PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט בתהליך: באגי (קרטינג לפי הספר של רון צ'מפיון)

אדר
29-05-07, 23:31
שלום קוראים לי אדר לוי ואני בן 16 וחצי ומי גיל קטן אני חולה הגה(כמו שאומרים) תמיד רציתי שתהיה לי איזו מכונית שאני יוכל לנסוע בה .
(וגם כיום אני מתחרה בקארטינג)
ולפני איזה שלושה חודשים אבא שלי נסע לארה"ב וראיתי את ההמלצה שלכם בבפרום ואמרתי לו שיביא לי את הספר והזמנתי ברזלים וגם קניתי מנוע סאנינג 125 סמק קיבלתי כמה עצות והתחלתי לעבוד ללא עזרה.. :grin:

six 4 life
29-05-07, 23:58
הרבה בהצלחה :-D .

lizard
30-05-07, 00:01
אני מאוד אשמח לדעת איך אתה מחבר את המנוע סניאנג לקרטינג. לא נאמר בציניות.
יש לי אפשרות למנוע כזה ולמרות שיש לי גם מנוע של סוזוקי GN, אני מעדיף משהו אוטומטי.

אדר
30-05-07, 14:24
בכיף אין בעיה בקרוב מאוד אני יוסיף תמונות

אדר
30-05-07, 14:34
התמונות של השלד +סקאלה

or65
30-05-07, 15:13
אולי תתן לנו תקריב על הריתוכים שנוכל לראות את הרמה של הריתוכים שלך .
לגבי הקשת התהפכות למה לא עשיתה מצינור עגול שמכופפף ?

וכמובן בהצלחה

אור

נמרוד
30-05-07, 15:14
כיף לראות עוד מישהו שמתחיל בגיל צעיר ובדרך הנכונה - בהצלחה!

OFF-RoaD
31-05-07, 00:02
נמרוד, קשת התהפכות כזו היא הדרך הנכונה?

ע"פ מה שלמדתי פה, קשת כזו משלושה צינורות מרותכים שווה לת**, בטח שלא כמו קשת מצינור אחד מכופף...

וזה בלי לדבר על הריתוכים שיכול להיות שהם לא בדיוק להיט (עבודה ראשונה), אבל לא נכנס לזה כי אי אפשר לראות.

אדר
31-05-07, 00:41
קודם כול:OFF-ROAD אפשר לבוא בגישה יותר נעימה וטיפה לפרגן בגלל שזאתי עבודה ראשונית!!!!
ובקשר לקשת היתהפכות:
בגלל שחתחתי את הברזלים אז דוד שלי (הוא מסגר בתעשיה צבאית) לא יכל לכופף את הברזל אז הוא בדק וחיזק וגם הוא אמר שהריתוכים בסדר גמור למתחיל

ותודה רבה לכולם על הפירגון בקרוב יהיו עוד תמנות מהפרויקט!!

or65
31-05-07, 00:45
אל תבין לא נכון אף אחד לא בא לתקוף אותך , סתם רצינו לראות תקריבים של הריתוכים בשביל לראות פחות או יותר מה הרמה של הבנייה .
וקשת כזאת זה לא הדרך המקובלת .
בהצלחה ורוצים לראות עוד תמונות .

אור :wink:

אדר
31-05-07, 00:50
אל תבין לא נכון אף אחד לא בא לתקוף אותך , סתם רצינו לראות תקריבים של הריתוכים בשביל לראות פחות או יותר מה הרמה של הבנייה .
וקשת כזאת זה לא הדרך המקובלת .
בהצלחה ורוצים לראות עוד תמונות .

אור :wink:
בסדר אור אני מבין אבל יש גישה אני בסה"כ מתחיל בכול הנושא הזה.....

אדר
31-05-07, 01:31
חיברתי את המיכל דלק ואת המנוע....
אם יש למישהו תוספות או הערות בונות בקשר חיבור המנוע או שיפור התושבות אני אשמח וגם רציתי לדעת אם צריך חיזוק לתושבת של המיכל דלק
אשמח לתשובות אדר

lizard
31-05-07, 01:45
איזה ציר אחורי וצמיגים אתה שם?
אם תצטרך עזרה בנושא, אשמח לעזור לך.
אני אשמח גם לתמונות מפורטות יותר של המנוע ואיך שחיברת אותו לשלדה.

OFF-RoaD
31-05-07, 01:59
קודם כול:OFF-ROAD אפשר לבוא בגישה יותר נעימה וטיפה לפרגן בגלל שזאתי עבודה ראשונית!!!!
ובקשר לקשת היתהפכות:
בגלל שחתחתי את הברזלים אז דוד שלי (הוא מסגר בתעשיה צבאית) לא יכל לכופף את הברזל אז הוא בדק וחיזק וגם הוא אמר שהריתוכים בסדר גמור למתחיל

ותודה רבה לכולם על הפירגון בקרוב יהיו עוד תמנות מהפרויקט!!

שלא תבין לא נכון. הבניה שלך נראית מעולה יחסית למתחיל, ואני מאוד מעריך אותה. בכל אופן היא הרבה יותר ממה שאני עשיתי. העניין הוא שקשת התהפכות נמצאת שם בשביל להגן עליך ולשמור על החיים שלך. אישית? הייתי משקיע את העמה מאות שקלים בודדות בשביל לקנות צינור עגול ולכופף אותו, במיוחד אם דוד שלך יכול לעשות לך את זה. למרות שהריתוכים שלך בסדר יחסית למתחיל, אני לא יודע אם הם ברמה של קשת התהפכות (אם בככל מרתכים קשת התהפכות. עוד לא נתקלתי בזה :confused: ). עד כמה שידוע לי, הקשת הזו לא תתן לך יותר מדי במקרה אמיתי של התהפכות. אבל עזוב, חכה למומחים פה. אם הם לא חושבים שזה מסוכן, קטונתי.

אדר
31-05-07, 14:42
תשמע OFF-ROAD אני יודע שקשת מברזל אחד זה יותר טוב מברזלים מרותכים ....
אני מקווה שזה יחזיק אולי עוד חיזוק או משהו כזה...?
בקשר לציר:
אני שם ציר אחורי של טרקטורון וגם צמיגים וגם מקדימה צמיגים קידמיים של טרקטורון
אני מקווה שעם כול זה הבאגי יסחוב לי... :D

OFF-RoaD
31-05-07, 15:25
שוב, אין לי את הידע לומר לך אם זה יחזיק ויהיה בטוח במידה מספקת כך או אחרת.
חכה לתשובה של מישהו מהמומחים פה בנושא קריטי זה.....

אלון_ק
31-05-07, 15:37
כמה מהר זה יסע?

נמרוד
31-05-07, 15:40
אתה בונה לפי הספר, לא? אז מה כל השאלות? הכל כתוב ומוסבר שם בצורה באמת מצוינת. ואם החלטת לחסוך בכיפוף האחד שיש בדבר הזה, גם לא נורא. ואני אגיד לכם את האמת - יכול מאד להיות שבכלל עדיף בלי קשת, זה הרי קארטינג, זה לא באמת באגי, הוא לא יתהפך מהר ואם כן אז עדיף לך להתנתק ממנו כמו מטרקטורון.

אלון_ק
31-05-07, 15:56
הוא שם מנוע אחר. 125 סמ"ק. אם הוא מגיע למהירויות גבוהות בהרבה ממה שהמקור מגיע, אני בהחלט חושב שכדאי לו לשקול קשת ויותר.

ואם כבר ככה, אז שני משולשים יעשו רק טוב.

OFF-RoaD
31-05-07, 16:50
בטרקטורון אתה לא חגור. תתרחק, ושיהיה לך בכיף.
בדבר כזה אתה נוסע חגור. אחרת תצטרך להתאמץ להחזיק את עצמך בתוך הכיסא הרבה לפני הנהיגה. כל סיבוב מהיר יזרוק את התחת שלך מחוץ לכלי. בטרקטורון, אתה מחזיק את עצמך בעזרת הרגליים שמחבקות את הכלי. פה? אתה פשוט תעוף הצדה אם לא תהיה רתום כמו שצריך. אין שום דבר שמונע מהכוח הצנטריפטלי לזרוק את הבנאדם מהכסא שלו על התמיכות האלכסוניות או על השביל ליד. בכל מקרה זה מפרק לך את הצלעות או חלקים אחרים בגוף.

אחרי שהבהרנו את הנקודה הזו, איך אתה מתנתק מהר בעת התהפכות כשאתה חגור בחגורת בטיחות כמו שצריך? כמו שאני רואה את זה, בלי קשת, או עם קשת לא חזקה מספיק, אתה תמצא את עצמך הפוך עם הבאגי עליך. זה לא נעים, אני בטוח.

kd2
31-05-07, 17:19
לצערי, מפה אני רואה את החורים בריתוכים...
אם תרצה לשדרג את הכוח של הבאגי בעתיד יש לי מנוע של דיוק 150 שהוא בדיוק כמו מה שיש לך ( מבחינת צורת המנוע וכנראה גם המידות ) אבל חזק משמעותית מבחינת מומנט.
כמה יסגור?
דיוק 125 על 2 נותן 80-85 ביום ממש טוב במישור עם רוח גבית.
ה150 שהיה לי מביא אותך במישור ל110.
לדעתי יש מצב אולי אולי ל60 קמ"ש עם ה125 על 4 עם הרבה יותר משקל.

חנן גולומבק
31-05-07, 19:54
פה יש הרבה תמונות שיעזרו לך.
את קשת ההתהפכות שעשית תוריד מיד !!! זו סכנת נפשות . שמעת ? אבל מייד ! :x
במקרה הטוב תעשה מצינור מכופף, במקרה הרע (כמו אצלי) תעשה מ 3 צינורות ושתי זויות ריתוך.
בהצלחה. ;)
http://www.jeeptrip.co.il/page.aspx?div=Albums&group=2&item=6773

אדר
31-05-07, 22:01
נמרוד :
זה לא קארטינג זה באגי.
לא החלטתי לחסוך בכיפוף של הקשת אבל פשוט לא ידעתי את כול ההוראות בטיחות האלה שאתם
הערתם לי
ואני אתקן את הקשת כי אני לא רוצה לסוע במשהוא לא בטיחותי
ואני גם ישים חגורת בטיחות
ותודה רבה על העצות לכולם....

נמרוד
31-05-07, 22:06
קארטינג או באגי, זה עניין של סמנטיקה. יש מונחים מקובלים שהתשתרשו כבר, ובהם באגי זה רכב עם מתלים. רכב כמו שאתה בונה שאין לו מתלים הוא סוג של קארט שמקובל לקרוא לו קרוס-קארט - cross cart, חפש בגוגל את המונח ותמצא הרבה תמונות ומידע, כולל על מרוצי קרוס-קארט ברחבי העולם.

אדר
31-05-07, 22:21
אההה אוקי נמרוד עכשיו הבנתי את ההגדרה...

asafk
31-05-07, 23:22
מותר, אפילו בBAJA SAE, לבנות קשת משלושה חלקים. חייבים להוסיף אלכסונים לחיזוק. כמובן שעדיף צינור אחד מכופף, אבל אם בונים לפי הספר, וזה מה שכתוב בספר- כנראה זה מספיק טוב, בהנחה שלא מדובר על רכב תחרותי או אפילו מהיר.

אסף.

lizard
01-06-07, 00:38
בספר יש כמה שיטות לבניית קשת. בכל מקרה, זה לא משהו שאי אפשר להוציא אחר כך ולסדר.
בעיקרון הוא כותב בספר שאפשר לבנות קשת או ע"י כיפוף, או ע"י חלקים או לכופף ברזל מרובע.

OFF-ROAD, במקור התכנון של הקרטינג הזה הוא בלי חגורות. בבריטניה יש תחרויות של הכלים האלה.

אדר, כשתסיים לבנות תבקש מדוד שלך, הרתך, שיעבור על כל הריתוכים כמו שצריך. תוסיף חיזוקים והכול יהיה לדעתי בסדר.

כבר יש לך ציר וגלגלים? אם אין לך, צור קשר בפרטי. יש לי חלקים לקראט (דומה) שאני התחלתי לבנות אבל לא מצליח למצוא זמן לסיים.

kd2
01-06-07, 01:08
למרות שהקשת לא בוצעה בדרך המקובלת לדעתי היא מספיקה( כל עוד הריתוכים ברמה טובה )
וזה בגלל שמנוע 125 לא יביא אותו למהירות מספקת שיכולה לגרום מספיק נזק ולא מדובר על רכב עבירויות שסביר להניח שיתהפך.

דוראבשלום
26-08-08, 21:09
תקשייב אני לא יודע איך ליקנות את הספר :( אני יכול ליקנות אותו ממך

אני אפילו ישלם לך כפול ממה שקנית את זה !!:D

אני ישמח מאודד
תיצור קשר בבקשה אם אתה מעוניים למכור

-->