PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקשת עזרה בתכנון מסלול קל בצפון

אורית2
26-05-07, 23:14
אני מחפשת מסלולי טיול קלים בצפון (גליל/גולן) לחבר'ה שמתחילים את דרכם בנסיעת שטח. אשמח גם להמלצה על מקומות לינה נוחים, עדיפות לחניוני לילה בתשלום עם מקלחות/שירותים וכו' .

תודה.

lizard
26-05-07, 23:59
לדעתי, העיצה הכי טובה שאני אישית יכול לתת לך זה לקנות את הספר חפוז בשטח או את הספר החדש שמתייחס לצפון (אני לא זוכר את שם הספר) של אבירם ברקאי.
יש לך תאור מפורט של המסלולים ומה לצפות. אנחנו עשינו את המסלול מהבטיחה למצוק עורבים, לקח לנו 7 שעות ולא סיימנו (נסענו באיזי וזה כולל מנגל ומנוחות).
למתחילים אלו ספרים ממש טובים לדעתי. שווה להחזיק אותם ברכב. הם די פותרים אתכם מכל מיני דברים כמו מפות 1:50,000 וכדומה. תמיד רצוי להצטייד בGPS אבל בסה"כ אלו, המסלולים שעשיתי מהספרים שלו, לא מרחיקים אתכם רחוק מהכביש הראשי.

בהצלחה ותהנו.

נמרוד
27-05-07, 09:23
אני מצטרף להמלצה על ספרי הטיולים של אבירם ברקאי. (http://barkai4x4.co.il/books.asp) הספרים שלו - וגם של מחברים אחרים, יש הרבה טובים - מאד זהירים מבחינת רמת הקושי, כך שאפשר בהחלט לסמוך עליהם שלא יובילו לקשיים בלי להזהיר ולהסביר בצורה מפורשת. באתר שלו מופיעים גם מסלולים לדוגמא מתוך הספרים, פשוט להדפיס ולסוע - למשל זה (http://www.barkai4x4.co.il/tripDetails.asp?id=8).

כן מומלץ מאד, הייתי אומר חובה, להצטייד במפות סימון שבילים. אלו לא רק מפות, הם מכילות ים של אינפורמציה. גם את הספרים וגם את המפות ניתן לקנות בכל חנויות הספרים, סטימצקי, צומת ספרים וכיו"ב.

lizard
27-05-07, 10:53
אם אני זוכר נכון, בספרים שלו יש מפות של האיזור. אני לא זוכר אם זה תצלום של 1:50,000 או משהו מפורט פחות, אבל הן בהחלט נותנות אינדיקציה.

דבר טוב נוסף זה שבאתר שלו יש עידכונים לספרים שאפשר להוריד ולהדפיס.

אורית2
28-05-07, 14:37
המון תודה! עזרתם.

אם יש למישהו רעיונות למקומות נחמדים ללינה בצפון שהינם יחסית מוסדרים (שירותים, מקלחות ) אשמח גם לשמוע.

תודה רבה.

lizard
28-05-07, 19:24
בקצרין אני מכיר 2 מקומות (מכיר=הייתי בהם). אחד זה ציפי חדרי אירוח (או משהו כזה). החדר עצמו ספרטני. יש מקרר, שירותים ומקלחת צמודה. נדמה לי שעולה בסביבות ה250-300 שקל ללילה לזוג. הייתי שם בפסח וכנראה שבימים רגילים זה יותר זול.
מקום שני אין לי מושג איך קוראים לו. זו משפחה שיש לה ווילה שהם חילקו. נדמה לי משפחת חיון אז תחפשי בכל מיני אתרי צימרים, בטח תמצאי אותם. עלה לנו 350 שקל ללילה, באמצע השבוע.
צימר מאוד נחמד. ג'אקוזי, מטבח, מקרר וטלוויזיה. מומלץ.

שני הצימרים לא כוללים ארוחות בוקר (או שאני פספסתי :-)...לא סביר)

IlanHadar
28-05-07, 19:48
אם את לא רוצה צימר אז הקמפינג בקיבוץ דפנה, דשא, שירותים ומקלחת.

jonesy
28-05-07, 23:13
הקמפינג בחורשת טל
שרותים, מקלחות, בריכות מים טבעיות...

-->