PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט שיקום בנחל צין - דרושים מתנדבים

הדיפנדר פיליפ
30-05-07, 13:21
שלום לכולם !

ישנה יוזמה של רשות הטבע והגנים לשקם את הכניסה למסלול של גבי שיש וגבי צין מתחתית מעלה עקרבים .
המדובר הוא בנקודה הידועה לכולנו - קטע הבוץ שבתחילת המסלול .
המטרה היא להביא את הקטע הנ"ל למצב שהוא יהיה הרבה יותר עביר וברור לחצייה ובנוסף לשקם את הנזק שנעשה שם עם השנים - קוליסים ומעברים לא הכרחיים .

לעניין עצמו :
ביום ו' 1/6/07 נצטרף לפקח המקומי ע"מ לסייע לו בפרוייקט (כנראה בשעות הערב כשהשמש פחות קופחת) - כל מי שרוצה להצטרף מוזמן ליצור עימי קשר בשרשור הנ"ל בה"פ או בנייד - 052-2779622 .

חבר'ה - הפרוייקט הנ"ל הוא נטו בשבילנו ולמען הטבע. כמה פעמים אמרנו שאנחנו הג'יפאים יכולים ורוצים לתרום - אז הנה ההזדמנות .
בנוסף, הפקח הציע כמחווה אישית להכרת תודה לארגן למחרת יום טיול עם מסלול בהדרכתו (פרטים בהמשך) - חוויה מועילה ומחנכת כשלעצמה ...

קדימה - להירשם !!!!

שי .

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=31&item=808380

איציק - 4X6ZH
30-05-07, 13:40
עוד מעשה מקומי של פקח בעל יוזמה . ( כל הכבוד )
את כל העבודה בקשה הזאת אפשר לגמור ב חצי שעה על ידי כלי הנדסי שנמצא במרחק הליכה מהמקום .
אותם מחצבות שהם מקור הבעיות יכולות בקלי קלות לתת פתרון למעבר .
המקום באמת דורש את הפתרון ??
או אולי טוב שהוא קשה ?
אולי להסתפק בסימון ברור על הסכנה שבמקום ?
בהמשך אפשר אולי לטפל גם במרזבה . ( שם באמת אין הרבה עבודה ) כמה חברה עם כמה פטישים
והמעלה הופך למסלול המראה .
ואז אפשר יהיה לגבות תשלום עבור המעבר !
או לקנוס את מי שלא עובר במסלול !
הסיפור נראה לי מוזר עד מריח לא טוב .
איציק

הדיפנדר פיליפ
30-05-07, 13:50
למה להגיב סתם אם אתה לא רוצה לעזור אל תגיב ותשמיץ בלי הוכחות!!!

הראל הפקח בחור טוב, פשוט המקום זוועה חבר'ה מנסים לעבור שם מכל פינה ומשאירים קוליסים והורסים את הטבע... מה שהוא מנסה לעשות זה לסדר שם את הסימון שיהיה ברור מאיפה לנסוע!!!

נמרוד
30-05-07, 14:03
פיליפ מותר להביע דעות שונות, איציק מביע חשש כללי כי הוא לא מכיר את המקרה הספציפי שאתה מציג.

הראל הוא אחד מהפקחים שדווקא כן מחוברים לציבור שלנו, ואני מאמין שזו אכן יוזמה מקומית חיובית. לא מדובר על מעברים קשים איציק, אלא פשוט על עודף שבילים ובלאגן באזור הרגיש של הסופים, ואם כל מה שנדרש זה לסדר ולסמן קצת את השביל הרצוי - מה רע? שום בולדוזרים ושום בטיח.

הדיפנדר פיליפ
30-05-07, 14:07
לא התכוונתי לפגוע או להעליב... ברור שלכל אחד מותר להביע דעה

אבל יש דרך ויש דרך...

המשך יום נפלא :)

איציק - 4X6ZH
30-05-07, 14:16
אתה רוצה לפתח את השרשור להתנהגות רשות הטבע והגנים בבקשה .
כתבתי בפרוש ואני חוזר וכותב יוזמה מבורכת של פקח מקומי .
לא הייתי מגיב כלל כל עוד הפקח או פלוני אלמוני היה מבקש .
אבל לבוא עם הגב ובשם של רשות הטבע והגנים .... סליחה! זאת רשות שההתנהגות שלה כמו הרבה רשויות אחרות במדינה ! :mad:
ראה מה הולך בגנים הלאומים . ( מוצצי כסף )
ראה מה הולך בשמורות בצפון . ( שערים חסימות וזוהמה )
ראה מה עשו לבריכת המים שהיתה במחצבה במכתש . ( הם לא היו יכולים להגן על המקום הזה )
ראה מה עשו לבאר שנסתמה לפני שבועיים .
ראה מה עושים הפקחים בלילה בחניונים ( איך הם מציקים ) .
ועוד
ועוד
ואני נזהר בתגובתי .:wink:
איציק

יונתןמצפה
30-05-07, 19:51
אני מכיר אישית את היוזמה ואת הנפשות...
אני קורא כאן לכל הספקנים להגיע על מנת להציג את הספקות מול גורם מטעם הרשות. זו אחת הסיבות שלשמה אני מגיע!
לאחר העבודה מתכנסים ללינה בחניון מצפה המכתש ולמחרת הראל הפקח יוביל וידריך טיול באיזור ובו כולם יוכלו לשאול ולהציג כל בעייה/טענה שיש להם. (אני לא מבטיח שהתשובות יירצו אבל לפחות תיהיה כוונה לשמוע...)
לא כל יום יש יוזמה כזאת ובאמת זה אירוע מיוחד שכולו כוונות טובות!
כולם מוזמנים לבוא להשמיע ולהכיר...

יונתן

איציק - 4X6ZH
03-06-07, 08:45
בוקר טוב

אז אני לא הגעתי אבל אני עוקב אחרי המבצע .
מפגש חברים היה
טיול היה גם היה
יום גיבוש מעולה .
זאת היתה המטרה ?
ובהס"כ אפשר לעבור את המעבר ?
לפי התמונות נראה שבקרוב יהיה גם שמן מנוע במים . ( פגיעות בגוף המנוע מאבנים שהנהגים לא יודעים שהם שם בתוך המים ) :mad:
ולזה קוראים יוזמה של רשות ממלכתית :!:
זה מעבר מסודר ?
זאת מלכודת ממלכתית קלאסית שעכשיו תגרום לנזק נוסף רק לצורך החילוץ !
מזל שלא דחפו משטחי עץ ומסמרים ;-)

איציק

יונתןמצפה
03-06-07, 10:11
בוקר טוב

אז אני לא הגעתי אבל אני עוקב אחרי המבצע .
מפגש חברים היה
טיול היה גם היה
יום גיבוש מעולה .
זאת היתה המטרה ?
ובהס"כ אפשר לעבור את המעבר ?
לפי התמונות נראה שבקרוב יהיה גם שמן מנוע במים . ( פגיעות בגוף המנוע מאבנים שהנהגים לא יודעים שהם שם בתוך המים ) :mad:
ולזה קוראים יוזמה של רשות ממלכתית :!:
זה מעבר מסודר ?
זאת מלכודת ממלכתית קלאסית שעכשיו תגרום לנזק נוסף רק לצורך החילוץ !
מזל שלא דחפו משטחי עץ ומסמרים ;-)

איציק

אנסה להגיב ברצינות... (ולא תשובה רשמית של שום גורם ממלכתי וכו'...):

לפרוייקט היו מספר מטרות, בינהן הסדרת המעבר כמו גם מחיקת קוליסים קיימים, שיקום הנוף והסדרת השביל באיזור המעבר. בנוגע לשיקום הנוף- המטרה הושגה גם הושגה!
בנוגע למעבר- יש עוד עבודה. הכיוון הכללי היה חיובי, היו נסיונות כבירים של החברה בשטח לנסות ולהספיק כמה שיותר במזגרת הזמן (חברה ללא שום קשר לרשות שעבדו כמו חמורים ובטירוף (ורואים זאת בתמונות) ע"מ להספיק להסדיר את המעבר לפני החושך). כמו שכתבת, המצב כרגע לא טוב ולכן יש תוכניות להשלים את העבודה עוד השבוע!
אני לא ממש מבין את הציניות בדבריך, אבל בתור מי שהיה שם, אני יכול רק להגיד שדברים נעשו, ונעשו לטובה. אני קראתי לכולם להגיע, ולו רק בשביל "להטיח" את טענותיך בפני האוזניים הראויות אך כמו שכתבת, לא זכור לי שהיה שם מיהו בשם איציק...

לגבי הטיול ומשפגש החברים: כל הכוונה של הטיול של אחרי הייתה רצון טוב של הראל הפקח להביע את תודתו לחברה שבאו. רובם המכריע של האנשים לא הכירו מלפני ולא הכירו את המסלולים. הכוונה הייתה להוביל אנשים טובים למקומות יפים ולספר להם מעט על האיזור- (אם אני זוכר נכון על דבר כזה משלמים כמה מאות שקלים בחברות הנפוצות בשוק...)

בקיצור- המצב לעולם לא יהיה מושלם ותמיד יהיה אפשר לעשות דברים יותר טוב! אני בכל אופן התנדבתי לפרוייקט מרצוני ע"מ לתרום את חלקי. יכולתי גם לפגוש את חברי הקבועים ולטייל במקומות שטרם הייתי קודם, אך בחרתי הפעם לוותר ולעשות משהו גם למען אחרים והשקעתי בזה כמה מאות שקל בדלק, זמן והרבה זיעה!

אני משתדל שלא להיפגע מדבריך באופן אישי ומבין שהשליליות הנובעת מהם מקורה בהיסטוריה שלך עם הרשות. בין אם היא מוצדקת ובין אם לא, אם אנחנו כג'יפאים (וכצד ב"קונפליקט") לא נשאף לשינוי אז בטוח שהוא לא יגיע לעולם. אני מאד מקווה שיהיו מפגשים כאלו גם בעתיד, ושאליהם אולי תבחר דווקא כן להגיע. מי יודע, אולי אפילו תצליח להשפיע על דברים כך שבעתיד יהיו לך פחות טענות.

כל טוב ושבוע של עשייה לכולם!

יונתן.

(ותזכרו תמיד- מי שלא עושה לא טועה...)

יונתןמצפה
03-06-07, 10:26
ורק כדי להוכיח שאין לי איזה כוונה נסתרת בדברים- הרי הודעה מלפני כשנתיים שלא יצא ממנה כלום... (לצערי המאד רב!!!)
אירוע יוצא דופן בטיולי שטח (http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=1&item=595749)

איציק - 4X6ZH
03-06-07, 10:53
יונתן \ פיליפ \ וכל האחרים .

אני לרגע לא בא לתקוף את הפעולות שלכם . ההפך הוא .
אני בהחלט רואה בפעולות אלה מעשה חיובי וחשוב .
יש לזה ערך מוסף חשוב ביותר והוא חינוך ( בפרט של הדור הצעיר ) .
סימון שבילים במיוחד במקום שיש בו כל הכך הרבה תנועה הוא מעשה נבון וחכם.
ניקיון אין חשוב ממנו .
אבל להביא קבוצה מזדמנת של מתנדבים לאמצע המדבר ולנסות לבנות מעבר מסודר בתוך
נחל שהעומק שלו מעל 1 מטר( ו מלא במים ) במקרה הטוב כאשר רוחב הנחל ומבנה השוליים הם כאלה שגם
לכלי הנדסי תיהיה עבודה .
סוף מעשה במחשבה תחילה .
אני לא איש הנדסה . וספק עם הפורום הוא המקום הנכון לדיון הזה .
אבל כרגע המקום מחייב פתרון ומהר .
http://picasaweb.google.com/Menahem.Yaniv/jBrPkE
כמו שאני מתרשם מהתמונות קודם המקום היה מסוכן וכרגע המקום ממולכד !
ולפי השביל כולם יגיעו למלכודת :cry:
איציק

נמרוד
03-06-07, 11:04
איציק מה היה מסוכן? ומה ממולכד? אין לי מושג על מה אתה מדבר. מה שלא יהיה, חלילה מלהכניס בולדוזרים... השביל שם לפנינו כמו שאומר הפתגם, אנחנו צריכים להתאים את עצמנו לשביל, לא להפך.

איציק - 4X6ZH
03-06-07, 11:36
נמרוד במקום הזה כל הזמן כלי רכב טובעים .
הנזקים כבדים ביותר .
במקום צריך להיות שלט ( בסגנון של מעלה יאיר ) .
ותעזבו את הטבע במקומו .
אני מכיר 2 מיקרים מהחורף האחרון בהם רכב אחד הושבת ובפעם אחרת החילוץ לקח כמעט יום שלם.
והיו הרבה מיקרים נוספים .
אלה שמכירים את המקום ואת המעבר לא מצפים שיהיה להם אבנים בתוך המים ( והרבה )
כרגע האבנים רק מקשים על המעבר .
כל משטח האבנים הולך מתערבב ושוקע בתחתית המעבר .
כל מי שנכנס לשטח יש מיגון ?
לא חסר נהגים שרואים שלולית הם נכנסים בפול גז ;-)
טכנית במקום הופך להיות מענין מיום ליום .
אתה לא מצפה מרשות ממלכתית להתנהג כך . ( למעשה אין כאן חדש ) .
אבל נציג הרשות לא יהסס לקנוס אותך איך שבא לו :mad: .
איציק

נמרוד
03-06-07, 11:43
איציק אני מצפה מהרט"ג שיעשו את מה שהם עושים בגדול - ינסו לשמר את המצב הקיים - הנוף, הצומח, החי, השבילים - כמו שהם, תוך איזון עם הרצון של אנשים לטייל, הכי טוב שאפשר. המשמעות המעשית היא סימון השביל, בצורה מינימלסיטית כמה שיותר. אני לא אוהב לראות גדרות ושלטי הכוונה באמצע המדבר כאילו מדובר בצומת דיזינגוף קינג-ג'ורג'.

אני ממש לא מצפה שיבנו לי שם מעברי בטון או גשרים, ואפילו לא שלט. ומה מסוכן פה בדיוק? אין שם סכנת חיים (אני מבין שבשבילך כמכונאי ותיק קשה לשמוע על מנועים מתפגרים...) זה שהמעבר קשה ואפשר לגרום נזק לרכבים - זה מה יש, זה אופי השביל. אולי צריך להוסיף כיתוב "עבירות קשה" במפת סימון שבילים, זה גורם בוודאות לפחות אנשים להגיע.

יונתןמצפה
03-06-07, 12:01
אנסה לפרט קצת על מהלך העבודה:

הרעיון היה ליצור תשית של אבנים בתחתית הנחל.

בתוך
נחל שהעומק שלו מעל 1 מטר( ו מלא במים )איציק

לא נכון.
עומק המיים במעבר הנוכחי כ- 30 ס"מ + כ-20 ס"מ בוץ טובעני.
תשתית האבנים מהווה קרקע יציבה מעל לבוץ שתאפשר מעבר יותר נוח מהבוץ הבעייתי.

אופן סידור האבנים היה: אבנים (בולדרים) ענקיים המונחים מעל לבוץ, מעליהם אבנים בינוניות ובסוף קטנות ש"מפלסות" שטח יחסית אחיד למעבר.

סוף מעשה במחשבה תחילה .

איציק

מחשבה הושקעה, והרבה, ע"י אנשים טובים ומנוסים שגרים באיזור. לבוא ולבקר את דרך הפעולה ללא הצעת פתרונות אלטרנטיבים/ הגעה לאירוע הינה לא רצינית.
יש למישהו רעיון יותר טוב, קדימה. הטלפון של הראל הפקח יינתן בה"פ...

אבל כרגע המקום מחייב פתרון ומהר .

איציק

ולכן אמרתי שיש תוכניות להשלים את העבודה השבוע...

כמו שאני מתרשם מהתמונות קודם המקום היה מסוכן וכרגע המקום ממולכד !
ולפי השביל כולם יגיעו למלכודת :cry:
איציק

כמו שציינתי, לקראת סוף היום כולנו ממש קרענו את עצמנו ע"מ להשלים את המעבר. כמו שניתן לראות בתמונות, האבנים בתחילת המעבר מסודרת ויציבות. הבעייה היא שלא הגענו לצד השני ולכן זה אמור להתבצע עוד השבוע. בבדיקת המעבר, לא הייתה כל בעייה באיזור שסודר אלא רק בקטע הקצר שבו לא הספקנו לטפל.
כמובן שלמרות כל הנ"ל רק הזמן יעיד על טיב העבודה וכולי תקווה שזה יחזיק.

לגבי ה"מלכודת"-
השביל המסומן מנתב את הרכבים לעבר המפגש עם הנחל, ע"מ למנוע מאנשים לנסוע לא על השביל וליצור קוליסים חדשים. המעבר עצמו נשאר פתוח וכל אחד יכול להחליט אם לעבור בקטע המסודר או לשקוע במעברים הצמודים שלא טופלו... (מדובר במספר אפשרויות חצייה צמודות אחת לשנייה...)

איציק, נמרוד וכו':
אני ממש לא בעניין של המשך נסיונות ה"הצטדקות" מול המבקרים. נראה לי שסוף הולם לדיון הזה הינו הסכמה על כך שאכן היה מדובר בכוונות טהורות ולא איזה מלכודת ממלכתית שבא לקחנו חלק. כמו-כן, מפגשים כאלו עוד יהיו. אני מבטיח להודיע עליהם גם כאן באתר ומקווה מאד לפגוש גם אתכם בעתיד. (היה לי קצת חבל שלא הגיעו אנשים עם דעות כמו שלכם למפגש- הרי זה חלק מהרעיון!)

כל טוב.
יונתן

נמרוד
03-06-07, 12:09
יונתן, הדעה שלי קרובה מאד לשלך בעניינים אלו, הייתי מגיע בשמחה אם זה היה מסתדר לי מבחינה אישית. אין לי שום טענות, להיפך. אני ניסיתי קצת להרגיע את איציק וכנראה שלא הובנתי :smile:

יונתןמצפה
03-06-07, 12:15
יונתן, הדעה שלי קרובה מאד לשלך בעניינים אלו, הייתי מגיע בשמחה אם זה היה מסתדר לי מבחינה אישית. אין לי שום טענות, להיפך. אני ניסיתי קצת להרגיע את איציק וכנראה שלא הובנתי :smile:

100%

:-)

איציק - 4X6ZH
17-06-07, 08:39
צר לי להעלות את השרשור ולכתוב אמרתי לכם :shock:
לא היה צריך להמתין הרבה זמן .
מענין מה יהיו התגובות הפעם ?

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=31&item=808380&pg=2

איציק

ערן המסוקס
23-06-07, 18:23
לא שמתי לב לשרשור פה באתר..

תגובה נוספת שיש לי לאמר היא רשימת נזקים:

2 מחזירי שמן
1 סטרטר (פירוק וניקוי החזירו אותו לחיים)
1 ערימה גדולה ומסריחה של בוץ בכל חור פנוי בג'יפ, בחוץ ובפנים.

yoav
23-06-07, 18:31
איפה התמונות המפורסמות?

ערן המסוקס
23-06-07, 18:54
איפה התמונות המפורסמות?

אם הכוונה אלי, אז אין, וחבל.

יונתןמצפה
27-06-07, 17:04
לא שמתי לב לשרשור פה באתר..

תגובה נוספת שיש לי לאמר היא רשימת נזקים:

2 מחזירי שמן
1 סטרטר (פירוק וניקוי החזירו אותו לחיים)
1 ערימה גדולה ומסריחה של בוץ בכל חור פנוי בג'יפ, בחוץ ובפנים.

אהלן ערן!
קודם כל לגבי המעבר:
לאחר ההודעה שלך באתר הצהוב התקשרתי להראל הפקח ולמחרת הנקודה הספציפית במעבר נחסמה עד לשיפוצה הסופי.
(ועל זה נאמר, כשעושים אז לפעמים גם טועים אבל גם מתקנים את הפגום...)

לגבי הנזקים,אכן לא נעים בכלל!
עם זאת, האם הנזקים הנ"ל קשורים לאבנים שהיו במיים, או שמה יש סיכוי שנזקים דומים היו קורים גם אם "סתם" היית שוקע במיים עם בוץ בעומק של כ-80 ס"מ...?

לגבי התמונות מהמעבר

ראה כאן (http://www.jeeptrip.co.il/page.aspx?div=Albums&group=1&item=9115)

וכאן (http://picasaweb.google.com/Menahem.Yaniv/jBrPkE)

וזה השרשור (http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=31&item=808380)

יונתן

איציק - 4X6ZH
27-06-07, 18:25
אני ממשיך לשבת מהצד ולחייך ;-)
נמרוד היה לך ספק לגבי נזקים ? עכשיו יש לך כבר רשימה .
וזאת רק האתחלה .
תראה מה " שחכם " אחד יכול לעשות .
למחרת הכל נחסם ( וכל מה שעשיתם לכפרות ? )
והיום יש לנו הרבה מעברים ( כמו קודם )
רק שעכשיו זה כבר ללא כל שליטה :mad:
כל הכבוד לרשות המוצצת / גונבת / ומתעללת .
בסוף יהיה מי שיגיש תביעה ובצדק !
איציק

ערן המסוקס
27-06-07, 23:09
איציק, למה אתה מתקיף.

אם המלאכה של סידור המעבר תושלם אז זה יהיה לטובה.

אני מאמין שהנזקים הם כתוצאה מהמים הקורוזיביים בשילוב עם הבוץ. הרכב שלי לא רגיש כלכך לפגיעות מאבנים.

מקווה שהמלאכה הזאת תושלם כראוי. זה פשוט מעבר בוץ מיותר לדעתי, מהסיבה שהוא מזיק כלכך לרכב ששוקע שם.

יונתןמצפה
28-06-07, 00:02
איציק, למה אתה מתקיף.

אם המלאכה של סידור המעבר תושלם אז זה יהיה לטובה.

אני מאמין שהנזקים הם כתוצאה מהמים הקורוזיביים בשילוב עם הבוץ. הרכב שלי לא רגיש כלכך לפגיעות מאבנים.

מקווה שהמלאכה הזאת תושלם כראוי. זה פשוט מעבר בוץ מיותר לדעתי, מהסיבה שהוא מזיק כלכך לרכב ששוקע שם.

כיף לקרוא את התגובה הזאת!

:)

איציק - 4X6ZH
28-06-07, 08:18
מקווה שאתם צודקים .
אני עובר להמתנה סבלנית .
בתקווה שלא נראה יותר נפגעים במקום הזה .
איציק

hitoy
28-06-07, 09:44
סתם רעיון לביצוע.
יש את ה"סקי חול" כמו של הצבא מחומר סינטטי, שמשתמשים בהם גם באתרי חפירות לחיזוק.
מה שאני חושב זה שאם נמלא אותם בבוץ המקומי ונקשור טוב, ואז נמלא בעזרתם את הבור זה יהיה בסיס טוב למעבר.
יש מקומות בעולם שהשיטה משמשת לסוללה נגד שיטפונות והצפות.

???????????????

יואב

אלון_ק
28-06-07, 11:19
תסלחו לי, אבל בא לי להקיא מכם.

יש לנו בעיה: קיים מעבר בשביל והוא קשה מדי לכל האווריומים המתנייעים ולרכבי שטח שאינם משופרים היטב. כתוצאה, כל הSUVים המלוקקים והג'יפאים המסוקסים פותחים מעברים חדשים על חשבון הטבע.

הפתרון שלכם, שהוא מה שגורם לי לרצות להקיא, לא פונה לבעיה בכלל. הבעיה היא לא זה שיש מעבר קשה, הבעיה היא שפותחים עוד מעברים ע"ח הטבע. בזה אתם לא מטפלים; זה קשה מדי, לחנך את העם הטוב שלנו. בגלל הגישה הזו כל דבר שני במדינה הזו נראה כמו שהוא נראה החל במערכת הפוליטית, דרך משרדי הממשלה וכלה בהתנהלות של רוב המדינה.

עם גישה כזו צריך לשטח את הרוביקון עם בולדוזר. עם גישה כזו צריך לבנות מעקות לLions back במואב, לסלול כביש על Hells gate ולסתום את בור המים המפורסם במואב (שאני לא זוכר איך קוראים לו).

אני לא מנהיג דגול, אני לא גאון הדור ואני בטח שלא יודע תמיד מה כן צריך לעשות. אני כן יודע מספיק כדי לראות שמה שעשיתם כאן זו מגמה, בדיוק כמו מעלה יאיר ולא מעט מקומות אחרים שהפכו לשבילים למען מטיילי האקווריומים המתנייעים. זו מגמה והיא רקובה מיסודה, כי היא מגבה ומקדמת את ניוון החברה, היא מעניקה גושפנקא לתפיסה בה לכל ישראלי יש זכות לנצל ולהרוס משאבי טבע ככל העולה על רוחו. זה שאתם עושים את זה באופן מבוקר הופך את זה ליותר תקין בעיניכם? לא צריך לגעת בזה. זו פיסת טבע וככה היא, אם זה לא טוב למישהו שלא ילך לשם.

איציק - 4X6ZH
28-06-07, 12:13
מה ההבדל ?

http://mad.walla.co.il/w/18-200/187307-18.jpg (http://news.walla.co.il/?w=/1/1129468/187307/5/@@/media)
שר הפנים רוני בר-און
http://mad.walla.co.il/w/18-200/39659-18.jpg (http://news.walla.co.il/?w=/1/1129468/39659/5/@@/media)
פארק רעננה. עיריית רעננה גובה כיום דמי כניסה ממבקרים שאינם תושבי העיר (יחצ)

שר הפנים אישר תקנה שתאפשר לרשויות לגבות כסף בכניסה לפארקים. לדבריו, הדבר יעודד רשויות להשקיע בפארקים לטובת התושבים

זה יהיה השלב הבא .

גיא
28-06-07, 12:40
כי מותר לקחת כסף אם נותנים שירות בתמורה

אז לוקחים כסף ישר כי זה קל

ושירות ?

השתגעת ? בישראל אתה מחפש שרות ?

אני מחכה למיליציות השכונתיות החמושות ....

אלון_ק
28-06-07, 13:45
רדו מהשחיתויות בממשל, תתייחסו (אם בא לכם) לבעיה שאני מעלה. הבעיה היא שנחל צין הוא לא כביש 1; אם יש בו כמה בורות ואיזה סלע שמפריעים ל"ג'יפאים" ב"ג'יפים" שלהם זה לא צריך לגרור פגיעה בטבע ולא במי שכן מעניינים אותו אתגרים; יש מספיק שבילי קק"ל לכולם. אין שום הכרח לתקן את הבור הזה, אף אחד לא חייב לנסוע שם. הבעיה היחידה היא שכל עוד הוא שם הורסים את הטבע מסביב. הפתרון של סתימת בור לא יפתור את הפגיעה בטבע, הוא רק יעביר אותה מקום.

יונתןמצפה
29-06-07, 12:44
רדו מהשחיתויות בממשל, תתייחסו (אם בא לכם) לבעיה שאני מעלה. הבעיה היא שנחל צין הוא לא כביש 1; אם יש בו כמה בורות ואיזה סלע שמפריעים ל"ג'יפאים" ב"ג'יפים" שלהם זה לא צריך לגרור פגיעה בטבע ולא במי שכן מעניינים אותו אתגרים; יש מספיק שבילי קק"ל לכולם. אין שום הכרח לתקן את הבור הזה, אף אחד לא חייב לנסוע שם. הבעיה היחידה היא שכל עוד הוא שם הורסים את הטבע מסביב. הפתרון של סתימת בור לא יפתור את הפגיעה בטבע, הוא רק יעביר אותה מקום.

אלון, למה אתה כועס?
לא צריך להקיא מאיתנו, באמת שלא!
קודם כל, תיקון המעבר נעשה במקביל ובנוסף לשיקום השטח שמסביב. כמו-כן, נעשו חסימות באיזורים הבעיתיים מסביב ע"מ למנוע את הבעיות שאתה מתאר. (אתה מוזמן להציץ בגלריות)
את ערן אתה מכיר?
אני לא מכיר אותו אישית, אבל יודע כי לא מדובר באדם שנוסע באקווריום בשבילי קק"ל והוא לא היחיד שככזה נתקל שם בבעיות (חמורות יש לומר).
מתי היית בנקודה הרלוונטית לאחרונה?
ממה שאתה כותב נראה שזה לא היה בתקופה האחרונה. לפעמים, ישנם שבילים (שבמקרה במדובר נמצאים בתוך שטח באחריות הרש"טג) שמצבם מחייב התערבות אחרת זה ייגמר רע. (שביל שקרס/ עומד לקרוס, נחל שעלה על גדותיו או זיהום איזורי). אני בטוח שלאחר שייקרה אסון כלשהו בתוך שמורה שלא דאגה לבטיחות השביל כולם יידעו להפנות אצבע מאשימה.
במקרה המדובר, מצב השביל לא איפשר מעבר "הגיוני" גם לג'יפים שהם לשטח נטו. בנוסף, מי שהכיר את השביל בשנים האחרונות ועבר בו פעמים אין ספור עם רכב אקווריום מלוקק לא צריך לשרוף טיול משפחה נעים ורגוע בעקבות השינוי הפתאומי בדרך. (אם כי כמובן שהוא צריך לקחת את זה בחשבון... - ועל זה אין עוררין!)
דבר נוסף, מי שמכיר את האיזור, יודע שהשטח המדובר נראה כמו שהוא נראה הרבה ב"זכות" המפעלים הסמוכים שמעלים בצורה דרסטית את ספיקת המעיין, מה שגורם לבוץ, וכידוע, לא מדובר במיים ששוטפים את מכלולי הרכב ומנקים אותם לטובה :evil: - וזה על מה שכתבת שיש להשאיר את השטח כמו שהוא...
אני מבין מדוע כתבת את מה שכתבת, אבל נראה לי שבמקרה הזה, אתה פשוט טועה.
עם זאת אתה יותר ממוזמן להביע את דעתך, גם באוזניים הנכונות, ואולי בסוף העניין יתגלה כטעות.
בינתיים,
שבת טיולים שלווה לכולם!
יונתן

אלון_ק
01-07-07, 01:40
ערן ניסה לחצות. לא הצליח, חזר אחורה, מצא שביל אחר (שמתוך היכרות עם ערן אין לי ספק שהיה לו ברור שהשביל הזה כשר, ככל שהצליח לקבוע) ועבר. אולי אפילו הסתובב וחזר על עקבותיו, לא יודע. ערן הוא דוגמא מצויינת, כי אם לא היה מעבר אחר הוא לא היה בא אליך בטענות. ילד מחונך הבחור, הוא גם לא היה זורק אבנים למים ומנסה לעבור. למעשה, הוא היה עושה את המעשה הכי בנאלי ונכון שיש: הוא היה נוסע בדרך אחרת, חוקית ומסומנת למהדרין גם אם זה היה עיכוב של רבע יום.

משהו בזה נשמע לך לא נורמלי? לא תקין? גם לי לא. זה נורמלי, תקין וככה צריך להיות. בניגוד מוחלט ל:

מצב השביל לא איפשר מעבר "הגיוני" גם לג'יפים שהם לשטח נטו
אתה תקבע לי מה זה הגיוני (ברור שלא אתה אישית)? הרכב שחונה אצלי עכשיו עובר את המעבר הזה בלי למצמץ בכלל, זה חלק משביל קק"ל מבחינתו (טנדר סיירה, נעול אחורה, צמיגי 37). המים לא מגיעים לו לדלתות. אולי אני אקבע לכולם מה זה "הגיוני"?

יש טבע, תשאיר אותו כך. השביל עומד לקרוס? שים שלט אזהרה, סגור את השביל מצידי. נחל עלה על גדותיו? זה יתייבש. עד אז, שים שלט/יידע את הציבור שהמקום אסור לטיול. מה שאתה עושה (שוב, לא אתה אישית) זה לחזק את תרבות הFast food, זו שבה אתה פשוט בא וקונה את מה שבא לך בלי לעשות כלום חוץ מלשלם. בעל האווריום הממוצע הוא כזה; הוא פשוט הלך וקנה לעצמו "רכב שטח" ועכשיו הוא יכול לנסוע בשטח בכל פינה. הגישה הזו הייתה מצטמצמת משמעותית אם לא היה אפשר לעלות היום את מעלה יאיר עם טריוס אן אם היית צריך מפלצת כמו שיש לי בחניה כדי לנסוע במסלול בנחל צין.

בגלל זה אני כועס. אני כועס כי זה:

מי שהכיר את השביל בשנים האחרונות ועבר בו פעמים אין ספור עם רכב אקווריום מלוקק לא צריך לשרוף טיול משפחה נעים ורגוע בעקבות השינוי הפתאומי בדרך
פשוט לא נכון, הוא כן צריך. מה יקרה כשמעלה יאיר שוב יהיה בלתי עביר, או חס ושלום אם תחליט ליישר לי מחר את מרזבה? בגלל שאנשים התרגלו? אתה הרגלת אותם!

אתם מלמדים אותנו שמגיע לנו הכל. שביל קק"ל אמיתי זה סיפור אחד, שביל בשטח זה סיפור אחר. תשאירו את השטח לאנשי השטח, אלו שאכפת להם, אלו שלא יפתחו שבילים חדשים, אלו שידעו איפה הגבול שלהם ולא אלו שיצעקו עליכם לסדר את השביל כך שהאקווריום יעבור.

אלון_ק
01-07-07, 01:46
לגבי זיהום ממפעלים ברור שאני בעדך במידת האפשר (בכ"ז, גם מפעלים צריך), אבל אל תספר לי שאתה ממלא את הבריכה הזו באבנים כי אתה דואג מנזקי המים לרכב של המטייל התמים. אתה ממלא אותה באבנים כי יש בעית עבירות, זה שיש עוד 25 בעיות נוספות שאני בטוח שמאבקך בהם צודק ואצילי (לא סרקסטי) זה קשה, אבל לא מצדיק את מילוי הבריכה הזו.

טבע משתנה. ככה זה.

יונתןמצפה
01-07-07, 02:18
אלון!
אנחנו לא מכירים. אולי חבל...
לפי מה שעולה מהדברים שלך, נראה שיש לנו הרבה משותף בתפישת העולם לגבי הסוגייה הנידונה.
אתה משתמש קצת יותר מדי לטעמי במילה "אתה". נכון, אני נכחתי באירוע המדובר. נכון, כואב לי שאנשים לא מבינים את הסיבה שבשבילה הגעתי ואף רומזים שאני שותף באיזו תוכנית זדונית של רשות מסריחה או מיותרת.
אבל לא אני הוא מקבל ההחלטות ואני גם לא בא להגן עליהם.
אני מנסה להציג עובדות.
אני הגעתי לאירוע ממספר סיבות:
1. קודם כל, אני מכיר את שי והראל הפקח שיזמו את הפרוייקט. משיחה עמם הבנתי, ששיקום המעבר הוא לא הדבר היחיד שאנו עומדים לבצע אלא בנוסף לשיקום סביבתי של הנזק שנגרם לאיזור מג'יפים שנסעו על הגבעות בסביבה. (שוב- ראה את התמונות בבקשה!)
2. (ואולי החשוב מבין הסיבות) לדעתי כל מפגש בין ג'יפאים לגורמים מהרשות הוא מבורך. אתה יכול להטיח בי את האשמותיך עד מחר, אבל אני לא יכול להשפיע על כלום. רוצה שלא ישקמו מעבר- דבר דבר ראשון עם הפקח. עם כל הכבוד לאתר (ויש כבוד) אין כמו שיחות בשטח עם הגורמים הרלוונטים.
3. לא יצא לי לראות את המעבר בתקופה האחרונה (לפני הפרוייקט) ורציתי להבין על מה מדובר

פרט נוסף שאני רוצה להביא אל המודעות:
במסגרת פעולות המפעלים, ישנם בריכות קירור למים שאיתם שוטפים את התנורים ומקררים אותם במסגרת ייצור הפוספטים. בריכות אלו (הנמצאות כ- 10 ק"מ במעלה הנחל) הם הגורם העיקרי לספיקתו המוגברת של המעיין וזה בעצם הגורם למעבר הבעייתי. כך שלא מדובר במעבר טבעי מלחתחילה...

אני מציע שנעצור כאן את השרור. יש לי תחושה שלרובינו כוונות טובות בעניין אך לא מצליחים להעביר את המסר הנכון בכתב.

סגור את השביל מצידי
וכמה אנשים ייקפצו על מהלך כזה?

בקיצור, דעות רבות, תפיסות רבות, והרבה רעיונות לפתרונות.

בינתיים, אנשים מנסים לעשות מעשים ונתקלים במבול של ביקורת נוקבת ופוגעת.

אז אפשר להמשיך כרגיל, כאילו לא קרה כלום. אבל אפשר גם ליזום מפגש חדש...
אם אתם בעניין תגידו, אני ארים את הקפפה!

שבוע טוב

יונתן

יונתןמצפה
01-07-07, 02:37
קראתי שוב את מה שכתבת.
אולי אתה צודק. לא כל בעל אקווריום צריך לטייל בכל מקום.
אבל למה אתה כן ואחרים לא? זאת בעייה ידועה!

אני חוזר על מה שאני אומר תמיד: יש יותר רכבי שטח ממה שהשטח יכול להכיל. זה המצב.
מה הדרך להתמודד? זאת כבר בעייה.
אני חושב שקודם כל צריך להכיר בבעייה ואז לחפש פתרונות אידיאלים שיינסו לעשות טוב עם הכל.

פתרון שיהיה מקובל על מישהו אחד לא יהיה מקובל על מישהו אחר. אלה החיים.

אפשר למשל לסגור את כל שטחי הטיולים וזהו. מחיליטים שהטבע יותר חשוב מהכל, אין מישהו שמותר לו ומישהו שאסור. אף אחד וזהו! מטיילי הרגל יחגגו, הג'יפאים? יגישו בג"צ.

אפשר להחליט על הגבלה בהיקף היבוא של רכבי שטח לארץ. אתה תשמח (פחות אקווריומים) אבל מי שעוד לא הספיק ייבכה. היבואנים יגישו בג"ץ.

אפשר להגביל כניסה של רכבים לשטח...

יש עוד מלא רעיונות.

בינתיים כל אחד בגיזרתו מנסה לעשות מה שיכול. פקח מסדר שביל ע"מ למנוע נזקים סביבתיים, אתה כותב באתר, ואני מחנך ילדים בטיולים שאני מדריך (ובייחד אנחנו מנקים חניונים למשל).

זה לא מצב טוב, אבל זוהי המציאות. כמובן שצריך לעשות הכל כדי לשנות אותה, ובטח ובטח שלא צריך להשלים עם המצב העגום הזה.

שוב,
לילה טוב!
יונתן

אלון_ק
01-07-07, 03:58
אתה, כי אתה הובלת את זה. זה לא אומר שאני באמת מתכוון אליך אישית, הכוונה לכל מי שהתפיסה שלו את הנושא היא זו של הרט"ג. זה לא אישי 8) . ברור לי שעשיתם שם גם עבודה טובה וחשובה, אבל הבעיה שלי לא איתה אז אני מתעלם מזה.

אבל למה אתה כן ואחרים לא? זאת בעייה ידועה!
זה לא אני כן ואחרים לא, זה כולם אותו דבר. אף אחד לא מקבל יחס יוצא דופן, זה שאני בוחר ברכב שטח בעל יכולות גבוהות ובעל האקווריום לא זה בחירה שלי ושלו, לא של אף אחד אחר.

נכון, אנשים יצעקו ויתלוננו. גם אני לא אוהב את הרעיון שיסגרו לי שטחים שהיום מותר לי לנסוע בהם. אבל אם זה מה שצריך כדי לגרום לנסיגה בתרבות הFast food שמשתלטת לנו על החיים, אם זה מה שיגרום לבעלי האווריומים להדיר רגליהם מחניוני הלילה ואם ביחד עם זה יגיע גם חינוך בנושא (זה כבר מדע בידיוני במדינה הזו) אז אתה יודע מה? זה שווה.

מילים באוויר, בסופו של דבר.

יונתןמצפה
01-07-07, 04:08
בקיצור,
אלון, איציק, גיא, ערן וכל מי שיש לו דעה בעניין, מתי אפשר לארגן איזה מפגש להצפת הנושא?
אתם בעניין?

איציק - 4X6ZH
01-07-07, 08:52
יונתן אתה מחמם את הרוחות מתוך כוונה טובה .
אבל אבל
הדרך לגייהנום רצופה כוונות טובות .
תפסיקו להתעסק במהלכי הטבע .
וכשאתה מתעסק כדאי להכין שעורי בית . ותוכנית חרום במידה וזה לא מצליח .
לך אתה \ חברים שלך \ רשלג ....תביא טרקטור מהמפעל הקרוב ותתקנו את המהפכה שעשיתם בתוך המים . וטוב שעה אחת קודם .
אתה מעלה את הנושא מחדש והסוף יהיה מענין .
איציק

גיא
01-07-07, 09:59
אני חוזר על מה שאני אומר תמיד: יש יותר רכבי שטח ממה שהשטח יכול להכיל. זה המצב.

טעות גמורה.

העניין הוא שיש הרבה יותר חוליגנים מאשר אנשי שטח / טבע
העניין הוא שבשם הסגידה לאלוהי הכסף, אותם יבואני אקווריום מה שאתם קוראים הביאו את ריכבי השטח לכל אחד שיכול היה לרכוש אותם ולא לא אחד שאכן מעוניין להגיע לשטח.

מכיוון שיש לו רכב שטח ויום חופשי בשבוע, אז הוא נוסע לראות על מה המהומה. מכיוון שהאוטו שלו רק ניראה ככה ולא באמת יכול, הוא צריך שיעשו לו הנחות, ימלאו לו בורות / יישרו לו מדרגות / ויכינו לו פח זבל עם שקית שמתעופפת ברוח כל מאה מטר. (הוא הרי לא צריך את הסירחון הזה באוטו היקר שלו). העניין הוא שאלון נורא צודק.

כל עוד ה"ג'יפאים" האלו נימצאים בים עם האופנוע ים שלהם, אז הם לא כל כך מטרידים אותנו כי אנחנו לא שם. אבל כשהם ניכנסים לנו ל"שטח" אנחנו מקימים קול זעקה ...

הם מלכלכים לנו, הם מיישרים לנו והם גם מציקים לנו כשאנחנו מחלצים אותם כי הם ניכנסו למקום שהם לא היו אמורים ולא יכולים לצאת לבד.

שלא תתפלאו שהם גם חושבים שאנחנו עובדים בשבילם - כי ככה הרגלנו אותם. אני מתכונן אגב, לגבות אלף שקל מהמחולץ הבא שלי. או שישלם מראש או שיחכה לקיץ ...

מי בכלל קבע שכל אחד צריך לנסוע בכל שביל ? אין רמות קושי ?

אז, עם כל הכבוד לרצון הטוב שלך, יונתן. מי שיוצר קוליסים על כל מקום אפשרי מחוץ לשביל זה או הצבא שאני לא מתכונן לסנגר עליו, הוא לא מעניין אותי. או הבדואינים, ואותם, כל החוקים של האדם הלבן לא מעניינים. הם חיים לפי הקוד שלהם. תמלא בורות עד מחר. זה לא מעניין אותם. הם ימשיכו בשלהם.

תעזבו את הטבע, יש תיקון עצמי שפועל הכי טוב. כל הנסיונות לעזור לטבע יצרו עד היום רק בעיות נוראיות אחרות. למשל תחפש באינטרנט על ביצות האוורגלייד בקליפורניה. חגיגה לא נורמאלית. או פשוט פה קרוב, ביצות החולה/חומייני/חולדיות ועוד ...

יום נעים.

איציק - 4X6ZH
01-07-07, 10:09
תגיד יונתן
יש איזה פונקציה רצינית שקוראת את מה שאנחנו כותבים פה או שזה נגמר ביוזמה של פקח
ונסיון שלך לסנגר על המערכת .
איציק

נמרוד
01-07-07, 10:19
איציק, זו יוזמה מקומית של פקח מהטובים.

אלון - נחל צין, כמו עוד כמה וכמה שבילי טיול ראשיים בנגב, הם כבר מזמן נחלת הכלל. הם לא מסלולי עבירות, הם לא ליודעי ח"ן, הם מרכזים הרבה תנועה בשבתות - וטוב שכך. אתה וגיא מתלהמים ומכלילים בדיוק בסגנון "הצהוב" שאתם לא אוהבים - ככה בדיוק אתה נשמע אלון, דוגרי. תקרא את מה שאתה כותב.

גם אני מסכים עם רוח הדברים שלך, אבל המציאות מורכבת יותר ממה שאתה מתעקש לעשות ממנה. זה כן דבר נכון לנתב את המטיילים למסלולים מוגדרים, מסומנים בטוב טעם, וכן צריך לפעמים "לסדר" קצת יותר. מי שיודע הכי טוב מתי צריך להתערב - ומדובר כאן על התערבות קלילה, נקודתית ביותר, הם הפקחים.

כמעט כל השבילים בנגב נפרצו ונסללו על ידי כלים כבדים עבור הצבא, חברת חשמל, קצא"א או במסגרת מחקרי מחצבים בעשורים הראשונים של המדינה. השבילים נהרסים עם השנים, והשאלה היא האם ועד כמה לתחזק אותם? שבילי 4X4 הם בכל מקרה לא תופעת טבע.

השמשוני יחיעם
01-07-07, 10:44
בוקר טוב ושבוע נהדר,

א. ראוי שהרשות תדאג להסדיר מידי פעם דרכים מסומנות בעיקר באזורים ""מטויילים"".- כמדיניות כוללת ולא כיוזמה פרטית.

ב. מן הראוי שההסדרה תהייה מקצועית !!!
"זריקת אבנים לקרקע בוצית באופן חובבני" = נזקים גדולים לרכבים !.

ג.מתוך חוק שמורות הטבע --"תפקידיה של הרשות הם לטפל בכל עניני שמורות הטבע והגנים הלאומיים ולקדם את עניניהם, וכן להגן על ערכי הטבע והמורשת, לפקח על שמירתם ולטפח אותם, ובכלל זה:
(1) לאתר שטחים ואתרים לצורך הקמת שמורות טבע וגנים לאומיים;
(2) ליזום ולתכנן הקמת שמורות טבע וגנים לאומיים, או שינוי בהם;
(3) להקים, לנהל, להחזיק, להפעיל ולטפח שמורות טבע וגנים לאומיים;
(4) לשמר ולשקם ערכי טבע בשמורות טבע ובגנים לאומיים ומחוצה להם;
(5) לפקח על שמורות טבע וגנים לאומיים ועל ערכי טבע ומורשת, לרבות פיקוח"

אז,,,,,,,,,,,, שיתחילו לעבוד,,

מוני אורבך
01-07-07, 10:48
לבוא ולהגיד - לא מענין אותנו אלו שלא נוסעים על צמגי 37 ויודעים את הנגב בעל פה, זה פשוט לא מעשי ויגרום פשוט להרס הטבע שכולנו אוהבים. בשנות ה 80 השיטה הזו היתה מקובלת וגם הגיונית. היו אז 4000 גיפים ומי שהיה לו כזה ידע בדיוק מה הוא עושה.
היום זה לא המצב בעליל. יש 130 אלף 4X4 והאנשים שנוסעים בהם רוצים גם להנות. אבל הם לא מוכנים לנסוע ברכב ספרטני והם לא מכירים ומוקירים את הטבע. אז מה עושים איתם? התעלמות לא תעזור כאן. אני בדעה שכן צריך לארגן את הבלאגן אחרת אנחנו נטבע בים ה - SUV.
איך עושים את זה? פשוט מארגנים כמה מסלולים יפים פשוטים וברורים. משלטים אותם כך שגם בעל אקווריום שרואה כול היום DVD יוכל לעבור בהם בלי מפה. וכן, גם לוקחים כסף עליהם... ובתמורה מספקים שרותים - פינוי זבל הכוונה עזרה וכו. מתי עושים זאת? כשכול עם ישראל מטיל - פסח, שבועות. כך ניתן להמונים את הלחם והשעשועים שהם דורשים ושומרים על הטבע.
אחרי הכול כמה hard core אתם מכרים? יש אולי 1000 טילים רצניים בארץ. תמיד כאשר אני משוטט בנגב במקומות פחות פופולרים אני פוגש את אותם הפרצופים. למסות חיבים למצוא פתרון. זו זכותם לטייל בדיוק כמונו.
ראו את שמורות הטבע. לפני 15 שנה כשהתחילו לקחת כסף על כניסה לשמורות זה פשוט שיגע אותי. איזה זכות יש להם לעשות זאת? עתה אני מבין שלולא עשו זאת היום כבר לא היה שם שום דבר, רק ערמות זבל.

יונתןמצפה
01-07-07, 14:48
הרגע חזרתי, ואיזה יופי!
השרשרו מתחיל להיצבע בצבעים שכיף לקרוא.

קודם כל איציק, אני לא (אבל ממש לא -ומי שמכיר אותי יודע) מסנגר על הרשות. אני מסנגר רק על עצמי. (ואולי על כמה אנשים, בשר ודם,שאני מכיר וחושב ששחטו אותם ללא צדק כאן באתר...)

דבר שני, אני מנסה לומר זאת כמעט בכל הודעה שלי. מה שאנחנו כותבים כאן באתר משפעי רק על עצמינו. אם אנחנו רוצים להשפיע על גורמים חיצוניים (מישהו אמר הרשות?) אנחנו צריכים לפגוש אותם. האירוע המדובר היה בדיוק מה שאני מתכוון, אך לצערי הגיעו רק ה"חנונים" שלא מכירים ואין להם תלונות.
לי יש, והרבה! ותאמינו לי שאני משמיע אותם. הבעייה היא שאני זה לא מספיק. אתם לא מבינים שאתם חלק משמעותי במעגל הזה כמו גם הרשות, וכן, אפילו בעלי האקווריום. גם להם צריך להקשיב.
(ואגב- גיא, לפני שאתה גובה אלף ש"ח על חילוץ אקווריום, תדאג לתעודת עוסק מורשה וביטוח מתאים אחרת כנראה שייטבעו אותך על הנזקים שהם גרמו לעצמם...). חוצמזה, מה יש לכם נגד בעלי האקווריומים? ראשית חלקם כלים נחמדים מאד! בנוסף, אני מכיר הרבה מאד מטיילי אקווריומים שמודעים ושומרים על הטבע לא פחות מאף אחד אחד כאן באתר!

צריך להבין שיש בעייה!
צריך להבין שלא כולם מסכימים!
צריך להבין שיש יותר מפתרון אחד אפשרי!
צריך להבין שדבקות בדעה שלך תביא בסופו של דבר ליותר נזק מתועלת!
צריך להבין שעל מנת לקדם דברים צריך לפעול, וזה אומר להיפגש. עדיף בשטח. ועדיף באירועים מהסוג שראינו!!!

תאר לך איציק שהיית מגיע. היית עוזר קצת, עושה רושם של מישהו מבין עניין על הפקח, מציע חלופות שנראות לך. אני חושב שבסיכומו של עניין היית הרבה יותר מרוצה ממה שאתה היום.זה נכון לכולם. הבייה היא שבינתיים אנשים לא מגיעים ונראה כאילו רק מטיחים ביקורת באתר כלפי אלו שכן. זה פשוט לא נראה טוב. אני מכיר אישית מעט מאד אנשים באתר ולא יודע מה הם עושים מעבר לדפי הפורום. אבל ממה שמצטייר כאן, זה לא מעודד. :sad:

אני מקווה למצואזמן ותאריך מתאים בתקופה הקרובה ולנסות ליזום מפגש כזה. בתקווה שהוא יהיה ראשון מבין רבים כאלו בעתיד. זה תלוי רק בנו.

(אגב סתם מתוך סקרנות, כמה מהחברים כאן באתר גם מטיילים ברגל ומכירים קצת מעבר לדרכי הג'יפים? מנסיון, זה מלמד המון על המשמעות של שמירת טבע, הרבה יותר ממה שאפשר לדעת מסיון רכוב בלבד...)

שלום לכולם!

יונתן

אלון_ק
01-07-07, 22:39
אלון - נחל צין, כמו עוד כמה וכמה שבילי טיול ראשיים בנגב, הם כבר מזמן נחלת הכלל. הם לא מסלולי עבירות, הם לא ליודעי ח"ן, הם מרכזים הרבה תנועה בשבתות - וטוב שכך.
שמחת זקנתי. רוצה להגדיר את נחל צין ועוד כמה שבילי טיול ראשיים כמסלולים מוגדרים בעבירות קלה לכולם ולתחזק אותם בהתאם? לך על זה. אבל זה בתנאי שאתה מוכן להגדיר מסלולים וזה אומר שאתה דואג שיהיו מסלולים גם בשבילי (שזה הכי קל, פשוט אל תיגע בהם). זה אומר שאתה דואג שאף אחד לא זז מהמסלולים המוגדרים, זה אומר שאתה גובה כסף וזה אומר שאין יותר חופש טיול לכולנו. היום אתה מבסוט מהחופש שלך, מחר בגלל חבורת האקווריומים לא יהיה לך מותר לנסוע בשטח.

קשה לך עם ההגדרה הגורפת? הם הרוב המוחלט של רכבי השטח. ככה אנחנו נראים לכל מי שלא שייך לקבוצה. אף אחד לא סופר אותי, אותך ועוד איזה כמה אלפים בודדים שמתנהגים כמו בני אדם.
"אקווריומים", כי זו ההגדרה הכי נכונה לקבוצה הבעייתית. יש ערסים מטומטמים בCJ, יש מפגרים מוחלטים בהיילקס 94-7 ויש יאפים עשירים חסרי תועלת ברנגלרים/H2. יש גם PWים שנוסעים באקווריום, שמיל-ים שנוסעים בפאג'רו ועוד כמה אנשים שהם טובים למרות שהם נוסעים באווריומים :lol: . זה מיעוט קטן ולא רלוונטי; גם אם תספור את כל אנשי השטח שאכפת להם, עדיין לא תקבל עשירית מבעלי רכבי השטח.

לכן, האקווריומים הם מקור כל הרוע. צהוב לך? רק כי הראש שלך תקוע איפה שהשמש תמיד זורחת, בעולם "הג'יפאים הטובים". אני לא עושה הפרדה ביננו ובינם בהיבט המערכתי (בניגוד אליך), רק בהיביט התוך-קבוצתי שכאמור לא מעניין אף אחד.

asafk
01-07-07, 23:03
את רוב מה שיש לי לומר בעניין אמרתי כאן (http://www.jeepolog.com/177.html) .
ובכל זאת,

יש מסלול בנחל צין, ומה לעשות, הג'יפים שעברו בשלולית במשך השנים חירבו לה את הצורה. כעת על הפקח למצוא פתרון לבעיית השלולית שאינה עבירה לג'יפאים מן היישוב, ולכן הם מנסים ופותחים קוליסים חדשים ומכוערים. יש הרבה פתרונות, הפקח החליט על פתרון לגיטימי- הסדרת מעבר אחד, כזה שימנע את הצורך לפתוח קוליסים חדשים. ואז, כרגיל בארץ האיזולירבנד- ביצע זאת בצורה חובבנית להפליא, שתגרום יותר נזק מתועלת....
קשה לי לקבל הכשרת שבילים באופן כללי, כי מאותו מקום של "מי אמר שלאלון מותר ולי אסור" תבוא אח"כ התביעה להכשיר את השבילים שיתאימו לפרייבטים כי "למה לג'יפים מותר ולשאר אסור? "... אבל בעצם, זה מה שהרשות עושה כבר כמה שנים, וממי שנתנו לנו את השביל לפרייבטים במכתש רמון, עם החניון הממוסחר שכל מטרתו להכניס כסף לרשות (ועוד דמי פרוטקשן למפעילי החניון, ככל הנראה), קיבלנו לא מזמן דמי כניסה לכל בקעת צין, כבר מקבר בן-גוריון. לא ירחק היום שה"צרכנים" שמשלמים ב"מיטב כספם" כדי להיכנס לבקעת צין ידרשו הכשרת כל הדרכים בבקעה כדי להיכנס אליהן עם האוטו-ליסינג כי זה "מגיע להם" בזכות התשלום. טיפה אחרי זה נמצא קיוסק בעין עקב, עם "זכיין" שישמור לנו על המכוניות במקום לגנוב אותן.

אסף.

גיא
01-07-07, 23:55
אני מצטער נימרוד אם ניראה לך שאני מתלהם. לא זאת היתה כוונתי. ממש לא.

העניין הוא שאני באיזה מקום בזמן האחרון איבדתי את המוטיבציה להלחם.

אני חושב שאני אשרוד אולי עוד איזה 30 שנה במקרה הטוב.

אני משתדל לדאוג לעצמי בזמן הזה, שהשאר ידאגו לעצמם. ומי שיש לו עבודה בתחום כל שהוא .. שיעשה את העבודה שלו.
המלחמות בטחנות הרוח עייפו אותי.

לי ניגמר האויר, חם לי מידי להלחם עכשיו .... ( זה מופנה ליונתן )

להתראות בחורף.

יונתןמצפה
02-07-07, 04:52
קיבלנו לא מזמן דמי כניסה לכל בקעת צין, כבר מקבר בן-גוריון.
אסף.

אסף, אתה כותב דברים לא נכונים!

הכניסה לבקעת צין פתוחה לכל דורש (4X4 כמובן!). התשלום במובואת הקבר הינו עבור הכניסה לעין עבדת בלבד! מי שלא נכנס למתחם של עין עבדת לא צריך לשלם.

רק למען הדיוק,
יונתן

מוני אורבך
02-07-07, 07:57
רגע אחד - מה כול כך רע בתשלום, ומה כול כך טוב ה"בחינם" ?

בארצות הברית כול האזורים המפורסמים הם בתשלום. זה הופך את הענין למסודר ומאורגן.
לי אישית בכלל לא איכפת לשלם 10$ בכניסה לאזור ובתנאי שישמרו על האזור נקי, ידאגו שלא יהיו כול מני בדואים טובי לב שיסלקו את הרכב וכו...
צריך לצאת מהאשליה שיש לנו ארץ ענקית עם מרחבים פתוחים, כי אין לנו. ארצנו היא צפופה מאוד ובעתיד תהיה עוד יותר צפופה. אם משהו לא ידאג לסדר ונקיון מהר מאוד לא יהיה כלום.
אין שום רע בלארגן מספר אזורים מסודרים שכול האנשים יוכלו להגיע אליהם. וכן גם מספר אזורים לבעלי ליסינג תפעולי. כמובן שצריך לשמור על הטבע ולא להפוך את כול המסלולים לכביש 6. יש לארגן מסלולים עם דרגת קושי שונה תוך דגש על שמירת הטבע.
לצערנו הרב עברנו את שנות ה 60 שבה היו 20 גיפים בכול הנגב. אם משהו לא ידאג לסדר, מהר מאוד לא יהיה למה לדאוג.

איציק - 4X6ZH
02-07-07, 07:57
יונתן

יש באמת מי ששואל ומסביר בבותקה או לוקח כסף ובזה זה נגמר ? :lol: :(
;)
כנראה דפקו אותנו גם כאן .
איציק

יונתןמצפה
02-07-07, 11:07
יונתן

יש באמת מי ששואל ומסביר בבותקה או לוקח כסף ובזה זה נגמר ? :lol: :(
;)
כנראה דפקו אותנו גם כאן .
איציק

לא יודע אם יש מישהו ששואל או מסביר?

בכל פעם שאני נכנס, אני אומר לבקעה/ חניון הסרפנטינות ובזה זה נגמר.

בוודאות התשלום הוא לעין עבדת בלבד! אני די בטוח שזה מגובה בשילוט. אני אהיה שם יותר מאוחר ואבדוק את זה.

יונתן

איציק - 4X6ZH
02-07-07, 11:42
מה בדיוק אתה הולך לבדוק ?
שלקחו ממני פעם פעם תשלום
שניסו לקחת פעם נוספת ולא שילמתי
או שלמדתי בכלל לא להכנס משם ופשוט לנסוע מסביב .
איציק

יונתןמצפה
02-07-07, 12:16
לא יודע אם יש מישהו ששואל או מסביר?

בכל פעם שאני נכנס, אני אומר לבקעה/ חניון הסרפנטינות ובזה זה נגמר.

בוודאות התשלום הוא לעין עבדת בלבד! אני די בטוח שזה מגובה בשילוט. אני אהיה שם יותר מאוחר ואבדוק את זה.
יונתן

אציק, באמת שלא צריך לחפש בציציות של כל דבר ולהתקטנן גם על ההודעות שלי.

כתבתי שאני אבדוק אם זה מגובה בשלט!

אם יש שם בעייה, הפתרון שלה יעזור לאנשים לא לשלם סתאם! עזוב, הרשות לא צריכה לשים שם בותקה, לא צריכה לקחת כסף, צריכה להסביר לאנשים על מה הם משלמים. הכל נכון! אבל זה שישנה בעייה עד עכשיו (אם יש), זה אומר שצריך לעשות משהו ולפתור אותה. זה מה שאני הולך לבדוק.

אתה שם לב שעל כל בעייה אתה מגיב בביקורת? אני מציע לפתור בעייה שלא ידעתי על קיומה וזה אומר אנשים שמשלמים שלא לצורך. במקום לגבות אותי, אתה רק מגיב בציניות המיותרת שלך ומוציא את כל החשק. לא נראה לי שאתה רוצה באמת שדברים ישתנו. אם ביקורת בלבד זה מה שמעניין אותך, אנא פתח שרשור נפרד ותבקר בוא את מי שתרצה ומתי שתרצה. השרשור הזה נועד לפתור בעיות. נקודה!
ואתה מוזמן להציץ שוב בכותרת שלו...
יום טוב!

ד ו ר ו ן
02-07-07, 12:20
מחר בגלל חבורת האקווריומים לא יהיה לך מותר לנסוע בשטח..
זה המצב כבר עכשיו, יש לי תצלום של אחד השלטים הישנים מבקעת צין , לפני מפץ רכבי השטח הגדול ובשטל מצויין כי "התנועה מותרת בשבילים המופיעים במפה ובשטח", לא סמ"ש ולא נעליים(השלט עדיין קיים,כנראה נשכח בסבב עדכון שלטים) חוות המיכלים עוד היתה על כנה, השביל "האדום" שחוהצ את הבקעה עוד לא ידע שהוא כזה, השביל השחור שעלה לכיוון שלוחת צלמון היה פתוח גם למעקף היפה של נחל חגור(היום יש שם שלט אין כניסה), הפקח שהכיר כמעט אישית את הדמויות הקבועות באזור היה מתיר להשאר גם אחרי שעת הסגירה כי ידע שלא נגרום נזק או נטריד בע"ח-החיים היו הרבה יותר פשוטים בשטח.

איציק - 4X6ZH
02-07-07, 12:58
יונתן כמה תגובות לאחור כתבתי שאני עובר לשבת על הגדר ומפסיק להגיב
בהמשך אתה שוב גורר אותי לתגובה .
חזרתי כתבתי ואמרתי יונתן למה אתה מעלה את השרשור כל פעם .
אתה חוזר ואומר שצבע השרשור מוצא חן בעיניך . ( הרבה תגובות ) .
שים לב לאט לאט כל זקני הפורום כל אחד מגיב והתגובות ..... :twisted: :twisted:
ואתה חושב זאת הדרך .
גם אני חשבתי פעם שזאת " הדרך " ושילמתי .
היום יהיה קשה להחזיר אותי לדרך .
אני עדין על הגדר . אבל כצריך אני עובר לצד שני .
הרבה יותר קל . הרבה יותר פשוט . הרבה יותר נכון זה להיות חבר של הבדואי מאשר להיות חבר של הפקח התורן .
אתה רוצה להמשיך לשחק במגרש הביתי שלך בבקשה .
מה היה הרעיון " הגאוני לסתום את המחצבה מלאת המים ? ( ועוד בפיצוץ ) !
או מה הרעיון לפזר שלטים על כל פינה לאורך המכתש ובכבישים מסביב לו ?
זה ממש מזמין את הנוסעים לרדת מהכביש .
לאן בדיוק מורידים את הנוסעים עם השילוט הזה ?
ובהמשך מתפלאים שנוצרים שבילים חדשים .
איציק

יונתןמצפה
02-07-07, 13:22
מה היה הרעיון " הגאוני לסתום את המחצבה מלאת המים ? ( ועוד בפיצוץ ) !
או מה הרעיון לפזר שלטים על כל פינה לאורך המכתש ובכבישים מסביב לו ?
לאן בדיוק מורידים את הנוסעים עם השילוט הזה ?

איציק

לא אני החלטתי.
לא שיתפו אותי בהחלטה.
לא יודע!

מפריע לך? אין בעייה, אפשר לברר...
אולי נלמד משהו...

אגב, נושא המחצבות שונה מיסודו, כי השטח הוא בזיכיון של המחצבות. (חברת חסין אש כמדומני...)
כל החלטה שמתבצעת בשטח המחצבות וכרוכה בשינוי השטח (כדוגמת מילוי מחצבה מחדש) קשורה ישירות לבעלי המחצבות. אני מניח שיש גם החלטות משותפות עם הרשות...

אם אתה שואל אותי (וזאת השערה בלבד ומבלי לדעת את העובדות!) אז סתימת המחצבה נועדה למנוע איזו תביעה פוטנציאלית של אדם כלשהו את המחצבות, שחס וחלילה היה נפגע כתוצאה משהייה בשטח. (טביעה/ קריסה וכו').

*אגב, שנה שעברה היה במשך תקופה ארוכה גופה של פרא באחת ה"שלוליות" במחצבות. הפרא ניסה להגיע למיים, נפל, ולא הצליח לצאת... מי יודע, אולי יש קשר בין הדברים.

יונתן

asafk
02-07-07, 19:42
יונתן, תנשום עמוק....
אתה לא צריך להיות מליץ יושר של הרשות. אל תיגרר למקום הזה. "אולי" ו"אולי" לא יובילו אותך לשום מקום. אם מישהו מהרשות רוצה לתת תשובה מוסמכת- הוא מוזמן. בשבילך (ולא מתוך התנשאות אלא מתוך זה שאני יודע איך הדינמיקה של עניינים כאלו בפורומים באינטרנט) - אל תגיב בשם הרשות....

השיקום בנחל צין מבורך כשלעצמו, אם כי הסדרת המעבר החובבנית רק מעיבה על המטרה- ואני חושב שעל זה כולנו מסכימים. אין לי בעיה עם זה שהדיון נגרר למקומות אחרים, אבל זה מתחיל להיות מוגזם.

אסף.

יונתןמצפה
02-07-07, 21:41
אסף-

אני לא (אבל ממש לא -ומי שמכיר אותי יודע) מסנגר על הרשות.

ובכל זאת מקבל את מה שאתה כותב!

הנה, גם לי יש ביקורת:
חזרתי לא מזמן מהשער של המבואה באחוזת הקבר. איפה שמשלמים לעין עבדת.
אין שלט, יש מחירון כניסה. לא כתוב שהתשלום הוא לעין עבדת...
שאלתי את הקופאית לגבי העניין והיא אמרה שהיא דואגת לברר לאן כל אחד נכנס ושאין מצב שמישהו משלם ולא רוצה להכנס לעין עבדת.
אז היא מסבירה. מה עם אחרים? מה קורה כשיש לחץ? היא בעצמה אמרה שייתכן ובהתחלה (כשרק סגרו את הכניסה) היו פה ושם בעיות עם זה...
זה לדוגמא, ממש לא בסדר לדעתי.
בקיצור, החלטה תמוהה של מי שזה לא יהיה לגבי אי הרישום בשלט/ מיקום השער וכו'.
אני מתכוון לדבר/ לשלוח מכתב על העניין בקרוב לנוגעים בדבר.

יש לי המון ביקורת כלפי הרשות. חלקה גם קשה מאד ונוקבת. כמו שאני מכיר את הדברים הטובים שנעשים פה ושם (כי אני מכיר את האנשים אישית) אני גם מודע להמון בעיות, מחדלים, סריחויות וכו' שלא בטוח שכולכם מכירים.

אני מאד רוצה שהדברים ישתנו! כמו שנוצר הרושם שאני "מסנגר" על הרשות כאן בפורום (ואני מדגיש- זהו רושם מוטעה) כך חלק מהגורמים ברשות מרגישים שאני מסנגר על הג'יפאים.

אני חוזר על הכפפה שזרכתי לפני כמה הודעות:
במידה ואיזום מפגש בינינו ובין גורמים מהרשות ע"מ להציף את הבעיות ולנסות לפתור את חלקם, מי מוכן להגיד שהוא בעניין? (באופן כללי. כמובן שללא התחייבות, אני רק רוצה לדעת אם יש בכלל למה להתאמץ).

יאללה בי,
יונתן.

נ.ב.- אסף וכולם, אני לא נסער או עצבני כמו שאולי עולה מהדברים שלי. אני פשוט מנסה לנצל מומנטום שנוצר כאן בשרשור כדי לקדם מהלך שאני מנסה לבצע כבר הרבה זמן. אשמח מאד לפגוש חלק מכם מעבר ל"גלי הפורום" . (מה לעשות שאני גר במצפה ובקושי פוגש את הציוויליזציה שנמצאת בארץ- אי שם צפונית לב"ש... ;-) גם החברים הקרובים שלי והמשפחה סובלים מזה... )

גיא
02-07-07, 21:57
יונתן היקר,

כמעט כל מי שפה עובר במצפה רמון, ועובר הרבה. כי מה לעשות זה יוצא בדרך להרבה מאוד מקומות.

תהיה נחמד, תציע .. ויש מצב שתצטער על ההצעה ... כשכל ג'יפולוג יעצרו אצלך לבירה קרה....

מצד שני, להפגש עם אנשי הרשות ... לא קוסם בכלל. לא לי לפחות. אני פשוט לא מאמין להם. הם לא רוצים לשמוע אותי והם בטח לא רוצים להתיחס למה שיש לי להגיד. הם רוצים ליצור אצלך מצב שאתה חושב שהם עושים מעל ומעבר לעזור ... וזהו !

אותי זה לא מעניין. לפחות לא באופן אישי. יש לי מה לעשות בזמן הפנוי שלי...

תודה.

נמרוד
03-07-07, 08:50
בראש השנה/סוכות יתקיים מפגש ג'יפולוג המסורתי לפתיחת עונת הטיולים במדבר... נראה לי שהשנה הכיוון הוא מצפה - יש לנו מארח :grin: יונתן תחשוב כבר על חניון גדול מספיק עבור 100 כלי רכב ויותר, או מחוץ לשמורה או בתוך שמורה גדול מספיק ושאפשר להגיע אליו גם בשעות החשיכה...

תמונות מהמפגש שנה שעברה (http://www.jeepolog.com/302.html)

-->