתי לו את זה לא פעם ולא פעמיים, ולו רק משום שאחרי הביצוע המרשים שלו, בעלי טריוס פחות מנוסים ומוכשרים ממנו ינסו גם - והתוצאות יהיו עגומות.
אני לא מכיר מי שבוחר דווקא בטריוס בתור "רכב שטח" או "רכב טיולים" אם יש לו אופציה למשהו אחר, רציני יותר. כולל לגברת המאוד נחמדה שמגיבה כאן, שהיא היחידה שאני מכיר שבאמת נוסעת עם טריוס בשטח אמיתי, ולמרות שהיא מתה על הטריוסית שלה (כן, האוטו שלה הוא בת, לא בן) את זה היא עושה מתוך אילוץ ולא מבחירה. מהיכרותי איתה - נהגת שטח מעולה באמת, שאם היתה לה היכולת להחזיק משהו אחר, רכב שטח אמיתי ורציני, היא היתה עושה את זה בלי להסס.

והיא לא היחידה.
יש כאן אחד, איש שטח אמיתי, שמטייל בשטח עם חיפושית ישנה. ביחד עם ג'יפים אמיתיים, ולא תאמין איפה הוא עובר. ובמקומו תשהוא לא עובר, זה רק כי כנראה אין צורך אמיתי.
הכרתי מישהו שהיה מטייל הרבה במדבר עם סובארו DL. הביצועים שבני דודינו הבדואים מפגינים במדבר עם הגרוטאה הזו מוכיחים שכיש רצון ויש יכולת רק השמיים הם הגבול.

זה מה יש - אז עם זה נהנים. אבל כולם מודים שברגע שיהיה להם תקציב לדיפנדר או לסופה (הבדואי לא באמת קונה בכסף אלא "לוקח בהשאלה לתמיד", אבל זה עניין אחר) - הם לא יהססו... בקיצור - הכל לא מבחירה אלא מאילוץ וזה בסדר. אם אתה אמיתי - תמשיך לטייל ולהינות.

ואהה - נשמח לגלות את הדגם הסודי של טריוס עם LOW...

magili
28-06-12, 11:39
בניגוד למה שכתבו פה (כמובן מניסיון), העברת ידית ההילוכים למצב של "LOW ) "L או לא), מספיקה לדרכים עם עבירות בינונית ומעלה, ללא צורך במכות גז או "להתפוצץ" על המכשול.
כפי שכתבתי, רוב הטיולים הם בדרכים נוחות שלא יגרמו לטריוס נזקים יותר מלרכב אחר, כך שאפשר להינות מהטיריוס בכיף.
הבעיה היחידה היא הגובה, לכן הייתי קונה רק מהשנתון בו הגביהו אותו.
אם המטרה היא לטיולי שטח אגרסיבים, הייתי קונה משהו אחר.

ניר ל
28-06-12, 11:41
יוני, השיא שלי היה - סלילת מעלה יאיר לצורך מעבר בטוח עם הדיסקברי , כי לא התחשק לי לקנות לו נעילות וציריות מחוזקות , את זה לא עשיתי בשם בדוי , אבל אף אחד כבר לא הכיר אותי שם.... מאז אני רק שוקע. ..

ולמר חכמולוג מפוצל האישיות - טריוסים נוסעים לא רע בחולות , כי אין בחולות מכשולים בולטים שמפריעים להם ובלחץ אוויר מתאים (נסה אפילו חד ספרתי ) ושמירה על רציפות תנועה - נסיעה בחולות לא דורשת הרבה יותר מאמץ מנסיעת כביש. אני לא מדבר כמובן על צליחת דיונות חול יבשות ותלולות אלא על נסיעת שבילי חול . מצד שני אם היית נהגת האמר בבאלי"ש אז הורדת אוויר מהצמיגים כנראה זרה לך .... וכנראה שבאמת יצא לך לראות טריוס עובר איפה שהאמר מתקשה...

שמוליקו
28-06-12, 11:51
נראה לי שבנוסף לכל המדריכים היעילים שיש כאן באתר, כדאי לכתוב מדריך על עבודת הטרנספר והילוך הכוח.
זה משהו שיאפשר פחות טעויות של אנשים שטוענים שהורדת ידית מצבי הגיר ל LOW היא הילוך כוח.
ומי שיטען כך ,נוכל לשלוח אותו למדריך :)
ול"מגילי" - עצם העברת ידית הילוכי הגיר ל LOW מאפשרת לרכב לנסוע על הילוך ראשון בגיר בלי להעביר הילוך לשני.
העברת ידית הטרנספר ל LOW משנה את יחסי ההעברה ומאפשרת יותר כוח במהירות הרבה יותר נמוכה, בוא נאמר שזה אולי מקביל להורדה מהילוך ראשון בגיר לרבע הילוך :)
כן אני יודע שאין דבר כזה רבע הילוך , אבל זה היה רק לצורך ההמחשה, תחשוב שיש לך עוד ארבעה הילוכים מתחת להילוך הראשון.
מקווה שהצלחתי להסביר...

magili
28-06-12, 14:24
חברים יקרים (באמת התמכרתי),

תודה על השיעור המעלף, אבל אתם ממשיכים עם הפלצנות והפגנת הידע שלא לצורך.
בסך הכל כתבתי, ואני מצטט: "הטריוס אומנם אוטומטי, אבל יש לו הילוך LOW שמפתיע לטובה" (כן, החלפתי בהודעה המקורית ה-"א" ב- "ו").
מה לעשות, ה- L מסמלת את המילה LOW אם תרצו ואם לא. כמובן שלא מדובר ב - LOW כמו בסמוראי ורכבי שטח אחרים, ולא כתבתי בשום מקום שמדובר בהילוך כוח, אך ה LOW הזה, או ההילוך הראשון אם תרצו, מתוכנן ובנוי בצורה כזו שמאפשרת מעבר מכשולים איטי, בלי לטוס ולהתפוצץ על עליהם.
עכשיו עם כל הכבוד, כמה מבין כל הגאונים (ניר ל) פה באמת נסעו בטריוס, ולא התבססו רק על שמועות ו/או צפייה באיזה טמבל עם טריוס שתוקף מכשולים במהירות, רק כי הוא לא כל כך יודע לנהוג?

balmog
28-06-12, 14:39
בקיצור - סע, תהנה, תעשה חיים וזה הכי חשוב שיש.
רק תזכור שאף אחד לא ניסה לזלזל בך (שלא כמוך), רק לתת מידע מדוייק ככל האפשר.

שמוליקו
28-06-12, 14:43
חברים יקרים (באמת התמכרתי),

תודה על השיעור המעלף, אבל אתם ממשיכים עם הפלצנות והפגנת הידע שלא לצורך.
בסך הכל כתבתי, ואני מצטט: "הטריוס אומנם אוטומטי, אבל יש לו הילוך LOW שמפתיע לטובה" (כן, החלפתי בהודעה המקורית ה-"א" ב- "ו").
מה לעשות, ה- L מסמלת את המילה LOW אם תרצו ואם לא. כמובן שלא מדובר ב - LOW כמו בסמוראי ורכבי שטח אחרים, ולא כתבתי בשום מקום שמדובר בהילוך כוח, אך ה LOW הזה, או ההילוך הראשון אם תרצו, מתוכנן ובנוי בצורה כזו שמאפשרת מעבר מכשולים איטי, בלי לטוס ולהתפוצץ על עליהם.
עכשיו עם כל הכבוד, כמה מבין כל הגאונים (ניר ל) פה באמת נסעו בטריוס, ולא התבססו רק על שמועות ו/או צפייה באיזה טמבל עם טריוס שתוקף מכשולים במהירות, רק כי הוא לא כל כך יודע לנהוג?

פלצן נכבד, (אני פשוט משתמש בשפתך)
יש התמכרויות טובות, אז אל תחמיר עם עצמך.
כנראה שאתה הגאון היחיד כאן, כן, אנחנו ממש אדיוטות ולא מתיימרים להיות גאונים (מקווה שתבין).
כל השרשור הזה נכתב לא למען חכמים כמוך, לך אנחנו לא יכולים לחדש ,אתה בעל הנסיון ובעל הידע.
אנחנו סתם אנשי מקצוע פיסחים חסרי הבנה ואחריות במקצוע.
אנחנו סתם מנסים לדאוג לבאים בתור שיכנסו לאתר כדי להבין מה היכולות של הטריוס ויגלו שהוא ג'יפ מין המניין ומכאן הדרך לאכזבה ותאונה בשטח הוא קצר.
אתה, בכלל אין כאן צל של ספק אחראי מאוד בכל התובנות שלך והעברת היידע המדוייקת לדורות הבאים.
אז כדי לא להמשיך להכעיס אותך, אני מודה טריוס יכול לעשות הכול (ובלי להתפוצץ על שום סלע), והכוונה כשמדברים על הילוך כוח בפורום מיקצועי היא להילוך ראשון בגיר האוטומטי.
אתה תוקף אנשים שאין לך חצי מושג ירוק מי הם מה הידע שלהם ומה הם יודעים מנסיון אישי....
אני מניח שאתה שלם עם עצמך.
אנא ממך למרות שאתה צודק, חכם ומבין גדול, למען הדורות הבאים, תערבב פחות מונחים בפורום מקצועי שנועד לתת תשובות לחברה צעירים שמאמינים לפחות שמי שכותב כאן גם מבין מה הוא כותב.
ובתגובותיך תזכור תמיד שלא כל מי שקורא אותם מבין כמוך, הרבה חברה ללא יידע בכלל ניזונים מהפורום הזה, בוא לא נבלל אותם.

magili
28-06-12, 15:03
אם מישהו נעלב או נפגע מדרך ההתנסחות שלי , אני מתנצל, זאת בוודאי לא הייתה הכוונה.
מעולם לא התיימרתי להיות גאון במכונאות ומינוחים מקצועיים, אלא אני פשוט אוהב לטייל בשטח, ועושה את זה לא מעט שנים (לא תמיד בג'יפים).
מאחר והעדתם שהרבה חברה שלא מבינים ניזונים מהפורום הזה, ושניסתם לתת "מידע מדוייק", היה חשוב לי לציין את העובדות כפי שהן, מתוך ניסיון, בצורה הכי כנה ואמיתית, אבל בכל פעם נראה להיות שאתם (באמת שאני לא יודע מי אתם) קוטלים את הטריוס שלא לצורך, אלא אם כן כל מי שנכנס לפה מחפש רק אנדרנלין ואקסטרים, ואם זה לא כך (כך לפחות אני מאמין), אזי אתם חוטאים לאמת.

נפגש בשמחות

talilim
28-06-12, 15:14
איזה LOW?
יש לטרי LOW ולא אמרו לי ????
חח....
אבל יש כפתור קסמים מתחת למושב של הנהג.......
מה שהוא עושה לנהג אני לא יכולה לגלות.....:cool:

דרור ברלי
28-06-12, 15:33
טלי, אל תבלבלי את המומחה הקרבי מהצבא.
כתוב לו "L" בקצה התחתון של מסילת הגיר, אז ברור שזה LOW. מה, לא ידעת?....
ופליז, רק בלי הכפתור האדום הקטן שהתקנת בלי לספר לאף אחד, זה שמפעיל בו זמנית סופרצ'רג'ר, טורבו, LOW, מגדיל צמיגים ל-35', הופך את מנוע הדייהטסו 1.3 ל-V8 HEMI, את הציריות בעובי עיפרון של הטריוס לזוג סרני דנה 60 מחוזקים, פותח את המתלים למקסימום ונועל נעילות מאחור, באמצע ומקדימה. (זוכרים את סדרת סרטי TAXI הצרפתית?...)עם זה יהיה קשה לנו להתמודד....

ואני באמת לא בא לגחך על חשבון מישהו, כי מותר גם לטעות. אבל זה שבנאדם טועה, עדיין לא בדיוק נותן לו לגיטימציה להטעות אחרים.
יש אנשים עם פחות נסיון שקוראים בצמא כל מילה ועלולים לחשוב שה-L של הטריוס זה באמת סוג של הילוך נמוך...

L בגיר אוטומטי זה הילוך ראשון. זה הכל. אם הוא באמת יחסית קצר או לא (בד"כ הוא ממש לא) - כל רכב לגופו. אין כלום נגד טריוס. באמת. אוטו חמוד. לא מפלצת שטח, אז מה? צא וטייל איתו ותהנה. אבל... דווקא בכלים מהסוג הזה שלא מתיימרים להיות לועסי סלעים וטוחני דיונות, חשוב מאוד לדעת את החסרונות והמגבלות ולנהוג בהתאם. אם אתה יוצא לטיל בקבוצה שיש בה לפחות רכב שטח רציני אחד, כזה שיכול למשוך ולעזור במקרים מסוימים, אתה בסה"כ מסודר ויכול לטיל ללא חשש גם במקומות עם עבירות בינונית פלוס ואפילו יותר מזה.

וסליחה על היעדר חוש ההומור. העניין רציני מכדי לגחך עליו.

דרור ברלי
28-06-12, 15:36
מצטער טלי, לא יכולתי להתאפק ולגלות להם את האמת.... בתמונה, זאת טרי אחרי שטלי לוחצת על הכפתור הסודי

ניר ל
28-06-12, 15:40
כן, אני הגאון נסעתי בטריוס , אפילו נהגתי בו ואפילו מס' פעמים בטיולים של עמותת "גיבורים קטנים" במסלולי החולות בין אשדוד לאשקלון . משתתפים בטיולים האלו מגוון כלים ומגוון נהגים שרבים מהם עברו את גיל הפנסיה ואינם "תוקפים מכשולים במהירות" . הטריוס לא היה נחות מקרוס-אוברים אחרים מחוסרי הילוך כוח ועבר יופי איפה ש"ג'יפים" בגודל מלא או טנדרים כפולי הנעה שקעו כי לא נסעו עם לחץ אוויר מתאים ולא תקפו עליות חוליות במהירות.
כן ידידי בעל הנסיון, יש מכשולים שחובה לתקוף במהירות הגבוהה האפשרית , למשל - גבעות חול , הטמבל הוא זה שנוסע עם 35PSI ועוצר לפני סוף העליה כי הוא לא רואה את המשך הדרך ....

hadtomer
28-06-12, 18:13
לפני חצי שעה ירדתי לאוטו לעשות הכנות (מחר נוסע קצת לכמריר) וגיליתי שגם לי, ליד הידית הקטנה של הארבע על ארבע יש בקצה מסילת ההילוכים סימון L. אך להערכתי מדובר בLARGE ולא בLOW כמו בטריוס. בחרתי שלא להעביר את הידית לLARGE כי אין לי כוח להורדה מהכביש למקרה שזה לא יהיה ברישיון.

talilim
28-06-12, 21:20
איך ידעת שהוא אדום?
:rolleyes:

טלי, אל תבלבלי את המומחה הקרבי מהצבא.
כתוב לו "L" בקצה התחתון של מסילת הגיר, אז ברור שזה LOW. מה, לא ידעת?....
ופליז, רק בלי הכפתור האדום הקטן שהתקנת בלי לספר לאף אחד, זה שמפעיל בו זמנית סופרצ'רג'ר, טורבו, LOW, מגדיל צמיגים ל-35', הופך את מנוע הדייהטסו 1.3 ל-V8 HEMI, את הציריות בעובי עיפרון של הטריוס לזוג סרני דנה 60 מחוזקים, פותח את המתלים למקסימום ונועל נעילות מאחור, באמצע ומקדימה. (זוכרים את סדרת סרטי TAXI הצרפתית?...)עם זה יהיה קשה לנו להתמודד....

ואני באמת לא בא לגחך על חשבון מישהו, כי מותר גם לטעות. אבל זה שבנאדם טועה, עדיין לא בדיוק נותן לו לגיטימציה להטעות אחרים.
יש אנשים עם פחות נסיון שקוראים בצמא כל מילה ועלולים לחשוב שה-L של הטריוס זה באמת סוג של הילוך נמוך...

L בגיר אוטומטי זה הילוך ראשון. זה הכל. אם הוא באמת יחסית קצר או לא (בד"כ הוא ממש לא) - כל רכב לגופו. אין כלום נגד טריוס. באמת. אוטו חמוד. לא מפלצת שטח, אז מה? צא וטייל איתו ותהנה. אבל... דווקא בכלים מהסוג הזה שלא מתיימרים להיות לועסי סלעים וטוחני דיונות, חשוב מאוד לדעת את החסרונות והמגבלות ולנהוג בהתאם. אם אתה יוצא לטיל בקבוצה שיש בה לפחות רכב שטח רציני אחד, כזה שיכול למשוך ולעזור במקרים מסוימים, אתה בסה"כ מסודר ויכול לטיל ללא חשש גם במקומות עם עבירות בינונית פלוס ואפילו יותר מזה.

וסליחה על היעדר חוש ההומור. העניין רציני מכדי לגחך עליו.

talilim
28-06-12, 21:22
טוב,

נסלח לך הפעם.....
איזה חיה קטנה ומתוקה שלי....:eek:

מצטער טלי, לא יכולתי להתאפק ולגלות להם את האמת.... בתמונה, זאת טרי אחרי שטלי לוחצת על הכפתור הסודי

yochaytzur
28-06-12, 22:31
שלום רב,
שמי יוחאי, אינני קשור לאף אחד מהמגיבים הקודמים, או לדיהטסו, ולמעשה מעולם לא כתבתי בפורום. אפילו לא זוכר איך התגלגלתי לכאן.
אני הבעלים של טריוס 2002 מזה 3 שנים, ולדעתי חלק מהכותבים עשו עוול לרכב הנהדר הזה.
אני אוהב מאוד לטייל בטבע, בעיקר ברגל דווקא... כשקניתי את הטריוס חיפשתי זווית חדשה לגישה לטבע, ומצאתי ברכב הזה כל מה שחיפשתי. נכון - לא מטפס בולדרים, מפצח מכשולים וחוצה נהרות בוץ - אבל מי אמר שזו ההגדרה של "רכב שטח"?
עשיתי עם הטריוס רבים מהטיולים שבאתר 4x4.co.il: הר חורשן, הגעתון, גלבוע (בבוץ מטורף, שקעתי, ואיתי באותה ביצה שקוע גם לנד קרוזר). הטריוס עבר אותם פשוט בכבוד! ראיתי הרבה ג'יפים "אמיתיים" בטיולים ואני מחזק את דעתו של מי שכתב לפני - בניגוד לרכבים המאסיביים שלא מצריכים כמעט חשיבה (אלא במכשולים אמיתיים), הטריוס דורש שתחשוב לפני שתלחץ, תוריד מכוון קרקעי, תתכנן קדימה... וזה חלק מהכיף.
חלק מהבעיות שתוארו אכן נכונות - ובראשם מנוע חלש, הנדסת אנוש מוזרה, צריכת דלק.
גם היתרונות קיימים: ישיבה גבוהה, נוח להכניס את הילד למושב הגבוה, קטן וממזר בשבילים צרים מאוד (אפשר לעשות פרסה "על השביל").
לסיכום: מי שמחפש את הירידה מהכביש אל הטבע הפתוח, אבל לא רוצה להשקיע במפלצת יקרה וגדולה או לשלם מחיר בנוחות הכביש, ובמיוחד בתור רכב שני בבית - זה רכב מעולה! ואם הירידה לשטח היא למטרת חווית הטיול (אולי כמשלים לטיול רגלי, לכסות יותר שטח) הרכב מספק את הסחורה מצויין. מצד שני, אם המטרה היא האתגר שב"פיצוח" השטח על מכשוליו, כדאי באמת לחפש במקום אחר.
יוחאי

Tourist
28-06-12, 22:45
יששששש !!!
עוד אחד הצטרף !

(אולי תשימו כבר את הקישור ליד2 של הטריוס המדובר ונגמור עם זה...)

elro
28-06-12, 22:51
שלום רב,
שמי יוחאי, אינני קשור לאף אחד מהמגיבים הקודמים, או לדיהטסו, ולמעשה מעולם לא כתבתי בפורום. אפילו לא זוכר איך התגלגלתי לכאן.
אני הבעלים של טריוס 2002 מזה 3 שנים, ולדעתי חלק מהכותבים עשו עוול לרכב הנהדר הזה.
אני אוהב מאוד לטייל בטבע, בעיקר ברגל דווקא... כשקניתי את הטריוס חיפשתי זווית חדשה לגישה לטבע, ומצאתי ברכב הזה כל מה שחיפשתי. נכון - לא מטפס בולדרים, מפצח מכשולים וחוצה נהרות בוץ - אבל מי אמר שזו ההגדרה של "רכב שטח"?
עשיתי עם הטריוס רבים מהטיולים שבאתר 4x4.co.il: הר חורשן, הגעתון, גלבוע (בבוץ מטורף, שקעתי, ואיתי באותה ביצה שקוע גם לנד קרוזר). הטריוס עבר אותם פשוט בכבוד! ראיתי הרבה ג'יפים "אמיתיים" בטיולים ואני מחזק את דעתו של מי שכתב לפני - בניגוד לרכבים המאסיביים שלא מצריכים כמעט חשיבה (אלא במכשולים אמיתיים), הטריוס דורש שתחשוב לפני שתלחץ, תוריד מכוון קרקעי, תתכנן קדימה... וזה חלק מהכיף.
גם היתרונות קיימים: ישיבה גבוהה, נוח להכניס את הילד למושב הגבוה, קטן וממזר בשבילים צרים מאוד (אפשר לעשות פרסה "על השביל").
לסיכום: מי שמחפש את הירידה מהכביש אל הטבע הפתוח, אבל לא רוצה להשקיע במפלצת יקרה וגדולה או לשלם מחיר בנוחות הכביש, ובמיוחד בתור רכב שני בבית - זה רכב מעולה! ואם הירידה לשטח היא למטרת חווית הטיול (אולי כמשלים לטיול רגלי, לכסות יותר שטח) הרכב מספק את הסחורה מצויין. מצד שני, אם המטרה היא האתגר שב"פיצוח" השטח על מכשוליו, כדאי באמת לחפש במקום אחר.
יוחאי

סוף סוף אני מביל למה אני לא נהנה בשנים האחרונות מהטיולים שאני עושה...
הייתי פשוט צריך להחליף לטריוס...

elro
28-06-12, 23:13
http://www.mako.co.il/digital-internet/viral/Article-0b3ea61c8623831006.htm&partner=homepage_jumbo

:cool:

ניר ל
28-06-12, 23:19
יוחאי , כפי ששמת לב , טריוס מוגדר כרכב פרטי גם ביד2 . בהצלחה במכירה , תחזור אלינו אח״כ וקבל המלצות לרכב שטח . כזה שלא דורש הורדת מכוון כל כפל קרקע, אלא פשוט נוסע בשטח ונותן לך להנות מהנוף מסביב ולא רק מזה שלפני הגלגלים הקדמיים...

landY
29-06-12, 01:46
. הייתה גם בלונדינית בדיפנדר קצר ... קוראים לה שהם , מישהו עוד בקשר איתה ?

אני מכיר אותה, ואני מקווה שהוא לא יכעס.
זה היה אחד מוותיקי הפורום, בעל סיקס שמתנוסס עד היום בראש האתר.
היה לו גם דיפנדר אבל מהבושה הוא היה חובש פאה בלונדינית כשנהג בו.

balmog
29-06-12, 01:59
שלום רב,
יוחאי

השתכנעתי :) :) :)
אתה מוכר ???

hadtomer
29-06-12, 10:06
שלום. שמי יהושוע. חשוב לי מאוד לציין שאיני קשור כלל לפורומים. אני לא נכנס לאינטרנט ולמעשה, זו הפעם הראשונה שאני בכלל פותח בחיי מחשב. שלשום בפעם הראשונה הגיעו לביתנו נציגי חברת החשמל וחיברו אותנו. להפתעתי, פתיחת המחשב הביאה אותי לכאן, צירוף מקרים מפתיע בהתחשב בעובדה שאני בעליו של טריוס. אני בעליו של טריוס שקר כלשהו מודל שקר כלשהו ויתכן בהחלט שדברי הם גרסה מרוככת של כל מה שכתבו כאן כל חובבי הטריוס שנכנסו לכאן גם הם בפעם הראשונה בחייהם. מומחים יזהו אפילו קווים של פיצול אישיות.

בכל מקרה, מכיוון שאני "הקול השפוי" אז אני כבר לא ילד ולמעשה אני כבר בן שקר כלשהו ולכן נוקט בשפה יותר נקיה מקודמי חובבי הטריוס. מטבע היותי חובב טבע שפוי, אני מכיר היטב את כל המסלולים וחרשתי פעמים רבות את שקר כלשהו וגם את שקר כלשהו. עם זאת, אני חייב להציג -הפעם בצורה הרבה יותר "שפויה" ונעימה את עלילותי בידיעה ברורה שתאמינו לי מכיוון שאני, בשונה מקודמי, טייל וותיק ובוגר. עשיתי עם הטריוס מסלולים רבים שמופיעים בג'יפולוג. בין היתר חציתי את "הרוביקון," נסעתי עם הטריוס לMOAB וגם עליתי מספר פעמים את מעלה זק וגם את מעלה ורדות ומעלה אשוש כמו גם את "המעלה הנסתר" ו"המשלט". ונכון, לא מדובר ברכב שטח קשוח אך זה כל הכיף. ליצירת נופך כלשהו של אמינות אציין כעת חסרונות של הטריוס: הוא שותה הרבה דלק, משהו כמו אחת לעשר. יש לו גם חיסרון נוסף, הוא מאוד נאה, מה שעלול לקסום לגנבים.

לסיכום: מי שמחפש למכור טריוס, אבל יודע היטב שהשוק מת - זה רכב מעולה! בניגוד לקודמי, אני אדם מבוגר ושפוי ושקר כלשהו וגם שקר כלשהו, שלא לדבר על שקר כלשהו. קנו טריוס. אתם תהיו מאוד מרוצים. בהצלחה.

GodsFather
29-06-12, 10:15
אגב, אותי כל השרשור הזה שכנע, אני רוצה טריוס כשאני חוזר לארץ.

raanan
29-06-12, 10:40
אגב, אותי כל השרשור הזה שכנע, אני רוצה טריוס כשאני חוזר לארץ.
כמאמר השיר,
"לרוץ מהר לרוץ מהר, לרוץ מהר לפני שייגמר ...."

רענן

מויש
29-06-12, 12:18
מישהו יכול להסביר איך צף לו בכזו קלילות שירשור בן חמש שנים?!
בכל אופן משעשע מאוד, צריך אחד כזה פעם בשבוע לפחות

IlanHadar
29-06-12, 13:12
מישהו יכול להסביר איך צף לו בכזו קלילות שירשור בן חמש שנים?!
בכל אופן משעשע מאוד, צריך אחד כזה פעם בשבוע לפחות

אכן תענוג לקרוא, קצת אקשן, אבל שחושבים על זה השרשור הזה רלוונטי מתמיד.

בינינו, מי האידיוט שקונה היום רכב שטח אמיתי (אני..) בגלל:
שוקל 2.5 טון, כמה הטריוס 1.5 טון?
ביום טוב עושה 1:5 במחיר דלק של כמעט 8 ש"ח לליטר.
כל טיול היום 800 ש"ח על דלק. ב 2007 היה 300 ש"ח שעוד היה לי רכב שטח סולר.
אכן ברכב שטח רך יהיו נזקים, אבל התיקון יעלה פחות מעלות אחזקת הבהמה וההפרש בדלק.

אז היום שיש לי גרנד, בכל מסלול רק צריך לכוון את ההגה, הרכב והאלקטרוניקה עושים הכל, די משעמם. ושפר עליי ויש לי רכב שטח רך מהעבודה, אז אני רק מחפש היכן לקחת את הרכב הרך (וכמובן לחזור בשלום).

הדיון אם לקנות טריוס, סנטה-פה, ראב 4 (אלא שעוד אולי יכולים לעשות 90% משבילי ארצנו) רלוונטי מתמיד. ראיתי סנטה-פה יורד את מעלה יאיר והרגשתי אידיוט עם הגרנד שלי, הוא עושה 11 ק"מ לליטר (לפי המחשב בסולר) אני עושה 5, הוא יעשה את נקרות ממערב למזרח, אז יופי אני אעשה ממזרח למערב. הוא ירד את מעלה נוח, יופי אז אני אעלה אותו.

אז תגידו, הסנטה-פה (או הטריוס) יעשה את נחל פרצים תחתון? יש טיול לילה שבוע הבא לשם ולנחל סדום ואתם יודעים מה - לא לבא לי לקחת את הגרנד...

דרור ברלי
29-06-12, 14:13
נחל פרצים תחתון אסור בתנועת כלי רכב. אתה בטח מתכוון לפרצים-עליון.
ויש מצב שטריוס יעבור במסלול של נחל פרצים עליון. לא בלי להתגרד ולא בלי עזרה מג'יפ נורמלי... סנטה-פה כבר ימעך שם פגושים ויקמט את הגחון - יש שם כמה קטעים שמעבר ליכולת זויות המרכב שלו.

לעניין יכולת התנועה של ג'יפונים בשטח - הם עוברים ב-90 אחוז או יותר מהמסלולים בארץ. השאלה איך עוברים, כמה נתקעים, כמה צריך למשוך אותם ובכמה נזקים זה יעלה. לרדת במעלה יאיר או בזיק או בעשוש גם כדורגל יכול. הגרויטציה תעביר שם גם פיאט פונטו.

ניר ל
29-06-12, 15:24
זה לא חפיף לרדת מדרגות ובורות עם רכב נמוך וכמות הנזקים הפוטנציאלית היא עצומה . גם כשאני יורד במעלה רמון , עם צמיג 31" ופאג'רו ישן קצת מוגבה וממוגן , אני פוגש אבנים במדרגות הצד וכן יוצא מהרכב כדי להסתכל , לבחור מסלול ולזרוק איזו אבן פה ושם , חבר שנסע אחריי עם פאג'רו חדש מוגבה, חטף נזק קוסמטי למדרגות הצד המקוריות למרות כל הזהירות ואני זוכר גם ירידה במעלה הזה לפני מס' שנים עם שיירה שכללה טויוטות דגם קודם שאחת מהם שברה ברז ניקוז של הרדיאטור. ההאמר H1 שנסע איתנו וגם הסיקס שהיה לי אז לא ממש הבחינו בקיומו של המעלה. גם לא צפריר או מישהו אחר עם רנגלר אדום 35" צמיג , שעלה מולנו באותו יום בכוונה דרך המדרגות הגדולות ונראה מנומנם למדיי...
לא הייתי קונה טריוס אלא אם הייתי סטודנט/ית שגר בתל אביב רבתי ואין לו חנייה צמודה, המעוניין מדיי פעם לצאת קצת מהעיר לטיולי שבילי קק"ל + . כן גם מאזדה 3 עוברת בשבילים האלה וגם מאזדה 6 ליסינג (כמו שמישהו מהפורום ההוא הוכיח פעם קבל עם ועדה) , אבל לטייל בשבילים האלה עם טריוס , זה כמו לטייל עם האמר במעלה רמון...

ניר ל
29-06-12, 15:46
נזכרתי שיש אצלי קצת תמונות מאז... ובאמת להאמר הייתה בעייה במעברים צרים בנקרות ....

אז הוא נאלץ לעקוף מסביב דרך הבולדרים והתבאס שאין לו טריוס .

תהנו...

IlanHadar
29-06-12, 16:33
נחל פרצים תחתון אסור בתנועת כלי רכב. אתה בטח מתכוון לפרצים-עליון.

זה גם מה שאני אמרתי למארגן הוא טוען שניתן לקבל אישור תנועה, אבדוק איתו שוב.

שום רכב שטח רך לא הייתי לוקח לפרצים עליון, זה אסון וודאי.

ד ו ר ו ן
29-06-12, 16:47
זה גם מה שאני אמרתי למארגן הוא טוען שניתן לקבל אישור תנועה, אבדוק איתו שוב.

שום רכב שטח רך לא הייתי לוקח לפרצים עליון, זה אסון וודאי.
מה שסגור זה החלק הדרומי של נחל פרצים "תחתון".
מנחל סדום יש מעבר וירידה מסומנת לתוך הערוץ של נחל פרצים, צפונית לחסימה.
זאת ירדה שלא היתה פעם, כשהנחל היה פתוח לתנועה לכל אורכו.

הנחל עצמו, היכן שפעם היו נוסעים, כולל הקטע של מערת הקמח סגור עם חסימה בריאה ושילוט מאד ברור.

yochaytzur
29-06-12, 22:13
יששששש !!!
עוד אחד הצטרף !

(אולי תשימו כבר את הקישור ליד2 של הטריוס המדובר ונגמור עם זה...)

כפי שכתבתי קודם זו הייתה הודעתי הראשונה בפורום.
בגלל תגובות כאלו זו תהיה גם האחרונה.
שיהיה לכם בהצלחה במשחקי ה"למי יש יותר גדול".
לבריאות ושלום.

tzagi
29-06-12, 22:16

אבל זו לא הייתה האחרונה, הנה עכשייו יש לך 2.

Tourist
01-07-12, 00:25
שיהיה לכם בהצלחה במשחקי ה"למי יש יותר גדול".
לבריאות ושלום.

מה ?!

תומר הביא פה הסתלבטות עצבנית עליך ואתה נטפל אלי ?! עשה חיקוי שלך על פני רבע שירשור ורק אותי אתה מצטט ?

זה בגלל שאני דתי נכון ? ושחור הא ? גזען. עכשיו אני נעלבתי !

יאללה, עכשיו תורך.

(זה משחק שנקרא פוקר יהודי - אפריים קישון)

tzagi
01-07-12, 00:29
אולי כי קלעת בBULL'S EYE?

חשבת על זה?

-->