PDA

צפייה בגרסה מלאה : ושוב צמיגים ושוב חריגים שירשור מרכז

Bulldog
22-01-04, 21:02
למה שירשור מרכז, כי אחרי שנימרוד סיים לחלום על צמיגי 35 על דנה 30, אני מאמץ פה את המודה החדשה של ארז והפעם לסרני 44.
כאמור, צמיגי 900/16 הרוחב שלהם הוא באזור ה10.5 לפי ארז והגובה 36.5
צמיג צר וגבוה ובעיקר קשה, אבל...
השפעות על מכלולים?
בין אם בהיגוי, בין אם לציריות ולצלבים?
דעות לכל הכיוונים, תרביצו.

LAREDO
22-01-04, 23:02
אתה מקל על מכלולי היגוי ומגדיל מומנט גזירה בצורה זניחה לעומת 35.
אני בעד (ועל הצלבים יש לך אחריות אז מה אכפת לך :lol: )

Bulldog
22-01-04, 23:40
בקיצור, רק להכניס לרישיון?
תנו חוות דעת (כן, אני יודע שיש רק פסיכי אחד על צמיגים כאלה כרגע)
ובכל זאת, הנהגות הצמיג בתנאי שטח שונים, נסיעה ממוצעות בכביש?

ארז
22-01-04, 23:54
טוב מכיוון שרק אני עם נסיון על הצמיגים האלו(אלא אם כן יש פה נהגי ריאו...)
הצמיגים סבירים מאוד על הכביש,זה לא MTR...רחוק מזה,אבל הם סבירים,התנהגות בגשם סבירה
בשטח,בהמה אמיתית,אחיזה מעולה בבוץ,גבוהים מאוד,חזקים מאוד(6 פלי מהצד-דיאגונלים)בעיה עם הורדת אוויר מסיבית-הם עם פנימית....

Bulldog
22-01-04, 23:59
מה זה הורדת אויר מסיבית?
מה הלחץ אויר ביום יום לכזה צמיג, וכמה אני יכול לרדת ממנו

Bulldog
23-01-04, 00:00
ובנוסף כמובן, דרדרת וסלעים

asafk
23-01-04, 00:22
הבעיה העיקרית איתם היא שהם מתוכננים למכוניות של מ-י-נ-י-מ-ו-ם 4 וחצי טון.
אפילו ה"כלבמוביל" של ארז לא מתקרב לזה. המשמעות היא שצריך לנסוע בלחץ אוויר מאוד נמוך, רק מה? אי אפשר- יש פנימית. אז הצמיג די קשה, ולא "עובד". מצד שני- בגלל שהצמיגים לא ממש מרגישים שיש עליהם רכב, אפשר להשתמש בצמיגים ישנים, יחסית (אני מאמין שהכי חדשים שיש בשוק הם בערך בני 10), ולא לפחוד מפנצ'רים.

אסף.

Bulldog
23-01-04, 00:23
רק 4.5 טון? חפיף, ראית את הכלוב שלי שאתה מדבר?

נמרוד
23-01-04, 15:07
אמנם רק 80 שקל לצמיג, אבל עדיין מדובר בזבל היסטורי. אם היית משחזר פאוור-וואגון למצב המקורי שבו הוא נחת על חוף אומהה, כולל כתמי הדם, אז סבבא... אבל לרכב עבירות קל? אידיוטי. אבל זול.

ארז
23-01-04, 19:15
ישר מקללים פה....
קודם כל לפני הכל הצמיג זול מאוד,גם כשהוא מגיע חדש לגמרי הוא עולה רק 600 ש"ח ,לצמיג במידה הזו ,זה ממש זול...
אני נוסע איתם על 20 PSI ביום ,יום,אני מאמין שאני יכול בשקט להוריד ל12 PSI ,זה נראה לי לגמרי מספיק,נכון הייתי שמח לצמיג שאני יכול להוריד ל4 PSI ,אבל אין לי תקציבים לזה.
כשקרעתי MTR היה בא לי לבכות,הצמיג נורא יקר,כשלספי נקרע 35" MTR הוא חיכה חודש עד שהגיע המשלוח....כאן יש צמיגים גבוהים מאוד,צרים זמינים מאוד וזולים....

Bulldog
24-01-04, 16:23
טוב ,את הקטילות שלכם שמענו כבר, עכשיו דעות הגיוניות?
התנהגות בתנאי שטח שונים?
בכל זאת צמיג צר יותר אבל בעל קוטר גדול

Bulldog
24-01-04, 18:12
בנוסף, למתלמד שלי יש ג'אנטים של CJ5.
מה הסיכוי שמעגל החלוקה שלהם יהיה זהה לזה של סיקס בין ימינו?
מה רוחב הג'אנט שלהם?
והכי חשוב, מה הסיכוי שהם יתאימו לי ללא אופסט (לצמיג ברוחב 9 אינץ')

אריק זמר
24-01-04, 22:54
עומר, במקרה הזה הסיכוי לא ניתן למדידה...על רכב סטנדרטי היה ניתן לבדוק מראש...
לעניות דעתי הפגיעה תהיה בקפיצים אע"פ שבסיקס הם מותקנים קרוב יותר למרכז הסרן...

ובכלל, לנושא הצמיגים.
הצמיג קשה, בוץ אין רוב השנה ואני מחכה לראות את ארז מתאפק באביב ובקיץ ולא יורד בגובה בתמורה לMRT חדשים...
מעבר לכך כפי שנוכחתי עד כה, הצמיגים שלי אינם קשים כלל אך עד היום לא יצא לי להוריד אוויר...גם לא 2 PSI...
איני אומר כלום בסה"כ מכיוון שהורדת אוויר יכלה כנראה להקל על הצליחה וברור שבהמשך אוריד אוויר כי מה לעשות, זה עובד טוב יותר.
בצמיג עם פנימית הורדת האוויר רצינית כנראה תקרע את הוונטיל...וצמיג דיאגונלי הינו אף קשה הרבה יותר מצמיג רדיאלי, ישנה גם השפעה על מהירות מקסימלית בה מותר ליסוע עם דיאגונלי (אם זכרוני אינו מטעני, לא מהירות תלת ספרתית אלא מהירות הקרבה ל80 קמ"ש.)

סוזי המשתוללת
24-01-04, 23:28
ארז
למה אתה רואה בעייה בלרדת בלחץ לרמת ה10 (על האוטו שלך )?
כל עוד אתה לא מתפרע וגורם לחישוק להסתובב על הצמיג לא תקרע את הפנימית
אני נוסע כך כבר 8 שנים וקבוע מוריד ל8 בכניסה לשטח קשה
אמנם אצלי אין משקל גדול אבל מנסיון של חברים עם 90 אין להם בעיות באיזור ה8 עם פנימית בנהיגה סבירה

סוזי המשתוללת
24-01-04, 23:29
חוצמזה תנסה מקסימום מה הפסדת ?
פנימית ב60 ש"ח

סולי
25-01-04, 00:05
עומר בכל מקרה לא מתכנן להגיע למהירות תלת ספרתיות,
לדעתי עם הייעוד של הרכב ועם האופי של עומר והעבודה שהוא יעשה הצמיגים אחלה בחלה..
ולאור המחיר, מה רע לנסות?!

אריק זמר
25-01-04, 01:30
e-Pit@m,
אני קצת לא בטוח לגבי אופי הנהיגה של עומר מכיוון שבעבר הוא די נהנה לנהוג במקומות בהם יש צורך לרדת המון בלחץ האוויר וללחוץ חזק על הדוושה הימנית.
במידה וזה השתנה אני לוקח את המשפט הזה חזרה.

Bulldog
25-01-04, 01:35
אריק, כפי שכבר אמרו, מהירות תלת ספרתית לא תהיה, שנינו יודעים טוב מאד מה המשמעות של מהירות כזאתי על צריכת הדלק ברכב הזה.
אני מקווה שמעגל החלוקה של הסיקס לא השתנה לאורך השנים (להבדיל מל"ר) ואם זה נכון אז ג'אנטים יהיו לי אבל ללא אופסט. והיות ומדובר בצמיג ברוחב 9 אינץ' אני מקווה שלא תהיה בעיה עם הקפיצים, אבל שוב, רק ביום שני אני מקווה לדעת את הפתרון ןנושא הזה.
בגלל שאין בוץ רוב השנה אני שואל מה ההשפעה של צמיג גדול אבל צר על נסיעת סלעים ודרדרת, בוא נאמר שאני יורד לחצי מלחץ האויר שלי, בסביבות ה15 PSI פלוס מינוס. הצמיג לא יגלה גמישות? לא יקבל משטח אחיזה גבוהה יותר?
אני משער שכן.

אריק זמר
25-01-04, 01:45
עומר,
קטונתי...אך לא !
עם 15PSI ומשקל הרכב שלך הצמיג לא יגלה גמישות...כמעט כלל.
וזה יתבטא גם בנוחות הנסיעה שלעולם לא תהיה כמו בצמיג רדיאלי.
מעבר לזה תפריד בין סלעים ודרדרת למרות שלשניהם היתרון הוא בצמיג רך ש"יעטוף" את הסלע ולא יחליק או מצד שני שיהיה פחוס (רך וללא הרבה אוויר) ו"ירחף" על הדרדרת מבלי להתחפר.

אתה מודע לזה שמתחת לדרדרת, בחלק מהמקומות יש עוד דרדרת...ואחרי שאתה "תחרבש" מסלול, לאחרים יהיה הרבה יותר קשה (וזה אולי טוב)
:lol:

Bulldog
25-01-04, 01:51
נו, רכב לייצור מסלולים.
תשמע, אני חושב שזה שווה ניסיון, אני יכול לרכז את כל המרכיבים לטובת בדיקה בעלות אפס עוד לפני שאני בכלל אסיים את הפרוייקט הארור.
נוריד אויר, נעשה סיבוב, נקבל החלטה.
ולשאלה המטומטמת של "מתי כבר תסיים את הפרוייקט"
בקרוב, אני כבר בשלב החשמל.

מאיר רוטברג
25-01-04, 20:58
תפסיק לחפש גרוטאות
יאללה תתרכז בעיקר ,
תסיים כבר את המוטציה
אנחנו נהייה זקנים עד אז
וגם אתה
או שאתה בונה אותה לגיל 18 של הילד שלך אז הכל ברור :twisted:

eldad007
26-01-04, 13:36
עומר - אני רואה שאתה צריך איזה מכת חשמל רצינית לקוקו כדי לחזור לאטמוספירה שלנו.
מה יהיה? לא נרגעת? :lol:
כמו שאמרת - אחרי שהמוטציה תהיה מוכנה - תנסה:
טוב - תשאיר.... :?:
לא טוב - תחזור ל-33" המצויינים שיש על המוטציה עכשיו. :!: :!: :!:

אתה יודע מה באמת מעניין אותי? מה יקרה אם מישהו יזרוק אצל משה ריו - האם נצטרך להחליף את הסרנים של המוטציה??? :?: :?: :?:
:D
אלדד

Bulldog
26-01-04, 13:47
חביבי, אם קצת מזל הג'אנטים הבשאיפה מתאימים יגיעו היום למרכז, מאותו רגע, נרכז את החומרים ובשלב מאוחר יותר נבדוק.
מה רע?

eldad007
26-01-04, 18:25
שמישהו כבר יעצו את הבחור הזה על שוטטות..... :twisted: :evil: :twisted:
איפה המשטרה :?: :?: :?:
אופס.. :roll:

8)

-->