PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי רוצה קורסים ברכב (רלוונטי רק למהנדסים שסיימו תואר)?

אלון_ק
31-05-07, 13:53
יש אפשרות לפתוח קורסים שלא נראו בטכניון כבר די הרבה זמן שקשורים לרכב. דינמיקת כלי רכב, אווירודינמיקה של כלי רכב, מערכות רכב 1 (סילבוס: תכונות דינמיות של הצמיג והכוחות המופעלים על ידם, קינמטיקת מתלי רכב, אווירודינמיות כלי רכב, מערכות ההנעה: מנוע ותמסורת, התאמת מערכת ההנעה, ביצועים ותצרוכת דלק), מערכות רכב 2 (כנסו לאתר של הטכניון בשביל עוד סילבוסים), עבירות רכב וכו'. לחלקם כבר יש מספיק סטודנטים (מכאניקת קרקע, עבירות רכב, דינמיקת כלי רכב) ולחלקם עוד לא ביררנו, אבל גם אם כן זה יהיה גבולי. מי כאן מוכן להרשם בשנה הבאה לסמסטר אביב לקורס ולאיזה מהקורסים הייתם נרשמים? אותי הכי מעניין להוסיף מכאן אנשים לקורסי מערכות רכב 1 ו2.

השאלה רלוונטית לכל מי שיש לו את קורסי הקדם (מתימטיקות, דינמיקות וכו'). רוצים לדעת מה בדיוק הקדם לקורס ספציפי, תסתכלו באתר של הטכניון. אחרי בירור שטחי של הנושא אני לא מאמין שמי שלא סיים תואר בכיוון של מכונות יוכל לקחת את הקורסים האלו.

יש קונים?

נמרוד
31-05-07, 13:58
אני לא רואה בדיוק מה המטרה בלעשות קורס סתם ככה באויר. אם זה רק בשביל העניין אז כל אדם יכול להכנס לכל הרצאה בטכניון בתור שומע חופשי. תפרסם כאן איזה קורסים מעניינים נפתחים, ואת השעות והמיקומים, ובעיקר האם זה מרצים מעניינים או מרדימים, ואז אולי אגיע לשמוע הרצאות ספציפיות מעניינות.

אם לעומת זאת יש דיבור רציני על תואר שני בהתמחות של הנדסת רכב, אז זה בהחלט יכול לעניין.

אלון_ק
31-05-07, 14:20
כדי לפתוח קורסים אני צריך מספר אנשים מינמלי רשום לקורס. לא מעניין אותי שתבוא לשמוע, אני רוצה שתשלם כדי שאני אוכל ללמוד את זה. וואלה, כשיפתח קורס בלי קשר לרישום שלך אני איידע אותך בכיף ומצידי שב שם עד צאת הנשמה...

הבעיה העיקרית היא עם קורסי מערכות רכב, כאמור. משהו שאמור לעניין אותך מאוד, גם אם 3/4 מזה אתה כבר יודע מלימוד עצמי.

מוני אורבך
31-05-07, 14:21
אל תשכח לידע אותי !!!
אני אגיע - כשומע חופשי כמובן (-:

אלון_ק
31-05-07, 14:25
יא טמבלים, אם אתם לא תרשמו לא יהיו קורסים להגיע אליהם.

OFF-RoaD
31-05-07, 14:31
למה להירשם ולשלם? שהפראיירים האחרים ישלמו, ואני רק אבוא לשמוע :twisted:
(מפשט ישראלי טיפוסי שלא מיועד לאף אחד מהחברה פה, שאני בטוח שירוצו להירשם ברגע שיבינו שהפתיחה תלויה בכך :) )

שאלה מעניינת היא: האם בנאדם שלא למד את כל הקורסים שמהווים תנאי לרישום לקורסים החדשים והמעניינים יכול להבין משהו מישיבה בהרצאות?

איציק - 4X6ZH
31-05-07, 14:34
זה הוא שאני וכנראה יש עוד כמוני היינו טמבלים לפני 30 שנה ולא נרשמנו :cry:
והיום אני בקושי מצליח להיות סטודנט חופשי ;-)
זה רמז לצעירים תרשמו לכו ללמוד
איציק

אלון_ק
31-05-07, 14:47
האם בנאדם שלא למד את כל הקורסים שמהווים תנאי לרישום לקורסים החדשים והמעניינים יכול להבין משהו מישיבה בהרצאות?
כן, אפילו להבין לא מעט באיזושהי רמה עקרונית לפחות. הבעיה לא תהיה כשידברו על מושגים שלא שמעת (את זה קל להשלים, שאל בשקט את נמרוד) אלא כשיכנסו לקטע ההנדסי. הנדסה = מתימטיקה, זה לא קורס של שרטוטים ונחמד לי. המסקנות מוצגות באופן מתימטי, הדיון מוצג מתימטית, הכל מתימטי.

המרצה ישרטט משהו על הלוח, נניח בלם. הוא יהפוך את זה למודל הנדסי, אז לדג"ח, יפרק לוקטורים וצירים, יראה לנו סכימה כזו או אחרת, יקבל מזה משוואה שמתארת את כח הבלימה הנדרש לX. אז הוא יצרף עוד תנאי שפה, עוד כמה בעיות, יקבל משוואה קצת יותר גדולה. הוא יתחיל להצביע על כל מיני נמלים במשוואה (אותיות יווניות) ולהדגיש דברים שהם פועל יוצא ממנה. בקטע הזה, אם אתה לא מבין את הפיתוח שהוא עושה ואח"כ מה האותיות אומרות או למה הוא מתכוון כשהוא זורק איזה ביטוי מתימטי כזה או אחר, מ-ש-ע-מ-ם לך נורא. אה, ואתה גם לא מבין את המהות. אם אין לך בעיה עם זה, הכל בסדר.

אלון_ק
31-05-07, 14:49
זה, אגב, להבין משהו. לא את הכל. יש מושגים שהסבירו אותם בקורסים קודמים משך כל הקורס...

אתה לא יכול להבין באמת איך מנוע פועל בלי קורס רציני בתרמודינמיקה קודם (כמה, למעשה..), נכון? אותו דבר.

OFF-RoaD
31-05-07, 15:00
במקרה שאתה מתאר המרצה יסביר איך הבלם עובד, את הכוחות שמופעלים עליו וכל מיני דברים שהם חלק מתהליך העבודה שלו. הוא בטח ישתמש במושגים כאלה ואחרים אבל אין בעיה, יש את נמרוד :D .

הפיתוח המטמתי לא נראה לי כמו משהו דרוש בשביל הצרכים שלי כרגע (בעתיד אני מתכנן לשבת על אותו כיסא כמוך אלון, אבל עד אז...), רק ההבנה הבסיסית והידע. בסוף הוא יגיע לנסחא מכל החישובים המגעילים? בה אני אוכל להשתמש במידה ואצטרך לחשב כמה כוח דרוש לבלימת....

באותה מידה השיעור על מערכת מתלים (או כמה מהם) יוריד לי כמה אסימונים, ובאופן כללי אני אדע הרבה יותר על פעולת רכב מהבחינה הפיזיקלית אח"כ. לא את הכל, אני לא אוכל ליישם את זה כמו מהנדס, אבל חלק...

אלון_ק
31-05-07, 15:09
שוב, הבעיה היא שאתה לא תבין מה הוא אומר חלק מהזמן. זה לא כמו שנמרוד מסביר לך משהו בפורום. אם זה היה ככה לא הייתי עכשיו מול מחשב, הייתי בעוד הרצאה שאני בכלל לא רשום אליה. יש סיבה למה הקורסים האלו מגיעים בשנה שלישית/רביעית ולא ראשונה/שניה. אתה צריך לחשוב הנדסה, לדבר מתימטיקה ולכתוב יוונית. זה מגעיל, אני יודע, אני שונא את זה אבל מה לעשות - הנדסה זה לא לגו.

ההמלצה שלי לרוב מי שלא למד הנדסה, אל תרשמו. אני חושב שאתם תאבדו עניין מהר מאוד ולא פחות חשוב, אתם תיכנסו לטראומה מפחידה מאוד מהנדסה. לא נעים ליפול על מרצה שמתאר לך משהו בעזרת משוואה דיפרנציאלית כשאין לך מושג אפילו מה זה משוואה דיפרנציאלית (קרה לי).

תעשה ניסוי קודם: קח את הספר של שיגלי, פתח באחד הפרקים המתקדמים (נניח 7-8) ותנסה להבין מה הם מסבירים. ככה זה יראה לך בשיעור.

אלון_ק
31-05-07, 15:15
חכה עם עוד שאלות לאסף. אני מנחש מה יהיה בקורס, הוא (אם אני לא טועה) עשה את הקורסים האלו כבר.

AvigdorAharon
31-05-07, 23:18
ההמלצה שלי לרוב מי שלא למד הנדסה, אל תרשמו. אני חושב שאתם תאבדו עניין מהר מאוד ולא פחות חשוב, אתם תיכנסו לטראומה מפחידה מאוד מהנדסה. לא נעים ליפול על מרצה שמתאר לך משהו בעזרת משוואה דיפרנציאלית כשאין לך מושג אפילו מה זה משוואה דיפרנציאלית (קרה לי).

וגם לכאלו שלמדו הנדסה אבל לא ברור למה...

אביגדור

asafk
31-05-07, 23:43
אלון, מכל הקורסים שרשמת, הכי מיותר הוא מערכת (ולא מערכות, ככה זה היה בזמני, לפחות) רכב 1 ו2. זה קורס מבוא חביב, שאפשר ללמוד בבית משני ספרים וחצי.

אסף.

אלון_ק
01-06-07, 03:05
אתה הולך לקבל את כל הרשימה ולעשות לי סדר רציני בה. לפני שאני מתחיל לדבר עם המרצים ולהחתים סטודנטים באמת ולא בפוטנציה, אתה תצמצם לי אותה.

Juv
01-06-07, 10:27
שאלה אמיתית - מי המרצים בטכניון שמסוגלים להעביר ברמה גבוהה תכנים מתקדמים בהנדסת רכב? כל הייחוד בטכניון שבד"כ המרצים עוסקים בתחום שהם מלמדים מה שנותן ללימודים נופך מעשי(לפחות ככה זה היה "בזמני").
בלי זה, השיעורים הם באמת רצף נוסחאות בלתי נגמר עם מבחן בסוף.
עדיף ללמוד לבד מספרים ולמי שחזק בקטע (רוצה גם לעבוד בזה) שיסע ללמוד בחו"ל.

אלון_ק
01-06-07, 14:18
קורס כמו עבירות רכב מועבר ע"י יצחק שמולביץ', מה נקרא "שמילו". די חי במעבדה למערכות שדה, איפה שכל יום כמעט רואים ניסויים בזה. השאר, לא יודע. הבירור שלי נעצר כרגע מול רכז לימודי הסמכה (נגמר השבוע), שבוע הבא אני אאתר את האנשים לשאר הקורסים אחרי שאסף יצמצם לי את הרשימה.

-->